2020. április 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Magyarok Manchester és környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 esztersim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-08 15:15   
En a volegenyemet latogatom meg aki az egyetemen tanul nemet francia szakos hallgato. Mint ahogy irtam csak 2 honapot leszek itt mert egyebkent Nemetorszagban dolgozom.
Mar jartam tobbszor Manchesterben, de meg magyar szot nem hallottam az utcan. Gondoltam hogy itt a neten megnezem hogy vannak e magyarok Manchesterben.
Melyik reszen elsz a varosnak? En most mar Manchesterben vagyok. Tegnap erkeztem.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 13:42   
En tobb mint 15 eve elek itt.Es te?

esztersim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 13:58   
Kedves Liz!
Koszi a valaszt!
Miota elsz Manchesterben?

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 11:09   
2005-04-04 23:24, liz:
Köszi, válasz ment!
GTL

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 23:24   
GTL2
Maganuzenetet irtam.Olvasd el.

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 21:59   
2005-04-04 19:02, liz:
-
"GTL2-nem uzenem:
Mar az idojaras sem a regi Angliaban"

Ennek szívből örülök, és annak is, amit az emberekről írtál, ugyanis ez elől is szeretnék elvonulni egy kissé, így akkor úgy tűnik jó az irány.

Fiú vagyok, illetve szeptemberben leszek kétszeres nagypapa, tehát a kapucnis tökéletesen megfelelő lehet. Sem a kánikulát, sem a fagyokat nem viselem könnyen, és sem a fűtésért, sem a hűtésért nem fizetek szívesen, tehát ez a rész is alakul.

Nagyon szívesen hallgatlak az emberi kapcsolatokról, így örülök, hogy kérdés nélkül is említed, sőt, kérlek irj még ezekről a dolgokról!

Nincs igazán jó térképem még, így nem tudom pontosan a távolságokat, az biztos, hogy sem Manchester, sem Liverpool, sem Wolverhampton nincs igazán messze!
Ez pedig azért fontos, mert ezek mind Premier Ligások, és én szeretem a meccseiket!

Ha jól értelek, akkor 48-km-re laksz, azaz, ha berendezkedtem odakint, akkor esetleg össze is tudunk futni? Én örülnék nagyon!

Üdvözlettel

GTL

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 19:17   
Elnezest az elgepelesekert.Termeszetesen:Marks&Spencer
es helyesen:Sainsburys

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 19:02   
GTL2-nem uzenem:
Mar az idojaras sem a regi Angliaban.(Mindenki nagy-nagy szerencsejere)
Ugyanis kozel sem esik az eso olyan gyakran mint ahogy azt a legendakbol tudjuk.Esernyo azert jo,ha van az embernel.
A homerseklettel kapcsolatban azt tudom mondani,hogy a negy evszak mind a 12 honapban megtalalhato.De hal istennek telen alig van minusz(persze ez fugg attol is,hogy a tengerszinten elsz vagy a magas hegyek tetejen,mint peldaul Derbyshire megye is magasan van)Nincs kanikula sem.
Ha engem kerdezel en kimondottan imadom az angol idojarast.Es egyaltalan nem szomoruak az emberek az idojarastol sot.Mindenkinek sokkal jobb a hangulata mint otthon.(Es itt nem az eletszinvonal-kulonbsegre gondolok.Hanem arra,hogy itt sokkal egyszerubb anyagi korulmenyek kozott elok is sokkal boldogabbak mint az otthoni palotakban lakok.Mert nincs verseny szomszed es szomszed kozott.)OK errol nem kerdeztel,nem is folytatom.
Visszaterve az idojarasra
itt minden uzlet tele van jobbnal jobb kapucnis dzsekikkel teliesitett nyariasitott,es nagyon olcsoak. vegyel egyet az legyen az esernyod a fiu vagy.Persze ne a Mars & Spencerbe menj legeloszor vasarolni.Keresd meg a sok-sok nagyon olcso uzleteket.Supermarket peldaul itt a legalcsobb a LIDL es az ALDI no meg az en kedvencem az ASDA.Legdragabb a Sainsbury.Oda ne menj be csak mar akkor ha van egy kis osszegyujtott penzecsked.
Chesterhez kozelebb van Crewe.Manchester Lancashire-ben van Crewe meg ha jol tudom Cheshire-ben.Kb innen 48 km.-re lehet az a varos amit emlitesz.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 18:34   
En se nem dolgozom se nem tanulok. Elem a nyugdijasok oromteli eletet.

esztersim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 17:50   
Szia Liz!
En csutortokon erkezem Manchesterbe es valoszinuleg 2 honapot maradok csak.
Te dolgozol vagy tanulsz? Mennyi ideje vagy kint?

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 15:03   
2005-04-04 12:43, liz:
-
Igen.En Manchesterben elek.
-

Szia liz és Maya!
Ahogy nézem, Ti bizonyosan Tudtuk nekem segíteni tanácsokat adni, mert azon a részen éltek, ahová én készülök.
Ha minden igaz, 25-én indulok Crewe-be egy kétéves kinntartózkodásra.
Érdekelne, hogy milyen öltözékkel készüljek, mert a repülőgépre nem pakolhatom be a nagyszekrényt. Szóval most, hogy nyár jön, milyen cuccokat javasoltok vinni? Esernyőt vigyek, vagy ott ingyenesen jár?
A kinti élethez milyen egyéb dolgokat tartotok fontosnak, amit ott nem, vagy előnytelenebb áron lehet megvenni, mint itt?
Mit tudtok Crewe-ről?

Üdv
GTL

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 12:43   
Igen.En Manchesterben elek.

esztersim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-02 17:33   
vannak Manchesterben magyarok? ha igen, akkor irjatok!
Koszi

drbubo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 14:01   
Igaz hogy mi nem megyünk éttermekbe nagyon sürün, viszont van egy-kettő ahova visszajárunk.
Yang Sing: Az árak elég húzósak, úgyhogy csak kivételes alkalmakkor megyünk, viszont az árak és a kiszolgálás elsőosztályú. A másik egy olasz Don Giovanni's, közel az említett Dutch Pancake house-hoz.

ancsiestorzsUK  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 10:54   
Kint vagy mar ? Kell meg segitseg ? (Ugyan mi lent delen vagyunk, London korul ... de hatha.)

rufus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-28 03:36   
Szép estét!

Nemrég jártam Manchesterben és nagyon kedves emberekkel ismerkedtem meg!:) Kedves város, kedvesebb még Londonnál is!
Egy utcaszínházi fesztivál szervezőivel volt találkozóm, és ha minden igaz, akkor hamarosan magyar művészekkel találhatjátok szembe magatokat az utcákon!
Amint tudok bővebb információval szolgálni, azonnal jelzem nektek!
Drukkoljatok addig is!
A viszontlátásig is baráti üdvözletem!!!!:)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-19 02:04   
2003-08-18 18:03, liz:

Drága Liz,

Észrevételedre reagálva, az éttermekkel kapcsolatban, a topic cime: Manchester.
S az nem csak éttermekből áll.
Hogy a topicban egyelőre csak ezekről esett szó részemről, annak oka (ha érdekel) annyi, hogy vmikori távlati terveimben ezek közlésére volt időm a többihez nem jutottam el.

Írásod végén azt a "bocsika" szót vajon gúnynak kell értelmeznem...?

M.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-18 18:03   
Maya edes! En mar tenyleg nagyon regen nem jartam erre,tehat a "monografiad" jogos.De ha erre jartam volna is akkor sem tudnek mit hozzatenni az ettermek felsorolasahoz,mert nem jarunk etterembe.Ez az egyszeru ok.En inkabb azzal vagyok elfoglalva,hogy hogy jojjunk ki a nyugdibol egyik honaprol a masikra.Bocsika.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-23 21:40   
Commonwealth Film Festival Manchester
Simeon Halligan : Sleep My Love

http://www.bbc.co.uk/manchester/arts/2003/06/17/simeon_halligan.shtml

http://www.commonwealthfilm.com/

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-30 13:26   
Monográfiám folytatása:-)

A "Piccolino" étteremről nem tudom mit gondoljak, 1 hónapja elvittem oda a barátom anyukáját és borzalmas kiszolgálás, égett hús, ízetlen étel várt. Eldöntöttem: soha többé.
Viszont azóta volt a barátom újra, és akkor megint meg volt elégedve mindennel.
..Háát, a fene se tudja. Maradok a határozott NEM-nél.

"Chez Gerard" ugyanolyan szinvonalas, akárhányszor megyek s ugyanezt mondhatom el többszöri látogatás után a "Launch Ten"-ről. Ezeket tiszta szívből ajánlom még mindig, a "Croma"-val egyetemben.

Új éttermet most nem fedeztem fel, az idő kielégítő, 17 fokos "hőség" van és nem esik egész nap.
A város zsong, mindenki az utcán és asszem vége az iskolának is, úgyhogy mindenütt gyerekek és fiatalok. Remélem mielöbb elrángatja a család őket a szokásos nyaralásra.
Borzalmasan szeretnék találni egy igazi szép parkot, de ezekről Manchester (még) nem híres sajnos.
Kulturális életből 1 hónapra kiestem, úgyhogy nem tudom most mi a pörgés.

Szinház: Semmiképp nem ajánlom az Elvis életéről szóló előadást, életem egyik legborzalmasabb élménye volt. Bár, ha nem ajándékba szánom, akkor engem az isten se ráncigált volna el rá. A koreográfia több mint csapnivaló, a pasinak Elvis lágy, selymes hangjához képest nagyon is karcos volt a hangja, de ennek ellenére magasan ő vitte a darabot, valami amerikai fazon volt.
Az élmények és rajongás + múlt felidézése sokakat arra késztetett, hogy búgó hangon harsogják fülembe a jól ismert dalokat, ez meglehetősen idegesitett, de a magukkal hozott gyerekek zajongása és a felnőttek járkálása elöbb sörért, majd a sör miatt még inkább.
Kiborultam. -:)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 12:48   
Na voltunk szerdán a "Chez Gérard"-ban, nem tudok szavakat találni...egyszerűen tökéletes és a konyha...mmmm...a legjobb beefsteak angliában!
A borárak nem elriasztóak, $16-ért már igazán jót lehet kapni, bár az egyik kedvencem a Chateu du Pape már több mint 2x ennyi:-(
Az biztos, hogy nem utoljára ettem itt.

Az Exchange Square-en már rég szeretném ajánlani még a "Zinc" nevű étterem és pub-ot, állitólag a konyhája is jó, de az én itéletem szerint inkább üzleti ebédre alkalmas mint meghitt vacsorára, úgyhogy lehet nem fogom kipróbálni, talán egy vasárnap de úgy emlékszem akkor meg zárva van.
A berendezés fém asztalok, amik kis ridegséget kölcsönöznek az egyébként is tágas és világos helynek, de ezt feledtetik a barna különböző árnyalataiban pompázó műbőr fotelek és ülések, amik nagyon kényelmesek és minden az ottmaradásra, beszélgetésre csábit.
Töretlenül felkapott hely, ahogy én láttam a törzsközönsége inkább a jobban fizető munkakörökből kerül ki, bár az árak ugyanazok mint bárhol másutt.

S ha már Pubokról van szó, akkor megemliteném még a "One bar One"-t a King street és Brown street sarkán, kicsit magasabb árfekvésű mint általában a pubok, de nagyon kellemes, és kultúrált hely.

S szintén a Brown streeten, a "Cosmopolitan" ahol beauty szalon is működik (szerintem nevetségesen drágán), a felszolgálók mindig nagyon kedvesek, capuccinos időszakomban ez és a fenti hely a naponta látogatott helyek közé tartozott egyszerűen mert jó a légkörük, a szerviz és nem utolsó sorban tökéletes Café Latte-t szerviroztak, pont úgy, ahogy szerettem.
A minimal berendezés és a műbőr boritás itt is megtalálható, helyenként hajókon található kajütablakokkal, amiknek a dizájnon kivűl semmi szerepe, és nem is igen sikerült még rájönnöm, hogy passzol is ez oda, de illik. Csak kicsit kezd unalmas lenni ez a fajta berendezés, Európa már egy kissé egyedibb ennél, az angolok még csak most jutottak el oda, hogy az undoritó, füstös, mocskos padlószőnyegű pubjaikat valami más is kezdi felváltani és hát ez a kezdet. Remélhetőleg nem az összes jövőben nyiló pub az álművészet jegyében disziti fel majd önmagát.

Uff

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-15 21:01   
Clarence Street-en a "Croma" étteremmel szemben nyilt egy új Olasz étterem, a neve: Piccolino.
Elsőosztályú kiszolgálás, kellemes környezet és feledhetetlen konyha. Árak az átlagnál természetesen kicsit drágábbak, de nem az eget verik. Főleg a minőséghez képest, ami minden területen kiváló.

Chez Gérard a Brown street-en. Igényes, stilusos környezet, kellemes zene, melynek hangereje pont megfelelő. Az ételt majd jövő héten, most csak egy italra ugrottunk be. Kicsit drágább mint a többi hely, igaz nem is angol sört ittunk, hanem Hoogardent ami £3.50, de ezért a sörért megéri.
Kiszolgálás kissé lassú, külön kellett szólni 10 perc elteltével (nem volt más vendég) hogy rendelnénk, s a rendelt dolgokat szinte azonnal elfelejtette. Ezt leszámitva kellemes hely.
Kipróbáltuk gyorsan sör mellé a majonézes sült krumplit... ugyan én egyébként se rajongok érte, de meg kellett állapitanom, hogy ez az első hely, ahol el tudnak tökéletesen késziteni egy ilyen egyszerű dolgot. A majonéz garantáltan házi volt, bár ez imponálóan nem volt feltüntetve hatalmas (és semmilyen) betükkel, de az izéről megállapitást nyert, én azt is utálom, de ez a legtökéletesebb majonéz volt, amit valaha kóstoltam. Úgyhogy bizakodva nézek a legközelebbi vacsora elé ezen a helyen.
A mosdó szép és igényes, és nemcsak a hidegvizes csap működik (bár angliában nemigazán szoktak ezen spórolni) de a nőiben cloáka szag volt, állitólag a férfiben nem volt ilyen probléma.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-23 20:19   
Saatchi.....· Comme ça Art Gallery, Castlefield, Manchester, 27 March- 9 May (0161 839 7187)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-10 15:27   
Az egyik helyi lapot olvastam,talan a Telegraph v. Guardian a hetvegen,es volt benne egy hirdetes...
szindarab:
Bertolt Brecht:Schweyk in the Second World War....gondoltam megnezem,de
csak Manchesterben megy :-(
Akit erdekel(ne):
www.librarytheatre.com

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-18 19:13   
Liverpool Road: Dimitris restaurant. Még nyáron voltam ott többször, de mindig elfelejtek róla irni. Az étel nagyon jó, az adagok kicsik és viszonylag drága, de érdemes elmenni a konyha miatt és persze az a kis átjáró ahol a hely van, nagyon hangulatos kinn ülni, pontosan mintha valami görög kis sikátorban lennél.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-16 23:30   
Persia Restaurant
1 The Great Northern Warehouse,
Manchester M3 4EJ
T: 0161 839 4889

Közvetlenül az AMC Cinema mellett.
Csak ajánlani tudom, gyönyörű környezet, perfect szerviz, remek konyha.
Háttérben eredeti Perzsa zene szól, s hétvégeken a tánckultúrájuk is megcsodálható az asztaloknál ülve, ahoyg végiglejtenek az egész termen.
Ha valaki éppen nem éhes, akkor is érdemes legalább egy italra beugrani, a tánc ugyanúgy látható és élvezhető, és a berendezés valóban gyönyörű és elegáns.
Az árak normálisak.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-14 18:18   
John Dalton street eleje, "Romans Pizzéria". Nem ajánlom, nem jól főznek, a kiszolgálás semmilyen, a helyen látszik, hogy törekedtek valami egységes stilusra és szinvilágra, ez az idők folyamán helyenként megbomlott és a falra is ráférne egy alapos festés. Kár, mert egyébként szép hely lenne. Én a világ legegyszerűbb ételeinek egyikét kértem, Carbonara spagettit, őszintén szólva olyan rossz volt, hogy otthagytam, a tészta túl volt főzve, a besamel túl sok és sűrű + darabos, viszont meglepetésként nem valami igénytelen sonkát raktak bele, hanem prágai sonkát, kb. az volt az egyetlen finom az ételemben. Az olasz sörök ugyan nem nagy számok, de én olasz étteremben vagy azt iszom vagy bort.

Na mindegy, ide ne menjetek.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-13 15:25   
2003-01-10 16:52, Calyx:
-
Manchesterben van a legnagyobb kocsma (pub)
Nagy Britanniaban,
'Moon Under Water"
George Orwell 'My Ideal Pub' irasa szerint.
_

nem ismerem.

Nagyon jo konyv:
Jeremy Paxman:
The English
-

erről tudnál bővebben irni? Köszi.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-10 16:52   
Manchesterben van a legnagyobb kocsma (pub)
Nagy Britanniaban,
'Moon Under Water"
George Orwell 'My Ideal Pub' irasa szerint.

Nagyon jo konyv:
Jeremy Paxman:
The English

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 21:10   
Szia Maya!
A szerdai nap jo lenne-e neked egy kis dumcsira?Irj idopontot,nekem mindegy,csak ne legyen este.Delutan 1/2 2 vagy 2 lenne nekem a legjobb.
Pussszz:liz

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó