2018. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> A német nyelvről!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-04 07:51   
2009-04-03 22:17, Perle:
-

Én gondoltam rá, hogy kezdőknek kellene egy topik, mert igazuk van, ezerszer választ adni mindenféle kóbormacskának elég uncsi.

-

Van ilyen topik, kifejezetten erre a célra, az ilyen és kapcsolódó témák ott kívánatosak (a fenti, idézett elgondolásból, és hogy ne szóljon az összes topik infókérésről):

Németországba menni... c. topik
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1682&forum=4&2499

Ha például látod, hogy a beszélgetés ilyen téma felé kanyarodik, válaszolj ott, és az eredeti helyen hagyj egy linket, és meg is oldottad.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 22:32   
2009-04-03 22:17, Perle:

Gyöngyöcske drága, gyere át a törzsasztalhoz!! Bitte!

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 22:17   
Abelagi, HOL voltál??? Egyedül kellett itt védenem a kezdők érdekeit, te pedig közben éled világod? Már majdnem férjhez adtalak. Mán ha lyány vagy.
Most merek válaszolni, mert a tanultabb kollégák valami üveget nyitogatnak Lepu törzsasztalánál.
Egyébként ma már a tisztítótüzet emlegették, egyszóval a szemükben meghaltam.
Pedig ha látnák, hogy neeeem tőlük kérsz tippet, hanem TŐLEM, már írnák is a magukét a "leszakad a pofámba".

Én gondoltam rá, hogy kezdőknek kellene egy topik, mert igazuk van, ezerszer választ adni mindenféle kóbormacskának elég uncsi.

Aztán harminc év múlva, mikor mi már törni magyar, majd összedobunk valamennyi zsét, és bezsuppoljuk Őket valami Heimba. Ott aztán megemlékezhetnek eme szép évekről.

Ja, a nyelv:
1. Nálunk van elég sűrűn ingyenes hirdetőtábla. Csinálj egy jópofa hírdetést, mondjuk azzal a tartalommal, hogy "amíg Ön urlaubon van, stb.,stb." Nekem van egy ismerősöm, képzeld két kutyája is van. Szerencsétlen állatok egész héten távol a gazditól kell töltsék a hetet, mindössze azért, mert nincs, aki napközbe megpisiltesse őket. Hétvégéig egy panzióban vannak.
2. Hidd el, munka van. Nyelvtudás nélkül is(na most váltom ki az igazi felháborodást). Hiszen ebben az országban is élnek siket-némák, talán nekik nincs esélyük?
Keress minijobot. Erről az infókat itt találod: www.minijob-zentrale.de
3. Légy mindig őszinte a potenciális munkaadóhoz, és persze önmagadhoz. Mire vagyok képes jelen pillanatban, aztán lehet majd álmodozni.
4. Természetesen, ha agysebész vagy, esetleg metafizikával foglalkozol, az összes fentit felejtsd el, igaz, akkor fogalmam sincs mit kell tenned.
5. NYELSULI. Nem tudom N.o.-ban minden tartományban így van-e, de Bayernban így működik. Megkérdezed a sulit benne vannak-e az integrációs programban. Ha nem, peched van. Ha igen, kitöltetnek veled egy papírt (indokolni kell, miért kéred a kedvezményt), és ők továbbítják a BAMFbe. Ez a migrációs hivatalon keresztül megy. Kicsi levélváltás követi, majd 1 euro/ óráért üldögélhetsz egy viszonylag magas színvonalú oktatásban. A Volkhochschulék benne vannak, de a jobb sulik is. Így keresd: "Integrationskurse mit Aphabetisierung".

Jó tanulást, én is nagyon élvezem-(tem)(csakhogy "perlés" maradjon az üzim).

abelagi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 16:48   
2009-04-01 09:50, Perle:

"Nagyon örülök, hogy sikerült olyan témát feldobnom ami ennyi reakciót váltott ki. "

Köszönöm a segédletet a tanulás terén ezeket is csinálom, úgy látszik kicsit türelmetlen vagyok. Gondolom, mint mindenki, én is érteni már elég sokat értek, de mint ahogy írtátok, még menekülök, ha látom, hogy kérdezni akarnak tőlem.

"pl. vállalj kutyasétáltatást (ezer ilyen ötletem van)."

Ezt hogy (biztos buta a kérdésem)? Egyszerűen menjek oda ahhoz, aki kutyát sétáltat?

"Munka: azt mondod nekik: Hey Job? Vagy azt mondja, ja, vagy azt, hogy nein."

Sintén hol, mert eddig úgy látszik rossz helyen mondogattam

"Ha kell a nyelvsulihoz kedvezmény, leírom mit csinálj. Sok sikert!"

Köszönöm, a sulit nagyon élvezem, "kisiskolás fíling", a kedvezmény pedig érdekelne, ha nem vagyok pofátlan.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 12:52   
Hát ha a disznóólat rólam nevezték el, és már túl vagyok a leadósúlyon, perle meg valami disznótorról beszél, illetve 50 kilót osztogat belöle a szomszédoknak, akkor lehet nem ártana résen lennem, nehogy az legyen Dezsökének meg kell halnia.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 12:40   
2009-04-03 12:01, hunor:

Andu, hunor,
ne ragozzuk ezt a disznóól témát tovább, mert a végen olyan lesz mint a világgazdaság...egy nagy felfújt semmi, és ha kipukkad, mindenki sír.

Perle, mindjárt válaszolok neked a törzsasztalnál.
Nem azért mert csakazértis, hanem mert tényleg nagyon elkanyarodtunk a topik témájától.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 12:19   
2009-04-03 12:03, Perle:

Én most éppen szó nélkül maradtam. A férjemnek 3 pasas vendége jött 4 napra. Az este a vacsoraasztalnál mind a négy egyszerre beszélt és mind nekem ráadásul nem egyforma sebességgel. Azóta is töröm a fejem, miről is lehetett szó, nekem már a reggelin-ebéden-vacsorán járt az eszem, mert 4 férfi 4 szája tud egyszerre beszélni és enni is

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 12:03   
Neked is Poe, még itt vagyok! Ebéd szünet. Látod, a varázsa alá kerültem ennek a fórum izének, nem eszek, nem alszok. Mindig voltak akik mások után loholtak, de vagy azért adtak a véleményére, mert tényleg tudott, vagy azért, hogy jó van vazek, igazad van, csak maradj már csendben.
Egyébiránt több helyen is megjegyeztem Lepu jó fej... De hogy a másik mit mond pontosan, nem érdekli, csak az, amit Ő kihámoz belőle így eljut oda, hogy nem is a témában szól hozzá.
Úgyse foglalkozik ilyen tyúkkal, mint én, csak nektek írom, hogy szerintem okos. Nagyon hasonlít a férjemre... A múltkor mentünk hazafelé, és majd'300 km-en keresztül légvétel nélkül adta elő a xx. század elejét, én pedig azon törtem a fejem, hogy megálljunk Bécsben, és mit főzzek otthon, ha megérkezünk.
Szerinted?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 12:01   
2009-04-03 11:32, Andu:
-

Hunor ezt, hogy
"Menjünk át a törzsasztalhoz, az sokak szerint egy homokozó, egy gumiszoba és egy disznóól keveréke.." ezt nem lehet másként érteni. Egyetlen egy topik se lesz magától se gumiszoba, se disznóol nemdebár?

Háááááát, először is megnézném, ki írta. HA egy új forumozónak lenne első hozzászólása, gondolkodnék talán pár másodpercet, hogy mit is akar mondani, ha pedig ismerném a hozzászóló személyét, akkor abból érteném, hogy lehet-e, vagy sem sértő. Én tényleg nem találom azt, a Te megjegyzésed inkább venném annak - de pont az előző logikai menet miatt mégsem.

Azok a költözetések viszont,amiknek se elözménye, se további folytatása már nem volt, azok zavartak. Föleg azért mert néha frankón pont betettek egy éppen aktuális beszélgetésnek. Ezekért reklamáltam.
Meg tudod, úgyse jönnek ehhez a törzsasztalhoz mások, eleve kizárt a költöztetett témák folytatása. "

Tudom, hogy kapásból a költöztetés nem a legjobb. Egy-két-három elkanyarodó hozzászólás belefér nyugodtan, hiszen kapcsolódóan merülhet fel más gondolat is. De ha mondjuk a negyedik, ötödik eltérő hozzászólás után valaki a beszélgetést átvezetné megfelelőbb topikba, akkor nem is kellene költöztetni, és menne minden tovább rendesen.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 11:43   
2009-04-03 11:20, Perle:

Szia Perle

- Lepunak nem kell ügyvéd, ő annak is a legjobb
- Sokan kedveljük itt, én speciel azért, mert a fórumon ő azon kevesek egyike, aki nem fél senki nyelvétől, véleményétől, és mindig megmondja, amit épp abban a pillanatban gondol. Lehet, hogy az nem helyes, lehet, hogy 5 perc múlva másként gondolja ő maga is, de üde színfolt volt mindig a sok ellhallgatás, hátamögött sugdosás, hazugság és affektálás között.
- Vitatkozni vele nem érdemes, mert ha te írsz egy sort, arra ő tízet felel, és így hatványozódik a dolog egészen a Háború és béke leütésszámáig

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 11:42   
Drága Andu, ki meri betenni a kis mocskos kezdő lábát abba a csehóba ahol a beszélgetés javarészt olyan témában zajlik amikhez csak kevesek értenek. (Igaz azt mondják, hogy a politikához és a focihoz mindenki ért.)
De a keresőbe soha nem fogja egy érdeklődő se beírni, hogy Fürth vagy mi fene. (Most kapok Lepu "apu"-tól), tehát nem is kell tartanotok külső erők véleményétől. Puszi a hasatokra

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 11:32   
2009-04-03 10:55, hunor:
Ama megjegyzés szerintem a topikra vonatkozott viccesen, nem a hozzászólókra (ha jól értettem).

Hunor ezt, hogy
"Menjünk át a törzsasztalhoz, az sokak szerint egy homokozó, egy gumiszoba és egy disznóól keveréke.." ezt nem lehet másként érteni. Egyetlen egy topik se lesz magától se gumiszoba, se disznóol nemdebár?

Azok a költözetések viszont,amiknek se elözménye, se további folytatása már nem volt, azok zavartak. Föleg azért mert néha frankón pont betettek egy éppen aktuális beszélgetésnek. Ezekért reklamáltam.
Meg tudod, úgyse jönnek ehhez a törzsasztalhoz mások, eleve kizárt a költöztetett témák folytatása.

De végül is mindegy, a Te dolgod, azt csinálsz amit jónak látsz. Akinek nem tetszik el lehet menni.

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 11:20   
Szép napot Amadeus, Rád hallgatok. De, hogy is ismerhetné meg a kezdő csirke Leput ha mindig másnak látszik? Kérem, én ehhez nem vagyok hozzászokva. Vagy legyen valaki tök uncsi, vagy igazi ungarisch virtussal bíró, vagy legyen olyan amilyennek én akarom látni. Igaz a kaméleon sem azért változtatja a színét, mert simogatjuk.
Mindenesetre nehezen tűri az "újakat". Pedig biztosan nem egy szakterületen ténykedünk, hogy a munkáját kellene féltenie Tőlem.(Persze lehet, hogy ha tudná mit dolgozom Ő ahhoz is jobban értene.)
Te vagy az ügyvédje?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 11:14   
2009-04-03 10:55, hunor:
Ama megjegyzés szerintem a topikra vonatkozott viccesen, nem a hozzászólókra (ha jól értettem)

Jo reggelt, gazduram, jól értetted!

Valóban a törzsasztal tagjaként gyakoroltam öniróniát.
Nyugodtan tegyél oda mindent amiröl úgy gondolod, hogy máshová nem passzol bele.
(Legyen legalább egy szines topik a fórumon.)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 10:55   
2009-04-03 08:34, Andu:
-

"Kis rosszindulatusággal lehetne ám minden fórumtársunkról hasonló megállapításokat tenni. Söt! "

Ama megjegyzés szerintem a topikra vonatkozott viccesen, nem a hozzászólókra (ha jól értettem).

"Van egy ötletem! Ezentúl másoljon Hunor minden kényes témát egy másik topikba. (hely van böven a halott, több ezer topik egyikében )
Eddig se értettem, többször reklamáltam is, hogy mi a fészkes fenének kell mindent, de mindent amit máshonnan kitrágyázott hozzánk berondítani."

Több oka van:
- a törzsasztal, mint olyan, kötetlen. Így oda mehet bármi, ami máshol eltérne, offnak számítana.
- pár éve szó esett a moderálásról, akkor egyeztünk meg (ha jól emlékszem, Te is résztvettél a vitában), hogy a Lepu törzsasztala szabadabb lesz. A kényes témák odaköltöztetésének ez az oka, nem szemétládázás, egész egyszerűen egy kötetlen, szabad(abb) topik. Ha valamit nem tartottok odavalónak, nyugodtan lehet szólni, kivehetem onnan (nem kívánok semmit bemásolgatni, ha nem akarják benne, de akkor meg kell szólni).

Hunor

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 10:30   
2009-04-03 09:05, Perle:
Pedig olyan jó fejnek tűnt

Gondolod, elég idöt szántál rá ahhoz, hogy igazán megismerd?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 10:19   
2009-04-03 10:12, amadeus:

Ama, ezzel ezer százalékosan tisztában voltam!
A kérdést "sokak" véleményével kapcsolatosan csak azért tettem fel, hogy éreztessem, milyen sértö.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 10:12   
2009-04-03 08:34, Andu:
Te melyik csoporttal tudsz azonosulni? En speciel nem érzem magam se dedósnak, se agyilag gatyának, de föleg nem disznónak.

Anduka, én sem, ezért írtam azt, hogy "sokak szerint".

..hely van böven a halott, több ezer topik egyikében..

Jó ötlet, legalább néha azokat is olvassa valaki.

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 09:05   
A "törzsasztalról"...
Na, remélem jól aludtatok, kivéve Leput. Én lépek is attól az asztaltól, mert ahogy le lettek osztva a lapok, tudni lehet ki nyer.(MA)
Megyek a kismamákhoz, egyedül ott nem találtam tőle hozzászólást. Ja, meg Venezuelában.
Pedig olyan jó fejnek tűnt...

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-03 08:34   
2009-04-02 11:14, amadeus:
Menjünk át a törzsasztalhoz, az sokak szerint egy homokozó, egy gumiszoba és egy disznóól keveréke, minden kényes témát Hunor odamásol.

Ama, Te melyik csoporttal tudsz azonosulni? En speciel nem érzem magam se dedósnak, se agyilag gatyának, de föleg nem disznónak.

Kis rosszindulatusággal lehetne ám minden fórumtársunkról hasonló megállapításokat tenni. Söt!

Van egy ötletem! Ezentúl másoljon Hunor minden kényes témát egy másik topikba. (hely van böven a halott, több ezer topik egyikében )
Eddig se értettem, többször reklamáltam is, hogy mi a fészkes fenének kell mindent, de mindent amit máshonnan kitrágyázott hozzánk berondítani.

Uff!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-02 12:51   
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4077&forum=4&12369

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-02 11:14   
2009-04-02 10:53, Perle:
Igazad van, ez a téma nem ide való.
Menjünk át a törzsasztalhoz, az sokak szerint egy homokozó, egy gumiszoba és egy disznóól keveréke, minden kényes témát Hunor odamásol.
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4077&forum=4&12368

De most dolgoznom kell, majd késöbb ott írok.

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-02 10:53   
Köszi Amadeus.

Nem veszem kioktatásnak, és ha bölcsességedet részesítem előnybe, még el is gondolkodtatott. Látod, Te itt éltél én pedig ott(HON). Talán ezért alakult ki pár évtized alatt bennem ez a már-már riasztó védekező mechanizmus.
Sajnos az egyik oka annak, hogy itt vagyunk magyarázat is lehet, ugyanis otthon már féltünk és féltek a gyerekeink. Nekünk nem anyagi indokai voltak az új "haza "keresésének. A férjem augusztusban azt mondta: pakolj, megyünk. Persze, ahogy lenni szokott, több mindennek kell történnie, hogy az ember egy ilyen komoly döntést hozzon. Ha konkrét híreket szeretnél, tudok egy-két helyet a neten, ahol a valóság ott van feketén-fehéren.
Fáj a szívem, de már nincs mit tenni.
(Bocsi ha ez a téma nem ebbe a fórumba való, vagy nem beszéltek szívesen ilyesmiről, de majd csak valaki rendet csinál...)

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-02 10:18   
2009-04-02 09:06, Perle:
Ezt a "támadót" eddig nem említetted.
Azért vigyázz, kinek és mikor mondasz ilyeneket.
Ne ess abba a hibába, hogy egy embert helytelen viselkedése miatt egy politikai réteg által elkövetett történelmi bünöket emlegetve próbálsz "fejbevágni", és ezzel általánosítva egy egész népet elítélsz.
És föleg ne tedd ezt abban az országban, ahol a szülöfölded által meg nem adott megélhetési lehetöségeket kerested és megtaláltad.
Könnyen elöfordulhat ugyanis, hogy valaki megkérdezi:
Ha problémád van a németekkel, akkor miért élsz közöttük?
Mégcsak meg sem haragudhatnál a kérdésért.

Mindez nem kioktatás, hanem egy jótanács valakitöl, aki élete nagyrészét Németországban, német emberek között élte le és már rájött, hogy egy embert nem az teszi emberré, hogy milyen nemzetiségü.

Egyébként te - mint kutyagazdi - rossz ember nem lehetsz!

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-02 09:06   
2009-04-02 07:13, amadeus:
-

Amadeus, ezt nem a házmesternek mondtam! Ezt annak a "támadónak", aki megkérdőjelezte ittlétünk jogosultságát. Gondolom, nem ellenem van kifogása, hanem köbö minden külföldi ellen. Persze most meg nem a turistákra gondolok, mielőtt megkérdeznéd. Persze, azt is lehetne mondani, hogy fizetjük a nyugdíját, de ez durva, nem?
ui.: a házmester cuki...

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-02 07:13   
2009-04-01 22:42, Perle:

"Elnézést, hogy volt az a dolog 1939 és 1945 között? Dachauban már jártam, a többi hely is ilyen szörnyű?"

És ezzel mit akarsz mondani a házmesternek?

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-01 23:01   
2009-04-01 22:42, Perle:
-
Hú Perle, és mennyi ilyen hülye "semmit nem tudok, segítsetek" hirdetés lett már törölve... Egy idö után nagyon belefásul az ember.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-01 23:00   
2009-04-01 21:47, Andu:
-
A Bloomberg nekem is nagyon gyors... de azért nem csak innen szedem össze az nyelvtudást , járok suliba, munkában is kell fordítsak, németröl angolra, de ha megkérdeznék, mi az magyarul, szerintem csak hápognék...

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-01 22:42   
Még itt vagytok? Tök izé ez a helyzet... Kerestem volna már több fórumon olyan sztorikat amiket kezdő magyar vándorok adtak le de nincs. Mindenki csak ilyesmit ír: Van munka? Tudtok munkát? Sokat szenvedhettek miattunk. Már kínomban a finnországi magyarokat is megnéztem, de valahol uncsi, van fórum, ahova pedig 2002 óta nem ír senki.
A nyelvi sztorikból is kifogyhatatlan lennék az utolsó öt perce volt, mivel a kutyámnak pisilnie kellett, hát levittem. Útközben találkoztunk a Hausmeisterrel. Igazi hatalmas jóképű bajor. Barna haj széles vállak... Mivel egy kukkot nem értettem, vagy azt mondta, hogy holnap viszik a bio szemetet, vagy azt hogy jönnek leolvasni a vízórát. De a hanghordozásából ítélve azt is mondhatta, hogy de el kapnálak te kis szőke. Minden esetre én mondtam neki, hogy oké megmondom a férjemnek.
Egy másik nyelvi problémát is áthidaltam. Ha tudom, hogy bánt a szemétje, a következő két mondattal ajándékozom meg: "Elnézést, hogy volt az a dolog 1939 és 1945 között?Dachauban már jártam, a többi hely is ilyen szörnyű?" Persze bemagoltam németül...
Szóval, aki kezdő vándor, annak sok mindent át kell hidalnia.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-01 21:47   
2009-04-01 21:37, Erazs:

Teletubbies

Hinter den Hügeln und keinem bekannt,
da liegt Teletubbiesland!

Jaj, még otthon éltünk és nyusz egyáltalán nem beszélt németül (2 éves lehetett). A KIKA-át be tudtam hozni, ezzel kínoztam szegényt, reméltem, hogy kicsit tanul belöle németül. (a hinauf, hinein, stb.-nél pedig én sasoltam nagyon!

Anno angoltanulásnál nekem a CNN sajnos nem segített, mert egyszerüen nem értettem, túl gyors volt a tempó.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó