2022. augusztus 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Barátságok a chaten
Új topik indítása   Üzenet küldése
 angie1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 13:22   
Barátság!

Magánéletünkben igen fontosak a baráti kapcsolatok, azonban ildomos szem előtt tartani, hogy leendő barátainkat elsősorban morálunkkal összecsengő emberek közül válasszuk, tekintettel arra, hogy az esetleges problémamegoldás igy természetszerűleg egyazon elv szerint fog működni, és ez a barátságot fundamentumként erősiti.
Bármilyen egy ember anyagi háttere, ez sosem szabad, hogy befolyásolja morálját, a szeretteihez való viszonyát, s nem jelentheti barátainak „likvidálását“, ha estleg magasabb posztra kerul, vagy családi házastársi) problémái vannak, stb....

Azonban, ha mégis megtörténik a fent emlitett ok miatt a barátkozás megszakitása, ott nem volt szó barátságról, igy jobb ha mi magunk nem erőltetjük tovább ezt a kapcsolatot, hanem megköszönjük, hogy eddig is bizalmába fogadott az illető, de mihamarabb elfogadjuk azt a vágyat, hogy ezután már nem érintkezünk többet egymással. Ezzel igen sok problémától kiméljük meg magunkat a továbbiakban...........

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-25 21:51   
2005-11-25 21:49, smiley666:
-

szia Anna,

ha a chaten baratkoznal, akkor kattints a menuben lathato Chat feliratra, es lepj be.
Estenkent foleg sokan vannak, ha technikai kerdeseid lennenek a hasznalata kapcsan, akkor kerdezz!

Hunor

smiley666  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-25 21:49   
sziasztok. szeretnék más emberekkel ismerkedni, barátkozni. ani vagyok magyarországról.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-12 02:29   
Hello Klod

Érezd jól magad közöttünk. Biztos vagyok hogy sok jó barátod lesz.
Én Nagyváradi-Oradeai vagyok. Jelenleg Kanadában élek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 16:34   
Kedves Klod,

salut, udvozolek a MONon!

Kedves Gvirag,

udv ujra a MONon, orulok, hogy latlak.

Udv,

Hunor

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 12:45   
Helló klod, szeretettel üdvözöllek. Én meg budapesti vagyok, de vannak román barátaim. Ezeknek a barátságoknak az a közös fundamentuma, hogy ők nem akarnak belőlem románt és én sem akarok belőlük magyart faragni. Tisztában vagyunk az anyanyelvi kultúra óriási értékeivel amelyet mindnyájunknak őrizni és fejleszteni kötelességünk.

Általában egy harmadik nyelven kommunikálunk. Ennek vannak korlátai ezért különösen örülök annak, ha román barátaim beszélik a magyart mert nagyon megkönnyíti, hogy kicsit mélyebben is megismerhessük egymást. Őtőlük azt "irígylem", hogy számukra nyitotta magyar kultúra megismerése, míg én csak közvetítéssel ismerkedhetem a román kultúrával.

Remélem sokat fogsz még írni ide és hamarosan jobban megismerhetjük egymást.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 04:44   
Szia, Claudiu!Érezd nálunk jól magad.

Én meg Bukarestben élek...Igaz, kolozsvári vagyok.

klod  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 23:57   

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 19:35   
Szia mindenkinek!
Baratsag ,ismerkedes a chaten ,szerintem mind a ketto nagyon jol jon ebben a rohano vilagban.Nem mindenkinek van napkozben ideje hogy beszelgessen, baratsagot kosson idegenekkel,este mikor mar befejezte a napi teendoket,nyugodtan leul a szamitogep melle es belep a chatre.Nagyon sokan vagyunk a vilag minden tajarol,mindenki elmondja azt ami ot erdekli s bekapcsolodik a masok altal beirt temakba.Eszre sem veszi milyen gyorsan repul az ido s ki kell lepni a chatrol mert meg egy kicsit pihenni is kell ,hogy masnap ujra kezdhesse az egeszet.En is nyugodtan merem azt mondani hogy igy az ismeretlenek mind ismerosokke,baratokka valnak idovel,meg ha olyan nagy a tavolsag is kozottuk.Orvendek hogy ezt a lehetoseget megadta a MON nekunk,koszonet erte mindenkinek aki ezen a site-on dolgozik.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-16 15:22   
Szia Etelka! Olvasgatok, olvasgatok, és nagyon élvezem! Ölellek Zsizel

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-16 11:34   
2002-08-02 15:10, Zsizel:

Szia Zsizel ! Én meg a 38.évet taposom ott, ahol itthon vagyok.

Üdv.Etelka

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 15:10   
Andi, én is ugyanugy szeretnék mindenkit bátoritani, hogy irjon mindenröl, hétköznapokról, örömröl, bánatról, élményekröl, tapasztalatokról, minden téma érdekel bennünket. És hogy hibázunk a helyesirással vagy nem találjuk a megfelelö kifejezést, na bumm. Szerintem én csinálom a legtöbb hibát, mert 32 éve nem élek "otthon", hanem "itthon". Tehát kedves mindannyian, akik ide betévedtek, idözzetek tovább és gazdagitsátok, szépitsétek soraitokkal napjainkat!

Szeretettel várunk és köszöntünk MINDENKIT!
Zsizel

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 19:43   
Kedves Anri!

Igazat adok Neked, ne különitsük el a Forumot a Chattol, részemre is mindkettö fontos s érdekes kommunikácio, pláne olykor, ha az ember nem találkozik össze azzal a személyekkel a Chaten mikor probálja. Jo lenne, ha a Chat ablak mutatná, hányan vannak bent, igy többen jönnének be. Sokat lehangol, ha bemegy s egyedül van ott, nem igen várnak, hanem tovább mennek s máskor kevésbé kisérleteznek ezzel.

Van akinek éppen nincs annyi ideje, s inkább csak egy forum üzenetet ir, s azzal is jelenlétét mutatja. Jo lenne, ha meg lehetne ugy is oldani, hogy egyben legyen a kettö, hogy a Forumban bejelentett személyek csak azzal a névvel mehetnének Chatre is, igy nem lenne keveredés, találgatás, ki is az. Emiatt készitettem viszont a Chat Albumot ugy, hogy a Chaten használt neveket irtam be.

Nem kell félni senkinek attol sem, hogy netán nem tudna hibátlanul Forum üzenetet irni magyarul, ez nem iskola s nem osztályzatra megy, hanem kommunikáciorol van szo, mindenki ugy ir, ahogy tud. Vannak akik azt hiszik, itt föleg ujságirok irnak, s elveszi ez a tény a bátorságukat az üzenet irástol. A Chat szöveg eltünik, s kevesebb gátlásaik vannak az embereknek, ha kisebb körben irogathatnak.

A képeket szivesen kezelem, mert nekem is sok örömet nyujtott a Magyaronline.net társaság, s igy viszonozni tudom ezt a magam modján.

Puszi,
Andrea

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 19:14   
Kedves Pacsirta,

ma jutottam hozzá, hogy elolvassam bemutatkozó versedet. Gyönyörü. Többször elolvastam. Megint egy bizonylat arra, milyen sokoldalu árnyalataiban a magyar nyelv. Én forditó vagyok, de vért izzadhatnék, hogy ezeket az árnyalaitaiban is nagyon finom és mély értelmü sorokat ugyanabban az érzelmi hangulatban vissza tudjam adni.

Szivesen olvasnék többet töled, irj a fórumba ujra és ujra!

Szeretettel köszöntelek
Zsizel

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 01:25   
Köszönöm kedves Ziszel, a saját honlapjaimat is át kellene dolgoznom már, a nem aktuális dolgokat legalább is, de eddig nem volt hozzá elég türelmem. Talán ha telepitem az uj Frontpage 2002-öt amit tegnap kaptam meg, meghozza a kellö elánt.

Csodálatos a mi világunkban ez a virtuális ismerkedési lehetöség, s én is nagyon kedvelem ezeket a Chateket, sok mindent tanul is az ember s érdekes sorsokrol szerez tudomást. Ahogy az ember jobban megismeri a csevegö társait, ugy adodnak jopofa kis események is, s sok derülni valo is. Számtalanszor potyogtak már a könnyeim is a nevetéstöl s szaladtam papirzsebkendöért.

Andrea

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-31 16:10   
Hallo Andi_usa, megnéztem a honlapodat, órákat el lehet tölteni rajta, csodásak a fotók, még mindenhova nem is jutottam el.

Nagyon élveztem tegnap, hogy amikor beléptem a chat-be, már kedves ismerösök, barátok csevegésébe kapcsolódhattam be. Aztán ma is, pár perc idöm volt nap közben, és épp Miki-d is ott volt pár percig. Egy kis röpke üdvözlés, hogy vagytok, aztán már rohantunk is mindketten a munkánk felé. De nagyon jól esett, élvezem ezeket a találkozási élményeket! A legközelebbi találkozásig

Zsizel

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-07 13:03   
En is szivesen nyitom ki a MagyarOnline.net oldalat, ez a legelso tevekenysegem amikor leulok a computer ele. Miert? Mert tenyleg baratsagos, mar-mar csaladias kornyezetben erzem magam. A "sycamore"-t is eltoroltem, mert nagyon sokan mar a nevemen hivnak. Tehat en is sok-sok baratra tettem szert. Kedves, aranyos, segitokesz emberkek gyultek itt ossze, beleertve a szerkesztoseget is. Csak igy tovabb gyerekek!

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-27 15:28   
Osztom véleményedet George, én is sok barátot találtam a chat-en. Az idöeltolódások valóban problémát jelentenek és talán mi itt Európában egy kicsit jobb helyzetben vagyunk, hiszen napközben jobban elérjük barátainkat, kik épp aludni indulnak, és azokat akik épp a reggelit gyömöszölik magukba.

Miklos

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-27 15:16   
szeretnem a magam ket filleret (centjet) is hozzatenni, sok kedves Magyart ismertem meg, s tobbel mar e-mail formajaban is volt
szerencsem talalkozni. Sajnos, mint azt irtam mar, amikor ti aludni mentek, en kelek s napkozben nincsen modom a Kanadai s USA-i magyarokkal ismerkedni, de orulok hogy van lehetosegunk Magyarsagunkat fejleszteni itt a magyaronline.net-en a Forumban s a chaten egyarant. Koszi, Hunor s a szerkesztoseg, ezert.

george_oz

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-20 13:26   
Sokan összeismerkedtünk, összebarátkoztunk a chaten az elmúlt hetek alatt. Meséljetek!

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó