2020. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Változó topik. Most éppen: Abszurdum.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 18:00   
2004-09-03 10:07, Zuloaga:
-
Györgyi: kettő ősz hajszálat találtam. Ez ősszel normális, nem?

Zulo, sejtettem, hogy annyi lesz,mintegy illusztracio a közeledö, gyönyörü öszhöz!

Fredi, en inkabb brillantin-t kennek a haj helyere, attol mindenki elajulna!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 17:49   
2004-09-03 17:47, Fredi:
-
Fekete cipo spray.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 17:47   
Lányok elnézést, ha kérdésem naivnak tünne, de akinek nincs haja, az festheti a fejbörét is, vagy azt inkább tetoválni célszerübb ?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 17:33   
Nem megyünk Marco Island-ra, de már az se lehetetlen, hogy Marco Island jön ide.
Kissé fatalista a hangulat körülöttünk.
Mindenki azt mondja, megette, amit tudott, ha belénkcsap a Franc(es), akkor belénkcsap.
Nekünk a férjemmel három hét múlva Buenos Airesben kéne lennünk.
(Arra az útra legalább kötöttem egy biztositást.)

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 10:07   
Györgyi: kettő ősz hajszálat találtam. Ez ősszel normális, nem?

Kaytee: nem panaszkodom, de több volt a munka, mint a nyaralás.

Judit: hajfestés? egyenlőre soha!
Valószínűleg novemberben számolok be arról, mit műveltem Magyarországon.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 22:43   
2004-09-02 19:08, kaytee:
-
Azelött rendszeresen mentetek ki a településröl éjfélkor és hajnalig flangáltatok? Nem hinném, de ha meg van tiltva, az embernek hirtelen kedve kerekedik!

Olvastam azota még pár hurricane tanácsadot, és ott is meg van emlitve, hogy maradjanak az emberek bent, ott kevesebb baj történhet velük. De azt is olvastam, hogy most amiatt is veszélyesebb lessz mivel sok minden nincs még eltakaritva az elözö hurricantol s bizony ha azok a borzalmas szelek felkapnak ilyen dolgokat, olyan lehet mint egy halálos lövedék!!!!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 22:16   
-
"Az én, holnaptól esedékes mexikói öbölbeli lubickolásomat közben elfújta a szél. Még idehaza se nagyon tombolhatok. Éjféltől hajnalig kijárási tilalmat rendeltek el, és azt hiszem, holnaputántól már napkelte előtt és napnyugta után sem lehet flangálni az utcákon."
Kedves Kaytee!

Te légy szíves, ne is mászkálj kint most! Inkább maradj az aranyketrecben (vagy inkábba egy bunkerben?). Az önzés beszél belölem, nem szeretném, ha elfújna a szél....
-

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 19:38   
2004-09-02 18:30, Zuloaga:
-
Vau neked is!

Az az igazság, hogy az őszülés gondja könnyebben leküzdhető. Nehezen szántam rá magam erre az egész további életet befolyásoló döntésre, de tapasztalatból mondhatom, hogy a hajfestés príma megoldás.

Ugyanez kutya-relevanciában aligha oldaná meg az emberekkel kapcsolatos gondokat - csak hogy ismét Ferencz Zsuzsát idézzem.

Jut eszembe: korábban, amikor még nem voltál kutya, ígértél egy beszámolót. Utilevelet. Nos?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 19:34   
2004-09-02 17:52, Fredi:
-
gyüjtsék össze az összes koborkutyát és eresszék el öket a magyar határon.
--------------------
Kössssszzzz Fredi

Mégis miért?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 19:29   
-
Éjféltől hajnalig kijárási tilalmat rendeltek el, és azt hiszem, holnaputántól már napkelte előtt és napnyugta után sem lehet flangálni az utcákon. Ahol lakom, a telepen, ott igen, de az meg kit érdekel? Aranyketrecbe vagyunk zárva....

Hazibulit lehet tartani?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 19:08   
Mivel ez nem politizálós fórum, nem tudok többet irni a kutyaproblémákról. Mert annyira összefüggenek az emberek problémáival.

Zulóka, ugye te nem lettél harapós kutya? Már kinyaraltad magad, ne panaszkodj :
Az én, holnaptól esedékes mexikói öbölbeli lubickolásomat közben elfújta a szél. Még idehaza se nagyon tombolhatok. Éjféltől hajnalig kijárási tilalmat rendeltek el, és azt hiszem, holnaputántól már napkelte előtt és napnyugta után sem lehet flangálni az utcákon. Ahol lakom, a telepen, ott igen, de az meg kit érdekel? Aranyketrecbe vagyunk zárva....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 18:54   
2004-09-02 18:30, Zuloaga:

Draga Zulo, amig meg tudod szamolni az ösz hajakat, addig nem veszi eszre senki, de ha remek stilusodat beszükited egy vau-ra, attol megrendülnek a MON nemletezö falai!!!!
-

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 18:30   
Senkit nem érdekel, hogy őszülök.
Azt hiszem elmegyek kutyának.

Vau!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 17:56   
2004-09-02 17:52, Fredi:
-
gyüjtsék össze az összes koborkutyát és eresszék el öket a magyar határon.
-

Nem jobb lenne eladni oket Kinaba, ott szeretik oket...

Hunor

(juj, ez azert durva javaslat )

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 17:52   
Kedveseim,

sokatok irja, hogy Romániában a baj az emberekben van. Szabad kicsit javitanom? Nem az emberekben, hanem az emberekkel. Az emberek nagytöbbsége nyomorog. Egy jó barátom, aki messze az átlag felett keres, lemondta az internetet mert nem tudja megfizetni. Hát értsétek meg a kutyfáját, hogy amig nem tud az ember jollakni, nem tudja a lakását befüteni és ameddig az utakon állandó a tengelytörés veszélye, addig a kutyák enyhénszólva le vannak sz.....a. A hatóságnak pedig szintén kevés a pénze és az kell gödörásásra Kolozsvárott (reméljük ez már a multé), vagy más baromságokra. Különben Zsuzsa, van egy ragyogóötletem a megoldásra: gyüjtsék össze az összes koborkutyát és eresszék el öket a magyar határon.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 17:04   
"Asszonyom, nem a kutya a hibás" - mondta egyik régi főnököm a pesti irodában, ahol egy kuncsaftunk kutyája belekapott egy másik nőbe.
A hiba Romániában is az emberekben van. Az állatnak nincs lehetősége választani. Ha lenne, teli hassal élné boldog életét, szerető gazdikkal.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 15:29   
2004-09-02 07:07, Fredi:
-
En is igy erzem Fredi. Nehogy mar fontosabb legyen koszos, veszelyes, talan veszett kobor allatok segitese, mint a sajat egeszsegunk, es a normalis eletkorulmenyek. Lakjunk gettoban, csak a csoro allatoknak jo legyen. Na ne mar.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 15:24   
A kutyadolog majd csak elintézödik, bár magam megoldást nem tudok. De én is látom - Ferenczi Zsuzsa szavaival élve -, hogy az emberekkel még baj van.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 10:34   
2004-09-02 09:16, Ferencz Zsuzsanna:
-
Tudtok valami megoldást?

-
Hààt! Ha az ottani emberek màskép àllnànak a dologhoz igenis lenne rà megoldàs!
Persze itt én az "én" esetemröl beszélek és nem ugy az àltalànos Romàniai esetröl (de épp ugy arra is érvényes lenne.

Ennek a vàrosnak ugyanis van egy Belga testvérvàrosa (aki szàmtalan csalàdot fellenditett, mert ugyebàr az adomàny àlltalàban sosem oda kerül ahova kéne- de persze ez off) Hàt következöleg lenne miben segitkezzenek AKTIVAN. Biztos vagyok benne hogy nem egy két belga csalàd venne meg egy olyan injekciot "hasznos ajàndékként".

De szerintem elöször is az ottani mentalitàs kell vàltozzon. Ök kell cselekedjenek, akàr minimàlisan is, mert itt ujra csak arrol van szo hogy asszisztàlva vannak.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 09:39   
Kutyaélet ...

Nem nyaralok, se telelek ... őszülök.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 09:16   
Igazatok van, de mégis a Városháza dolga lenne az ügyet humánusan elintézni. Azt nem lehet végignézni, hogyan sírnak egy-két napot a megmérgezett kutyák, a halálukat várva, a panelházak előtt.
Most leírom, hogy jártam idén nyáron Homoródszentpéteren.
Úgy tíz-tizenkét évvel ezelőtt oda is került egy kóbor kutya, valami sátoros cigányokkal érkezett, és ott ragadt. Mivel éhségében halat fogott magának, a Halász nevet kapta. Nagyon jóféle kutya volt. Egyik éjjel valami más kutyák megharapták a tarkóját. Nagy volt a hőség, megszállták a döglegyek, beköpték. Tele lett nyűvel, hívtam az állatorvost, azt mondta, Halinak vége. Viszont nem adhatott be neki injekciót, mert nincs engedélye.
Kínlódott napokig, kértem a vadász ismerősömet, lője le, azt mondta, nincs engedélye a Rendőrségtől ilyesmire, csak vadra. Elmentem a negyedik faluba, a rendőrségre, azt mondták, Romániában tilos a kutyákat lelőni.
Végül megkértem egy ismerősömet, üsse agyon, egyetlen csapással, ásó segítségével. Ami meg is történt. Az illető utána három napig ivott, mert annyira kikészült.
Szavamat ne felejtsem, két-három évvel ezelőtt megpróbálták összeszedni a bukaresti kutyákat, és ivartalanították őket. Ám elfogyott a pénz, s abbamaradt az akció.
Igen, az lenne a normális, hogy összefogják őket, és beadják nekik a halálos injekciót.
De ez sokba kerül, és nincs rá pénz.
Tudtok valami megoldást?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 07:27   
2004-09-02 07:07, Fredi:
-
Kedves Zsuzsa,

bocsánat, hogy belekotyogok, de ha B.B-t hallok rögtön 260-ra megy a vérnyomásom.
-------------------
Bocsánat, hogy kicsit kivülállóként belekotyogok, (alapjaiban Veled értek egyet) de Ő ezt választotta hivatásának. Van , vagy legyen olyan gazdag ember, vagy szervezet, aki az embereket, gyerekeket menti, ahogy tudja.
Ha eddig állatvédő volt, nem fordulhat hirtelen azok ellen.

És én bizony kutya ellenes vagyok, mert ami most megy a világ egy részén kutya ügyben az abnormális. És nagyon megértem azokat, akik elengedik a kutyájukat, mert MAGUKNAK sincs mit enni. De mi legyen velünk, akik az utcán kerülgetjük a kóborkutyákat?

Bizony, ha már igy alakult, és tele van a világ egy része kóbor kutyákkal, azokat bizony el kell altatni. Mindenkinek jobb igy. És a kutyatartást igen-igen megszigoritanám. Akinek derogál felszedni az utcáról a saját kutyája termését, az ne tartson kutyát.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 07:07   
Kedves Zsuzsa,

bocsánat, hogy belekotyogok, de ha B.B-t hallok rögtön 260-ra megy a vérnyomásom. Ez a hölgy egy olyanfajta állatvédő, aki egy néhány kutya megmentéséért feláldozna akár embereket is. A bukarsti kutyák sorsa szaggatja a szívét, komoly összeget is áldoz rájuk, de, hogy mi történik a bukaresti kanálisban és az egész országban az utcán élő gyerekekkel, az neki tökéletesen mindegy.
Én is szeretem az állatokat és a növényeket is, de kell egy értékrend. Előbb az ember és csak azután az állat!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 04:48   
Kedves Cunibaba, még egyszer az ebekről:
Bizony gyakran megtörténik, hogy a moldvai és regáti polgármesterek összefogják a kóbor kutyákat, Erdélybe küldik és ott eleresztik őket.
magam sem látok kiutat. A múltkor itt járt Brigitte Bardot, beszélt a bukaresti polgármesterrel, kb. ugyananzokat mondta neki, mint amit te iirtál. Ám nincs pénz és akarat a kérdés megoldására.
Az mégsem módszer, hogy furkósbottal vagy injekcióstűvel rohangáljunk utánuk.
De ne engedd, hogy elvegyék a kedvedet Erdélytől.
Még akkor sem, ha az emberek sem változtak meg valami nagyon. Évről-évre magam is figyelem, hogy az emberekkel még baj van.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 19:28   
2004-08-31 10:38, Cunibaba:
-
Persze, hogy egyet értek veled. Remélem azonban ti is megértitek az én nézetemet.

Teljesen megertem, es osztom is. Az allatbaratsag, meg a gettos korulmenyek ket kulonbozo dolog.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 10:38   
Elöször is, viszatérve a kutyàs sztorimra, ne essünk tévhitbe, nem vagyok kutya ellenes. Elenkezöleg. De ami sok az sok! Mindennek meg van a helye és modja.
Néhàny éve még sajàt kutyànkal jàrtuk Erdélyt. Akkor épp épp, hogy "eltürték" ugyanazok az emberek. Söt akoriban is volt 1 esetleg 2 kutya a blokkok környékén és mikor sajàt bolha elleni szerünkel befujtuk öket, teljesen hülyének tartottak érte.
Meg aztàn egyàltalàn nem a szegénység az ok rà. Azt hiszem irtam, hogy orvos és àllatorvos is lakik ott. Söt amojan "elit" tömbhàznak szàmit. Talàn pont itt a probléma. Mindenki csak panaszkodik (mert igen is panaszkodnak) de egyik sem cselekszik. Ha az emberek öszefognànak normàlis modon véget lehetne vetni az egésznek minden féle barbàr dologtol eltekintve, söt még egy (esetleg két) hàzörzöt is lehetne tartani.
A lényeg hogy mindenki a màsikra hagyatkozik, vagy egyszerüen beletörödnek, hogy ez van ezt kell szeretni. És sajnos nem csak itt és ebben az ügyben, hanem àlltalànos modon màsra is érvényes.

Amugy Zsuzsa köszi az idézetedet. (igaz màr ismertem )Persze, hogy egyet értek veled. Remélem azonban ti is megértitek az én nézetemet.

Még annyit, hogy nem kiabàltam, nem rugdostam, nem is hajigàltam a kutyàkat amikor megakartak harapni. Egyszerüen csak a tömbhàz bejàrata felé igyekeztem. Több mint valoszinü egyszerüen mert "màr nem vagyok odatartozo" azét. Ezt pedig én sajnàlom a legjobban.... (Bàr ez is càfolhato, mert bevallàsuk szerint az ottani népre is ràrohannak minden ok nélkül!)

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 00:44   
2004-08-30 15:30, elckerlyck:
-
2004-08-30 15:15, rigojanos:
-
-
Vagy az egereddel

Ez egy eger vagy egy vasalo?
-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 22:53   
2004-08-30 16:41, Pompéry Berlin:
-
Nálam, az más, mert én rendetlen vagyok és azt szégyelem, azt nem engedném dokumentálni.

Az enyemen meg bacon is van 3 hettel ezelottrol.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 20:51   
2004-08-30 20:25, kaytee:
-
Mivel a multkor is elszámolták maguk a hurricane tudosok, nem lehet tudni, most mi lessz.. remélem elkerüli azt a részt!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 20:25   
Pénteken megyünk/mennénk nyaralni férjemmel a Mexikói Öböl partjára, egy szép floridai üdülőhelyre, Marco Islandra.
A Charley hurrikán azt a szigetet megkimélte, bár körülötte igencsak pusztitott.
Most újabb hurrikán várható, és az jelenleg pont arrafelé tart. De lehet, hogy megint a lakhelyünkön süvit át, mint a múltkor. Úgy látom, akármit teszünk, kiderülhet, az volt a rosszabb.
Már arra is gondoltam, egyikünk marad itthon, másikunk elmegy Marcora, aztán meglátjuk, ki volt a hunyó.
Persze lehet, hogy a szélvihar mégis elfú másfelé?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó