2019. július 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kanada >> Tanácsok költözködéshez
Új topik indítása   Üzenet küldése
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 02:43   
Kedves hope,
jaj, de örülök, hogy ilyen jól kezdődött minden. Meglásd, még jobb lesz a folytatás.
Gyönyörü városba költöztél, bátor voltál, megérdemled hogy mostantól élvezd az új életed
És mesélj Vancouverről.
De ne bújj el teljesen a Kanada topikban, tessék átlátogatni máshová is, ahol mindenki veled örülhet.

hope  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-23 01:39   
2003-11-21 16:41, Kefe:
2003-11-22 22:29, husikamm:
-
Kedves Husikamm, Kefe!

Koszonom figyelmeteket es a jokivansagokat.
Husikamm, tudom, Te sokat gondoltal ram..
Kefe, reszedrol az "Isten hozott Vancouverbe", e kedves fogadtatas, igen jol esik. Koszi megegyszer.

Udv. Mindkettotoknek,
hope
-

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-22 22:29   
Kedves Hope,

Orülök hogy költözésed jol ment. Minden jot kivánok

Husi

Kefe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-21 16:41   
Szia Hope

Isten hozott, Vancouverbe. Valoban szep hely, en mar 5-ik eve vagyok itt. Barmelyik, egtajnak megfelelo iranyba indulsz, 1-2 oras autozassal talalsz tavat, esoerdot, hegyeket, tengert. Az idojaras az utobbi ot evben itt is folyamatosan valtozik. Mikor kijottunk 98-ban, alig esett az eso osszel, es telen is kozvetlenul Karacsony elott leesett a ho. De az csak egy napig esett, utana ket nap alatt elolvadt. Itt egyszerubb megvarni az olvadast, mint eltakaritani.

Megegyszer Isten hozott, es sok sikert az uj eletedhez

hope  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-21 10:17   
2003-09-24 21:17, kaytee:

Minden jót, könnyü költözést kivánok, és klassz "új életet" B.C.ben.
------

Kedves Kaytee,

A fenti, ket honappal korabban irtakra, most mar innen BC-bol, aranyos kis "cozy" otthonkambol is reagalhatok.

Jokivansagaid meghallgattattak; a koltozes nem volt nehez, ami maga a koltoztetest illeti, fokent nem. Te is tudod azt, hogy itt a koltoztetok maximalisan ertunk vannak (megcsak a butort is a pontos helyere akarjak letenni az uj lakasban -ez lepett meg leginkabb, hisz en ilyesmire dehogyis gondoltam volna, ja, es meg a gumirozott szonyegeik begorditese szonyegpadlos lakaskamba, mielott a behordast elkezdtek volna..) Az idozites is jo volt, az ontarioi felveteltol, az itteni lepakolasig adott ket hetes intervallumbol, vegul 8 nap lett, ami szamomra igen jol jott, mert igy csupan egy ejszakat kellett eltoltenem az ures lakasban, egy magammal hozott airbed-en, pedig ugyancsak keszulodtem egy robinsoni hetre.

A klassz "új élet" B.C.ben, amit kivansz szamomra, az is megvalosulni latszik. Az, nyilvanvaloan, nagyban fugg entolem is, az en hozzaallasomtol. Ez a helycsere mindenkeppen uj eletkezdest jelent szamomra, tobb szempontbol is.
A lenyeg a kov. mondasban rejlik: "A felhok folott mindig kek az eg". Es mennyire igaz ez, tobb ertelemben is. Szamomra ez a hely a felhok folottot jelenti, vagyis egy "uj eletet", tele napsugarral, megnyugvassal, optimizmussal. S ha Ontariotol fokent a hat honapos telei miatt akartam szabadulni, most erzem csak igazan azt a masik fajta fekszabadito, szarnyakat ado erzest, mely, mélyen valahol, szinten ösztökelhetett erre a merföldes helyvaltoztatasra: -Messze magam mogott hagyni az ottani, kezdeti keserusegeket. Ez sikerult hat! Es ez mar maga az altalad kivant "klassz uj-élet". Es ez, marmint hogy itt vagyok, es ugymond mindenem megvan mar, hat ez, majdhogynem hihetetlennek tunik. Lehetosegeim tulszarnyaltak volna igenyeimet? Pedig igenytelennek sem mernem mondani magamat.. (tetszik az 50-esekben folyo okfejtegetes e tema korul) Inkabb talan csak az van, hogy en hat evvel ezelott a "dragalatos" Romaniabol "szabadultam ki".

Az utrol: kivancsi varakozassal telegettek az iderepulesem orai (5 ora a keleti parttol a nyugatiig) a "Jetsgo Airline"-on. Deli 1-re erkeztunk, es a felhok folott valoban kek volt az eg, szikrazoan tundoklott a nap. Aztan, a Sziklas-hegyseg folott csodas latvanyban gyonyorkodhettem (en sosem jartam meg itt -online valasztottam a helyet, lakast, mindent..): a feher masszat alkoto, enyhen gomolygo felhokbol ki-kimeredeztek a kisse sotetebb hegycsucsok, a hegyes szikla-csucsok, melyek nagyon kozel voltak a repulo aljahoz, legalabbis nekem az volt az erzesem. Majd hamarosan elotunt a Csendes Ocean is, szamomra szinten kulonleges latvanya, az abba be-benyulo fold-nyelvekkel, a hajokkal, a partmenti atlatszo tenger-fenekkel.. A parttol "par meterre" landolt is a gep, minthacsak a vizrol futott volna ra a kifutopalyara, vagy csak en kepzeltem igy. Meleg, szep napsuteses nap volt Vancouverben. Igy akart engem fogadni uj kanadai lakhelyem, meghazudtolva az allando esozessel valo ijesztgeteseket. Azota is voltak meleg napsuteses napok, igaz esett is epp eleget. De eso, es nem ho! Es itt nem lesznek minusz 30-35 celsius-os hidegek!!! A fu meg zold, a lombhullato fak levelei most kezdenek hulldogalni. Es, kepzeld, -de Te bizonyara tudod is-, itt meg mindig shorts es T-shirt-ben setifikalnak az endzettebb idevalok. Brrr! -mert azert megiscsak 10-12 fok vagyon.

Itt: Mint tervezgeteseim kinzo oraiban megfogadtam volt -amint a neten eloszor olvastam az itteni skytraines kozlekedesrol-, mar az elso napok egyiken hagytam csapot-papot, a nagy felfordulast, es vonatoztam egyet a levegoben. Kisgyereknek ereztem magamat, az alattam szetterulo latvanyt bamulva, koros-korul...
Ennyit most.
Udv. hope

hope  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-26 04:19   
2003-09-24 21:17, kaytee:

Az érdem nem az enyém, hanem Rigóé, aki felhivta a figyelmem a kérdésedre.
---
---

Nos, hat akkor kulon koszonetem Rigonak is.
Nekem a ceg viszonylag potom-penzert szallitja ki a napokban a szukseges dobozokat, olcsobban, mint az ebay-on.
Olyan gyorsan tortennek a dolgok, hogy csak amulok-bamulok. Ha igy tudom, akar most is elerkezne neki kezdeni mindannak, ami marhogynem befejezodni latszik. Jovo hettol mar pakolgathatok -nyugisan- egy teljes honapon at.
A bankos tanacsod nagyon jo volt, mert arra nem is gondoltam; ugyanis azt hittem a CIBC mindenhol ugyanaz Kanadan belul.
Vegul, koszi a jokivansagot a klassz uj elethez.
So long,
-de meg egy honapig itt vagyok, ugy hogy akar irhatsz is, ha meg valamire fel akarnad hivni a figyelmemet.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-24 21:17   
2003-09-24 17:16, hope:
-
2003-09-23 17:23, kaytee:
-
Kedves Kaytee!

Halasan koszonom, hogy keresemet figyelemre meltattad, es erdemben valaszoltal is.

Az érdem nem az enyém, hanem Rigóé, aki felhivta a figyelmem a kérdésedre. Ebben a topikban nem szoktam előfordulni különben, egyébként korábban irtam volna.

A United Van Lines jó cég, mi is gondoltunk rájuk, de végül egy testvérvállalatánál kötöttünk ki.

A csomagoláshoz a dobozokat EBayn rendeltem, olcsóbb volt, mint ha direktbe veszem meg ugyanattól a cégtől. Nekünk túl sok doboz kellett volna ahhoz, hogy helyben begyüjtsük.
Mielőtt elköltöztünk, utánanéztem, hogy a bankomnak (Cr. Union igazándiból) van-e itt is fiókja, és az új helyre érkezés után azonnal rendeltem csekkeket. Sok helyen nem szeretik, ha a csekken nem helyi cimed van.
Nem tudom, hová költözöl, apartman-ba vagy házba, nekünk az előbbinél a villanybekapcsolást is intéznünk kellett, de a vizet pl. nem.
Aztán jött a biztositások áttelepitése.
Költözködéshez irtam egy kb. listát a megszámozott dobozok tartalmáról, ez nagyon hasznosnak bizonyult később.
Ha aszerint is megjelölöd őket, pl. szines ragasztós pöttyökkel, hogy melyik helyiségbe valók, még könnyebb dolgod lesz a kipakolásnál.

hope  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-24 17:16   
2003-09-23 17:23, kaytee:
-
Kedves Kaytee!

Halasan koszonom, hogy keresemet figyelemre meltattad, es erdemben valaszoltal is.
Mara mar en is tobbecsket tudok a koltozkodesi labirintus mibenleterol, mint mikor a topikot megnyitottam. Meglepoen gyorsan allt ossze a kep, es ma mar azt is tudom ki fog elkoltoztetni (United Van Line) es mennyiert, es meg rengeteg sok mindent a pakolaslor, stb..... Hihetetlen, mire kepes az ember, ha valamit -barmit- nagyon akar!
Koszonom segitokeszsegedet.
Majd irok Neked az ottani, kopoltyu nelkuli elethez valo alkalmazkodasomrol...

Udv. hope

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-23 17:23   
2003-09-19 19:31, hope:

Kedves Hope,

a Xcountry költözés drága, de annyi rosszat hallani az "online" árajánlatokat adó cégekről, hogy azoktól tényleg óvakodj.
Én nagyon utánanéztem mindennek.
Júliusban költöztünk kb. ezer mérföldet, kb. 12 ezer font súlyú cuccal. Volt, amit a költözködővállattal csomagoltattam, hogy ők legyenek a felelősek, ha eltörik. Ez kicsit megemelte az árat, de nem nagyon. Kb. 9 ezer dollárba került, egy mindenütt ismert nagy költözködő vállalattal. Három cégtől kértem árajánlatot, kijöttek, felbecsülték a szállitandó súlyt, és kb. ugyannyit kértek.
Innen tudtam, hogy megbizhatók.
Minden abszolút rendben zajlott le.
A legolcsóbb megoldás mindig az, ha magad szállitod a cuccokat. Ha nincs sok, a UHaultól bérbevehetsz egy utánfutót.
A második, ha a postahivatalt vagy UPSt használod, de akkor bútort nemigen érdemes költöztetni.
A harmadik, ha bérbeveszel csak az odaútra egy teherautót, felveszel két megbizható embert (talán egyetemista, vagy Magyarországról épp arra tévedt srácot), akik átvezetik BCbe, ott lepakolnak Neked, és visszarepülnek Ontarioba. Itt a legolcsóbbak és legjobbak a Penske teherautói.

hope  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-19 19:31   
Kedves Forumtarsak!
Gondoltam, megkerdezlek Benneteket, hatha vagytok akik mar koltozkodtek itt Kanadaban, egyik tartomanybol a masikba; es ha igen, akkor szivesen adnatok tanacsokat nekem. Minden jol fogna, mert en aztan total "zöldfülü" vagyok e teren.
Roviden: Ontariobol BC.-be fogok koltozni November elso feleben. A lakas ott mar meg van. Epeszu emberek, lehet, ilyenkor feladnanak mindent itt, es 1-2 boronddel repulnek csak at Kanadat; vagy odaautokaznak. En vinnem a cuccaimat is (..nehany erdelyi-kotodesu is koztuk), es ehhez keresek most epp "Movers"-eket. Elso tapasztalataim elijesztoek: olyan "Estimate"-ekat kaptam, amitol a hajam egnek allt. Ebbeni tapasztalataitokat varnam, de varnek -szeretettel fogadnek- barmilyen koltozessel kapcsolatos tanacsot. Mert, ki tudhatja, jaratlanul, hogy mi mindent kellhet elintezni ilyenkor. Eddig meg csak a Bell Canada-nal intezkedtem (telefon es internet), es szetkuldtem par Online Estimate-form-ot.
Szoval, kerlek, segitsetek!
Szeretettel: hope

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó