2022. január 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Változó topik. Most éppen: Abszurdum.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-14 11:33   
Lehet, hogy nem volt nekik, s próbálták eltitkolni. Rendben, itt ilyesmiért nem dobnak ki, mert nincs is fémkanaluk. Próbálj itt azt kérni, s várd ki a végét.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-14 11:28   
2005-11-14 09:23, Híúz:
-

Van annyi tapasztalat, hogy ez igy altalanosan kijelentheto legyen?
Nekem a legbrutalisabb tapasztalat azert csak masutt volt, amikor kidobtak. Kezeles megkezdese elott, pedig csak annyit kertem, ne femkanalallal, hanem fakanallal nyuljanak torokba.

Hunor

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-14 09:23   
Mint említettem, ott nem volt baj az orvosi szolgáltatással.
Egyszerüen arról van szó, hogy nem szabad a nyugati kórházakat dícsöiteni, mert nincs amiért. Mert egyszerü biztosítottként éppen annyira kutyába se vesznek, mint másutt. Vagy talán magánbiztosításod van? Akkor meg természetesen egészen más.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-13 18:59   
2005-11-10 17:52, Híúz:
-
Kedves Hiúz,

mérhetetlenül sajnállak, hogy pont gyermekszülés kapcsán ért ennyi negatív élmény. Ez ugyanis a kórházi tartózkodás egyetlen alkalma, amely nem betegséghez kapcsolódik, hanem alapvetően örömteli dolog.

Mindazonáltal gondold meg, hányféle szülési módozat között választhattál/nál Romániában: fekve, ülve, állva, víz alatt, matracon, szülőszékben, stb. Nem beszélve a szanitáris helységek állapotáról, az ellátásról, a "rooming in" rendszer meg(nem)létéről, a kórtermek ágyszámáról, azok felszereltségéről, a személyzet borravaló nélküli hozzáállásáról, ... csak hogy néhány szempontot említsek.

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 17:52   
Ne szidjuk csak az oroszokat, ha már arról van szó. A fiam Romániában született, igaz, hogy ételt még hoztak a szüleim a szülés után, de az orvosi szolgálattal nem volt baj. Itt pedig, a jaj, de vagány nyugaton, meggyült a bajom a lányom világrahozatalakor. Kiválsztottam a kórházat úgy hogy vízben szülhessek. A kádat még nem is láttam, kijeletették, hogy a baba túl nagy, nem lehet. Azelött egy héttel, a vizsgálaton még nem szóltak semmit. S a kicsi nem egy hét alatt nött 4400 grammra, az biztos.
Azonkívül szabad volt óránként a perfúzióval a karomban a szobából a szülöszobába sétifikálni, újabb vizsgálatokra. kiváló volt a kórházi szobában vajúdni, föleg, amikor a szobatársam férje látogatóban volt. S 14 óra múlva eszükbe jutott, hogy mégis császárolni kell. Biztos vagyok benne, hogy ahogy a nagyfiamat gátvágással sikerült (ö sem volt sokkal kisebb), a kicsit is sikerült volna a világra hoznom. De nem volt szabad a szülöszékbe, nem, mi modernek vagyunk, szülni lehet állva, ülve, kuporogva, oldalt feküdve, szóval minden lehetséges pozícióba, amit normális ember a szexben elképzelhet magának, de nem szülés közben... Tehát feldobtak a kerekes ágyra, áttoltak a sebészetre és vágtak.
Mintha ez nem lett volna elég, egy hónap múlva kezdek lázasodni, vérmérgezés, a placenta egy darabja bennmaradt a méhben és kezdett rohadni.

Akartok még valamit? Csoda, hogy élek. S ez nem Oroszországban volt, hanem Gießenben, a katolikus kórházban...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 17:22   
Munkámból kifolyólag volt módomban nem egy orosz kórházat belülről látni. A volt munkatársnőm gyerekszülése pedig egyenesen horrorfilmbe illő történet. Oroszország tele van orvosi csodákkal. Mármint csoda, ha valaki túléli. Ennek alapján semmi pénzért nem cserélném el az itt is sokat szidott német egészségügyet. Minden relatív.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 17:07   
Remes, de haltak mar meg betegek itt is a korhaz folyosojan vizsgalatra varva. Cirkusz lett belöle de attol még a halott nem ebredt fel.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 16:49   
„Európai” kórházi viszonyok

Szentpétervári barátunkat tegnap kétségbeesetten hívta az anyja: a papa rosszul lett, vért köhög és ő kihívta a mentőket. Vologya azonnal kocsiba vágta magát és odarohant. Csúcsforgalomban a város túloldaláról ez egy órát vett igénybe. A mentők ezalatt még nem értek oda. Újabb, sürgető telefonra a válasz: „Elnézést, elfelejtettük.”

Az ügyeletes kórházban sorbanállás/ülés/fekvés, hisz sürgősségi eset az összes előző is. Hosszabb várakozás után, miközben a bácsi többször elalélt, szívpanaszokra gyanakodván kardiológiai vizsgálatnak vetették alá. Később kiderült, hogy megrepedt a lépe. Ez végül azonnali műtétre sarkallta az orvosokat. Csoda, hogy túlélte.

Nagyon edzettnek kell lennie annak, aki Oroszországban kiteszi magát az „ingyenes” egészségügyi ellátásnak.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-09 18:33   
2005-11-09 11:47, csupi:
-
Csupi, ha valami nyomtatvány kell a konzulátustol akkor azt én is el tudom hozni neked. Ha segiteni tudok neked, szivesen elmegyek a „románokhoz“.

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-09 12:45   
Én legutóbb bonnban jártam, ezelött egy pár évvel, útlevelet hosszabbítani. Könnyü nekem, hozzám ez van közelebb. Azonkívül, hogy mindenki csak románul volt hajlandó beszélni, németül nem, semmi kifogásom nem lehetett. Szerintem nem minden konzulátus egyforma...

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-09 11:47   
2005-11-09 08:45, Ibolya:

köszi Ibolya, ezt a számot hivom , és tényleg senki nem veszi fel! Ma is hivtam, de leteszek rola, nem annyira fontos, majd tavasszal otthon elintézem. De felmerül a kérdés, mi van ha valakinek tényleg szüksége van a követségre, mert hát azért van nem???Ha problémám van hozzájuk kell forduljak! Igy törödik a román állam a polgáraival

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-09 08:45   
2005-11-08 10:39, csupi:
-
Tudjatok mi az abszurdum???Az, hogy a müncheni konzulatuson már 2 napja senki nem veszi fel a telefont!!!!
-
Csupi, katt ide: http://www.konsulate.de/index2.php?ziel=romania.php
Lehet hogy te a régi telefonszámot ismered mikor még a Dachauerstr.-ban volt a hivataluk

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-09 07:09   
2005-11-08 10:52, Andu:
-
"lehet nem jó számot tárcsázol? "
-
Andukám ennyire hülyenek nézek ki? Amugy elöfordulhat de nem amikor az ember 2 napi reggel 9-töl déli 12-ig log a telefonon és ráadásul még rengeteg ember hivhatja a számot, mert elkapni is nehéz a vonalat, elöbb 10 percig foglalt aztán cseng ki, csak épp nem válaszol senki.

Amugy valaki megnyugatatott, hgy csak napi 1 ora a telefonszolgálat és azt nem lehet tudni mikor van, de csak akkor veszik fel a telefont.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 10:52   
2005-11-08 10:39, csupi:
Mit intéznél Csupikám?
Nekem is abszurdumnak tünik, lehet nem jó számot tárcsázol?

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 10:39   
Tudjatok mi az abszurdum? Az, hogy a müncheni konzulatuson már 2 napja senki nem veszi fel a telefont! Söt meg egy r...t üzenetrögzitöjük sincs ami esetleg elmondja hogy hivj késöbb, mert épp kávészünetet tartunk... A honlapjukon meg szép képek uszkálank Romániárol (ami jol lelassitja a gépemet mellesleg) és a fontos kérdöiveket meg nem lehet letölteni, mert nem müködik a szerver. Ugy tünik telefonost, informatikust mindenkit elküldtek szabira. Vagy csak román modszer szerint dolgoznak! Keszülnek az EU-ba (bocsanat UE-ba, mert otthon rámszoltak hogy igy a helyes!)

Na most mit csinaljak, leutazok Münchenbe, aztán lehet hazaküldenek, mert nem lesz ott minden papir, vagy esetleg nem lesz jo ami ott van.

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-30 08:33   
Amikor a román televízióban jópár évvel ezelött a történelmi Nagyszebent mutatták, s elmagyarázták, hogy a párszázéves házak a tipikus erdélyi román architektúra termékei, akkor ne csodálkozzunk, ha a bokályok is románok lesznek.
Különben a korondiakat még a román tengerparton is láttam, elárusító sztaluk egy müanyag bigyuszokat árusító és egy mintás törülközöárus között. Íga aztán nem is csoda, ha a tudatlanok számára minden egyre megy. Elmegy a román közember a tengerpartra, s echte román népmüvészetet visz haza a böröndjében. Legalábbis meg van róla gyözödve, hogy ez így van.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-29 08:09   
Szerintem ez főleg tudatlanságból történik.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-29 07:56   
2005-10-29 04:47, Ferencz Zsuzsanna:

-

..románok zöme úgy tartja, ezek a bokályok, tányérok román népi termékek.
Engem ez borzasztóan zavar, mintha elvettek volna tőlem valamit.

-

Elszomorito az ilyen "bekebelezés", talàn a készitöknek kéne egy olyan megjelölést tenni ràjuk, amiböl kitünik az eredetük? Vagy akkor nem is vennék meg ezek a vendéglök, üzletek?
A TV-ben reklàmozott magyar àruért meg még pert is lehetne inditani, hisz azok védettek ilyen kisajàtitàssal szemben.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-29 05:04   
.. globalizáció, a là România - Micsoda bosszantó cinizmus részükről!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-29 04:47   
A román "népiesch" vendéglőkben,boltokban, lakásokban,
tévéadókon korondi és csíkdánfalvi sőt magyarországi kerámiát láthatunk, eredeti román kerámiaként.
A románok zöme úgy tartja, ezek a bokályok, tányérok román népi termékek.
Engem ez borzasztóan zavar, mintha elvettek volna tőlem valamit.
Megjegyzem, a románoknak is van népi kerámiájuk, nem is csúnya.

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 08:39   
1. Utólag hallottam, hogy a fogszabályozó kozmetikai, és nem egészségügyi beavatkozásnak számít. Ezért nem fizetek az újonnan betett hidakért semmit, de a fogszabályozó pénzbe kerül.
2. Olvastam, hogy a múlt század elején tomboló spanyolnátha vírusát sikerült újra elöállítani, s az mutáció nélküli madárgrippe volt. az pedig azt jelentené, hogy már most dolgozhatnak (valószínüleg máris dolgoznak) a mutációmentes változat kiirtásán.
A jelenleg megkapható víruselleni gyógyszerek és oltáaok csak arra jók, hogy megelözzék a szokványos influenza terjedését, mert a betegégtöl legyengült szervezetek ki lennének szolgáltatva az új betegségnek.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 22:53   
meg fegyvergyarto reszvenyeket mint a sved
egyhaz

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 22:40   
pharma-részvényeket kellett volna venni

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 22:36   
Szerintem ez nem összeeskuvesi elmelet. Ma is meginterjuvoltak nehany ornitologust aki szepen elmagyarazta hogyan is van ezzel a virusssal. Most nekik higgyek? vagy a hiszterias szomszedomnak aki felvasarolta a gyogyszert ami ugysem jo.
-lasd nehany evvel ezelött a kergemarhakórral jaro örultsegeket.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 20:44   
Naja, nem akartam ilyen összeesküvési elméleteket kovácsolni, hogy vagy így sikkasztják a pénzt, vagy így javítják a gyógyszeripar mérlegét...
De érdekes, hogy milyen gyorsan van ellenszer nemlétezö betegségre, a létezöket meg mégsem tudják gyógyítani
De ebben van a biznisz. Nem létezö betegségekre méregdrága gyógyszereket eladni. Ha meg mégis kitörne a betegség, hát akkor Istenem, eggyel több gyógyszerröl derül ki, hogy semmit sem ér

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 20:29   
Nem lehet, ez csak ködösites hogy ne legyen tömeghiszteria. Itt (Svedorszag) ugy vasaroljak a Tamiflut, hogy mostmar porciozni kell. Max 10-et vehet egy szemely. De azt bezzeg nem mondjak hogy nem er semmit.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 20:24   
Ha már az abszordumnál tartunk:
Egy ideje azon töröm a fejem, hogy mindegy milyen nyelvterületröl szerzem be a hírt, a madarak egészségügye (Vogelgrippe, bird flu) a központi téma. Mondjuk nem is az a baj, hogy a madarak elpusztulnak a vírustól, hanem az, hogy valószínü, hogy ez a vírus majd mutálni fog valamikor a jövöben és veszélyes lesz az emberre. De nem kell félni, mert minden állam gondoskodik a polgárairól, nagy mennyiségü gyógyszert halmoznak fel erre az esetre.
Ez eddig szép és jó, de sötét kis agyammal nem tudom felfogni, hogy hogyan lehet egy ellenszert készíteni egy (mutáns!) vírus ellen, ami még nem is létezik???

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 20:18   
naja, ez nem éppen abszordúm hanem a neoliberális politika valósága.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 19:51   
2005-10-25 18:59, Híúz:
-
Ilyen nagyságrendben még a magánbiztosítottaktól sem követelnek készpénzt. Ezres nagyságrendben általában az a menet, hogy az orvos ajánlatára a biztosítótól költségátvállalási nyilatkozatot hoz az ember. Amit az aszisztencia elmondott, azt irja le az orvos. A mi fogorvosunk "profilaxis" cimen - ezt effektiv nem fizeti a biztosító - állandó ajánlatokkal bombáz bennünket irásban. Szerintem érdeklödd meg az AOK-nál (vagy akinél biztosítva vagy), hogy hogyan zajlik a dolog. Ha ez így valóban általános lenne, senki nem szabályoztatná a gyereke fogát. A lakossság nagy részének nem ül olyan könnyen - a mindenkori praxist átmenetileg finanszírozandó - 1.500,- € a zsebében.

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 18:59   
Nem feltétlenül szeretném megszakítani a melltartók egy- vagy kétszemélyes ki- és bekapcsolásának mgevitatását, de valamit el kell mesélnem nekte. Igazán abszurdum. Ma a fiamnak akartam fogzsabályozót rendelni, s azt hittem, hogy elájulok. Különben egy hónappal kaptam meg a mára szóló meghívót, külön szabadnapot vettem, hogy ne menjen már az a gyerek egyedül, de messzire nem jutottunk. azt tudtam, hogy, bár az embernek biztosítása van (nem magán biztosítóról van szó), akkor valamennyit még hozzá kell fizetnie a fogorvosi munkálatokhoz, de ezen összeg hallattára alállt a lélegzetem: 375 euró elöre, hogy egyáltalán benyújtsák a szükséges papírokat a biztosítóhoz, azután pedig apránként összesen 1500 euro, amit, ha szerencsém van, visszakapok. De elöbb ki kellfizetni. Nem volt tükör a közelben, de azt hiszem, hogy ezek hallattán elsápadtam. Mondtam a titkárnönek, hogy ilyen körülmények között nem érdemes az orvoshoz be sem mennem (az máris maga után volta volna az elsö összeg fieztését), és hogy ezt már egy hónapja megmondhatta volna. Vállat vont, s hidegen közölte, hogy ha kérdeztem volna, akkor megmondhatta volna, de mivelhogy nem kérdeztem, nem gondolta, hogy a fizetendökröl fel kellene világosítania.
szerencsére a gyerek fogsora nem olyan borzasztó, szabályozó nélkül is ellesz (még egy ideig legalább), csak a szemfoga elötti fogai állnak kicsit kifele (viccesen vámpírfogaknak nevezzük, mert nagyritkán a becsukott akjai közül is elökukucskál a foga hegye).
Mindenesetre, amióta itt élek, még egyetlen orvosnál sem viselkedtek így velem. Szinte a honvágy fogott el, olyan pofátlan volt az a nö.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó