2018. július 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Mi jut erről eszedbe?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 )
 Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 18:13   
2003-12-08 01:29, Mr Spock:
-

Spoki Dokit huzzák vissza az alma mater gyökerei.

/szasz Gábor, long time no szíí /

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 17:13   
egyhelyen allok nemtudok tovabb lepni

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 16:03   
............ FÖLDHÖZKÖTVE........
...... gyökeret eresztve. Ez utóbbi túl egysterûnek tûnik....

üdv. jók az ötletek és a montázsok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 14:33   
A kep cime Workaholic

?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 13:46   
Gratulalok hogy sikerult gyökeret eresztened . Mi is ezen kinlodunk egyelöre meg nehezen megy

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 13:32   
Eszembe jut még továbbá Apolló és Danae története is, de nem látom sem Apollót, sem azon női idomaidat, amelyek az isten értintése által fává változnak. Csak a lábát fogta volna meg, majd a gyökerek láttán elmenekült?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 11:35   
"Sikerült eredményesen gyökeret vernem - az országban, az intézetben, a tudományban ..." (mármint kvázi-idézet a képen látható úr szájába téve)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 01:34   
2003-12-08 01:33, rigojanos:
-
Egyebkent reszemrol johet a kovetkezo kep.

-
Es meg is jott Gombolkozom akkor.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 01:33   
Szia Gabor,

Annyiban all kozelebb a temahoz, hogy mar tobb fenykepemrol a multban jott elo Dali neve. Nekem Dali a kedvencem, enszerintem teljesen zseni volt, lehet hogy tudat alatt "lopok" tole otleteket (nem szandekosan).

Szerintem is zsenialis muvesz. Igen, meg akarattal is nehez elharitani a befolyasat azoknak, akiket vonz ez a stilus.

Egyebkent reszemrol johet a kovetkezo kep.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 01:29   
Kedves Mindenki,

Okay, itt a kovetkezo kép:

Megmondhatom hogy en vagyok a kepen, azt is hogy ezt egy hasonlo internetes forum-ra csinaltam, szandekosan. Itt a kep cimet kellene kitalalni, ha lehet egeszen pontosan. Rigojanos nagy elonnyel indul (:-).

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 01:22   
Kedves ecet,

"Ugyanaz az ecet a nettorol?"

Kedves Spock, ecet csak egy van ...

Akkor remelem hogy itt bekesebb vizeken fog haladni a beszelgetes.

"Dec 3-an voltam 56 es van digikameram 98 ota."

Hm, aszittem egy idösek vagyunk. A memoriàm màr nem a régi. A 98-as digikameràt lassan lecserélhetnéd egy 2003-as modellre

Van tobb digcameram. Az eredeti az egy Sony Mavica FD-5, azota van mar egy Sony Mavica MVC FD-85 es egy Olympus Camedia C-2500L. Az FD-5-ot most mar csak arra hasznalom, hogy minden uj pacienst lefenykepezek, ami megy a computerizalt chart-jukra.

Hah, Tudtam! Elég csökönyös àllaspont egy human medicustol.....

Ja igen, ez tenyleg ugyanaz az ecet.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 01:16   
Kedves bobe,

KEdves MR Spock jöhet a következö nekem aneved a Star Trecket juttatja eszembe

Nagyon helyesen, a nick-em pontosan onnan szarmazik.

Nem tudom miert nem Dr Spockra gondoltam ? pedig jol fogott a könyve annak idejen

Talan azert mert nem tudtad hogy orvos a szakmam. De helyesen nem arra gondoltal, mert ahogy nagyra becsulom Mr Spock-ot a logikus gondolkodasa miatt, pont az ellenkezoje a velemenyem Dr. Spock-rol.

Gabor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 23:27   
Rigo en nem tapogatok, en közeledek es az nem ugyanaz, a tapogatozas lehet vaksötetben is es nem latsz, nem tudsz semmit; a közeledes nekem azt jelenti hogy latom a "celt" felismerem tehat közeledek na cikk-cikk

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 17:00   
2003-12-07 14:37, Mr Spock:

Ugyanaz az ecet a nettorol?
Kedves Spock, ecet csak egy van ...

Dec 3-an voltam 56 es van digikameram 98 ota.
Hm, aszittem egy idösek vagyunk. A memoriàm màr nem a régi.
A 98-as digikameràt lassan lecserélhetnéd egy 2003-as modellre

Elolvasni Freud Àlomfejtés cimü müvét eszed agaban sincs
Hah, Tudtam! Elég csökönyös àllaspont egy human medicustol de ökonomikus. Nem küldöd a lelki beteget a konkurenciahoz hanem megorvosolod magad

Nem vagyok az almokba belegabalyodva
Ez a fennti hozzààllàsbol logikusan következik

Üdvözletem

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 16:27   
2003-12-07 14:51, bobe:
-

Jo helyen tapogatozol

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 14:51   
KEdves MR Spock jöhet a következö nekem aneved a Star Trecket juttatja eszembe . Nem tudom miert nem Dr Spockra gondoltam ? pedig jol fogott a könyve annak idejen

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 14:37   
Kedves Mindenki,

Kedves Ferencz Zsuzsanna,

Kedves Miszter, nekem az jut az eszembe, hogy ezek nálam sokkal bolondabbak.

Eloszor is, hivjal Gabornak, hivjal "Spock"-nak, nem miszter-nek (:-). Gabor az igazi nevem, Mr.Spock a nick-em 22 eve (nem Dr. Spock, annak ellenere hogy orvos vagyok).

Masodszor is: a csalad nagyonis normalis emberek, de persze a keprol nem ugy tunik, amit en osszevagtam, tehat nem igy volt lefenykepezve.

Kedves rigojanos,

csaladja korulbelul annyira erthetetlen szamara, mint amennyire az is, hogy miert dolgozik napi 15 orat, mint tervezomernok egy olyan cegnel, ahol meg nem sikerult egy joizu kavet innia.

Jo szoveg (:-), ugyan nincs koze ahhoz amit en akartam szimbolizalni.

De az is lehet, hogy ugyanazon a napon nezett meg egy Dali kiallitast, meg a Cirque de Soleil-t es azon kivul, hogy most ezzel almodik, egyiket sem ertette.

Annyiban all kozelebb a temahoz, hogy mar tobb fenykepemrol a multban jott elo Dali neve. Nekem Dali a kedvencem, enszerintem teljesen zseni volt, lehet hogy tudat alatt "lopok" tole otleteket (nem szandekosan).

3. Szabad a gazda

Mindjart.

Kedves ecet,

Ugyanaz az ecet a nettorol?

Digikamaràval leptek meg az 57. szülinapodra a hozzàtartozok

Dec 3-an voltam 56 es van digikameram 98 ota.

Végre elolvastad Freud Àlomfejtés cimü müvét

Eszem agaban sem volt.

Az anyag annyira lenyügözött, hogy ujabban a csalàdtagokkal rendszeresen elmesélteted az àlmaikat, a manifeszt àlomtartalmat naponta az ebédszünetben képernyöre veted.

Nem vagyok az almokba belegabalyodva (ugyan egy idoben kiserleteztem a tudatos alommal).

Kedves Bobe,

a csalad jut eszembe erröl a kepröl

Talan te jutottal a legkozelebb.

Kedves Bovi,

A cime sorsdöntés.
A nö a gyerekeit megtartaná.
Aki a fejére nött, arra is vár már egy másik ott fenn ballra, tehát mehet.
A zöldingessel talán egyszerübb lesz az élete, mert türelmesnek bizonyul

Jo az otlet, de nem az.
----------------------------------------
Okay, akkor elmondom hogy ki kicsoda a kepen, es mi volt a szandekom a keppel.

A kep eredeti cime: "Admiration" vagyis "Csodalat".

A no fejen a ferfi a "csaladfo". Nem probaltam szemelyeskedni, inkabb egy altalanos eleterzest probaltam abrazolni. A no fejen allo ferfi a csaladfo, akire a no is, meg a lanya is "csodalattal nez fel". Ugyanakkor (es ez az ami miatt lehet hogy ez nem jott ki jol), ugyanaz a no a kep bal felso sarkaban "kajanul rohog", ezzel jelkepezve a "csodalat" kettosseget, illetve annak a viszonylagos mivoltat. Szinten a csodalat viszonylagossagat jelkepezi a ket masik ferfi figura (gyerek, fiatal) akik teljesen elvontan a "csodalat esemenyetol" valami egeszen massal torodnek (az egyik olvas, a masik eszik valamit).

Termeszetesen az, hogy a "csodalt" figura a no fejen all (es a csodalok felfele neznek), szinten szimbolikus, gondolom egyertelmu.
-------------------------
Amugy, ha jo a kep, ha nem, a lenyeg ugyanaz: csaladokon belul szokvanyos a jo tulajdonsagokat "felbecsulni" egy-egy csaladtagra vonatkozoan (mint ahogy a rossz tulajdonsagok is jobban polarizalva vannak mint az igazi eletben). Ebbol a alul es tulbecsulesbol sokszor vannak csaladon beluli konfliktusok.

Szoljatok ha johet a kovetkezo kep, vagy akartok errol tovabb beszelgetni?

Gabor

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 12:59   
A cime sorsdöntés.
A nö a gyerekeit megtartaná.
Aki a fejére nött, arra is vár már egy másik ott fenn ballra, tehát mehet.
A zöldingessel talán egyszerübb lesz az élete, mert türelmesnek bizonyul

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 09:36   
a csalad jut eszembe erröl a kepröl

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 07:01   
1) Digikamaràval leptek meg az 57. szülinapodra a hozzàtartozok
2) Végre elolvastad Freud Àlomfejtés cimü müvét
3) Az anyag annyira lenyügözött, hogy ujabban a csalàdtagokkal rendszeresen elmesélteted az àlmaikat, a manifeszt àlomtartalmat naponta az ebédszünetben képernyöre veted.

A kép cime:
DR. SPOCK SZINES ÀLOMJEGYZÖKÖNYVE
alcim:
aktuàlis éberàlmok cenzura nélkül

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 06:06   
1. A baloldalon ulo fiunak nemcsak a poloja zold, de az is, amire ragyujtott. A kozepen levo ferfinel most jott el az a kep altal szimbolizalt pillanat, amikor rajon, hogy a csaladja korulbelul annyira erthetetlen szamara, mint amennyire az is, hogy miert dolgozik napi 15 orat, mint tervezomernok egy olyan cegnel, ahol meg nem sikerult egy joizu kavet innia.

2. De az is lehet, hogy ugyanazon a napon nezett meg egy Dali kiallitast, meg a Cirque de Soleil-t es azon kivul, hogy most ezzel almodik, egyiket sem ertette.

3. Szabad a gazda

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 05:41   
Mister Szegeny no csak mosolyogva gondol arra hogy szereto ferje az agyara ment.
Es miutan leanyaval is megbeszelte egyut mosolyognak bele a ferfi bus kepebe,mig a csalad tobbi tagja(akik fiuk ) tanulnak,esznek tehat nem erdeklodnek a mosoly eredeterol.
Cime Fejre allt gondolat
estleg Ne vigyorogj ha a fejeden all valaki.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 03:08   
Kedves Miszter, nekem az jut az eszembe, hogy ezek nálam sokkal bolondabbak.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 22:50   
Kedves Mindenki,

Okay, lassuk mit lehet ebbol kihozni.
Idonkent egy-egy kepet ide fogok masolni. Mindegyiket en csinaltam (vagy az egeszet, vagy egy reszet). Eloszor az a cél, hogy ertelmezzuk (ertelmezzetek) a kepet, esetleg egy cimet is talaljatok hozza (kesobb megmondom hogy en mit szandekoztam "mondani" a keppel, es hogy milyen cimet adtam).
Masodszor, a talalgatassal kapcsolatos beszelgeteseket esetleg tovabb lehet fuzni, lehet temazni rajtuk.

Remelem lehet kepet idemasolni. Ha nem, azert egy linket is hagyok itt. Tehat itt az elso:

Ha nem jott be:
Ide kattints. (Ha bejott akkor ez ugyanaz a kep).

Tehat: kinek mi jut eszebe a keprol, milyen cimet adnatok neki.

Gabor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó