2019. július 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Magyarok Dániában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 23:49   
OK. István, minden rendben!

Tegnap Rád gondoltam, mivel Roskildében jártam a Nejemmel.

Más:
A P-órádat okvetlen állitsad be, mivel nagyon sok a P-büntetés, még a roskildei parkolókban is; 550 DKK

Üdv., és jó éjt.

markusistvan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 20:18   
Üdv Kakas!Köszi az információkat tényleg sokat segítettél, a többi már rajtam múlik.Üdvözletem minden kintélő magyarnak.

napmintnap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-07 13:19   
Sziasztok!

Köszönöm kakas az infót...sokat segített, tényleg Bár nem jelentkezett még senki válasszal remélem eloszlik előbb utóbb az az érzés bennem, hogy hátizsákkal vágok neki a világnak. Közeledik az indulás napja és kicsit elkezdtem parázni. Nem tudom ez mennyire szokványos:)Mégegyszer köszönet a jótanácsért, kellemes hétvégét kívánok neked (is)

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-06 21:39   
Folytatás:

Ez itt a alul, a "Lykkesholmvej" Roskildének a térképén.

http://kort.eniro.dk/query?what=amap&streetname=Lykkesholmvej&streetnumber=&postal_code=4000&city=Roskilde&stq=0

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-06 21:28   
Folytatás:

Most találtam itt. Ez egy Roskildében tanuló, kis magyar hölgy.
juliette_830526@hotmail.com

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-06 21:05   
Kedves István!

A legprimább útirány a következö:

Prága-Teplice-Drezda-Berlin-Rostok, majd kompal-Gedser-felé és onnan tovább Nykøbing Falsteren keresztül Koppenhága felé, GREVE syd ig, itt letérsz a motorútról, majd (balra, átt a hidon) Tune-Roskilde felé. A motor úttól kb. 12 km. re van Roskilde.

Mielött Berlint megközelited, legyél nagyon óvatos és figyelmes, hogy melyik motorútat választod!!!
Nehogy bekeveredjél Berlin városába, mivel órákba kerülhet, az onnan való kijövetel!
A komp ára, kb. 50 € (egy út)

Más:
A googléba üssed be, a "krags vejviser" és ott megtalálod, Roskilde városi térképét.

Más:
Roskildébe kb. 20 magyar család él. Ezek 56-os magyarok, tehát az eltelt közel ötven év után, már csak csak megkopott a magyarságuk, (az enyémmel együtt). Mindenki elvan foglalva a saját családjával és dolgával, tehát ezekre nem lehet számitani.

Amennyiben a sors úgyhozná, hogy bajba keverednél, akkor a Dániai Magyar Nagykövetséghez forduljál!

Jó utat és sok szerencsét kivánok Neked.
kakas

markusistvan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 16:02   
Üdv kakas!Bocsi de tényleg lemaradt a város neve és ez nem más mint Roskilde.Koppenhágától 30 km-re.Szezonmunkára megyek júniustól augusztusig.Kocsival szeretnék menni és jó lenne ha segítenél, hogy merre célszeru menni, németországig tiszta sor,de utána elég macerás értem ezalatt kompot vagy hidat.Ha ezekröl netán tudsz árakat mondani szivesen veszem.Köszi...üdv Márkus István

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 17:36   
(www.amicapulcher@yahoo.com)

Itt, http://lapforum.lap.hu/ , ezen a webcimen, a dán fórumban találkozhatsz olyan magyar fiatalokkal, akik már itt élnek és dolgoznak!

Sok szerencsét!

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 17:26   
Kedves "markusistvan"

Azt irod itt alul, hogy:

"Szeretném megtudni, hogy Lykkesholmvej vagy környékén élnek-e magyarok ugyanis júniustól megyek dolgozni és egy kis információra lenne szükségem."

Kérdésedre a válasz nem könnyü, mivel a város nevét nem adtad meg!

Üdv.

markusistvan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 13:55   
Szeretném megtudni, hogy Lykkesholmvej vagy környékén élnek-e magyarok ugyanis júniustól megyek dolgozni és egy kis információra lenne szükségem.

napmintnap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 09:07   
Sziasztok!

Kérdeztem már tőletek hátha tudtok tippeket adni milyen élete van egy au pairnek Dániában. Azóta rábukkantam egy családra és Koppenhágába repülök Júniusban hogy ott is dolgozzam. Remélem tudok majd beszélni ott élő magyarokkal személyesen is és gyakran. Ha valaki hasonló helyzetben már ott éldegél írjon! (www.amicapulcher@yahoo.com)

attiladanku  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-21 21:58   
99% ban kesz van a honap!

www.daniaimagyarok.tk

Mindenki hasznalja szeretetttel!

attiladanku  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-18 00:21   
Kedves Hunor.

Ket napot kerek es keszen lesz!

Akkor megkerlek nezd meg es megbeszeljuk mi legyen.

Udvozlettel,

Attila

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 19:44   
Kedves Attila,

megneztem, meg tenyleg kezdo fazisban van.

Ha azonban erdekelne, hogy MONos cimen legyen elerheto, irjal a cimemre ( szerkesztoseg@magyaronline.net ).

Udv,

Hunor

PS: a kozlemenyt eleg egy topikba beirni.

attiladanku  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 18:38   
Elnezest a helyesirasi hibakert:) Kicsit gyorsan gepeltem!

Hasznaljatok a honlapot szeretettel:) Meg ugyan fejlesztes stadiumaban van, de hamarosan keszen lesz!

attiladanku  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 18:36   
Sziasztok!

Ezuton szeretnem kozolni, hogy a www.daniaimagyarok.tk cimen keszitettem a danini magyarsag illetve az itt tanulo, dolgozo fiatalok szamara egy honlapot, amely remenyeim szerint hasznos reszeve valhat a daniai magyarok kozotti baratsagok kialakitasanak es fenntartasanak:) Bulikrol, talalkozokrol, illetve barilyen kerdesekkel kapcsolatban is erdemes lesz felkeresni a honlapot!

Udvozlettel,

Attila

napmintnap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 11:33   
Sziasztok!

Magyarországon élek és tanulok és magyar vagyok:)Volt szerencsém eljutni Koppenhágába a múlt nyáron és azóta gondolkozom azon hogy a nyári szünetet ott próbáljam eltölteni ebben az évben. Elkezdtem dánul tanulni is...egyedül d e szeretném fejlesztnei a "tudásomat". Nem tudom jó ötlet vagy sem bébicsőszként a Koppenhágában élni. Ha valakinek van élménye(jó vagy rossz mindegy) akkor írjon! Előre is köszönöm.

norberto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 15:37   

Sziasztok!

Tudja e valaki cati mobil szamat?

grof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 22:02   
Hello Catii !

Meg kett baratomal elege unatkozunk mostanabban es ha ez a hetvege nektek jo volna akor megprobalnak meglatogatni benneteket . Mit szoltok hoza ?

cati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 21:40   
Hello!

Egyre tømegesebben vagyunk! Mit szolnatok egy talalkozohoz? Ket egyetemi csoportarsunk Hillerødben tanul Koppenhaga mellett, mi egy sraccal Jyllandon vagyunk, vejle mellett, de en szivesen elmennek koppenhagaba, ha ott øssze tudnank hozni valakit. Es persze szivesen latunk barkit itt a højskolénkban, aki erre vetødik! Nagyon jo hely, allando buli, jo kaja, ingyen szallas...Århus 45 perc Vejletøl, ami pedig 12 kilometer tølünk!
Akar most hetvege is ok lenne, es mi itt nagyon raerünk!:)
hej-hej
Cati

Bogi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-03 19:28   
Sziasztok!!!

A KVL-en tanulunk, bar nagyon jo bulik vannak itt, szivesen mennenk honfitarsakkal is bulizni peldaul a jovo heten akarhova....
Ha valaki itt van Koppenhagaban irjatok!!!

Bogi

Kormi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 11:58   
Köszönöm nagyon szépen.

Kormi

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 11:40   

Kormi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 10:46   
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni? Szükségem lenne egy olyan infóra, hogy ápr. 30-án déli 14:31-kor Hamburgba érkező vonatról mikor s milyen csatlakozási lehetőségeink lehetnek Koppenhága fele?
Köszi előre, bárki legyél is aki válaszolsz.

Kormi

krisztian77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 17:57   
Sziasztok!

Majus elejen erkezem Daniaba, pontosabban Koppenhagaba. Szuksegem lenne szallasra. Terveim szerint 2-3 evig maradok kint, ugyhogy nem 2 hetre kell! Eleg egy kis szoba, minden luxus nelkul. Nem iszom, nem dohanyzom, nem drogozom, a csajokat majd meglatjuk, de egyelore eleg egy egyszemelyes ágy! Ha csak 1-2 honapra tudtok valami megoldast, az is jo, mert addig tudok keresni masikat. Semmikeppen nem szalloban, vagy youth hostelben gondolkodom, tul draga.

Segitsegeteket elore is koszi!

Email: krisztian.molnar@mailbox.hu

norberto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-25 20:28   

Sziasztok,

Nem tudtok valami programot Jylland en?

Barataimal szivesen reszt vennenk vala milyen magyar oszejovetelen.

cati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 20:13   
Hej! Jo tudni, hogy azert vagyunk itt egy páran- az izlandiaknak egész koloniáuk van az még iskolán belül is...

hogyha van kedvetek irni, ez az e-mail-címem: catii_8@hotmail.com

norberto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 18:32   
Szia cati,
en is jyllanden dolgozok,ha van kedved irj nekem.
norbert_szilagyi@yahoo.com

grof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 18:04   
Hello Cati . Mi Skjern mellet vagyunk a Borrisi Landbrugsskoleba .Mi is suli altal vagyunk itt . A dan megyeget .

cati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 10:16   
Hello grof!

Vejletøl 15 kilometerre lakunk, a Brandbjerg Højskolæban. Te mit müködsz itt? Æs hogy allsz a dánnal? Mert mi azért szenvedünk rendesen...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó