2020. március 31. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Lepu törzsasztala - negyedik felvonás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 következő lap )
 amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-13 15:34   
Andu,

én megoldottam a magyar szövegírást.
Vettem otthon 10 Ojróért egy magyar USB-s klavit.
Ha hosszabb magyar szöveget írok, akkor csak bedugom a gépbe, egy kattintással átállítom a német írást magyarra, és ennyi.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-13 11:59   
2011-04-13 11:00, Andu:
-
2011-04-12 20:22, Tihi:

Utolsó percekben? Nem, Eigler Pici a 61.percben rúgta be azt a, de micsoda góóólt!

Köszi a linket, de ilyen pontosan nem figyelem a Bundesliga meccseit. Naponta figyelem a SPIEGEL ONLINE híreit, magyar oldalakon az Index meg a Gugel Székelyföd oktat, a többi világról meg az Economist.com számol be.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-13 11:00   
2011-04-12 20:22, Tihi:

Utolsó percekben? Nem, Eigler Pici a 61.percben rúgta be azt a, de micsoda góóólt!
http://www.fcn.de/news/artikel/so-trifft-nur-christian-eigler/
Kicsit olyasmi volt mint az Inter első gólja a Schalke ellen, persze ott a Neuer nem volt hibás. Azt láttad? Jó meccs volt nagyon.
Apropó, ma a Schalke a Manchaster United ellen játszik, hát nagyon kiváncsi vagyok!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-12 20:22   
2011-04-11 19:36, Andu:
-
Egyetértek, a "Bayern Bónusz" lehetséges. A bíró lelke (altudata) nem tudta elviselni, hogy így hirtelen Nürnberg gyözzön mivel 0:1 volt sokáig és az utolsó percekben a furcsa, de zseniális góllal 1:1 és akkor neki könnyebb volt lefújni a meccset és döntéséhez ragaszkodni, így övé lehetett az utolsó szó is.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-12 09:22   
Most nem ezé', vagy azé', de nem herrlich?
http://www.nordbayern.de/polopoly_fs/1.1142069.1302469592!image/2755717615.jpg_gen/derivatives/900/2755717615.jpg

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-11 19:47   
De szép meccs volt tegnap a Mönchengladbach-Köln!! )
Jó volt látni Poldit meg a "kedvencemet" a Novakovicot, ahogy 5:1-re kivalagázták öket! Tetszett!!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-11 19:36   
2011-04-10 23:20, Tihi:

Tihi, a bíró azért füttyentett, mert úgy látta, hogy "Stürmerfaul" volt Wollscheid (1.FCN-es szuper játékosa) ellen. Bár lehet, azt látta, hogy a Wollscheid szabálytalankodott, de ezzel egyedül lenne teljesen. A Clubb ellen szabálytalankodtak a Bauerek. Viszont azt nem értem, hogy ha úgy látta, hogy (ellenünk) szabálytalanság történt, miért nem itélt 11-est????
A füttye után szaladt be a Hegeler lábáról a labda a kapuba, nekem 2:1 !:))
(a véleményemmel nem vagyok egyedül, a sky sportstúdiójában is "Glasklares Tor-nak" ítélték.

Tudod egy Bayern München ellen nem nagyon szabad ám ezeknek a bíróknak füttyögni, úgy hívják Bayern Bónusz.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-10 23:20   
2011-04-10 12:19, Andu:
-
Megnéztem egy videót a kiegyenlitö 1:1 gólról, hát az kitünö volt, gyors döntés és átpiccelés a kapus felett. Esetleg a gyözelem a nem megadott góllal nem lett volna megérdemelve.
üdv. Tihi

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-10 12:19   
Ha-ha, Uliék nem vártak nyárig, a tegnapi meccs után kirúgták a Van Gaalt. Most már tényleg csak Van Gestern a neve. ))
Der fliegende holländer:)
Vagy ahogy a rádióban hallottam: még egy hollanddal több lett az autópályán (hazafelé menetben).

Nekem különben nem 1:1 volt a meccs, hanem 2:1-re gyöztünk! Az utolsó gól igenis bent volt a hálóban. A játékvezetövel (Knut ) már megint kifogtuk. A gól elött fújt olyanért, amit csak ö látott, és így sajnos a gól nem ért.
Persze a nemzeti válogatott oszlopai politikai mentességet élveznek! A Schweini is csinálhat amit akar, pofázhat, reklamálhat amennyit akar, ö nix sárgalap.

Szeretem a Glubbot.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-08 20:46   
2011-04-08 16:59, amadeus:

Köszi. Néha ilyenek miatt egyszerüen nem haladok a fordítással. Harmincszor írtam át a mondatot, de mire visszatérek a géphez, hogy újra elolvassam ..... mégsem tetszik.
Vagy azért, mert nem igazán magyaros, vagy azért, mert remek magyarul, de sajnos ekkor meg nem adja vissza teljesen a német mondandóját. )

Majd megírom neked privátban az egész mondatot, ebböl ki fog derülni, hogy jön ide az országismeret! ))
De ma már nem. Idös vagyok, ezekben az órákban már takarékon fogy az agyam.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-08 16:59   
2011-04-08 13:45, Andu:

Én a didaktikát így elfogadnám, a Landeskunde pedig országismeret. De hogy landeskundlich??
Muszáj mindent magyarra fordítani?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-08 13:45   
Gyerekek, meg vagyok löve egy mondattal, föleg az egyik kifejezéssel.
Azt, hogy: Didaktisierung, Ti, hogy fordítanátok?
....Einführung in neue Didaktisierungen
Bevezetés az új didaktikába /módszertanba ?
Igy nem tetszik, mert nem többeszszámú alak, de nem tudom hogyan tovább.
Esetleg az megfelelö lehet, hogy: bevezetés az új didaktikai módszerekbe.
Segítsetek bitte!

Ha jók vagytok, akkor azt, hogy landeskundlich már meg se kérdezem! )

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-06 21:02   
2011-04-06 12:08, amadeus:

Ha-ha-ha! De nagyon "ércsük" mi egymást!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-06 12:08   
2011-04-06 08:05, Andu:
Ámen!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-06 08:14   
Ki látta még rajtam kivül a tegnapi Schalke meccset?
Fantasztikus meccs volt, szinte gyilkos. E. álmában még további 3 gólt rúghatott, mivel reggelre bedagadt a vádlija. )

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-06 08:12   
2011-04-04 14:28, Tihi:

Tihikém az én gondom (még mindig) az volt, hogy egyszerüen valaki kitörölte egy új (ráadásul tényleg remek! ) német film kapcsán beírt hozzászólásomat és nem tudja a Hunor, hogy ki és miért tette. Pedig én, csak e kettöt szeretném tudni. Nagy kérés???

Kedves Tihi! Ha kapnál egy "radírt" Te állítom tudnád mit csinálsz és miért! Söt, meg is tudnád indokolni. Például igy: Andu bocsi, melléböktem, kitöröltem véletlenül ...
De állítom válaszolnál.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-06 08:05   
2011-04-03 20:21, Tihi:

Drága Tihi, nagyon köszönöm, jól esett. )

A témákkal kapcsolatosan: nem is kell különlegesnek, vagy komolynak lennie ahhoz, hogy elhaljon egy beszélgetés, az okait én se értem.
Velem is sokszor megtörtént, ez is az oka többek között annak, hogy már nekem sincs kedvem írni.
A másik: miért szóljak valakihez, aki évek óta hozzám se szól?? Vagy olyanhoz, aki az Emberiség Eszének képzelve magát, adott témában (és ez legyen tényleg bármi, mert a kisködmön készítésétöl az tözsde müködéséig mindent tudni vél! )) szinte soha nem felejt el másokról lekezelöen nyilatkozni. Mi dolgunk is lenne egy ilyen, a társaságból magát az unszimpatikus módorával kizáró lótuszfaktusszal? Dícsérjük az eszét? Beszélgessünk vele? Jujjj. Ö se akarja. Az ilyen emberekkel nem is fogsz tudni beszélgetni, mert nekik te nem is létezel. A saját kompetenciájukon kivül nem létezik más.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-05 23:07   
Olvasd el a "városrészeket"

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-05 22:16   
2011-04-05 21:14, Lepu:
Mert itt egyszer egy frank fúrt?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-05 21:14   
Hát igen, a Münchenhez legközelebbi Frankfurt az a taschedorfi

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-05 20:55   
Hát én csak szórakozok a MONon, itt néha vidám a hangulat.
Ma nagyon élveztem, egy másik topikban ugyan, Amadeus írását: melyik Frankfurt van München közelében

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-05 18:13   
Eszméletlen mekkora népvándorlás megy itt...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-04 14:28   
2011-04-03 18:36, Andu:
-
E második válaszomban még egy pár idevonatkozó gondolat:

- a MON struktúrális felépítése a Hunor & Co müve, pl országok szerint témakörökként, a döntés továbbra is az övé(k)

- ha nagyon sok témát egybehúzunk, az áttekinthetetlen lesz

- nem hiszem hogy a beírók többsége mindenfajta logikus rendszert követne, a szabályokat általában nem olvassák pláne, hogy azokat betartanák

- moderálás és rendbetartás kell

- néha én is csodálkoztam, hogy ártatlan jellegü üzeneteim eltüntek, de a MON egy it-adatbázis ahol sok minden megmegyarázhatatlan megtörténhet (tapasztalatból tudom), néha csak a bal kéz nem tudja a jobb mit tesz

Tartsuk tehát legalább a jelenlegi színvonalat és ismétlem elözö rövid mondatomat,

legyél továbbra is Andu

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-04 00:18   
Az az igazság, hogy amióta ezt olvastam, azóta nem csodálkozom, hogy mindenki el akar menni Magyarországról.
Mert ugye mi is szól Magyarország mellett?
- A Turó Rudi, meg a nokedlis pörkölt
Túró csokibevonattal kapható Németországban is A pörkölt meg "Gulasch" név alatt fut, a nokedlihez hasonlóan szar csigatésztával.

Demszkygrád multikulturáliságához nem füznék különösebb kommentárokat, multi van, a többi szóra sem érdemes.

Az olcsóbb egészségügyi ellátás a legnagyobb röhej. Egyrészt a germánoknál egy orvosi vizsgálat az körzeti dokinál 40€, és akkor ebben benne van a privátpacienseknek általában felszámolt 2,5-3szoros faktor. Ebben az összegben benne van az is, hogy az orvosnál van steril fecskendö meg gumikesztyü (mert a magyar kórházban nemhogy plazmatévé, de gyakran még ilyesmi sincs). Mit ér az olcsó orvosi ellátás, ha belehalsz, vagy ha elötte kell adj 100€ hálapénzt?

Magyarországon az ember cseszheti az aranyat érö nyelvtudását, mert azt nem fizeti meg senki.

Az egyetlen ami tényleg igaz, az a magyar álom. Magyarország számtalan lehetöséget nyújt azoknak, akik tudnak, dolgozni akarnak, és vannak annyira tanulékonyak, hogy a cápák között gyorsan tanuljanak.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-03 23:42   
A legjobb topik a MONon a törzsasztalok, ott nincs bekeretezve a támakör, mindenröl lehet csevegni.

Sajnos a Bobo talponállója manapság nagyon csendes, de Lepu törzsasztala még aktív.

A 80-as években állásomban német kundschaftokat kezeltem és mondtam fönökömnek, hogy német nyelvtanfolyamra lenne szükségem,szívta fogát, hogy drága, de beleegyezett. Így kerültem egy hétre Nürnbergbe, ahol kitünöen éreztem magam. Jó volt a tanárokkal németül viccelni, de én is megtanultam, hogy hogy kell helyesen kezelni a mellékmondatokat (Nebensatz)

Késöbb meglátogattam régi ismeröseimet Garmischban, aztán vonattal Freiburgba utaztam, a vonat ablakaiból láttam a Duna eredetét, ahol át lehetett rajta könnyen ugrani. Freiburgban egy korábbi ismerösömet látogattam meg, szívsebészként dolgozott ott.

Érdekes, mennyi asszosziálást keltett egy üzenet erre a topikra nürnbergi háttérrel

Jó éjszakát.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-03 20:21   
2011-04-03 18:36, Andu:
-
2011-04-01 20:39, Tihi:

Különben nagyon harapós hangulatban vagyok
... de azért ne engem harapjál...
Mindig figyelmesen olvason írásaidat és élvezem azokat, mint esetleg egy tucat más MON-tagtársunk írásait is. Sajnos az 1:0 veszteség, ami nem felel meg a játék jellegéhez, azt nehéz elviselni.

A MON az egyetlen fórum, amit szivesen olvasok, néha írok is oda, mert itt az elöbb említett tucatnyi MON tagtárs írásai mindig élvezök, értelmesek és a "lényegre" mutatnak és ami a legjobb, szép és helyes magyar nyelvet használnak.

Néha az az érzésem, hogy ha valami kicsit különleges témához hozzászólok, akkor ott rögtön megszünik a beszélgetés, pl az emberiség problémaí, vagy technikai kérdések, amik a kis érdeklödi körözetböl kilógnak és a topik tagjai nem tudnak vele mit kezdeni.

Más fórumok trehány és botrányosan rossz nyelv használata undorít, azokról mindig kijövök. Marad tehát a MON, segíts továbbra is fentartani a nívót, írjál, csevegj, kritizálj, mérgelödj ha valami nem tetszik.

Legyél továbbra is Andu

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-03 18:36   
2011-04-01 20:39, Tihi:

Ezzel a jelenséggel kapcsolatosan tettem jó néhány hónappal ezelött (meg talán már egy éve is) egy megjegyzést, de süket fülekre talált.

Pedig már nagyon régen le mertem írni, hogy nincs átjárás a topikok között.
Itt egy társaság, ott egy társaság, az utak egyre inkább szétválnak. (bár most, hogy még egyszer elolvastam, inkább úgy értelmezem, hogy Te inkább a témákkal kapcsolatosan panaszkodsz..... sorry én nem erre gondoltam )

Nem tudom olvastátok-e, de reklamáltam Hunornál, ugyanis a filmes topikba (hogy én mi a fenéért járok egyáltalán arra?! ) beírt bejegyzésem nyomtalanul eltünt.
"Valaki" kitörölte és Hunornak fogalma sincs ki, és miért. Azt javasolta, írjam be még egyszer! ))
Szerintem ez már tényleg több mint röhej.
Még mennyit lehet veszíteni a szinvonalból??

Ezen kivül: javasolnám, hogy a Németországon belül legyen egy külön topik: Itt van május elseje, kivándorlok "Németbe" névvel és az összes százhuszonkétszer feltett hova, melyik iskolába irassam be a gyerekem kérdést, meg a munkát kereseket irányítsuk oda.

Különben nagyon harapós hangulatban vagyok, úgy tudnám s.rúgni a játékvezetöt, hogy csak úgy durranna! A Glubb ellen sípolt, nagyon unfair volt. A Doldi-Poldi csinálhat akármit, ö bezzeg nem kap sárgát. Ha azzal a meg nem adott pirossal leküldte volna a sipoló bácsi a hajtalan játékost, akkor azért megnéztem volna, hogy mit hoz össze a kölni csapat 10 játékossal.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-01 22:20   
Nem lehet a CIA heroinját ennyire szennyezni. Idö elött elpatkolnának a vevök, miböl lenne pénzük az illegális operációkra?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-01 21:26   
12 Ensz tagot és segítöt öltek meg Afganisztánban, kettöt brutálisan lefejeztek. Szerintem egy-két atombomba ledobása oda egy darabig megnyugtatná a helyzetet. A második világháború a Hiroschima és Nagasaki bombájával végzödött, különben még esetleg hetekig gyilkolták volana egymást. Brutális ez a szöveg, de az emberiség nagyon is brutális, erröl én nem tehetek.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-01 21:01   
De a gyógytea ivása is csak egy mlm-reklám elökészítése.....

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó