2019. június 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Képes-levelezőlap Múzeum - Hegyfalu
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 tmara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 20:01   
Kedves Árpád!

A kepeslap.museum....címre küldött levelemet visszadobta a "mailer deimon", ezért itt ajánlom a partnerségemet a képeslap-gyűjtéshez. Én pedig gyümölcs cimkéket gyűjtök ehhez kérem a segítségedet. Megnéztem a kollekciót. Nagyon sok számomra ismeretlen darab van közöttük. Erről listát készítenék és a csere feltételeket lelevelezhetjük a tmara@mailbox.hu címemre.

Tisztelettel: Tóth Mária

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 19:29   
2005-01-19 14:03, Ibolya:
Amint meggyogyul a lábam és a városban tudok menni,küldeni fogok kepeslapot
Üdvözlettel, Ibolya

Szerbusz Ibolya!
Mielöbbi javulást kívánok, gyógyuljon meg a lábad. A képeslapot előre is köszönöm.

Az utóbbi időben egyre többen felfigyelnek a kezdeményezésemre. Egy biztos! Kevés gyűjtő van aki nyilvánossá teszi a gyűjteményét. Aki meglátogat alapvetően megnézheti az egész gyűjteményt, ha van rá ideje. (Úgye több mint 100 ezer képeslapról van szó.)
Alapvetően bármilyen képeslapot szívesen fogadok.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 19:25   
2005-01-19 12:18, AT Peter:
Itt jártam, jöttem, láttam tetszett.

Szerbusz Péter!

Köszönöm, hogy benéztél, s ráadásul tetszik is. Alapvetően igyekszem, de mindennemű jasalatot szívesen fogadok.

Lakhelyedről meglephetnél egy képeslappal. Előre is Kösz!

Üdvözlettel Árpi

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 14:03   
Szia Árpi,

Amint meggyogyul a lábam és a városban tudok menni,küldeni fogok kepeslapot
Üdvözlettel, Ibolya

AT Peter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 12:18   
Szerbusz Árpi!

Itt jártam, jöttem, láttam tetszett.

Péter az MV.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 19:02   
2005-01-18 10:01, nyugi:

Szerbusz István!

Köszönöm a lapokat, de hirtelen gondban vagyok. Melyik istván vagy a sok közül?
Íde írhatsz: kepeslap@dpg.hu
Amúgy jó nagy postaládám van, még rengeteg képeslap beleférne.

nyugi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 10:01   
Kedves Árpi!
Most találtam meg ezt a levelező oldalt.
Remélem sikerül majd többször is meglátogatni. Ne haragudj, hogy a múltkor annyira megtömtem a ládádat azokkal a képeslapokkal, de a méretre nem figyeltem.
Üdvözlettel István.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 06:33   
2005-01-17 04:49, h(Ali)hó:
-

Szerbusz!

Kösz, hogy meglátogattál!

Ez a fórum akár lehet az Egyesületünk fóruma is. A két újságunkat is megtalálhatod itt, s tervezem, hogy továra is felteszem ide. Itt sok távolélő magyar olvashat róla, s gyűjtők a nagyvilágból.

Szerbusz: Árpi

h(Ali)hó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 04:49   
Szia Árpi!
Itt jártam, körülnéztem!

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 19:22   
Köszönöm! Ennyire nem volt sürgős!
Nagyon rendes vagy, hogy küldtél képeslapokat. Bár mindenki inkább elküldené a lapokat mint a szemétbe kerüljenek. Sajnos sokan olvasást követően kidobják a szebnél szebb képeslapokat.

Üdvözlettel: Árpi

Ui.: Arról nem is beszélve, hogy alkalomadtán olvasod a leírtakat, s látod törekvésemet. Szeretném, hogy a gyűjteményem elismert legyen világszerte, de ehhez még sok víznek le kell folyni a Dunán. Igaz több mint százezer lappal rendelkezem már.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 23:40   
Kedves Arpad

Holnap postazom oket.

Udvozlettel
Valeria

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 18:35   
Kedves Valéria!

Továbbra is köszönöm a képeslapokat. Kérlek, hogy a lakhelyedről is küldjél lapot.

Szerbusz Árpád

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 23:29   
Kedves Arpad:

Orulok, hogy megerkeztek. A napokban talaltam masfeleket, majd azokat is kuldom.

Udvozlettel,
Valeria

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 21:43   
Kedves Valéria!

Megérkezett a küldeményed. Nagyon szépen köszönöm a képeslapokat. Ilyenek még nem voltak a gyűjteményembe, így új lapokkal gyarapodott a múzeum anyaga.

Üdvözlettel: Árpád

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 06:07   
Kedves Valeria!

Köszönöm előre is. Természetesen fogok reagálni rá.

Üdvözlettel: Árpi

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 22:19   
Kedves Juar:

A mai nap elkuldtem neked, legipostaval, egy nagy koteg karacsonyi lapot. Remelem, hogy rendben megkapod. Majd jelezd amikor megerkezett.

Valeria

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-28 20:14   
Kellemes karácsonyt és nagyon boldog új esztendőt kívánok! JUÁR

Nézem, ahogy az est leszáll az ablakom előtt,
Ezüstbe és fehérbe öltözik a Föld.
Álmaink és bűneink, jó és rossz tetteink
Ma hó takarja.
A világ bármely részén élsz és bárki vagy,
Szeretném, hogy légy ma este egy kicsit boldogabb,
Kívánj igazi ünnepet, kívánj igazabb életet,
Ahogyan én neked.
Kívánj a szónak nyílt utat,
És a dalnak tiszta hangokat,
Kívánd, hogy mindig úgy szeressenek,
Ahogy szeretnéd, hogy szeressenek!
Kívánd, hogy mindaz, amit ma éjjel gondoltál,
Ugyanúgy igaz legyen holnap s holnapután,
Kívánj igazi ünnepet, kívánj igazabb életet,
Békés karácsonyt mindenkinek!

S egyúttal kérek mindenkit, hogy január közepe felé mielőtt kidobná a megunt képeslapokat, melyeket kapott karácsonyra, küldje el a Múzeumom címére. (Képeslap Múzeum - Hegyfalu, Kossuth Lajos u. 19.)
Az erre látogatókat viszont szívesen látom! Nyitva: minden nap 8-18 kötött, belépődíj nincs (ingyenes)

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 18:19   
Hobbi újság
1. évf. 2. szám

Kedves Gyűjtőtársak és Pártolók!

Íme a 2. szám, s ha lesz lehetőség, akkor kéthavonta jelentkezünk. Sajnos az egyesület a kiadással járó költségeket nem tudja fedezni, így aki a továbbiakban igényt tart rá az jelezze, de aki többet nem kér az is.
Mindenkinek a figyelmébe ajánlom az Egyesületünk számlaszámát, bárki támogathatja az újság megjelenését (sokszorosítás, postaköltség):

11747006-20205850 OTP Bank Rt.
Esetleges befizetéseket minden esetben, OTP Bankfiókban kérnénk a hónap 10-és 15-e közti időpontban

Bemutatkozás

Mivel a Múzeumot, már bemutattam, s újabb bemutatkozásra senki sem jelentkezett, így elkezdem magammal:

Juhász Árpád vagyok, Hegyfalun élek (9631 Hegyfalu, Kossuth Lajos u. 19.), itt alapítottam, hoztam létre a "JUÁR Képes-levelezőlap Múzeum"-ot, mely 2001.07.06.-án nyílt meg. Így idén ünnepeltem a 3 éves fennállást. Ebből adódik, hogy az én gyűjteményemen alapszik, a Múzeum, s örülők, hogy közkincsé tudtam tenni a 34 éves gyűjtőmunkámat. 47 évvel ezelőtt születtem Sopronban, azóta sok felé éltem, de gyűjtőszenvedélyem végig kísérte utamat. Éltem Tapolcán, Marcaliban és Szombathelyen is, s onnan költöztem Hegyfalura. Több kiállításom volt már az 1970-es évek végén is. Mindig célom, volt, hogy a gyűjtőtársadalmat valahogy össze kéne fogni, hisz jómagam a mai napig is rendelkezem sokféle tárggyal, melyek másoknak jók a gyűjteményükbe (pld. szalvéta 400 db, kinder 1200, képeslap több ezer, és sok minden más). A nyolcvanas évek elején több száz képeslapgyűjtőt fogtam össze, mely egyik elősegítője volt a Képeslapgyűjtők Egyesület létrejöttének Szombathelyen, melynek több mint 10 évig alelnöke voltam. Mióta viszont megalakult a Múzeum, hozzáfogtam más gyűjtési területek művelőinek összefogásához is, melynek gyümölcse eredményeként az Egyesületünk már egy éves, s több gyűjtési területről vannak már társak.

Egyesületi hírek

Az Egyesület főbb adatai:
Az egyesület elnök elérhetősége:
Címe: 9631 Hegyfalu, Kossuth Lajos utca 19.
Telefonon: 06-20/463-9490
E-mail-ben: kepeslap.muzeum.barati.kor-hegyfalu@dpg.hu
vagy kepeslap.muzeum.tamogatok.egyesulete@dpg.hu
Számlaszám: 11747006-20205850 OTP Bank Rt. Nyugat-Dunántúli régió

Az egyesület közgyűlése november 13.-án rendben lezajlott, 58 %-os részvéttel. Azt követően a gyűjtők és pártolók megközelítőleg 3 órás beszélgetésbe kezdtek.
A meghívóban szereplő pontok, s ahhoz felvett pontok elfogadását követően megkezdődött. Az elnöki beszámolóban elhangzottak az elmúlt év eseményei és a gondok, melyből párat megemlítek: (a Közgyűlés egyhangúlag elfogadta!)
· A bíróság kiadta az engedélyt, meglett nyitva a számlaszám, kaptunk adószámot, vagyis a hivatalos formulákon túljutottunk
· Elkészült a Szervezeti és Működési Szabályzat
· Egész évben figyeltem a pályázatokat, s már tavasszal lett is volna kettő, melyre ténykedésünket figyelembe véve jók is lettek volna, de időközben kiderült, hogy 50%-os önrészt kértek, így nem jött össze. Májusban viszont sikerült olyant, mely nem kérte az önrészt, el is lett készítve, de bánatomra mindkettőt elutasították. Igaz Vas megyéből odabiggyesztették, hogy remélik, hogy a terveink megvalósulnak. Azt felejtették el, hogy amire kértem a pénzt, annak 60%-a a kiállítást tartó keretek lettek volna, anélkül viszont nincs kiállítás. Megnyugtatóbb lett volna az a válasz, hogy mivel nincs az egyesület egy éves így nem támogatható az elképzelés. Erről ennyit!
· Évközben kiderült, hogy a tagdíjaink éppen fedezik a törvény által előírt számlavezetés díját, így anyagiakban, egész évben szűkölködtünk. Erre majd a pénzügyi beszámolónál visszatérek.
· Egész évben folyamatosan több kiállítás volt a Múzeum anyagából (Gyermekek Háza és Ferences templom, havi váltással), illetve sikerült egy "Hobbi" kiállítást a Gyermekek Házában létrehozni, illetve egy Börzét. Nagy igény lenne ezekre máskor is. Köszönet a Gyermekek Háza vezetésének, népművelőinek.
· Több alkalommal szolgáltattam anyaggal könyvkiadáshoz, és kutatómunkához.

Pénzügyi beszámoló: (a Közgyűlés egyhangúlag elfogadta!)
· Köszönet mindenkinek, akik a tagi és pártolói díjat időben befizették, sőt lehetőségeikhez képest többet is adtak. Sajnos ez az összeg éppen arra elegendő, hogy a banki költségeket lefedjük.
· Közhasznúságunkból kifolyólag ténykedésünket társadalmi munkában, ingyen, ellenszolgáltatás nélkül végezzük, így ebből bevételünk nincs.
· Pályázatainkat elutasították, így a száraz tények: bevétel 67244, kiadás 67255, maradvány - 11. Várhatóan ebben az évben még lesz 3-4 ezer forint befizetés.
· A fent ismertetett problémából adódóan tagdíjemelésre kerül sor, mely a tagi 1200 és pártolói 600 forint lesz jövőre.
· Baki költségek csökkentése miatt a befizetéseket 10-e és 15-e közé korlátozzuk, s kérem ezt majd figyelembe venni a továbbiakban.

Felügyelő Bizottság beszámolója: megállapították, hogy jogszerűen folyik a munka az Egyesületben, elmarasztaló észrevételük nem volt. (a Közgyűlés egyhangúlag elfogadta!)

Ezen kívül a Közgyűlés egyhangúlag elfogadta:
· az Egyesület Közhasznúsági jelentését,
· 2005 évi Egyesület tervet,
· tiszteletbeli pártoló cím adományozását, azzal a feltétellel, hogy csak részvételi és javaslattevő joguk van, szavazati joguk nincs, tagdíj fizetésre nem kötelezhetőek,
· külföldiek tagkérelmének elfogadását, azzal a feltétellel, hogy csak részvételi és javaslattevő joguk van, szavazati joguk nincs

Röviden ennyi történt! Kérek mindenki a fentiek figyelembevételére (tagdíj változás, befizetések szabályozása)

Kiállítások - találkozók - börzék
· 2004 november 19 - "Hegyfalu és kistérsége" című kiállítás Hegyfalun a Művelődési Házban, megtekinthető december 3-ig
· 2004 november 20 - Kisárverés Budapest, MABÉOSZ székház (érmes)
· 2004 november 20 - Csere-Bere Klub Szombathelyen a Gyermekek Házában 9.00től 11.00-ig
· 2004. november 20. szombat 10.00 - 16.00 - Börze (kinder és sok minden más) Sopronban, Petőfi tér 6. (KISZÖV MŰVHÁZ), asztalok 9.00-tól foglalhatóak a helyszínen (600 HUF/m), bővebb felvilágosítás: Telefon: 06-20-529-13-79, E-mail: virgodan@vebso.hu
· 2004 november 21 - Börze Esztergomban (érmes)
· 2004 november 28 - Börze Losoncon a Hotel Pelikánban (érmes)
· 2004 december 3 - Tata - SisakSerlegvacsora, előadás az I. vh.-ú hadofogolytáborainak szükségpénzeiről (érmes)
· 2004. december 11. szombat. 10.00 - 16.00 - (kinder és sok minden más) Sopronban, Petőfi tér 6. (KISZÖV MŰVHÁZ), asztalok 9.00-tól foglalhatóak a helyszínen (600 HUF/m), bővebb felvilágosítás: Telefon: 06-20-529-13-79, E-mail: virgodan@vebso.hu
· 2004 december 11 - Budapest, MABÉOSZ Székház 10 óra kisárverés (érmes)
· 2004 december 11 - Csere-Bere Klub Szombathelyen a Gyermekek Házában 9.00től 11.00-ig
· 2005 január 15 - Csere-Bere Klub Szombathelyen a Gyermekek Házában 9.00től 11.00-ig
· 2005 február 19 - Csere-Bere Klub Szombathelyen a Gyermekek Házában 9.00től 11.00-ig
· 2005 március 19 - Csere-Bere Klub Szombathelyen a Gyermekek Házában 9.00től 11.00-ig
· 2005 április 16 - Csere-Bere Klub Szombathelyen a Gyermekek Házában 9.00től 11.00-ig
· 2005 május 14 - Csere-Bere Klub Szombathelyen a Gyermekek Házában 9.00től 11.00-ig

Főleg ehhez a rovathoz várom segítségeteket!
Ha tudtok kiállításokról, börzékről, oly dolgokról, ami a gyűjtők társadalmát érinti, írjátok meg.

Hirdetés
· Képeslapokat keresek a Múzeum számára, s olyan tárgyakat, melyek másnak már feleslegesek, de megfelelnek a múzeum fejlesztésére, vagy tovább cserére (érd. 06-20/463-9490)

Egyéb információk
· Várom az információkat különféle gyűjtési területek művelőitől, illetve bemutatkozásaitokat.
· Keresem az együttműködés reményében más egyesületekkel való kapcsolatot (információcsere, kiállítások, és sok minden egyéb vonalon!)
· Újabb gyűjtési területek bukkantak fel, olyan mint ceruza, radír, Rejtő könyvek, mint témák. Várom más gyűjtési területek művelőit is, hogy minél szélesebb legyen a skála, még akkor is, ha nem kívánsz az egyesületnek tagja lenni.
· Keresem a kapcsolatot "Együttműködési Megállapodás" megkötése céljából olyan szervezetekkel, klubokkal, melyek hasonló profilúak, oly intézményekkel, melyek hajlandók kiállításoknak, börzéknek helyet biztosítani

Segítség kérése

Aki tud segítsen. Az alábbi gyűjtési területek idegen nyelvű fordításara lenne szükség, hogy külföldre is kitudjunk jutni. Ezek kívül is lenne még, ha valaki vállalja, kérem, hogy jelezze felém.

GY: = Gyűjtési területek, témakörök rövidítései - Thematische Abkürzung - Abbreviation of topic -

ásvány - befőttes tető - bélyeg - ceruza -
cigarettás doboz - csokoládé papír - étlap -
fegyver - fényképezőgép - gyufacímke -
italcímke - jelvény - kabala - kagyló -
kaktusz - képes-levelezőlap - bildkarto - Ansichtskarten - Postcards -
kinder figura - kitüntetés - kosaraskártya -
könyv - makett - matrica - meghívó -
műszaki emlék - naptár - népművészet -
névjegykártya - okmány, írat - pénz -
porcelán - postai ragjegy - radír - rágókép -
recept - sajtcímke - söralátét - szalvéta -
teatasak - tégla - telefonkártya - phonecards -
téma gyűjtők - térkép - üveg - zászló -

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kíván az Egyesület Vezetősége

Az újság csak egészében másolható, továbbküldhető. Részleteiben csak az Egyesület Vezetőség engedélyével!

Üdvözlettel:
Juhász Árpád képeslapgyűjtő
Képeslap Múzeum Baráti Kör elnök

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 18:16   
Már a második száma jelent meg az Egyesületünk újságjának.
Hátha valakit érdelek, így az elsőt is közzé teszem:

1. évf. 1. szám

Kedves Gyűjtőtársak és Pártolók!

Egyenlőre ez csak egy próbálkozás, lehetőség, hogy minél jobban megismerjük egymást, gyűjteményeinket, lehetőségeket a gyűjtemények gyarapítására, cserékre.
Igaz ez a lehetőség a pénztelenség miatt csak alkalmankénti lehetőség, de több a semminél. Elképzelésem szerint havonta jelenne meg az újság, ha megkapok minden segítséget. Ellenben ehhez szükség van arra is, hogy minden információt megkapjak az elképzelt rovatokhoz, melyek a következők lennének: gyűjtési területek bemutatása a gyűjteményeiteken keresztül, egyesületi hírek, várható események (kiállítások, cserelehetőségek), és még sok minden más, főleg amire igény van.
Ehhez viszont sok segítség és tenni akaró ember, emberpalánta kell, mert egyedül nem fog sikerülni. Bevezetőnek talán ennyi elég! Jelezzétek észrevételeiteket, javaslataitokat, adjatok tippeket, ötleteket, hogy minél színesebbre sikeredjen a megvalósulás.

Bemutatkozás

A múzeumot 2001 július 7-én nyitottam meg, a 31 éves gyűjtőmunkám bemutatása, közkincsé tétele céljából. Távlati cél, hogy a világon kiadott lapokból 1-1 darab megtalálható legyen. Igaz ez hiú ábránd, hiszen lehetetlen, de törekedni kell rá.
A jogi akadályok miatt nem hivatalosan működik, de mivel magán területen, magán tulajdonban lévő anyagról van szó, nem tiltott tevékenység. Nyitvatartási idő alapvetően folyamatos (minden nap 8 órától 18 óráig), de célszerű előtte telefonon (06-20/463-9490) bejelentkezni.
A múzeum címe: 9631 Hegyfalu, Kossuth Lajos utca 19.
Az alábbi témájú lapok láthatók: Hegyfalu és kistérsége képeslapokon (állandó, folyamatosan bővülő anyag), Nyugat-Pannon (EU) régió (Győr-Moson-Sopron -, Vas -, Zala megye és Burgenland) helységei és Kiemelt témakörök (ideiglenes kiállítások, 4-6 havonta cserére kerülnek).
Az eddig bemutatott anyagok albumokban megtekinthetők, kérésre bármilyen anyagot megmutatok.) A múzeum szívesen fogad mindenféle feleslegessé vált képeslapot, akár a karácsonyiakat is.
Egyesületi hírek

A társadalmi szervezet neve: Képeslap Múzeum Baráti Kör
- " - székhelye: 9631 Hegyfalu, Kossuth Lajos utca 19.
- " - célja: (alapszabályban leírtak! - ha valaki nem kapta volna meg kérem jelezni, egyenlőre csak e-mailban tudom elküldeni)
- " - képviselője: Juhász Árpád
- " - közhasznúsági fokozata: közhasznú
Alapszabály kelte: 2003. november 29.
Adószám: 18894374-1-18
Számlaszám: 11747006-20205850 OTP Bank Rt. Nyugat-Dunántúli régió

Az egyesület elnök elérhetősége:
Telefonon: 06-20/463-9490
E-mail-ben: kepeslap.muzeum.barati.kor-hegyfalu@dpg.hu
vagy kepeslap.muzeum.tamogatok.egyesulete@dpg.hu

Aki a tag illetve pártolói díjat nem rendezte, kérem, hogy költségkímélés miatt bármely OTP fiókban fizesse be, ellenben a posta, vagy más bank kezelési díjként elég sokat elvon belőle. A továbbiakban kérném a befizetéseket csak a folyó hó 10-én, de legkésőbb 15-ig rendezni. Sajnos! - de jelenleg a tagdíjak 90%-t a bank kezelési költsége elviszi.
Kérem, aki tud segítsen a toborzásban. Hívjátok fel ismerőseitek figyelmét, főleg gyűjtőkét az egyesület létezésére. Akinek nem lenne meg az alapszabály és a kétféle adatlap (tagi és pártolói, illetve cégeknek igérvény), úgy jelezze, s e-mail-ben küldeni fogom.
A törvény értelmében az adó 1 %-t csak a harmadik évtől fogadhatjuk, kérhetjük. Ellenben adományokat igen, amiről kérésre csak a harmadik évtől adhatok igazolást, mely majd leírható lesz az adóból.

Mint kezdő pályázatíró már az év elején próbálkoztam sikertelenül, sajnos mindkét pályázathoz 50%-os önrészt kértek, majd nemrég sikerült olyan pályázatot is találnom, melyek önrész nélküliek. Beadtam a Vas megyei és Zala megyei önkormányzatokhoz, sajnos mindkettőt elutasították. Pedig a Vas megyeihez három falu polgármesteri kiállításigényét is csatoltam.

Kiállítások - találkozók - börzék
· 2004 augusztus 19-22 között a Képes Levelezőlap Gyűjtők Egyesülete országos találkozója volt Szombathelyen
· 2004 augusztus 20 - szeptember közepéig, Szombathelyen a Sportházban "KÉPESLAP" kiállítás a Képes Levelezőlapgyűjtők Egyesülete szervezésében, megnyitó 20-án 10 órakor volt
· 2004 szeptember 13 - október 9 között Szombathelyen a Gyermekek Házában "HOBBI" kiállítás a Képeslap Múzeum Baráti Kör szervezésében (várom a gyűjtők nevezését a kiállításra, jó lenne minden gyűjtési területről lenne kiállító!)
· 2004 szeptember 25 szombat 8 és 13 között "BÖRZE" Szombathelyen a Gyermekek Házában, Képeslap Múzeum Baráti Kör szervezésében (asztalfoglalás a 06-20/463-9490)
· 2004 szeptember 25 - Börze Sopronban a KIOSZ Székházban (Petőfi tér 6.)
· 2004 szeptember 26 - Börze Celldömölkön a Kemenesaljai Művelődési Központban (érmes)
· 2004 szeptember 26 - Börze Losoncon a Hotel Pelikánban (érmes)
· 2004 október 3 - Börze Dunaújvárosban és Balassagyarmaton (érmes)
· 2004 október 9 - Börze Tatán (érmes)
· 2004 október 10-e körül Hegyfalun a Művelődési Házban "Hegyfalu és kistérsége" című helytörténeti vándorkiállítás (nem csak képeslap), ha az anyagiak összegyűlnek hozzá, a Képeslap Múzeum Baráti Kör szervezésében (Terv szerint a környező falvakban kerül még bemutatásra)
· 2004 október 16 - Kisárverés Budapest, MABÉOSZ székház (érmes)
· 2004 október 24 - Éremgyűjtő találkozó Győr
· 2004 október 31 - Börze Losoncon a Hotel Pelikánban és Salgótarjánban a József Attila Művelődési Központban (itt kiállítás is)
· 2004 november 5 - Börze Balassagyarmaton (érmes)
· 2004 november 6 - Nagyárverés Budapest, MABÉOSZ székház (érmes)
· 2004 november 7 - Börze és kiállítás Nagykanizsán (érmes)
· 2004 november 12 - Börze Salgótarjánban a József Attila Művelődési Központban (érmes)
· 2004 november 13 - Az Egyesület éves közgyűlése és Gyűjtőtalálkozó Hegyfalun
· 2004 november 21 - Börze Esztergomban (érmes)
· 2004 november 28 - Börze Losoncon a Hotel Pelikánban (érmes)

Főleg ehhez a rovathoz várom segítségeteket!
Ha tudtok kiállításokról, börzékről, oly dolgokról, ami a gyűjtők társadalmát érinti, írjátok meg.

Hirdetés
· képeslapokat keresek a múzeum számára, s olyan tárgyakat, melyek másnak már feleslegesek, de megfelelnek a múzeum fejlesztésére, vagy tovább cserére (érd. 06-20/463-9490)
--
Üdvözlettel:
Juhász Árpád képeslapgyűjtő
Képeslap Múzeum Baráti Kör elnök

Várjuk gyűjtők, pártolók jelentkezését, hogy a múzeum mielőbb MÚZEUM lehessen.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 18:11   
2004-12-02 09:49, Zuloaga:
-
http://www.santalady.com
-
Szerbusz!

Érdekelne, hogy mit takar ez a levél?

Mivel angolul nem tudok, így nem tudom megfejteni!

Üdvözlettel: JUÁR

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 09:49   
http://www.santalady.com

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 16:46   
Bővebbet a kepeslap@dpg.hu címen.

Ídőközben megtatrottuk a közgyűlést. Alapvetően elfogadásra került minden. Egyik változás, hogy tagjaink sorában külföldön élő gyűjtőket is felvehetünk, de olyanok is jelentkezhetnek akik nem kívánnak tagok lenni, de gyűjtenek valamit.

Üdvözlettel: JUÁR

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 19:52   
Minden érdeklődőt szívesen látok az egyesületünk közgyűlésén szombaton (13.-án) 12.30-kor.

Ebéd és szállás megoldható!

Bővebbet a kepeslap@dpg.hu címen.

Üdvözlettel JUÁR

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-24 00:53   
JUAR UZENETE:

Röviden szeretnék bemutatkozni és lenne is pár kérdésem, kérésem.

Juhász Árpád vagyok, Hegyfalun élek (9631 Hegyfalu, Kossuth Lajos u. 19.), itt alapítottam, hoztam létre a "JUÁR Képes-levelezőlap Múzeum"-ot, mely 2001.07.06.-án nyílt meg. Így idén ünnepeltem a 3 éves fennállást.
A megnevezésből is gondolható, hogy képeslapok gyűjtésével foglalkozom. Sajnos a hivatalossá váláshoz még hosszú göröngyös út vezet, de talán majd egyszer. Mindent önerősen végzek, alapvetően én vagyok a tulajdonos, igazgató, tárlatvezető, sőt a takarítónő is. A gyűjtemény összeállításában közel 34 év munkám van benne. Több mint 100 ezer lapot tartalmaz. A kiállító helységekben általában 800-1000 lap van egy időben kiállítva, de nem zárkózom el, ha valaki szeretné megnézni egy adott helységről készült képeslapokat, vagy egy bizonyos témájú lapokat. Mint mindennek nekem is van fő területem, mely a "Nyugat-pannon eurégió helységei" (Győr-Moson-Sopron -, Vas -, Zala megyék és Burgenland helységei) és a "Magyar történelem" (Honfoglalástól napjainkig, kiemelten a politikai tárgyúak). Ellenben ezeken kívül akár a karácsonyi, húsvéti lapok, de a külföldi lapok is megtalálhatók. Lehetőségekhez mérten több helyen van állandó, illetve alkalmi kiállításom. A múzeum látogatása ingyenes. Nyitvatartási idő alapvetően minden nap 8-18 óra között, de más időpontokban is lehetséges. Ellenben mivel valamiből meg is kell élnem családommal együtt, így ha nem vagyok itthon telefonálni kell és 3 percen belül itthon vagyok. Ezért van az, hogy telefonon egyeztetett időpontban.
Szállás a Múzeum vendégszobáiban megoldható. A közelben három fürdőhely található (Sárvár, Bük és Szeleste)

Elnézést a hosszúra sikeredett levélért, de örülök, hogy elképzelésemnek ilyen fórúmon is lehetőséget kapok.

Nem tudom, hogy írtam-e arról, hogy mik a fő gyűjtési területek, de azon lapok, melyek nem tartoznak bele azokból is 1-1 darabot elteszek. Vagyis mindenféle képeslapot szívesen fogadok (akár a karácsonyiakat is)! A külföldi kiadású, de magyar vonatkozású lapokat, mint Hungarikákat gyűjtőm.

Mik is a fő területek:
1. Nyugat-pannon régió (EU régió) Győr-Moson-Sopron -, Vas -, Zala megyék és Burgenland
2. Magyar történelem (kiemelten Trianon, 1956, Felszabadítás [Horthy korszak], Hungarikák, Országzászlók, Címerek, Politikai lapok, Turul emlékművek, Magyar történelem eseményei

Másodlagos fő témák:
3. Akt (fotó, festmény, szobor)
4. Érdekeségek (alak, forma, anyag, kialakítás)
5. Évfordulók-események
6. Képeslapokkal kapcsolatos lapok
7. Egyházi lapok (Mindszenty József élete, Újszövetség, Ószövetség, Egyházi évfordulók)
8. Pár kiemelt téma (gyöngyvirág, szamár, tüzérek, kaktuszok, s olyan témák melyekre valamikor kaptam felkérést)
9. Vasút (vasúti járművek, állomások, intézmények, vasúti humor, kisvasutak)

Harmadlagos témák:
10. 1945 előtti lapok
11. Magyar üdvözlő lapok, melyek a fenti témákhoz nem tartoznak
12. Magyar helységképek, melyek a fenti témákhoz nem tartoznak
13. Külföldi üdvözlő lapok, melyek a fenti témákhoz nem tartoznak
14. Külföldi helységképek, melyek a fenti témákhoz nem tartoznak

Természetesen a feldolgozott anyagok témánként, helységenként, kiadónként, sorszámok szerint rendszerezve van. Vagyis, ha valaki bármilyen lapot, témát keres, igény szerint 1-2 percen bellül megtudom mutatni.
A harmadlagos anyagból az első két témába illő lapokért hajlandó vagyok cserélni.
--
Üdvözlettel: Juhász Árpád Képes-levelezőlap Múzeum szervező, vezető
aki szívesen fogadja a megunt, feleslegessé vált képeslapokat. A Múzeum
látogatható egész nap a 20/463-9490 telefonon egyeztetett időpontban.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 21:11   
Mivel magamban levelezgetek azért remélem ezt a forumot is olsasátok. Jó lenne, ha néha hozzá szólnátok az eseményekhez.

Egyre nagyobb a forgalom magánban, egyre több gyűjtési terület művelője jelentkezik az Egyesületünkbe. Legutóbb egy kinderfigura gyűjtő jelentkezett, 6000 darabos gyűjteménye van.

Novemberben leszünk egy évesek. 13.-án tartjuk az éves közgyűlésünket.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 20:06   
Gyűjtők, Szinpatizánsok jelentkezzetek az egyesületünkbe!
Több gyűjtési terület képviselői megtalálhatók már köztünk.

Érdeklődők ide írjatok:
kepeslap.muzeum.barati.kor-hegyfalu@dpg.hu

Üdvözlettel: Juhász Árpád elnök

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 20:31   
Rövid beszámoló a Celldömölkön rendezett Börzéről.
Ezt a Celli érmesek szervezik, alapvetően rendszeresen. Vasárnap is sokan voltak. Az összetételt illetően kb. 70% csak érmes, de sok egyéb gyűjtési terület képviselői is résztvettek rajta. Párat felsorolva: képeslap, jelvény, kitüntetés, régi okmányok, fegyverek, relikviák és sok minden más.
Üvözlök minden érdeklődőt.
Írhattok magánba is: kepeslapvdpg.hu

Akik erre jártok, írhatnátok pár sort, hozzászólást, hogy tudjam "érdekel bennetek".

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 21:34   
Szerbusztok!

Ma létrejött az egyesületünk börzéje. Nem voltunk nagyon sokan, de annál aktívabbak voltunk. Igaz ez volt az első.
Én is több száz új laphoz jutottam, de adtam értük képeslapokat, kinderfigurákat, szalvétákat, kártyanaptárakat értük.
Szerintem senki sem csalódottan távozott. Holnap Celldömölkön lesz Börze.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 21:32   
JUAR UZENETE:

Remélem te is olvasod!
Mivel nem volt feladó a borítékon csak így tudom megköszönni a küldmeényt, amit amai napon kaptam.

Köszönöm:

Képeslap Múzeum
9631 Hegyfalu, Kossuth u. 19
Magyarország

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 21:17   

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó