2022. július 06. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Champagne jakuzzi
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 következő lap )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 18:35   
Nehogy beejtsen valaki egy kispárnát a jakuzzinkba
Láttam egy Tv programban, hogy szokás kispárnáknak csak az elejére varrni diszes anyagot, valamivel kisebbet a párnaméretnél, hogy az eredeti legyen a kerete ...
Nem tudom, mások hogy vannak ezekkel a müsorokkal: minél kevésbé lennék képes magam megcsinálni valami renoválást, dekorálást, annál szivesebben nézem a Tvben. Elvben nem ismerek lehetetlent!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 18:24   
Balu,

ma éjjel volt az elsö proba a kispárna huzattal és a kész belsö párnával, de kicsit böre sikerült igy szükebbre varrom ma a peremét.

Kellemetlen munka varrni a kemény himzést, néha nem megy át a tü, néha tépi a cérnát, de megérte mert szép hogy mindkét oldalán van a himzett anyagbol.

Tegnap már tünödtem, csináljam-e a hátát sima anyagbol.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 14:21   
Andrea)
Merre haladnak,felfelé vagy a földszinten maradnak? :)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 10:52   
Balu:)

ma lent porszivoztam, és lassan haladnak elöre a kispárnák is..

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 09:47   
Andrea:)Végül is hol akartál poszívózni:fent is lent is...?))

Böbe!)

Mi fürdünk is ,Te is gyere csak úgy pezseg a víz a csakuciba! )
Nehogy arra gondolj hogy a masszőrökkel trécselünk..bár...:))

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 20:06   
Balu

computer dolgokkal szorakoztam, amig letöltöttem a Babylont, kiporszivoztam ahol akartam.

Férjem hazajött a kocsiját megcsinálták és kérdezte tölem, jövök-e vele thrift store körutra ebéd után (ami általában azt jelenti hogy vezessék én, az én kocsimmal). Mondtam ö vesztette el a széket párnástul, én eleget szaladgáltam már miatta, megvettem a széket, le is szállitottam a condoba, a párnát keresse ö, én ma folytatom a varrásomat, a kispárnákat. Emlitettem neki azt is hogy a tervezett képakasztásai is szünetelnek, de én felakaszottam helyette hetet. Maradt elég neki is is.

Közbe majd elmegyek lubickolni is.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 19:56   
Mikor furdunk mar egyet?

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 19:53   
Az anyukákat kretivitásra serkenti maga az állapot is. )Téged is Kaytee!

Egy subaszőnyegem ma is vár:Odüsseus és Phenelopé a teleholdnál.))Fonal van Kaytee,Odüsseus bolyong még...)))Pedig nagyon super falikép lenne:majd ha az unokám várom befejezem! )

Andi,nem vagyunk egyedül,hol vagy már,gyere csobbani!.)

Zuttyyy a vízbe,lehűtöm magam! :)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 18:07   
Csak irigykedem
Két balkezem van, biztos.
Második elemiben egy labdahálót kellett horgolnom sárga fonalból. Annyit szerencsétlenkedtem vele, meg a szine is már szürke lett, dédmamám megszánt, felbontotta, és meghorgolta helyettem
Enyém lett a legszebb az osztályban.
Tanitónéni nyilván észrevette, hogy a minőség túl jó, és négyest adott.
Dédmamát alig lehetett visszatartani attól, hogy berohanjon a suliba és lehordja Manyi nénit, hogy négyest mert adni az ő tökéletes munkájára.
Ez sem volt elég tanulság számomra, hogy megtanuljak kézimunkázni.
Első fiam születése előtt azért sikerült egy csinos, falra akasztható subaszőnyeget kreálnom, saját tervezésü dizájnnal.
Number 2 son születése előtt még ambiciózusabb alkotás megvalósitásába kezdtem. Mármint még nagyobb subaszőnyegébe. Ismét saját tervezés. Megvettem a sok fonalat, belekezdtem. Gyerek megszületett, másik ott szaladgált körülöttünk, nem volt időm folytatni.
Sokkal később baráti válást eszközöltünk gyermekeim atyjával, ő kérte az első subát, én nekiadtam.
Tervbevettem de nem volt időm, majd kedvem folytatni a másodikat.
A fonalállomány még megvan. Jövőre lesz 3o éves.
Inkább jacuzzizok.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 09:14   
Balu

csodálom a türelmedet! Lányunk születése elött nem kötöttem, de varrtam slingelt anyagbol fodros baldahint az ágyára, polyát és passzolo párna- és paplanhuzatot is. Mikor fázott az itteni müanyagdolgokkal, akkor horgoltam neki gyapjubol réklit és készitettem tollbol (tollpárnát szedtem szét) kis steppelt paplant, azok után jol aludt itt télen! Érdekes, azota is szereti télen a tolldunnát pedig itt Kaliforniában nem divat, mindenki paplannal takarozik.

Emlékszem arra is, milyen kemény volt az a bébimatrac, mikor az elsö felnött ágyát kapta, direkt puhát vettem, azota is utálja a kemény ágyakat.

Elsö idökben olyat készitettem ami nem volt kaphato, késöbb mindenféle ruhát kedvtelésböl, nem annyira mert olcsobb lett volna ha az anyagot megveszem, élveztem, hogy máshogy öltözhetetem mint a többi gyerek. Egyszer varrtam egy barátnöjének is egy ugyanolyat, mert sovárgott utána, de szerinte Alexandráé még mindig szebb volt!

Párnahuzatot még sose kötöttem, de biztos szépeket kreálsz!

Szeretettel:Andrea

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 07:00   
Andi:)

Sok szép gyermekruhát készítettem én is.Vártam a gyermekem az elsőt,kórházba is vittek mert hogy "ikernek"titulálták_én hiába tiltakoztam!)én csak érezném!_))Bennt tartottak megfigyelésen:)Ott az orvosok is csodáltak az apró kötött kezeslábasokat,mellénykéket,cipellőket,takarókat amiket bennt a kórházban is folytattam.
Aztán a másik Fiamnak ugyanez ..és aztán körbe ment az egész családon..imádták.Egyszerűen nem lehetett elnyűni vagy koptatni!)

Édesanyám is sokat vart farmertől kezdve a foltokig mindent Nekik is és nekem is átalakításokat.Sok pénzt megtakarítottam így és különleges ,egyedi kis darabok voltak.)!

Most is kötök itt a csakuzzinál:párnahúzatot a nyugágyakra!)Színesek és szépek!)

Szeretetttel:Balu

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 18:21   
Balu

azért is érdekelt, mit tanitottak Magyarországon mert nem jártam ott már akkor iskolába mikor ilyen tantárgyra került a sor. Mi nem kaptunk büntetést kézimunka orán, legfeljebb rosszabb osztájzást ha valami nem volt gondosan elkészitve. Az én anyukám nem tudott se varrni, se kötni se horgolni, nem tanulta gimnáziumban a régi Magyarországon. Sokkal késöbb vett magának egy drága Husquarna varrogépet kb. 10 éve, és a Toyota overlock gépet (amit nekem adott késöbb) és tanult vele varrni de hamar abba maradt most ott porosodik a varrogép a sarokban eltéve.

Olvasgattam az Interneten üzeneteket erröl, nagyon sok nö vesz magának overlockot, nem tudja megtanulni és a sutba dobja vagy eladja. Pedig mindenre van könyv vagy osztály amivel meg lehet tanulni.

Nem kötöttem, horgoltam amiota lányom kicsi volt mert nem volt szükség rá. Nagyon szerette annak idején a horgolt kisruháját mert nem akadályozta mozgásban, és mindig eleven volt, amiatt is sok triko holmit varrtam neki amiket szintén nagyon szeretett. A mai napig is emlegeti a sok szép gyerekruhát amiket varrtam neki!

Tegnap mutattam neki az Old Navy bronze mübör szoknyát amit vettem $ 1.45-ért a Qualityban, az árcédula is rajta van még, a párnák toldásához vettem, de mivel nem vittem a himzett részböl mintának, szinben mégsem passzolt az a bronze. Anyagot nem kapok annyiért, azért vettem készet a thrift storeben. 12-es nagyság, mondtam ha tetszik neki le tudom neki kicsinyiteni 7-esre amit ö visel. Csodálkozva nézett rám aztám mondta igen, tetszik!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 10:28   
Andrea:)

Valóban elvették a kedvünket merthogy számonkérés is volt:megfelelő büntetéssel(!

Azért én is kötök,horgolok,mosok ,főzők,takarítok,a saját és családom örömére!)

Varrni nem tudok viszont Anyukám abban egy kis zseni!)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 09:28   
Balu

nem tudom, van-e arrol szaki kivizsgálás, mennyire játszik szerepet a tehetség, hajlamosság valamire, vagy az hogy milyen modon tanitottak valamit, mint pl. a kézimunkát. Elveszik a fiataloktol egy életre a kedvet hozzá?

Nagymamám, huga, és nagynéném is gyönyörü csipkéket horgoltak, himeztek, több teritö söt kép és párna is van a házunkban tölük, nekem arra nem volt türelmem, inkább pamutbol horgoltam, gyorsabban ment. Nem sok kézzel himzett dolgot készitettem életemben, talán ugyan amiatt az ok miatt, részemre tul hosszadalmas volt. Csodálom azokat, akiknek arra türelme van!

Én arra emlékszem kis kellemetlenséggel vissza, már a divat iskolában voltam, mikor nyersselyem kézi varrást csináltattak velünk, azsurozást, smock-olást (azt hiszem magyarul darázsfészek a neve), igen aprolékos munka volt és csak minta darabok. Valahol meg van még emléknek. Azt hiszem nekem csak akkor szerzett örömet valami mindig, ha használati tárgy volt és nem minta darab, ha látom és örömet szerez a látványa.

Szeretettel:Andrea

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 20:47   
Andrea)

Igen szakember és kreatív vagy abban ami nagyon kényelmes,sőt esztétikus.Ehez végtelen szorgalommal és türelemmel áldott meg az ég.)Ami a legfontosabb mindenhol akiket szeretsz ott is hagyod a kezed nyomát!:) Ez a legfantasztikusabb na és az hogy mindezt gondoskodó meleg szeretettel és különleges élvezettel teszed.Ez ér a legtöbbet!)

Nekünk is volt az általánosban olyan gyakorlati órák amelyeken ugyanazokat oktatták türelmesen amit ott Neked!Polytechnikai óra volt és kötelező!!!Na ez volt a baj!!Kötelező volt!!!A mi osztályunkban a lányok a mai napig nem szeretnek varrni és ehez hasónlóak...!
Nagyon ügyesek voltunk és vagyunk pedig de a kötelező az mindent elrontott:és mi összetartó osztály voltunk!))Mai napig nevetünk ezen:mindenki varrónőhöz cipel mindent.)))
Ám okosak vagyunk és szépek és azért valamit tudunk:szeretni a családot ahogy Te is:)Ez a fontos...a többi jön magától...)

Szeretettel:Balu

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 19:32   
Balu

ugy érted hogy szakember lettem abban mi a kényelmes? Tegnap mondtam is páromnak, milyen rendes a Quality thrift hogy én "megrendelem" mi kell, és meg is találtam, elöbb a kis üveges asztalt a balkonra, aztán a kért magastámláju széket, most még a párna kellene rá! Lányom nyugágyat szeretne még oda, férjem vett a multban hármat, két egyforma van ami hasonlit szinben és készitésben az elsö két székére, egyenes plasztik pántokkal, de én a harmadikat szeretem ahol a müanyagpántok keresztben is vannak, azt tettem a gazeboba, azon lehet csak törülközövel is feküdni, kényelmes! A legborzalmasabbak a régiek, fémböl, rugoval, ha ott az ember ráfekszik törülközövel, becsipi a rugo, arra muszály valami matracot tenni!

Tünödtem azon, ha nem találok a székre olyan passzolo párnát ami olyan puha sejmes anyagbol van mint a kedvence , talán tudnék varrni tussfüggönyböl huzatot rá, azok vannak olyasmi anyagbol készitve. A székpárna amit vittem az kemény szött müanyagbol van, gombokkal erösitve ami nyomja az ember hátát!

Azon is elgondolkoztam, milyen praktikus és jo kiképzést kaptunk mi lánygyerekek Svájcban az általános iskolában, elöbb tanitottak kötni, horgolni aztán varrni, kézzel és géppel, késöbb fözni és háztartást. Lányom még egy gombot sem tud felvarrni, nem hogy mást! Igaz ök tanultak famunkálást, készitett nekem 2iroasztalra valo tartot/diszt, azt mi nem tanultuk.

4 szobában itt én varrtam a függönyöket, két esetben kész függönyböl alakitva. Anyámnak Zürichben annak idején 3 szobába varrtam vastag függönyöket, egy még mindig megvan neki Baselban a nappalijában. Egy függönyt varrtam a condonak és mindig örültem ha láttam, igen jol néz ki ott a nagy háloban.

A fal és szekrényfestést Zürichben kezdtem, de itt tanultam a legtöbbet renováciokbol.

Kellene uj huzatot varrnom a Hollywood hintánkra, azzal férjem segitett, ö ment habszivacsot venni és méretre vágta (az elektromos késemmel!) öket. Eredetileg müanyag huzata volt, de az hamar szétmegy itt a meleg napon, (Edith barátnöm is megjárta akkor amikor ö plasztik huzatot varrt az övékre, egy évig tartott csak) mikor ide jöttem üresen állt, akkor varrtam az elsö anyaghuzatot rá. Az tartott a legtovább, drága anyag volt de olyan ami birja a kinti klimát.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 13:51   
Termeszetesen Mallorcan :

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 13:30   
Böbe!)

Hol vannak?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 13:06   
Ezek a fiuk eredetileg jegesmedvek voltak

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 13:05   

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 12:55   
Andi)

Nagyon super ám mostmár kellene asztal és pihenő-ágyak is.Akkor még a habszivacs párnákról nem is beszéltem!))Ebben Te nagyon járatos vagy... ))

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 08:32   
2004-07-26 06:49, Balu:
-
Egy napernyőt is varázsolhatnának ide,mert napszúrást kapunk.)
-
Ez jo lessz?

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 06:49   
Zuloka!

Egy napernyőt is varázsolhatnának ide,mert napszúrást kapunk.)

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-25 06:30   
zulo, Jajjjjj itt is kanikula van.De szerencse a 12x5 meteres medencebe ahova aztatom naponta a "kuferemet" mert ide mar nem ferek mindenki ide csomosodot a szarasagtol
Meg mondjatok csak hogy Seattleban mindig esik az eso

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-24 10:51   
2004-07-24 10:31, andi_usa:
-
Nem lehet a computert vizbe vinni...
-
Mon-szabadalmaztatni kellene egyet.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-24 10:35   
Szia Zuloaga!

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-24 10:31   
2004-07-24 10:25, Zuloaga:
-
Mi ez a pangás Emberek?
Itt nagy a kánikula, jöttem fürdeni!
-
Nem lehet a computert vizbe vinni...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-24 10:26   
2004-07-16 00:59, Pompéry Berlin:
-
2004-07-15 14:39, Zuloaga:
-
És mikor mész haza? Mármint Baszkföldre?
-
Majd augusztus végén.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-24 10:25   
Mi ez a pangás Emberek?
Itt nagy a kánikula, jöttem fürdeni!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-17 00:27   
Kedves Bimbi:

Nem tudom, mostanaban fel lett e toltve a Jakuzzi? Nem latom a buborekokat. Igy nem lehet forodni lapos vizben

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó