2019. július 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Herford, Bielefeld
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-12 14:19   
Kinek szurkolok? En magam sem tudom igazan...

A Hollandoknak, mert ott eltem egy evig, a Franciaknak, mert imadom Parizst, a Svedeknek mert szimpatikusnak talalom öket, az Olaszoknak mert egy csomo olasz baratom van, a Portugaloknak, mert oda megyünk nyaralni es ha nyernek, biztos nagyon jokedvuek lesznek, a Cseheknek, mert kis közepeuropai orszag mint mi, a Svajciaknak, mert a barban, ahol dolgozom, mindig van 1-2 svajci es nagyon kedvesek, az Ausztraloknak, mert mindig ott szerettem volna elni, a Japanoknak, mert a suliban ahova jarok nemetet tanulni, egy csomo Japan van es annyira szeretnivaloak, meg a kis orszagoknak mint Togo vagy Trinidad mert igy a vilag figyelme rajuk fordulna es elmondhatnak mi a problemajuk....

Szoval en majdnem mindenkinek szurkolok, es örülni fogok akarki nyer....

Ciao,

Andris

Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-12 14:10   
Sziasztok,

Itt Münchenben nagyon gyakran lehet magyar hangokat hallani, ugyhogy mar fel sem tünik.... azt hallottam, hogy majd 10,000 magyar el itt + egyre több magyar turista is jön... nalunk a hotelben is gyakran vannak magyarok, persze leggyakrabban amerikaiak...
Na ja az angol kert nagyon szep, föleg egy szep nyari napon baratokkal sörözni...
Junius 30-an repülünk, es julius 3-an mar jövünk is vissza...ugyhogy csak egy rövid latogatas lesz....

Legyetek jok,

üdv,

Andris

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-12 09:53   
Szisztok!

Örülök hogy mindenki jól van! És nálatok meleg van... nálunk csak 21 fok van és egész hétvégén esett az eső... utálom ezt az időt és nagyon várom a meleget.
Egész hétvégén focit néztem, szóval ma már ideje lenne a tanulásnak megint nekiülni, de megígértem a keresztányomnak, hogy elviszem moziba... én mindig felelőtlen ígéreteket teszek.
Ági (anna 21) te hogy ismerted meg a férjedet? Kaptál már iwiw-es meghívót? Weser te fenn vagy az iwiw-en?

És hova lett Júlia?
Andris mikor jöttök Szolnokra, a jó kis magyar pusztába? És kinek szurkolsz a vb-n?

Na, elláttalak titeket kérdésekkel.

Szép napot mindenkinek!

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-11 23:29   
Sziasztok!

Annyira jó látni hogy gyülik a nép...
Érdemes volt elindítani ezt a topikot!

Weser, én hasonlóan érzek mint Te..úgy örülök ha látok egy magyar autót, vagy hallok magyarul beszélni valakit.
Bielefeldben vannak magyarok, hallottam az utcán többször is. Egyszer hallottam egy anyukát magyarul beszélni a kisfiával, meg is akartam szólítani, aztán valahogy eltünt a tömegben. Nagyon sajnálom azóta is.
Nekem 2 gyerekem van, mindkettö márciusi. Anna 3, Lenard 1 éves múlt. Sajna nem tudok minden nap jönni, de mikor idekerülök, elolvasom az összegyült beírásokat.
Most szerdán megyek haza a gyerekekkel, és júli végén jövök vissza. Remélem augusztusban még össze tudunk hozni egy találkozót az itteniekkel!

Vigyázzatok magatokra...
puszi: ági

Weser  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-11 21:58   
Ó-Ó, az olimpia parkban én is nagyon szívesen sétálgattam, Münchenben voltam cserediákként, ott ismertem meg a férjemet is. Az olimpia parkból minden ismerösömnek küldtem lapot, mert 4 éve még ott játszott a BM, még csak akkor kezdték építgetni az új stadiont Fröttmaningnál. Amikor még busszal jártam Fehérvárról Münchenbe, mindig Fröttmaningnál szálltam ki meg be, gyakorlatilag lépéröl lépésre figyelhettem, hogyan húzzák fel a stadiont.
Ó, ha még egyszer sétálhatnék az angol kertben...

Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-11 18:49   
Sziasztok,

Weser, en Münchenben lakom, de a parom bielefeldi... es sokkal jobban szeretem ezt a forumot, mint a münchenit...

Itt nagyon nagyon jo meleg van vegre... ma kint voltunk az olimpia parkban, ahol egy nagy kivetitön lehet nezni a meccseket, nagyon nagyon sokan voltak es szuper hangulat... Hup Holland Hup...

Megyek Mexiko - Irant nezni....sziasztok

Andris

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-10 18:45   
Szia Weser!

Én Magyarországon lakom, de a párom herfordi és már nagyon érik hogy kiköltözzem hozzá.

Gratulálok az esküvőhöz! Te hogy kerültél ki és hogy érzed magad?

Szerintem hagyj azon a suzukin üzenetet, biztos örülne neki az a valaki.

Remélem mindenki jól van. Biztos mindenki focit néz... én is... meg tanulgatok.

Legyetek jók... én próbálok, de egyfolytában esik az eső, és az rosszaságra késztet:)

Pusz

Weser  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-09 20:38   
Hm, az üzenetküldést még gyakorolnom kell...
A Weser folyó mellett lakom Höxterben, Warburgban dolgozom. Láttam itt, Höxterben egy magyar rendszámú Suzukit, azóta nyomozok utána. Néha látom itt-ott, akartam is üzenetet hagyni a szélvédön, de vagy a visszapillantó tükörben látom az autót vagy gyalog vagyok... pedig olyan jó lenne beszélni vele...
Két hete volt az esküvöm, egyelöre még csak a Standesamton, jövöre akarunk otthon, Magyarországon egyházilag esküdni. Ti honnan jöttök, merre laktok?

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-09 10:47   
Sziasztok!

Már csak két vizsgám van...jupiii! De az egyik matek, az kemény lesz.

Hogy vagytok? Itt már kezd nyár lenni, de még mindig nem az igazi.

Andris, jöttök Szolnokra? Meddig lesztek itt pontosan?

Jaj én már nagyon várom, hogy mehessek Herfordba és újra átölelhessem a kedvesemet! És már úgy mennék nyaralni is valami szép helyre ahol egész nap pihizhetek!

És ma este kezd a vb! Tök jó!

Mi van veletek?? Én nem tudok sokat mesélni... mennem kéne megetetnem a nyuszikat, van két nyuszink:) Elméletileg a keresztlányomé, de én gondozom őket:)
Én egy kutyát szeretnék, de anyum nem engedi a kert miatt, annyira kertmániás, én nem szeretek kertészkedni, csak nézni hogy milyen szép:)

Na megyek, lassan valami ebédet is főznöm kell.

Legyetek jók! Mindenkinek szép hétvégét!

Pusszzzzz

Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 19:43   
Sziasztok,

Süt a Nap es meleg van!! Kint ültem az erkelyen es napoztam!!! Holnap meg melegebb lesz!! Huuurrrraaaa!!!
A viragok is elvezik a meleget, es ujra viragoznak is, van 3 napraforgom, de szerintem egy nem birta ezt a hideget... de a paradicsomok tuleltek, a rozsa meg nem viragzik, a futonöveny is nagyon beindult, viszont a hortenziam kipusztult, illetve meg nem tudom...a muskatlik es a többiek megvannak... de nekik is nagyon hianyzott mar egy kis napsütes!!

Junius vegen mi is utazunk Szolnokra meg a Hortobagyra, de csak par napra, en mar ugy varom!!! Vagy ezt mar irtam??

Legyetek jok, megyek vissza ki az erkelyre!!

Andris

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 15:16   
Agici! NAgyon ugyes legy a vizsgakon!

Nem kivanok sok sikert, mert visszatapsolnak.

Kezdett melegedni, kisutott a nap es ez a legjobb! Ha majd jossz, talalkozhatnank is.
Udv. mindenkinek!

Wesser, te hol vagy, mit csinalsz?

Julia

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 08:20   
Sziasztok!

Köszönöm a tippeket! Igen tanultam ezeket a szabályokat csak olyan nehezen maradnak meg... az oroszban annyira logikus minek mi a neme, ezért nehéz megszoknom a németet.

Andris köszönöm kérdésed, még van 3 vizsgám, 1 holnap lesz. Elvagyok, nem olyan vészesek a vizsgák, bár sokkal többet kellene készülnöm rájuk, csak nehéz összeegyeztetni a dolgokat. Egyébként jól sikerültek... idáig Csak azt nem tudom mi lesz majd ha kiköltözöm, mert a diplomám szeretném itt megcsinálni, vagy legalább a szigorlataimat. Annyira gáz, hogy a diplomának már semmi rangja nincs, bárki tud csinálni egyet, és olyan elvárás már mint egy érettségi... miért is nem lettem szakács

Remélem jól vagytok! Én igen, de itt sincs nyár, de fokozatos melegedést mondanak, szinte minden nap esik az eső...

Képzeljétek, június végén utazom Herfordba, meglátogatom a kedvesem, de csak pár napig leszek ott, mert vár a munka idehaza De már úgy várom, hogy megint lássam... és az a helyzet hogy kicsit mélyponton vagyunk... már nagyon nehezen bírjuk a távolságot.

Hogy vannak a virágaid Andris?

Szerintetek ki nyeri a foci vb-t? Már annyira izgulok, tök jó!

Legyetek jók, megyek vissza a könyveimhez...

pussszzzzz

Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 13:03   
sziasztok,

En is visszatertem, nalunk a hotelben nincs ünnepnap, hanem azok a legkemenyebb munkanapok, raadusul a kollegak fele lebetegedett, ugyhogy nagyon sok volt a munka....
Azt mondjak, itt mar szerdatol jobb idö lesz es melegebb!!

Nekünk is ugy tanitottak a suliban, minden ami -UNG-ra vegzödik az DIE (-KEIT, -HEIT is)... a -CHEN meg DAS...persze ez nekem furcsa, hogy a szegeny MÄDCHEN semleges... meg kb 70%-a -ER vegzödesüeknek DER.... de ezzel vigyazni kell:DAS UFER...

Nekem is küldhettek meg több tippet, mert ennel többet en sem nagyon tudok! Az en technikam, hogy amikor mondom öket, a masodik felet egyszerüen lenyelem )

Persze a kollegaim meg a parom azt mondjak ez nem olyan veszes, ha nem a megfelelö nevelövel mondod...ha viszont olyan dolgokkal mondod, ami egyertelmü, akkor az bantja a fülüket... szoval nem mond azt hogy pl. DER FRAU...

Legyetek jok!!

Agici milyen lett a vizsgad, sok van meg hatra?

Andris

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 11:50   
Sziasztok!!!!
Agici: valaszolnek...nincs sok baratom itt es a nemet meg kevesebb..mondhatni senki nemet. A helyzet, hogy egyszeruen nincs mikor , reggeltol estig itt vagyok, hetvegen mindenki elbujik:) Ez miatt is keveset jarunk ki..neha a sorpincebe:)) A tegnap egy nagyon jo elmenyem volt, lattam a portugal valogatottat, Gütterslohban edzesuk volt:)).
Es hazajovet talalkoztam magyarokkal, veletlenul meghallottam a villamoson beszelni oket..jo erzes volt:))) Ugy latszik vannak magyarok meg itt..azt hittem csak egyedul vagyok:)))
Jo otlet a szinessel behuzogatas...) viszont az a nehany szabaly, amit Fredi emlitett, csak azert van hogy lehetoseget adjon a kiveteleknek:)) nekem soha nem megy a nevelotanulas! Viszont volt egy kollegam, angol, aki jol beszelt nemetul, de neki volt egy sajat szabalya..minden szo elott "das"-t hasznalt.)) vegulis megertette mindenki:))

Udv mindenkinek,
itt eg mindig 14 fok..megfagyok!!!!!!!!!
Julia

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 09:03   
Kedves Ágici,

a névelők helyes ismerete és alkalmazása valóban nagy gond a németül tanulók számára, de ha nincsenek is olyan általános érvényű szabályok a nemekre vonatkozóan, mint teszem azt a franciában azért jó tudni néhány ilyen szabályt. Pl.: minden -ungban végződő főnév nőnemű (Dichtung, Heizung, stb.), vagy minden diminutiv: .lein és -chen semleges (Birnchen, Herzilein, stb.)
Nem tudom kitől, vagy hogyan tanulsz németűl (vagy tanultál) de ezeket általában meg szokták tanítani. Ha akarod írok Neked még priviben egy pár ilyen segédszabályt.

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 08:26   
Júlia!

Nagyon elfoglalt vagy mostanság? Hova szoktál járni szórakozni? És kikkel?

Csak azért vagyok ilyen kíváncsi, mert a kedvesem elég magaányos, sokat dolgozik és keveset jár el szórakozni, nincs túl sok barátja Herfordban... szóval ha lenne kedved esetleg összeismerkedhetnétek és elmehetnétek ide-oda, ha van időd és kedved és stb. Aztán hátha csatlakoznék én is hozzátok hamarosan.

Lenne egy kérdésem... úgy mindenkihez... nyelvtanulás... van vmi jó módszeretek a névelők tanulására? Mert nekem az a halálom. Bár most hallottam vmit, és ki fogom próbálni, mert vizuális típus vagyok. Azt mondták húzzam ki színes filcekkel a szavakat, pl kék a hímnem, sárga a semleges, piros a nő...és ha a névelő nem is, de a szín megmarad.. jónak tűnik... más ötlet???

Sziasztok! Remélem, jön már a nyár!

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 08:16   
Szia Weser!!!!

Hogy vagy?? Üdv a fedélzeten!!!!
Írj magadról ha van kedved.

A többiek eltűntek...kiélvezték a hosszú hétvégét és majd visszatérnék ám!!!

Addig is szép napot!!!!

Weser  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-05 11:20   
Hello mindenkinek!

Az nlc-röl jövök, ott hallottam erröl a fórumról. Höxterben élek, az német viszonylatok között egy ugrásra van Bielefeldtöl. Kicsit beleolvastam a fórumotokba, jó érzés, hogy karnyújtásnyira innen is élnek magyarok.
Mindenkinek szép napot kívánok, élvezzétek ezt a szabad hétföt!

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 11:06   
Már megint el tűnt mindenki???

Mindenki megfagyott a nyári télben....

Olvadjatok fel gyorsan!!!!

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 16:22   
Sziasztok! Szia Andris!

Szolnok tényleg csúnya város, de nem sok igazán szép város van Magyarországon szerintem, vagy elcsúnyítják a szépeket, vagy nem vigyáznak a rendre, tisztaságra. De azért vannak kivételek.

Ma sincs túl jó idő. Egész délelőtt esett, kb 15 fok volt, de délutánra kisütött a nap, de olyan őszies minden. Csapadékos és kánikulamentes nyarat jósolnak, de majd meglátjuk.

Köszi a majmokat, szükség van rájuk.

Spanyolországba vagy Portugáliába mentek? Az nagyon jó, én mindkettőt imádom!! Nagyon szép és az emberek nagyon kedvesek, és nagyon jól főznek ez igaz. Szeretem a halat, meg a rákot (meg minden mediterrán kaját), de itthon az nem ugyan az, ott más íze van. De az olasz konyha a kedvencem...mindennap tudnék tésztát enni, meg tiramisut.

Bár Erdélybe is szeretnék visszamenni, minden évben megyek, de tavaly nem voltam és hiányzik már...vmi jó kis néptánctáborba is elmennék, úgy szeretem nézni amikor az ott élő idős emberek táncolnak, annyira szép.

Júlia neked mennyi barátod van odakinn? Szoktál szórakozni járni?? Szereted Bielefeldet?

Most mennem kell, pont német órám lesz, de annyira most nem vágyom rá, álmos vagyok...és jó magyar szokás szerint a nyelvoktatás leginkább a nyelvtanra helyezi a hangsúlyt és nem a beszédre.

Legyetek jók! És írjatok!

Andris megfagytak már a virágaid?

Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 22:12   
Sziasztok, szia Agici,

En rettenetesen gyülöltem Szolnokot, csunya, alföldi, kockahazas es buta emberek laktak ott.... es most innen nezve megszerettem...a Tisza part, meg a puszta...

Mert en olyan kis fiatalos vagyok... hehe

Pedig otthon is lehetne egy kicsit jo idö. juliusban utazunk haza, igaz csak egy par napra, de en mar ugy varom...

Mi is nagyon tervezzük a nyaralast, Portugalia vagy Spanyolorszag lesz belöle, meg nem tudjuk...igazabol en Portugaliaba szeretnek...amikor meg Hollandiaban tanultam, a lakotarsaim portugalok voltak, nagyon rendes emberek es isteni jol föznek...

Izlandra en is szeretnek, egyszer talalkoztam egy nagyon kedves izlandival Koppenhagaban, es utana meg sokaig tartottuk a kapcsolatot, meg kepzeljetek munkat meg szallast is szerzett nekem Izlandon mikor megtudta mennyit keresnek a magyarok, de akkor mar fix volt, hogy Hollandiaban fogok tanulni... az egykori alberlötarsam Pesten, ö is Izland manias volt... de ebben a hidegben en is inkabb valami meleg helyre mennek!!!

Legyetek jok!!!

En megint almos vagyok...ebben a szürke idöben legszivesebben ki sem bujnek az agybol!!!

Agici egy vagon majomkakat Neked!!

Andris

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-29 22:37   
Sziasztok!!!! Szia Andris!!

Na, csak megtaláljuk egymást az iwiw-en...tök jó!! Nagyon örülök! Olyan furi amikor képet is látsz arról akit eddig csak a mailekből ismertél...Júlia, téged ilyennek képzeltelek...Andris neked nagyon kis fiatalos arcod van.

Itt sincs nyár, ma 16 fok volt, és ahogy az előrejelzést hallgattam nem is lesz nagyon nyarunk, majd csak egy pár hétig júliusban vagy augusztusban.

Igen, szolnokon voltam 4 évig, négy csodálatos kolis évet töltöttem ott, de nem ismerős a neve annak akit írtál...bár az én névmemóriám szörnyű...

Egészen véletlenül keveredtem szolnokra, de nem bántam meg, szeretem azt a várost, pedig nem egy szépség, de a tiszaparton és a ligetben nagyon sok szép időt töltöttem a barátaimmal.

Hiányoznak a barátok és olyan jó, mikor kicsit emlékezik az ember. Nálam még mindig bejött, hogy a távolság megöli a kapcsolatokat vagy ha nem is öli meg de árt neki. De hál istennek, olyan barátokat szereztem a gimis éveim alatt, akikkel máig tartom a kapcsolatot, csak sajnos nagyon ritkán találkozunk, mert szétszóródtunk az országban. És remélem én hamarosan németben fogok szétszóródni..

Hova mentek nyaralni??? Bár Andris már nyaralt egyet:)

Én már tervezgetem, vagyis inkább csak álmodozom...de mindenképp kiruccanok majd vmi meleg helyre, ha itt ilyen őszies lesz a nyár...csak a párom nem szereti a hőséget, nem tudom hova lenne hajlandó eljönni velem...ő Izlandot szeretné megnézni...

Na, azt hiszem visszatérek a könyveim közé, mert szerdán pszichológiából vizsgázom.

Legytek jók!!! És írjatok!!!!

Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-28 22:21   
Agi,

felvettelek az IWIW-en. Nem is tudtam, hogy Szolnokon laktal... En is ott születtem, igaz en Vizügyibe jartam, mert igy könnyebb volt kesöbb Gödöllön az egyetemen...

Nem ismered a Bikki Sacit, azt hiszem ö is a Tiszapartiba jart.... meg apukam is... hihi

Persze, hogy lattam az Amfiteatrum-ot (jol irom - felig mar az agyban??) de eppen felujitas alatt allt, es mindenfele okori romai ruhaban öltözött alakok setaltak... szep volt ott, es meleg!!!

Ciao, ciao

Andris

Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-28 22:12   
Sziasztok....

Azt hiszem megfogok fagyni a viragjaimmal együtt, holnaptol megint csak 8 fok lesz... 600 m fölött hoeses... juniusban...brrr... azt hiszem kivandorlok a Szaharaba!!!

Lattalak az IWIW-en, de nem tudtam ki vagy, de most mar tudom, holnap bejelöllek ismerösnek

En azt hiszem tudok meghivot küldeni ra, de igazabol nem vagyok biztos benne... meg szerintem kell hozza az e-mail cim is.... vagy nem ezzel kapcsolatban beszeltetek a meghivorol....azt hiszem az agyam mar elkezdett megfagyni... azt sem tudom mit irok....

En azt javaslom, kerd meg a parod, hogy neha küldje el neked postan a Neue Westfalische ujsagot, ezt nem olyan nehez olvasni...nem olyan bonyolult a nyelvtan benne.

En most ujra elkezdtem a nemetet kicsit magasabb fokon..a Volkshochschuleba jarok, na ja en annyira nem vagyok elragadtatva töle...

Megyek mert fazom es almos vagyok...es meg elö kell keresni a telikabatomat is...

sziasztok

Legyetek jok

Andris

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-28 10:59   
Helló!!!

A nagykátai ági vagyok Nem is tudtam hogy vannak névrokonaim is, meg is jelöltem őket ismerősnek Én már Andrist megtaláltam...de téged még nem júlia!!!

Remélem mindenki jól van. Köszönöm a tanácsokat Ági, igyekszem majd nyelvtanulás szintjén, egyébként nagyon lelkes vagyok, pedig sosem tetszett igazán a német nyelv...de milyen vicces hogy így hozta az élet!

Én Nagykátán lakom, Bp-től 60km, nem szeretem ezt a várost...nincs itt semmi, már gimibe sem itt jártam, kolis voltam szolnokon, aztán elkerültem pestre, amit szeretek, de nagyon koszos város és ezt utálom.

Képzeljétek most találtam rá az iwiw-en az egyik ált isk osztálytársamra aki éppen Dortmundban tanul...milyen kicsi a világ

Ja, kérdeztem tesómat van-e meghívója az iwiwbe de már neki sincs...sajnálom.

Remélem Andris jól van, nagyon elveszett, talán visszamenekült Olaszországba

Legyetek jók!!!

Lenne azért még egy kérdésem...egyébként a németek hogy állnak a magyarokhoz? Mert én csak a barátom családjának a véleményét tudom, akik kicsit elfogultak velem...de kiváncsi lennék...

Ági, hány éves most a gyermeked??

Na mostmár tényleg búcsúzom. Pusszzzz

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-27 18:56   
sziasztok mindannyian!

En itt vagyok, megfagyva...nem hittem mikor mondtak hogy itt egy evben 200 napot esik:)) adnek iwiw meghivot, de nekem mar nincs..en januar ota vagyok rajta. Agici, te melyik Kmety Agnes vagy? a miskolci vagy a nagykatai?:))
en mar csak azt varom augusztusban en is mehessek haza:)
üdv mindenkinek
Julia

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-26 23:30   
Szia Ágici!

Most Hf-ban vagyok!!!
Magyarországon Szentgotthárd mellett laknak a szüleim egy kis faluban. Eredetileg Pestiek vagyunk, de 13 évvel ezelött vettek a szüleim egy kis házat az Örségben,és szakítottak a fövárosi élettel:-)))
Nagyon jó ötlet volt! A hely maga a nyugalom, imádok ott lenni! A gyerekek is nagyon jól érzik magukat ott.
Június közepén megint megyünk, de augusztus elsejétöl már itt vagyun, mert kezdödik az ovi.
Nyelvtanulás szempontjából a Volkshochschule-t ajánlom, mert nem drága, és minden szinten el lehet kezdeni.
Mellette pedig az élö nyelv a legfontosabb, mert a legjobb lehetöség mindenképp az, ha itt vagy és a környezeted segít hozzá a nyelvtanuláshoz.
Addig is olvass német újságokat, nézz tv-t, a hallott és olvasott szöveg bövíti a szókincset, akkor is ha nem tudatosan tanulsz.
Nekem is ez segített a fejlödésben.
Remélem találkozunk hamarosan!
Jó éjt!
(az IWIW-et köszönöm, de nem nagyon hiszek benne hogy sikerül...nehéz meghívót találni)

Ági

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-26 08:50   
Sziasztok!!!!

Nagyon örülök, hogy a topik nyitója visszatért közénk!!! Egyébként hol laksz Magyarországon, mert írtad most itthon vagy.

Megtaláltam Andrist az iwiw-en!!! Sajnos nekem már nincs meghívom ezért nem tudlak téged meghívni Ági, de talán tesómnak van, majd rákérdezek.

Jaj, úgy örülök ennek a topicnak. Annyira jó érzés, hogy dumálhatok olyanokkal, akik kinn vannak. Nyáron megyek ki hosszabb időre Herfordba, Ági mindenképp találkozzunk, oké?? Viszek neked jó kis magyar dolgokat...bár most voltál itthon, gondolom feltöltötted az éléskamrát!

Szerintetek hol nézzek vmi nyelvsulit odakinn? Ha kimegyek kb. 1 hónapra mindenképp akarok németet tanulni...tudom már egyszer kérdeztem ezt tőletek...akkor majd visszanézem a topikot.

Júlia, remélem jól vagy, kicsit elvesztél...

Akkor én most megyek is, eleget csevegtem!!
Legyetek jók, mindenkinek szép napot és hétvégét!!!!

Pusszzzz

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-25 23:41   
Sziasztok!
Remélem mindannyian jól vagytok!!!

Nem tüntem el, csak sokáig Mo-on voltam.
Június közepén megint megyek, de augusztustól megint Hf-ban leszek.
Jólesett hogy hiányoltatok:-)
Nem lenne rossz összehozni egy találkozót- ha mindenki valamikor itt lenne!!!
Az IWIW-re hónapok óta nem kapok meghívót, pedig én is mennék:-(
Na, de így is sok osztálytársamat megtaláltam már a www.osztálytársam.hu-n, aki nem ismeri annak ajánlom, érdemes próbálkozni.
Sziasztok:Ági

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-25 09:36   
Szia Andris!

Isten hozott újra a való életben!
Tudom mit érzel, Olaszország gyönyörű, nekem a kedvenc országom, egyszerűen mindent imádok benne, a városokat, a kaját, a hangulatot...

IWIW? Én is fenn vagyok! Kmety Ágnes név alatt futok. Tök jó!

A párom hétfőn ment haza Herfordba, itt volt 4 napot... nagyon tetszett neki pest, meg persze imádta a magyar kajákat! De nagyon hiányzik.... sebaj, gyorsan lerakom a vizsgáim és meglátogatom és elmegyünk Veronába, az open-air operába.....láttad Andris? Képen nagyon szép.

Itt is szörnyű az idő... ma 30 fok van, de tegnap 16 volt és egész nap esett...

Most ennyi! Akkor várlak az iwiw-en!! Vagy én talállak meg előbb???

Júlia merre csavarogsz?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó