2019. július 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Magyarok Dániában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 öreg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 00:21   
2004-12-03 11:47, Captain_DK:
-

Tomy R.? E-mail visszajött.

grof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-06 15:23   
Hello Cati

Jyllanden merre elsz ? En most jottem Kopenhaga mellol ide a Skjerni iskolaba
Ha van kedved irj nekem farkas@jubii.dk

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-06 12:20   
Ilyen gyengek ezek a danok, hogy meg diakkedvezmeny sincs ? A repulojegy (nem fapados) Zurichbol Kopenhagaba oda-vissza csak 220 euro volt. Ez a danok dolga, tulajdonkeppen mindegy, most akkor mar megsporoltatok 20000 ft-ot,mert a fiam nem akarja regisztralni magat es nem ir ide. Tovabbi jo tanulast, sok sikert!

cati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 22:58   
Az a helyzet, hogy en Jyllandon vagyok, es 20.000 ft egy oda-vissza vonatjegy koppenhagaba, ugyhogy meggondolando hanyszor utazom. Gondoltam egyszerübb, ha ö is regisztralja magat, és nem kell neked közvetítened...

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 18:06   
Egy kis magyarazatot kernek meg, mert nem biztos hogy jol ertettem..

Szoval ott vannak a magyar egyetemistak Daniaban, es Kopenhaga egyik es masik vegerol az inteneten keresztul akarnak egymassal levelezni?

cati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 10:50   
Mi is pont egy szemesztert tøltünk itt! Szerintem megadhatnád neki ennek az oldalnak a cimét, biztos van lehetösége internetezni! ô egyedül van kinn, vagy többen jöttek?

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-03 18:11   
A fiam ugyan nem olvassa ezt a listat, de a Mult heten ment cserediakkent a DTU Kopenhagaba es egy szemesztert ott lesz. Ha megadod, hogy erhet el teged , tovabbitom neki a lehetoseget.

cati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-03 12:43   
Sziasztok! Látom mostanában nem nagyon irogatott senki, de mi mindenesetre nagyon örülnénk neki, ha fel tudnánk venni a kapcsolatot dániában élö magyar fiatalokkal. Négyen vagyunk két külöbözö højskoléban (Koppenhága mellett/Vejle Jyllandon), az ELTE-n tanulunk otthon, és már nagyon yoo lenne valami értelmes nyelvet beszélökkel találkozni! Szóval aki itt tengeti napjait, írjon!:)

hesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-24 14:52   
Boldog karácsonyt mindenkinek!
És boldog új évet!

U.i.: A héten olvastam egy újságban, h dán kutatók a tökéletes karácsonyfa létrehozásán ügyködnek. Kb. 10-15 év múlva be is teljesülhet az álom! Kérdés, h kinek mi a tökéletes, de én bízok a dánokban!

hesz

nanagenius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 21:58   
Kedves Kakas,

Nem kioktatni szandekoztalak (gondolom 50 ev eleg ido volt ahhoz,hogy megismerd Daniat), hanem tanacsaidat azon fiataloknak, akik ide szeretnenek latogatni/itt szeretnenek atmeneti idoszak allatt dolgozni (lasd a fiatalember aki kepzomuveszetet akar tanulni Hesz, illetve az au pair-nek keszulodo fiatal lany) nem taltam helyenvalonak es jol idozitettnek, ezert szoltam hozza a mondanivalodhoz.

Amikor muveszetrol kerdeznek es egyetemi felsooktatasrol, illetve az ittleti visznyokrol informaciot kernek, talan nem helyenvalo egy kiabrandult kepet nyujtani (ebben gondolom egyezik a velemenyunk, hogy enyhen szolva batortalanito jellegu az uzeneted mindket erdeklodo irant, vagy tevednek? Nem szeretenk reszletekbe belemenni, de a " kiabrandito csipos hideg az olaj platformokon" illetve a borsos arak a "cseled" munka elleneben direkt idezet az uzenetedbol) Bennem kellemetlen erzest keltett a ket uzenet, nem talaltam benne semmi pozitivumot vagy erdeklodest eme orszag es kulturaja irant. Amennyiben tevedtem, elnezesedet kerem.

Nem tudom a 'haza' erzest vagy egy orszag iranti vonzodast anyagiakban (ertsd 50 even at fizetett adonak megfelelo osszegben) merni vagy akar ertekelni. Szamomra Kolozsvar a szulootthon es marad hazanak, Dania meg masodik otthonom.

Hogy mennyire tisztelnek vagy sem honfitarsaid mint 'respektalt honpolgar' nem tudom kire erted, gondolom az itteni danokra, tekintve hogy a tobbi "45os magyar" "szoba sem allt veled" annak idejen.

Nem kuldelek sehova sehonnan, egyszeruen felvetettem a kerdest, amennyiben itt latszolag magas az adokulcs es az itteni magyarok nem rokonszenveznek veled, illetve a fiatalokat akik ide keszulnek teves informacioval ( az arlistat amit emlitettel ugyan helyes a Qwikly meg Magasin uzletekben, de nem minden dan fiatal vasarol aruhazakban, hanem inkabb a diszkont Fakta vagy Aldi egy opcio) vagy annak hianyaval (muveszetoktatasrol kerdeznek es kernek informaciot, olajmunkaberekrol kuldesz informaciot) latod el, akor egyertelmu szamomra, hogy valami nincs rendben. Vagy nem erzed ezt az orszagot rokonszenvesnek, vagy neheznek talalod az itteni eletet. Mindket esetben termeszetszeruen kovetkezik az a kerdes, hogy 'miert itt es nem mashol,ahol jobb?' Erre gondoltam valaszolni fogsz, talan nem annyira fontos nekem, mint sajat magadnak.

A 45-os magyarok talan azt lattak ebben az orszagban, hogy magyarni lenni es megmaradni nem szegyen, mindaddig ameddig a befogado orszag torvenyeit es kulturajat tiszteletbe tartjak. Gondolom ide tartozik az is, hogy danul megtanulnak, dan kornyezetbe nevelik gyerekeiket es a dan kultura irant erdeklodnek. Az adot pedig ugyanugy fizetik mint minden mas dan allampolgar, tehat nicnsenek semmilyen hatraltato vagy hatralo helyzetben. Nem ertem, hogy mint 'fiatal es idekeveredett sracokat' mit nem tettek meg ertetek, illetve mit tehettek volna tobbet?

Orvendek, hogy megbantott hangvetelu leveleddel szemben hangsulyozod, hogy nem "harakszol" (mellesleg 'g'vel irando) es koszonom jokivansagaid.

Az 50 es evek nehezek voltak Europaban, haboru utani evek, gondolom ebben Magyarorszag nem egyedulallo. Egy nehez gyerekkor nem elfelejtendo, ugyanakkor a negativumokban meg kell talani a pozitivumokat is! Talan ez tovabbi ok arra, hogy eljunk?

A 'napos oldalt' megtalaltam es meleg fenyben sutkerezem, koszonom.

Tiszteletem a korodnak es elettapasztalatodnak.

Kellemes Karacsonyt mindannyiatoknak, Ausztriaban sielek, igy nem fogok tudni valaszolni esetleges uzeneteitekre.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 15:35   
Hm, mielott hire menne, hogy a MON Dania temakore alatt ilyen helyekre kuldenek el barkit is, ime, az idezet:

"Sajnalom, hogy ennyire ki vagy abrandulva, talan mas orszagban kellene otthont keresned amennyiben itt nem szereted?"

En kulonoskeppen nem akarok beleszolni az eszmecserebe, de azert ez a kerdes nagyon messze van barhova is torteno elkuldestol. Hiszen ez normalis, ha valaki reszerol kiabrandultsag erezheto, akkor jogos kerdes ez, nem? En is megkerdeztem erdelyi rokontol, ha nem szereti ott, es kiabrandultnak tunik, akkor nem lenne aktualis egy koltozes? Es ez csak nem jelentene, hogy elkuldtem? Szoval, szerintem attol ez messze van, ha kiabrandultsag erezheto, azt meg lehet cafolni, stb., csak eppen ne szemelyesre valtani.

Persze, ezzel nem utaltam arra, hogy en Kakast kiabrandultnak ereznem, vagy nem -mindossze az adott kerdest/ valaszt igyekeztem ertelmezni.

Szoval szerintem lehetne akar peldat is mutatni az egyetertesre.

Boldog Karacsonyt!

Hunor

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 13:02   
Kedves Nanagenius!

Kérdésedre a válasz az nagyon egyszerü, mivel voltál olyan kedves, hogy engem (mindenféle szempontból) kioktattál dániáról, éspedig ezekkel a szavakkal:

"Megjegyzem itt, hogy egy orszag nem kizarolag adobol meg keresetbol all, hanem rengeteg egyeb masbol is. Sok az itt tapasztalhato, ami esetleg sajatos es nem kizarolag penzbol all. Lars von Trier nem olajmunkas, hanem rendezo. A dan mentalitas itt abbol all, hogy a munkat becsulik es tisztelik. sajnalom, hogy ennyire ki vagy abrandulva, talan mas orszagban kellene otthont keresned amennyiben itt nem szereted?"

Ezek után azért figyelmedbe ajánlom, hogy én már lassan 50-éve, egy respektált polgára vagyok ennek az országnak és az a konzervativ környezet, ahol az adó kulcs 67%, hát én és a családom tanyája az itt található meg.
Ezzel azt akarom mondani, hogy én és családom, a hosszú évek során, már nagyon sok milliót befizettünk abba az állami kasszába vagy is az ország javára, ahonnan Te engeme elküldesz máshova, az az esetleg egy másik országba.

Hát igen, a 45-ös magyarok, nem akarták kitenni magukat, egy esetleges hasonló elküldésnek, tehát ezért nem álltak velünk szóba!

Minden esetre, én nem haragszom, már csak azért sem, mivel én is voltam fiatal és én is abból a megtépett kis országból származom, ahol az 50-években a zsiroskenyér, lukszus eledelnek számitott.

A jövövel kapcsolatban, én sok sikert kivánok Neked és remélem, hogy majd idövel, Te is ide fogsz kerülni, az élet napos oldalára.

nanagenius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 09:27   
Kedves Hesz,

Orommel latom, hogy dan muveszet rajongo vagy, vagy akar muveszetrajongo es hogy utazol ilyen fiatalon.

Jozan esszel gondolkodsz, es almaid vannak, amiket jozan esszel probalsz megvalositani. Ennek kimondottan orvendek.

Ami az utazast illeti:van egy repulotarsasag ami megnyilt most Magyarorszag fele is,a neve EASYJET. Ha minden igaz, januar 1tol lesz direkt jarat (www.easyjet.dk) Koppenhaga es Budapest kozott. Berlinben voltam egy par napot, nem fapados jaratok, meg voltam nagyon elegedve mindennel. A pesti jaratot berlinbol jovo kedden probalom ki, berlinen keresztul repulok, es a jegy ara (Koppenhaga-Berlin-Budapest es visssza) osszesen kb 200 Euro!!!!

Ha minden igaz, inditanak direkt jaratot is, de egyelore berlinbe is olcson utazhat az ember pestrol... nezz be az easyjet weboldalara. Ha aznap veszed interneten a jegyet,meg olcsobb, tehat ha nyari szunido alatt tudod, hogy ket hetet szabad vagy, es elore tudod hol szeretnel lenni, erdemes ezt az opciot is kihasznalni!

21 dan filmet lattal, irod, ez szep szam!
Melyik tetszett a legjobban? A legujabb az OH Happy Day, lattad mar?

Dan zene: TV2 (ez egy elegge kioregedett Zoran generacio, de imadjak itt Daniaban), DAD (kemeny rock), SAYBIA (most futottak be nemreg, egy ket eve, ismerem a dobosukat, Sebastian, az MTVn jatszanak mar), SAFRI DUO,
KASHMIR, THOMAS HELMIG, ZIDIDADA. Mellesleg a METALLICA dobosa is dan! Connie Nielsen (Gladiator, Brødre) is dan szuletesu!

Ami a nepzenet illeti: www.gofolk.dk erdekes cim, renegetg CDvel es nevvel, amit be lehet gyujteni!

Epitgesd a kunyhot, es lassan az evek folyaman var lesz belole!

Sok sikert hozza!

nanagenius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 08:58   
Kedves Kakas,

Nem ertem, hogy 30 evesen hogyan valaszoltam meg a 45-os magyar csaladok hozzaallasat 1956ban. Lehet hogy nem ram celzol direkt, merthogy nevem nem managius...
Ami pedig az 'idekeveredest' illeti- fiatalon ertel ide es latszolag itt maradtal.
Ennek oka van. Ezen erdemes elgondolkodni.

1956-ban az itt élö 45-ös magyar családok, még csak egy szóra sem érdemesitettek bennünket (idekeveredett fiatal srácokat)!
Aztán, hogy ennek mi lehetett az oka és hogy miért tartottak tölünk?
Itt alul a managius, meg adta a választ!

hesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 00:52   
Köszönök minden hozzászólást!
Én örülök neki, hogy nekem vannak illúzióim. A gyermeki énemet sem szeretném elveszteni, szükségem van rá!
A színészet téma kicsit tévút, én képzőművészetre gondoltam. Azt hiszem nem a színészi pálya lenne számomra a megfelelő Engem a fotózás, filmezés, animáció stb. foglalkoztat, ezért próbálkozom a Magyar Képzőművészeti E. intermedia szakán. Vm hasonlót keresnék Dániában. Most egyenlőre csak kersek, ha találok, az már a következő lépés. Akármilyen gyermeki lelkületű is vagyok, (sajnos)muszáj felnőttként gondolkozni. Biztos nem hagynék itt csapot-papot és rohannék Dániába. Egy illúziót nem rombolnék szét azzal, hogy fejetlenül belevetem magam abba, amiről még keveset tudok. Azért ennél nekem sokkal többet ér Dánia.
A filmeket nagyon szeretem, a dogma az ami nagyon megfogott. Egészen érdekes szemlélet. Most öszzeszámoltam, 21 dán filmet láttam eddig, amellett hogy szórakoztat a film, sokat megtudtam belőle az országról.
Amúgy 19 éves vagyok, és próbálok nyitott szemmel élni, tapasztalatokat gyűjteni és ezekből építkezni. Azt még nem tudom, hogy vár lesz-e belőle vagy kunyhó!
A nyáron egy barátommal voltam Dániában, és nagyon tetszett amit láttam és tapasztaltam. sokkal több volt a pozitív dolog, mint a negatív. Ez az utazás egyébként egy hirtelen jött gondolat volt. Egyik nap megszámoltam az összegyűjtött pénzem, konzultáltam szüleimmel, kerestem egy utitársat, aztán 3nap múlva fölszálltunk a vonatra. A vonaton Koppenhágáig volt idő megtervezni a napokat. Múzeumok, Tivoli, városnézés, Carlsberg, smorrebrod, Legoland, Odense, Roskilde, Helsingor... És még annyi mindent nem láttam, ill. ez roszz szó rá, szóval, hogy nagyon sok mondenből kimaradtam. Féltem az elején, hogy majd csalódok, de szerencsére ez nem történt meg. Persze rengeteg minden van,amiről még nem tudok, ez tény. Van még erre lehetőség bőven! Például nem beszélgettem egy dánnal sem. Nem tudom milyen emberek. Még!
Kppenhága csodálatos, az épületek, a tenger, az a sok bicikli, a metró, a parkok, terek stb. Az rosszul esett, hogy 8 után nem lehet alkoholt vásárolni boltban.
Amúgy most milyen az idő ott? A telek nem olyan hidegek, mint pl. Svédo.ban, nem? Olvastam, h a golf áramlat hatására enyhébb az idő Dániában, mint a többi skandináv o.ban. És milyen a karácsony? Most ott is biztos nagy vásárlási láz van. Mi kerül az asztalra?
Meg most eszembe jutott, h már régebben is kerestem dán zenét(neten), de nem nagyon találok.Csak az Aquat ismerem. A dán népzenét pl. sehol nem említik, pedig biztos van.
A honlapcímeket köszönöm nanagenius, mindjárt meg is nézem!

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 00:05   
2004-12-17 18:19, Gagy:

Kedves Gagy!

1956-ban az itt élö 45-ös magyar családok, még csak egy szóra sem érdemesitettek bennünket (idekeveredett fiatal srácokat)!
Aztán, hogy ennek mi lehetett az oka és hogy miért tartottak tölünk?
Itt alul a managius, meg adta a választ!

nanagenius: 2004-12-17 17:41

Kedves Kakas,

Ennyire elkepzelhetetlen hogy valaki szeresse Daniat?

Megjegyzem itt, hogy egy orszag nem kizarolag adobol meg keresetbol all, hanem rengeteg egyeb masbol is. Sok az itt tapasztalhato, ami esetleg sajatos es nem kizarolag penzbol all. Nagyon szomoru latni, hogy 'gyerekes' illuziokrol beszelsz... Lars von Trier nem olajmunkas, hanem rendezo, es gondolom Hesz a sziniakademiarol erdeklodott, de az is lehet, hogy olajmunkasnak is szivesen elszegodne. Tobbseguk dan meg izlandi, sok az orosz is, eros idegzetu es munkabiro emberek. Ezt nem kell lenezni, sot a dan mentalitas itt abbol all, hogy a munkat becsulik es tisztelik. sajnalom, hogy ennyire ki vagy abrandulva, talan mas orszagban kellene otthont keresned amennyiben itt nem szereted?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-18 10:45   
Kedves Nanagenius!

Udv ujra itt.
Tobbiek mar ismerik, de ajanlom Neked is az ELET EUropaban temakort, nezz be, kapcsolodj be Te is:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=60&1484

Udv,

Hunor

nanagenius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-18 10:15   
Kedves Gagy,

Tevedsz.
Magamrol csak annyit, hogy az utobbi 6 ev leforgasa allatt 5 orszagban eltem, igy van egy kis osszehasonlitasi alapom, ha meg csak 30 eves is vagyok...
Hesz egyertelmuen beleszeretett Daniaba, mint kulturaba (szerintem a foci mint sport, a filmvilag es felsooktatas mind ide sorolhato be) es en (ugyan nem irodalomkritikuskent) leveleben azt a mondatot, hogy 'konnyen be lehet-e jutni?' ugy ertelmeztem, mint egyetemek felveteli vizsgajat illeto kerdest, merthogy kozvetlenul a felsooktatas szintje utan kovetkezett. Ugyanakkor Hesz nem kereseti lehetosegkrol erdeklodik, hanem web cimeket ker meg informaciot, stb. Hogy 'gyerekesen' vonzodik vagy sem szerintem neki ezt jobban kell tudnia mint valamennyiunknek, tapasztalatunktol es korunktol fuggetlenul.

Kakas korabbi uzeneteit is olvastam, ahol valahol az allaspont az volt 'ez egy draga orszag, ne feledd hogy Magyarorszagrol jossz, sorba kell allnod es nem egybol kapsz jo munkahelyet es jo fizetest stb, korabbi 'cseled' uzenetet is olvastam stb) ez valoban egy realista hozzaallas, ugyanakkor savanyu szajizzel hagyja az embert, mert
valahol ugy erzem, hogy egy egeszseges egyensulynak kell lennie az anyagi es szellemi elvarasok kozott, ahhoz, hogy emberkent erezd magad es nem robotolo gepnek, vagy a masik vegletben, koborlo bohemnak.

Szerintem minel tobbet utazik az ember es talan hozzatennem, minel szerenyebb korulmenyek kozott, annal tobbet tapasztal es ismer meg onmagarol elso sorban, es embertarsairol. Ezert inkabb batoritanam a fiatalokat akik nyitottak mas tarsadalmak es kulturak irant es nem egy elavult 'kelet-nyugat' diszkrepanciarol beszelnek arak szintjen, nem vasfuggony mentalitassal allnek hozza, ha meg igy is van elmeletben sok teren.

Ahhoz,hogy 'felnojunk' mint emberek, nyitottsagra van szukseg, tanulnunk kell egymastol. Hesz felsooktatasrol kerdezett, hogy mennyire szinvonalas es konnyen felveszik-e az embert. Ugyanakkor tisztaban van azzal, hogy Dania igenis sokat nyujtott az emberisegnek,es neveket is hozzatesz, tehat nem egy informalatlan szemely, hanem egy nyitott, erdeklodo ember aki valahol lehet muveszi hajlamokkal is rendelkezik. Mindezt jozan esszel es sajat szavai idezesevel allitom. Ugy erzem amikor az ember errol kerdez, akkor nem olajkitermelesre gondol, es nem feltetlenul idealista gyermekalmait hajszolja, hanem egyszeruen erdeklodik.

Ami a 'hasonlo vilagszemleletunket' illeti, nagyon elteronek talalom a sajatomtol. Ugy neveltek, hogy almodjak a halalomig, es hogy az almaimat valora valtsam, ezert eljek. Ezt 30 eves fejjel meg is tettem, amennyire tehettem, es azt a reszet amit nem, gondolom a jovoben fogom. Almok es azok megvalositasa erdekeben folyo harc nelkul hol az elet es hol a mi ertekunk mint ember?

Tokeletesen egyetertek, hogy egy idoben erkezett jo tanacs aranyat er, csak egyaltalan nem talalom Kakas tanacsat jol idozitettnek, sot mi tobb, helyenvalonak sem. (lasd fennt, hogy miert)

Ami pedig a sajat karan tanul az ember megjegyzesedet illeti, legjobban a sajat karabol tanul az ember, az okos masebol is...

Kakas 'listatars'-nak az elemiszerlistajat is olvastam, azzal sem ertek egyet, Daniaban talan a fiatalok, mint az au-pair lany akinek uzenetet cimezte, diszkont aruhazakban mint NETTO, FAKTA es ALDI vasarol, felaron szinte minden termek amit Kakas felsorolt, BRUGSEN es QWICKLY arak, ugyanakkor ujsagokban rengeteg az akcio is, errol egy szot nem mondott! Ellenben a lista vegen ott virit a BMW (mellesleg 50,000 DK lehet regi lejaratu BMWt venni, de talan egy nagyon rovid lista azoke, akik Daniaban Mercedest meg BMWt vagy AUdit vezetnek, es egyre hoszabb azoke, akik biciklin jol kiepitett infrastrukturan kozlekednek, gondolom au-pairkent talan egy bicikli ara lett volna jozanabb tanacs vagy hasznosabb informacio?

A hozzaszolasombol nem tudom most mit szurtel le, de nem vagyok sem osztondijas sem cserediak Daniaban, 22 evesen mar egyetemi diploma volt a kezemben. Ezt az uzenetet egy integracios folyamatban levo dan alattvalo irja, aki tiszteli ezt az orszagot es torvenyeit, vonzodik az itteni szellemi es kulturalis elethez, a dan mentalitast es nyitottsagot ertekeli es probal tanulni belole, masoknak is talan atadni cseppnyit abbol,amit itt privilegiumkent elso kezbol tapasztalhatok.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 18:19   
2004-12-17 17:41, nanagenius:
-
Noha nem nekem címezted, engedd meg, hogy én is reagáljak rá.
Nem kell irodalomkritikusnak lenni ahhoz, hogy a hangnembôl azonnal rájöjjön az ember: itt egy "idôsebb" tizenéves idealizált véleményérôl van szó. Ebben nincs semmi rossz, sôt, így normális. Gondolom, mindannyiunknak hasonló világszemléletünk volt abban a korban.
Viszont az is tagadhatatlan, hogy egy idôben érkezô jótanács aranyat ér. Legalább az illetônek nem kell a saját kárán tanulnia...
Szerintem Kakas listatárs nincs kiábrándulva, csupáncsak józan, és ennek hangot is ad. A Te hozzászólásodból viszont azt szûröm ki, hogy vagy egyetemista (ösztöndíjas, cserediák) vagy, vagy dán házastársad van. Tévedek ?

nanagenius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 18:04   
Kedves Hesz,

http://www.sukkerkogeriet.dk/ az odensei szineszkepzo webcoime,a kontak alatt talasz email cimet, lepj kapcsolatba veluk. Itt a szineszetet tanulo diakot nem nezik le, es nem tartjak *gyerekesnek'. Egy par filmcim amit erdemes beszereznei DVDn, esetleg angol felirattal:

Brødre (The Brothers)
Villa Paranoia
Aarven (Az örökseg)
I Kina de spiser hunder (In China they eat dogs)
Gamle mænd i nye biler (Old men in new cars)
Blinkende Lygter (Flickering Lights)

A dan filmipar nagyon aktiv, rengeteg szinszeuk van, es sok a fiatal aki szineszetet tanul...

van egy amator filmipar is, ahol 16 evesek forgatnak filmet, forgatokonyveket irnak, renegetg a klub ahova beiratkozhaszt mint tag...

www.copenhagenpost.dk egy angol nyelven irodo ujsag ahol tobbnyire a koppenhagai eltrol meg alatalaban daniarol kapsz erdekes informaciot.

www.denmark.dk a dan kulugyminiszterium hivatalos honlapja mindenfele hasznos kis informacioval

Sok sikert! Nem gyerekes, naiv illuzio, hanem egy meseorszag renegeteg lehetoseggel benne, kar, hogy aki itt el nem tudja kihasznalni, sot negativ velemenyt mutat. Minek akkor itt elni?!

nanagenius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 17:41   
Kedves Kakas,

Ennyire elkepzelhetetlen hogy valaki szeresse Daniat?

Megjegyzem itt, hogy egy orszag nem kizarolag adobol meg keresetbol all, hanem rengeteg egyeb masbol is. Sok az itt tapasztalhato, ami esetleg sajatos es nem kizarolag penzbol all. Nagyon szomoru latni, hogy 'gyerekes' illuziokrol beszelsz... Lars von Trier nem olajmunkas, hanem rendezo, es gondolom Hesz a sziniakademiarol erdeklodott, de az is lehet, hogy olajmunkasnak is szivesen elszegodne. Tobbseguk dan meg izlandi, sok az orosz is, eros idegzetu es munkabiro emberek. Ezt nem kell lenezni, sot a dan mentalitas itt abbol all, hogy a munkat becsulik es tisztelik. sajnalom, hogy ennyire ki vagy abrandulva, talan mas orszagban kellene otthont keresned amennyiben itt nem szereted?

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 17:28   
2004-12-17 01:24, hesz:

Kedves hesz!

Azt irod, hogy " be lehet-e egyáltalán jutni"

Hát természetes, hogy be lehet ide jutni. Kint a tengeri olajplatformra munkásokat keresnek. Az órabér kb. 400 DKK = 13.200 Forint. Látod, hogy milyen jól fizetnek!
Ezenkivül, az állandó billegéstöl és a csipös hidegtöl, egésszen biztos, hogy fel fogsz ébredni és megszabadulni, a gyerekes iluzióktól.

Sok szerencsét!

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 14:49   
2004-12-17 01:24, hesz:
-
Megható ez a naiv, gyermeki ragaszkodás...
Megfelelô idôben majd kigyógyulsz belôle.

Én nem élek Dániában, ezért tanácsolni nem nagyon tudok érdemlegeset. Talán annyit, hogy látogasd a dániai magyarok honlapját: www.duna.dk

hesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 01:24   
Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Neke Dánia egy nagy szerelem. Pár éve kezdődött, a játékuk tetszett meg (foci). Aztán egyre több infót gyűjtöttem be, és a nyáron sikerült is 10 napot az országban tölteni. Biztos nektek is van olyan dolog, amire ha csak rágondoltok lúdbőrzik a hátatok és átfut rajtatok valami felhőtlen boldogság. Fú ez nagyon mély volt, de így van, Dánia számomra ilyen. Valamiféle megfoghatatlan kincs.
Ha van időtök velem foglalkozni, írjatok pár sort Dániáról. Minden érdekel! Ami konkrétan nagyon: milyen a művészeti képzés (felsőoktatás)? Színvonalas-e (bár ez hülye kérdés, egy olyan ország, ami Lars Von Triereket, Arne Jacobseneket, H.C.Anderseneket szült, olyan roszz nem lehet:)), be lehet-e egyáltalán jutni stb.?
Bármilyen apró kis honlapcímnek is nagyon örülnék:) köszi előre is

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 21:13   
2004-12-16 17:49, kakas:
-
Bizonyára porsha Au-pair szerzôdéssel ment ki, az pedig írásbeli megállapodás a megfelelô feltételekkel.
Mindenesetre ideírom a magyar követség koppenhágai címét:

Strandvejen 170., 2920 Charlottenlund
Telefonszám: 39.63.16.88, 39.63.19.29, (ügyelet): 39.63.16.88

E-mail: huembcph@teliamail.dk
Honlap: http://www.hungarianembassy.dk

Sohasem lehet tudni, mikor fog jól.
Igyekezz hasznossá tenni az ittlétedet, pl. jól megtanulni dánul. Az is jól foghat.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 17:49   
Kedves Porsha!

Itt alul azt irom a Gagy nak, hogy "Itt van a kutya elásva". Ezzel azt akarom mondani, hogy az itteni magyarak, elvannak foglalva a saját dolgaikkal, tehát azért nem irtak neked!

Más:
Remélhetöen, jól felkészültél erre a bátor cselekedetre. Igen ez egy nagyon bátor cselekedet, egy fiatal lány részéröl. Az hogy neki vágsz az ismeretlen nagyvilágnak és hogy elszegödsz cselédnek, ami azt jelenti, hogy feladot a szabadságodat. A cselédség az kiszolgátatottsággal jár, mivel teljessen a befogadó családra vagy utalva.

Minden esetre, én sok szerencsét kivánok!

Más:
Heti munkaórák száma:
37 óra, ezen felül az már túlóra, amiért eksztrát (25% és 40%) kell fizetni a munkaadónak.

1-óra minimum bér: 100 DKK + 12% szabi pénz +
beteg és baleset biztositás.

Egy kis albérleti szoba havi ára:
2 és 4 ezer DKK között.

1-1/2 l. cola: 16.50 DKK

20 drb. cigi: 30 - 40 DKK

Egy zacskó francia sültkrumli: 18 DKK

BMW 520: 580 ezer DKK

Kereseti adó (a Te esetedben) kb. -39% és 42% lehet.

Élelemiszerek árai:
Kb. 30% és 50% kal több, mint a MO-i árak.

Esetleges bajbajutás esetén, fordulj a Dániai Magyar Nagykövetséghez.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 08:38   
Kedves Gagy!

Az igazság az, hogy az itt élö (pár száz)magyar származásuaknak, már igen csak megkopott a magyarságuk, a hosszú évtizedek során. Legtöbb családban, a második és a harmadik generáció sem beszéli, a magyar nyelvet. Tehát itt van a kutya elásva.

Üdv.
A Greve Strandról, kakas

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 11:23   
2004-12-03 11:47, Captain_DK:
-
Ishøj, az egy városnegyed ? Csak nem Jéghalom a fordítása ? Akkor ott sokat korcsolyázhatsz.
Ott dolgozol Koppenhágában, vagy tanulsz ?

Captain_DK  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 11:47   
Sziasztok Koppenhágában Ishøjben élek.Irjatok ha van kedvetek.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 11:20   
2004-11-19 20:24, grof:
-
Oslo-ból. Rendszerint a nyári szabadság alatt indulok útnak.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó