2020. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Változó topik. Most éppen: Abszurdum.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 17:42   
2005-04-13 10:56, Tessényi Györgyi:
-
Hogy zajlana Svàjcban ugyanez?
1.telefonok különbözö vàllalkozokhoz, mikor jönnének helyszini szemlére?
2.a megadott idöpontban befutnak és méterrel és papir ceruzàval addig ügyködnek, mig mindent fel nem irtak, egyeztetjük, mikor lenne a munka esedékes
3. megàllapodunk az àrjavaslat elkészitésének idejében
4.összehasonlitom az àrakat
5. kivàlasztom a legmegfelelöbbet és közlöm elvégezheti
6. az àltalam megjelölt idöben a munka el lesz végezve, takaritàssal együtt
7.szàmlàn kifizetem, levonva a készpénzben fizetésre jàro scontot, ami vàllalkozokként különbözhet
8.megköszönik, hogy nàlam dolgozhattak

Nalunk is igy megy en meg nem jartam meg hogy a szaki nem jött volna akkor mikor megigerte vagy ne telefonalt volna jo idöben hogy ertesitsen ha valami közbejött. Nagyon draga az oraber, de elvezet nezni öket ahogyan dolgoznak, kavet kajat piat nem kell adni nekik
Ami nekem leginkabb tetszik hogy nem kell takaritani utanuk. A legjbb az mikor itthon sem vagyok es mire hazajövök kesz a melo eszre sem vettem hogy itt jart. Le a kalappal a sved szakik elött ( igaz kb 40-70 euro között mozog az oraberuk )

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 15:35   
2005-04-13 14:42, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Judit, ha az ember a régi ablakán ugrik ki, nem kell újat vennie.

S így beigazolódik a balkáni öngyilkossági ráta, míg a kereskedelmi stagnál mióta is?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 14:42   
Kedves Judit, ha az ember a régi ablakán ugrik ki, nem kell újat vennie.
Zulóci, köszönöm a tippeket, még gondolkozom rajta.
Tudod, egyszer már megtettem azt, hogy amikor szerelmileg nagyon csalódott voltam, hozzáfogtam egy ilyen nagyobb lakásátalakításhoz, s tényleg elfelejtettem a szívem bánatát.Úgyhpgy most várom a szerelmi csalódást.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 13:17   
2005-04-13 13:08, Ferencz Zsuzsanna:
-
Ebben igazad van. Ezért is fontos szemelőtt tartanunk tanulságos ablakhistóriádat. Legrosszabb esetben ki lehet ugrani rajta.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 13:08   
Igen, Judit, de állítólag az egész világ balkanizálódik.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 13:01   
Miután 10 évig volt irodám Moszkvában, és eközben önhibámon kívül 4 lakást renováltam és 3x költözködtem, tökéletesen ismerem az ortodox világ szokásait posztkommunista fűszerezéssel tálaló munkamódszert. (Ugye, morálról nem beszélhetünk ) A magamét német viszonylatban csak azért fűztem hozzá, mert így áll össze az összeurópai kép, miközben a keleti végek haladó hagyományait aligha nevezném európainak.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 12:24   
Ez szép volt lányok, kösz,majdnem összeurópai út.
Itt nálunk, Bukarestben, rendkívül fontos, hogy olyanokat fogadj fel, akik valamilyen ismerősödnek a rokonai. Ezzel minden Áfa-gond letudva, és biztosíthatod magadnak a vendégsereget: ha a felfogadott ürge késik egz-két-három órát, jön a rokona, a te ismerősöd, hogy kellemesebbé tegye a várakozást.Amikor megjön az ürge, még vele is meg kell innod egy kávét (jobb esetben), mivel közben ugye majdnem rokonok lettetek.
Akkor még meg kell hallgatni a magyarbarát érzelmeinek taglalását (volt egy szeretője stb).
De a munka valamikor, még félrészeg állapotban is, elvégződik. Itt nem a megrendelő alkoholszintjére célzok, ami sajnos szintén emelkedik kicsit.
A szavatosság amúgy főleg papíron létezik, senki sem veszi komolyan, s ugyan ki szeretne
több hónapot ablaktalanul eltölteni?
Inkább hívja egyik ismerősének a rokonát, hogy javítsa már ki azt az ablakot.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 10:56   
Hogy zajlana Svàjcban ugyanez?
1.telefonok különbözö vàllalkozokhoz, mikor jönnének helyszini szemlére?
2.a megadott idöpontban befutnak és méterrel és papir ceruzàval addig ügyködnek, mig mindent fel nem irtak, egyeztetjük, mikor lenne a munka esedékes
3. megàllapodunk az àrjavaslat elkészitésének idejében
4.összehasonlitom az àrakat
5. kivàlasztom a legmegfelelöbbet és közlöm elvégezheti
6. az àltalam megjelölt idöben a munka el lesz végezve, takaritàssal együtt
7.szàmlàn kifizetem, levonva a készpénzben fizetésre jàro scontot, ami vàllalkozokként különbözhet
8.megköszönik, hogy nàlam dolgozhattak

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 10:52   
Németország

Képlet hasonló, mint Hollandiában, kiegészül viszont egy fontos szemponttal:
Tapasztalt megrendelő elolvassa a szerződéstervezet apróbetűs részét. Ebben van ugyanis a buktató. Dörzsöltje elfogadja a szerződéskötés feltételeként általában a VOB-t (építőipari szabályzatgyűjtemény), de kiköti, hogy átvétel csak a BGB (Polgári Törvénykönyv) szerint. Ezzel a ponttal - akár kézzel alábiggyesztve - kiegészíti az aláírt példányt. Esetleg beleírja, hogy visszatartja az öszeg 5%-át, amely 6hó/1év/2év után esedékes.

Mindez azért, mert az építőiparban bizonyos hibák csak pár hét/hónap elteltével bukkannak ki, a VOB pedig azonnali műszaki átvételt és az ahhoz kötött fizetési kötelezettséget írja elő. (Pl. a beépített ablak az esős időben, ami majd összel lesz, megvetemedhet, stb.)

Ha esze van, nem igyekszik feketén rendelni ilyesmit (ami, ugye itt is hozhat 16% (ÁFA) spórolást), de megfosztja a reklamálás fent leírt lehetőségétől. Fotelt persze itt is lehet feketén javíttatni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 10:17   
Hogy zajlana a jelenet Hollandiában?

1. telefon a vállalkozónak, ajánlat kérése
2. postán érkezik egy 70 oldalas illusztrált brossúra a számbajöhető nyílászárókkal, azok előnyeivel, hátrányaival, árával+adó
3. írásbeli megrendelés
4. szóbeli telefonos egyeztetés az időpontról
5. kijönnek, megnézik, lehet-e azt és úgy és annyiért
6. telefonon újabb időpontegyeztetés az érdemi munkára. A várakozási idő min. 1 hónap, mert nagyon sok a megrendelő, hiszen ők a leg-leg
7. próbálkozás másik vállalkozóval, ahol a várakozási idő 2 hónap
8. vissza az elsőhöz, hogy ajánlat elfogadva
9. sajnos már csak másfél hónap múlva van üres idejük . Nem baj, csak jöjjenek már valamikor.
10. adott idő előtt egy órával csörög a telefon, sorry, betegség miatt csúszunk, majd hívnak
11-14. várok, várok, várok
15. új időpont jelentése telefonon
16. új időpont előtt félórával befutnak, a kádból ugrasztanak ki. Pikk-pakk elvégzik a munkát, összetakarítanak maguk után, használjam egészséggel, viszlát
17. Egy héten belül kapok egy csekket, amit 5 napon belül...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 09:44   
2005-04-13 09:04, Ferencz Zsuzsanna:

-
hm ... ez az Ibér félszigeten a következőképp zajlana ...
1. üzenet: a kocsi négyre jön
2. üzenet helyett a történések: a kocsi 4 óra helyett lehet 5-kor érkezik mert ebéd után, ami munkanapokon is két órát vesz igénybe, meg kell inni a konyakot (hiába vezetnek!) elszívni egy szivart, esetleg egy kártyaparti a haverokkal a bárban ...
A bennfentes lehet aznap már ki se jön, üzen, hogy másnap reggel 8-ra itt lesz (8-tól lehet csak zörögni). Ez jó hír, mert minden melós reggel pontos, amit nem értek, hisz általában későn fekszik a spanyol (a vacsora kilenckor vagy később és vörösborral ...)
Ami a fizetést illeti, szintén lazák, majd elintézzük a "pásztát" - mondják. (a spanyol tésztának nevezi, amit mi zsozsónak, lovénak etc ...)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 09:04   
Köszönöm az együttérzést.
Most megkezdem a fotel-témát, hogy tanuljatok Balkánt. Még szükségetek lehet rá.
Szóval:
Ma reggel két üzenetet kaptam attól az ürgétől, aki kiveri nekem a régi ablak-alkatyrészeket, s beillleszti az újat. Az értsítéseket az egyik szomszéd adta át, aki az ürge kislányának a keresztapja.
Első üzenet:
1. Készítsem elő a pénzt, mert a kocsi 4-kor jön.
2. Ha nem kell számla nekem, akkor minden 20 százalékkal olcsóbb
Második üzenet:
Ő maga, vagyis a bennfentes, csak fél ötre jön, de a pénzt a sofőrnek kell átadnom. De nem az egész összeget, hanem csak 95 százalékát, mert a maradék 5 százalék az ő borravalója, s azt személyesen veszi át tőlem.
A közben a szomszédom megesküdött, hogy az ürge nagyon komoly ember, valóságos római jellem.
Most épp százalékszámítással foglalkozom.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 07:49   
2005-04-12 15:57, Ferencz Zsuzsanna:

igazán megértem Zsuzsa ha eleged volt, de azért javasoltam a festetést (utólag még parkettcsiszolást, fürdőszoba/konyhaátalakítást etc...), szóval ilyen nagyobb kaliberű és az ember életét valamint lakását feje tetejére állító munkákat, mert jobb az, ha az embernek egyszerre van elege mindenből ...

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 07:44   
Zsuzsanna)

Látod megérte a poros levegő,lett két szép foteled.)Örülök neki,remélem már ki is próbáltad.!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 15:57   
Megvan a két fotel!
A pasas jól dolgozik, ha akar.
Holnap délután várom az új ablakokat.
Őszintén szólva, kedves Zuló, nem hiszem, hogy mostanában festetek. Lehet, hogy elegem volt.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 13:01   
Nem adtam neki semmit, csak jótanácsokat. Ha remeg a keze, a kalapáccsal szeg helyett arra üt.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 12:06   
2005-04-12 11:51, Fredi:
-
Zsuzsa adtál már neki inni, hogy ne remegjen a keze?

-Erről az jut eszembe, hogy azt olvastam valahol: "az alkoholisták nem azért isznak, hogy jól érezzék magukat, hanem azért, hogy ne érezzék magukat olyan rosszul."

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 11:51   
Zsuzsa adtál már neki inni, hogy ne remegjen a keze?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 11:35   
Kösz, Balu.
Helyszíni közvetítés: az egyik fotel megvan.
Egfész szépen dolgozik.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 08:08   
Zsuzsanna!)

Akkor dolgozik a kárpitos ha por van,remélem szép munkát fog végezni és elégedett leszel.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 07:06   
Kedves érdeklődők!

Igen, a kárpitost sikerült elrabolnom, minden dráma nélkül.
Igaz, nagyot nézett, mikor meglátott. De elismerte erkölcsi fölényemet.
Most itt kopácsol.
Az élet szép.Csak poros.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 11:42   
Kedves Zuló, igen. Tőle kapok ilyen extra ajándékokat.
Kedves Frédi, nem akarom zavarni a köreidet, nem leszek Klugscheisserin.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 11:34   
Kedves Zsuzsa,

Besserwisser lehetsz, csak Klugscheißer ne legyél, ugyanis az az én monopoliumom!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 11:16   
2005-04-11 11:00, Ferencz Zsuzsanna:

... de kaptam a Portugáliában élő svájci barátnőmtől néhányat...

- Akitől a piros bugyit is?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 11:00   
Kedves Zuló,
ezek olyan parafalemezbe szúrt kanócok, amelyek olajban úsznak. Vagyis különleges gyertyák.
Nem vagyok besserwisser, de kaptam a Portugáliában élő svájci barátnőmtől néhányat...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 10:46   
2005-04-11 09:48, Ferencz Zsuzsanna:

Szerintem ha már így belejöttél festess is ki, hamar megszárad majd, míg a keretet cserélik ... nekünk, amikor a konyhát csinálták, a két hónappal korábban megrendelt(!) új ablak nem érkezett meg időre ... 3 napig nem volt ablakunk csak redőny, mert a kőműves kiszedte a régi ablakot, hogy haladjon a munka ... közben az ablakosok fűt-fát ígérgettek, az utolsó csepp az volt, amikor azt találták ki, hogy a mi ablakunk Madridból jön, amihez hozzátettem, hogy biztos gyalog ... amikor pedig megérkezett végre az ablak, ha hiszitek, ha nem, a belevaló üveg nem passzolt (egy másik ablakét hozták) ... a végén nem siettünk fizetni nekik és a teljes árat sem kapták meg ...

A mariposa spanyolul pillangót jelent, gondolom nem azt kell gyújtanom, hanem mit is?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 09:48   
Kedves Zuló, azt még nem említettem, hogy adtam neki előleget (abból rugott be).
És azt sem, hogy ezen a héten ki kell cseréltetnem két ablakkeretet,mindenestől, mivel életveszélyesek.
Lehet, hogy hétvégén a diliházban fogadom a látogatókat.
Gyújtsál esetleg az egészségem érdekében egy mariposát. Remélem, tudod, mi az...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 09:25   
2005-04-11 09:21, Ferencz Zsuzsanna:

Ezt én is gondoltam, csak mivel nem jött össze a török bársony, eszembe jutott a törökülés ...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 09:21   
Kedves Zuló, azért szék még van a házban...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 07:33   
Egyébként Zsuzsa, amíg nincsenek kész a foteljeid törökülésben ülsz a földön?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó