2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Portrék MON tagokról - másképpen! - Hozzászólások
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 13:56   
Zsuzsám
Nem arról van szó, hogy engem zavar, hiszen eszembe se jutott volna, ha nem említed. Viszont ha így találod helyesnek, akkor minek boncolgassuk, hogy lenne, ha nem így lenne, ahogy van

Nekem az is tetszik, ha benne vagy egy portréban, meg ez is tetszett. Legalább változatos. Elismerem viszont, hogy az előbbi jobban működik személyes kapcsolatban, mondhatnám testközelben, amikor lehetőséged van megfigyelni az illető szemvillanását, mosolyát, grimaszát is. Akkor az ábrázolt személy rajtad keresztül, általad mutatja meg magát. Az a portré színesebb, mert kettős, ez viszont valódibb. Megférnek egymással.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 13:35   
Hehehe, kedves Poe: hiszed, vagy nem hiszed: azért kérdeztelek benneteket, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre...

Poe, ha írok ilyenféle bevezetőt vagy epilógust, akkor megint abba a csapdába esem, amelyből ki akartam mászni... Vagyis megjelenek portréalanyom életében...

Te olvastad Pöszi című könyvemet. Az is így készült, "kérdéstelenítéssel". Az nem zavart?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 11:23   
2006-04-02 04:15, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsa

Hol a kérdés?

Na de hogy ne csak viccelődjek, nekem is az a véleményem, hogy ha a kérdések nélkül szebb, folyamatosabb is az életmese, azért az elején-végén csak kellene valami pár sor. Így önéletrajz lett, ami a maga nemében szintén szuper, de más műfaj.
Amiről szívesen olvastam volna a bevezetőben: hogy esett a választás Amadeusra, volt-e személyes kapcsolat, akár telefonon, vagy levélváltás, szívesen mesélt vagy nyaggatni kellett kicsit stb. Ez adta volna hozzá a jelent a múlthoz és a festőt az arcképhez. Persze ez csak az én magánvéleményem. Ha már kérdeztél bennünket

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 11:04   
2006-04-02 04:15, Ferencz Zsuzsanna:

A kérdéseket talán egyenként ki lehet hagyni, ha egy rövid bevezetöben azért kitér rájuk a riportkészítö.
Különben nem riport, hanem önéletrajz hatású lesz.
Aminek persze szintén megvan a maga érdekessége, de egy másik kategóriába tartozik.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 06:07   
Kedves Som, szerinted mikor nem lehet?
Szerintem csak akkor nem, ha kihulltával logikátlanságot okoz.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 04:35   
Asszem, én már előlegeztem is a választ. Itt: SOM módosítás | válasz erre | profil | 2006-04-01 00:19

..de hadd tegyem hozzá, hogy talán mégsem mindig lehet kihullatni azt.
üdv. som

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 04:15   
Kedves lányok-fiúk, rém hálás lennék, ha megmondanátok a véleményeteket az alábbi kérdésben.
Az évek során arra a következtetésre jutottam, hogy a potrékból utólag ki kell vennem a kérdéseket, mivel:
1. feleslegesen megnyújtják a potrét
2. feleslegesen a riporterre helyezik a hangsúlyt
3. A válaszban benne a kérdés, tehát csak a szót szaporítják.
4. Még az interjúkban sincs mindig szükség a kérdésekre, viszont a potrét egyenesen megtörik.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 17:13   
2006-04-01 17:07, Ferencz Zsuzsanna:
Szerintem nem úgy fest ...
Zuloaga

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 17:07   
Hehehe, Zuló, én is gondolkoztam már , hogy vajon azért tanultam-e meg a mesterséget, hogy végül elbújjak, s úgy fessen, mintha nem is lennék sehol?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 16:51   
En is gratulalok, nagyon jo iras, es jo volt Amadeust, eletet jobban megismerni.

Hunor

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 16:34   
Kedves Amadeus, leginkább azt emelném ki, hogy embertformálónak érzem eddigi "életkalandod". S bár a gyűrődéseken sosem esik túl az ember, hisz mindig van valami (ide képzelj most egy nagy sóhajtó bogyót) mégis azt kívánom, hogy életed második része már csak élvezetes legyen. A harmadik részt pedig majd megbeszéljük akkor.

Zsuzsa, folytatnád? Mármint a riportkészítést. Tetszik a stílus, ahogyan a riport mögé bújsz.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 13:34   
2006-03-31 21:04, amadeus:
-
A történet öszíntébbre sikerült mint terveztem, már majdnem az exhibitionismus határát súrolja.

Szerintem nem exhibicionizmus, inkább bátorság.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 00:19   
Gratula Amadeusnak, aki szereti Mozartot.. és természetesen Zsuzsának is, aki kihullatta a kérdéseit. Kedves, olvasmányos portré.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 22:10   
2006-03-31 21:04, amadeus:

Kedves ama, jól van ez így, ahogy van. Mozgalmas életed volt és remélhetöleg még lesz (kivéve a szomorú dolgokat, azok ne ismétlödjenek).

A történet az öszinténél nem lehet öszintébb és jó, ha nincs kiszínezve, autentikus, valódi, kézzel fogható és nem meseregény.

Nekem tetszett így, ahogy van. Megerösítette azt a mondást, hogy az élet írja a legjobb történeteket.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 21:04   
Pár héttel ezelött Zsuzsa megkért hogy "vetközzek le".
A történet öszíntébbre sikerült mint terveztem, már majdnem az exhibitionismus határát súrolja.
Megkértem ugyan Zsuzsát, szinezze ki egy kicsit, de meghagyta nyersen.
Köszönöm neki, mert most utólag rájöttem, nem is volt annyira "fapados" az életem elsö félidöje

Küldöm a képet Hunornak.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 18:00   
Kedves Ama, kösz a "kitárulkozásért", így arca, egyénisége is kerül a nickneveknek. És köszönet Zsuzsának is, hogy újabb MON-tagot mutatott be nekünk.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 17:45   
Koszi Amadeus, hogy elmeselted a torpenetedet

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 14:19   
Ismét egy klassz portré, örömmel olvastalak benneteket.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 11:18   
Erdekes emberi sorsokrol-eletekröl mesel a tollad Zsuzsa. Ama kerunk kepeket is ( ha lehet a kiskutyaval ).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 08:29   
Ezt is felhoztam, hogy ne merüljön feledésbe...
S egyben megkérem itt Amát, tegyen fel 1-2 képet magáról...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 16:02   
Kedves Zuloaga es Gyorgyi !
Koszonom , hogy lehetoseget adtatok bepillantani Gyorgyi eletebe .

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 16:00   
Kedves Zuloaga es Gyorgyi !
Koszonom , hogy lehetoseget adtatok bepillantani Gyorgyi eletebe es ertekes munkajaba .

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 15:30   
Nagyon regota vartam mar hogy elolvassam ezeket az interjukat Nagyon jok voltak köszi a Mikulas ajandekot Zuloka

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 15:01   
Amilyen szereny, olyan tehetseges

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 04:04   
Kedves mindenki, Zuloaga interjúját Tessényi Györgyivel én tettem fel, mivel a szerző és az interjúalany szerény.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 17:05   
2004-11-07 02:53, Ferencz Zsuzsanna:

Zsuzsa, folytathatjuk máshol!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 02:53   
2004-11-05 06:31, Fredi:
-
"szívesen olvastalak volna Benneteket hosszasan tovább"
Kedves Frédi, én is legszivesebben végtelen kolbász interjút adtam volna Zulónak, olyan szép volt a művelet. Viszont a Hetedhéthatár
kinyomtatott változata csak hatezer nem-tudom-hány betűt közöl.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 23:25   
Tenyleg elvezet volt olvasni. A kerdeseket csakugy, mint a valaszokat.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 10:57   
Kösz, Zulo! Klassz volt hallgatózni!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 10:06   
Azt hiszem, Zsuzsa a fö Kik, mert nem csak ír a fonákságokról, amikre Kik rácsodálkozik, hanem át is éli. De nem vagyunk mindannyian egy kicsit Kik - föleg amióta Zsuzsa tartja a tükröt az orrunk elé? Magunkat is felismerjük az írásokban.

Kösz a jól sikerült interjút, Zuloaga, és neked, Zsuzsa, akadálymentes további tollforgatást!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó