2022. október 07. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Változó topik. Most éppen: Abszurdum.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-15 09:31   
2007-09-14 04:52, Ferencz Zsuzsanna:
Itt csak egyet tehetsz. éspedig:
Legnagyobb bánatodra éppen akkor 1 hétig/hónapig/évig külföldön leszel egy nagyon komoly és rendkivül bizalmas munka kapcsán.

A Ratzinger nem érne rá helyetted? Neki több pénze van, egy ilyen akárhánynapos esküvöt lazán meg tudna szervezni, ki tudna fizetni, másrészt ismeri a dolgok teológiai oldalát is!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-14 14:21   
Kedves Judit, nem is hiszem, hogy keresztanya lennék. Megpróbáltam teológiailag utánajárni, az ortodoxok szerint az első keresztelő számít, a baptisták szerint a baptista keresztelő, az én hitem szerint jobb lenne abbahagyni az egészet.
Tudtommal neked is van egy pravoszláv keresztlányod, nem?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-14 12:05   
-
Ideges vagyok, mert nem kívánok részt venni egy másfél napos lagzin, sőt közreműködni ennek megszervezésében,sőt anyagilag lerongyolódni.
-
Már értem. Ki lehet ez alól egyátalán diplomatikusan bújni? Mi lenne, ha visszaadnád a keresztanyaságot? Ahogy egy örökségről le lehet mondani, ...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-14 09:13   
Hehehe, László úr. Igen, az itt divatos...

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-14 06:12   
-...nem beszélve a háromnapos lagzit követő kollektív gyomormosásról... :>)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-14 04:52   
Kedves Judit, a válaszok:
1.) Nem voltál jelen a bemerítésnél?

NEM.
2.) Megszakadtság miá nem gondoskodtál a menyasszony iskoláztatásáról időben?

NEM is láttam a családot vagy 15 évig.
3.) Nem megfelelő esetleg a leendő férj?

A leendő férj egy bunkó.
4.) Miből áll a keresztanya közreműködése a baptista hasszene során?

A vőlegény nem baptista, ezért kotortak elő engem a naftalinból.
Ideges vagyok, mert nem kívánok részt venni egy másfél napos lagzin, sőt közreműködni ennek megszervezésében,sőt anyagilag lerongyolódni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-13 22:28   
2007-09-13 08:23, Ferencz Zsuzsanna:
-
Nem világos:
1.) Nem voltál jelen a bemerítésnél?
2.) Megszakadtság miá nem gondoskodtál a menyasszony iskoláztatásáról időben?
3.) Nem megfelelő esetleg a leendő férj?
4.) Miből áll a keresztanya közreműködése a baptista hasszene során?

Kronológikusan ezek a kérdések ötlöttek fel bennem bejegyzésed alapján. Melyik miatt vagy ideges.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-13 12:11   
Hihihi, kedves egyed, jó ötlet )

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-13 10:41   
2007-09-13 08:23, Ferencz Zsuzsanna:
Javaslat: vedd elő az ünneplő csadorodat és kérdezd meg őket, hogy valóban ragaszkodnak-e az aktushoz, lévén, hogy Te is átkeresztelkedtél! :>)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-13 08:23   
Megint valami homály fedi a tisztánlátásomat
Vagy húsz évvel ezelőtt belementem, hogy megkereszteljek egy ortodox leánykát.Tudni kell, hogy a románoknál a keresztszülő nagyon fontos, ő igazítja el az életben a gyermeket, ő mondja meg pl. milyen iskolába kell íratni, hogy megfelelő-e a házastársnak kiszemelt személy stb.
Nos, az illető román család kevéssel a keresztelő után áttért baptistának, tehát a keresztanyaságom félbe szakadt...
Most az illető hajadon férjhez készül, s a család elvárja tőlem, hogy ebben a frigyben keresztanyaként működjem...
Eléggé ideges vagyok.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-12 12:50   

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-11 21:48   
2007-09-11 21:30, poe:
-
Köszönöm!!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-11 21:30   
2007-09-11 20:40, Pompéry Berlin:

leánykori nevén rablásnak hívták

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-11 20:40   
2007-09-11 14:37, egyedls:
-
"fegyveres kéregetés"
-
Nekem ez a kifejezés már önmagában abszurdumnak tünik. Talán, ha kifejtenéd részletesebben ...?

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-11 14:37   
Kicsit kavarunk a perspektívák között: van békebeli etikett (kultúra), van háborús, van sport, stb., stb., Mindegyiknek más, gyökeresen más a lényege, szelleme. Nem lehet a lakodalmas szokásokat a fegyveres kéregetés illemtanához viszonyítani

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-11 10:30   
Én még nem hallottam olyan katonáról, aki akárhova mielött belépne levenné a lábbelijét, legyen az kelta, római, orosz, amerikai, vagy gerilla.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-11 08:44   
Az amerikai évforduló (szept.11) kapcsán érdekes riportot láttam arról, hogy az iraki amerikai katonák milyen sok bakot lőnek azért, mert semennyire sem ismerik az iraki kultúrát, viselkedésbeli normákat, hagyományokat.
A riport szerint az egyik legnagyobb vétkük, hogy nem veszik le a lábbelit, amikor belépnek egy házba, lakásba. Ez ott ugyanis halálos sértésnek számít...

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-10 15:33   
Egy kicsit beleelegyednék...
Szerintem ahány ház, annyi szokás. Manapság olyan széles sokfélesége létezik az emberi különcségnek, hogy igazán kár bármin meglepődni. Nálam (kertes családi ház) a bejárati ajtó előtt, kívül, a lépcsőn van egy pár csusszanó kerti papucs. Ha kilépek az udvarra, csere. Bejövet visszacsere a szobapapucsba, amely azonban csak a szilárd burkolatú helyiségekben érvényes (előszoba, konyha, vizesblokk), mert a szobákban fehér szőnyegeim vannak. Oda pedig csak mezítláb, v. zokniban-harisnyában. Természetesen a vendégeim választhatnak: maradnak a szobákon kívül és papucsot választanak, vagy bejönnek a szobámba - zokniban. Nekem semmi gondot nem okoz az idegen lakásban való tájékozódás: figyelem, hogyan közlekedik a házigazda-háziasszony és utánozom. Lerúgni a cipőt egy pillanat, felhúzni azonban karatemutatvány. Hozzáteszem: 3 nap alatt bárkinek el lehet a lábszagát múlatni, ha következetesen nekilát, s akkor nem kérdés a kérdés többé...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-08 12:24   
Nálunk kétféle szabály van. A cicák és a jövő-menő vendégek, akik csak a földszinten tartózkodnak, ezt cipőben teszik. Szállóvendégek, akik az emeleti hálószobákat is igénybe veszik, hoznak vagy kapnak papucsot.
Egyébként van egy kellemetlen emlékem erről a cipőlevételről.

Jópár éve már, hogy egyik ismerősünk egy tetőtéri lakást épített. Hosszú hónapokig hallgattuk, most éppen mit vettek, és mennyiért, milyen mester dolgozik náluk. A dicsekedve panaszkodás tipikus példája. Aztán elkészült a nagy mű és kezdődött a kapacitálás. Gyere már fel, nézd meg a lakásunkat! Nem vendégségbe, nem kávéra, nem beszélgetni stb. Gyere! Dicsérd! Irigykedj!
Nos az első két feladatnak tőlem telhetően igyekeztem eleget tenni, bár majdnem kudarcba fulladtam.
Először is telefonon kellett bejelentkeznem, mert csengő az nincs, nehogy hívatlan látogatók pofátlankodjanak oda. Postások, házalók, biztosítási ügynökök, cselédek a bolt felőli bejáratot használhatják. Nyár volt, rekkenő, hát nem öltöztem ki a délelőtti vizithez, rövidnadrág, mezítlábas papucs, póló. Amúgy is csak két saroknyira kell mennem, útbaesik bevásárlás közben. Odaérve már várt a hölgy az ajtóban, amit gondosan kettőre zárt mögöttem, majd rámförmedt: Le a cipővel! De maga is érezve hogy ez nagyon udvariatlannak hangzott, magyarázólag hozzátette: itt minden új és tiszta, azt akarom, hogy így is maradjon.
Túl azon, hogy 15 évvel idősebb vagyok, még vendég is, szóval kissé sértve éreztem magam, de nem akartam kenyértörésre vinni a dolgot, hiszen olyan kevés magyar van itt, hát viccesre vettem a figurát. Lemutattam a mezitlábamra, és közöltem, hogy nem biztos ám, hogy a talpam tisztább. De a lábgombák ellen nagyon jó szert tudok.
Ezzel megindultam felfelé. Lábam párás lenyomatokat hagyott a tükörfényes lépcsőkön, kővé vált vendéglátóm némi spéttel jött utánam. Megcsodáltam a kietlen, steril de kétségkívül szép és drága lakást, majd visszautasítva minden kínálást - nehogy elcsöppenjen a kávé, vagy morzsa kerüljön az asztalra - érzékeny búcsút vettem. Azóta csak kerti vendég vagyok náluk, az se gyakran.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-03 17:07   
A vidéki sáros, csirkeforgalommal terhelt udvaroknál érthető a szokás. Urbánus létben viszont garantáltan lekopik a cipőtalpról minden szennyező elem, míg az ember eljut a házkaputól a lakásajtóig. No, meg a legtöbb helyen van lábtörlő is.

Berlinben leginkább valóban a mohamedán kulturkörhöz tartozó családoknál szokás a cipőlevetés. Nemcsak szokás, hanem kötelező is. Ezért leolvasóinkat ellátjuk kórházi kék műanyag kamáslival (az intenzív osztályokon huzatnak ilyet az emberrel a cipőjére higiéniai okokból). Ez az "Überzieher" praktikus, mert fel/levétele gyorsabb, mint ha mindig ki-be kellene fűzni a cipőt. A leolvasó ugyanis teljesítménybérért dolgozik szoros időbeosztással.

Még nem jutott eszembe, hogy magammal vihetném privátim is, ha vendégségbe megyünk. Akad viszont olyan pedáns német ismerős is, aki szintén ragaszkodik a mezítlábhoz. (Itt a suvixolt parkettról enni lehetne.) Előszobájában válogathat a fali papucstartóban a kedves vendég, míg megtalálja a megfelelő méretet. Ennek ellenére nem szeretem. Félek, hogy hanyattvágódom a mamuszban a fényes korcsolyapályán.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-01 22:14   
Sietek a témába beleolvadni, nagyon derüs
Hát mifelénk, Bácskában nem vettük le a cipöt, azért, hogy bejussunk a tisztaszobába, viszont a férjem szüleinél mindenki ezt teszi.
Ezt részben megértem, mivel az udvaron csirkeváladék (a nevét nem szabad itt leirni a rendszer kitilt ) Ha belépnek a lakásba, lerúgják a kinti lábbelit.
Nekem soha nem lett olyan a cipöm, igy nem veszem le, megszokták már. Mondtam, fázik a lábam Amúgy sem szeretek mezitláb járkálni, még a saját lakásomban sem. Mindig volt kutyánk, és nem találtam higénikusnak az estlegesen talpamra ragadt szörökkel az ágyba bújni.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-01 16:19   
2007-09-01 15:33, Fredi:
-
Egyébként én enyhén szólva humorosnak tartom azt,amikor valaki öltönyben, nyakkendővel ül velem szemben és nincs rajta cipő! Ez legalább olyan, mintha otthon felejtette volna a protézisát. .

Miert kellene kiskabatban es nyakkendoben ulni Nalad Fredi? Nalam a vendeg leveheti a kiskabatjat is amikor latogatoban van. Mellesleg itt Amerikaban is a szerelok leveszik a cipojuket amikor bejonnek, vagy a cipojukre huznak egy mamuszt, hogy ne hozzak be a sarat. Bar itthon papucsban jarok, de ha vendeg jon felveszem a cipomet. Ha en vendegsegbe megyek es megkerik, hogy vegyem le a cipomet (ez Magyarorszagon tortent velem tobbszor) akkor leveszem. Nem szokott lyukas lenni a harisnyam es labszagom sincs
-

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-01 15:33   
Nos, én nem akarom as "cipőlevevős" szokást értékelni, nyilvánvalóan vannak pozitív és negatív oldalai is, de olyan országokban, ahol a sár még ma is városokban is realitás, sokkal indokoltabb, mint olyanokban, ahol évente legfelyebb kétszer kell cipőt pucolni. Na persze, van por is, de ez sem téma, mert por akkor is van, ha a cipőt levesszük.
Nálam mindenesetre senkinek nem kell a cipőt levennie és annak ellenére, hogy sem nejem sem én nem vagyunk dohányosak mindenki nyugodtan dohányozhat is kedvére.
Egyébként én enyhén szólva humorosnak tartom azt,amikor valaki öltönyben, nyakkendővel ül velem szemben és nincs rajta cipő! Ez legalább olyan, mintha otthon felejtette volna a protézisát.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-01 12:39   
Lehet hogy balkan szokas de itt Svedorszagban is az a szokas. Nem illik ciövel bemenni senki otthonába . A vizszerelö is leveszi a cipöjet mikor bejön. Biztosan a kiralyi csaladnal nem illik levenni vagy kocsmaban sem de meg a vonaton is zokniban vagy mezitlab jarunk kellemes meleg van, kenyelmes, nem dagad a labunk bele a cipöbe. Èrdemes kiprobalni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-01 04:52   
Kedves Judit, tudtommal a lábbeli levétele látogatáskor mohamedán-balkáni szokás.Itt nagyban dívik, engem is szörnyen idegesít.
Különben nem vetettem le a látogatóval a cipőjét. Elég kínos vizit volt.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 19:05   
2007-08-31 17:18, Pompéry Berlin:
-
Miért is kellene lehúzni a cipőt?
-
lehet, néha sok a kutyaszar az utcán?

különben a Japán éttermekben is ez a ceremónia. De ott legalább az elötted történö sütés fözés elnyomja a zoknikat.
Ha csak nem lukas.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 17:18   
2007-08-31 12:25, Ferencz Zsuzsanna:
-
Ezt a helyi szokást sose értettem. Itt sem. Egyesek nálunk is igyekeznek megszabadulni a cipőjüktől, amit én mindig ellenzek. Először is hiányos az öltözék lábbeli nélkül, másodszor miért kelljen nekem mások lábszagát ..., harmadszor a kőpadlón nálunk garantáltan felfázik.

Miért is kellene lehúzni a cipőt?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 15:55   
2007-08-31 12:25, Ferencz Zsuzsanna:
-
Hihihi. Említett termékből nagy a bőség...
De az sem lenne utolsó, ha helyi szokás szerint megkérném, az előszobában vegye le a cipőjét...
-
Hát ezzel is megjárhatod ,mert mi van ha lábgombaja van ? akkor keszitheted elö a ruhacsipeszt az orrodra lol

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 15:41   
Kedves Perec, ha a szomszédom gatyákat kínál nekem, biztosan jelezni fogom...
Hogy miért nem csaptam le a telefont? Azt hiszem, kíváncsiságból...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 14:01   
Látod Zsuzsa a szalmonellás fagylalt lehetősége eszembe se jutott, pedig biztos jó néhány embert elriaszt.
24 év után mi késztetett rá, hogy megint fogadd a barát köszönését?

A wc-papírról jut eszembe (most ilyen időszakom van), ma olvastam, hogy nemrég valami 50 ezer gatyát loptak el egy lengyel kamionsofőrtől Rugby környékén. Lefújták valamivel. A rendőrség arra kéri az embereket, hogy jelentsék be, ha valaki egy rakomány gatyát kínál nekik eladásra...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó