2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Portrék MON tagokról - másképpen! - Hozzászólások
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 16:52   
Kedves Zsuzsanna,
köszönöm a válaszokat, és most Hunort kérem, hogy szerkessze ezt is oda, ahova illik.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 16:19   
Kedves Mária, válaszolok a kérdéseidre:

Kedves Zsuzsanna,
a Portré Montagokkal topikban nem kérdeztem meg tőled, de most felteszem a kérdést, ugyanis elejétől kezdve átlátod a MON működését:

1.Szerinted, milyen a MON-tagság összetétele?

Kedves Mária, semmiféle külön kimutatás nem készült a MON-tagság
összetételéről. Hunor is, magam is, és a többiek is csak annyit tudunk
a tagokról, amennyit a Fórumban vagy magánüzenetekben, interjúban, a csetin vagy személyes találkozások révén közöltek magukról. Mégis előnyben vagyok pl. veled szemben, mivel régebben ismerem a tagokat. Az előny tehát időbeli.
Hajlamos lennék azt állítani, a tagság összetétele nagyjából megegyezik a Kárpát-medencén kívül élő, internetező magyarság összetételével. Ám ez nem stimmol: szerintem az átlagnál sokkal értelmesebb, toleránsabb, szellemesebb és játékosabb magyarok kerültek hozzánk. Hogy mi ennek az oka, azt érdemes lenne megvizsgálni.
2.Kik maradnak?
Világos: azok maradnak, akik értelmesebbek, toleránsabb, játékosabbak, szellemesebbek és toleránsabbak az átlagnál.
3.Kik mennek el?
Kezdjük talán azzal, hogy – főleg az utóbbi időkben- nagyon sokan beiratkoztak, akik aztán soha nem írnak be semmit a Fórumba. Hogy itt vannak-e, hogy olvassák-e, azt nem tudom. Mindig is léteztek emberek, akik szerették felírni, bevésni a nevüket mindenhova: „Itt járt János”.
A távozók közül többen anyagi vagy egyéb nehézségek miatt hagynak fel a monozással: pici baba van a háznál, valaki súlyosan megbetegszik (bár ugye Zsizel-Gizella súlyos betegségében tartotta velünk a kapcsolatot), nincs idő, vagy – főleg a történelmi régiókbeliek – immáron nem engedhetik meg maguknak az egyre drágább internetezést.
Vannak, akik egyszerűen becsavarodnak. Nem a Mon-tól, hanem úgy általában.
Léteznek olyanok, akikről kiderül, hogy csöppet sem toleránsok, és a MON- szellemiségét nem értik, vagy nem értékelik.
Sajnos, olyanok is vannak, akiket le kell tiltani, mert habzik a szájuk. Denunciánsok. Vagy pedig kiderül róluk, hogy egyszerűen szélhámosok, pénzt vagy egyéb hasznot akarnak.
Hunor már éppen elégszer elmondta már, hogy a letiltás nem úgy megy, hogy valaki egyik napról a másikra letiltódik, hanem ő többszöri (természetesen nem nyilvános) figyelmeztetés után hozza meg ezt a keserű döntést.
Véleményem szerint legalább két-három alkalommal megtörtént: valaki azért jött hozzánk, hogy szétugrasszon bennünket.
Egy-egy ilyen személy hozzászólásai rossz vért szülnek, kissé megzavarják a társaságot, de a MON könnyedén túlélte ezeket.

4.Mi az oka annak, ha nem találják fel magukat a MON-ban?
Mert nem azt találják nálunk, amit ők keresnek. Állást, szeretőt,
nyaralást, veszekedést, meg sok minden mást. Itt leginkább ugyanis barátokat lehet találni. Magam is kapásból felsorolhatnék jó néhány olyan barátot, akire itt tettem szert.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 10:39   
Végre a MON-tagok is megtudhatnak személyes, összefüggő részleteket. A kép kiteljesedik. Szívből örülök ennek.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 08:20   

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 07:45   
Jé, mit látnak az összes szemeim! Egy cikk a Zsuzsáról!
Ez jó ötlet volt!

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 19:39   
Zsuzsanna,
a te türelmed is említésre méltó. Sőt, annál több.
Nagyon szívesen, máskor is...
Mária

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 16:53   
Kedves Mária, kösz szépen a türelmedet és az interjút.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 16:30   
Hát, persze. Zsuzsanna folytatja.
Csak beszálltam egy röpke beszélgetésre vele.
Mária

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 13:57   
Köszönjuk ezt az interjut nagyon jo volt olvasni
Ugye meg lesznek interjuk?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 11:45   
Kedves Mária,

ragyogó munkát végeztél, csak úgy faltam az interjút. Kis rosszmájusággal azt mondhatnám, hogy egy olyan személyiséggel mint Zsuzsa könnyü jó interjút készíteni, de nem mondom, mert ez egyszerüen nem igaz. Az elvárások már eleve "Zsuzsához mértek". Nagyon örvendek, hogy három oldalról megfelelö arányban mutattad meg nekünk Zsuzsát: az embert, az irónöt és a MON lelkes tagját.
Isten adjon eröt és kedvet Mindettötöknek sok-sok további alkotáshoz a mi gyönyörüségünkre !

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 11:30   
Kedves Mária!
Köszönet a hóhérakasztásért
Irigyellek. Irigyellek a szép írásért, de még jobban irigyellek, hogy személyesen megismerhetted Zsuzsát. Szép, hogy megajándékoztál minket ezzel az élménnyel.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 11:20   
Kedves Zsuzsanna,
a Portré Montagokkal topikban nem kérdeztem meg tőled, de most felteszem a kérdést, ugyanis elejétől kezdve átlátod a MON működését:

Szerinted, milyen a MON-tagság összetétele?
Kik maradnak?
Kik mennek el?
Mi az oka annak, ha nem találják fel magukat a MON-ban?
Előre is köszönöm a válaszodat.
Mária

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-17 11:00   
Interjuk MON tagokkal - maskeppen!

Kedves Topiktársak!

Teljesen véletlenül tévedtem rá a Portré lapra - egy keresés kapcsán, amit a startlapból indítottam - és az önéletrajzokkal kezdődött.

Azt hiszem, újra meg újra megköszönhetem, hogy "befogadtatok" a MON-ba.

Szeretetteljes üdvözlettel:

Ideals

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 10:52   
espa uzenete:

Nagyon jó, hogy vannak akik hajlandók magukról többet elmondani, az olvasó azt érzi, hogy másnak sem könnyü az élete, és ebbQl erQt merit. Mindenkinek meg van a maga hátizsákja, kié könnyebb, kié nehezebb. És sajnos az évek szaporodásával mindenkié nehezebb lesz.
Lehetne folytatni?

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-20 03:35   
Dittó nálunk is! Ahogy mondod: csak jobban van palástolva mert mostantól az állami pénzből fogják fizetni a biztositási összeg egy részét.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-19 00:51   
Kedves tasiordog:

Nálunk épp mostanában volt nagy "dübbenés" az orvosok biztositása miatt. Akora összeget kérnek már tőlük, hogy lehetetlenné teszik egy falusi orvosnak, hogy praktizáljon! Végülis az állam közbeszólt és kicsikartak a közösből valamiféle megállapodást, mert egy halom orvos nyugdijba kényszerült vagy egyszerüen otthagyta a prakszist. Tarthatatlan helyzet volt!

Ha hasonlo a megoldas mint amikkel itt probalkoznak, a helyzet még mindig tarthatatlan, csak most jobban van palastolva, ami Kanadaban inkabb lehet. Az USA pelda teljesen megdobbento. Eloszor hogy is volt? Volt az orvos, az ugyved, a paciens. Elkezdodott a per teboly. Na de mennyire lehet perelni egy egyedi orvost? Mivel a rabszolgasagot eltoroltek, meg a legszelsosegesebb esetben is csak nehany tizezer dollart lehetett kicsikarni. Es akkor beleptek a kepbe a biztositok. Az egeszben az az elkepeszto, hogy az ember azt varna, hogy a biztosito harcolni fog a vesztes ellen? Eszuk agaba sincs. Minden nagy publicity-t elero eset nagyszeru kifogas volt egyre feljebb srofolni a biztositasi dijakat. A 80-as evek vegere mar abszurd szamok lettek elerve (tolem 87-ben, minden elozetes per nelkul, 110 ezer dollart kertek EGY evre). Ekkor lett az, hogy egyre tobb orvos megvonta a vallat, lemondta a biztositast, minden erteket atirt felesege vagy mas csaladtagja nevere es praktizalt biztositas nelkul. Es itt kezdodott a legmelyebb aljassag. Az ugyvedek, biztositok akik az egeszsegugyi penz nagy reszet lecsatoltak, hirtelen a nagy penzek nelkul talaltak magukat. Na de kik vannak a torvenyhozasban? Na kik? Ugyvedek. Akkor lett eloszor az a torveny, hogy az orvosok KOTELESEK biztositast venni, anelkul nem praktizalhatnak. Es a 90-es evek folyaman ez fejlodott ki.

Es amikor mar ez sem volt hatekony, egyre tobb orvos egyszeruen abbahagyta a prakszist, vagy nem vallalt magas rizikoju specialitast. Egyik korhaz a masik utan maradt szulesz, idegsebesz, stb. nelkul. Na most erre mit gondolna az epelmeju ember: hogy akkor MOST talan megoldjak a problemat. Szo sincs rola. Eppen most jelentettek be itt Virginaban, hogy mivel krizis van, a state fog adopenzbol biztositast eladni az orvosoknak. Tehat mostantol kezdve, egyszeruen adopenzbol lesznek az aljas ugyvedek es biztositok penzelve. Abszolut elkepeszto az egesz.

Es amit senki, egyetlen szoval sem emlit: az orvosok KENYSZERITVE vannak, hogy szuksegtelen muteteket hajtsanak vegre, szuksegtelen teszteket rendeljenek, mert becsuletes modon nem letezhet ilyen osszegeket evenkent megtermelni. Egyszeruen kizart. En 87-ben kijelentettem, hogy en ugyan nem fogok egy centet sem fizetni biztositasra. Azota kuszkodom, es sikeresen be is tartottam a szavamat. Inkabb korhazaknak dolgozom fizetesert, es hagyom hogy ok intezzek a biztositast. Nem is kerdezem soha hogy mennyit fizetnek es mennyire vagyok cover-olva, engem egy erdekel hogy praktizalhassak. De nem vagyok vak, es latom hogy masok mit csinalnak, mit KENYSZERULNEK csinalni. A helyzet teljesen tarthatatlan.

Gabor

-

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-18 23:01   
2004-03-17 14:42, Mr Spock:
-
Kedves tasiordog,

Nem döbbentem meg a leirásodon, gondoltam, hogy ilyen lehet "belülről" a nagytiszteletnek örvendő szakma. A by-pass leirásod olyan gondolatokra késztetett,hogy megyek és beperelem Dr.X-et a Royal Hobartból, aki 2-t csinált egy helyett a páromnak......

Akkor sajnos helytelen tanulsagot vontal le a tortenetbol (ugyan elismerem, pont abbol a story-bol ez meg nem derul ki tisztan).

Gábor, elfeledtem a mosolygó figurát a végéről... tisztában vagyok a valósággal! Egy pillanatig sem gondoltam komolyan, hogy beperelném akármelyik orvost, mert -bár nálunk talán picit még jobb a helyzet az egészségügyben, de nem sokkal és nem sokáig, ha igy elburjánzik az ügyvédek "uralma"- azzal, hogy perel valaki, nem oldja meg a helyzetet, csak a biztositás összegét kényszeriti emelésre... Nálunk épp mostanában volt nagy "dübbenés" az orvosok biztositása miatt. Akora összeget kérnek már tőlük, hogy lehetetlenné teszik egy falusi orvosnak, hogy praktizáljon! Végülis az állam közbeszólt és kicsikartak a közösből valamiféle megállapodást, mert egy halom orvos nyugdijba kényszerült vagy egyszerüen otthagyta a prakszist. Tarthatatlan helyzet volt!

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-18 13:37   
Kedves Annita,

Aztan mikor tovabb, vegigolvastam, borsodzott testem, lelkem. A white-black jelenseg, az "it is all economics", az "it is a piece of cake", szoval az egesz po˝re valosag nagyon megrenditett. Hat, nem igy kepzeltem el, az biztos, az orvosi gyakorlo eveket, es azt sem, hogy mi paciensek mennyire ki vagyunk szolgaltatva az egeszsegugy ellehetetlenitett mivoltanak.
Vajon itt Kanadaban is hasonlo lehet a helyzet?

Nem ismerem a kanadai rendszert, de mivel eppen ennek a ket orszagnak (USA-Kanada) kozosen elfogadott az orvosi diploma meg minden mas, nem tudom elkepzelni hogy alapvetoen mas lenne.

Erdekes az irasod, es nagyon realisan szemlelteti a systemet. Csakugyan, nem fikcio az egesz? Remenykedek, hogy talan a vegen bevallod... (marmint, hogy nem epp mind veled estek meg az esetek)

Bár fikcio lenne, de sajnos minden sor amit olvastal ugy tortent meg. Még csak nem is "szinesitettem" semmit. Kizarolag a szereplok nevei lettek megvaltoztatva, ertheto okokbol. Na most egyetlen "remeny" van, hogy azota (mindez a 70-es evek vege, 80-as evek eleje volt) bizonyos allamokban hoztak torvenyeket ami szabalyozza hogy egy resident hany orat dolgozhat. De ha jol tudom az meg mindig heti 70-80 (a 100-110 helyett ami az en idomben volt) ora korul van szabalyozva, ugyhogy alapveto valtozas meg abban sem igen volt. A jogi problemak azota nem javultak, hanem rosszabbodtak.

Van folytatas is?

Nem tudom olvastad-e amit korabban irtam errol: 1989-92 kozott "iros hangulatban voltam". Akkor irtam 14 resznyi.....nem tudom micsodat....jegyzeteket...cikkeket....konyvet.. minden specifikus meggondolas vagy cel nelkul, csak irtam. Abbol vagtam be ide eddig kettot (1,3 reszt) es a "Residency" az egy valogatas volt, nehany kiszedett orvosi vonatkozasu resz. Ugy mint "folytatas" nincs, csak a tobbi reszek vannak. Az 1,3-ast mar elolvastad?

Gabor

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-18 04:05   
Kedves Gabor,

Kis idore volt szuksegem, hogy megemeszthessem a "residency"-t. Elobb, vicceltem annak kezdeti sorai kapcsan.(-sorry!-)
Aztan mikor tovabb, vegigolvastam, borsodzott testem, lelkem. A white-black jelenseg, az "it is all economics", az "it is a piece of cake", szoval az egesz po˝re valosag nagyon megrenditett. Hat, nem igy kepzeltem el, az biztos, az orvosi gyakorlo eveket, es azt sem, hogy mi paciensek mennyire ki vagyunk szolgaltatva az egeszsegugy ellehetetlenitett mivoltanak.
Vajon itt Kanadaban is hasonlo lehet a helyzet?

Erdekes az irasod, es nagyon realisan szemlelteti a systemet.
Csakugyan, nem fikcio az egesz? Remenykedek, hogy talan a vegen bevallod... (marmint, hogy nem epp mind veled estek meg az esetek)

Van folytatas is?

Udv. Anita

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-17 14:42   
Kedves tasiordog,

Nem döbbentem meg a leirásodon, gondoltam, hogy ilyen lehet "belülről" a nagytiszteletnek örvendő szakma. A by-pass leirásod olyan gondolatokra késztetett,hogy megyek és beperelem Dr.X-et a Royal Hobartból, aki 2-t csinált egy helyett a páromnak......

Akkor sajnos helytelen tanulsagot vontal le a tortenetbol (ugyan elismerem, pont abbol a story-bol ez meg nem derul ki tisztan).

Mi orvosok kenyszeritve vagyunk sokmindenre, eppen a teljesen elharapodzott perelés-mania miatt, es azaltal hogy az ugyvedek, biztositok sikerrel kivettek az igazi kontrollt az orvosi tarsadalom kezebol. Ez egy oriasi businesse valt, specifikusan az egeszsegugy penz lefolozese. Mit gondolsz miert kerul a health care USA-ban olyan eszmeletlen penzekbe? Az orvosok, korhazak, noverek nem elnek jobban mint mondjuk a 60-as evekben. Akkor hol van az a horribilis plusz penz? A jogrendszer es a biztositorendszer zsebeben. De ahhoz hogy ezt folyamatossa tegyek, sok komplikalt torveny lett hozva (a kongresszusban ulo, tobbnyire ugyvedek altal) ami teljesen megkoti az orvosok kezet, es biztositja a sajat maguk (orvosok) allando pereleset, es az ebbol szarmazo oriasi penzek "elkoltozteteset" az egeszsegugybol.

Gabor

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-17 08:46   
Gábor, várjuk a következő részletet
Nem döbbentem meg a leirásodon, gondoltam, hogy ilyen lehet "belülről" a nagytiszteletnek örvendő szakma. A by-pass leirásod olyan gondolatokra késztetett,hogy megyek és beperelem Dr.X-et a Royal Hobartból, aki 2-t csinált egy helyett a páromnak...)))

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-16 02:28   
Próbálgatom :
Ui:Na meg aztan ha a sajat magad altal irt utolso levelre rakattintasz (uzenet-re) akkor lathatod hogy mi van a doltbetus elott es utan.
valahogy igy, remélem
Olvasom mindjárt a legutóbbi részletet a könyvedből Ne hagyd abba, jobb, mint a tv soapy-k

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-16 00:30   
2004-03-14 23:29, Mr Spock:
-
Kedves Gabor,

Residency

Olvasom, es egyelore elmelkedek..
Egyetlen kerdesem azert mar most van: Aren't you white enough, Doctor?

..majd meg jovok
Anita

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 23:29   
Kedves Annita,

En viszont egy dolgot tudok: en nagyon szivesen olvastam soraidat, hisz azok nagyonis olvastattak magukat. Es nagyon orvendek, hogy feltetted ide, mert igy meg kozelebb kerultel hozzank, olvasokhoz.
"Fikcio"-kent is lekoto olvasmanynak talalnam!

Annyian biztattok, hogy a vegen még el fogom hinni hogy van tehetsegem az irashoz (:-). Na jo, akkor még egyet probaljunk ki. Residency (valogatott, orvosi vonatkozasu) a 14 reszbol amit irtam. Egy orvos elete nagymertekben tul van idealizalva a kivulallok reszerol, de azt még csak elkepzelni sem lehet hogy milyen az egyetem utani evek, az orvosi szakkepzes. Ebbe ad egy kis bepillantast ez a resz.

Gabor

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 03:45   
Kedves Gabor,

Bizony, azt mar sem Te, sem mi, akik olvassuk sorsodboncolgato irasodat, nem fogjuk megtudni, vajon hogyan is alakult volna eleted, ha az a bizonyos konyv nem epp arra a lapra nyilik ki abban a kritikus utolso harom (BOCS: harom-es-fel!!) percben?
En viszont egy dolgot tudok: en nagyon szivesen olvastam soraidat, hisz azok nagyonis olvastattak magukat. Es nagyon orvendek, hogy feltetted ide, mert igy meg kozelebb kerultel hozzank, olvasokhoz.
"Fikcio"-kent is lekoto olvasmanynak talalnam!

Udvozlettel:
Anita

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-13 15:30   
Kedves tasiordog:

Hogy csináljátok, mikor idéztek az előző levélből és dőlt betüvel jön ki az idézet?

Egyszeru. Az elejere beteszel egy ilyent:
[i] a vegere meg egy ilyent [/i]
Ahol ezeket: ][ ezekkel >< kell helyettesiteni (de ha igy irtam volna akkor ahelyett hogy latnad, csak doltbetut latnal)

Az i betu helyett ha b betut hasznalsz, vastagbetus lesz, ha u betut akkor alahuzott lesz az egesz idezet. Sok mas hasonlo HTML kod letezik, konnyu megtanulni. A Google-on keresztul tobb ilyen HTML "iskolat" lehet talalni (keress "HTML primer"-t).
Mas erdekes dolgokat
meg szineket meg sok minden mast lehet konnyen allitgatni.

Gabor
Ui:Na meg aztan ha a sajat magad altal irt utolso levelre rakattintasz (uzenet-re) akkor lathatod hogy mi van a doltbetus elott es utan.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-13 03:29   
Bocs, hogy kicsit összekevertem az alábbiakat. Hogy csináljátok, mikor idéztek az előző levélből és dőlt betüvel jön ki az idézet?

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-13 03:24   
2004-03-10 13:55, Mr Spock:
-
Kedves tasiordog,

Ne is törődj a helyesirási hibákkal! majd a kiadód kijavitja őket Ajánlani nem tudok kiadót, hogy melyiket környékezd meg, ebben még nincs gyakorlatom , de hogy kiadhatóak, annyit meg tudok mondani! Szerintem küldd el az összest és majd egy szakember összeválogatja, hogy milyen formában a lejobbak. Már ebben az első feltett irásodban is legalább 3 könyvrevaló témát feldobtál Jöhet a következő! Tedd fel, nagyon várom!

Okay.....nem tudom hogy mikeppen fejezzem ki, hogy mennyire nem ertekelem ezeket az iromanyokat semmire.

A Harmadik fejezetet olvasva, nem hiszem, hogy nem értékeled őket semmire Látsd a saját érvelésed a fejezet végén a pozitiv-negativ egyenlegről...

Hiszen miert érdekelné pont az en eletem kivulallokat? Nem vagyok valami ismert figura, ez az egesz vegulis egy oneletrajz-szeruseg....

Csak egy banális érvet felvetve neked, nem akarván hasonlitani az irásodhoz: mit gondolsz miért olyan népszerüek a "reality show"-k?
Mindőnk élete érdekes, legalábbis vannak benne érdekes történetek. Ha valaki meg ilyen érdekfeszitően, informálóan, nagy beleláttatással a környező történelmi, szociál-politikai háttérbe, stb., tudja "előadni", az akkor szerintem igenis érdekli az olvasót!

na de ha neked tetszik, idelinkelek megegyet, ez volt a harmadik fejezet. A masodikat még at akarom nezni, hogy szemelyes okokbol tenyleg valo-e nyilvanossagra, hiszen edesanyam van a kozeppontjaban, nem eppen pozitiv modon. Addig is Harmadik fejezet. Az idorendi ugrasnak nincs jelentosege. Fogalmad sem lehet, hogy mennyire "zavar" engem, hogy ezt most masok olvassak.

Azért "zavar", mert ugy érzed, hogy mi "ismerünk" itt és nem könnyü elsőre pőrére vetkőzni Nem minden olvasód fog ismerni, gondolj arra, hogy másoknak, akik a könyvet a kezükbe veszik, csak egy irás "szereplője" vagy, akár fikció is lehetnél.
( Itt zárójelben megjegyzem, hogy milyen furcsa volt, mikor egyik barátom könyvét olvasva megdöbbentem valamin, amit olvastam. Emlékeztetnem kellett magam, hogy irodalmi alkotást tartok a kezemben, nem a haver levelét )

Gondolhatod, hogy ha en ezt kiadasra, masoknak szantam volna, 14 ev alatt csak megmutattam volna masoknak is, holott nem, megintcsak te leszel az elso elo ember aki rajtam kivul olvasta. Na mindegy....(:-), go ahead.

Gabor

OK, nem szántad kiadásra. Itt az ideje, hogy szánjad! Pompérynek elhiheted! ha az én szavamban kételkedsz is...

-

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-12 09:44   
Gábor,

eddig csak beleolvastam. Terjedelme több időt vesz igénybe, mint amennyi eddig nekem éppen volt. De érdekes, ezért el fogom olvasni az egészet.

Angoltudásom nem olyan választékos, hogy a stilisztikai hibákat észrevegyem. Azt viszont az eddigiek alapján is érzem, hogy nagyon olvasmányos és jó korrajz. Érezhetően amerikai környezeted számára írtad, ha nem is akartad publikálni. Ezt értéknek tartom, mert rávilágítasz sajátosságokra, amelyek a magyar olvasó szemével természetesek, ugyanakkor egyáltalán nem természetesek (az orvos társadalmi státusza, annak megitélése, pl.).
Szerintem is számot tarthat nagyobb érdeklődésre. (Éppen a természetesnek vélt természetellenességek miatt a magyar olvasó számára is.)

Ebben az esetben valóban lektoráltatni kellene nyelvi korrektorral.

Szeretettel

Judit

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 11:29   
Gábor kimásoltam, rövidesen válaszolok.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó