2022. január 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Változó topik. Most éppen: Abszurdum.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 08:20   
2008-12-19 08:15, hunor:
-

Tűzzünk ki jutalmat a megtalálónak? Olyan nincs, hogy ne legyen meg...

-

Utólagosan nem illik kérni jutalmat, de pár kattintás a bannerekre, és elintézettnek vehetjük az ügyet.

Tehát: az írás nem a fórumban jelent meg, ezért is nem találta meg - íme a link:
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=80
Kapcsolódó topik:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=41&113

Emlékeim szerint a nagy(obb) vihart nem is ez keltette, hanem egy másik, egy karácsonyi plakát említése... (?)

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 08:15   
2008-12-19 00:31, Pompéry Berlin:
-

Írtam erről egy meglehetősen keserű glosszát, ami ugyancsak vihart kavart. (2002. nov-i írás volt a publicisztika rovatban, de ezt az évet Hunor kiszemetelte, viszont az archívumban nem találom.

-

Tűzzünk ki jutalmat a megtalálónak? Olyan nincs, hogy ne legyen meg...

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 05:20   
2008-12-18 23:01, bobe:
-

Meséld csak, Böbice

Kedves Judit, nem hallottál még a KARÁCSONYI DEPRESSZIÓRÓL? Mindenkit elér, csak egyeseket jobban.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-19 00:31   
Nos, hamár ittmaradtunk az abszurdumban, akkor itt folytatom.

Andu, az idő, a dolgok és az előbbiek függvényében magunk is változunk. Nagyon karácsonyellenes voltam néhány éve, mint már alább említettem. Írtam erről egy meglehetősen keserű glosszát, ami ugyancsak vihart kavart. (2002. nov-i írás volt a publicisztika rovatban, de ezt az évet Hunor kiszemetelte, viszont az archívumban nem találom. Asszem, ez még a "Te időd" előtt volt, így nem emlékszel rá.) A magam személyes és családi okai nagyon hasonlóak (lehetnek, gondolom) a tieidhez. A részletek nem ide tartoznak. Ezek kapcsán és miá jöttem rá, hogy
- az előkészület, a karácsony körüli huzavona terhes
- a közös ünneplés tehertétel
- hangulat hamis
- a fentiek összessége idegesít, szorongást és félelmet kelt, a fa alatt pedig keserűséget érzek.

Legelső évben kiléptem a dologból és Berlinben maradtunk - ötvenvalahány éves koromban először. A karácsony nagyszerű volt, de valahogy mégsem, mert távolmaradásommal/unkkal az akkor 85 éves apámat rettenetesen megbántottam. Majd engedtem a morális nyomásnak és azóta ismét Bp-en karácsonyozunk - idén immáron ötödször.

A legelső, új helyzetbeli közös ünnep nekem rettentes volt. Igyekeztem családtagként viselkedni, segédkezni, hozzászólni, beleolvadni az előkészületekbe és manuális tevékenységekbe: 180 fokban ellentétes felfogásom miatt óhatatlanul szembekerültem a háziasszonnyal, miközben akaratlanul rengeteg érzékenységet sértettem + az eredmény távolmaradt a megcélzott "hagyományos"-tól. A következő években némiképp összecsiszolódtunk, lassan kialakult egy elviselhető, sőt idővel akár kellemesnek is nevezhető gyakorlat. Ennek egyik titka, hogy nincsenek önálló ötleteim, nem akarok csupa jóindulatból dec. 23-ikán ezüstöt pucolni, nem ragaszkodom konkrétan semmilyen hajdani hagyományhoz, boldogan megeszem mindent, amit elém tesznek és igyekszem elfogadni bp-i környezetemet olyannak, amilyen. Ellenben a szükséges visszavonulási minimum miatt konzekvensen szállodában lakunk. Ebből nem engedünk. (Be nem vallottan ez minden résztvevőnek így a legkellemesebb.)

Nem osztom ezen a téren poe nézetét és nem hiszem, hogy muszájból kellene jó képet vágni. Inkább másik oldalról közelíteném meg a lényeget: ugyanannyiba kerül, ha jól érzem magam, azt meg el lehet határozni. Persze én sem voltam erre azonnal képes, ez egy folyamat eredménye, amelyhez hozzájárul, hogy a konfliktushelyzet egyéb szereplőinél is tapasztalok jószándékot, kompromisszumkészséget. Asszem, nyugodtan ki lehet indulni abból, hogy az emberek nem eredendően gonoszak.

A lényeg az, hogy a karácsony, a szeretet valójában bennünk van. Attól hamis a bájolgás és olcsó az erőlködés, attól terhes az egész ha nincs szeretet. Persze pozitív érzelmeket nehéz erőszakkal kicsiholni. A másikat pláne nem tudjuk megváltoztatni. De magunkat igen.

Idén egyszerűen eldöntöttem, hogy örülök. A pozitív életfelfogást meg lehet tanulni - az egész amerikai "be-happy-mozgalom" ezen az ötleten alapul. Eközben fenntartom magamnak a jogot, hogy kimondjam: a kötelező családi összejövetelek tele vannak kényszerrel. Hazugság, hogy automatikusan és kötelezően szeretnénk egymás pusztán azért, mert vérszerinti rokonok vagyunk és ettől a tudattól működne is a dolog. Az viszont jó, ha képesek vagyunk felfedezni a másikban, a helyzetben, a körülményekben, ... valami szeretet- és örömteljeset.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-18 23:01   
Apropo anyosok, meseljem legujabb kalandjaimat? (Anyós vagyok en is, habar nem hivatalos.) Inkabb nem meselem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-18 11:20   
2008-12-18 10:31, Andu:

Megértettelek 15 évig éltem EGY HÁZTARTÁSBAN anyósommal! De ha az ember nem tud változtatni, akkor nem az össznépi családi bájolgást szidja, hanem tűr, mert tűrni muszáj . Aztán első adandó alkalommal lépést vált, és csinálja úgy, ahogy addig is szerette volna. Addig meg minek a nyif-nyaf, ha így kell, hogy legyen

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-18 10:38   
Különben Zsuzsa a történeted nekem tetszik! Végre! Nem ölbetett kézzel siránkoznak, hanem megkeresik a megoldást és végrehajtják!

Szerintem roppant ügyes!!! Persze, hogy kabaré, de akkor is jó!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-18 10:31   
2008-12-17 08:58, poe:
Kedves Poe, azt hiszem félreértetted amit írtam. Nem a szokásokkal van bajunk.
Attól tartok egyedül Judit értette meg a lényeget, talán mert sorstárs, talán mert szenzibilisebb (velem együtt) a nagy átlagnál.
Én magunkról, a saját helyzetünkröl írtam, de már megbántam, ugyanis ez nagyon személyes téma. Egyrészt nagyon szívesen panaszkodnék, elmondanám mi az ami bánt, mi a bajunk, de meg van kötve a kezem, a számat meg be kell fognom , ugyanis ezek családi viszonyok. Ezeket a belügyeket nem szeretném kiteregetni, mert nem szeretném megsérteni vele az érintetteket.
Hogy csak nagyjából körülírjam: apró sértödésekkel van telítve a levegö. Ezek a gondolatmanók az elmúlt egy évben ismét szép degeszre híztak, attól félek ezek már nem csak keringenek és mérgezik a levegöt, hanem már csípnek is. ))
Azt, hogy nekünk mi lenne jó, azt mi nagyon jól tudjuk! Ahogy tavaly is volt, csak mi hárman! Imádom a kis családomat, remek két kis krapekom van. Szinte minden együtt csinálunk, élvezzük egymás társaságát, állati jókat tudunk vigyorogn. Viszont idén az "úristen, karácsony este jön az X és a (o got o got o got) az Y is" apusnak ugyanolyan probléma mint nekem. Hogy is mondjam? Tapintatosan talán úgy fogalmazhatnék, hogy vannak személyek akiktöl nagyon eltávolodtunk. Ez egy folyamat volt, okai a múltban keresendök. (részben már a közös életünk elötti idökben). Es jön a büntetés. Karácsonykor együtt lehetünk mindahányan. (( Megértem azt aki ilyenkor hamar a pohár fenekére néz, meg azt is aki ilyenkor elutazik messzire. Nem abszurdum!

Persze, hogy van ahol müködik a dolog. Nálunk is müködne - ahogy már írtam, mi hárman remekül müködtetjük a familia kft-ét. Másrészt emlékszem, nálunk otthon mindig jó volt a karácsony, nem azt mondom, hogy mindig "surlódásmentes", de az biztos, hogy vártuk!
Talán azért is müködött, mert a családom (szülök, nagyszülök, nagybácsi és nagynéni) ´nagyon szoros napi kapcsolatban álltak egymással. Ide-oda járkálás volt, segítség, minden problémáról, örömröl tudtunk. Részt vettünk a másik életében. Na most ez itt hiányzik. Külön utakat járunk ..... amiben hibás mindenki. Mi is. De ez van. Es ez a gondunk a 24-vel.

A szomszédod történetére csak azt tudom mondani, hogy teljesen normális dolog, egyszerüen változunk. (soha nem mondd, hogy soha ) En se szerettem régen a tökfözeléket, söt utáltam, manapság pedig imádom. Es ehhez nem kellett se x db gyerek, se 2-3 új apus. Hallottam viszont olyan "szomszédról" aki szépen, csendesen élt éveken keresztül, a hangját se lehetett hallani, aztán karácsony este lemészárolta az egész családot, mert elege lett. Nem tudni miböl. Bocs az abszurd példáért, de ilyen is van.

Különben pont a kismuci miatt maradunk itthon idén...... és addig itthon is maradunk az elkövetkezö években, amíg ö ezt így szeretné. Függetlenül attól, hogy hinni fog-e a Jézuskában, vagy nem. Az elutazásos tervünk egy menekülés lett volna a megeröszakolt, nyögvenyelös családi kapcsolatokból, amik csúcspontja általában a meghitt karácsonyeste akalmával teljesedik ki!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-17 20:31   
2008-12-17 10:50, huba:

A harmadik asszonyt fogyasztja.

Ez tényleg röhely, már ovodás koromban is többet...
Fogyasztottál? Mert olyan rossz gyerek voltál, hogy mindig utánad rohangáltak az óvó nénik?

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-17 12:52   
2008-12-17 10:50, huba:

Miért? Az illető fogyókúrás szakértő, aki molett asszonyokra specializálta magát, de csak egyenként kezeli őket. Nos, akkor ért a harmadik asszonyhoz, akit éppen fogyasztott, több-kevesebb sikerrel...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-17 11:54   
Kedves Huba, ez az igazi abszurdum.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-17 10:50   
2008-12-17 08:58, poe:
-

Ez tényleg röhely, már ovodás koromban is többet...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-17 09:43   
De jo volt nekunk, titokban unnepeltuk a karacsonyt, hiszen hivatalosan nem letezett Romaniaban , es mint minden tiltott gyümölcs, ez is édesebb volt. Nem csinaltunk nagy hühot belöle, hiszen nem lehetett. Szoval Andu, nem kellett volna igy csinald, ha nem szereted, a gyereknek sem jo, ha bolonditod. Különben is, ha mar iskolas, biztosan kerul egy jobarat, aki majd felvilagositja, hogy semmi sem letezik abbol amit te meselsz neki.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-17 08:58   
2008-12-16 08:59, Andu:

Kedves Andu

Vannak családok, ahol ez a dolog működik, szóval mindenkinek magának kell tudnia, mi kell neki és az övéinek, és ehhez kialakítani a maga rituáléit. A karácsony szerencsére nem kötelező Pl. a zsidók sem tartják, meg a muszlimok se, meg a hinduk se, de ők is találtak ki hasonlót, lásd hanuka és cukorünnep.

Ideírnám a szomszédom esetét. A harmadik asszonyt fogyasztja. Az első kettő szeretett volna néha valamilyen ünnepet, normális lakást, kertet, nyaralást, szóval úgy élni, mint a nagy átlag, olyan "unalmasan". A pasi nem és nem engedett, pedig a 2 asszonytól lett 3 gyerek is. Most a harmadik nő szép lassan ráveszi mindenre. Halálos ellensége volt a karácsonyi díszkivilágításnak (5 éve egy sötét éjjelen még elvágta a vezetéket mielőttünk is), erre mit látok: kötéllétrán csüngő, világító mikulás lóg az ablakából, a kertben kis szánkó, szintén világít, az ablak tele, a szobában kéken villogó karácsonyfa....évről-évre nő a díszítések száma. És jönnek a vendégek csőstül, és ő boldog és büszke A három gyerek is azóta szeret a papához járni, mióta Miriam itt a főnök .
A kis mese lényege, hogy nem a szokásokat kell szidni, hanem csak annyit venni át belőle, amennyit ti nem éreztek terhesnek.
Mit gondolsz, ha 8 év angyalkázás után jövőre elutazol a kismuciddal a fenébe, boldog lesz? Nem! Megvonsz tőle valamit, amit megszokott.
Én 20 éves voltam, mikor először életemben "házon kívül" karácsonyoztam, mert férjhez mentem. Ott persze egészen mások voltak a szokások. Egész éjjel bőgtem
Szóval ne hidd, hogy jövőre minden másképp lesz, mert csak fokozatosan tudod az eddig megszokott dolgokat leépíteni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-17 00:30   
2008-12-16 08:59, Andu:
-
Andu, drága,

amiröl itt irsz, az nem abszurdum, hanem sajnos gyakori realitás. Pont ezért viszolyogtam néhány éve a karácsonytól és sikerült ezzel ugyanitt kivivni többek heves kirohanását. De talán menjünk át ezzel a témával egy megfelelöbb topic-ba - még nem találtam ki, hogy melyikbe. Lenne hozzáfüznivalóm, de majd holnap. Addig is biztositlak meg- és együtérzésemröl.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-16 15:43   
2008-12-16 06:23, Ferencz Zsuzsanna:
-
Egy fiatal koromban hallott (budapesti)mondás: a józan ész megáll és visszanéz.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-16 08:59   
2008-12-15 11:02, Pompéry Berlin:

Akihez én személy szerint ragaszkodnék, az nem hoz ide feldiszíteni való fát, és nem kéri, hogy anyóspajtival (akit nem is látunk egész évben, akire soha nem is számíthatunk, mert nem ér rá) és az évente durván egyszer látott(viszont kivétel nélkül a "nem értem, hogy miért nem jöttetek el hozzám Münchenbe.. . " alapmondatával értelmetlen vitát elindító) fiatal hölggyel jópofizzunk karácsony napján.
(A témáról rengeteget tudnék mesélni. Úgy érzem, hogy a mesterségesen összefogott, megeröszakolt családi kapcsolatok, illetve a csináljunk úgy mintha minden rendben lenne játék sokkal kártékonyabb mint azt az azzal csak jót akarók gondolnák. Sajnos.)

Az én Jézuskám ilyet nem kér tölünk, inkább elrepít minket valami jó kis szállodába, ahol föznek ránk, ahol medencékben úszkálhatunk az egész napos szánkózás után.

De ebben az évben még nem. A 8 évesünk még hisz a klasszikus, (fát és rokonságot ) szállítóban. Csak miatta maradunk idén itthon. Valószínüleg ez az utolsó "áldott rokonságos" karácsonyunk.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-16 07:10   
2008-12-16 06:23, Ferencz Zsuzsanna:
-

Ez igen! Minden szereplő előtt le a kalappal!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-16 06:23   
Még romániai viszonylatban is elképesztő történet.
Bölön székely falu, Kovászna és Brasső megye határán.A határ maga a falun átfolyó Korlát patak.
Az egyik bölöni házba 600 (hatszáz) roma személy jelentkezett be. Zömmel Brassó megyéből érkeztek, s most a bölöni helyhatóságnak kell számukra szociális segélyt biztosítania.Mivel ez lehetetlen, a bölöniek elhatározták, hogy elvezetik a Korlát patakot, s ezzel az illető ház 600 lakója Brassó megyébe kerül, s már nem tartozik a falu hatáskörébe.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-15 11:02   
2008-12-15 09:41, Andu:
-

Javaslom, hogy ragaszkodj a Jézuska, illetve azt helyettesítendő az Angyalhoz. Az nem élő, földön járó személy, ergo megfoghatatlan: nem leplezhető le, mert pl. cipőjéről, hanglejtéséről nem ismerkszik fel. Ez a változat nálunk 24 éve tartja magát.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-15 09:41   
Tegnap majdnem lebuktunk! Kisfiam bekapcsolta az apja gépét és a legelöször megnyíló kurrir.at internetes weboldalon csemegézett.
Szerintem a nagycsöcsü nénikre már érzéketlenek ezek a gyerekek(szörnyü a mennyiség tényleg), de egy hír sokkolta:

Egy tanárnöt elbocsátottak, mert szépen elmagyarázta a gyerekeknek, hogy nincs Mikulás és ki is hozza az ajándékokat.

A kisfiam, halálra vált arccal, zaklatottan fordult felém: Anyu! Waaaas?
Ránéztem a képernyöre. Ò te jó szentszagu ég, ebböl hogy jövök ki?
Közlöm veletek, a "Hogy születik a kisbaba?" - kérdés megválaszolása piskóta ehhez képest!!!

Csak azt tudtam mondani, hogy biztos be volt rúgva a néni és nagyon helyes, hogy kirúgták, meg is érdemli aki össze-vissza beszél.

Pfuuu, nehéz szitu volt. Szerintem ez a kisfiam legutolsó Jézuska/Mikulás éve, januárig ki kell tartanunk!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-15 09:32   
A Mikulás látogatásával kapcsolatosan szeretnék egy-két dolgot pontosítani.

A lakás új, modern, ahogy az ablakok is. Ez utóbbiakat szétnyitni .... fizikai képtelenség.

A Mikulás (jobb híján) a szülök hálószobájában érkezett meg, az ablakot kivülröl kinyitotta és az ajándékokat (lásd: cuccot ) belülröl az ablakdeszkára állította.
Kisnyusznak elmagyaráztuk, hogy szerintünk az állandó "vigyázban lesése" miatt a Mikulás hozzá nem tudott bejutni, nem merte kockáztatni a lebukást!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-13 18:45   
2008-12-13 14:59, egyedls:

-

És annál több az ajándék!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-13 14:59   
2008-12-12 20:48, boszildi:
-

És annál nagyobbak a csizmák!!!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-13 13:02   
2008-12-08 09:54, Andu:
-
...
Nehéz volt az ablakba csempésznem a cuccot, de megoldottam!

-
Ezek szerint szerencsédre még hagyományos ablakaitok vannak, melyeknek van "köze". Az egy szárnyban 2 - ad abszurdum 3 - üveg esetén nehezebb a helyzet.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-12 20:48   
2008-12-08 09:54, Andu:

Kedves Andu, egyre nehezebb lesz, na nem azért, mert egyre jobban el fogjátok felejteni, hanem mert egyre kíváncsibb lesz a kisfiad, hogy valóban a Mikulás hozza-e az ajándékot.
Minnél idősebbek lettek a fiaim, annál korábban kellett felkelnem, hogy az ablakba helyezett csizmáikba tegyem az ajándékokat.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-09 19:10   
2008-12-07 05:38, Ferencz Zsuzsanna:
-
Legfrissebb információim szerint az egész összevisszaságot Luther okozta. Ugyanis nem szenvedvén a szenteket, továbbá felvidítandó az aladdig csakis egyházi jellegű karácsonyt, kitalálta, hogy ne a Szent Miklós utódja Mikulás ajándékozza meg a gyerekeket, hanem azt tolják el: az ajándékozás a karácsony ünnepét élénkítse. Namost ebből két dolog következett:

ad1 Az eredetileg csak gyerekeknek szóló ajándékozás szokása eluralta a felnőttek világát is - hogy végül korunk konzumterrorjában csucsosodjék ki
ad2 a gyerekek így végül is 2xkapnak ajéndékot.

A karácsonyi ajéndékosztás további változatai a Jézuska/angyal katolikus, titkos, tehát intimebb és a titokra való tekintettel bensőségesebb, izgalmasabb, illetve a Weihnachthsmann/Télapó protestáns hangosabb, azaz a katolikus contra protestáns (nemzeti) hagyománya és azok egyes családokon belüli vetekedése.

Nálunk a berlini és egyértelműen protestáns Weihnachtsmann-tradíció által uralt környéken családilag egyértelműen az angyal-változat győzött. Pont a titokzatossága miatt. Éppen ezért, bár azt már 7 éves korábban a tankönyvből megtudta, hogy nincs Weihnachtsmann, mind a mai napig nem került hivatalos és egyértelmű tisztázásra, hogy végül is létezik-e "az" Angyal vagy sem.

A hajdani, katolikus változatot preferáló, ma már 25. évét taposó leányzó még mindig ír levelet "az" Angyalnak és változatlanul távozik a házból dec. 24-én délelőtt, hogy ne zavarja a fadíszítés titokzatosságát és csak a gyertyagyújtásra tér meg. Nálunk még mindig csönteg "az" Angyal (az erre a célra még az én gyerekkoromban az ajtófélfa csücskére rögzített csengővel.)

Annak ellenére, hogy mindezt ide írtam, a dolgot nem tartom abszurdumnak. Sőt, teljesen rendben valónak látom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-09 08:18   
Erdélyben a Mikulás mellett ismert a krampusz valamint a virgács.A protestánsok is megünneplik a Mikulást. A románoknál a virgács-krampusz ismeretlen, Mikulás csak édességet hoz. Úgyszintén a románoknál az angyalfiát Karácsonyapó hozza, akit a szocializmusban Télapónak neveztek, most viszont visszakeresztelték.
Még valami: a románoknál nincsen advent, ők karácsonyi böjtöt tartanak helyette. Az adventi koszorúk kezdenek feltünedezni (gondolom, filmekben látták), de félreértelmezték: csak karácsony előtt kaphatók, s fa helyett vásárolják a szegényebbek. Vagy pedig a temetőbe viszik.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-08 09:54   
2008-12-07 19:51, boszildi:

Itt még összetettebb a helyzet, ugyanis egyszer jön az evangélikusok Pelzmärtel-e nov. 11-én Márton napján és a katolikusok Mikije dec. 06-án.

A kisfiam nem értette, miért nem hozott neki idén a Pelzmärtel ajándékot ..... (ö nem tudja, hogy ez nem a Pelzmärtel hibája, csak a feledékeny szüleié! ). Megpróbáltuk kimagyarázni, hogy valószínüleg csak az evangelikus vallásu gyerekekhez jön ..... de ez nem stimmel, mondta a fiam, ugyanis a Félix O. mesélte akivel pedig együtt jár az elsöáldozásos "kurzusra" ( ) , hogy nála járt.

Kénytelenek voltunk másnapra egy zsákot eldugnunk a nappali ülögarnitúrája mögé és azt a látszatot keltenünk, hogy a Perzmärtel itt nálunk végzett az ajándékkiosztással, de már nem volt ideje kitenni az ablakba.

Es arról nem is beszélek micsoda stresszes volt a szombat délelöttünk, ugyanis mi, a T.Szülök természetesen megint elfelejtettük mi lenne a "dóóógunk", szóval a mikiajándékok még ott ültek eldugva a szekrényben. A kisfiam folyamatosan sasolt kifelé a szobaablakából, es 2 percenként futott ki a lépcsöházba, mert hallott valamit... Várta a szivem nagyon a télapó/mikulást. ))

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-07 19:51   
2008-12-07 10:16, Andu:

Ùgy tudom, volt egy magyarosítási kísérlet a cucialista idökben, a Mikulásból Télapó lett.... akarták, hogy legyen.

Arra emlékszem, hogy a Jézuska volt megtiltva és helyette a Télapó hozta a karácsonyi ajándékot. A Mikulás az Mikulás volt kiskoromban is meg nagykoromban, azaz most is!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó