2020. március 31. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Lepu törzsasztala - negyedik felvonás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 következő lap )
 amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-26 17:32   
Tudja-e valaki, mi az a "gyöngyburgonyavilla"?
Megfejtés holnap ugyanitt.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 23:14   
2011-09-25 23:00, Lepu:
a német hatóságok nem nagyon eröltetik meg magukat.

Igaz, talán összesen 10 rendört láttam. De több nem is kellett, a több ezer alkoholhulla nem okozott semmi zürzavart. De inkább nem részletezem, milyen ocsmányul nézett ki a pályaudvar és környéke.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 23:00   
Bár sosem voltam egy nagy München-barát (ma is marha szép volt nézni, ahogy Király Gabi szedi ki a labdát a hálóból), de ilyen téren egy kicsit meg kell védeni a münchenieket. A német vasút, ha kell, ha nem, majdnem ingyen hozza egész keleteurópát*, akik aztán srészegen fetrengenek a pályaudvaron. Szóval azok fele akiken át lépegettel, lazán magyar-román-bolgár lehetett. Ezen kivül alapból müködik egy román tolvajbanda, mert egy részük kiskorú, a német hatóságok nem nagyon eröltetik meg magukat.

*Oktoberfest Spezial, BP-M 29€, de a vonat fele Zagrebben indul.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 18:58   
2011-09-25 02:54, amadeus:
-
Megjöttem Münchenböl.

Mi is a régi jó idökben a 80-as években hazasétáltunk a müncheni városházától (ahol akkor még telex sem volt ott, telefaxról nem is beszélve) szálláshelyünkre. Októberfest idején lehetett, de sok részeges nem zavart az utcákon.

Bementünk egy sörre egy vendéglöbe és a fönökkel megbeszéltük csoportunk következö vacsoráját. Jött a konyhából a sütött bajor Schweinehaxel ropogósan, próbaettük a következö nap vacsoráját, hát Münchenre kellemes emlékeim maradtak.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 17:05   
Kedves Hunor, ugy van, ahogy irtad, csak egy kicsit maskent lett, ahogy a hölgy gondolta - biztos ezert duzzog szünet nelkül - mert a hitves bizony nem gazdag, hanem napi 10 orakat dolgozik, hogy mindent fizetni tudjanak. De ha a hölgy hazajaban mondod, hogy mennyi a havi kereseted, hat azonnal extazisba esnek, es hiaba is magyarazod - veszel elö papirt ceruzat - hogy ebböl mit kell kiadni, nem fogjak fel! (En jartam mar ebben az orszagban.)

Elemer 2010: A hölgy nem tud fözni, es az Europaban szokasos takaritast nem kedveli.

A nagyobbik gyerek ovodaban van egesz nap, a baby van otthon. Az en europai kolleganöim ket gyerek mellett dolgoztak, es este vacsorat föztek a csaladnak (csinosak voltak es apoltak).

Na, többet nem morgok, vegülis az integraciorol volt szo altalanossagban, nem akarok szemelyeskedni, nehogy meg valakinek az erzelmeibe tapossak...

Elemér2010  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 14:29   
2011-09-25 11:15, ravic:

Szerintem kettön áll a vásár. Aki interneten keresztül vásárol magának távol-keleti feleséget, az nagyon jól tudja, hogy milyen jellegü szolgáltatásra van szüksége és rokonod pont ezt kapta meg, ha jól értem: fözés, takarítás gyereknevelés. A pasinak gésa kellett, a nönek meg olyan férj, aki biztosan eltartja. Ez megvan. Minek ehhez integrálódni? Vagy a férj mit várt? Öntudatos, felvilágosult, emancipált, nyitott, müvelt nöt? Akkor eleve rossz helyen és rossz módszerrel keresgélt!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 12:36   
2011-09-25 11:36, ravic:
-

Ez a munkáról való vélemény mit takar? Nem lehet, hogy valamilyen ázsiai specifikus dologból ered (gazdag európai férj eltartja)?

Hunor

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 11:36   
Az altalam leirt esetben nem fenyegeti a hölgyet a "rabszolgasors", mert nem all szandekaban dolgozni, ugyanis a munkarol is megvan a spezialis velemenye...
Amugy pedig egyetertek azzal amit irtal Lepu!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 11:33   
Na de most lépek meccsre, van egy jegyem Fürth-1860 Münchenre, de kész kihívás eljutni a stadionba...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 11:32   
Naja, a megelözö integrációs tanfolyam csak akkor segít, ha az illetö a tanfolyam végén bebizonyítja, hogy egyáltalán akar integrálódni, és képes is rá.
A valódi ok, amiért ezt jelenleg nem csinálják az, hogy a német ipar is jó néven veszi a rabszolgákat. Amúgy ha nem lenne világgazdasági válság, és mindenhol jólét lenne, a halál nem akarna külföldre menni. A válság alatt meg nem sok értelme van...

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 11:15   
Lepu: valoban jo ötlet az "integracios tanfolyam" elvegzese, mielött barki is EU orszagban szeretne elni. Tapasztalatot szereztem ez ügyben bösegesen, mert csaladom egyik tagja - per Internet - egy messzi azsiai orszagbol hozott maganak feleseget. A hölgy harom intenziv nyelvtanfolyam utan - amit a nemet allam fizetett - keptelen, es nem is akar a befogado orszag nyelven beszelni. Az europai kultura, szokasok nem erdeklik, ovodas koru gyermekevel csak az anyanyelven tud beszelni, evesen es a penzen kivül semmi nem erdekli. Annyit azert mar tud mondani: "hier geben Kindergeld, hier geben Sozialhilfe"... Aztan meg hozzateszi: "aber hier ist schlecht"....
Persze, ebben az esetben a megelezö integracios tanfolyam sem segitett volna, maximum egy jo agymosas...

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 02:54   
Megjöttem Münchenböl.
Nem, nem az Oktoberfest-en voltam.
Az úgy történt, hogy kiskedves MO-on volt, és vonattal jött vissza. Münchenben lett volna 16 perce az átszálláshoz. Lett volna, ha Ausztriában nem állt volna másfél órát a vonat. A lényeg az, hogy este 11 után M.-böl nem indul vonat, csak hajnali 3 kor.
Na de mi nekem az a 150 KM, kocsiba ültem, és elmentem érte. Ne kérdezzétek, milyen állapot uralkodik a föpályaudvaron. Én már sok részeg embert láttam életemben, de ennyit egy rakáson még soha. A pályaudvar kész csatatér, a részegeken át kell lépegetni. Az utcákon lehetetlen autóval közlekedni, másfél órámba került, mire kiértem a városból. Iszonyat, mennyire elengedik magukat az emberek, nem a jókedv uralkodik, hanem az alkohol. Eddig sem szerettem Münchent, de most kimondottam megundorodtam. Na megyek lefeküdni.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-24 18:05   
igen. És ugye elméletileg a pénz szolgálja az embert...

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-24 17:52   
2011-09-24 17:35, Lepu:
A szolgaság önmagában nem bün, becsületes munkából való megélhetést jelent.
A baj akkor kezdödik, amikor a szolgák uraknak képzelik magukat.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-24 17:35   
Ok, Wikipedia felvilágosított... Idézi is a cikket... Hát igen, a magyar egy szolganép.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-24 17:34   
Az meg ki?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-24 17:28   
2011-09-24 16:59, Lepu:
Ezt Kertész Ákos nem ilyen diplomatikusan fogalmazta meg.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-24 16:59   
Én is gondolkodtam rajta, hogy kommentáljam-e, de már eleget bunkóztak le mostanában, úgyhogy átengedtem másnak ezt a megtiszteltetést

De a másik oldalon ez egy jó tükre annak, hogy miért kell elmenni a fenébe az EU-ból. Ugyanígy rátámad a sok bevándorló a bennszülött lakosságra, és ha az meg mer szólalni, hogy errefelé ezt másképp csináljuk, akkor azonnal rohadt fasiszta paraszt lesz belöle, aki utálja a külföldieket, és az összes német bunkó stb...

Aztán van a "megértö", aki ugyan hajlandó belátni, hogy azoknak joguk van szólni, de miért nem lehet azt kedvesen megfogalmazni. Ebben az a szépséghiba, hogy nincs ember a földön, aki kedves maradna, ha nap mint nap százszor ugyanazt kellene elmondja, mert valamelyik hülye nem hajlandó gondolkodni, vagy elolvasni a használati utasítást..

Szóval nem ártana, ha mielött betenné valaki a lábát az országba kapná meg az integrációs tanfolyamot, és azt ki kellene bövíteni, mert ez a sok éhenkórász életképtelen ebben az országban. Meg valahogy a román romák problémáját is megoldaná.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-24 16:48   
Amadeus lábanyomát bebetonozom ide, hogy aztán ne mondja, nem írt mostanában - forrás: egy új wiesbadeni topik:

2011-09-24 16:22, Princ666:

Nekem lenne.
Átnézném a MON-t, van-e már wiesbadeni topik, mielött teljesen feleslegesen egy újat nyitnék.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-24 12:05   
2011-09-23 22:04, Valeria:
-
2011-09-23 21:04, Tihi:

Valamikor kávéztunk a Müvészetek Palotájában. A photobucketból egyszerüen ide másolom a fénykép HTML kódját és lásd....

MON találkozás

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-24 07:49   
-

Kedves Tihi,

küldd el nekem magánban az email címed, én meg forwardolom Neked a képeket!

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-23 22:13   

Sajnos nem tudtam elkuldeni privatban, lehet hogy Hunor sikeresebb lesz.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-23 22:04   

Kedves Tihi,

elkuldtem Hunornak, remelem, hogy O beteszi, vagy ha nem az egeszet de egy parat beloluk. Viszont elkuldom Neked privatban az emailt, hogy lasd milyen felelmetes a helyzet europaban.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-23 21:04   
2011-09-23 20:08, Valeria:
-
Kedves Valeria,
évek óta használom a Photobucket-et, eddig mindig jól müködött.

Ha elküldöd privátban a képeket, szivesen beteszem. MON tagunk Poe is sokszor segített képek bemásolásában.

üdv Tihi

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-23 20:38   
Védem európai kultúránkat és nem vagyok a multikulti-hülyeség híve. Egy burka mögött mi minden lehet elrejtve, az nem Európába tartozik.

Nyújtsa fel a kezét az, aki egy emberies, toleráns és demokratikus muzulmán államban szeretne élni. Hol van ilyen állam és társadalom.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-23 20:08   
A kozelmultban kaptam egy emailt kepekkel, ahol a muzulmanok teljesen atvettek Marseillest. Sajnos nem tudtam a kepeket ide berakni, pedig megprobaltam. Felelmetes latvanyok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-23 19:41   
2011-09-23 19:18, ravic:
-

Hoztam a linket:
http://nol.hu/velemeny/20110923-burka_es_kereszt

Hunor

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-23 19:18   
Jo estet mindenkinek! Olvassatok neha a Nepszabit?
Talaltam benne egy cikket Friss Robert tollabol: Burka es kereszt cimmel. Ott röviden megirtam a velemenyem. En gondolom, mint Nyugat-Europaban elö embereket minket is erint a tema. Erdekes, hogy az otthoniak is milyen "vehemensen" reagaltak a temara! Ti hogyan latjatok?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-21 20:49   
Nem kell könnyeket ejteni, "még" itt vagyok.

Remélem, hogy a bejelentésemmel sikerült benneteket egy kicsit felrázni.
A helyzet az, hogy a MON már jó ideje tartalmilag nem egy közösségi oldal.
Már nem okoz élvezetet az olvasás-írás, hiszen kinek van kedve a sok állás/iskola/lakáskeresést kommentálni?

Én legalább bejelentettem a távozásomat, de ha belegondoltok, hová tüntek a régi, igényes és tartalmas hozzászólásaikkal a MONT-t gazdagító tagok? Miért maradtak el?

És Ti, akiket most sikerült felébresztenem, miért nem leheltek életet a MON-ba?
Miért mástól (tölem) várjátok ezt el?

Hunor, mint megírtam, nem a külalaki hanem tartalmi megújulásnak látnám az értelmét.
Rengeteg ember megfordul a MON-on, de én a minöséget jobban szeretem a mennyiségnél. Talán gondolkozz el ezen.

Még nem búcsúzom véglegesen, továbbra is figyelemmel kisérem a MON-t.
Viszont meg kell változnia ahhoz, hogy újra jól érezzem magam itt, és visszajöjjön a kedvem az íráshoz.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-21 17:17   
Kedves Amadeus, csatlakozom Tihi velemenyehez, en csaknem mindent elolvasok - ha idöm es türelmem engedi - a MON levelezesekben, csak eppen nem szolok bele minden temaban, gondolom igy tesz sok MON latogato. De ez nem a gondolataink, velemenyünk sekelyseget jelenti. Az utobbi idöben persze megszaporodott az irrealis almokat kergetö allaskeresök stb. szama, de azert szerintem van egy törzsgarda, akikre lehet epiteni!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó