2019. április 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Herford, Bielefeld
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 tavaszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 00:23   
Szia Anna,
én ma jelenkeztem be és megláttam hogy te nem olyan messze laksz töllem.Èn Bielefeldben lakom, már négy éve, itt tanulok. Üdv!Ibolya

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 21:29   
Kedves Ani, Anna!

A szerkesztoseg en vagyok. Nem ertem, hogy miert nem sikerult nektek maganuzenetet kuldeni, hiszen en pl. csak ma vagy tizet valtottam. A biztonsag kedveert leirom a mikentjet: kivalasztjatok, hogy kinek szeretnetek maganuzenetet kuldeni, majd kattintas az illeto uzenete feletti sarga csikon levo profilra, ahol pedig kattintas a Maganuzenet kuldese feliratra. Igy mennie kell. Bejelentkezesnel pedig irja, hogy van-e uj maganuzenet, de rakattintva a Maganuzenetek feliratra is megnezheto.

Most kuldok minkettotoknek egy-egy maganuzenetet. Mennie kell.

Ha megsem sikerul elkuldenetek egymasnak maganban, akkor irjatok meg nekem az email cimeteket ( szerkesztoseg@magyaronline.net ), en pedig elkuldom a masik fel reszere, igy nem lesz nyilvanos.

Sok sikert es udv,

Hunor

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 21:04   
2004-05-16 15:26, Ani11:
-
Szia Ani!

Nem kaptam meg, pedig én is küldtem Neked.
Szóltam a szerkesztöségnek, hogy segítsenek. Várjunk 1-2 napot még, hátha megy. Én sem szívesen adom meg a címemet nyilvánosan.
Reménykedjünk, szió: Anna

Ani11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 15:26   
Szia Anna!

Megkaptad a privátra írt üzimet?

Üdv: Ani

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 00:07   
Szia Ani!

Nem kaptad meg a válaszom, amit a privire írtam?
Üdv:anna

Ani11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 20:44   
Helló Anna!

Köszi a kimerítő ismertetőt és a sok hasznos információt. Hogy végleg szeretnék-e maradni azt még nem tudom, egyenlőre annak is fogok örülni, ha sikerül kiköltöznöm. A barátom jelenleg Vlotho-Exter-be lakik és Bielefeld-be(n) dolgozik (aki egyébként eredendően angol származású, csak a volt felesége miatt költözött Németországba), de úgy tervezzük, hogy (azt hiszem már írtam is) Vlotho, Bielefeld vagy Hardford-ba költöznénk, persze ez még sok mindentől függ. Az, hogy elvesz-e feleségül szintén nyitott kérdés, én azért remélem, mert én sem leszek már fiatalabb, de nem a papír számít(persze azt én is tudom, hogy nekem könnyebb lenne úgy boldogulnom odakinn). 29 éves vagyok, informatikusként dolgozom, de az eredeti végzettségem asszisztens-ápoló (egészségügyi szakközép). Gyakorlatom van, sokat dolgoztam a szakmámban, de különböző területeken, a jelenlegi munkám egy kis kitérő. Főiskolára is járok, még 2 évem van hátra, és akkor informatikus leszek, ezt a sulit szeretném befejezni, akár úgy is, hogy a vizsgaidőszakban hazajönnék.
Nem szívesen költözök No-ba, mert azt én is tudom, hogy ott sem „fonják kolbászból a sövényt” és azt hiszem, van egy kis előítéletem a németekkel kapcsolatosan. Nem a kedvenc területem az már egyszer biztos. Úgy, hogy köszi az aggódást, de nem építek rózsaszín felhőkből palotákat gondolatban, de mit tegyek, ha életem nagy szerelme ott él!? A legokosabb, amit tehetek, hogy legalább megpróbálom.
Jövő héten találkozom vele Prágában és júniusba megyek majd látogatóba hozzá, ha sikerül összeszervezni esetleg találkozhatnánk mi is? Persze, csak ha van kedved?!
Gondjaim vannak a nyelvvel is, régen sokat tanultam, de mivel nem használtam sokat felejtettem. Most kerestem egy magántanárt, de tudom, hogy kint is kell majd tanulgatnom valami tanfolyam félén. Az angolt elég jól beszélem, de azt csak barátommal tudom használni igazán. Szóval van még tennivalóm amíg a költözésre kerül a sor.
Azt hiszem ennyit mára! Tudnék (és szeretnék is) még sok mindenről írni, de nem rajongok azért, hogy sokan olvassák a privát dolgaimat.
Jó éjszakát!

Üdv: Anikó

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 00:09   
Kedves Anna21, Ani11!

Csupan udvozolni szeretnelek en is Bennetek a MON fedelzeten. Itt a vilag minden tajarol gyulekeznek, jo tarsasag van, nagyon sokan Nemetorszagbol is, igaz, legtobbet a fenti, kulonbozo kategoriak alatt irunk. Ime, hasznalati utasitas, tartalomjegyzek: http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=62&8 Es gyorsan meg par tipp: a Mi vagyunk! alatt kozossegi temak, bemutatkozas, szuletesnapok, stb., a Csalad, szabadido, erdekessegek alatt sok erdekes dolog, magyar konyha, ferjekrol, sport, stb., Kultura alatt filmek, konyvek, zene, a Magyarkent kulfoldon, kulfoldikent otthon beilleszkedes, vegyeshazassag kapcsan, de erdekes a tobbi rovat, a Cseveges, stb. is es sok helyen van nemetorszagi vonatkozasu iras is.

Kellemes tovabbi csevegest, MONozast kivanok!

Hunor

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 21:17   
Szia Ani!

Ha végleg itt szeretnél maradni, és dolgozni, esetleg tanulni akarsz, a bürökrácia leegyszerüsítése végett jobb ha összeházasodtok. Unio ide, vagy oda, akkor ismerik el igazán hogy itt vagy, ha ez hivatalos. Könnyebben is kapsz munkát, bár azt meg kell mondjam, munkát találni(jó munkát), nem könnyü! Nem tudom mi a végzettséged, van-e gyakorlatod benne, mennyire beszéled a nyelvet, mennyi idös vagy... Az, hogy munkát találsz, persze attól is függ, hogy a környéken ahol laksz, van-e szükség arra, amit például Te tanultál.
Én a helyedben minden bizonyítványomat lefordíttatnék (Országos Fordító Iroda- csakis azt fogadják el hitelesnek- Pesten, és más nagyvárosokban is van irodájuk). Ha otthon házasodtok, akkor a helyi polgármesteri hivatal, ill. tanácsháza tud felv. adni, milyen papírok kellenek, ha itt, akkor az itteni- a barátod lakóhelyén illetékes tanácsháza( Rathaus), és azon belül a Standesamt ad felvilágosítást.
Itt most nem fenékig tejfel az élet, mint ahogy sokan otthon hiszik,(a világért sem akarom kedved szegni!!), nagyon nagy a munkanélküliség, magasak az adók, szigorúak a munkaadók, sajnos sokszor nagyon jól kvalifikált, többdiplomás emberek vannak évekig munka nélkül, és az aki valamilyen szinten meg akar élni, annak keményen kell hajtani. Ezt csak azért mondom, hogy nehogy elvegye a kedved esetleg, ha nem találsz azonnal állást. De ezt, meg a többit majd akkor, és esetleg személyesen, ha már itt vagy. Mindenképp jó ha van nálad szótár- valami komolyabb nem egy kis mini utazószótár,most jut eszembe- ha van jogsid, azt itt átírják- és kapsz németet-az sem gond.
Mi kell még? Ha szeretsz fözni, hozz magaddal magyar paprikát, mert az itteni nem olyan...
Vagy amit általában szeretsz ( kolbász, vagy piros arany stb...)Itt kapható téliszalámi is meg magyar borok, és nyáron magyar paprika is. A többihez meg hozzá lehet szokni, vannak itt is olyan finomságok, amik pl. otthon nincsenek. Most nem jut eszembe más hirtelen.
Én már elég régen itt vagyok, nekem már nem tünnek fel annyira a dolgok tudod.
Én jártam itt iskolába, elöször egy nyelvtanfolyamot végeztem el, a végén pedig vizsgáztam belöle, és ez egy európai szintü nyelvvizsga. Azután pedig egy komputeres iskolát végeztem ECDL vizsgám van mind a 8 modulból- ez otthon is létezik. Itt az "Arbeitsamt" fizette nekem és ösztöndíjat az iskola, és a gyakorlat idejére. Nekem sikerült munkát találnom, ott ahol a gyak. volt egy magyar- német cégnél. Ott dolgoztam a terhességem végéig. Mai napig jó kapcs. vagyunk a volt fönökeimmel. Most itthon vagyok a kislányommal, azt hiszem már írtm róla. A férjem német, 5 éve vagyunk együtt.
Ennyi jut most így hirtelen eszembe.
Te is írj persze Magadról.
Jó éjt!
Anna

Ani11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 09:07   
Szia Anna!
Nem vártam ilyen gyors választ, de őszintén örülök neki. Kérdésedre válaszolva: szeretnék végleg maradni (de ez még sok mindentől függ), mert a barátom ott él és tervezgetjük a közös jövőnket. Szeretnék dolgozni is, mert nem bírok csak otthon ülni. De most, hogy csatlakoztunk az EU-hoz az hiszem, hogy a kedves német honfitársak megtesznek mindent, hogy megnehezítsék a dolgunkat (ami valahol érthető is). Igazából jó lenne, ha volna kivel találkozni néha és magyaul beszélgetni odakint. Ha tudnál abban segíteni, hogy mi az amire feltétlenül szükségem lesz ha kimegyek/mielőtt kimegyek (papírok, egyéb dolgok) azt nagyon megköszönném. Valamint, ha van kedved és időd írhatnál magadról és a kinnti életedről is.
Üdv: Ani

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-10 21:53   
-
Sszia Ani! Ahogy már lejjebb olvashattad, én Herfordban élek kis családommal. Ezen a környéken már több mint 5 éve. Ha tudok valamiben segíteni- kérdezz nyugodtan. Errefelé ritkán találkozni magyarokkal- azért nem lehetetlen.Végleg maradsz, vagy csak tanulni,dolgozni jössz?

Üdv: Anna

Ani11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-10 16:07   
Sziasztok mindenkinek aki ezt az üzenetet olvassa.

Októberben Németországba (Vlotho, Herford vagy Bielefeld ez még kérdéses)fogok költözni (ha minden jól alakul) és szeretnék addig is néhány hasznos dolgot megtudni a kinti életről, esetleg barátokat találni. Ha van kedvetek válaszoljatok.
Addig is minden szépet és jót Nektek "kintélőknek"!

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 20:34   
Szia Péter!

Most tudok csak válaszolni, mert Magyarországon voltunk sokáig, a férjem pedig nem ért magyarul és valahogy elkeveredett a visszajelzés hogy üzenetem van. Az utolsó bejegyzés óta egy hölggyel ismerkedtem meg itt, kb. 58-60 éves, és nem nagyon tud szegény otthonról kimozdulni, mert a férje beteg. Úgy érzem magam itt néha mint a Marson. Híreket otthonról csak a szüleimen keresztül hallok. Ti merre laktok? Mióta vagy itt? Mesélj magadról!

Simon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-03 10:08   
Szia Anna most vettem ill. olvastam az üzenetedet ha még van kedved válaszolni akkor örülnék a válaszodnak.
Különbent én is már nagyon régóta vegyes házasságban élek és nincs rá panaszom .

üdvözlettel Neukirchen-böl
Simon Péter

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-27 23:34   
2003-11-27 23:31, Anna21:

Kedves Anri!!

Kösz a jó tanácsot, ezért índítottam új topikot. A többiek túl messze laknak sajnos.
Azért reménykedem...

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-23 14:24   
2003-11-22 21:56, Anna21:
-
nagyon hiányzik a magyar szó!!!

kedves Anna itt a lehetöseg irj olvas a forumban amig kedves emberekre talalsz akik a közeledben laknak.

Üdvözlettel anri

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-22 21:56   
Sziasztok!

Nagyon megörültem, amikor véletlenül idekeveredtem a fórumra!
Én NRW-ben, Herfordban lakom, ez egy kisváros Bielefeld közelében.
Szeretnék magyarokkal megismerkedni,akik a közelben laknak.(max.50km)
Én vegyes házasságban élek, jelenleg itthon vagyok a 8 hónapos kislányommal, és nagyon hiányzik a magyar szó!!!
Nagyon örülnék, ha valaki jelentkezne.
Sziasztok: Anna

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó