2022. május 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Kalifornia 2.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 17:16   
2004-09-09 16:14, fellegvar:
-
Amikor kisgyerek voltam , a hazban volt egyetlen egy teas csupor amin Ferenc Joska kepe rajta volt .
-
Erröl eszembe jutott cseh származásu Svájcban élö filmrendezö ismerösöm, akinek a nappalijában egy Ferenc Joska kép logott. Azt mondta, svájci ismerösei mind megkérdezték, az a nagyapja? Én voltam ez elsö aki tudta kinek a képe az.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 16:14   
2004-07-19 11:21, Perec:
-
ha látnék se nagyon ismernék fel egy Ferenc Jóskát...
-
Amikor kisgyerek voltam , a hazban volt egyetlen egy teas csupor amin Ferenc Joska kepe rajta volt . En mindig abbol ittam a teat , mert imadtam edesapamat es o is Joska volt . Ezert Ferenc Joska arca orokre az emlekezetembe vesodott .

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 16:01   
http://member.compuserve.com/homerealestate/package.jsp?

A legjobb étterem láncok itt Nyugaton:

West
1. Olive Garden
2. Romano's Macaroni Grill
3. Mimi's Café
4. California Pizza Kitchen
5. Outback Steakhouse
The worst: Denny's

Én csak a sorrendet változtatnám, 1. Mimi's Café, 2. Romano's Macaroni Grill, 3. Olive Garden, 4. California Pizza Kitchen (nem ismerem), 5. Outback Steakhouse. Igazat adok hogy a Denny's a legrosszabb!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 22:58   
http://news.yahoo.com/fc?tmpl=fc&cid=34&in=World&cat=Gays_and_Lesbians

Felsö birosági határozat San Francisco: minden Kaliforniában kötött homoszexuális partnerek között kötött házasság érvénytelenné lett nyilvánitva!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-19 12:01   
2004-07-19 11:21, Perec:
-

Talán irok emailt nejének és megkérdezem, Arnold ismeri-e öket. Nem biztos. Férjem kedveli az ékszert és az érmeket is, azért ismeri.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-19 11:21   
2004-07-18 20:29, andi_usa:
-
Sajnos én Arnoldnál is rosszabbul állok: szerintem én ha látnék se nagyon ismernék fel egy Ferenc Jóskát...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-18 20:29   
2004-07-18 18:50, Perec:
-

-
Az elmult napokban nézegettem és licitáltam ujabb Ferenc Joskára, ad egy az a magyar ami nekem van, több mint $ 350.-ért ment el, ad kettö a többi is elég magasan pláne ha keretben van, igy egyenlöre pihentetem a következö projektet a nyakláncra 6 éremmel. 2 hiányzik még.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-18 18:50   
2004-07-18 00:27, andi_usa:
-
Párom még azt is megjegyezte, hogy tiszteletére felvettem a sok Ferenc Joska ékszeremet (fülbevalo, bross, gyürü és karkötö 5 éremmel) és Arnold nem is látta!
-

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-18 00:27   
Mi 12:30-ra értünk oda, Arnold Schwarzenegger 11:30-kor kezdte:

Rengeteg ember volt, még zoomal is nehéz volt közelebbi képet, s reménytelen volt olyan közel kerülni hogy kezet foghasson az ember vele. Borzalmas hangosan ujjongtak az emberek, de élmény volt látni hogy be tudja lelkesiteni a közönségét. Borzalmas meleg volt ott ahol a sok kis nyitott étterem volt és a rengeteg ember, igy mikor 13 orakkor elment Arnld Schwarzenegger oldalt egy függöny mögé szünetelni, mi is eltmentünk párommal ki abbol a höségböl és indultunk haza. Zene is volt, énekeltek kreált passzolo politikai szöveggel.

Eszembe jutott hogy eddig talán osztrákbol láttam a legtöbb hires embert személyesen, Franz Jonas volt Bundespräsidentet és Heinz Konrads-t az akkor hires népszerü komikusukat (aki kezet is csokolt) a Philharmoniker Ballban Bécsben, a hires festöjüket Fuchsot és most Arnold Schwarzeneggert itt. Ez volt a legnagyobb élmény részemre. Párom mondta, ugyanugy néz ki mint filmeiben és a TV-n a hirekben. Párom még azt is megjegyezte, hogy tiszteletére felvettem a sok Ferenc Joska ékszeremet (fülbevalo, bross, gyürü és karkötö 5 éremmel) és Arnold nem is látta!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-17 08:39   
Ma kaptam emailben, késöbb jött egy telefon is, felvett Schwarzenegger hang. Igen, férjemmel elmegyünk megnézni holnap! Irtam Gerhardnak is Bécsbe, hogy ök direkt elmotoroztak Sacramentoba mikor itt voltak és nem találták ott, most jön ö ide.

"***Attention All Fellow Republicans***

Our Great Governor Honorable Arnold Schwarzenegger Will be hosting a rally tomorrow at the ONTARIO MILLS MALL RE: To restore and protect the greatest measure of local control for cities through education and advocacy in order to enhance the quality of life for all Californians..... Time: 11:30 AM to 3:00 PM Place: Food Court, One Mills Circle Date: Saturday, July, 17th 2004

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-15 10:37   
2004-07-15 07:48, Dotty:
-

http://www.recycler.com

Dotty  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-15 07:48   
Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni. Valaki tudna ajánlani az interneten egy olyan lapot, ahol ingyenes apróhirdetést lehet feladni az USA-ba? Köszi Dotty

dezsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 16:31   
Sziasztok köszönöm az eddigi informácíót
addig is köszönöm nagyon! Még beszélgetünk róla

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 06:48   
Én sem vennék ingatlant látatlanban! Még jo barátokkal is rá lehet fizetni ilyesmire, férjem unokatestvére járta igy meg Ausztráliában ingatlannal, magyarok voltak..

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 22:24   
2004-05-19 21:40, dezsi:
Olyat is hallottam itt Budapesten van amerikai ingatlanközvetítő, hogy elkobzott ugynevezett lizingelt vagy esetleg leromlott ingatlant vásárolni?

Szia, Dezsi,
nem engem kérdeztél,de hadd adjak egy tanácsot.
Látatlanban soha ne végy ingatlant, pláne ne Amerikában.
Vagy jó helyismeret, vagy helyi jóismerős, vagy jó karakter referenciával rendelkező helyi ügynök kell hozzá.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-19 22:12   
2004-05-19 21:25, dezsi:
-
Hi az lenne a következő kérdésem hogy hol volna érdemes ingatlant vanni akkor? Florida vagy California? Persze ami jobb áron van ?
És amit lehet hasznosítani, kiadni ?
-
Nem ismerem Floridát, de szerintem mindkettönél attol függ milyen környéken veszed, mennyire lehet kiadni bérbe. Aposom elég hamar kijövetele után kezdett el ingatlanokat vásárolni, elöbb ök éltek belöle nejével és törlesztették is, ahigy vett többet, késöbb gyerekeire hagyta. Ha nagyon messze vagy kell kezelöt megbizni és az is pénzbe kerül. itt is lehet olcson foreclosed property-t venni vagy elhanyagoltat, amit persze elöbb renováltatni kell mielött ki lehet adni.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-19 22:04   
2004-05-19 21:25, dezsi:
-
Hi az lenne a következő kérdésem hogy hol volna érdemes ingatlant vanni akkor? Florida vagy California? Persze ami jobb áron van ?
-

Az ingatlan vasarlasa szerintem nagyon kenyes dolog es nem lehet ugy mondani hogy peldaul California jobb mint Florida, habar atlagban ugy igaz.. Californiaban az ingatlanok ara kb duplazodik minden tiz evben.. tehat egy husz evvel ezelott vasarolt ingatlan negyszer annyit er most.. van ahol tizszerannyit is..

Helyileg kell megnezni es ismerni az ingatlanok arat es hogy erdemes-e venni vagy nem... nagyon valtozo kis teruleteken belul... Itt ahol mi lakunk, dragak de jok.. kb ket kilometerrel keletre meg dragabbak, de mar ott nem tudnad annyira ervenyesiteni a penzedet.. nem lenne meg az a jovedelme.. kb 5 kilometerre delre olcsobb, de ott meg tenyleg nem vennek, mert ott nem kell senkinek es rajtadmarad.. kb 10 kilometerre del-keletre nagyon magasak az arak, de van azbesztosz a foldben es az rakkelto... nem vennek ott semmi penzert, mert barmi tortenhet es megilyednek az emberek es mindenki menekulni fog arrol a videkrol, es radmarad a haz, nem fogsz tudni csinalni vele semmit.. kb 5 kilometerre nyugatra regi negyedek vannak, jo kis hazak, eleg olcsoert, jol ki lehet adni oket berbe... eszakra pedig arviz szokott lenni..

dezsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-19 21:40   
Szia Andy! Te biztosan tudod tapasztalatból holvolna érdemes ingatlant venni? Olyat is hallottam itt Budapesten van amerikai ingatlanközvetítő, hogy elkobzott ugynevezett lizingelt vagy esetleg leromlott ingatlant vásárolni? Köszi Dezsi

dezsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-19 21:25   

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 21:50   
Szia Biri,

nekem inkább az a benyomásom, hogy a legtöbb MON tag feljebb az általános topikokban irogat, nem annyira az országos részekben.

Amiota megszünt a CompuServe Hungary forum, nem találtam ott több magyart és akkor fedeztem fel a MON-t. Elötte voltam rövid ideig egy magyar MSN Groupban is ahol borzalmas viták voltak, igy azokat kerülöm. Az egyedüli magyar hely ahova járok a Magyaronline.net.

Szia, Andrea

biri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 18:42   
Szia Andi-USA!
Ne haragudj,hogy eltuntem egy idorede,de az elmult napokban mire a szamitogepig eljutottam volna mar felig aludtam.Nagyon koszonom a sok imformaciot,sok ujjat megtudtam beloluk.Ahogy latom nem tul aktivak ezen a forumon a Californiai Magyarok.Amugy sem,vagy masik forumot hasznalnak?Ellentetben Veluk Te nagyon aktiv vagy ,barmerre kalandozok mindenhol talalkozom "Andi_USA"-val.Sok idot tolthetsz a szamitogep elott.En egy magyar forut latogatok rendszeresen,taplalkozasi es egeszseges eletmoddal kapcsolatos tanacsokkal latom el az erdeklodoket.nagyon sok levelet kapok,alig van idom rajuk valaszolni.Ha van idod irj,hogy miujsag veled? Szia.
Biri

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 18:27   
A Pasadenai földrengés kutato intézet Délkalifornia földrengések listája:

http://www.trinet.org/shake/archive/major.html

Event ID Name/Epicenter Date Time Lat Lon Mag
San Fernando Feb 9 1971 06:00:41 PST 34.42 -118.40 6.7
Imperial Valley Oct 15 1979 16:16:00 PDT 32.60 -115.30 6.5
North Palm Springs Jul 8 1986 02:20:44 PDT 33.99 -116.61 5.6
Whittier Narrows Oct 1 1987 07:42:20 PDT 34.06 -118.08 5.9
Sierra Madre Jun 28 1991 07:43:54 PDT 34.26 -118.00 5.6
Landers Jun 28 1992 04:57:34 PDT 34.20 -116.44 7.3
Northridge Jan 17 1994 04:30:55 PST 34.21 -118.54 6.7
9108645 Hector Mine Oct 16 1999 03:04:53 PDT 34.63 -116.30 7.1

Az idei földrengések, amiröl nem is tudtam:

http://www.trinet.org/shake/archive/

Event ID Name/Epicenter Date Time Lat Lon Mag
10004657 4.3 mi S of Malibu, CA Apr 30 2004 11:17:17 PDT 33.97 -118.67 3.2
14039128 4.7 mi NNW of town of Big Bear Lake, CA Mar 18 2004 17:09:23 PST 34.31 -116.93 3.5
9986489 6.4 mi NW of Hemet, CA Feb 25 2004 14:23:01 PST 33.82 -117.04 3.6
9983429 10.9 mi WNW of Wheeler Ridge, CA Feb 14 2004 04:43:11 PST 35.04 -119.13 4.

Egy 3.2-es földrengés olyan mint mikor a ház elött elmegy a teherauto, ha közelben van.

http://www.goldenstatemuseum.org/gemadre.htm

Sierra Madre, 1991
This earthquake caused extensive rockslides, but no surface rupture.

Magnitude: 5.8
Deaths: 1
Injuries: 30
Damage: $33.5 million

A régi településben (üzletek) voltak a károk ahol téglával épitkeztek azelött.

http://www.goldenstatemuseum.org/gehector.htm

Hector Mine, 1999
This quake, in a remote area of the Mojave Desert, created a 25-mile long surface rupture along what had been classified as an inactive fault.

Magnitude: 7.1
Deaths: 0
Injuries: 0

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 23:17   
Kalifornia földrengés – félelem. Ki hogy éli meg és milyen a természete, szerintem jobb ha az ember utána néz, folglalkozik vele és fel van készülve, akkor nem öli magát félelemmel. Ha az ember megnézi az Interneten, rájön hogy nem is Kaliforniában volt a legerösebb földrengés, de itt csinálnak neki a legtöbb reklámot, hiába itt a filmipar is.

A mi házunk 100 éve áll és tulélt sok rezgést, a multkoritol mikor a szomszéd városban volt az Epicentere és ránk sozták, a lenti folyoson keletkezett a plafonnál egy hajszál repedés. Akkor az emeleten a konyhaszekrény ajtok közül kinyilt pár, lent elmozdult edény a konyhában a szekrényben és mikor nem gondoltam rá és kinyitottam, kiesett egy üveg fedö és eltörött. Egy másik szobában leesett a polcrol egy többágu gyertyatarto és eltörött. Viszont egy falitányér sem esett le pedig férjem rengeteget akasztott fel! 26 év alatt egy ilyen földrengést tapasztaltam itt ami miatt kis káraink voltak. Viszont akkor a városházánk nagy ablakai kitörtek, mert vaskeretben voltak (a mieink fakateres ablakok nem törnek, hajlanak). Palm Springsben volt a legerösebb földrengés amiota itt vagyok (mi akkor Mauin nyaraltunk és a CNN-en láttuk), ott homokos a talaj ezért jobban elolosztodott mint Northridge-ben ahol sziklás és ahol a gyengébb földrengés több kárt csinált). Palm Springsben egy halott volt a 7.1-es földrengés miatt és az volt itt az elmult 40 (?) év alatt a legerösebb, össze esett egy tégla kémény és attol halt meg. az aki a közelben volt! Nem ajánlanak emiatt téglakényéket. Ha van rezgés, nem szabad pánikba esni hanem lehetöleg biztosabb helyre ugrani, nagy asztal alá, ajtofélfa alá.

Mikor Whittierben volt a földrengés, ami közel van Sierra Madréhoz, barátnömék háza is kapott egy vékony repedést de nem volt semmi komoly káruk.

Van más félelem is, egy magyar ismerösöm Arcadiábol engem probált beijeszteni mikor itt voltam egyedül és férjem Belgiumban dolgozott. Mielött mentem haza töle este, elkezdte mondani, ne menjek be a házba direkt, hátha betörö van azota benne! Adott tanácsokat is, mit tegyek, de én mérges lettem és akkor elhatároztam nem engedem hogy félelem uraljon! Nem is volt semmi baj akkor a sok apro egyedüllétem alatt mikor lányunk még kisebb is volt.

A földrengéstöl sokan azért félnek mert nem tudják elöre jelezni mikor jön egy, de elfelejti mindenki azt, hogy senki se jelzi azt se ha egy auto belé szalad váratlanul mint férjemmel történt egyszer egy freewayn s megröviditette kocsiját egy negyeddel! Elbobiskolt a teherauto söför, tömött freeway volt és indultak, mentek. Emiatt nem hagyta abba a vezetést férjem.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 09:11   
Szia Biri,

mi keletre élünk Los Angelestöl, ha nem volt forgalom, 30 perc alatt voltam a Disneylandben. Vagy ugy is mondhatom, ha Los Angelesböl Las Vegasba indulsz, erre mész el. Nekünk mindenünk megvan itt, van egy nagy Discount Mall is, a Mills Mall, van egy másik Mall a szomszéd városkában, itt a közelben az Ontario International Airport is, igy ritkán megyünk be Los Angelesbe. Férjem amig sielt itt sielt a Mt. Baldyn fent ahol ski liftek vannak. Utoljája akkor voltam Hollywoodban (akkor Metrolink vonattal ami emeletes és utána földalattival Hollywoodig) mikor mostohaapám Baselban California sweat shirtet kért. Nálunk csak t-shirteket árulnak, de Hollywoodban kaptam sweat shirteket. Lányom elöbb morgott hogy lassubb volt igy az ut mint kocsival mert a vonat sok helyen megáll, de mikor jöttünk vissza késö délután és látta a kocsikat állni a freewayn s a mi vonatunk szépen haladt tovább, már nem bánta! Az a nagy forgalom már régen megvan, emlékszem mikor elmentem aposomékért San Pedroba kihozni öket egy hétre, s hiába kértem anyosomat induljunk kora délután mert belekerülünk a nagy forgalomba, csak huzta az idöt! Aztán jött a torlodás (grid-lock) és aposom türelmetlenkedett, hogy forduljak vissza ö haza akar menni! Mondtam se ide se oda be vagyunk keritve! 2 1/2 orás ut volt az 1 1/4 ora helyett!

A párizsi Disneylandben nem voltunk de voltunk Németországban, Rustban az Europa Parkban, amit kislányunk roppant élvezett, nem kellett sorba állnia, mehetett egymás után az attrakciokra. A Knott's Berry Farm és Disneyland keveréke volt.

Az itteni Disneyland azota ki lett épitve de nem voltam azota az uj részben. http://adisneyland.disney.go.com/media/dlr/webContent/default/eng/resort/map/Map.gif

"DESCRIPTION: Opened on 17 July 1955 in an 88-acre (36-hectare) orange grove in Anaheim California, Disneyland® Resort claims to be the ‘happiest place on earth’."

http://www.knotts.com/

A Knott's Berry Farmot mindig jobban kedveltem, nem volt olyan bödületes nagy területen, kevesebb sorba állás is volt, ott nekem különösen tetszett a régi Wild West postakocsin az utazás és a California Mission-ok modelljei disznek kitéve. Mentem ott az ejtöernyöszerü toronybol is le. De a vad hullámvasutra nem mentem fel, Montezuma's Revenge Van még a Big Foot Rapids
Shoot the rapids of California's longest man-made whitewater river. Bigfoot Rapids is a thrilling, outdoor whitewater river raft ride that will bounce, buffet, toss, spin and splash passengers as they brave fast moving currents, race under cascading waterfalls and dodge soaring geysers as they experience the unforgettable fun of shooting the rapids." Kell vinni száraz ruhát utána az átöltözésre, pláne estére!

Sose mentem el a Six Flags Magic Mountainbe se kint Valenciaban, oda lányom mindig ismerösökkel ment. Régen a Disneylandben volt egy olyan vad hullámvasut amire rámentem (sorba állás közben adtak lehetöséget meggondolni s kimenni) de ami késöbb le lett lassitva. Szoval az után elegem volt a vad hullámvasutakbol. Szemben a Knott's Berry Farmal ott van a nagyobb viasz kabinett is (van egy kisebb Hollywoodban is a Sunset-en).

Régen volt itt Sea World (Marineland- volt a neve) Pacific Palisadesben, de becsukták s most csak a San Diegoi maradt meg ami nagyobbitva lett. San Diegoban nagyon szép a Zoo is, majdnem minden a szabadban, az is élmény gyerekeknek.

Mikor én a Kanári Szigetek felé jártam, gyerek voltam és nem volt még tudtommal Sea World.

Persze ott a Queen Mary is érdekességnek megnézni Long Beachben vagy a Long Beachi Aquarium, mikor ott voltam Alexandrával, tetszett neki a régi nagy hajo, de türelmetlenkedett, mikor indul már? Neki mindig "action" kellett. Élvezte a helikopter turát a kikötöben amit apjával tettek meg és a Ports of Call-bol indult. Az iskolával még az elemiben volt egy érdekes kirándulásuk hajoval bálnákat nézni, azt is élvezte. Osztrák barátnöm Sierra Madréban élt akkor s ott szemben volt Arcadiaban az Arboretum, amit szintén élveztek a gyerekek, ott filmezték részben a Fantasy Island sorozatot. Szép kirándulás a San Juan Capistrano Mission és utána lemenni a tengerpartra fürdeni.

Felnötteknek pedig ajánlom nyáron a Hollywood Bowl-t nekem felejthetetlen emlék maradt ott mikor Kiri Te Kanawa énekelt operett dalokat, igaz itt a nagy szabadtéri modernabb helyen kint Glen Avon-ban is élveztem a Beach Boys koncertet pár éve.

Andrea

biri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 04:54   
Szia Andi_usa!

Ismet gyorsan reagaltal,nem csalodtam! Tulajdonkeppen Te melyik reszen elsz Californianak?Irtad,hogy nem "losziban" elsz.A kisfiammal egyebkent mar jartunk a Parizsi Disneylandben de mi szulok egy kicsit kicsinek talaltuk.Valoszinu L.A.-ben egy kicsit nagyobb.Mar ketszer jartam a kornyeken de arra meg sosem jutott ido. Tenyleg at kell ruccannunk kicsit tobb idore.A Universalban mar jartam de a seeworldot meg csak a Kanari Szigeteken lattam.Azon a bizonyos farmon sem jartam ,irhatnal rola par sort.
Koszi
Biri

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 03:37   
Szia biri:

öszintén szolva sose értettem meg, ha valaki csak a sajátját dicsérte és a másét leocsárolta, mert mindennek van elönye és hátránya is. Mivel nem ismerem Phoenixet csak azt tudtam tovább adni összahasonlitásként, amit mások nézetéböl vettem. Innen sokan mentek el Arizonába élni, akik nem ugy intézték nyugdijas életüket, hogy rendesen meg tudjanak élni itt. Eszembe jutott még egy ismerös, férjem volt kollégája, a kémikus, mikor elvált elég késön, a neje vitte el a házát, mikor ujra megnösült mobil homeban éltek az uj feleségével itt a közelben. Aztán költöztek Arizonába ahol tudtak venni valami szolid holmit, vagy condominium vagy lakás, csak a képeket láttam mikor nem rég erre jött és minket is meglátogatott.

Ha kisfiad van, akkor öt lelkesiteni fogja a Disneyland, Universal Studios, Knott's Berry Farm és a Sea World! Gondolom a tengerpart szintén. Mindig eszembe jut milyen boldog voltam mikor nem kellett többet cipelnem lányomat hanem maga vezetett oda is. Férjem kihuzta magát leginkább az ilyesmiböl. De arra is emlékszem mikor special jegyet vettem az Automobil Clubom keresztül egy vasàrnapra és korábban nyitottak, reggel 8-kor, nyitva volt éjfélig. El tudod képzelni hogy ott voltam lányommal egész idö alatt, ö lelkesen huzott ide-oda ahelyett hogy egymás után mentünk volna végig egyik részen, aztán a következöbe? Mikor vége volt és beszálltunk a kocsiba, ö hátul végigdölt az ülésen és szépen aludt hazáig, én pedig vezettem haza a 45 percet! Másnap olyan izomlázam volt hogy csak feküdtem kint a kertben!

Tudom, hogy Arizona is eléggé el van árasztva már a maxikoiak által, szoval az se sokkal másabb itt.

Igen, ha lehet autoval kell itt körbe járni és ugy nézni a dolgokat mintha itt élnétek, ha lehet olyan szállással ahol lehet fözni is, akkor látod milyen a bevásárlás is itt helyben. Mi ugy nyaraltunk mindig Mauin, bérelt kocsival és nyaralo lakásban, egész más mint egy hotelban teljes ellátással és organizált turákkal ahogy sokan szokták.

Szia, Andrea

biri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 01:56   

Szia Andi!
Latom csak Rad szamithatok egyenlore.
Osztom velemenyed es orulok,hogy vegre
realis es nem elfogult velemenyt olvastam
a ket varos osszehasonlitasarol.Eddig
mindenki vagy Phoenixet vagyL.A.-t
szidta.Velemenyem szerint is mindket
varosnak vannak elonyei es hatranyai,
csak azt kell eldontenem,hogy melyek
fontosabbak illetve kevesbe fontosak
szamomra.Szeretem Phoenixet amaga
elonyeivel es hatranyaval egyutt,de
igazabol seemi szoros nem kot ide,gondolok
itt akar amunkara de foleg a baratokra.
Mivel te is az USA-ban elsz, gondolom
a baratkozas buktatoirol nem kell hogy
irjak es arrol sem,hogy mennyire
szamithatnak a magyarok itt egymasra.
Szoval a tenger sokkal jobban izgat mint
az itteni "baratok?",es azok a dolgok is
amikrol irtal.A mexikoiakrol annyit,hogy
itt is vannak dogivel.Tervezzuk,hogy miutan
kisfiamnak vege az iskolanak,atmagyunk
korulnezni,habar voltunk mar tobbszor,de
sohasem olyan szemmel nezelodtunk,hogy
milyen lenne ott elni.Talan utana konnyebb
lesz donteni.
szia Biri

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 16:57   
Kedves Biri,

megkérdeztem Phoenix mellett élö barátnömet emailben direkt s meg is kaptam a választ hamar amit kinyomtattam férjemnek, mert ö is tud németül. A férjem kommentárja, na lám, nem érzi magát jol a kavicsvárosban és rögtön visszajönne!

A pontok: Phoenix tisztább, de lezserebb, nem lehet ugy szépen kiöltözni mint itt. Ott a belvárosban nem parkolhatnak az autok igy az utcák szélesebbnek néznek ki. Viszont nehéz baráti kört szerezni mert a legtöbb messziröl költözött oda és sokan inkább haza látogatnak vagy rokonaik jönnek látogatni. Igen, amit nagyon hiányol az a ZÖLD! Viszont emlitette azt is hogy sose vesztette el félelmét a földrengéstöl igy inkább él a höségben ott!

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 21:49   
Szia Biri,

mint sürü forum látogato és régen Kaliforniában élö személy szivesen adok tanácsokat. Hozzá járul az a tapasztalatom is, hogy kb. 8 évig voltam külföldi turistáimnak is a tanácsadoja akik Europábol jöttek ide, amig az emeleti lakásunkat kiadtam nyaraloknak. Talán emiatt is más szemekkel látom az itteni életet. 2 éve nem teszem amiota lányunk költözött fel.

Szerintem meg kell gondolnod, mit kedvelsz, ugy tudom Phoenix tisztább város mint Los Angeles és kevesebb a kriminalitás is. Amiota bejött a rengeteg föleg mexikoi illegális, több a kriminalitás Los Angelesben. A klima tudtommal itt kellemesebb, de ki hogy birja a meleget. Itt drágább az élet, de magasabb a kereset is.

Egy ismerös MON tag fia nem rég telepedett vissza Floridábol Kaliforniába, mert itt jobban tetszett neki. Osztrák barátnöm legidösebb fia itt maradt, ö nem ment a többi családtaggal Arizonába élni, és ahogy látom a legkisebb is ide szeretett volna jönni iskolába Santa Barbara-ba a foto kiképzésére. Van aki ragaszkodik a megszokotthoz.

Velem sokan váltottak emailt az Ebay eladásaim közben is, honvággyal tele volt Kaliforniai lakosok akik elköltöztek állás vagy hasonlo okok miatt. Nekünk itt a tengerpart ami igen sok embert vonz, és persze Kalifornia mint agrár- és bortermelö állam megadja mindezt frissen.

Azt tudnám ajánlani, hogy látogass el mint turista legalább 2 hétre körülnézni, hogy jobban meg tudjad érteni és tapasztalni Kalifornia elönyeit és hátrányait.

Attol is függ, mit ad fel az ember; tegnap beszélgettünk férjemmel ezen, hogy sokan azt a hibát csinálták a multban, hogy eladták házukat és vettek ujat, az mindig pénzveszteséggel jár, hisz a költözés sem olcso és az uj háznak magasabb az adoja is. Ha valaki bérlakásban él, könnyebben mozog, ha valaki fiatal, könnyebben kap állást is, de ez is attol függ milyen a szakmája.

Van egy magyar virtuális ismerösöm aki egyszer eljött San Diegoba házakat nézni, korai nyugdijba akart menni és ide telepedni, South Carolina-ban él. A magas árak meglepték igy dolgozik még tovább persze az ottani 2 házát is el kellett neki adnia és elöbb renováltatni, most bérlakásban él egyenlöre mielött idejön. Miért Kalifornia? Szerintem itt a klima jobban tetszik neki.

http://www.wordtravels.com/Travelguide/Provinces/California/Regions/Los+Angeles

biri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 19:05   

Szia Andi_usa!

Szinte biztos voltam abban,hogy Te fogsz eloszor reagalni levelemre.Barmelyik topicon olvasgattam lepten nyomon csak "andi_usa"-ba botlottam.Egyre kivancsibb lettem, vajon ki lehetsz Te. Mikor legkozelebb bekapcsoltam a gepet cseppet sem voltam meglepve hogy Te reagaltal eloszor levelemre. Sot mar ugy kapcsoltam be a gepet,hogy vajon irt e nekem is Andi_usa.
Itt Phoenixben mindenki azt mondja-azon kevesek kozul akikkel kapcsolatot tartok-, hogy bolond vagyok en,hogy L.A.-be akarok koltozni ahol....es jonnek a szidalmak. Nem tudom ezek mennyire megalapozottak, nem csak arrol van eszo,hogy mivel Ok feltek ezt meglepni,inkabb mindenkit lebeszelnek rola. Ezert irtam erre a topicra,hogy varjam az ellenerveket.
Egyszer egy L.A.-i azt kerdezte tolem hogy aruljam el,mi a francot keresek Phoenixben.... En szeretem ezt a varost,de elgondolkoztatott amit mondott,ezert foglalkoztat a koltozes gondolata.
Talan csak egy kis biztatasra lenne szuksegem L.A.-iektol.

Koszi,hogy reagaltal,

Biri

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó