2019. június 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Magyarok Dániában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Feri,Agersted  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-22 23:19   
Papp Gyuri, meg Harcos Attila az utánam levő csoportok valamelyikében voltak. Lesz találkozó nyáron a Dalumban jártaknak kimondottan, remélem értesültél róla.

topikj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-15 22:15   
2007-01-11 21:53, Feri,Agersted:
-

Szia!

Èn az 1999-es csoportba voltam. 1998-ban volt Papp Gyuri, ugy-e? Harcos Attila? Hát én nem sokat tudok róluk, de azt hiszem, hogy valamilyen Melinda itt ment férjhez, és Odense körül lakik.

Feri,Agersted  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-11 21:53   
Sziasztok! Olyanokat keresek, akik 1998-ban voltak velem együtt Dalum Landbrugsskole-ban és még most is kint vannak, vagy esetleg nincsenek kint, de tudnak valamit a kint maradottakról.

topikj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-11 19:52   
2006-07-24 13:21, klokri:
-

Szia! Az autókihozatallal kapcsolaban. Nem nagyon éri meg kihozni autót otthonról, mert az itt nem legális. Vagyis a kihozott autók után a dániai regisztrációs adót kelleni kifizetni ami nagyon magas. Egy négyes golfot akarta kihozni 4 éves és kb 3-4 millió forintot kellet volna fizetnem és már használhattam volna is ja és kaptam volna egy dán rendszámot. )
Az egyik baratomat megfogták a magyar autójával és megvágták 350 000 ft-ra + haza kellett vinni a gépet. Szóval inkább itt vettünk egyet. Ja és nem csak a kocsiárak magasak hanem a biztosítás is. Remélem nem törtelek le nagyon.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 23:59   
2006-08-08 22:37, Gagy:
-
"Nekem mûködik..."

Hát igen, de 7-hónapig nem müködött!

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 22:37   
2006-07-26 11:55, Jankó Zsanett:
-
Nekem mûködik...

Jankó Zsanett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-26 11:55   
2006-01-23 14:04, attiladanku:

-

Kedves Attila!

Nem működik a http://www.daniaimagyarok.tk honlap
Csak ideiglenes, vagy csak nekem nem működik? Hol lehet még elérni Benneteket?

Köszi,

Zsani

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-24 20:41   
2006-07-24 13:21, klokri:

Szia Klokri:

Tessék itt a szótár:
http://www.ebbemunk.dk/ordbog_iframes/ordbog.html

Most el kell mennem, tehát egy másik alkalommal, majd bövebben válaszolok.

Üdv.

klokri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-24 13:21   
2006-07-22 09:58, kakas:
-

Szia Kakas!

Mi szeptemberben koltozunk, es igazibol a ferjem fog dolgozni en "csak" a gyerekekkel leszek. Elorelathatolag 2 evig leszunk Daniaban. Aarhusben szeretnenk elni, de o Rendersben fog dolgozni, igy e ket hely vonzaskoreben szeretnenk berelni valami jo kis otthont.
Pillanatnyilag eppen valami kezi dan-magyar, ill. magyar-dan szotar felkutatasa a cel.

Segitsegetekre biztos szuksegem lesz meg, ha nem gond.
Ti mind rendesen kint eltek?

A masik gondunk a draga autoarak Daniaban. Errol mi a velemenyetek? Jobban megeri Magyarorszagrol vinni az autot?

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-22 09:58   
2006-07-18 20:30, klokri:

Szia Klokri!

Ez itt az Århus térképe:

http://www.aarhuskommune.dk/portal/borger/kort_tal/bykort_fotos/kort_over_aarhus_kommune

Más:
Mennyi idöre jösz ide és mit fogsz dolgozni?

Üdv.

klokri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 20:30   
Sziasztok!

Koszi a segitseget, hamarosan megfogalmazodik a tobbi kerdes is. (Pl. hol tudom megnezni a negyedek vagy keruletek (?) nevet, hogy tudjam hol van az ovi, vagy a lakas vagy haz amit kineznek?) Meg lesz meg megannyi.
Szoval elore is koszi!

klokri

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-15 23:57   
2006-07-13 15:50, klokri:

Szia Klokri!

Itt van az Århus-i nemzetközi ovoda:

http://portal.aarhus-m1.dk/?module=inst&pasnr=185&page=2

Sok szerencsét.

topikj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-15 23:10   

-

Szia!

Itt egy weboldal ahol keresgélhetsz a lakásk között:
http://www.bolig1.dk/Lejebolig.aspx?regionId=11&adtypeId=1&husleje=-1&zipCodeId=-1

Ha van még kérdésed akkor írj nyugodtan.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-13 15:56   
-

Ugy latom, eppen nem mukodik az oldal.

Hunor

klokri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-13 15:50   
Szia attiladanku!

Biztos szuper az oldal amit csinaltatok, de meg egyszer sem sikerult belemennem. Pedig oktoberban Daniaba/Aarhus-be koltozom a csaladommal, es igen fontos infokra lenne szuksegem. Pl. hogy egy 3es 1/2 eves kisfiut hova tudnek beiratni ovodaba. Illetve hogy van-e International Kindergarden, mivel eddig sem magyar oviba jart. Meg ezer mas kerdesem lenne. Pl a kene weboldal ahol hazat-lakast tudnek nezegetni berlet celjabol. Meg meg nagyon sok. Ha tudsz otletet a kerdeseim megvalaszolasara orommel fogadom.

Nagyon koszi elore is ha tudsz segiteni. Klokri

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-20 18:51   
2006-06-16 09:24, kakas:
-
Köszi szépen.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-16 09:24   
2006-06-13 15:55, Gagy:

Szia Gagy!

Itt a válasz:

HUR = Hovedstadens Udviklingsråd

Magyarul: A Föváros Fejlesztési Tanácsa

Üdv.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-13 15:55   
Szia. Egy dán álláshírdetô így fogalmazott:
Busentreprenører i HUR-området søger...
Mi az a HUR? Talán a fôváros környéke?

attiladanku  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 14:04   
www.daniaimagyarok.tk

Lehet jelentkezni tagnak ingyen!

napmintnap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-03 08:43   
Kakas!

Köszönöm a tippet:) Készülök egy népfőiskolai programra, így a januártól ha minden igaz már kint fogok tanulni. Mondjuk a kérdőjelek csak gyülekeznek bennem de remélem minden úgy sikerül ahogy a nagy könyvben meg van írva. üdvözlet mindenkinek!

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 17:36   
2005-11-02 16:26, napmintnap:

Itt ezen a web oldalon, találhatsz böven olvasnivalót, Dániáról.

http://dania.lap.hu/

Üdv.

napmintnap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 16:26   
Sziasztok! Mindig idenézek az oldalra és sehol semmi. Olyan klassz lenne olvasni tőletek többet Dániáról... szeretem olvasgatni.

Gepi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-06 11:37   
http://www.bureaudania.dk/damafi.htm

cseng  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-23 12:08   
Sziasztok!
Most érkeztünk vissza Dániából, nagyon érdekes volt. Mivel itthon is sokat bringázunk, ezért az ottani kerékpáros helyzet nagyon tetszett. Viszont lenne egy kérdésem, amire remélhetőleg valaki tud válaszolni. Koppenhágában rengeteg bringa parkol az utak mentén. Ez eddig rendben is lenne, viszont nagyon sok közülük használhatatlan (látszik, hogy nagyon hosszú ideje áll ott, rozsdás, hatalmas nyolcas van a kerekén, laposak a gumijai, stb). Ezt nem értem, hogy ez hogy lehet. Mert az még ok, hogy ha tönkrement a bringa, akkor nem használják, de egy rendszerető, tiszta országban nem tűnik túl logikusnak, hogy csak úgy otthagyják az úton a roncsokat. Van tippetek arra, hogy ez miért van? Elszállítják őket néha? Vagy ezek is a város "díszei"?

markusistvan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 21:30   
Üdvözöllek Kakas!

Megint itt vagyok. Most érkeztem meg Dániából ezért nem jelentkeztem. Nagyon jól éreztem magam. Volt időm megismerni Roskildet és környékét. Nagyon szép város,de bővebbet később. Remélem jól vagy és a nyaralás is jól sikerült!

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-20 19:47   
Kedves István!

Hova lettél!!!!

attiladanku  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 16:55   
Sziasztok! A www.daniaimagyarok.tk cimu honlap teljesen keszen all arra, hogy itteni, vagy erkezo magyaroknak segitseget nyujtson, ezen kivul egy magyar fiatalokbol allo klub is alakuloban van!

Ha informaciora van szuksegetek, keressetek fel a honlapot!!

Hasznos bongeszgetest mindenkinek!!!

Primo_de_Rivera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 15:33   
Nanagenius!

Olvasod még ezt a topicot? Ha igen, lécci dobj nekem egy mailt, mert próbáltam Neked írni arra címre, amit az elején megadtál, de visszaküldte a mail delivery subsystem.

Köszi,
Primo de Rivera

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 23:56   
Szia István!
Most is, mindt tegnap, lefekvés elött ismét itt vagyok.
Eltudom képzelni, hogy nagy izgalommal készülsz, a dániai szerencse próbádra.
Mivel ezidáig nem irtad azt, hogy hol és mit fogsz dolgozni és hogy hol fogsz lakni, én abban a hitben voltam, hogy Te cserediákként jössz ide. Dehát, mivel azt irod, hogy "3-gyermek apja vagy", igy hát, a Te eseted, az teljessen más, mindt ahogy én gondoltam.
Minden esetre, remélhetöen jól felvagy készülve. Ezalatt értendö, a munkával kapcsolatos, különbözö dokumentumok. Ez nagyon fontos, mivel a dánok nagyon alapossak, ezen a téren! A szakszervezetek, pedig szigoruan arra ügyelnek, hogy dán béreket fizessenek a munkaadók, az idegen munkaválalóknak.
A googléba üssed be ezt: "lønstatistik" és itt megnézheted, az átlagos havi BRUTTO béreket DKK ban.

Más:
A fogyasztói cikkek árai, azok kb. 20-30% drágább a magyar áraktól, a benzin kivételével.

Más:
A jövöhét vége felé én (a Nejemmel) Costa del Solra megyünk egy pár hétre, majd július elején pedig M.o., ra (az egész családunk, 6-felnött és 8-gyermek).
Amennyiben további kérdéseid lennének, akkor nyugodtan kérdezzél.

Üdv.
kakas

markusistvan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 17:49   
Üdv Kakas!
Köszi a jó tanácsot.Ez bizony borsos ár,jó lesz vigyázni!Főleg,ha az itteni három műszakban megkeresett 90ezer forintos fize-tésemhez viszonyítjuk. Szóval nem könnyű három gyermeket nevelni kisországunkban!Ezért szeretném kihasználni a lehetőséget Dániában a munka terén.
Végül még egy kérdést: szeretném, ha írnál pár sort az alapvető élelmiszerek áráról(tej, kenyér stb.)!
Remélem nem zavar a sok kérdés!
Üdv.:márkusistván

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó