2021. január 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Kis Kerti Pad
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 következő lap )
 OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 22:14   
Na jó! Akkor itt a kispadon, mutatok Nektek még egy kicsit a mi környékünkbôl.
Valószínûleg megtaláljátok az angolnhyelvû oldalt is.
http://travel.ekarjala.fi/
Sajnos komp nincs a képeken, sajátjaim is csak régi, hagyományos papírképen, -így olyat nem küldök.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 18:52   
Meg egy par kep a Saimaa videkerol:
http://www.vipcruise.info/kuvia_saimaalta.htm

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 18:49   
Egész biztos vagy benne, hogy ezeknek a kompoknak nincs menetrendje?

Lossinak vagy lauta-nak hivjak finnul a kompot. A http://www.liikkujat.com/lautta/ es a http://www.tiehallinto.fi/alk/frames/lautat-frame.html cimen talalhatok a menetrendek.

Ez az élémy kijár mindenkinek, aki még el tud Finnország területén olyan helyre vetôdni, ahol az országútat átmenetileg komppal kötik össze.

Ez igy van, es a legtobb helyen ingyenes. Kivetel a szigetvilag turkutol nyugatra, ott tobb hosszu jarat is fizetos. De amit az orszagos utkezelok uzemeltetnek azok az uthoz tartoznak es ingyenesek. Erdemes arrafele kerulni ahol jar meg ilyen komp.

sajnos egyre több helyen épülnek fel a hidak, és így lassan eltûnik egy fantasztikus, a természettel harmonizáló közlekedési lehetôség

Azert azok a hidak is nagyon szepek tudnak lenni, azok is megernek egy kisebb-nagyobb kerulot.
http://www.tieliikelaitos.fi/kuvapankki/sillat/00933_RJ%20Atun%20silta%20Parainen.JPG
vagy pl az Erzsebet hid masa Kirjalansalminal:
http://www.tieliikelaitos.fi/kuvapankki/sillat/07709_RJ%20Kirjalansalmen%20sillankorjaus%20Parainen.JPG

boots

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 14:59   
Györgyi )

Látod ezt nem tudom. Az viszont biztos, hogy ha nem rontja el a műveletet akkor nem is kéri a kártya cseréjét és akkor én sohasem jövök rá, hogy ilyen kártya egyáltalán létezik.

A hölgy egyébbként feltünő jelenség volt. Hajnalok hajnalán végre elkészült a kávém. Éppen kezdtem volna inni, amikor belibben égimeszelőcske, fázósan magára húzva a köntösét és elém tesz egy fél liter tejet, mondván a kávé tej nélkül nem egészséges.

- Ugye nem haragszik ha visszateszem a hűtőbe, mert én így szeretem, tej nélkül.

- Ha nem nem. A maga baja (vagy valami hasonlót mondott)ha nem kiméli a gyomrát.

Lehúzta a fejét, hogy elférjen a szemöldökfa alatt és távozott. Ezzel váltunk "ismerőssé", reggel és este mindíg barátságosan köszöntek, ha felém jártak.

A férje is egy figyelemreméltó fazon volt, vállig érő (ondolált?) vörös hajjal. Mindíg vázlatfüzettel jártak és mindent lerajzoltak. Azt hiszem engem is. Talán ennek érdekében történt a barátkozás is.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 14:29   
2005-09-06 12:03, gvirag:
Nem is tudom, most elöbb mentegetödzek a kérdésemért, amivel nem akartalak faggatni véletlenül sem, vagy merjem megkérdezni, hogy a vilàgitotorony szemü német kisasszony azért vakarta e le az azonositoszàmot is, mert 55kg-jàt sok energia leadàsàval tudja csak biztositani?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 14:44   
Kedves Gvirág!
Tetszik a telefonos történeted, nagyon érintve voltam én is, de nem külföldön, hanem Magarországon. Igaz, innen az a külföld nekünk!
Nekem is Romingom van és tudva, hogy nagyon drága a beszélgetés, majd megy az SMS inkább. Gondoltam. A határon ráállt a készülék automatikusan a Vodavon HU-ra. Minden ok gondoltam én naiv.
Sok magyar mobillal tudtam ugyan beszélni, de nem tudtaunk SMS-t küldeni, csak német mobil tulajdonosoknak. Felhivtam a D2-t, adtak mindenféle tanácsot. 00 elhagyva, 00 hozzáirva stb. Végül feladtam és beszéltem mindenkivel a vonalas telefonon a hotelbol.
Utolsóelötti napon kirándulás Sárvárra, egy T-bolt elött állva jött az ötlet, hogy megkérdem itt mit mondanak. Egyböl megvolt a megfelelö válsz! +36 kel a szám elé. Azonnal irtam mindenkinek ujjongva, de már mit irjak, amikor indulóban vagyunk haza Németbe
Most csak azt remélhetem, hogy jövöre is még igy fog müködni.
üdv:bovi

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-06 12:03   
Kedves Györgyi, kifaggatni azért magam nem hagyom.

Szóval a mobil sok tréfát űzött velem, de mégis valahogyan be kellett jelentkeznem az Allandokról.
Éppen bűnöztem, ami alatt tessék érteni, hogy fagylaltot ettem a recepció melletti kioszkban, amikor váratlanul és soron kívül közbeszólt a német kisasszony. Már régebben feltűnt. Nálam jó másfél fejjel magasabb volt a hölgy, amellett legfeljebb 55 kilót nyomott. Csak két feltűnően szép szemére emlékszem amellyel mint valami világítótoronyból nézett le rám. Valami telefonkártyával volt gondja amelyről nagy ügyesen az azonosító számot is levakarta.

Meg voltam mentve, hát itt ilyen is van! Vettem gyorsan egyet én is és mindjárt az ottlévő nyilvános telefonkészülékről be is jelentkeztem. Azt még akkor nem tudtam, hogy ez volt talán az egyetlen nyilvános telefonkészülék egyész Finnországban.

Bankkártya, mobil telefon, GPS .... Ilyen lett a világ. Mintha kimosták volna. Összement!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-06 10:23   
2005-09-05 19:18, gvirag:
Vàrom a folytatàst, ha sejtem is,hogy megprobàltatàsaid sora a telefonnal nem értek véget az elsö résszel, csak az érti ezt, aki màr kiprobàlta! Remélem, volt a negyedoràs SMS-ek között olyan is, amiért érdemes volt szünetet tartani!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 19:18   
A telefonról még nem meséltem semmit.

A kocsimba már este becsomagoltam ezért aztán túl kényelmesen pancsoltam reggel, kilenckor még nem voltam sehol. Pedig Fin szigetéig kellett eljutnom, ez testvérek között is ezerötszáz kilométer.

Akkor hívott fel a vejem, hogy állítsam be a mobilomat, tiltsam le a felesleges hívásokat, meg üzeneteket stb. stb. mert a roaming túl sokba fog kerülni. Diktálta mit kell tennem én meg csináltam szolgai módra. A vége az lett, hogy minden le volt már tiltva. Ovatosan megkérdeztem, hogy akkor talán legjobb lenne, ha itthonhagynám az egyész ....

Akkor kapott észbe, hogy talán mégis igazam van. Kapta magát és lejött, hogy majd rendbeszedi. Délben kezdtem ideges lenni, hagyja már a fenébe azt a telefont, adjon inkább egy másikat, ami még működik. Így is lett, egykor végre elindultam.

Jöttek szépen egymás után az SMS-ek, negyedóránként. Meg akartam válaszolni, hogy hagyják már abba, mert hiába van kihangosítóm az sms-ek olvasásához mindíg meg kell állnom. Persze kiderült, hogy nem tudok üzenetet feladni, csak válaszolni tudok a nekem küldöttekre. Már ennek is nagyon örültem, mikor egyszercsak elsötétült a kijelző. Ráztam, kocogtattam, majd szét vertem, semmi. Legalább nyugton hagynak - gondoltam és nyomtam a pedált. Öt perc múlva sms. A diszplay is működik. Nicsak nincs itt baj semmi. Veszem az üzenetet, írom a választ, a felénél bedöglik a display. Ekkor kapcsoltam ki a készüléket először.

(folytatása következik)

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 16:57   
2005-09-04 14:46, Tessényi Györgyi:
-
2005-09-04 13:31, gvirag:
.........
De nagyszerü érzés lehetett egy egész kompot egyedül Neked és autodnak igénybe venni!

Györgyi!
Ez az élémy kijár mindenkinek, aki még el tud Finnország területén olyan helyre vetôdni, ahol az országútat átmenetileg komppal kötik össze.
Ez az ország szívében is is lehetséges. Mi több ilyen helyet tudunk (még) a Saimaan, de sajnos egyre több helyen épülnek fel a hidak, és így lassan eltûnik egy fantasztikus, a természettel harmonizáló közlekedési lehetôség. Igyekszünk még ezeket megmutatni vendégeinknek is, mert sajnos egyre ritkábbak.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 14:04   
2005-09-05 11:51, gvirag:
ugyebár térképem az nem volt, de GPS-em igen.

- Hàt igy utazik manapsàg valaki, aki egy kicsit is ad magàra! A csodàlattol alig tudok magamhoz térni! En csak egyszer jutottam el a GPS közelébe, aztàn ugy megijedtem, mint egy nyul, aki rokàt làt.
Most màr amiatt nem tudok majd aludni, hogy vajon félméterre pontosan hol vagyok itt az istenhàtamögötti falucskàban szélesség és hosszusàg szerint!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 11:51   
2005-09-04 14:46 Tessényi Györgyi

Biztosan nincs menetrendjük. Ahogyan meglátnak egy kocsit rohannak. Van egy csengő is a feljáróknál, ha véletlenül mégsem rohannának azt kell megnyomni.

Akartam Neked egy fotót küldeni bizonyítékul, de most látom, hogy azon ugyan üres a komp, de az én kocsim sem látszik - éppen a hátam mögött van.

Bajban voltam a svéd, meg a finn helységnevekkel. Egyszerűen képtelen voltam megjegyezni ezeket még rövid időre is. Mikor aztán harmadszor kaptam a kérdést, "de mégis hol vagy" elöntött a pulykaméreg és megadtam a sátram pozícióját fél méter pontossággal. Mert ugyebár térképem az nem volt, de GPS-em igen.

A bornholmi kempingben ez:

60 fok 12' 45.77" szélesség és
20 fok 14' 12.97" keleti hosszúság volt.

Soha többet nem kérdezték hol vagyok.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 00:54   
2005-09-04 23:47, gvirag:
-
Géza, szerintem szerencsénk is volt mert az elözöek pár hibát követtek el és abban az idöben mi ideális szelet kaptunk a spinakerben.
Természetes hogy a sextánsnak csak symbolikus és muzeális értéke van. Megörizzük a trófeát azért is mert gondoljuk hogy jövö évben már nem lessz ilyen lehetöségünk hogy együtt egy ijen csodás hajval regátan részt vegyünk.
A verseny Szent Heinrichban volt a „Yachtclub St. Heinrich“ban. A tó déli részén a legkisseb klubja rendezte a mérközést.
Megtaláltam a linket a Klubhoz: http://www.ycsth.de/
-
Stockholmban most csak az utat keresve kóboroltam. Éppen azt a csomópontot túrták fel, ahol rá kellett volna találnom a kivezető útra Kappelscar felé

Meg akartuk a Szépmüvészeti muzeumot látogatni, mikor odaértünk oriási csalodásban részesültünk, tatarozták.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 23:47   
200509-04 20:32, Ibolya

Gratulálok! Negyvenhárom hajóból elsők, ez igen! Ilyen szép sikernek én is nagyon örülnék, nagyon megértlek Benneteket.

Sextánst ma már nemigen használnak, meghódította a navigációt a GPS, de éppen ezért nagy érték egy szép szextáns. Nem fogják már gyártani és ahogy telik az idő a múzeális értéke egyre nagyobb lesz. Feltétlenül őrizzétek meg ezt az értékes trófeát.

Aztán ha ránézel a vitrinbe, mindíg átérzed ezt a győzelmi mámort.

Hol voltak a versenyek, Starnbergben?

u.i. Stockholmban most csak az utat keresve kóboroltam. Éppen azt a csomópontot túrták fel, ahol rá kellett volna találnom a kivezető útra Kappelscar felé.

Régebben jártam ott, és persze a Vasa múzeumban is. Valószínű allergiás vagyok arra a konzerváló szerre amivel átitatták, mert mire kijöttünk olyan piros volt a szemem mint egy fehér nyúlnak.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 20:32   
2005-09-03 09:53, gvirag:
-
A hidak, igen azok gyönyörűek voltak. Érdemes volt a hosszabb utat választani.
-
A hidak az egy különös szép épitömérnöki alkotmány. Nászutunk ugyan swédországban vezetett. Kocsival mentünk fel. A férjem, épitö mérnök és ezért érthetö hogy mi is az Öresund hidon mentünk át, igazi müvészet az ijen hidak, gyönyörü karcsu filigrán terv.
Stokholmban voltál e? Ott megnéztem a Vasa muzeumot is. Egy hajoskapitánynak érdemes megnéznie, de nem csak annak.
Hogy tetszet a „Pommern“ ?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 20:06   
2005-09-02 08:25, gvirag:
-
Ó ha tudom jobban sietek. Most aztán kinek meséljek?
-
Géza most újra itthon vagyunk, nekem is mesélhetsz. Addig is szorgalmason olvasom a beszámolot.
Géza, csak sugom...a multhéten elsök lettünk a 43 versenyzökböl. Személyesen egy gyönyörü diofa dobozban egy sextantot kaptunk.
Nagy volt az öröm

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 19:08   
2005-09-03 10:35, OMGI:
-
Ibolya!
Bár nem nekem szántad, de én is átolvasgattam a betett lapokat, -köszönöm, remek Erdély oldalt találtam és olyan fontos infókat, amikre épp szükségem volt.

-
Akkor is ha nem neked volt szánva akkor is örvendek hogy segiteni tudtam.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 14:46   
2005-09-04 13:31, gvirag:
Nàlunk a "Postauto" nevü nagyszerü intézmény még üresen is jàr szépen,pontosan, ilyenkor adofizetö mivoltomban én is kérdezem, mire megy a pénz.
De nagyszerü érzés lehetett egy egész kompot egyedül Neked és autodnak igénybe venni! Olyasmi,mint koràn reggel elsöként egy egész medencét a fürdöben!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 13:31   
2005-09-03 10:35, OMGI

Majd írok a "Via Baltikáról" is, amelyet Ti már olyan jól ismertek. Talán találok számotokra is újat, mondjuk:

"Térkép nélkül a via baltikán" címmel.

Most egy pár percre visszatérnék a kompokhoz. Azt tudtam, hogy egyes járatokon ingyenes a kocsik szállítása, míg hosszabb utakon csak a személyszállítás ingyenes. Ezzel a lehetőséggel mindenképen élni kellett.

Első nap mindjárt Vardö szigetére utaztam, Vardőt mintegy háromszáz méter széles tengerszoros választja el a fő szigettől. Megállok a kikötöben és látom, hogy a kompot éppen egy kocsi hagyja el. Na gondolom itt egy óra biztos rámegy az átkelésre. Kellemes meglepetés ért. A komp azonnal visszajött értem és alig hogy felhajtottam rá rögtön indult is velem vissza. Nem várt másokat kizárólag miattam indult. Én egy kicsit elálmélkodtam ezen, nem vagyok ennyire kényeztetve idehaza.

Legközelebb aztán még "takarásban" bevártam egy-két kocsit, nehogy már miattam dobálják kifelé az adófizető finn állampolgárok pénzét.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 11:43   
2005-09-03 22:42, gvirag:
-

Valoban csuda eredeti pénzvàltàsi modszereid vannak! Fantàzia kell hozzà, nagyvonalusàg és rögtönzési képesség humorral diszitve!
Miota olyan jolkiépült Bancomat hàlozat van Budapesten, nagyon kevés pénzzel utazok haza, ami csak arra az esetre kell, ha minden kötél szakad. A két kàrtya hasznossàga meg logikus, hisz ki kell talàlni, melyik helyen mit szeretnek, tehàt fantàzia még kàrtyàval is szükséges. De humor? Az a kalandos utazokhoz tartozo füszer, ami nélkül mindent nehezebb lenne kibirni.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 22:42   
Idehaza senki sem hitte, hogy elindulok. Amikor aztán ennek félreérthetetlen jelei mutatkoztak, kitört a családból az aggodalom. Több év alatt nem kaptam annyi jótanácsot, mint az indulás előtti két napban.

"Két bankkártyát kell vinni legalább, netán elnyelné valamelyik automata az egyiket legyen másik". Az a bizonyos zenebohóc jutott eszembe, akitől mindíg elszedik a hangszerét és mindíg van nála másik.

Én meg amolyan maradi ember lévén kiváltottam a pénzt, zsebrevágtam és elindultam azzal a hátsó gondolattal, hogy kártyát ráérek akkor használni, ha ezt ellopták már tőlem. Csak Eurót váltottam, ahol nem az a fizetőeszköz, ott majd átszáguldok megállás nélkül. Nahát ez nem jött be teljesen.

Odense-ben is bankot kellett keresni, meg Malmöben is, csak azzal a külömbséggel, hogy mire átkeveredtem a hídon, Malmöben már minden bank bezárt. Senki nem utazik már készpénzzel, a határokon sincs pénzváltás. Mivel hamarosan tankolnom kellett kénytelen voltam valamit kitalálni.

Malmötől északra találtam egy rossz és drága kempinget. Tele volt lakókocsival, az egyes járműveket ideiglenes kerítésekkel vették körül és ott szorongtak mint a heringek, mindezt nyaralás címén. A nekem kiutalt hely egyszerűen undorító volt, de lagalább elfogadták az eurót és svéd koronában adtak vissza. Mindezt olyan stílusban mintha kegyet gyakorolnának azzal, hogy befogadtak. Felháborított a recepciónál a gyerek modortalansága. Vajon mennyi iskolát jártál kisfiam, hogy már egészen ilyen magas posztra kerültél, gondoltam magamban. De ez is hasznomra vált, mert amit sehol, senkvel nem tettem volna, visszamentem és közöltem, hogy a hely nekem nem konveniál, itt vannak a papírjai, kérem vissza a pénzt. Némi csodálkozás után vissza is adta - koronában. Még fél óra műlva is rázott a röhögés,ha a pénzváltás e nem mindennapi formája eszembe jutott.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 10:35   
Ibolya!
Bár nem nekem szántad, de én is átolvasgattam a betett lapokat, -köszönöm, remek Erdély oldalt találtam és olyan fontos infókat, amikre épp szükségem volt.

Kedves gvirág!!!

Izgatottan vártam a beszámolódat a Ki merre járt rovatban, ... és hát mit látnak szemeim, itt vagy a csevegôben. Na, jó, -akkor ezentúl én is idejárok, -bár nem kávézom.
Kakaótok is van számomra? Ha nincs, legközelebb hozok.
Várom a beszámolókat!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 09:53   
A hidak, igen azok gyönyörűek voltak. Érdemes volt a hosszabb utat választani.

És a kompok. Nekem a komphajók is újak voltak és nagyon tetszettek. Kapellscar- ben szálltam először kompra, Mariahamn felé. A kasszánál ülő fiatal nő teljesen váratlanul a koromat kérdezte. Első meglepetésemben csak annyit mondtam:

- nem nősülök.

Jót nevetett.

- csak a kedvezmény miatt kérdezem.
- olyan is van? Én meg már reménykedtem.

Ezen is jót derült. Unalmas lehet ott a fülkében jegyet árúsítani egész nap.

11 Euro kocsistul, lovastul. Szóval ezért ez a sok vénember itt körülöttem - gondoltam.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 10:57   
2005-09-02 10:40, gvirag:

Igy màr tökéletes!!!! Kinyomtattam, de zöld szinben nem olyan igazi! (a patronomba a kékhez sàrgàt töltöttem....)
böbe, nagyon szép a kép a levegöböl is!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 10:51   
Kedves Györgyi es gvirag gondoltam besegitek az Öresund hidrol egy keppel . A tavaly fotoztuk repulögépböl

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 10:40   
Módosítottam a címen Györgyi. Talán most jobb lesz.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 10:12   
2005-09-02 09:59, gvirag:
Szerencsés ember, aki angyalokkal talàlkàzik!
A gyönyörü hidakat megcsodàltam,a Kis és Nagy Belt képei fantasztikusak, az összekötö kapcsolat harmonikus, filigràn könnyedségü hatalmas mü! Ugy a reàlis, mint szimbolikus jelentöségében!
Sajnos az Öresund képét nem engedte àt a gépem...
Vajjon a www. cim nem egészen pontos, vagy a compim finnyàs?
A Nagybeltet olyan nehéz lehetett fényképezni, mint a Kölni domot, egyszerüen nem fér be a szokvànyos méretekbe.
Megértem, hogy kitartoan mégis megoldàst kerestél! Megérte! Pazarul sikerült!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 09:59   
Csak angyalokkal találkoztam. Az erődítmény mellett laktam, ha még sokáig mutogatják hamarosan felépül.

Inkább a hidakról mesélnék, amelyek összekötnek. A Jüttland félsziget és a svéd Skane között a számos sziget és zátony mellett két sziget, Fin és Zeeland zárja le a Balti tenger vizeit. A hajóforgalom három átjárón történik, a Kis Belten, Nagy Belten és az Öresundon. Hosszuú ideig kizárólag kompokkal közlekedtek az említett szigetek között. Ma három nagyszerű híd köti össze a partokat, amelyeken nem csak a közúti forgalom, de a vasúti közlekedés is zajlik. Háromszáz kilométert kerültem, hogy végre lássam ezeket a csodálatos hidakat.

http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Belt_Bridge_%281970%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Belt_Bridge
http://www.oresundskonsortiet.com

Nekem a Nagybelt hídja tetszett a legjobban. Majd két órát kerestem olyan helyet, ahonnan jól fényképezhető. Nem könnyű, mert a híd 18 km hosszú.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 09:14   
Làttad e a Vardömuzeumban a boszorkànyokat?
Hàt a nyolcsarku eröditményt?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 09:12   
2005-09-02 08:55, gvirag:

Csupa fül vagyok....mondanàm.
Csakhogy itt olvasni szabad, tehàt csupa szem vagyok, figyelek!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó