2020. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Változó topik. Most éppen: Abszurdum.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-28 05:29   
Románia miniatűrizál.A félkilós kenyér harmincötdekás lett, az ötvenméteres vécepapír harmincméteres, a gyufa maholnap csak nagyítóval látható,a 42-es méret csak 4O, és így ni tovább.
Rövidesen úgy érezzük majd magunkat, mint Hófehérke a törpék szobájában.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 17:27   
2006-01-27 13:56, Híúz:
-
Átélem helyzetedet. Ha visszaemlékszel, a lapokban hányszor irják, hogy majd éhenhalt gyereket szabaditott ki a rendőrség, aki nem jár már féléve iskolába, ... a holttestet 3 év múlva találták meg, senkinek ne, tűnt föl, hogy se ovoda, se iskola, ... hogy ...

Nálad "csak" 650,- €-ról szól a történet. Az önkormányzatok felháborító tétlenségéről csak akkor hallasz, ha tragédia van. A múltkori korcsolyapálya tetőleszakadása is valami ilyesmi eredménye volt. ...

Evezős egyesületünk épületének tulajdonosa az önkormányzat. A vonatkozó kálvária szintén idetartozik, de több idő kell hozzá, hogy élvezetes formába öntsem

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 13:56   
Német bürokrácia, avagy miért egyszerüen, ha másképp is lehet.
Amikor az összel elkeztem a továbbképzést, világos volt, hogy napközire van szükségem, különben kétéves kislányomat sehol sem hagyhatom. Mivelhogy a továbbképzést a munkaügyi hivatal ajánlotta és engedélyezte, ugyanzon hivatalnál kérelmeztem a napközi havi árának (130 €) megtérítését vagy mégjobb, fizessék ök a város ifjúsági hivatalának a pénzt. Így mindenki elégedett, én nyugodtan tanulok, a kicsi boldog az oviban. Akkoriban - szeptemberben - ezt jóvá is hagyták.
Októberben kezdödött a továbbképzö. A hónap közepe fele kiderül, hogy megegyezés született a munkaügyi hivatal és az iskolaközpont között, hogy az iskolaközpont fizeti a résztvevök számára az utiköltséget és a gyermekek felügyeletének költségeit, után átküldik a papírokat a munkaügyi hivatalhoz, s visszakapják a pénzt. Eddig szép és jó, de mi lesz a lányommal? Bejártam többször is az ifjúságvédelmi hivatalba, eredménye az volt, hogy újabb megállapodás született: csoportunk számos anyukája egyenesen az illetö hivetaltól kérte az illetékek elengedését, csak én indultam a hivatalos úton. Az itteni (iskolaközpontbeli) illetékes azt mondta november elején, hogy minden rendben van. Ültem is nyugodtan, mert azt hittem, hogy akkor aziskolaközpont fizeti egyenesen az óvodai költségeket, s nekem nem lesz több dolgom vele.
Erre - jól fogózzon meg mindenki - figyelmeztetö levelet kapok a városi pénztártól, hogy az idestova 650 euróra emelkedett adósságomat vagy kifizetem, vagy a lányom nem jogosult az óvodára. Most aki tudja, hogy mennyire könnyü dolog Németországban egy napközi helyet találni egy két és fél éves számára, azt megérti, hogy hogy éreztem magam. Minden lehetö és lehetetlen papírt, okiratot, igazolványt leadtam már háromszor és háromfelé, s csak én vagyok a hibás mindenért.

Na, erre mondjatok valamit.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-25 07:00   
2006-01-24 23:17, Pompéry Berlin:
-
- Biztos vagy benne, hogy nem famentes papíron közlik az egyenleget?
----------
Háááát... ezt csak remélni tudom.... majd megpróbálom kideriteni, de eléggé papirhatásu.
--------------
- Ha naponta, akkor érdemes lenne online-banking-re átállnod.
------------
Kedves Judit! Nem figyeltél: ez a Magyar Királyi Posta.
Hol vannak ők az online bankingtól!
Ugy nagyjából az 1980-as szinten toporognak.
Én rögtön az elején ugy két éve irtam nekik levelet, hogy ezt a problémát hogyan oldjuk meg, azóta sem kaptam választ.
De most megint rátapadok a témára, mert nyűgös vagyok.
---------------
Ha nem ütsz agyon, lenne még néhány értékes tippem
------------
Idevele!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-24 23:17   
2006-01-24 18:43, espa:
-
- Biztos vagy benne, hogy nem famentes papíron közlik az egyenleget?
- Ha naponta, akkor érdemes lenne online-banking-re átállnod.
- ...

Ha nem ütsz agyon, lenne még néhány értékes tippem

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-24 18:43   
A Magyar Királyi Posta a számlámra utal viszonylag sürün kis összegeket (naponta 1-2-t).
Namármost mindezért (egy-két"bizonylat") lemértem: 90*43 cm-es papirplepedőt küld ki postán minden alkalommal!!
Felhivtam ma őket, hogy lassan egy egész erdőt tárolok itt dossziékban.
Megoldási javaslat a Posta részéről: vágjam le és csak a szükséges részt tároljam.
Mondom hölgyem! a lényeg az erdőn van, talán nem kellene ennyi papirt elhasználni Önöknél...
Hát a rendszer ilyen és még ez igy is marad több évig...
Most irok a Környezetvédelmi miniszternek...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 04:24   
Kedves Jana-János, nagyon szép ez a lapok lelke! Kösz.

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 17:11   
Kedves lapok lelke! Igen, én is tisztában vagyok vele. Csupán érdekességképpen írtam, hátha valakit érdekel. Üdv Jana

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 12:12   
Kedves Jana-János,
egy nemzeti nézőpontot, elvárást, jellegzetességet (vagy beidegződést) se te, se én nem fogunk megváltoztatni.
Igen, minden így megy Romániában.
Kezdve a telefon kérvényezésétől.
Azt viszont elérhetjük, hogy egy-egy nagyobb segélyszállítmány, amelynek a székelyekhez kell eljutnia, ne ragadjon le valaki vámos vagy annak a nagytatája zsebében.

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 09:39   
Szia Zsuzsa! Előzetesként ami esetleg mást is érdekel és belefér a fórumba. Romániai határátlépés friss hussal: a magyar oldal eléggé könnyen megy, bár a terminálban nagy a káosz és könnyen beszedhet az ember egy, két pofont. Ugyanis az ügyességen, valamint a szerencsén mulik hova kerül a kilépő sorba mivel nincs sorrend. Romániai belépéskor a két határközt irány a free shop egy kis cigi meg alkohol busines. Első meglepetés!fizetni kell 5-10 eurot fertötlenítő mosásért, persze ez nem történik meg mivel rég leszerelték a mosót! Következö az útlevél ellenörzés innen küldik a kamiont szimpátia alapon fizetö parkolóba, ahonnét a kijutás néha 1 óra is lehet. Ha leparkoltunk irány az állatorvos. Itt illedelmesen közlik magyarul, hogy romániába vagyunk és kissé hiányosak a román lekérési papirok és ha lehet angolul, vagy románul beszéljünk. 1 euroért megcsinálják a fénymásolatot, persze ez nem mindekinek kell. Itt végeztünk irány a spedicio, közben pénzváltás és befizetés az állatorvosi dijat, ez egy 300 méter séta. Vissza a spedicióra várakozás kb 1-2 óra. Hálistennek és a speditőrnek indulhatunk a mérlegre. Itt vár már minket 5-6 ember na meg a nepperek akiktöl csekély összegért vásárolhatunk hamis számlát szinte mindenröl: rendörségi büntetés vámkezelés stb.. Mérlegen: itt kezdjük elsöként az úthasználati dij befizetésével majd a mérlegpont elött stop kérhetjük 30-40 euroért az elnézö bánásmodot és máris mehetünk békével! Tudni kell, hogy a fél sertéseket akasztva a mennyezetre szerelt csigákon szállítják ami tud mozogni 30-40cm elöre vagy hátra ez azt eredményezi,hogy a rakomány sulya változó pontra esik fékezéskor, igy lehet hogy az elsö tengely pillanatnyi tulsulyt kap. Máris megvan a baj ami 50 euronál kezdödik. NO itt is végeztünk mehetünk belsö vámkezelésre, ami kb 1 nap. Csak birjuk idegekkel és még haza kellene jutni!! Hát ennyit leegyszerüsítve. Üdv! Jana.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 03:49   
Kedves Jana-János, küldöm.
Itt még annyit: tegnap a csetin Jana elmesélte, a határon egy bukaresti rendszámú kocsi vette át az illető segélyszállítmányt,holott leginkább a Székelyföldre akarták volna vinni.
Én pedig mondtam neki,
nagyobb szállítmány esetén nem árt, ha egy romániai újságíró is tud az ügyről, mert akkor esetleg közbeléphet...

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 22:26   
szia zsuzsa, küldd el légyszi a mail cimed, mert elvesztettem: plavenszkijanos.freemail.hu cimre. jana

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 14:30   
2006-01-21 11:55, jana:
-
Itt vagyok ujra, még nehézkesen megy a barangolás.
-
Kedves Jana!

Légy üdvözölve köztünk, de a csevegésre tényleg inkább a Chat, éspedig mo-i idô szerint este 10 körül éled igazán.

Itt viszont rengeteg olvasnivaló van, ismerkedj velünk. Amikor egy irás mögött érdekel ez "elkövetôje" is, akkor katints a "profil"-ba, ott pedig a régi beirásaira.
Legtöbbünk a Mi vagyunk alatt bemutatkoztunk.

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 11:55   
Itt vagyok ujra, még nehézkesen megy a barangolás.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 11:32   
Jana valami nem stimmül. A magánszobában láttál engem, válaszoltál is.

A "nagyszobában" nem látsz semmit?!! Nem értem.

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 11:19   
Itt vagyok, csak kicsit elbarangoltam! Nem jön össze a chat, biztos valamit rosszul csinálok. Én Miskolc mellöl, pontosabban Tokajhegyalja Mád. Még nem indult be a munka és december 24.töl pihi.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 11:03   
Benn vagyok a cseten, látom a nevedet, de nem felelsz. Gyere oda

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 11:00   
Nem zavartál, csak itt elég vontatott a társalgás. Sokan naponta jó ha egyszer benéznek, közben mennek a dolguk után. Tehát ne várj gyors válaszokat.
Én Hollandiában vagyok, Maastrichttól nem messze. Te hol unatkozol?

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 10:44   
Igen, probáltam. De azt írta, hogy az esti orákban müködik. Köszi, de nem értem, mi a különbség. Bocsi, ha zavartam!

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 10:41   
Kedves Györgyi! Sokat jártam Hollandiába: naaldvijba, aalsmeerbe, rotterdamba, amszterdamba és még sok egyébb hejjen szinte az egész országot bejártam. Nagyon tetszett. Te honnan írsz?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 10:34   
Kedves Jana
ez egy fórum, lehet persze csettelni is, a chat szóra kattintva ott fenn a csevegőszobában majdnem mindig találhatsz beszélgetőpartnert.

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 10:29   
ok. jó munkát! Csak csevegni akartam kicsit, mert pang az oldal és téged láttalak itt.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 10:25   
2006-01-21 10:04, jana:
-

Nem vagyok itt. Elmentem havat hanyni

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 10:21   
Romániába vittem segéjt az árvizkárosultaknak, de sajnos tulsujos volt a kamionom. 200eurot követeltek a mérlegen számla nélkül. Élelmiszert, ráadásul romlandót szállítottam, tökéletes magyarsággal az utolso pénzemet is kicsikarta a mérleges hölgy. Igy cselekedjen az ember jót? Remélem, ö nem kapott a segéjböl!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 10:05   
2006-01-21 09:56, bobe:
Aldozati baranycomb

Inkább birka esetleg hiéna
A sofőr Mercurius-hivő, aki ugye a tolvajok istene. Nem rabolt, dehogy, istenének áldozott.
Kezdetnek ez is valami, már csak folytatni kell

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 10:04   
itt vagy Böbe?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 09:56   
2006-01-21 04:48, Ferencz Zsuzsanna:
-

Aldozati baranycomb itt a soföreröl fog szolni alig varom hogy olvassam

jana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 09:19   
Sziasztok! Jana vagyok magyarbol most elöször vagyok itt. Olvastam a Bukaresti taxis esetet. Nem lepödtem meg. Sokat jártam kamionosként romániába, imádom a romániai magyarságot, nagyon jó tapasztalataim vannak igaz ijen dolgok elöfordulnak. Rengeteg problémám volt a határokon, de azért szerettem odajárni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 04:48   
Kedves Mary, olyan nagyon nem is akartam megtudni, hogy van-e kés nála.
Közben rájöttem, hogy még egy módszer létezik: Írok valami novellát, ahol az utas meggyilkolja a söfőrt, aki becsapta...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-20 22:50   
2006-01-20 03:41, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsa,

nincs a taxisoknak valamilyen gyüjtöszervezet? Mint pl. Ipari és Kereskedelmi Kamara? Ahol panaszt lehetne tenni? Akkor is, ha a károd nem térül meg?

Sajnos, le vagyok maradva a bukaresti fejleményekröl, de nekem útonállóságnak tünik a dolog. Én sem mertem volna vitatkozni este késön, egyedül egy ilyennel. Viszont azt sem volna szabad hagyni, hogy olcsón és következmények nélkül megússza.

"A jelek szerint csak azt tehetem, hogy az illtő cég kocsijait messze elkerülöm."

Ez egy okos ötlet. Egészítsd ki azzal, hogy mindenhol elhíreszteled ennek a "fönöknek" az üzleti szokásait. Ezt úgysem tudja visszanyomozni, csak romlik az "imidzse".

Innen könnyü tanácsot adni, ugye ,de azért következöleg ragaszkodjál ahhoz, hogy a számlán az álljon, amit fizettél, mert azzal van egy bizonyíték is a kezedben.
(Ha az illetönél kés van, akkor ne!!!)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó