2019. október 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Kis Kerti Pad
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 következő lap )
 nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-06 21:20   
2019-08-05 19:19, Tessényi Györgyi:
-
Megnéztem a körfolyosókat. Érdekesek. Az egyik udvaron a szönyegporoló állvány, amit ma már talán senki sem használ. A fiatalabb nemzedék többsége nem is ismeri,-ami talán nem is baj. Az egyik kép alatt találtam egy linket;
http://www.fortepan.hu/?image_id=177066&fbclid=IwAR2D5HkQtJWbJN624Jjzd7mhhN5-Eg9eXcHohNNEINhzIADjD7mbdr--Z_8
Több, mint százezer régi felvétel különbözö témák, különbözö helyekröl. Ott is le lehet ragadni egy kis idöre....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-05 19:19   
2019-08-04 18:48, nidda:
-
Nagyon szépen köszönöm az ujdonsàgokat,amiket megosztottàl velem a Bethezdàrol. Bizony félek olyan helyekre menni, amik valaha szépek voltak, aztàn megvàltoztak, de ma én tudok talàn valamit ajànlani, ami nagyon meghatott. A budapesti körfolyosokrol, aminek az a cime, hogy minden körfolyoso valahol végetér, napirenden jönnek olyan fotok, amiktöl meghatodok. Annyire fek tudjàk idézni azt az idöt, amikor én gyerekként ezeken a folyosokon szaladgàltam körbe, minden szomszédnàl bekukkantva, mit csinàl. Az udvarokra bàrki betérhetett, igy a koldusok is a hàboru utàni idöben, Az egyiket ugy hivtuk: a Miatyànkos koldus, aki szinte énekelte a szövegét, ma is emlékszem rà: egy kezem van, nem tudok dolgozni…. mentek a hàziasszonyok pàr fillért ujsàgpapirba csomagolni és ledobni neki. Van ebben a szomorusàgban valami nagyon szép együttérzés, emberség.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-04 18:48   
2019-08-04 07:52, Tessényi Györgyi:
- Megnéztem a google map segítségével a kórház területét. Gondolom valamikor az Ilka utca és a Hermina út közötti terület tartozott hozzájuk,-ami parkosítva lehetett. Jelenleg a Hermina úti oldalon is áll egy nagy épület "Guidance Zrt" és "C3 Nonprofit Kft" megjelöléssel. A terület kórház felöli oldala fásított, amíg a másik oldal nagyrésze aszfaltozott,-parkoló személygépkocsikkal.

Ma megnéztem Ozsváth Sándor elöadását,-sok új ismerettel lettem gazdagabb...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-04 07:52   
2019-08-03 19:46, nidda:
-

Bizony a hàzra nem emlékszem, de Zugloban van, tehàt stimmelnie kell a név és hely alapjàn. Ha ma is van még parkja, azt szivesen megnézném. Gondolom a hàboru elött és idején nem csak gyerekek korhàza volt, ha anyàm ott hozott vilàgra. Nekünk csak a Fasoron kellett végigmenni, màris a Vàrosligetben voltunk (na ez külön nagy téma lenne)és onnan a Hermina ut nagyon hamar elérhetö volt.
Visszatérve a Vàrosligetre, anyàmat még apu sem tudta visszatartani, mint minket, mikor a Sztàlin szobrot szétkalapàlta a tömeg, visszahagyva a csizmàt, attol kezdve csizmatér volt a neve. Ma mindez csak egy régi történet.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-03 19:46   
2019-08-03 15:06, Tessényi Györgyi:
-
Gondolom, ez az a kórház, amit említettél:
https://www.youtube.com/watch?v=_xRi1TPZVfI
A madártejet az én anyukám is nagyon jól készítette,-a lányom még ma is emlegeti idönként. Persze könnyebb volt vidéken élelemhez jutni a háború alatt-és utána is. Egyik szerencséje a megmaradt kis országnak, hogy az egy-két nagyváros kivételével, vidékböl áll.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-03 15:06   
2019-08-02 20:42, nidda:
Ha màr a mandulànàl maradtàl, visszatérek a hàboru utàni élményeim legszebbjéhez, a mandulamütéthez!
1947 ben volt, nyàron az iskolàba valo belépésem elött a közeli parkos korhàzban, ahol születtem is, a Bethezdàban. Csuda jo dolgom volt, sétàltam a fàk alatt, anyukàm madàrtejjel kényeztetett, pedig nem lehetett egyszerü a hàboru utàn tojàshoz jutni.
Bizony vannak szép emlékek, akkor is, ha az ember nehéz idökre gondol.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-02 20:42   
2019-08-02 17:58, Tessényi Györgyi:
-
Az ipari-suliban mesélte az egyik osztálytársam, hogy neki tizennégy éves korában volt a mandula mütétje. Amíg öt-hat éves srácok már másnap ide-oda szaladgáltak, ö napokig csak kókadozott a kórházi ágyban. Nekem úgy két napja megint megfájdult a bal oldali mandulám, de most legalább tudom, hogy mitöl. A mélyhütöbe tettem a tejet, hogy gyorsabban lehüljön, de kicsit késön vettem ki és úgy kortyolgattam.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-02 17:58   
2019-08-01 19:37, nidda:
Nem panaszkodhatsz valoban, nekem is csak mandulakivétel 6 évesen, aztàn a korral jött megelözö epekö kivétel ahol màr szintén csak lyukakat vàgtak és nem nyitottàk meg nagy sebbel a hasfalat.
Ma is esö volt, de azért a 8 ezer lépés megtörtént, erre szükség van.
Nagy kiràmolàsokat folytatok, ami nem kell az röpül! De lesz majd kis nyaralàs, ha mindenki dolgozik

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-01 19:37   
2019-08-01 07:01, Tessényi Györgyi:
-
Azonkívül, hogy két-három éves koromban valami gyermekbetegség miatt kerültem kórházba,-amiröl csak egy halvány emlékem van,- ez volt az egyetlen eset, hogy be kellett feküdnöm. Ennyi meg a hetven évbe belefér.

Egyelöre marad a hömérséklet plusz harminc fok alatt,-azzal még elviselhetö a megterhelés a gyógyulás idejére...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-08-01 07:01   
2019-07-31 21:49, nidda:
-
Nem mondom, nagyon meggyötörhettek Téged is!
Bekentem valami hüsitö zselével a feldagadt részt, de nem lett jobb, türelmetlenül vàrom a gyogyulàst.
Marhàbol meg van elég. Az operàlàst két német orvos végezte, néha az az érzésem, hogy svàjci orvos nincs is. Pedig nem érzik igazàn jol magukat, igy a magyar lelkem jobban értik, mint az àtlagos svàjci, akinek nincs annyi felejtésre mélto emléke, mint nekünk.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-31 21:49   
2019-07-31 16:38, Tessényi Györgyi:
-
Az elsö, jobb oldalon a tarkómon volt. Ahhoz már kórházi beavatkozás volt szükséges itt Frankfurtban, mert az NDK-s börgyógyász azt mondta, amikor elmentem hozzá, hogy várjuk meg, amíg nagyobb lesz. Hát lett is,-és az itteni börgyógyász meg azt mondta, hogy bár kollégára ilyet nem szokás mondani, de igen nagy marha. Mindezt magyarul, mert gyermekkorában a szülei a Nyugat-Német nagykövetség dolgozói voltak Budapesten és ö ott járt iskolába. A többi-(azt hiszem három)-már nekem is az arcomon volt. A kórházit kétszer kellett vágni, mert az eltávolított darab egyik oldala nem volt száz százalékig "károsodott sejt" mentesnek mondható. A második beavatkozás pár nappal késöbb nagyon fájt az érzéstelenítés ellenére is. Ez még 1993-ban volt, azóta már a hajam is kinött az operáció helyén.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-31 16:38   
2019-07-30 21:39, nidda:
-
Nagyon egyszerü magyarul: fehér börràk, ami a melanommal ellentétben, ami àttételes, nem okoz különösebb gondot, de jol ki kell takaritani, amit meg is tettek becsülettel.
Neked is az arcodon voltak ezek a kéretlen vendégek?
Màra még dagibb lett a fél képem, azért sétàlni is mentem, mert egész nap otthon nem valami jo program. Esett közbe közbe, de a zsebiesernyövel nincs gond.
Holnap nagy svàjci ünnep, majd durrogtatnak, ami idegesit, elismétlik a sok fràzist, amit fölösleges lenne, de a szabadnapnak örülnek a dolgozok.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-30 21:39   
2019-07-30 15:46, Tessényi Györgyi:
-
Együttérzek veled,-sajnos nekem is volt már hasonló beavatkozásban részem, három, vagy négy alkalommal. Valahol biztosan meg van magyarul is a "Basaliom", de most nem találtam. A börgyógyász szerint ezzel akár száz évig is élhet az ember, ha idejében eltávolítják. Most már jó pár éve nyugtom van töle. Egyébként az operáció az arcon nyáron kedvezöbb a gyógyulás szempontjából,-az itteni orvos szerint.
Kívánok mielöbbi gyógyulást!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-30 15:46   
2019-07-29 20:57, nidda:
Sok élet kéne ahhoz, ha minden mulasztàsunkat be akarnànk hozni. Megelégszem azzal, hogy amig vagyok, addig tanulok és a többi titok marad.
Ma megvolt reggel az operàlàs. Türelmesen eltürtem, de fàjt és nagyon vàrtam, hogy vége legyen. A szàmtalan érzéstelenitö injekcio is piszkosul fàjt, még igy is kevés volt, a varràsnàl éreztem, elkelt volna még, de irtoztam attol is. Most egy hétig leragasztott a fél arcom, a szànalom biztos mindenütt jön, akivel csak talàlkozok.
Persze szedhetem az antibiotikumot és a fàjdalomcsillapitokat, de majd csak ennek is vége lesz.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-29 20:57   
2019-07-29 07:22, Tessényi Györgyi:
-
Sajnos Érdröl is csak a tábla információját ismerem, hogy hol kell lehajtani hozzá az M 7-es autópályáról. Na meg van még Magyarországon igen sok hely, aminek a neve ismerösen cseng, de hirtelenjében nem sokat tudok kezdeni vele. Erre mondja talán a német Goethe után szabadon;
„Warum in die Ferne schweifen? Sieh, das Gute liegt so nah“
Egyszer talán behozom ezt a mulasztást is...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-29 07:22   
2019-07-28 20:52, nidda:
-
Nem is gondoltam, hogy esetleg ismeretlen lehet Kelenföld, mert talàn nekem tulsàgosan is ismert. Mikor naponta Tatabànyàra jàrtam vonattal dolgozni éppugy, mint mikor màr itt voltam és a vonatot vàlasztottam a hazamenetelre. Ha valaki nem akarja a vàroson "àtszenvedni" magàt és elég, ha Budàra érkezik, akkor nem a Keletibe vesz jegyet, hanem Kelenföldre. Mivel öcsém Érden lakik, az Kelenföldtöl nincs messze. A Keletihez szüleim lakàsa volt közel, ahol felnöttem. Sok minden vàltozott, de a pàlyaudvarok a helyükön maradtak, ez egy szimpla megàllapitàs egy valaha ott élt pesti lànytol, aki voltam. Az emlékekben meg ugysem vàltozik semmi, legfeljebb kicsit fényesitünk rajtuk, hogy tetszetösebbek legyenek

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-28 20:52   
2019-07-28 12:38, Tessényi Györgyi:
-
Tavaly tanúja voltam, amikor Frankfurtban egy platánfa vált meg nagy csattanással jókora darab kérgétöl a szárazság miatt. Egy héttel késöbb meg a kertben kellett ágakat lefürészelnem, mert szilánkosan megtörve áthajoltak a szomszéd kertjébe,-szintén a csapadékhiány miatt.
Kelenföldhöz még nem volt szerencsém,-és volt egy olyan kényszerképzetem, hogy esetleg a Déli pályaudvar új neve, de némi böngészés után a helyére került nálam mind a kettö.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-28 12:38   
2019-07-27 22:19, nidda:
-
Kellemesen hüvös lett, a fürdözök gondolom erröl màsképp vélekednek.
A fàk is szenvedtek a höségtöl, olvastam ma, de nekünk bizony csak az àrnyékukban volt elviselhetö az egész.
Izgalmas idök elé nézek, mert 3 hét mulva ilyenkor màr uton leszek, 5 tàjékàn érkezek Kelenföldre, ahol öcsém vàr. Tul hosszu történet lenne erröl bövebben, de a sikerre van szükség, hogy egyszerübb legyen elmesélni. Addig is ados maradok magyaràzattal, ami még buzgobb elökészitési munkàra késztet.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-27 22:19   
2019-07-27 09:48, Tessényi Györgyi:
-
Azért érdekes, hogy mennyit fejlödött az orvostudomány is. Az UV szürökre gondolok,-és a legszebb az egészben, hogy a hétköznapi embernek is a rendelkezésére áll,-megfizethetö áron.
Mára megjött az esö, de nem hozott enyhülést. Ezen a héten én vagyok az "ügyeletes" a házban; udvar-és utca seprés, na meg a szemetes kukák kitevése és behozatala. A napi "kis-szerencse", hogy éppen végeztem a sepréssel, amikor el kezdett cseperegni az esö.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-27 09:48   
2019-07-26 19:46, nidda:
-
4 hét mulva lesz az utolso kontroll, amikor pontos mérés utàn kapok olyan szeemüveget, ami biztositja, hogy nem kell örökké keresni az olvasoszemüveget, ami az uj lencsékkel szükséges lett.Ami nagyon meglepett, UV szürö van a làtoidegek védelmére ezekbe a kis csodàkba beépitve. Az iriszt nem védik, tehàt jo azért egy napszemüveg
Ma a séta utàn eszembe jutott a tegnapi mérgelödésem, majd elnevettem magam: mondd meg min mérgelödsz és megmondom hol élsz. Emögött ott az élettapasztalat, hogy mi igazàn fontos és mi kevésbé. Ezt itt sokszor képtelenek az öslakosok megérteni, akik soha màshol nem voltak, csak ebben a jaj, de tökéletes orszàgocskàban!

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-26 19:46   
2019-07-26 06:48, Tessényi Györgyi:
-
Németország új höségrekordja eddig tegnap volt, plusz 42,6 celsius-fokkal. Mától már lehülés várható végre, mert igazad van abban, hogy ilyen höségben még a gondolkodás is nehezünkre esik. Korábban ezzel nem akartalak Téged nyugtalanítani, de, ha már magad is szóbahoztad elmondom, hogy beszéltem még régebben egy augsburgi ismerösömmel telefonon a szürkehályog operációról, amikor még nálam is téma lett volna a mütét. Ö mondta el, hogy az egyik ismerösénél az egyik szemen nem hozott a beavatkozás olyan jó eredményt, mint a másikon. Te most már túl vagy rajta és ezek szerint a szerencse is melletted volt a rendelöben.
A börömmel sajnos nekem is voltak problémáim, mert világos a börszínem és, ami a barna börüeknek meg sem kottyan, az ellen nekem mindenféle kenöccsel,-naptejjel kell védekeznem. Ennek annyi elönye volt, hogy itt Németországban senki sem gondolta volna rólam, hogy magyar vagyok,.....amíg meg nem szólaltam.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-26 06:48   
2019-07-25 20:55, nidda:
Az a két és fél ora is sok volt! Ugy hallottam vasàrnapra lehül alaposan! Nagyszerü lesz!
Nagyon röstellem, hogy nem néztem utàna Hawking nevének, de fogjuk ezt is a melegre és a lustasàgom màris bocsànatos…
Hogy ez a szemmütét nem is olyan rizikomentes, azt a doki reagàlàsàbol vettem észre, mert a dicséretemre azt mondta: szerencse is kell hozzà! Nanà! Ott turkàl a szememben, nézi a mikroszkoppal közben és reméli, hogy minden a helyére kerül. Jo, hogy tul vagyok rajta, most màr csak egy kis börràkos képzödményt kell eltàvolitani, aztàn nyugalom lesz. Igy semmi fürdés ebben a kànikulàban ezévben, de majd összel!!! Hévizen fogok fürdeni!!!!

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-25 20:55   
2019-07-25 16:14, Tessényi Györgyi:
-
Ma, két és fél órai tevékenykedés után feladtam a kerti munkát. Hiába van az árnyék, a levegö szinte mozdulatlan. Már ráfanyalodtam a ribizlire,-pedig nem is szeretem-szomjúság ellen, na meg remélve, hogy kapok töle egy kis energiát. Egy atomerömüvet is le kell állítani a höség miatt;
https://www.spiegel.de/wissenschaft/technik/niedersachsen-weser-zu-warm-atomkraftwerk-grohnde-wird-abgeschaltet-a-1278987.html
Tulajdonképpen Hawking,-így "g"-vel a végén, de így is tudtam, hogy kiröl van szó, mivel én is nagy tisztelöje vagyok. Sajnos igaza van,-ha nem vigyázunk a vesztünket okozhatják.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-25 16:14   
2019-07-24 20:56, nidda:
Remélem jol irom a nevét:Hawkins a legnagyobb veszélynek a mesterséges intelligenciàt tartotta, ö maga meg gépek nélkül màr fiatalon meghalt volna. Gondolom komolyan kell venni, ha màr a furfangos kockàt is jobban érti minden embernél.
A gyilkos höség végét vàrjuk itt is,valahogy kibirhato a leàrnyékolt lakàsban a hütődobozzal, de mikor hazajöttem baràti làtogatàson voltam ebédre hivatalosan, nagyon szenvedtem.
Hasznos tennivalokkal töltöm a napjaimat, minden fölöslegtöl meg kell szabadulnom, ami összegyült, de màr csak teher. Kegyetlen munka, de muszàj!

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-24 20:56   
2019-07-23 20:53, Tessényi Györgyi:
-
Én is csak a gép ellen játszom egyedül és néha - az internet adta lehetöséggel - többedmagammal. Persze nincs könnyü dolgunk, mert a gépek is egyre jobbak lesznek;
https://ng.hu/tudomany/2019/07/22/egy-mesterseges-intelligencia-rekordot-dontott-a-rubik-kocka-kirakasaban/
Ma, kerti zöldhulladékot kellett egy kézikocsival elvinnem a begyüjtö helyre, ami csak délután kettötöl hatig van nyitva. Hát önsanyargatás az ilyesmi ebben a melegben....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-23 20:53   
2019-07-22 20:02, nidda:
Biztos nagyon jo ötlet, de rajtam nem segitene, mert ki tudja miért, ez kimaradt az életemböl. Gyerekként képes voltam megharagudni a szüleimre, mert késö éjszakàba nyuloan kàrtyàztak, (sajnos nekem aludni kellett volna a falnak befordulva.)De képes voltam a takaro alatt zseblàmpàval olvasni. Tehàt inkàbb bàrmi màst, csak ne jàtékot, ahol az egyik nyer, a màsik veszit. Természetesen vannak màs jàtékok is, ahol tanulni lehet. Ma màr 7 elött elmentem a sétàmra, késöbb màr nem lett volna kedvem hozzà.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-22 20:02   
2019-07-22 08:08, Tessényi Györgyi:
-
A ma reggeli hírekben hallottam, hogy Hessen tartományban játékkonzolokat kapnak az idös-otthonok. Most találtam egy pár nappal elöbbi cikket, ami szintén erröl a témáról ír.
https://www.bz-berlin.de/ratgeber/zocken-sie-doch-mal-auf-der-ue70-spielekonsole
Ma - és tegnap ugyan nem játszottam, de ha az idöjárás a lakásba kényszerít, a játék a kedvenc elfoglaltságom.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-22 08:08   
2019-07-21 22:58, nidda:
Mintha rémlene nekem is, hogy ez egy igen nevezetes kiàllitàs volt, gondolom több helyen is bemutatva a fiatalon meghalt fàrao kincseit. Csak onnan lehet megérteni a sirfeliratàt, hogy az ösi egyiptomiak hite szerint a fàrao isten, aki örökké él és persze mindent tud.
Igazad van, hogy idösebb korra màr sok ujat nem szolgàlhat az élet, de tölünk is függ, hogy a szellemi frisseségböl mennyit tudunk megtartani.Enélkül csak értelmetlen vegetàlàs van, amit mindig borzadva néztem.
Vàllalkoztam ujabb probatételre, ami augusztus és szeptember végén következik majd és inkàbb vidàman, mint aggodva megyek a csatàba, példaként törökverö eleimre gondolva, akik legyözték a félelmüket és nem hiàba, mert emlékezek ràjuk.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-21 22:58   
2019-07-21 16:30, Tessényi Györgyi:
-
Tartottam attól, hogy ismered Móra írását, így külön öröm, hogy újdonsággal szolgálhattam. Így idösebb korban, már nem sok újat tudnak a hétköznapok nyújtani. Kisebb-nagyobb mértékben már mindent láttunk, átéltünk, megtapasztaltunk. A kilencvenes évek elején volt Frankfurtban egy Tuthankamon kiállítás. A plakáton, amin hirdették egy sírfelirat idézet volt a fiatal fáraótól; Ismerem a múltat,-és láttam a jövöt. Bár az utóbbit nem nagyon hiszem, de a mondat biztosan mély benyomást tett kortársaira és az utókorra.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-07-21 16:30   
2019-07-20 21:51, nidda:
Hàt ez a calcinàlt szoda fantasztikus volt, most még jobban szeretem Moràt! Mesélni én is nagyon tudtam,igy tettem a mindenki àltal a legunalmasabbnak tartott oràt a hitoktatàst a legérdekesebbé. Annyira, hogy volt gyerek (9éves!) aki utànaolvasott a perzsa birodalomnak, amiröl 12 oràn àt meséltem nekik, Eszter könyve az Otestàmentumban.
Hogy én a magyar könyvekkel mit csinàlok, a szivem hasadna meg, ha ki kéne dobni csak ugy. Zürichben van egy magyar részleg könyvek terén, de oda is probléma lenne elcipelni, ha egyàltalàn kell nekik.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó