2019. július 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Magyarok Lengyelországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Dorottya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-26 08:18   
2006-03-17 12:01, lynette:

-

Szia,

váltottam Varsóról Krakkóra. Igy itt vagyok, ha gondolod, bármikor beszélgethetünk magyarul.

Szép napot. Dóri

seabourn  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-16 10:56   
Sziasztok! En egy magyar no vagyok es fel eve Wroclawban elek, itt fogok ferjhez menni. Keresnek magyarokat akik itt elnek a varosban.

Udv

upy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-25 12:17   
Sziasztok!
Én Lengyel cégnél dolgozom. Májusban utazunk ki egy szemináriumra már nagyon várom.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-17 12:22   
2006-03-17 12:01, lynette:
-

Lengyelorszagban (tudomasom szerint) ket magyar egyesulet mukodik, amelyik szamodra erdekes lehet, ahhoz az alabbi ismerteto segitsegevel tudsz eljutni:
http://www.magyaronline.net/ismertetok.php?iid=98

Udv,

Hunor

lynette  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-17 12:01   
Sziasztok!
Lengyel vagyok, Krakkoban elek. Bocsi, de most otthon vagyok es nem tudok magyar betuket hasznalni. Magyar szakos voltam Jagello Egyetemen de ez volt mar 6 evvel ezelott. Ujra szeretnek egy kicsit magyarul beszelni es keresek magyar kollegat, aki Krakkoban elne es szeretne egy kicsit lengyelul i magyarul beszelgetni velem. En 30 eves lany vagyok, ferjnel, 2 gyerekem van.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-12 16:18   
2006-01-05 00:35, TMS:
-
"Egyszer én is elmegyek oda ha bele pusztulok is. "

Á, szerintem nem kell belepusztulni . Mi vonattal voltunk Pestről és sikeresen túléltük. Sőt!

TMS  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 00:35   
Sziasztok. Én félig vagyok Lengyel, Édesanyám lengyel, és sok rokonom van kint, és barátaim is vannak. Zgorzelecben laktam a Német határnál egy évig és első osztályt ott végeztem. Amugy Krakko a világ egyik legszebb városa, az egyetlen Lengyel város amelyik nem lett lebombázva. Egyszer én is elmegyek oda ha bele pusztulok is.

Dorottya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 16:11   
Magyar vagyok, Lengyelországban, Varsóban élek kilenc hónapja.

Sváb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-26 15:21   
Köszi a tanácsot!

mot  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-19 19:17   
Mindenképpen Krakkót ajánlom, nagyon hangulatos hely, rengeteg látnivalóval, és rengeteg fiatallal, akikkel nagyokat lehet bulizni! De ha Varsóban jársz, akár átutazóban, akkor persze ott is érdemes legalább a várba felsétálni.

Sváb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-19 14:19   
(Mot)
Még csak Poznanban voltam,mert viszonylag közel van Berlinhez. Egyszer szívessen elnéznék Varsóba,vagy Krakkóba! Melyiket ajánlod inkább? Helyik szebb?
(Tudom,hogy ezt nem olyan egyszerű eldönteni,mert biztos mind a kettő látványos. Neked melyik tetszik jobban?)

villarosa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-14 15:55   
2005-04-14 17:23, *cintia*:

-

Régen jártam a honlapon, és Krakkóba is nagy vágyam volt mindig eljutni. Szeretem a lengyel kultúrát, huszonévesen elég sok lenygyel ismerősöm volt, sajnos, irni nem tanultam meg.
Igy nagyon fáj, ha irnom kellene, nem tudnál segiteni? Te most Magyaroszágon élsz? Vagy ki a lengyel, anyu vagy apu?

Várom leveled, de lehet, akkor a kovacs_emoke@yahoo.com cimre, mert ide nem sok idom van benézni.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-14 13:48   
2005-04-14 17:23, *cintia*:
-
A lányom Krakkóba készül, 2 hónapra, praktikumra. Ha egyszer lesz idöd, írjál kérlek, mindarról, ami negatív az emberekben, a városban!
Miután egy elöre megszervezett projekten vesz részt, nyilván MINDENT megmutatnak majd neki, ami arra érdemes. Ezért szeretnénk a másik oldaláról is egy képet kapni.

Köszi!

mot  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-14 11:33   
Hát, a helyiek csak "Brzydgoszcz"-ként emlegetik, ami szabadon Rusnyándnak fordítható De szerintem nem olyan rusnya, van egy hangulatos óvárosi része, mint a legtöbb lengyel városnak, sőt, még egy kis Velence is van, ahol a Brda csatornái a belvárosban kanyarognak. Persze itt van a közelben Toruń, amely jóval nagyobb történelmi városközponttal és kultúrával rendelkezik. Mit érdemes megnézni? Rengeteg érdekesség van, városok és tájak, nehéz bármit kiemelni. Te merre jártál Lo-ban?

Sváb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 21:14   
Bydgoszcz szép város. Az a bizonyos Brda folyó nagy?
Engem világ életemben nagyon érdekelt L.ország,csak egy szót sem beszélek angolul!
Akkor szerinted el tudnék németül is boldogulni?
Mit érdemes megnézni Bydgoszczban,meg úgy egyébként Lengyelországban?

mot  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-06 20:42   
Bydgoszczban élek, és egyébként a szomszédom német. Sokan jönnek tőlük nyaralni is ide, úgyhogy a vendéglátóiparban biztos beszél mindenki valamilyen szinten németül. De a fiatalok legtöbbje itt is angolul tanul - ami egy dolog, de általában tudnak is

Sváb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-06 17:45   
Mi magyarok köztudottan sokat tudunk "sírni"! (Igazából van is miért.)
Lengyelországnak melyik részén élsz?
Német nyelvtudással szerinted el lehet L.o-ban boldogulni(akár mint túrista)?

mot  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-04 23:16   
A neten dolgozom, Mo-ra, úgyhogy nem érint az itteni munkaerő-piac, de úgy tudom, az átlagfizetés valamivel alacsonyabb, és nagyobb a munkanélküliség. Viszont az ország is nagyobb, több a lehetőség, szóval meg lehet élni. Panaszkodnak persze, hogy bűnözés és korrupció van, meg nincs pénz, de azért a hétköznapi életben szerintem kedélyesebb a hangulat, mert a jellegzetes nemzeti hozzáállás a "megoldjuk" és nem a "sz..aegész"...

Sváb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-02 19:51   
Már én is rosszul vagyok pesttől...
Én most kültözöm Berlin mellé egy kisvárosban,ahol a már említett tavak szép számmal ott vannak erdőltüll...
Milyen nálatok a fizetés? Ez ugye egy meghatározó dolog! Itthon ez köztudottan nevetséges! (Gondolom mint minden keleti ország ott sincs másként...)

mot  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-28 14:57   
Nem tudok az egész országról nyilatkozni, Pestről egy lengyel kisváros szélére költöztem, hamarosan meg továbbállok egy tanyára - nekem ez folyamatos életminőség-emelkedést jelent. A "civilizáció vívmányaihoz" ugyanúgy hozzájutok (sokszor olcsóbban, mint Mo-n), viszont a házból kilépve tavak és erdők vesznek körül, nem a körút...

Sváb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 12:47   
Lengyelországban jobb az élet, mint itthon?
Sajnos erről senki nem írt még... (Másról sem túlzottan sokat!)

mot  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-22 18:51   
Nagyon is!
Mindenki ismeri a vonatkozó versikét, sőt, sokan pár szót is tudnak, amelyek közül persze a legnépszerűbb az "Egészségedre!"

Ha valaki L-ban telepedett le, és kétnyelvű gyermeket nevel itt, dobjon egy mélt - egy kis tapasztalatcserére.

Sváb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-03 17:01   
Sziasztok!
Sok országban nem igazán szívlelik a magyarságot(sajnos!)...
Mi a helyzet Lengyelországban?
Tényleg létezik a híres"lengyel-magyar barátság"?

*cintia*  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 17:23   
sziasztok!!!!en félig lengyel vagyok,es az előző evben voltam kinnt krakkoban ösztöndijjal es szuper volt!!!! a kedvenc helyem!!szivesen dumalok

szinuhe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-04 13:57   
en is lengyelorszagban vagyok es rajtam kivul tudok 2 magyarrol aki itt el meg mar talalkoztam 3 lengyellel, aki tud magyarul, te hol laksz?

libi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-18 13:43   
Sziasztok!

A kérdésre válaszolva: sokan, az ember nem is gondolná, hogy hány magyar él Lengyelországban. A magyar-lengyel barátság a mai napig megmaradt. Éppen nemrég kadtam egy weboldalra, ahol magyar cégek voltak felsorolva...,hát hosszú volt a lista.
Megjegyzem...én is éppen Lengylországban vagyok...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 13:22   
Ebből ismerek egy magyar nőt, akinek Noémi a neve, és Bukarestből ment férjhez egy lengyel ürgéhez.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 12:18   
A legfrisebb adatok szerint 38,6 millioan.

slider  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 12:15   
Hallo. Él egyltalán valaki Lengyelországban?

Vikí 13  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-02 19:18   
Hahó, Bárki Vagy is!!
Hány magyar, illetve magyar származású van Lengyelországban???
Ismertek Valakiket egyáltalán???

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó