2019. június 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Élet Olaszországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 12:13   
12/10/2004 12:09
Szia Ildida!Igaz en nem del olaszorszagban elek,hanem egy kicsit feljebb Bolognaban,de ha gondolod kapcsolatban maradhatunk. Ha tudok nagyon szivesen segitek! Szia Andrea

ildida  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 19:45   
Köszönöm Eszter, megprobálom hátha sikerül valakivel megismerkedni. Mégegyszer kösz, ildi

eszteri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-04 11:43   

szia! en meg uj vagyok itt, de meglattam a kerdesedet es van egy otletem.van a Nlcnek egy foruma, ahova Olaszoban elo magyarok irnak, ott tudom hogy van valaki Cataniabol, csak a nevere nem emlekszem. Ha irsz nekik, biztosan segitenek. En Novaraban (Milano kornyek) elek...
remelem segitettem.eszter
ja es itt a link:
http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?bw=&forumid=4885&forumuser=&id=57&step=0&page=2

ildida  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-04 11:22   
Sziasztok!
Nem ismertek Cataniaban vagy Siracusaban élő magyarokat?
Novembertől Lentiniben fogok élni és szeretném felvenni a kapcsolatot a kinn élő magyarokkal.
Köszi a segitséget

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 17:16   
23/09/2004 17:10
Kedves Olaszorszagban elo honfitarsaim....Hol vagytok?
Senki sem kukkant ezekre a MON lapokra,pedig mar nalunk is kezdodik az esos osz!
-Ha lenne valaki a vonalon azert elfecsegnek vele...!!

enike74  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 17:31   
szia nem tudsz valami közelebbit a milánói magyarok honlapjáról? nagyon érdekelne
köszi

gabineni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 21:01   
2004-06-20 10:22, melinda:

Jó estét Melinda!

Köszönöm szépen kedves szavaidat és tanácsodat.

Gabinéni

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 10:22   
2004-06-19 23:05, gabineni:
-
Isten hozott, köszöntelek szeretettel!
Minden tartományban más és más a helyzet. A Téged érdeklõ kérdésekre talán a római magyaroktól kaphatsz kielégítõ választ. Talán Hunor, e fórum gazdája ismer néhány római MON-tagot.
Kellemes vasárnapot!

gabineni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 23:05   
Sziasztok!

Nagyon örültem, hogy rátaláltam erre a fórumra. Férjem Rómában kapott munkát és néhány hónap múlva remélhetőleg költözünk is. Két kisfiunk van, 6 és 1,5 évesek. Beleolvastam az eddigiekbe, úgyhogy elkezdek gyorsan olaszul tanulni. Rengeteg kérdésem van, ezek egy része az iskolákkal, óvodákkal kapcsolatos. Kit "bombázhatnék"?
Köszönöm.

Gabineni

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-16 07:31   
Ma megkezdõdnek az írásbeli érettségi vizsgák.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 09:48   
szia mozzyka!

Csupan udvozolni szeretnelek a MON fedelzeten. Itt a vilag minden tajarol gyulekeznek, jo tarsasag van, igaz, legtobbet a fenti, kulonbozo kategoriak alatt irunk. Ime, hasznalati utasitas, tartalomjegyzek: http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=62&8 Es gyorsan meg par tipp: a Mi vagyunk! alatt kozossegi temak, bemutatkozas, szuletesnapok, stb., a Csalad, szabadido, erdekessegek alatt sok erdekes dolog, magyar konyha, ferjekrol, sport, stb., Kultura alatt filmek, konyvek, zene, a Magyarkent kulfoldon, kulfoldikent otthon beilleszkedes, vegyeshazassag kapcsan, de erdekes a tobbi rovat, a Cseveges, stb. is es sok helyen van olaszorszagi vonatkozasu iras is.

Kellemes tovabbi csevegest, MONozast kivanok!

Hunor

mozzyka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 18:55   
Szia Timea!!!!Udv/hozzam kepest../ regi forumosok!!!!!

Hat,latod,Timea,igy legalabb nemcsak itthonrol telefonalunk egymasnak,hanem a MON-nek koszonhetoen itt is udvozolhetlek...Nem volt nehez radismernem...Gondolom ,az "alnev "ellenere" neked sem tul bonyolult a dolog...
Egyebkent mindenkinek meleg udvozlet.En is Romaban elek romai ferjem oldalan,gyerekunk meg nincs...bar a projekt tervezoben.Csupan egy kutyatermeszetu sziami cicam enyhiti a neha itthon toltott napok egyhangusagat...Egyelore meg nem dolgozom,de a jovore...a nagyon kozeljovore nezve azert vannak terveim.A munkakerdes sajnos ebben az orszagban nem konnyu dolog,de csuggedni sem szabad.....Probalom nem tenni.... es pozitiv felhoben latni elkovetkezo romai munkas eveimet.. Ti mit dolgoztok,kedves forumosok???Sorry ,de meg nem irtatok annyit mint a NOKLAPJA forumon levok/bocsi a reklamert.../,de meg ezt sem olvastam vegig....De ami kesik ,nem mulik....
Irjatok gyakran!!!Udv ujra
Mozzyka

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 15:07   
2004-05-03 09:52, janoeniko:
-
Kedves Enikõ! Elõször is hadd köszöntselek szeretettel!
Igazán nagyon köszönöm kedves soraid! De mivel az utóbbi idõben annyi minden történik velem (jó és rossz egyaránt) nem tudom milyen hírre utalsz. Lennél szíves segíteni?
Vagy azt véljem, hogy erre a témakörre találtál? Erre vonatkozik a «hír» utalás?
Isten hozott Téged is!
Neked is jó munkát kívánok sok szeretettel.

(Ma kaptam egy különösen jó hírt: megjelent egy - kéziratban 20 oldalas - olasz nyelvû olasz irodalmi tanulmányom egy hazai egyetem olasz nyelv- és irodalom tanszékének ez évi Évkönyvében... )

janoeniko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 09:52   
kedves melinda, nagyon örvendek a hírnek, jó munkát!

janoeniko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 09:50   
valasz Levinek:

szia,
végre egy pratoi, ha nem tévedek,
én is Prato-ban élek, fél éve , nagyon szeretnék megismerkedni itteni magyarokkal, erdélyi vagyok, a férjem olasz,
tudsz arról, hogy van egy Toszkániai Magyar Olasz Kult. Szövetség Firenzében, a címe: Via Palazuolo 8, az elnöke Demeter Orsolya, tel, 339 5651762, bármikor, főkép csüt, szombat 17-19 órák között bejöhetsz ide, sok hasznos információval rendelkeznek, én magam itt tartok magyar, mint idegen nyelv kurzust, valamint szeretnlk a magyar iskoláskorú gyerekeknek egy iskolát beindítani, ha van ehez ötleted, kérlek írj, egyébként is, üdv.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 23:28   
Szia Timea

En ugyan nem Olaszorszagban elek, de azert udvozollek itt. Biztosan korbeneztel mar a forumon, de szolj, ha kell segiteni navigalni

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 23:15   
2004-04-22 22:49, timea:
-
Kedves Melinda!

Hat te ki vagy? A topikokat es forumokat olvasva koros-korul szinte csak a Te neveddel es valaszaiddal talalkozom. Ezek szerint szenvedelyes MON levelezo vagy. ..
-

Kedves Timea!

Isten hozott, szeretettel köszöntölek!
No csak ne túlozzunk!... Ami a szenvedélyes MON-levelezést illeti, nem egészen így van...
Amikor van idõm, lehetõségem, akkor be-benézek s firkantok valamit.
Az utóbbi hónapokban egyre ritkábban van idõm ide benézni, mert nagyon le vagyok kötve ezer felé, s ezért idõm erre alig van...
A bevezetõ kérdésedre megkapsz minden választ, ha az aláírásomra kattintasz.
Kívánom, érezd jól magad!
Ha majdnem azonnali választ szeretnél, javaslom, hogy írj a profilban jelzett címemre, azt hamarabb megkapom és olvasom, mint az ideérkezõket.
Teljesen megértelek: tudom mit jelent a "nonna"-k és babysitterek nélküli robot...
Szerettettel köszöntelek.

timea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 22:49   
Kedves Melinda!

Hat te ki vagy? A topikokat es forumokat olvasva koros-korul szinte csak a Te neveddel es valaszaiddal talalkozom. Ezek szerint szenvedelyes MON levelezo vagy. Par dolgot az uzenetek alapjan mar megtudtam rolad, pl azt, hogy 1983 ota elsz Olaszorszagban es tobbek kozott azt is, hogy 1953-ban szulettel. Az anyukam 1955-os, tudom hogy ez nem igazan vag ide, csak az evszam olyan kozeli, ahogy raneztem, egybol o jutott eszembe. En egyebkent 1974-ben szulettem, Budapesten, tehat novemberben belpek a 30-dik eletevembe, ami eddig meg egyaltalan nem szomoritott el, remelm igy is marad.

Szoval, ha mar olvastad a levelemet, amit kb 20 percel ezelott dobtam fel ebbe a topikba, akkor rolam is kiderul egy-ket dolog. Ha lenne kedved levelezni, akkor szivesen varok toled, rolad torteneteket.
Egyebkent hol elsz itt Olaszorszagban?
Udvozlettel:
Timea

timea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 22:48   
Nahat, ez igazan jol esett!
Koszi
Timea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 22:37   
2004-04-22 22:33, timea:
-
Nem automata.

De nyugodtan irjal, nem "gepiesitesz" le senkit, sok jo tema, es jo tarsasag var Rad - nezzegess korul fent a temakorok alatt.

Hunor

timea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 22:33   
Koszonom a kedves fogadtatast, kedves Hunor.
Bar lehet, hogy csak egy automatanak valaszolok e pillanatokban? Na jo azert nem akarok mindenkit "legepiesiteni" egybol.
Koszi, viszlat
Timea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 22:20   
Hallo Timea!

En Hunor vagyok, a MON szerkesztoje. Udv nalunk!

Hasznalati utasitas, tartalomjegyzek: http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=62&8

A Mi vagyunk! rovatban Bemutatkozas topik, kozossegi temak, szuletesnapok, nevnapok, stb., a Csalad, szabadido, erdekessegek rovatban gyerekekrol, csaladrol, haztartasrol, stb., es mashol is a rovatoknak megfelelo temak vannak (Torzsasztal alatt, ott tobben irunk, mindenhonnan a vilagbol). Nezz bele, es kapcsolodj be te is, irogass arrol, ami erdekel, es meglatod, belejossz, es fogod elvezni.

Es ha van kerdesed a MONozas kapcsan, segitunk szivesen.

Udv,

Hunor

timea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 22:11   
Sziasztok!

Timea vagyok es lassacskan mar 4 eve elek Romaban, a kaotikus orok varosban. Mar megismerkedtem par itt elo magyar honfitarsammal az internetnek koszonhetoen. Am ez meg mindig nem elegiti ki bennem azt a vagyat, hogy barmikor cseveresszek, amirol csak kedvem tartja az itt megismert magyarokkal. Orulok, hogy raakadtam a magyaronlinenet-re, igaz ennek mar lassan egy fel eve, de meg egyszer sem irtam a forumokon. Ennek persze kulonosebb oka nincs, csak az hogy lassan elnyel a haztartasbeliseg, pontosabban az egesznapos elfoglaltsag a lassan ket eves kisfiammal, akivel egyedul vagyok itthon egesz nap nonnak es babysitter, egyszoval abszolut segitseg nelkul. Remelem itt is barati szavakra lelek. Szivesen leveleznek es cserelnek tapasztalatokat mas itt elo "sorstasakkal". Irjatok, szivesen baratkozok. Bar a topikokat meg nem nagyon lapozgattam es bevallom nem is nagyon ertem hogyan mudoknek pontosan, ezert minden topikban feladom a levelemet.
Udvozlettel:
Timea

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 15:25   
2004-04-08 14:43, levi96:
-

Igazán nagyon örölök! További minden jót és boldog húsvétot!

levi96  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 14:43   
Sziasztok!

Orommel latom h, milyen nagy elet van itten a topicban...
Nos kozlom h lassan 2 hete dolgozo ember vagyok ujra! Meeg vmit talalni kell napkozbenre es teljes lesz az orom...

Nos, tovabbi minden jot mindenkinek aki ide teved!

levi96  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-15 22:19   
Kossz!
Remelem mar hamarosan +oldodik;) Ma inteztem volna a Libretto sanitario-t de csak ott lehet csinaltatni ahova be vagy jelentve... igy +int csak varni kell csutortokig:((( mert Quarrataban csak akkor fogadnak...Azt hittem otthon sok a hercehuca a papirok korul,de ezekutan...
Viszont ma legalabb gyonyoru ido volt;)

Jo8!

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 20:11   
2004-03-14 17:09, levi96:
-
Szeretettel köszöntelek és öszintén kívánom, hogy sikerüljön az állás-szerzésed!
Sok szeretettel:
Melinda

levi96  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 17:09   
Sziasztok!
Kaptam ma egy mailt ezzel a cimmel! Ennek oszinten +orultem! Mar en is regota kutatok egy hasonlo hely utan...
Tavaly nyaron jottem ide Firenze melle Quarrataba a noveremekhez /o mar itt el 15 eve 3 gyermek edesanyja/ kb fel evig nekik segitettem ,mivel a legkisebb oktoberben szuletett...Most epp munkat hajtok ami egyaltalan nem konnyu:( Ugy nez ki van ujabb 4 hely ahol pizzast keresnek ,ugyhogy talan lassan ez a gondom is +oldodik;)Pratoban szeretnek majd egy lakast talalni es sokat jarok Firenzeben is! Ami tenyleg gyonyoru!

Tehat megegyszer udvozlok mindenkit aki ide teved!

Levi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-18 08:05   
Kedves Zsuzsa!

Udv a fedelzeten. Elcky leirta, hogyan lehet privatban beszelgetni, de ime a forum hasznalati utasitasa:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=121&forum=62&5

A temak tartalomjegyzeke:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1284&forum=62&0

Ott sok informacio van, de a legfontosabbat beirom ide is, ha olvasod: a neveddel, jelszavaddal belepsz a Bejelentkezesre kattintva, majd pedig kivalasztod a topikot, ahova irasod tartalmilag illik. Ott a topik neve alatti (bal, felso resz) Uzenet kuldese ( nem a sarga csikon levo uzenet szo!!)feliratra kattintasz, irsz, majd pedig Rendben. Ennyi az egesz.

Javaslom, fokent a Torzsasztal alatt talalsz sok olyan temat, ahova mindenki ir rendszeresen. Nezd at azokat, amelyik tetszik, oda kapcsolodj be. A Cseveges alatti topikokban pedig kotetlenul lehet beszelgetni. A Mi vagyunk! alatt pedig van Bemutatkozas topik is.

Udv,

Hunor

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-18 07:58   
2004-02-18 02:47, nyanyabandi:

Privát üzenetet küldhetsz, ha a "válasz erre" mellett jobbra a "profil"-ra kattintasz, és a profilon belül a "privát üzenet küldése" linket választod. Saját üzeneteidet a "Magán üzenetek" link alatt olvashatod, ha új érkezett, bejelentkezés után megjelenik egy link "1 (vagy 2-3-4-5) új üzenete érkezett!". Az üzenetekre egyenesen válaszolhatsz az üzi saját linkjéböl is.

Remélem nem voltam túl zagyva, nem vagyok computerzseni

elcky
Berlin-Kreuzberg

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó