2020. március 30. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Lepu törzsasztala - negyedik felvonás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 következő lap )
 Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-14 19:21   
2011-05-14 10:58, amadeus:

ès képzeld el, hogy van olyan ismerösöm, aki teljes "Németország" elvakultságában, az ilyen híreket "lájkolja" és megjeleníti a fosbúkos oldalán. Egyrészt azt hiszi jól informált, majd tuti lesnek a többiek miket tud .... pfffüüü apám, másrészt meg talán el is hiszi, és újabb argumentnek veszi a kitelepülési szándékainak megerösítéséhez.
Szörnyü.
Már eleget vitatkoztam vele, (teljesen reménytelen eset), szerinte otthon már nem megy semmi, amint lehet gyün ide családostól. Namost,a második német tanfolyáson vett már részt, de még simán leírja az ich gratuliere dich-et, meg keveri a speiseplatzot a speicherplatzal, teljesen az alapoknál kolbászol. De nem zavarja, mert azt mondja, hogy az a nyelvtanfolyás amit most végzett, az a tanár szerint kell a munkavállaláshoz! )) Tudod mit kaptak? Egy, a részvételröl szóló igazolást, nix vizsga, nix jegyek. De a tanár azt mondta, ezzel menni fog a munka. )) Az ész megáll.
Bizony, mert valahol azért szükség lenne a józan paraszti észre is, amikor azt belátom, hogy a tudásom egyáltalán nem éri el azt a szintet, amivel kommunikálhatnék, amivel valóban munkát vállalhatnék.
Söt. A mindennapi életben is problémáim lennének. Ráadásul ö itt vállalkozni szeretne! El tudjátok ezt képzelni?
Èn nem. Nemcsak azért, mert hiányzik a nyelvtudása, hanem tényleg semmi ötlete nincs ahhoz mit tudna itt csinálni.

2 gyerekkel + feleséggel azon van, hogy a viszonylag biztos otthoni vállalkozását (amiböl elmondása szerint már 20 éve jól él) feladja. Ja, ö se, de rajta kivül más se beszél németül a familibe .... nem is ragozom )
Namost ezeknek az embereknek aztán mondhatsz akármit. Maximum megsértödnek, de nem fogadják el a véleményed.
Viszont roppant idegesitö amikor az összes ilyen sz@rt lájkolják, amivel egyértelmü, hogy komolyan is veszik.
Pont rád vár Németország, meg az SPD. Persze Bélabácsi. Rád. Föleg a Sarazzin.

Jaj!! )))) Èppen most láttam, hogy hirdet "ott" Szerényen persze ahogy kell, céges munkái és cégalapítása miatt keres .... )))
Kicsit örülök, hogy a legutolsó veszekedésünknél megmondtam neki, hogy az MLM-es, meg kinai olcsó bugyi eladásairól szött örült elképzeléseiben nem vagyok hajlandó neki segíteni. Èrtelmes kérésekkel fordulhat hozzám, de ezekböl a halott ötletekböl hagyjon ki.
Az is jópofa, amikor a találkozások alkalmával állandóan azzal izélgetett minket, hogy "na, dolgozzunk már!". Tölünk várta az ötleteket, mivel vállalkozhatna itt. Igazi profi nem?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-14 10:58   
2011-05-14 00:05, Andu:
Na, megnéztem azt az oldalt.
Az elsö ami a szemembe ötlött: Thilo Sarrazin fényképe mellet a cím: "Bevándorlókat toboroz az SPD."!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-14 07:47   
2011-05-14 00:05, Andu:
Mostmár tényleg meg kell néznem ezt az oldalt!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-14 00:08   
Nem nagyon akarok építkezni. Venni egy használtat böven elég. Tudod, nem a bankokat akarom gazdagítani, meg nem is a tulajdonosokat.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-14 00:05   
és hogy nektek is jó legyen )) hoztam egy gyönyörüséges mondatot arról a bizonyos másik fórumról. Véletlenül rápillantottam és éreztem, hogy tennem kell valamit, ennek nem szabad eltünnie a süllyesztöben.
Egy jól értesült beírása:

"Most olvasom,hogy állítólag a munkáltató már nem is kéri a Londhausenkartet,mert jön az elektronikus!"

Kész!

Mit mondtam Ama? Vak vezet világtalant!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-14 00:01   
Ma annyi, de annyi ajándékot kaptam Hámor Vilitöl, (egy györi írótól), olyan léleksimogató volt az estje, el se tudjátok képzelni!!
Körülöttem mindenhol magyar emberek, olyan régen volt már részem ilyesmiben ....
Jó volt!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 23:57   
2011-05-13 20:47, Lepu:

Lepu hol akarsz építkezni? Csak azért, mert az egyik (hogy nagyképüen fejezzem ki magam) projektünk kezd a finisbe érni. (csak 5-6 éve dolgozunk rajta )
A Bauabschnitt I. már majdnem teljesen engedélyezve, az összes lakossági engedetlenség, tiltakozás, hatóságok mögöttünk, most már csak a telkek felosztása van hátra.
Ha érdekel Oberfürberg, akkor szólj!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 21:01   
2011-05-13 20:54, Lepu:
OK, küldj egy telefonszámot priviben, és megbeszéljük.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 21:01   
Andu,

a statisztikád háttere lehet inkább itt keresendö.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 20:54   
Ama jut eszembe, holnap Donaueschingböl megyek haza, ergo elmegyek Ulm mellett is. Megszabadíthatlak az generátodtól, hogy rendet rakhass a pincédben.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 20:47   
Valami olyasmi... Inkább az van, hogy át kellene menteni a pénzt reáltökébe, és nem rossz dolog az, ha nem kell lakbért fizetni. Mondjuk nem németesen kell csinálni, hogy 200 évig törlesztesz. Minden ami 5-10 év alatt nincs kifizetve, nem kell.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 18:43   
2011-05-13 16:52, Lepu:
Nocsak, már az öregkorodra gondolsz?
Másért nem vennék lakást, rosszabbul jársz mintha bérelnél. Semmit nem tehetsz a többség döntése ellen, és ha el kell költöznöd, akkor nem vagy elég rugalmas.
Akkor inkább egy házat egy faluban.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 16:52   
Naja, lakást akarok venni. De nem olyan könnyü az. Amolyan oroszos vizhordás az aratónak; Ha van víz, nincs vödör. Ha van vödör, nincs víz.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 16:19   
Látom, Lepu ma bepótolja az utóbbi két hét távollétét.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 14:25   
Amúgy nem csak az álláskeresésröl van szó, hanem arról, hogy a legtöbben már az anyanyelvükön sem tudják magukat értehetöen kifejezni. Át kell menj gondolatolvasóba, hogy kitaláld, hogy na vajon mit is szeretne a szerzö. Ráadus általában valami olyasmit szeretne, amire a válasz már ott van 5-6 bejegyezéssel lejebb.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 14:22   
Az aranyszabály tök egyszerü; Aki Németországban könnyen és gyorsan kap munkát, az Magyarországon ugyanolyan tempóban kap, és a fizetés között is alig van valami különbség. Ez alól kivételek az orvosok. Egy informatikus Magyarországon kb. ugyan annyit kap, mint Németországban; Ha München, Frankfurt vagy Hamburgba megy, akkor olyan 15-20%al többet, de az rámegy a lakbérre.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 09:14   
Hunor szerződést kellene kössön az Arbeitsagenturral, hogy csak a MON-on jelentkezőket vegyék fel. Akkor sem keresnének többen állást a MON-on, mint most.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 09:01   
2011-05-13 08:44, amadeus:

Bár ez a statisztika egy nagy baromság, mivel nincs értelme az adatok összevetésének.

A május 1 óta kiérkezö emberek között felmérni, hogy ki az aki már agyat müt és ki az aki még a puctapictaglenzta, illetve hamburgersütö helyeket vizslatja.
A 100 %-nyi kigyüvönek 0,000001 %-a már rendelkezik munkahellyel a többi még keres. )

Ùjabb adatként kéne feldolgozni a kitelepülni szándékozokat és azt százalékos arányban megosztani. Ki az akinek már jövöhétre megvan a vonatjegye, ki az aki csak hónapok múlva érkezik a "lehetöségek hazájába", ahol aztán a "szebb jövö" vár rá.

Gyerekek, sok embernek tényleg fingja sincs arról, mik a lehetöségek Németországban. Vagy nagyon butának, vagy nagyon naívnak kell ahhoz lenni, hogy elképzelje, nyelvtudás nélkül bármi is mehet.

A német cégek villamosmérnököket keresnek, informatikusokat, elektromérnököket.
A másik vonal pedig egészségügyi dolgozókat, ápolókat ...
De gyapotszedöket??!? Senki.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 08:44   
2011-05-13 08:21, Andu:
Voltam bátor megjósolni:
Az újonnan érkezök fele 3 hónapon belül visszamegy.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 08:21   
Nézzétek, napokkal késöbb változott a statisztika! Ha-ha!!

már van is munkám
11.7%
itt vagyok már de munkát még nem találtam
22.1%
néhány héten belül én is érkezem
31.2%
néhány hónapon belül én is érkezem
35.1%

Összevetve az elözövel megállapítható, hogy sokan máris elvesztették a munkájukat ahogy a már itt lébecoló, de még munkát nem talált emberek száma is csökkent. A statisztikából egyértelmüen kiolvasható a tendencia, miszerint a népek visszahúztak az anyaországba és a kitelepedési terveiket áttolták hónapokkal késöbbre. )

Jaj, ez egy vicc! )

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-12 22:33   
Már úúúgy, de úgy unom ezt a kitelepülö áradatot.

Egyszerüen felfoghatatlanok az érvek.
Általában a következö a történet:
Otthon nincs munkája, vagy minimálbéren tengödik. Szakmája van, vagy nincs, ez eltérö.
A gyerekeknek már nem tud semmit se venni + a jelzálog miatt elöbb-utóbb árverezik a házát.
Nem maradt egy fillérük se, ezért anyustól, apustól (és itt jön a tragédia), gyerekestöl együtt "Németbe" akar jönni, ahol tudja persze, hogy nincs kolbászból a kerítés (ettöl a mondattól eleve kiütést kapok), de akkor is sokkal többre viheti, mint otthon!
Ebben biztos, ezt nem reméli, ezt kijelenti.
Németül nem tud, de rajta van, szeretné megtanulni, meg különben is a learning by doing (bár nem ezekkel a szavakkal jellemzi) mindig sokkal többet ér, mint bármely nyelviskola.

Most azt mondjátok el nekem, hogy egy ember, aki a nyelvet nem beszéli, a legalantasabb munkákon kivül, hol az úristenben kaphat munkát??? Ès mennyiért???
Miböl akar D-ban megélni könyörgöm?? Es álmodik arról, hogy itt valamit valaha el is tud érni. Szinte hösnek érzi magát a tettével, hogy otthon felad mindent, kijön a teszem azt 3 gyerekével, akikkel aztán jól kibaltáz, mert 13 évesen teljes nyelvtudás nélkül ....... asszem nem lesz gondja Erlangenben lakást találnia a szemeszterek idejére. ((

Mi lesz a jelzáloggal otthon? Miböl fogja fizetni? Nem értem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-11 10:32   
Ebből a statisztikából pont a lényeg hiányzik, vagyis hogy hányan nyilatkoztak. Az igazságtartalmát már nem is feszegetem

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-11 10:07   
2011-05-11 08:33, Andu:
24.3%

Érdekes lehetne megtudni, hogy ezek miböl élnek?
Ha pedig van annyi pénzük, hogy megéljenek belöle, akkor otthon sem kereshettek rosszul.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-11 09:04   
Andu lelkem nem a statisztika beteg, az csak hazudik. A társadalom - azaz az emberek - beteg. Rodhadt.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-11 08:33   
A "másik" oldal információiból:

Szavazni lehet (szegény, szegény világ) a következö témában: "Megnyitott a munkaerőpiac..."
Megnéztem május másodikán az állást és felnyihogtam. 1 nap alatt (május 1., azaz vasárnap után hétföre) 12,9 %-nak máris lett munkája. )

már van is munkám
12.9%
24.3%
néhány héten belül én is érkezem
34.3%
néhány hónapon belül én is érkezem
28.6%

A fentiekböl kiderül, hogy kétféle ember létezik. Az egyik már Dojcslandban van, a másik kis idö múlva érkezik. ) Beteg egy statisztika nem? )

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-10 07:54   
2011-05-06 21:32, Gábris:

Elmondhatatlanul megkönnyebbültem. Örülök, hogy újra vagy.
Köszönöm a leveled, válaszolni fogok rá. Jelenleg kicsit idöszükében vagyok.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-10 07:52   
2011-05-05 09:15, amadeus:

Egyébként Nök Lapjáert érdemes hazamenni (mondaná Andu), na de magyar levegöért??

Mondja is!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-10 07:51   
2011-05-04 22:58, ediflor63:

Van ám!
Megnéztem. 2008-ban írtál nekem utoljára privát levelet.
Telik az idö, igaz?

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-06 21:32   
És hol van a középút - mondjuk - Frau Pompéry és Eraz között?

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-06 20:10   
gyerekek, tudjátok mit nem szabad a mikroban felmelegíteni?
fött tojást

Èn 13 évesen nem tudtam, aztán csak lestem

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó