2019. október 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Kis Kerti Pad
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 következő lap )
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-08 20:41   
2005-06-08 19:55, Tessényi Györgyi:
Közben olyan szép idö lett volna, de majd jön a meleg is!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-08 19:55   
2005-06-08 16:25, fellegvar:
De , ha te fogsz hozni majd , ha megerik , akkor nem repulok eszakra

Még vàrni kell a meggyre, ma egész nap fàztam, ettöl nem lesz érett semmi
Azt mondjàk ez a "birka-hideg", mert a frissen nyirt bàrànyok pucéran fàznak ezidötàjt. Közben olyan szép idö lett volna, de majd jön a meleg is!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-08 17:08   
2005-06-08 17:02, Balu:
A cseresznyéstálat megdézsmáltam!)))Nagyon finom!)
-------
Jol tetted , Balukam ! Eppen most hoztam ki tobbet , de mar eltuntel ... Remelem , nem fog 40 napig tartani a rossz ido nalatok ! Kuldok egy kis napsutest nektek is

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-08 17:02   
Itt esik az eső,csak elsétálok itt Mellettetek.)

Hideg van és fúj a szél.

A cseresznyéstálat megdézsmáltam!)))Nagyon finom!)

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-08 16:25   
2005-06-08 05:39, Tessényi Györgyi:
Nagyon szivesen cseresznyézek veled akàr egy tàlbol is
A kertedböl van?

--------
Szia Gyorgyi !
Hat akkor cseresznyezzunk egy talbol Sajnos , nem az en kertembol van , de attol meg finom es ropogos Nekunk nincs gyumolcsfank a kertben es az idojaras is csak most konyorult meg rajtunk , ki tudja mikor lesz helyi gyumolcs . Ezt Californiabol es Floridabol hozzak altalaban New Yorkba . De erre felenk meggy nem is terem . Pedig sokszor szivesen megennem . A tavaly a Bobe kertjebe akartam menni meggyet szuretelni de egy kicsit messze van tolunk ... De , ha te fogsz hozni majd , ha megerik , akkor nem repulok eszakra
Ma is szep ido van ... Feletek is meleg van ? Nem merem kerdezni az esot , mert ma Medardus van ...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-08 05:39   
2005-06-07 20:52, fellegvar:
-
Nagyon szivesen cseresznyézek veled akàr egy tàlbol is
A kertedböl van? Nàlunk még sokà lesz érett, bàr ma nagyon szép reggelünk van, reméljük a nyàr visszatér és legközelebb én hozok Neked meggyet vagy cseresznyét, jo?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-07 20:52   
Kedves Gyorgyi !
Kepzelem , milyen jo lehetett a kisunokakkal . Veluk meg akkor is derusebbnek tunik az eg , ha nem is az . Valosaggal beragyogjak az eletunket . Nalunk , hala Istennek , ma is gyonyoru ido van . Jol esik itt ulni ... Hoztam egy kis cseresznyet ... Megkostolod ?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-06 08:29   
2005-06-05 21:04, fellegvar:
Lehet , hogy mar valaki kozeledik a kanyarban , csak nem latszik a faktol ...

A hétvégét az unokàkkal töthettem, ahol az idö is szebb volt, mint otthon! Kinn ebédelt a nagy csalàd a legkisebb keresztelöje utàn a napon!
Gondoltam Ràtok mind, csak néma voltam compi nélkül. Azért összejövünk itt ujra, a kerti munkàktol elpilledve elmeséljük a napjainkat, àlmainkat, néha elég egy kis pad is, hogy otthon érezzük magunkat!
Az apostàrs orgonàlt a keresztelön és mit gondoltok mit jàtszott? Nekem az idegennek Bartok Gyermekek kötetéböl pàrat, a "Debrecenbe kéne menni-t, meg a Cickom, cickom vagyon e szép lànyod-at!!! Emlékeztek? Egy ilyen pillanat mindenért kàrpotol, nem?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 21:04   
2005-06-05 19:22, poe:
De nem ülök ki, brrrr, 12 fok van, fúj a szél és esik is.
--------
Kuldok egy kis meleget eszakra is , habar most , hogy Medardus uton van , nem hiszem , hogy tartos marad a szep ido ... Azert meg elidozok egy kicsit itt ... Pedig most mar tudom , hogy Bovi sem jon ide ... O is fazik ... Hat igy van ez ! Amikor nalatok jo az ido , akkor itt elromlik es forditva ... Mi lesz a sorsa ennek a kis padnak ? Nem nagyon tolakodik a tarsasag ... bezzeg a telen errol almodott mindenki ... Meg maradok egy kicsit , nem adom olyan konnyen fel a remenyt ... Lehet , hogy mar valaki kozeledik a kanyarban , csak nem latszik a faktol ...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 19:22   
itt vagyok
De nem ülök ki, brrrr, 12 fok van, fúj a szél és esik is.
Meleg teát kortyolgatok a szobában, és arra gondolok, hogy bekapcsoljam-e a fütést

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 18:30   
Kiultem egy kicsit ide ... Nem is hiszem el , hogy nem kell dideregni mar . Olyan szepek a viragok , a fak korulottem ... es a madarak faradhatatlanul futyoresznek ... De jo lenne , ha itt ulhetnek minden nap es masra nem kellene gondolni ...
Hol vagytok ? Mindenki eltunt ... Bezzeg ameddig meleg tea es forralt bor kellett itt voltatok . Pedig hoztam fagylaltot es jeges gyumolcslevet nektek ... Hat varok meg egy kicsit ... talan valaki csak erre teved ...

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-01 08:17   
2005-05-31 20:16, Tessényi Györgyi:
Amelyiken érezni, hogy ize, sulya van!
-------------
Erre azt mondják: testes!
És bizony nagyon jó, ha egy vörösbor testes!
Habár az elmúlt napok hőségében többször itam sört. (ezzel az ezévi adagom letudva, sztem)

Elmentünk Tiszroff-ra egy kastélyszállóba. 2 napra.
Isteni volt! Furcsa, hogy egy 2.200-as faluban van egy 4 *-os szálloda. De tényleg 4 csillagos volt. Full service. Na ott a 35 fokban a medenceparton ittam 2 pohár sört.
Azt hittem én vagyok a baroness

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-01 08:11   
Györgyi)

Koccc.)

Nemsokáig hallgathattam a szél suttogását mert orkán kerekedett.(Beszaladtam a kerti lakba!nyikorogtak,törtek,sírtak a fák.Mára már csendesült a szél és kimerészkedtem...kellemes hűs a levegő itt a padon is már.)

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 20:16   
2005-05-31 16:58, Balu:

Milyen jo, hogy a nyàrfa alatt megvàrtàl!
Mit mesélt a szél? Jol odafigyeltél?
De jo, hogy fellélegezhettek!
Igen, egy jo vörösborral most nagyon szivesen koccintok Veled! Amelyiken érezni, hogy ize, sulya van!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 16:58   
Györgyi!

Az jó hogy itt vagy.Tudod mi újság?Itt most bújt el a nap és lehűlt az idő.Nem baj már a hőguta sokakat környékezett.(
Most van 28 fok és koccintthatok bátran:nem száll a fejembe.)

Milyen bort töltsek Neked,olyan 'testeset'?.)

Itt a vén nyárfa alatt is támad az északi szél,de megvárlak.Hallgatom mit mesél a szél addig...)

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 13:47   
2005-05-31 12:30, Balu:
Merre vagytok?Egyedül nem tudok koccintani!)

Itt vagyok, koccintsunk! Annàl is inkàbb, mert a felhök mögül ujra kibujt a nap és most 12C°-os reggel utàn egész kellemes ujra a napon! Mi ujsàg arra felétek? Mesélj!
-

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 12:30   
Merre vagytok?Egyedül nem tudok koccintani!)

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 21:32   
Mit gondoltok, merre van egy napos hely a Kispadra végre letelepedni és egy szép történetet megint hallgatni? Ubuge van e hasonlo még a raktàrodon? Vagy egy szép zeneszàmnak örülni? Esetleg csak megint egy kis pohàr vörösbort üriteni egymàs egészségére?

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 11:37   
Ubuge!

Nem osztogatunk bort csak egyszerűen fogyasztjuk a "pincéből".)Jót aludtál a bikavértől?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 21:31   
2005-05-08 21:11, ubuge:
-
Joizü történeted mélto befejezése egy szép estének, elalvàs elött. Gratulàlok a szerzönek, neked meg a nagyszerü közvetitésedért egy nagy pohàr egri bikavér! Hogy te is jot aludjàl!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 21:11   
Az említett palacsintáknak köszönhetően csak tartaléklángon üzemelek, de azért nem akarom a társaságot megfosztani egy kis jó olvasnivalótól. A következő történet Bakó Zoltán barátom műve, s mivel beleegyezett, hogy egy hamarosan induló honlapra felkerüljön a Szentgyörgy térről szóló elbeszélés-kötetének anyaga, hát íme egy kis ízelítő. A háttérről annyit kell tudni, hogy szeretett városomban található ama bizonyos Szentgyörgy tér, bár most már Köztársaság néven futtatják. Kellemes olvasást!

KALAPSZAMÁR

A pékség melletti bérkaszárnya lakásain állandóan akadt javítanivaló. Hol a külsõ, salétromos falat kellett újravakolni, hol a lakások mellet futó agyagjárdát megpockolni, hol meg titokban spájzot építeni, lelopva a lakótérbõl kétszer kétlépésnyi lyukat, ahova télen aztán be lehetett akasztani a cselédkönyvnyi szalonnatáblákat s a koncsorgó kolbászszálakat. Settenkedve kellett a téglát a vályogfal mellé rakni, titokban beállítani az ajtót, s függönnyel takargatni, hogy Németi elvtárs esetleg észre ne vegye, mert abból aztán világrengetõ botrány kerekedett volna. Németi elvtárs amolyan atyaúristen volt a szentgyörgytériek szemében. Valami néptanácsi aktatologató lehetett a jámbor, ezüstösödõ halántékkal és bõröndnyi aktatáskával, aki az ötvenes években idõrõl idõre megjelent a tizenegy szám alatt (vélem, a többi udvarokon is) s egy tányérnyi mérõszalagot adott a hátramozdítói kezébe – évek múlva már olyan három lábon álló látcsõszerû kukkolót is – akik aztán fontoskodva hozzáláttak a méricskéléshez. Titokzatoskodtak, amikor a tizenhárom lakó valamelyike rájuk kérdezett – mit mérnek, de mert titkok már akkor sem léteztek, mindenki tudta: a területet mérik fel, mert bontás lesz, tömbházakat építenek ide, olyanokat, mint amilyenek a petróleumgyár helyén vannak. Módosítani meg nem érdemes a volt Ferenczi-lakásokon, mert úgyis mindegy, úgyis lebontódnak, meg egyáltalán – nem szabad!
Igy hát mindenki rettegve félte Németi elvtársat. Voltak akik alattomosan behívták a házba, hogy hát mondana valamit, mikor is esedékes az a bontás, kihúzzuk még az évet..., lehet, hogy suttogott is valamit róla, amitõl a sunyiskodó aztán felöltötte a jólértesült titokzatos ábrázolatot, de bontás mégsem lett a dologból, amaz meg maradt a titokban kínált köményes kárával. De azért javítgatni, toldozgatni mindenki merészelt titokban, azzal a beletörõdéssel, hogy hát több is veszett..., legfennebb lebontódik az új spájz, kamra, feredõszoba, de egy-két évig csak élvezik. Igy ment ez legalább harminc esztendõn és két pártfõtitkáron keresztül. Németi elvtárs közben egészen megfehéredett, elkerült a lakáshivataltól, de amikor mérni jöttek az udvarba, mindenki azt suttogta, hogy jött a Németi, legyünk óvatosak.

Áttérés szamárra

Mert a tajkoláshoz homok, mész, kavics kellett, hát találtak egy derék embert, aki önzetlenül, csupán néhány ötösért titokban leszállította a kívánt anyagot. Mónai bácsinak hívták, s néha lehetett józanul látni. A bácsi, az hivatalból kijárt neki, így szólította öreg és fiatal, aggastyán és spielhozenes. Bár konspirációs okokból szólítani nemigen volt szabad, inkább pisszegni kellett, s akkor õ jött. Szamarastúl. Mert volt neki egy kivénhedett szamara, ami (vagy inkább aki) egy összetajkolt kordét vonszolt, a szó legnemesebb értelmében. A magasra gúlázott homokot aztán leürítette a megrendelõ lakása elé, miközben mindenki úgy tett, mitha semmit sem látna; átvette önzetlensége díját, s utána felültetett bennünket a kordéba. Elszekereztetett a kapuig, onnan vissza az udvar végébe, s ezt az utat megtette olykor háromszor-négyszer is, mert hát a tizenhárom család utódnemzésben igencsak jeleskedett. Volt úgy, hogy egyszerre huszonöt gyermek is visibált a szamárkordé mellett, hogy „engem elõszõr, Mónai bácsi”. S akkor még a szomszéd udvarokból átszivárgottakat nem is számoltam. Mónai bácsi meg szerette a gyerekeket, hát fordult, ahányszor kellett.
Történt egyszer, hogy miután inaszakadtáig lófráltatta a szamarat az udvaron, elindult, hogy jól kiérdemelt bérét elköltse a Kisposta melletti talponállóban. Annak rendje és módja szerint leparkolta a szamárfogatot a korcsma elõtt, s mert igen meleg nyár volt akkoron, hát a szalmakalapját feltette a szamár fejére, hogy hûsüljön a sigérõ homloka. A szamár tûrte amíg tûrte a meleget, de mert a féldeci monopolok, meg az állás rummal igen hosszúnak bizonyult, a csacsi hátracsapta a fülét, amitõl aztán a szalmakalap lehullott az út porába. Éhes lehetett a jámbor, s látván a szalmapalacsintát, hát nekifogott kosztolni.
Jóízûen elropogtatta az utolsó szálig, s csak azután kezdett el iázni, bizonykodván, hogy a koszt után jól jönne egy kis öblítés. Hogy sörre, vagy málnafröccsre gondolt, már nem tudni, de tény, hogy a nagy protest songra Mónai bácsi kijött a korcsmából s jól lehétszentségelte a jobb idõkben Krisztus Urunkat hordozó jószágot. A dühe akkor hágott a zenitre, amikor elkezdte keresni a kalapot. Ami nyílván már meghasonulva emésztõdött a csacsi gyomrában.
Nem is lett volna baj, ha észre nem vesz egy szalmaszálat a szamár pofáján, amit az nagy igyekezettel próbált a szájába nyelvelni. Kitört a botrány. A bizonytalanléptû öreg harsányan emlegetni kezdte az ótestamentum
parancsolatait, dögteret és hóhérokat, a szamár felmenõági rokonait vérfertõzõ kapcsolatra buzdítva, végül pedig két pogány pofont kent le a hosszúfülünek. A szamár közben egy szót sem szólt. De ekkor már az egész kocsma, vendégestõl, csaposnõstül kinn röhögött a járdán. Valaki, nem tudni ki, rászólt az öregre.
– Te Mónai, ha a kalapodat megette, adj már neki egy kis sört!
Felpaprikázódott erre az öreg, lekapta a közelben álló muzsikuscigány fejérõl a kalapot, berontott a korcsmába, elrántotta az egyik asztalról a csaknem tele korsót, belezuttyintotta tartalmát a fejfedõbe, s azzal ki a szamár elé. Odatartotta a kalapot, s ráordított:
– Na, idd meg, ha már a kalapot bézabáltad.
S a szamár az utolsó cseppig kiitta a sört. Utána még a száját is nyalogatta rendívüli elégedettsége jeléül. Ilymódon az ügy elintézést nyervén, Mónai bácsi visszament a korcsmába további monopolokra, a szamár meg most már jóllakottan (ámbár kalaptalanul) tovább várakozott. Ettõl kezdve az egész Szentgyörgy téren és környékén Kalapszamárnak nevezték a jámbort, s ha volt is becsületes neve, azt azonnal elfelejtették. Tán csak Mónai bácsi tartotta meg boldog emlékezetében.
A történet után az öreg tovább hordta a környékbelieknek a kavicsot, homokot, meszet, nagy titokban, úgy, hogy csak a fél város látta, tovább szekereztette a környék gyermekeit (mert azokat tán' még a szamárnál is jobban szerette), s ha valaki rászólt a csacsira, hogy „na mi van, Kalapszamár?”, ritkafogú inyével rávigyorodott, hátrébbtolta fején a zsíros filckalapot, s amúgy simogatóan végigcsapott a szamár hátán az ostorral.
De szalmakalpot, azt soha nem vett többé.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 20:49   
2005-05-08 20:40, ubuge:
-
Az elsö üveg bikavérböl balu szivesen ad neked, mig a megnövekedett tàrsasàg igényeit egy pàr következö korsoval a pincéböl fel nem hozom.
Tudsz egy szép notàt, vagy inkàbb muzsikàlàshoz értesz? De megteszi egy szép történet is, mesélj!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 20:40   
Öhmm.
Itt osztogatnak bort? Az imént toltam magamba négy darab dagadt hortobágyi palacsintát, jól fogna valami utána. Ha valaki szakért hozzá, legyen szíves, tegyen le egy kancsóval a földi maradványaim mellé.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 19:18   
2005-05-08 17:26, bobe:
-
korombeli csitrikkel van tele a film ugye?

Ööö... , a filmben szereplő nők ötvenesek, néhányuk talán hatvanas éveik elején járhat. De természetesen Böbe néni is nagyon jól tartja magát, egy perccel sem néz ki idősebbnek 86-nál.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 17:26   
A Full Monty szerintem az evtized egyik legjobb filmje .
A masikat meg nem lattam de azt hiszem azt is szeretni fogom hiszen korombeli csitrikkel van tele a film ugye?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 15:32   
2005-05-08 15:15, Zuloaga:
-
Az utóbbi években egyébként gyakori nálunk a különböző jellegű férfi meztelenség, főleg naptárokon pl. meg nem fizetett, csalódott, megfásult s mégis erejük teljében "duzzadó" férfiaktól focicsapatoktól kezdve lásd most akár a tűzoltókig ...

Hadd unalmaskodjak egy kicsit a filmtémáimmal itt is. Hirtelen két hasonló jellegű brit film is eszembe jutott az utóbbi tíz évből.
Az egyik a sheffieldi acélipari leépítések következtében nehéz helyzetbe került férfiak különleges ötletéről szól.
"The Full Monty"
http://www.imdb.com/title/tt0119164/
A másik pedig egy meglehetősen konzervatív nőegylet tagjainak falinaptár-vállalkozásáról, hogy egyikük férjének halála után a helyi kórház rákbeteg részlegét pénzzel segítsék.
"Calendar Girls"
http://www.imdb.com/title/tt0337909/
Mind a kettő magas színvonalú, humoros, szórakoztató film.
Fimajánlat vége.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 15:15   
2005-05-08 13:21, espa:

- megmondom őszintén, nem tudtam róla, de sejtem május negyedikén történhetett, mert akkor ünneplik itt (is?) a tűzoltók a védőszentüket és nekik az ünnepnap ... ezt csak azért tudom, mert Mónika névnap is arra a napra esik és mindenki cukkol vele, hogy van bennem valami tüzes ...
Az utóbbi években egyébként gyakori nálunk a különböző jellegű férfi meztelenség, főleg naptárokon pl. meg nem fizetett, csalódott, megfásult s mégis erejük teljében "duzzadó" férfiaktól focicsapatoktól kezdve lásd most akár a tűzoltókig ... (bizonyos veszteségek nehezen tűrése miatt kíváncsi lennék a parlamenti opozíció csapatára )
A csak látszólag puritán spanyol társadalom kezd előbújni a kulisszák mögül ...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 14:58   
2005-05-08 14:43, Perec:

Fizetésemelést szeretnél Te is, Poe?

Hát persze! Mire elég manapság az a pár garas

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 14:43   
2005-05-08 14:21, poesje:
-
Espa könyörgök, mondd, hogy sikerült nekik Rögtön indulok én is, no nem Bilbaoba, csupán a helyi szervek szemei elé

Fizetésemelést szeretnél Te is, Poe?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 14:24   
2005-05-08 14:17, Perec:
-
Annyira taszító külsejűek lennének a bilbaoi tűzoltók,
--------------
Hát nem állitanám...

Nagyon csinos volt az egyik alsónadrágban

Remekül riszált !

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó