2019. július 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> CSIKI KURJANTO - Kozerdeku Magazin
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 következő lap )
 perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 13:36   
Nyugalom, kedves olvasók, itt vagyok. Nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni.

Kedves Mrs W., máskor jobban vigyázzon, hova lép, ha megint leskelődni tetszik menni. A kulcslyukon át Ön csupán a Főszerkesztő Kisasszonyt látta, aki hosszú idő után most tudott először bejönni, hogy körülnézzen, hogy is áll a szerkesztőség, mit kell rendbetenni, mielőtt ismét munkához lát. A rácsot azért szereltette fel, hogy távollétében nehogy kriminális elemek kárt okozzanak a berendezésben. Biztosan valami zajt hallhatott, amikor Ön megközelítette a kulcslyukat, azért tetszett őt a rácshoz közel látni.

Kedves Fellegvár, amint azt Ön is tudja, Mrs W. legurult a lépcsőn, mikor saját oknyomozást folytatott a szerkesztőségben, és eközben a mindig magánál hordott láthatatlanság cseppek palackjából sajnos kiesett a dugó. A hatás már nem fog sokáig tartani. Mellékhatás szokott időnként jelentkezni, de mivel ez minden alkalommal más és más lehet, nem lehet előre tudni, ezalkalommal mire számíthatunk.

Remélem, ezzel sikerült aggodalmaikat csökkenteni.

Üdvözlettel:
Perec

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 03:20   
Itt vagyunk Mrs.Wasorr , segitunk !
Mrs. Wasooooorrrrr ?!?!? Hova tunt a fajos labaval ? Kedves Perec ! Segitsen mar megkeresni !!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 03:03   
2005-01-25 02:47, poesje:
Lépcsőőő

Tudom-dom-dom-dom-dommm.

_______
Eppen erre jartam es hallottam a nagy zuhanast ... On az , kedves Mrs. Wasorr ? Mutassa a labat ! Hat ide orvos kell !

Kerem , uljon nyugodtan ott es ne mozogjon , ameddig segitseget hivok ! Nahat , hogy milyen hamar jon a baj ...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 02:47   
Tisztelt Szerkesztő Bizottság!

Nem tudom, hányan vannak itt és kik azok, de valaki eltakaríthatná végre a havat a bejárat elől, majd a nyakam törtem ki, míg fölbotorkáltam a lépcsőn. Gyanús volt nekem ez a nagy csönd, megmondom őszintén, itt valami nincs rendben, mondok.
Előkotortam az utolsó értesítőt a fás sufniból, abban azt olvastam, hogy a gőzgépek gőzerővel üzemelnek, csak
szabad szemmel nem láthatók. No az nem akadály, hoztam én egy jó nagyító
lencsét. Ezzel bizony meglátom én a bolha fülcimpáján nőtt pattanást is. Nohiszen
volt is mit látni, mikor benéztem a kulcslyukon

Meg tudnák mondani, mi folyik itt kérem? Túszejtés? Ki ez a fogoly? A bizottság tagja? Szerkesztő, nyomdász vagy kritikus?
Esetleg maga a...de nem, erre gondolni sem merek.

Halló, csendőrség! Nem, az nem kell, csend van elég. Rendőrség! Valaki! Nyissák ki! Hát nincs itt senki?? Vajon a szerkesztőségi félállású oknyomozó ilyenkor merre van?
No ne aggódjon fiam, megyek, telefonálok. Rohanok....egyik lábam itt, a másik ott....

Lépcsőőő

Tudom-dom-dom-dom-dommm.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 00:22   
Èp a lèptop? es akkor hol a cikk? Mert nemreg olvastam egy nekrologot itt egy masik rovatban egy 86 evesröl aki remelhetöleg nem én vagyok. En meg elek es szeretek olvasni föleg ilyen komoly folyoiratot mint a Csiki Kurjanto . a 87 eves KáBé

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-27 20:35   
Kedves Olvasoink es Elofizetoink!

Nem kell hinni a tonkremenesunk hiret terjeszto negativ propagandanak. Tovabbra is teljes gozzel uzemelunk, akkor is, ha ez momentan nem feltetlenul lathato szabad szemmel.

Turelmuket tovabbra is koszoni,

A Szerkesztoseg

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 23:06   
A kétségbeesett, Kurjantó nélkül maradt olvasók segítségét kérjük, tönkrement a szerkesztőség egyetlen laptopja, valószínűleg a főnökasszony is ez ügyben szaladgál. Talán az olvasók között akad valaki, egy aranykezű mester, aki jutányos áron megjavítaná a drága készüléket

segítségüket előre is köszöni:
Mrs Wasorr főhoroszkópikus munkatárs
és Perec oknyomozó bedolgozó, aki nyomozati jegyzőkönyveit szeretné végre megírni.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 02:42   
2004-11-10 22:53, Perec:
- Megteszem, amit tudok .

Elore is halasan koszonom ! A mai vilagban mar a joindulat is nagy ertek .

ha még sokáig nem lesz fizetés, akkor lehet, hogy profilt kell változtatnom.

Ne csuggedjen ! Van meg ra remeny . A Szerkesztoseg mar is felfigyelt . Nem fogjak elnezni , hogy legjobb oknyomozojuk atalljon a konkurenciahoz . Fel a fejjel ! Igeret mar van mar az is valami.
Udv: fellegvar

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 23:21   
2004-11-10 22:53, Perec:
-
De ha még sokáig nem lesz fizetés, akkor lehet, hogy profilt kell változtatnom.

Kedves Perec nevu munkatars!

Eloszor is On jelenleg probaido alatt van, igy aligha varhat el fizetest. A mai vilagban halas kell, hogy legyen az ember, hogy allasa van, nemhogy nyilvanosan szot emeljen a munkahelyi korulmenyek miatt.

Masodszor, a nyomdagepek elakadtak ugyan egy beszorult bal labas ferfi kovboj csizma miatt, de az ennek eltavolitasara tett munkalatok hamarosan befejezodnek.

Tehat meg egy kis turelem!

Tisztelettel,

A Szerkesztoseg

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 01:34   

Eloszor is: Kedves 87 eves Kovacs Bobe! Mivel az On korosztalyat magan kivul senki nem kepviseli a csiki polgarok kozul, igy a "nyanya" szoval dobalozni meggondolatlan konnyelmuseg.

Masodszor, nyugalomra intenem Ont es a tobbi turelmetlen olvasot; a foallasban mukodo szerkesztosegi detektiv mar leadta az altala osszegyujtott anyagot, amely termeszetesen resze lesz a kovetkezo szamnak.

Turelmuket megkoszoni

A Szerkesztoseg

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 16:24   
Csatlakozom, a nyanyák hirekre éhesek. Nagyon elhanyagol bennunket es a kulturalodásunkat az ujsagszerkesztö meg detektivje.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 14:20   
Ezt az üzenetet már nagyon vártam!
Ha hamarosan nem lesz itt valami ujdonság, megirom a Mikulásank, hozzon nektek virgácsot

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 00:39   

Tisztelt Olvasoink es Elofizetoink!

Ezuton szeretnenk megkoszonni turelmuket, valamint az elharapozo szamu olvasoi levelek konnyebb befogadasa vegett 50 kobmeteres szureti puttonyra cserelt sajtoladankat megtolto konyorgo es fenyegetozo uzeneteket, amelyekben a Csiki Kurjanto legujabb szamat kovetelik.

Megnyugtatasul kozlom a szerkesztoseg neveben, hogy az uj szam mar a krumplinyomdaban van, es az elvarasoknak megfeleloen szaftos lesz.

Tisztelettel,

A Szerkesztoseg

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 08:04   

Mi az hogy Booooooo? MON-nak ez a leg job szorakosztato lapja.Ki nem ertekeli bujon sajat boooohuuu bure ala es booouuuu-zon ot ahor akar DE EZ a LEG JOB!!!!

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 07:25   
Happy Halloween!

Vicces egy Magazin ez az Onoke! Es fantazia-dus is.
kobak

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-09 14:07   
A Csíki Lefektető és Kifektető Bank közleménye

50 garasos címlet képe - az utóbbi időben elszaporodott pénzhamisítók leleplezése érdekében mutatjuk be

Több olvasónk kérésére tesszük közzé az alábbi árfolyamlistát.

97,13 buznyák = 9,51 garas
27,999 fabatka = 10,05 garas
4,78 picula = 5,85 garas
61,00 peták = -1,00 garas
A márkát, frankot, guldent, pezetát, egyéb divatból kiment pénzeket előbb a fent említett érvényes valutákra kell becserélni, utána váltható át garasra.
Obulust, péterfillért, júdáspénzt, kenőpénzt jóhírű bankunk nem vált, de megőrzésre elfogad.

Nálunk jó kezekben van a pénze!

Zsugori Zsombor
Direktor és Főrészvétlen

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 02:19   
2004-10-06 23:05, poesje:
- Mrs. Wasorr
Rezeda u 66. félemelet a lila-zöld postaláda mellett , szeánsz du.15-18
-

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 23:15   
2004-10-06 23:12, Perec:
-
Tisztelt Szerkesztőség!

Nagyon köszönöm a belém vetett bizalmat, és a poziciót ezennel elfogadom. Mielőtt holnap hajnalban munkaruha átvételre megjelennék (apropó, orvosom javaslatára csak úszósapkát szabad hordanom, hajhálót nem), néhány dolgot szeretnék tisztázni:

- Átlátszó öltözéket csupán őszinteségem jeléül viseltem, hogy érzékeltessem, nekem nincs takargatnivalóm.

- Én csak oknyomozással foglalkozom, bűnösség megállapításával nem. Én azt egy szóval nem említettem, hogy bármi is az én mulasztásom következménye lett volna, csupán az oksági összefüggésre mutattam rá. De ha már itt tartunk, tulajdonképpen azt is mondhatnám, hogy a névnapi üdvözlőlapok hiánya ismerőseim kicsinyes "fogat-fogért" attitűdjének tudható be.

- Nem csoda, hogy nincs Perec névnap. Ez csupán oknyomozói nevem, a hivatás természetes velejárója. Igazi nevem, na de hagyjuk.

Remélem Főszerk. Asszony is jelen lesz a holnap reggeli fél hatos munkaruha osztásnál, különben elviszem Ön elől az összes fellelhető szűk fekete nadrágkosztümöt.

Olvasóik kedves gratulációját, támogatását nagyon köszönöm, úgy érzem, szükségem lesz rá a jövőben.

Tisztelettel,
P.
-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 23:05   
Mélyen Tisztelt Főszerkesztő kisasszony!

Minden nagyrabecsülésem mellett is felháborodással olvastam, hogy Ön a Perec nevű oknyomozó riporterét kritikával illette, pedig még be sem öltözött az igért munkaruhába. Hát nem addig van ám!
Sietek kijelenteni, hogy a fent említett, aki nemrég még gyakornokként dolgozott a "Szimat" Magánnyomozóirodának (Pervesztő utca 9.) mondom, még csak gyakornok volt nemrég, mikor hozzá fordultam elkujtorgott okulárém ügyében. És ez a Perec időt és fáradságot nem kímélve, justus publicum esküjéhez híven hanyatt-homlok sietett segítségemre. Értékes tanácsai alapján hamarosan megleltem látószervemet egy díszpárna alatt. Ezt akár esküvel is bizonyíthatom.
Ennek ellenére maradok az Ön feltétlen híve:

Mrs. Wasorr
Rezeda u 66. félemelet a lila-zöld postaláda mellett , szeánsz du.15-18

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 22:47   
2004-10-06 19:44, rigojanos:
- De mindettol fuggetlenul az allas az One
-
Hjuuuu !!! Leesett egy ko a szivemrol !
Gratulalok , Perec !

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 19:44   
Tisztelt Perec nevu olvasonk!

Ezuton szeretnenk megkoszonni, hogy az onlajn interjun idoben megjelent, es ugyan a a professzinalis profilunkhoz meltatlan atlatszo oltozeket viselt, a benyujtott resumeja alapjan Onnek iteljuk a sokak altal ahitott (hiraeth) allast.

Mivel tokeletes jelolt nem letezik egyetlen allasra sem (lasd a Def Leppard felkaru dobosa), ezert ne erezze szemelyeskedesnek, ha ramutatunk a resumejaban arra a kompetenciajara utalo reszre, amely szerint a nevnapi koszontok hianyat sajat mulasztasnak tudta be. Az ezugyben folytatott nyomozasa igen sok kivannivalot hagy maga utan, ha azt vesszuk, hogy elkerulte figyelmet az az egyszeru teny, hogy Perec nev nem szerepel a naptarban.

De mindettol fuggetlenul az allas az One, es a holnapi naptol munkaba is allhat. Kerem jelentkezzen pirkadatkor a berszamfejto osztalyvezetonel, ahol a nmunkaruhajat is atveheti, beleertve a hajhalot, es a fodraszok koreben oly nepszeru fuzos, magasszaru cipot.

Gratulalunk!

A Szerkesztoseg

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 18:26   
2004-10-06 16:20, Perec:
- -
Kedves Perec !
A leirt alapos es nyomos ervek alapjan remelem , hogy felvetelt nyersz erre a poziciora . Igazan drukkolok neked.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 16:20   
Tisztelt Szerkesztőség!

Megtisztelve érzem magam, hogy felkértek, jelentkezzek a meghirdetett kitűnő pozícióra. Dédelgetett vágyam teljesülne, ha Önöknél oknyomozó bedolgozó lehetnék.

Tulajdonképpen egész eddigi életem az oknyomozói munkára készüléssel, illetve annak végzésével telt, ahogy ezt önéletrajzom alább kiragadott szemelvényei is bizonyítják:

1. Csecsemőkor
Nyomozás tárgya: létezik-e összefüggés bizonyos hangeffektusok kiadása és a cumisüveg megjelenése között?

Alkalmazott nyomozati módszerek: a kérdés megválaszolásához alapvetően experimentális nyomozati megközelítést választottam. A legcélravezetőbb módszernek különböző hangmagasságú-és erősségű effektusokkal való kísérletezés bizonyult, a ga-ga-ga-tól az ooááááááá-ig terjedő spektrumban. Ezután a megfigyelés és analízis következett annak kiszámítására, mely esetben nagyobb a statisztikai valószínűsége annak, hogy egy ismerős személy rohan felénk az óhajtott tárggyal kezében?

Konklúzió: összefüggés kétséget kizáróan létezik. Minél hangosabb és élesen sűvítőbb a hangeffektus, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nemcsak üres szócséplés hangzik el válaszképpen (utyuli-mutyuli, atyala-patyala stb.), hanem egy valódi, táplálékkal teli cumisüveg is előkerül.

2. Iskoláskor
Nyomozás tárgya: ki hagyta nyitva a kertkaput, minek következtében mind az ötven csirke hétmérföldes körzetben elcsavargott?

Alkalmazott nyomozati módszerek: a felderítéshez itt elsősorban pszichológiai módszereket alkalmaztam. Úgymint: a cselekmény időpontjában közelben tartózkodók diplomatikus meginterjúvolása ("te voltál, mi?"), a még szóba jöhető eshetőségek számbavétele (a kutya ki bírná-e nyitni a kaput) és hosszan tartó, komoly koncentrálást igénylő memóriagyakorlatok.

Konklúzió: a körülmények gondos mérlegelése után megállapítottam, hogy én voltam az.
Megjegyzés: a jól végzett oknyomozó munka öröme szinte majdnem teljesen ellensúlyozni tudta a két hónapi zsebpénzelvonást.

3. Fenőttkor
Nyomozás tárgya: mi az oka annak, hogy névnapomra senki nem írt képeslapot?

Alkalmazott nyomozati módszerek: ebben az esetben az oknyomozás legcélravezetőbb módjának a dokumentáris kutatás ígérkezett. A két ügydöntő fontosságú dokumentum-típusnak az idei és tavalyi határidőnaplóim és bankszámla-kimutatásaim bizonyultak. A naplók tanulmányozása következményeképp megállapítottam, hogy azokban sem az aznapi hivatalos névnapok, sem ezekre emlékeztető személyes bejegyzések nem szerepeltek. Az utolsó évre visszamenő bankszámla-kimutatások nem tartalmaztak adatot arra nézve, hogy esetleg a postán is jártam volna. Ellenőrző módszerként ismét a memóriagyakorlatot hyvtam segítségül.

Konklúzió: az üdvözlőlapok hiányának legvalószínűbb oka az, hogy én sem írtam a névnapjára senkinek.
Elvetett teória: előfordulhat még az is, hogy az utóbbi években eltörölték a névnapokat, de a falinaptár ennek sajnos ellentmond.

A fenti esetek inkább mindennapi oknyomozásokat írnak le, mint amilyenek a Csiki Kurjantóban is várhatóak. Szeretném azonban megemlíteni, hogy széles körben ismert személyek számára is elvégeztem már számtalan oknyomozó megbízást. Röviden (és természetesen név nélkül, hiszen a hivatali titoktartás kötelez) ezekből is szeretnék néhányat megemlíteni:

1. Régebben keveset használt, de igen kedvelt elveszett szaxofon lelőhelyének megtalálása (megoldás: a kamrába lett betámasztva tévedésből, a disznósajt mellé).

2. Stratégiai fontosságú 10-es házszám ellenség előli álcázása (megoldás: számsorrend megfordítása, 01-re).

3. Annak felderítése, miért nem sikerül az esti mosogatást edénytörés nélkül elvégezni (megoldás: hatcentis körmök gátolják a biztos edényfogást).

Referenciaképpen hadd idézzek a nekem küldött köszönő levelekből (természetesen ismét név nélkül):

"Bravó!"
(Mr B. C.)

"Ha maga nem létezne, ki kellene találni."
(Mr T. B.)

"Micsoda zseni!"
(Ms G. D.)

Az állás betöltéséhez szükséges egyéb dokumentumok és felszerelések rendelkezésre állnak, úgymint:
- Zaporozsec oknyomozó gépkocsi
- hűtő-és fűtőigazolvány
- elköltsi bizonyítvány
- dugóhúzó.

Maradok tisztelettel:

Perec

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 02:19   
Kedves Poesje, le kell rántanom a leplet a főszerkesztő asszonyról. Ő nem Rigójánosvitéz, hanem tk. Kukorica János.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 17:59   
igenam de nem egyedul kapirgaltam a levelek között

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 17:29   

Tisztelt Olvasoink es Elofizetoink,

Az utobbi napokban a szokottnal is nagyobb mertekben es gyakorisaggal telt meg szerkesztosegunk ele kihelyezett sajtolada. A megszokott, kulonbozo testreszeket abrazolo obszcen termeszetu fotografiak mellett (amelyekkel kapcsolatban megjegyzem, hogy mostmar csak egy bal terdkalacs hianyzik az azonositashoz) nagy szammal erkeztek levelek jozan allapotu, bar osszezavarodott csiki lakosoktol. Ezek az izgatottsagukrol tragar szavakkal megspekelt irasokkal beszamolo polgarok arrol szerettek volna tudomast szerezni, hogy a Mary nevu lakos altal terjesztett pletyka huen tukrozi-e a valosagot. A pletyka termeszetesen az S.H. monogramu, tisztesseges helybeli ertelmisegi fiatelember, illetve a korozes alatt allo pernahajder, Ubuge Tibor allitolagos cinkostarsi kapcsolatara utal.

Ezuton szeretnenk tehat veget vetni a legbol kapott hireszteleseknek, amelynek a vegere jartunk. Melyremeno, kutyak bevonasaval vegrehajtott nyomozasunk feltarta a szerencsetlen felreertes okat. Talan meg emlekeznek a Tisztelt Olvasok arra, amikor S.H. helybeli ertelmisegi fiatalember utlevelkepenek a tarskereso rovatunk szamara valo beszallitasat kovetoen, autostaskajat hatrahagyva szaguldott el ferfivazas camping biciklijen. Szerkesztoink a megtalalt taska tulajdonosanak felfedeset illetoen azt atkutattak, es a zsebfesu, meztelen not abrazolo ongyujto, valamint a Fules magazin 1976 oktoberi szama mellett megtalaltak az utlevelet, a kitepett fenykepes lap nelkul. Az ujonan vasarolt szerkesztosegi Barkassal utanaeredtunk a tulajdonat ily szerencsetlen modon hatrahagyott csiki lakosnak, es a meggondolatlanul hasznalt 130 kilometer per ora sebesseg miatt utanunk eredo csendorsegi jarmu kozremukodese altal furgonos uldozes aldozatai lettunk. A foutcan vegigszagulva elhaladtunk 87 eves Kovacs Bobe kunyhoja elott, aki eppen egy zsak falevelet ontott a szomszedban lako, es az ablakaban felmeztelenul pipazo ozvegy Kolompar Janos kapuja ele, majd a haz fele fordulva sepregetni kezdett. Az elszaguldo szerkesztosegi furgon motorjanak zajara az ut fele fordult, de az elozo nap kiujult lumbagoja miatt mar csak a csendorsegi Barkast lathatta, amint a kozben biciklijenek defektes kereket a tavolban pumpalo S.H. iranyaba hajt szirenazva.

Az idos asszony azonnal a kozeli adatfeldogozo hivatalba sietett, hogy a Mary nevre hallgato uj osztalyvezetonek elujsagolja, hogy a Csiki Csendorseg Ubuge Tibort korozo osztaga S.H. szemelyere is kiterjesztette a nyomozast. Mary pedig allampolgari kotelessegenek engedelmeskedve (tudta nelkul tevesen) tajekoztatta errol a helyi mediat.

Az ugy konkluziojanak levonasa erdekeben itt kozoljuk a csendorsegi Barkas kepet, hogy a tovabbiakban gond nelkul felismerhesse a csiki lakossag a hatosagi jarmuvet, es azt egyuttal meg tudja kulonboztetni a szerkesztosegi furgontol.

Tovabba ezuton szeretnenk bejelenteni, hogy ebbol a szerencsetlen ugybol kifolyolag, es a tovabbi felreertesek elkerulese vegett meghirdetunk egy oknyomozo riporteri bedolgozo allast, amelyre itt varjuk a jelentkezest, illetve a referenciakkal ellatott resumet, elsosorban a mar burkoltan erdeklodeset kinyilvanito Perec nevu lakostol.

Koszonettel,

A Szerkesztoseg

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-03 18:54   
2004-10-03 18:11, poesje:
- Önnek semmi sem elég jó
-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-03 18:11   
Mélyen tisztelt Rigójánosvitéz Főszerkesztő saját kezébe

Én egy nemrégi olvasójuk vagyok, ismerősöktől kapom a kiolvasott lapokat, mondom én új vagyok az olvasók között, aki emberfeletti erőfeszegetéssel átrágtam magam lapjuk mindahány régebbi poros és dohos és egérrágta számán, és most megragadnám az alkalmat, hogy egy súlyos hiányosságra hívjam fel az önök nagyrabecsült figyelmét. Akárhogy kerestem-kutattam, sehol nem találtam reklámokat. Ez tűrhetetlen. Ebben a modern világban, amikor a technika csodái lehetővé teszik, hogy képernyőnk elől el se mozdulva vásárolhassunk, rendeljünk pizzát, kössünk életbiztosítást, és játsszunk szerencsejátékokat, mondom ebben a modern időben az olvasókat megfosztani a reklámoktól több, mint bűnös felelőtlenség. Vegyünk például engem. Én számos kilométerekre lakom a csíki szerkesztőségtől, szerettem volna interneten megrendelni a Kurjantót, hogy legyen honnan tájékozódni ebben a rohanó világban, ahol úgy kell a friss információ, mint egy falat jó vörösbor. Mondom rendelni akartam, félreértés ne essék, nem előfizetni, csak rendelni. Egy hónapos próbaidőre gondoltam, természetesen ingyen azaz gratis, ámde hiába forgattam végig az összes eddig megjelent példányt, elkopott a nyelvem a nyálazástól, mégsem találtam online megrendelőlapot. Látják kérem, így riasztják el Önök a reménybeli olvasókat. Ámde ez engem nem tántoríthat el, hogy a reklámok ügyét az Önök egyébként színvonalas lapjában dűlőre vigyem. Szóval, mint mondtam, reklám nélkül nem élhetek. Csak nemrégiben láttam egy reklámot, ahol 1x1x1 méter méretű postaládákat hirdettek, amibe végre beleférne a napi reklámújságmennyiség. Természetesen, mint minden haladó gondolkodású ember, már 4 órakor hajnalban odaálltam a sorba, és délután 5-re már egy gyönyörű, lila-zöld, 1 köbméteres postaláda boldog tulajdonosa lehettem. Látják, kérem, mire jó a reklám? De nem magyarázok tovább, inkább egy konkrét ajánlatot tennék a főszerkesztő kisasszonynak, talán saját példáján okkulna (tudom ám, hogy egy ká, de okkultizmussal is foglalkozom Mrs. Vasorr Rezeda köz 66 félemelet, megismerik a postaládáról, naponta 15-18), szóval tudom ám hogy a főszerkesztőkisasszony nagy gondban van ám öltözködés ügyben.
Hétszámra küldözgetik a kedves olvasótársak a szebbnél szebb modelleket, ám Önnek semmi sem elég jó. Bezzeg ha volnának reklámok. Csak tegnap hallottam éppen egy nagy áruházban, ahol a próbafülkében voltam, természetesen próbáltam, egy fekete kalapot, munkaruhának, amikor hallom ám hogy a mellettem lévő fülkéből 1 hölgy egyre-másra küldözgeti vissza a ruhákat az eladó kisasszonnyal, aki aztán végülis csak megkérdezte, milyen színűt, számút, fazonút szeretne a kedves vevő? Jött ám a válasz:
-Osztálytalálkozónk lesz, mindegy, milyen csak nézzek ki benne 10 kilóval kevesebbnek és 10 évvel fiatalabbnak.
Ekkor a másik próbafülkéből kiszólt valaki:
-Mindjárt kettőt hozzon belőle.
Namost kérem, vagy magácska volt valamelyik próbafülkében, és akkor a dolog már nem aktuális, vagy nem magácska volt, és akkor postafordultával –némi javadalmazásért – megírom az áruház nevét és címét. Ezt most ugye a szigorú reklámellenes szabályzat miatt nem tehetem. Ingyen meg amúgy sem tenném.
Tisztelt főkisasszony, várom a válaszát, leendő megrendelőjük
Mrs. Vasorr
Rezeda köz 66. félemelet a lila-zöld postaláda mellett
(ugyanott antik kristálygömb kis hibával eladó)

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-03 12:29   
Tisztelt Szerkesztőség!

Oknyomozó munkám során birtokomba jutott adat szerint az egy főre jutó Cluedo-játékosok a legnagyobb arányban Nürnbergben fordulnak elő Európában.

Emellett arról is hallottam, hogy Mary nemrég bizalmas jellegű tárgyalásokat folytatott egy gyanútlan könyvkiadóval készülő kézikönyve, "Összeesküvési elméletek haladóknak" kiadatásáról.

Továbbra is fankos tisztelettel,
Perec

PS. Tudomásom szerint csak kukoricacsutkával működő fűtés van a Barkasban. Kérem szíveskedjék utánaérdeklődni, ehhez is szükséges-e fűtő igazolvány.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-03 02:36   
2004-10-03 02:18, Mary:
- Ez a levél nem feljelentés, Isten bizony!
-
Talan , nyomra vezeto ?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó