2020. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Változó topik. Most éppen: Abszurdum.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 21:01   
2005-10-01 20:56, gvirag:
Várj, most nem jut eszembe a felelösök neve! Politikus mindegyik, de nem ugrik be! )) Ja és ne felejtsük el a kiszolgálóikat a törvény betüit ismerö és be nem tartó korrupt ügyvédeket és Kaja Ibrahimokat.
Ugye a régi rendszer, ahol a párthurkák csaltak, loptak, hazudtak. Most másképp van.... álmunkban. ((
Felháborító, kiakasztó, hogy meg lehet tenni és ami még rosszabb, meg is merik tenni!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 20:56   
Ha már itt tartunk! Ahhoz mit szóltok, amikor egy világszínvonalon álló növényolajipari vállalatot, vagy egy kíváló cementgyárat E-hitellel bagóért megvesznek, aztán leszerelik és hátrahagyva néhány ezer munkanélkülit kiviszik külföldre?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 20:45   
2005-10-01 20:04, gvirag:
Ebböl kiindulva megfogalmazódott bennem egy fura kérdés, ami talán nem túl ildomos, de idöszerü. Mindig a románok. A romániában élö magyarok nem utálják u.a. úgy a románokat? Ez nem egy vicaverza dolog?
A harcból pedig mindig a románok kerülnek ki gyöztesen, mert megfelelö politikai hatalmukkal kellöképpen visszavághatnak?

ès akkor itt jön be, amit írtál, hogy
"mást lopnak itt kérem!"
mert itt már egy nemzet öntudatáról van szó, nyelvéröl, kultúrájáról.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 20:31   
2005-10-01 19:55, gvirag:
Vártam az ilyen jellegü véleményt.

Egy biztos, rengeteg románt kaptak el, akik loptak (nem csak áruházakban, hanem kifosztottak idös embereket a lakásaikban, iszonyat ! ) ez tény. Mivel közel 2 évig Bécsben éltem és rendszeresen jártam haza Györbe, a hegyeshalmi határon, én is láttam ami ott folyik, az ember nem vak. Ezen kivül néztem az ottani hiradót és olvastam az ujságokat. Tények. Az is világos és érthetö, hogy nagyon kis százalékban rabolnak osztrák, német, svájci, stb. állampolgárok a másiktól, vagyonszerzés céljából. (ahol laktunk ott cabrio porschekat nyitottan leparkoltak napokra, és nem történt velük semmi ! ) Nem azt állítom, hogy a román lop, de az is tény, hogy rengeteg román lopni jár nyugatra! Nem én találtam ki, és nem újdonság.

Te Oberwartban az a táblát sérelmesnek találtad, hát az is volt! De be kell látni, hogy volt alapja!! Nem csak a minöségi magyar családok lépték át a határt a Gorenjet hazaegyensúlyozni. Megjelentek a lumpen elemek, mégpedig szép számban. A lopások száma megemelkedett. Hát kiírták magyarul is. A bizonyított lopások részarányát tekintve, gondolom a magyar "részvétel" elég magas volt, ez az osztrákoknak elég volt az általánosításra.

Nézd nekem se esett túl jól ami velem történt, leírom.
Még nem laktunk teljesen Bécsben, kisfiam egy mütét elött állt, amit ott az AKH-ban végeztek el. Elötte mennünk kellet egy vizsgálatra. Elindultunk otthonról (Magyaro.), és elöször a Práterbe mentünk. Amikor kijöttünk és megláttam az autónkat, elöször nem is akartam elhinni amit láttam. Aztán olyan rosszullét fogott el, ami most is elkap, ha rágondolok. Szó szerint, egy szál bugyiban maradtam ott. ((( A kisfiunk gyerekülését is kivágták!! Mindenünket ellopták. Kihívtuk a rendörséget. Tudod mit mondtak? Hogy sajnos, bandák magyarországról, szlovakiából, jugóktól, és ukrajnából a práterre spezializálódtak. Egyböl kikértem magamnak a "magyar" jelzöt. Nem hatottam meg öket, gondolom tudták miröl beszélnek.
Ennyit az idealizmusról.

àltalánosítani persze, hogy nem lenne ildomos, de a köztudat és a tapasztalat is nagy úr!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 20:22   
2005-10-01 19:04, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Böbe, azt hiszem, nem voltam eléggé világos: ezt nem mások teszik velünk, mint a román határőrök.
-
De a roman hatarörök ezt nem maguktol es önszorgalombol teszik hanem felsöbb parancsra. Azok pedig a nyugati kormanyok nyomasara parancsoltak ezt.
Gvirag neked igazad van nem szabad altalanositani. Nem egy nemzet a tolvaj , hanem Janos, Ioan, John, Juan . itt is lopnak de aruhazi szarkakat, betöröket es rablokat fogtak el akik nem idevalosiak csak "turistak". A mi varoskankban van az egyik legszigorubb börtön es a lakok 65%-a kulfoldi, nem bevandorlo hanem "turista". Ez teny.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 20:04   
A dologra egészen más a magyarázat. Sok állam messze túllépve saját kompetenciáját korlátozza azokat az alapvető emberi jogokat, amelyek a személyt megilletik. Megvonják az anyanyelvi kultúrához való jogokat, megnehezítik más nemzetiségűek együvétartozásának ápolását, hátrányosan megkülönbözteteik az adófizető állampolgárokat az adóbevételek elosztásánál, erőszakosan rákényszrítik nyelvi kultúrájukat nemzetiségeikre stb.

Európa meg úgy akar integrálódni, hogy ezeket a politikusok által maguknak vindikált "jogokat" nem nyirbálja meg radikálisan az emberi szabadság kiteljesedésének érdekében. Nem az árúházi lopásokról van itt szó. Mást lopnak itt kérem el!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 19:55   
2005-10-01 Andu

Azért ezek az árúházi lopások nem köthetők valamely nemzet tagjaihoz, az általánosítások pedig roppant sértőek.

A Goranjés korszakban, amikor az osztrákok még a szántóföldeken is üzleteket nyitottak és óriási pénzeket kaszáltak rajtunk, Felsőőrön találkoztam magyar nyelvű felirattal a bejáratnál, amely arra figyelmeztetett, hogy az áruház védett a tolvajok ellen! Így!

Természetesen kifordultam azonnal és többet oda be nem mentem. Ekkora pimaszságot még mint magyar embernek nem kellett elviselnem sehol a világban! Akkor oszták diákjaim voltak. Szóval - voltak! Hosszú időnek kellett eltelnie amíg túl tudtam tenni magamat a dolgon. Ne essetek ebbe a hibába.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 19:04   
Kedves Böbe, azt hiszem, nem voltam eléggé világos: ezt nem mások teszik velünk, mint a román határőrök.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 18:02   
Lehet hogy törvenytelen de alkalmazzak

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 17:01   
Kedves Böbe,
ez a kollektív bűnösség elvének alkalmazása,ami törvénytelen.
Emellett pedig az ilyen szabályok bevezetése mindig kétoldalú szokott lenni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 16:42   
Az ok többek között sajnos az amit Andi irt. Itt is voltak mar eleg sokan koldulnak, betörnek, lopnak es ez maga utan vonja a megtorlo rendelkezeseket. Azok miatt akik nem viselkednek elöiras szerint majd szenvedni fog minden rendes ember.Ez igy volt es igy van mindenutt. Sok ilyen peldat tudnek meselni "kedves" honfitarsaim viselkedese miatt milyen jogoktol estem el en itt de semmi ertelme.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 16:33   
Andu, nem tudom, mi az ok. Hanem az biztos, hogy a romániai magyarokat fokozottan sújtja.
Ez is lehet ok, az évtizedes tapasztalatok "fényében".

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 16:15   
2005-10-01 13:24, Ferencz Zsuzsanna:
Ez hivatalos Zsuzsa? Hihetetlen!
Ez olyan mint egy vizum, csak nem beutazásra, hanem kiutazásra.

(nagyon nagy balhék voltak korábban Ausztriában, emlékszem. Attól kezdve, hogy Magyarország az EU-hoz tartozott, "megnyílt" a nyugati kapu a románoknak is. Buszokkal érkeztek "az aranykéz csapatok" és loptak, loptak, loptak. Rengeteg embert kapcsoltak le a határon visszafelé. Akkor próbálták vlahogy megszigorítani a belépést, így került bevezetésre az az 500 euro kötelezö valuta. Ezt is ügyesen megoldották, a buszsoför mindenkinek átadta a szükséges pénzt, majd a határ átlépése után visszaszolgáltatták neki. Aztán indultak "bevetésre".)

Nem lehet, hogy valami ilyen ok/indok a mostani szigorítás kiváltója?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 15:53   
Kedves Györgyi,
nem hiszem, sajnos.Ha kettős állampolgárok lennénk, akkor beleszólhatna.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 14:40   
2005-10-01 13:24, Ferencz Zsuzsanna:
-
Elképzelhetö e, hogy erre a sakkhuzàsra egy nagyon gyors és hatàrozott lépést fog a magyar dplomàcia tenni?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 13:24   
Románia újabb sakkhúzása, október elsejétől:
Mint talán ismeretes, a román állampolgároknak a román határon fel kell mutatniuk 500 eurót, annek bizonyítására, hogy nem ágrólszakadtak.
Nos, ezt az összeget csökkentették, tehát kb. 250 euróval át lehet kelni a határon.
Ennyit közölt a közszolgálati tévé. Azt nem, hogy viszont mindenkinek meghívólevél kell,(lefordítva és közjegyzőileg hitelesítve),még a kishatárforgalom keretében is, elfelejtette közölni a sajtó.
Tehát ma éjszakától számtalan román állampolgárt visszafordítottak a határról.
A jövőben, ilyen körülmények közepette, nemigen jutunk el még Magyarországra sem.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 16:50   
2005-09-05 16:37, rigojanos:
-
2005-09-05 16:34, elckerlyck:

Receptet a receptes topikba.

Kérem a "Katzlik" receptjét!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 16:37   
2005-09-05 16:34, elckerlyck:
-

Receptet a receptes topikba.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 16:34   
Én is kiragasztottam egy-két fára a hirdetést, de csak a sarki kínai étterem érdeklödött

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 11:16   
Egyik barátnőm túl akart adni három kiscicán, s úgy gondolta, megható formát talál a mondandójának. Tehát megjelentette a következő apróhírdetést:
" Mi, három kiscica, jó gazdát keresünk."
Borzasztóan elcsodálkozott, amikor számtalan szexis telefonhívást kapott.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 20:34   
2005-08-06 22:09, boots:
-
A biztonsag kedveert, vihar esetere tartok a spajzban nehany gyergyat es gyufat. Allitolag jo ha van elemes radio is a lakasban.

A Csiki Digital adasat fontos is fogni vihar idejen. Mar persze, ha sugaroz, ugye elcky?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-27 16:12   
Még egyszer a honosodásról

Eddig sem voltam meglepve, így honosodási procedúrám történetéhez inkább csak adalékként idézem az alábbi jelentést, amelyet ma lehozott az összes napilap:

„Egy osztrák nőt, aki el akarta nyerni a német állampolgárságot, a stuttgarti kerültei önkormányzat (Ordnungsamt) nyelvvizsga letételére kérte. Az illetékes ügyintézőnő a személyes beszélgetés során először nem tudott meggyőződni a 62 éves kérelmező nyelvtudásáról. („A beszélgetés szerencsétlenül zajlott” – nyilatkozta később a hivatal főnöke.) Az osztrák hölgy már tanulmányait is Németországban végezte, kilenc éve Stuttgartban dolgozik és egy irodalmi kört vezet – németül.” (dpa)

A „Süddeutsche” a fenti hír kapcsán felveti: ha egy osztrák némettudása akcentusa végett megkérdőjelezhető, akkor a vajon a bajorok németnek tekinthetőek-e. Jó kérdés. Utóbbiban a Hannovertől északra élők amúgy is kételkednek.

Ehhez képest én nyilván a holdról jövök.

http://www.sueddeutschezeitung.de/panorama/artikel/461/59402/

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-23 15:30   
Úgy látszik, honosítási kérelmem továbbgyűrűzött: A minap érdeklődött irántam a német kémelhárítás. Alaposak, no.

A témával folytatásos glosszámban foglalkozom majd tovább, de ez a ... hogy is mondjam csak ... "mozzanat" igazán idekívánkozik.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-23 04:42   

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-22 13:51   
Valami angol szöveget kellett elolvasnom, s előfordult benne a közismert flag szó.
Viszont kutyákról szólt a cikk, s a zászló szó nem talált a szövegbe.
Megnéztem az interneten, mit is jelent még a flag.
Hát kérem: első jelentése: hosszúszőrű angol vizsla farka.

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-07 14:42   
A megnovekedett elektromossag miatt tanacsos mindent kikapcsolni . Meg telefonon sem ajanlatos beszelni olyankor , mert nagy a veszely , hogy becsap a villam .

Valojaban a veszely nem nagyobb, attol, hogy kikapcsolod, nem lesz kevesebb feszultseg a hazban es villam sem az elektromos keszulekeket "keresi". Azert kell kihuzni a konnektorbol, mert ha a kozelben valamilyen elektoromos keszulekbe, vagy fovezetekbe belecsap a villam, hamarabb vegigfut a vezeteken es mindent szeteget, mint a biztositek raer kiegni.

Erdekessegkent - azt tudtatok, hogy a villam alulrol "csap"?

Tami

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 22:09   
Irtatok itt a harangozasrol, azt hittem valami veletlen folytan esik szo rola.

Anyukam meselte, hogy a legnagyobb viharban csutortok este 11 ora tajban felrevertek a harangokat, nem is akarhol, hanem a bekasmegyeri lakotelepen. Vajon a felhoket eluzendo, vagy azert, hogy az embereket figyelmeztessek az elektromos keszulekek aramtalanitasara?

A biztonsag kedveert, vihar esetere tartok a spajzban nehany gyergyat es gyufat. Allitolag jo ha van elemes radio is a lakasban.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 14:17   
2005-08-06 04:27, Ferencz Zsuzsanna:
-
Még azt is láttam Homoródszentpéteren, hogy amikor megkezdődött a vihar, mindenki kikapcsolta a villanyt és persze a készülékekeket is.

Akkor tobb eszuk van a homorodszentpeterieknek, mint annak az ismerosomnek, aki egy villamlas utan mindenbol vehetett ujat, ami be volt dugva a falba - hajszarito, turmixgep, szamitogep, fax, szerszamok, stb.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 04:52   
2005-08-06 04:27, Ferencz Zsuzsanna:
Még azt is láttam Homoródszentpéteren, hogy amikor megkezdődött a vihar, mindenki kikapcsolta a villanyt és persze a készülékekeket is.
Vajopn ez babonaság?

________
Semmikeppen nem babonasag . A megnovekedett elektromossag miatt tanacsos mindent kikapcsolni . Meg telefonon sem ajanlatos beszelni olyankor , mert nagy a veszely , hogy becsap a villam . Egy ilyen villam becsapodast en szemelyesen is ateltem . A radio be volt kapcsolva egy ilyen "nehez" ido alkalmaval . Eppen ebedeltunk . A villam becsapodott es szabad szemmel lathato volt ahogy vegig ment a droton . Szornyen megvoltam ijedve .Azt hittem tuz lesz belole . Szerencsere a foldeles levezette . A legjobb mindent kikapcsolni es ajtot , ablakot becsukni , ameddig a vihar elvonul .
En azt hiszem , hogy a harangozasnak is van koze a nehez ido eluzeseben es nem a babona miatt gondolom , hanem ugy ahogy alabb Te is emlitetted az agyuzas hatasat a felhok eloszlatasara , gondolom a harang rezonanciaja ugyanolyan hatast valt ki . De nem vagyok fizikus , ez csak egy laikus velemenye .

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 04:27   
Vajopn ez babonaság?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó