2019. február 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért mennél és miért nem mennél haza?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 18:53   
Fredi!!
Igazad van, ez nem vitatkozos topik. Te hol elsz? Mivel foglalkozol? Szeretsz ott elni?

Andi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 16:34   
Nem akarok ünneprontó lenni, de most már nagyon offoltok. A topik címe: Miért mennél haza....és nem az, hogy milyen szállodát válasszunk magunknak Magyarországon.
Egyébként, ha már lúd akkor legyen kövér én is ráoffolok egy kicsit. En jobban érzem magam a kis családi panziokban mert lehet, hogy nem olyan kényelmesek mint egy szálloda, de emberibbek. Különben aludtam én már szénapadláson is és nagyon jó volt!

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 15:52   
2005-07-21 13:24, 1987:
-
Halló Andi!

A Hilton és társai 5 csillagos hotelok, manapság majdnem mindenki megengedheti magának, mert a föidényt kivéve még az árak sem azok, amik a szobákba ki vannak függesztve. Legtöbb esetben üresen is maradnának, mert sok 4 csillagos is hasonló kényelmet nyújt, s nekem nem kell, hogy a pincér megkeverje a kávémat, s minden mozzanatomat lesse.

A szobák többnyire csak a méreteiben különböznek, de nagy eltérés nincs, mert alapjában mindegyik nagyon kicsi.

5 csillagnál már feltételezheti az ember, hogy fotelba ülhessen, s az ágy dupla-francia, azaz két személy is keresztbe feküdhet rajta. A reggelinél meg böséget vársz el, vagy ahogy mondják, 30-40 m-es a büffet.

Pangás idején a junior suitet is megkapod szoba áron, s ez nem csak alig látogatott városokban, hanem aránylag nagy turisztikai központokban is úgy van.

Persze ez egy kicsit országonként is különbözik, mert sikerült többször Párizsban olyan hotelban megszállnom, ahol 2 csillagot azonnal elvettem volna tölük. A reggeli csapnivaló vagy nagyon kimért volt.

Az igazi menö hotelok nem vesznek részt a csillagozásban, maguk nevezik meg, hogy mennyit érnek, s a vendég a visszatéréssel honorálja a jó szolgálatot. Van, ahol habozás nélkül minden kivánságodat teljesitik, annélkül, hogy problémájuk lenne a beszerzéssel, mert fel vannak készülve rá. Ha akarod, még a szobát is átrendezik, vagy a kivánnivaló bútorral kiegészitik a kérésedre.

A nagy sztárok között sok a proli, de pénzével megjátsza magát. Volt olyan is, aki után a szobát, de még az egész emeletet is renoválni kellett. Világsztárok! Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy akkor mit is csinálhattak.

A Gresham palotát azért nevezték ki a világ legjobbjának, mert amerikai közremüködéssel jött létre, s persze amerikaiak is értékelték. Aztán másutt meg másképp könyvelik el, de gondolom bizonyos arab államokban levö hotelokkal, de egyesekkel Európában vagy más földrészeken is, nem igen veheti fel a versenyt. Azokat nem is értékelik igy, mert nem tartoznak hotel láncokhoz. Ezek mind olyan relativ megállapítások.

Toeby

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 15:40   
Ami Gresham-ot illeti attol fug pld hol vannak a szobak A hotel elejen ahol a szobak kineznek a lanchidra a legdragabbak a hotel hatso reszen a szobak joval olcsobbak,meg pld a felemeleten(mezzaine)Ahol pont egy hatalmas lombos fa van az ablak elott kozepen 75%ban a fat latod de pld a 4ik emeleten ahol voltam a panorama a budai oldalrol igazan kulonleges.Miutan,az utazasi ugynok aki nekem segit, csinalt egy galibat, egy teljes korutat kaptam a hoteltol,megmutattak a legjobb szobakat, tobb emeleten,na es amelyik szobaban laktam az altalaban 1100 ba kerul de mivel tudomasukra kerult, hogy nem voltam tul boldog ott 3 fokkal olcsobban szamoltak nekem es 1x ott reggeliztem vendegekkel azert se szamoltak, egyebkent a reggeli szinten orult draga arakkal mukodik de a fiatalok akik ott dolgoznak es sok van beloluk egytol-egyig jokepuek csinosak es a hotel iskolak legjobb tanmuloi voltak.De amitol majdnem a popomra ultem van egy uzlet a hotelbe "BRIONI" Ez a legjobb ferfi divat uzlet a vilagon egy ferfi ing kb 500-800 euro, egy ferfi oltony kb 3000 euronal kezdodik.A fiu aki vezeti egy ferfi model is mellekessen aki jar Romaba -Parizsba modelezni is ,Vele beszelgettem sokaig jol kipakolt mi megy a hotelbe az orszagba es o adott egy erdekes perspektivat.A humorunk is megegyezett biztositott ,hogy bar ritka az o szakmajaban de o a LANYOKAT szereti. Ezeket leirom mert erdekes kis mozaikok.

moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 13:24   
Toeby!

Ez erdekes, hogy a pesti szalloda jobb, mint pl. az altalad emlitettek! En is meglepodtem! Amugy Pesten is akadnak am draga szallodak: Hilton, Astoria. Ide csak a nagyon gazdagok jarnak, meg azt hiszem a kulfoldi sztarokat is itt szallasoljak el.

Andi

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 09:54   
Halló!

Ha még nem olvasta volna valaki. Ugyan egy kicsit túlzás, mert ismerek lényegesen elökelöbb, jobban vezetett, hogy úgy mondjam, jóval drágább hotelokat is, de hadd örüljön a pesti!
--------------------------------------------
Budapesten van a világ legjobb szállodája
A Gresham Palota megelőzte a milánói Bulgari Hotelt és a Buenos Airesben lévő Faena Hotel + Universet is.

A budapesti Gresham-palotát választotta a világ legjobb szállodájává az amerikai Robb Report luxusmagazin. A leggazdagabbak mérvadó lapja szerint a Four Seasons Hotel Gresham Palace Budapest megelőzte a milánói Bulgari Hotelt és a Buenos Airesben lévő Faena Hotel + Universet is.

A Gresham-palotában kialakított luxusszálloda borsos árai dacára is számos telt házas napot könyvelhetett el az elmúlt hetekben, a foglaltságról pontos adatokat a cégcsoport szabályai szerint sosem közölnek - írja a Népszabadság.

Az viszont tudható, hogy nem egy vendég szállt már meg az éjszakánként 4200 euróért (több mint egymillió forintért) kibérelhető királyi lakosztályban, miként a csupán 500 euróval olcsóbb két elnöki lakosztályban is.

A luxusszálloda listáján szereplő szobaárak 250 eurónál kezdődnek, ami azt jelenti, hogy egy átlagos szobájukért is legalább 60 ezer forintot kell fizetni.

Érdekes, hogy mindezek ellenére a Four Seasons pesti vendégeinek csak a fele üzletember, a másik fele turista. A magánemberként utazók, illetve a Gresham teljes vendégkörének többsége Észak-Amerikából érkezik, a második helyen az angolok állnak.

A Robb Report magazin díja óriási jelentőségű a minden luxusszálloda legfőbb célcsoportját jelentő szupergazdagok Budapestre csábításában - mondta Carralero.
-------------------------------------------
Legalább ezzel villoghassanak!

Toeby

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 01:31   
A Kadarnal van a legjobb solet Budapesten, azt hiszem, hogy csak szombaton. Erdemes utananezni mert nagyon jo

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 22:43   
2005-07-20 22:11, bobe:
-

Bobem latom uj fopaid vannak, szepek Figyi,azert ettem egy jo vacsorat pesten,AZ 'ALABARDOS' etteremben, rabiztam a fonokre csak azt kertem magyar legyen!!!Volt Betyar leves( eloszor eletemben, sose halottam rola!!!)utana libamaj egy kulonleges magyar edes csemege borral ,volt magyar bor szakertojuk(sommelier)kituno ember ,na en libamajjal el vagyok rontva mert del franciaorszagban egy kultusz van a libamajjal de ez a magyar libamaj az egyik legjobb( ha nem a LEGJOBB) amit valaha is ettem !!!Utana valami Borju csoda dolog volt nagyon finom.na es a deszertek igazan kitunoek 3 an voltunk es mondhatom a legjobb orak voltak amit ott toltottem. Kozben hoztak 4 kulombozzo magyar borokat ,kostolni ( de nem ingyen)hogy mibe kerult megirom neked e-mail ben .Szoval ez meg az ebed a Kadar nal prima volt.De azert a te kelkaposztad meg mindig jobb lenne. Ha valaki ezt olvassa azt hisszi meg vagyok bugyanva !!!Igaza van!!! Mindenkinek van egy phobiaja amitol fel retteg! Az enyem,hogy kimegyek az utcara es elut az auto ami semmi, megtortenhet , de utana----bevisznek a bonctanba kinyissak a hasamat ES TE JO EG! A gyomrom URES! Na ez lenne egy borzalmas remtortenet ! Kirazz a hideg meg erre gondolni is !

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 22:25   
2005-07-20 21:36, Andu:
-

Valamikor en is a forumban laktam ugyanabban a szobakban 81 ben lattam a lanchidat a vart stb kevesebb mint napi 300 dolcsiert. De az regen volt most az en utazasi ugynokom (aki hihetetlen, de nagyobb sznob mint en) A gresham-ot ajanlotta es mikor onnan felhivtam, hogy nem vagyok tul boldog o felhivta a Four season vezerigazgatojat new yorkban lattad volna masnap, hogy jartak a hotelben a "bossa novat" korulottem volt egy csomo friss virag mindennap egy uveg pezsgo, es meg mi egymas, szemelyes latogatasok, levelben bocsanatkeresek meg most is azt silabizaljak ki, KI is lehetett ez hulye amerikai magyar? Nekem a szivem hizott kozbe latni a tegnapi arrogans hotel szupersztarok, hogy probaljak -puszikalni a-- stb, stb, stb. De akarhogy mennek is a dolgok Kiveheted a magam fajtat a Jozsefvarosbol, de a Jozsefvarost sose veszed ki belolem. Amit irsz 39 felesegrol ram hozta a fraszt mit csinalnak 39 el? Kell 39 szomszed is hozza, aki kisegit !Eggyel is rengeteg a problema pedig ez mar csak egy exfeleseg. Ami hotelt illeti most epitik a koruton a New York palotat ahol amint hallom lesznek napi 15 ezer euros lakosztalyok olyan szereny szobak az atlagos magyar munkas ember igenyeinek megfeleloen!Persze azt nem akarom leirni, hogy e sorokat az adosok bortonebol irom, ahol ingyen lakok!Egyebkent van egy uj repulo jarat pestrol direkt nizzaba (Nem MALEV) amelyik telve volt magyarokkal, szoval az elet azert jo lehet az ohazaba mert az arak a riverean meg a greshamhoz is viszonyulva toronymagasak.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 22:11   
Almodj, almodj

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 21:37   
2005-07-20 20:40, bobe:
-

Latod Bobe, te vagy az egyike azoknak a gyonyoru magyar holgyeknek,ha nem szeretned ugy a ferjed hagynam a fiatal szinten gyonyoru magyar holgyemet (akinek csak egy hibaja van ha emlitem, hogy kelkaposztat akarok fejemre akarja huzni a labost kelkaposztaval egyut)es mennek a svedekhez mint bevandorlo es ugy tudnak bokolni neked mikozben tomom a pofikam a kelkaposztaddal!AZERT almodhatok? Nem?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 21:36   
2005-07-20 18:04, optimista:
Kedves Optimista, ne haragudj nem akarok tiszteletlen lenni, de a 800 euróért egy egész emelet kaptál?
Bocsánat mégegyszer, de egy kicsit meglepödtem az áron. 7-8 évvel ezelött rendszeresen (havonta)tartozkodtam a Marriottban (korábban Duna Interkontinentalnak hívták, ezt szeretik az amerókásak, látszik már az ágy húzásán is! ) ill. talán kétszer a Fórumban, és egyszer a Kempinkskiben. Ez utóbbi talán még húzósabb volt mint az elözö kettö, de reggelivel együtt sem haladta meg (2 före) a 380-400 valahány márkát. Ehhez képest amit irsz a 800 euró....hát nem tudom. Ez rengeteg. Ennyit a sah fizet a 39 feleséggel együtt.

Ha most megnézed a Kempinski ajánlatát, hát egyértelmü, hogy az árak azért nem szálltak el ennyire. (a Four Season´s u.olyan szinvonalú)

http://www.ohb.hu/kempinski/index.hu.html#rates#
a többivel egyetértek: a taxisok hiénák, a boltos csajok borzalmasak.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 20:40   
Fözök en kelkaposztat es elemet is adok neked kedves Optimista !

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 19:50   
2005-07-20 18:57, optimista:
-

Az, hogy nehany uzletben a kiszolgalas meg hagy kivannivalot maga utan, nem kellene azert, hogy elrontsa az ott toltott ido nagy reszet. A Gresham meg egy eleg nivos szalloda, ugyhogy 800 Euro/ejszakaaert biztosan nem sok okod lehetett panaszra Ez nem egyenlitette ki az elemvasarlas megrazkodtatasat?

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 19:24   
2005-07-20 18:07, rigojanos:
-

Meg csak annyit 1975 ota minden nyaron europaban vagyok 1-2 honapig, magyarorszagon 1975 es 1996 kozt minden evben kb 10-14 napot es nagyon szerettem ott is lenni utana fokozatosan valtozott, hogy ereztem magam utoljara 3 napot voltam 1999ben es most szinten 3 napot. A magyar nok gyonyoruek (Mivel a tobbi heteket Cannes be toltottem,toltom es a riverean is vannak gyonyoru holgyek, de a magyar leanyzok ep olyan szinten vannak legalabb) a kis byerekek aranyosak es valahogy en ugy talalom akik nem pestiek (Tudom ez altalanositas !) pl debreceni, szegedi, bajai stb emberek egesz mas attitudeel vannak a kulfoldiekhez - -baratsagosak, kedvesek es nagyon segitokeszek minden erdek nelkul. De ugyanez Franciaorszagban is minden francia utalja a parizsiakat. Pl meg kerdeztem a taxisofort a riverean melyik nemzetisegi emberek a leggavallerabb borravaloadok? Azt mondta, nehez megmondani uram, de megmondom kik a legrosszabbak! A parizsiak !

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 18:57   
2005-07-20 18:07, rigojanos:
-
-
Azon kivul, hogy a hotelben nem ajanlottak magyar ettermet, miben csalodtal meg?

-
Pld ,bemegyek egy uzletben venni ellemeket 4 elado holgy beszelget vagy 2-3 percig ram se pipalnak, megkerdezem lehetne ellemet kapni walkmanbe? Majdnem bocsanatott kerve, hogy megzavarom oket ,na mar most ez egy komplikalt dolog megvenni ilyesmit, eloszor megmutatjak, 'csak ez van' kirnak egy szamlat. el kell menni a szamlaval a penztarhoz kifizetni ott a szamlat lepecsetelik, es elmenni egy harmadik helyre felvenni a vasarolt portekat, ahol megkerdik "beteszi a zsebebe vagy kell zacsko?"de adott egy pici plasztik zacskot szoval minden jo ha a vege jo !mivel egy sir miat voltam ott mindennap ki kelett taxiznom a temetobe 3 nap taxi 3 kulombseg az arakban dee nagy kulombseg amire a hotel , URAM EZEK MIND HIENAK !!!Majd mi rendelunk maganak taxit,de sajna ez is csak a harmadik nap utan derult ki ( ami az en hibam )na mar most, leirni,a kalandokat amik vartak foglalkozni a temeto irodajaval arrol egy konyvet lehetne irni.Mivel Jo anyukam sirjarol volt szo mindent udvariassan szo nelkul turtem es egy kis "olajozas" utan mindenki kisegitobbe valt remelve, hogy minden sikerulni fog.Oktoberben kezdik es telefonalnak mikor kesz, hogy elmehetek megnezni.ERDEKESSEG KEDVEERT EZT LEIROM, A londoni merenylet tortent amikor ott voltam, a magyar televizioban volt egy adas rola ahol 4 SZAKERTO beszelt es hatarozottan megallapitottak ,hogy a kovetkezo merenylet olaszorszagban lesz , utana a lengyeleknel es csak azutan esetleg magyarorszagon mert nekunk is vannak katonak irakban!!!Meg voltam gyozodve , hogy sokat ittam, mikor ezt hallottam mert ez nem lehet igaz !!!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 18:07   
-
Azon kivul, hogy a hotelben nem ajanlottak magyar ettermet, miben csalodtal meg?

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 18:04   
A 10 % ami jo mindenki mindent tud.A Four Season hotelbe laktam(Gresham)Az arak magasak ( A szoba 800 euro egy napra ami kb 1000 dolcsi. mikor kerdeztem a concierget tudna valami jo magyar ettermet ajanlani ahol magyar etel van? A felelet ;" Uram magyar orszagon most mar nemzetkozi konyha van,Probalja meg a mi kituno olasz ettermunket a Pava ettermet ami olasz de kulonleges de ez mind lenezoen kicsit arrogansan van tudomasomra adva.Persze erre kapott egy kicsit tolem ,kerdeztem hol tanult modort .De egy ottani szinesz baratom megmentette a napot ajanlot sot elvitt egy fantasztikus kis helyre a klauzal terren "KADAR" a kaja kituno 3 zoldborso levest ettem, toltott borjut, es krumplis tesztat deszertnek az egesz 2800 forint volt, ami kb 15 dollar adtam a kiszolgalo neninek ezer forint borravalot (5 dollar !!!)azt hittem feldob a levegobe oromeben,mindenki baratsagos es kedves volt a tulaj meg is kerdezte mit szeretnek holnap enni de sajna masnap mar elutaztam) csak egy baj van itt csak ebedelni lehet este nincs nyitva! Szoval nagyon ajanlom ha valaki arra jar!Bobe ha ezt olvasod ????3 napig kerestem a kelkaposztat de sajna csak te maradsz az utolso remenyem aki megvendegel evvel az utolso kijaratom elott!!!!!!!

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 17:44   
Nehez egy dolog ez!En most 3 napot pesten toltottem es csak egyet mondhatok,90% csalodotsag a masik 10% ok ?Talan ! Erre most gondolom, szidhat itt mindenki !

ZsCernic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-13 14:10   
2004-02-03 20:40, rexemig:

Hallo!

Teljesen egyetértek! Èn 1972-ben jöttem ide és a hazautazások mindég ritkábbak, utoljára 1996-ban volt, amikor feltörték a kocsinkat, de a rendörség nem valami sokat tett a tettesek elfogásáért. A család és rokonság csak kevés megértést mutatott, mivel "majd vesztek egy újat, ha visszamentek". Ha nyugdijasként hazamennénk, a német állam 30% levon a nyugdijból, mert "az életszinvonal Magyarországon nem olyan magas mint Németországban".

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-30 10:28   

Ha majd végre nyugdíjasok leszünk, hazamegyünk. Ez a terv. Eladjuk a házat itt, azon lesz talán annyi nyereség, amivel otthon - Magyarországon - lehet kezdeni valamit. Régebben ez nem volt ilyen egyértelmű, de most már Magyarország is EU tagállam, így sokat egyszerűsödtek az intéznivalók. Gondolok itt például a nyugdíj folyósítására, a betegbiztosításra. Addigra már a fizetőeszköz is ugyanaz lesz remélem.
Nekünk van választási lehetőségünk, mehetnénk Szerbiába is, ott még megvan a férjem családi öröksége, a kétszobás ház, nagy kerttel. De az az ország még nagyon sokáig nem tudja biztosítani a fentebbi pozitívumokat.

És hogy miért mennénk haza?
Nem, nem meghalni megyünk haza, élni szeretnénk ott. Számomra tökéletesen mindegy, milyen földben nyugszom, de még életemben szeretnék magyar moziba, színházba járni, magyar tévét nézni ( akkor is, ha néha csapnivaló a műsor )
Szeretnék a rokonokkal, barátokkal többet együtt lenni. Megtartottam minden egyes gyerekkori barátot, és az internet segítségével igyekszem naprakész lenni az otthoni dolgokból, talán a politikát kivéve.
Tudom, hogy eleinte nehéz lesz, hiszen minden új dolgot szokni kell, és minél idősebbek vagyunk, ez annál nehezebben megy.
De azt hiszem, azt remélem könnyebb lesz, mint az itteni beilleszkedés volt. Valahogy úgy képzelem, mint 20 év kihagyás után újra biciklire ülni

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 15:25   
2002-08-20 18:07, ecet:
-
Akkor is, ha nagyon régen irtad ezeket a gondolatokat, teljesen azonosak azzal, amit én most érzek a témàval kapcsolatban. Talàn ha màr 2 éve itt lettem volna, nem bonyolodtam volna lakàsvételbe...Màr csak egyet kivànok: megszabadulni töle veszteség nélkül, ha lehet. Akkoriban még nem tartottam kizàrtnak, hogy itt is ott is otthon tudok lenni, ma màr inkàbb. En is Svàjcban vagyok, és 36 év az màr nem visszafordithato, sok minden nekünk itt természetessé vàlt, ami ott érthetetlen..
Üdvözöl
Györgyi

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 22:32   
88-ban mentem vissza először Magyarországra. New Yorkból indult a gép. A váróteremben sok idős magyar volt. Arról beszélgettek, hogy ki, miért utazik.
Egy házaspár azt mondta, "hazamegyünk" a falunkba, a családnak segiteni a mezőgazdasági munkákban, és betakaritásig maradunk.
Pennsylvaniában éltek, még a háború előtt jöttek ki. Jómódú farmerek lettek, öregkorra eladták a farmot, de vettek "néhány" mosodát. Az egészitette ki nyugdijukat, segitett épiteni "odahaza" a fiatal rokonoknak házat.
Készült a pár a sirhelyét is megvenni a magyar temetőben, mert, ahogy mondták, ők magyarok maradtak, és csak a nyomor elől jöttek ki annakidején, majd a kommunisták, a TSz miatt maradtak.
Mások is hasonló módon beszéltek a magyar "otthonról", de érdekes módon, egyikük sem akart visszatelepülni - élve.
De amilyen szerettel és kritika nélkül emlegették az óhazát, én úgy gondolom, ez csak az itt élő a gyerekeik miatt volt.
Sok külföldi származású embert ismerek, akik nem politikai okokból emigráltak, vagy megváltozott a rezsim közben, és vissza akartak menni a hazájukba. Portugálok, olaszok, görögök, indiaiak, mind egyformán terveztek.
A gyerekek felnőnek, kirepülnek, ők odahaza épitenek maguknak házat (voltak, akik meg is tették ezt) és öregségüket a szülőföldjükön élik, ott akarnak meghalni.
Aztán egyikük se költözött vissza. Maradtak a látogatások, és sokszor a csalódások.
Ha elég sokáig élünk valahol, és ott békén hagynak, túl nehéz valami mást megszokni.
Olyan, mintha ismét emigrációba mennénk, csak a nyelvet, kultúrát jobban ismerjük.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:36   
AMEN !!!! Meg csak annyit egy idoben 15-20 evekkel ezelott,minden evben mentem neha 2x egy evben is utoljara 3 evvel ezelott mentem 2 hetre 4 nap utan menekultem el(csak azert nem 3 nap mert nem kaptam megfelelo repulot mert a MALEV az egy masik remtortenet )Emlekeztek mikor evekkel ezelott balatonon aa otthon elo magyarokat nem szolgaltak ki csak a kulfoldieket? Most megfordult az a dolog kiszolgaljak az otthoniakat a kulfoldi meg "menjen a francba "

rexemig  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 20:40   
2002-08-23 17:30, ecet:
-

Kulfoldi Magyarok,

1956-ban kb.200’000 Magyar vette a vandorbotot es indult az ismeretlenben.A mai statisztikakban nem lathato,menyi tert vissza veglegesen. Teny,hogy kulfoldon elo Magyar ha ma haza latogat korulbelul ilyen helyzetekel talalkozik ;

-Feri hegyi repter ; minden formalitas gyors es kifogastalan,

-Keleti palya udvar ; « Zimmer Bitte » es penz valtok ajanlatai varjak,

·Taxi ; « maga nem magyar ? » vagy pedig « Honnan jon ? » miden estre a taxi szamla magassab vagy a dubla mint otthon eloknek.

-Csalad ; « mit hoztal ?,meddig maradsz ? » artatlan kerdesek,

-Vendeglo ; lassu es udvariatlan felszolgalasok,kenyeret kulon kel kerni, az eteleket nem mindig tanult szakacs kesziti,eredmeny vagy hideg,vagy tul zsiros vagy nyers ammit felvalrol odadobnak a vendeg ele.Belvarosban bemutatjak a rendelt borospalackot majd att ontve egy uveg kancsoban szervirozak nem azt a bort ammi rendelve lett.

-Lakasbereles ; hosszu tavra nincs problemma berelni,foleg ha valaki letesz hat honapi berletett elore es a vele jaro garanciat ammiben a TV,es a tarsas haz havi rezsi koltsege nincs bele ertve.

-Vasarlas ; A Vaci utcaban illetlen dolog zavarni a tracsolo lanyokat akkiknek a vevo atlatszo,

-Kozlekedes ; Metro kifogastalan,Autobuszok Pesten szinten,Kocsi forgalom hasonlit egy Formula 1-es versenyre ahol a jarokello elet vesszelyben vannak.

-Emberi kapcsolatok ; Az a Magyar akki tobb mint tiz eve kint el valahol mar akszentusa van ha magyarul beszel ammit az otthon elok rogton eszre vesznek. A reakciok sohasem maradnak el vagy ket lepest hatra lepnek furcsan nezve mint egy UFO-bol erkezettre,vagy ecetes megjegyzest lessz « ti diszidaltatok de mi itt maradtunk » vagy pedig « hol eltek es menyit kerestek ? » Teny,hogy a visszatero jo szandeku Magyar nincsen ugy tekintve mint egy otthon elo.

Befejezesul csak anyit,hogy akki egyszer elhagyta hazajat az hontalan mert az uj hazaban barmilyen is legyen az integratio magyar marad.Otthon pedig nem mindenki tud ujra beileszkedni es alkalmazkodni a mai eletben es kornyezetben.

Udv.mindenkinnek,Marie-Claire.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 18:02   
Toeby.nek nagyon igaza van,az en lanyom is itt szuletett mivel az anyja amerikai es en 'leleptem' mikor o 8 eves volt sose tanult meg magyarul persze mikor oda visszem tobben mondjak nekem,hogy ezert "szegyeljem magam"talan igazuk van de nem sok alvast vesztek emiat.De most 28 eves es o kerdi miert nem tanitottam meg magyarul? Az mar kicsit zavar.mert o is buszke a magyar szarmazasara es a renegade apjara (Hogy miert ,az uttobbi ???Az egy orok relytely marad!!!)

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 17:49   
Sziasztok szerintem,sok fugg attol hany eves voltal mikor eljottel,ha 20 alatt es itt vagy ,mondjuk 15 - 20 eve,az otthoni eletstilustol elszoktal, es minden kicsit idegen legalabbis szamomra,mivel nincs ott csalad semmi kozoset nem talalok senkivel, az egyetlen az a nosztalgia es az emlekezet a "regi jo idokre" mikor fiatal voltam.Persze van aki azert megy oda ,hogy mutassa milyen jol megy neki (amit el is tulozz!)Azokat csak sajnalni lehet!!!Es neha azok akik itt elnek 5-6 eve akik "Mar elfelejtettek magyarul" mikor otthon vannak.Azt pld pesten elveztem uton utfelen az ilyeneket leegetni (rosszindulatu optimista vagyok a linkekkel !)Ez olyan relative dolog Van aki imadja,hogy haza ment van aki elete legnagyobb hibajanak tartja!!!En mar itt maradok de a magyar szarmazasra mindig buszke leszek !!!!

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 22:21   
Hi hazamenök és nem hazamenök!

Beleolvasgattam az utolsó hozzászólásokba, s most egy pár gondolat részemröl. Németországban kötöttem ki, öcsémmel, mert a származás szerint ez logikus volt. Különben én nagy franciabarát voltam, maradtam is, de mégsem mentem oda. Nem volt könnyü, amikor is rövid idöre itt különváltunk, egyikünk megtartotta a szappant, másikunk a fogkrémet. Saját fogkeféje volt mindkettönknek! Igaz volt sok segitönk is, magyarok, németek, de az igazi segitség, amit a család nyujtani tud, az mindig hiányzott! Családjaink aztán nekünk lett, akiket most mi nem szeretnénk úgy cserbenhagyni, mint ahogy mi azt szüleinkkel tettük! Az elején vártak még rokonok bennünket Amerikában, gondolkodtunk Ausztrálián, de a kérdést elvetettük, s utólag is ezt igy helyesnek tartjuk. 13 évig elöször nem mehettünk haza, de otthonról voltak mindig látogatóink. 82-ben voltam elöször szülövárosomban, s utána rendszeresen jártunk. Soha nem merült fel bennem a gondolat, hogy egyszer végleg visszatérjek! Még annak idején láttam 56-os visszatérök esetében, milyen bizalmatlansággal fogadták öket! Ha valamiröl meséltek, mindenki csak összenézett, holott egyszerü, mindennapi eseményekröl volt szó. De egy idöben kiérzödött belölük, hogy otthon sincsenek otthon! S azok akik gyermekeiket, unokáikat hagyták el ilyen módon? Az ilyen dolgot ráadásul önzönek is tartom, vagy talán a családi hangulat nem stimmelt? A távolból mindenki megszépiti az eseményeket! Hogyan lehetne nagyobb chance-od otthon, mint bárhol másutt? Sok dolgot nem tudnál elviselni, mint ahogy azok Téged sem! A szólást: "Távolból jött ember azt mond, amit akar!" szó szerint értik! Nem szivesen vennék még azt sem, ha Te esetleg nagyobb tudásod vagy tapasztalatod alapján, ami esetleg nem is olyan távol álló, beleszólnál ott az eseményekbe! Ilyen hosszu idö után ráadásul a kutya sem foglalkozna veled, mert kialakult egy tudálékos, önzö társadalom, amit Te elötte nem ismertél! Mi vinne haza? Egy Országház, a Vajdahunyad vára vagy a tokaji bor? Valóban nyitott szemmel néztél körül vagy csak úgy, mint amikor meleg éghajlaton, esetleg pálmák alatt, védve a nap tüzö sugaraitól nyaralsz? Ne álmodozzunk! Leányaink, ma már 26 és 31 évesek, mindig szivesen nyaraltak ott, idöztek a nagymamánál. De már az unokatestvérek sem viszonyultak úgy hozzájuk, hogy mondhatták volna: "Ez az igazi barátság vagy a család, rokonság melege!". Tudták, hogy helyük itt van, s egy percig sem gondolkodtak "visszatérésen", mert az nekik amúgy is "kivándorlás" lett volna, mégha egyszerübben is jutottak volna magyar papirokhoz. A 31 éves német fiatalemberrel él együtt, nagyon jól megvannak! Kisebbiket megpróbáltam már többször eladni, de "valószinüleg még nem jött össze annyi birka", hogy az üzlet létrejöhetett volna! Persze a probléma inkább az, hogy nagyon válogatós! Én megértem a volt barátomat is, aki mindig is olyan beállitottságu volt, hogy itt nem érezte jól magát, és visszatért! Ö soha sem veszitette el a kapcsolatot az ottoniakhoz, s ahogy kiderült, a nagy köpönyegforgatók közé tartozott, s igy nem is csoda, hogy most mint egy sztár, jó pozicióban és jó fizetéssel él ott! Igaz, annak idején is már hivatalosan került ide ki, s barátságunkat el is kellett titkolni! S milyen magasan hordták az orrukat a követségi és kereskedelmi képviselet dolgozói és családtagjai? Ezek legyenek most a barátaim? Sajnos a családból ott már nem sok maradt, édesapám "öreg Jankó" már, nejemnek egy bátyja él ott egy meglehetösen gyakran furcsa feleséggel! Mit monjak még? Vagy ott temettesem el magam, hogy utódaim ugyanúgy járjanak oda, mint mi az elhunyt hozzátartozóinkhoz? Mindenki jól gondolja meg a lépését! Persze nem kell azt sem szégyelni, ha valaki mégis érzelmi szempontokból a "hazatérés" mellett dönt!

Holnap FC gyözelem Mönchengladbach ellen! Ez valamivel vidámabb dolog, csak nehogy földig érö állal térjek haza a meccs után!!!

Tehát minden jót! Toeby

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-18 11:36   
Miért mennék haza? Mert ugye Zsuzsa is romàniai igy erre vàlaszolok ha megengeditek, hogy miért mennék haza romàniàba?
Egyszerüen mert az egész csalàdom ott van, a szûleim, testvéremim, a szomszédok, a baràtok, az osztàlytàrsak, ...... Azok az emberek akik részt vettek az életemben. Mikor a "gyökerekröl" beszélünk akkor szimbolikusan a "földre" gondolunk. Hàt nem hiszem hogy a földet hiànyolnàm. Egyàltalàn visza mennék-e még ha "azok az emberek" nem lennének ott? Kérdés. Nem hiszem!
Miért nem mennék haza? Nem azért hagytam ott csapot papot hogy vissza menjek! Hogy hagyjam itt mindazt amit 12 év alatt "épitettünk" (és ezt szo szerint is érthetjük a hàzunkra). Hiszen azért jöttem el hogy az én gyerekeimnek jobb jövöt tudjak biztositani mint az én multam volt. Hàt igy biztos hogy nem mennék visza.
És teljesen egyet értek abban hogy ha màr modod van arra hogy visza menj "gazdagon" akkor meg minek, hisz az autot, vagy a repülögépet nem talàltàk fel disznek.

linzer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 13:36   
kornel en maskepp csinalnam.: Ha Magyarban születtel es nem adtad vissza az allampolgarsagod, akkor ma is Magyar vagy. Ebböl kindulva jogosult vagy egy utlevelre es egy szemelyi igazolvanyra amiket a követsegeken megkapsz. De mindenek elött en kernek egy igazolast a követsegtöl amiben ök igazoljak hogy Te megszakitas nelkül Magyar allampolgar voltal es vagy . Ezzel az igazolassal kered a papirjaid, es ha megvan akkor veszel egy rep. jegyet es ott veszel lakast ahol akarsz. csello

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó