2019. április 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Képes-levelezőlap Múzeum - Hegyfalu
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
 nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-02 18:10   
Kedves forumtagok, nem kellene tagtarsunkat megtisztelni azzal hogy ha valamerre jarunk vagy csak a varosunkrol egy -egy szep lapot kuldenenk? En mar holnap dobok fel neki . A cime ugy tudom itt van a lapon es egyezik a lakascimevel.Csinaljunk neki egy jo napot.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-14 20:39   
A Képeslap Múzeumban (Hegyfalu, Vas megye)Deák Ferenc és II. Rákóczi Ferenc életét bemutató kiállítás tekinthető meg április elejéig. Látogatható egész nap.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-16 20:10   
Értesítés

Megalakult a "Képeslap Múzeum Baráti Kör". 2003 november 29.-én 13 órakor Hegyfalun a Képes-levelezőlap Múzeumban.

Vas Megyei Bíróság Végzése (26/2003).
A társadalmi szervezet neve: Képeslap Múzeum Baráti Kör
- " - székhelye: 9631 Hegyfalu, Kossuth Lajos utca 19.
- " - célja: (alapszabályban leírtak! - ha valaki nem kapta volna meg kérem jelezni)
- " - képviselője: jómagam a fenti címen
- " - közhasznúsági fokozata: közhasznú
A közhasznú jogállás elnyerésének időpontja: jogerőre emelkedés napja (dec. 18 követő 15. nap)
Alapszabály kelte: 2003. november 29.
Adószám: 18894374-1-18
Számlaszám: 11747006-20205850 OTP Bank Rt. Nyugat-Dunántúli régió

Érdeklődés esetén adatlap, tagi (főleg gyűjtőknek), vagy pártolói a "kepeslap.muzeum.tamogatok.egyesulete@dpg.hu" vagy "kepeslap.muzeum.barati.kor-hegyfalu@dpg.hu" címen igényelhető. Illetve az alapszabály is.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-26 21:14   
Röviden szeretnék bemutatkozni és lenne is pár kérdésem, kérésem.

Juhász Árpád vagyok, Hegyfalun élek (9631 Hegyfalu, Kossuth Lajos u. 19.), itt alapítottam, hoztam létre a "JUÁR Képes-levelezőlap Múzeum"-ot, mely 2001.07.06.-án nyílt meg. Így idén ünnepeltem a 2 éves fennállást.
A megnevezésből is gondolható, hogy képeslapok gyűjtésével foglalkozom. Sajnos a hivatalossá váláshoz még hosszú göröngyös út vezet, de talán majd egyszer. Mindent önerősen végzek, alapvetően én vagyok a tulajdonos, igazgató, tárlatvezető, sőt a takarítónő is. A gyűjtemény összeállításában közel 33 év munkám van benne. Több mint 100 ezer lapot tartalmaz. A kiállító helységekben általában 800-1000 lap van egy időben kiállítva, de nem zárkózom el, ha valaki szeretné megnézni egy adott helységről készült képeslapokat, vagy egy bizonyos témájú lapokat. Mint mindennek nekem is van fő területem, mely a "Nyugat-pannon eurégió helységei" (Győr-Moson-Sopron -, Vas -, Zala megyék és Burgenland helységei) és a "Magyar történelem" (Honfoglalástól napjainkig, kiemelten a politikai tárgyúak). Ellenben ezeken kívül akár a karácsonyi, húsvéti lapok, de a külföldi lapok is megtalálhatók. Lehetőségekhez mérten több helyen van állandó, illetve alkalmi kiállításom. A múzeum látogatása ingyenes. Nyitvatartási idő alapvetően minden nap 8-18 óra között, de más időpontokban is lehetséges. Ellenben mivel valamiből meg is kell élnem családommal együtt, így ha nem vagyok itthon telefonálni kell (06-20/463-9490) és 3 percen belül itthon vagyok. Ezért van az, hogy telefonon egyeztetett időpontban.

Elnézést a hosszúra sikeredett levélért, de örülök, hogy elképzelésemnek ilyen fórúmon is lehetőséget kapok.

Nem tudom, hogy írtam-e arról, hogy mik a fő gyűjtési területek, de azon lapok, melyek nem tartoznak bele azokból is 1-1 darabot elteszek. Vagyis mindenféle képeslapot szívesen fogadok (akár a karácsonyiakat is)! A külföldi kiadású, de magyar vonatkozású lapokat, mint Hungarikákat gyűjtőm.

Mik is a fő területek:
1. Nyugat-pannon régió (EU régió) Győr-Moson-Sopron -, Vas -, Zala megyék és Burgenland
2. Magyar történelem (kiemelten Trianon, 1956, Felszabadítás [Horthy korszak], Hungarikák, Országzászlók, Címerek, Politikai lapok, Turul emlékművek, Magyar történelem eseményei

Másodlagos fő témák:
3. Akt (fotó, festmény, szobor)
4. Érdekeségek (alak, forma, anyag, kialakítás)
5. Évfordulók-események
6. Képeslapokkal kapcsolatos lapok
7. Egyházi lapok (Mindszenty József élete, Újszövetség, Ószövetség, Egyházi évfordulók)
8. Pár kiemelt téma (gyöngyvirág, szamár, tüzérek, kaktuszok, s olyan témák melyekre valamikor kaptam felkérést)
9. Vasút (vasúti járművek, állomások, intézmények, vasúti humor, kisvasutak)

Harmadlagos témák:
10. 1945 előtti lapok
11. Magyar üdvözlő lapok, melyek a fenti témákhoz nem tartoznak
12. Magyar helységképek, melyek a fenti témákhoz nem tartoznak
13. Külföldi üdvözlő lapok, melyek a fenti témákhoz nem tartoznak
14. Külföldi helységképek, melyek a fenti témákhoz nem tartoznak

Természetesen a feldolgozott anyagok témánként, helységenként, kiadónként, sorszámok szerint rendszerezve van. Vagyis, ha valaki bármilyen lapot, témát keres, igény szerint 1-2 percen bellül megtudom mutatni.
A harmadlagos anyagból az első két témába illő lapokért hajlandó vagyok cserélni.
--
Üdvözlettel: Juhász Árpád Képes-levelezőlap Múzeum szervező, vezető
aki szívesen fogadja a megunt, feleslegessé vált képeslapokat.
Terveim szerint pár év múlva talán Európa legnagyobb magángyűjteménye lesz, főleg, ha segítetek benne.
Szívesen cserélek is, van sokmindenem a képeslapokon kívül is például kinderfigura 1200 db, matricák 500 db, szalvéták (kevés), kártyanaptárak 1000 db, fém és papírpénzek 1000 db, kosaraskártyák 500 db, és még sok minden más!
Írj a múzeum címére!
juar.kepeslap.muzeum.hegyfalu@drotposta.hu

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó