2017. december 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Portrék MON tagokról - másképpen! - Hozzászólások
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 11:26   
Zsuzsám én nem a "hétköznapi" helyesirási hibára gondoltam, hanem ami talán Gábort zavarhatja az angolban. Mindenkinek van már szövegszerkesztője, hogy kijavitsa a "spelling" hibákat. Én arra gondoltam, amit a masina nem tud kijavitani azt meg el kell fogajda egy tisztességes szerkesztő, ha nem soviniszta

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 06:50   
2004-03-10 02:00, tasiordog:
-
Ne is törődj a helyesirási hibákkal! majd a kiadód kijavitja őket Ajánlani nem tudok kiadót, hogy melyiket környékezd meg, ebben még nincs gyakorlatom , de hogy kiadhatóak, annyit meg tudok mondani!

Kedves Tasi, nem érdemben szólok hozzá, mivel angol tudásom annyira gyatra, hogy napokba telne, mig elolvasnám a részletet. Annyit azoban elmondhatok: komoly kiadók
CSAK nyomdakész könyveket olvasnak el. Aztán persze találnak változtatni valót.Elmúltak a kiadói romantikus évek, sajnos.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 13:55   
Kedves tasiordog,

Ne is törődj a helyesirási hibákkal! majd a kiadód kijavitja őket Ajánlani nem tudok kiadót, hogy melyiket környékezd meg, ebben még nincs gyakorlatom , de hogy kiadhatóak, annyit meg tudok mondani! Szerintem küldd el az összest és majd egy szakember összeválogatja, hogy milyen formában a lejobbak. Már ebben az első feltett irásodban is legalább 3 könyvrevaló témát feldobtál Jöhet a következő! Tedd fel, nagyon várom!

Okay.....nem tudom hogy mikeppen fejezzem ki, hogy mennyire nem ertekelem ezeket az iromanyokat semmire. Hiszen miert érdekelné pont az en eletem kivulallokat? Nem vagyok valami ismert figura, ez az egesz vegulis egy oneletrajz-szeruseg....na de ha neked tetszik, idelinkelek megegyet, ez volt a harmadik fejezet. A masodikat még at akarom nezni, hogy szemelyes okokbol tenyleg valo-e nyilvanossagra, hiszen edesanyam van a kozeppontjaban, nem eppen pozitiv modon. Addig is Harmadik fejezet. Az idorendi ugrasnak nincs jelentosege. Fogalmad sem lehet, hogy mennyire "zavar" engem, hogy ezt most masok olvassak. Gondolhatod, hogy ha en ezt kiadasra, masoknak szantam volna, 14 ev alatt csak megmutattam volna masoknak is, holott nem, megintcsak te leszel az elso elo ember aki rajtam kivul olvasta. Na mindegy....(:-), go ahead.

Gabor

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 02:00   
Ne is törődj a helyesirási hibákkal! majd a kiadód kijavitja őket Ajánlani nem tudok kiadót, hogy melyiket környékezd meg, ebben még nincs gyakorlatom , de hogy kiadhatóak, annyit meg tudok mondani! Szerintem küldd el az összest és majd egy szakember összeválogatja, hogy milyen formában a lejobbak. Már ebben az első feltett irásodban is legalább 3 könyvrevaló témát feldobtál Jöhet a következő! Tedd fel, nagyon várom!

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 22:39   
Kedves tasiordog,

Mr Sock, odaadtad ezt már egy kiadónak vagy még nincs megirva az egész?

Kiadonak? Viccelsz. Ti voltatok az elsok, akik valaha is olvasták ezt rajtam kivul. 1989 es 92 kozott mindenfele dolgot irkaltam, de csak tobbnyire onmagamnak. Eszembe nem jutott kiadonak, vagy akarkinek megmutatni. Egyket orvosi vonatkozasu rovid reszt itt ott feltettem forumokra, de azon kivul semmi nem ment sehova. Osszesen 14 ilyen egyseget irtam, ez amit most feltettem volt az elso ezek kozul. Van laza osszefugges, de igazan még csak egy oneletrajznak sem lehet nevezni. Ha tenyleg tetszett, megprobalhatom a tobbit is egyenkent feltenni, de eloszor at akarom fesulni, hogy legalabb a durva helyesirasi meg ilyen hibakat kivegyem.

Gabor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 14:52   
Kedves Gabor,

Tenyleg nagyon nagyon jo, amit irtal.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 08:33   
Zsuzsa, köszönet érte, hogy elkezdted ezt a riport témát! Mindegyikkel gazdagodunk!

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 08:30   
Mr Sock, odaadtad ezt már egy kiadónak vagy még nincs megirva az egész? Lenyűgöző!...hogy egy szerény szót használjak Kiváncsi volnék olyannak a véleményére, aki nem otthon született, aki nem "látja" a hátteret. Őket is ilyen "nehagydabbameséljtovább" gondolatokra készteti? Van visszajelzésed angolnyelvü ismerőseidtől? Mig olvastalak, otthon ültem a régi présházunkban, a régi, haveri társasággal, a régi, nagy dumák idején...

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-05 09:35   
2004-03-05 09:29, Cunibaba:
-
Hátha így működni fog.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-05 09:29   
2004-03-05 00:12, Mr Spock:
-
nekem ez nem müködik!

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-05 00:12   
Kedves rigojanos,

Gabor, engem is erdekelnenek az irasaid, ha van idod belinkelni oket.

Okay,

itt van egy.

Ha kell magyarazat, kesobb.

Gabor
Ui:Ki van javitva a link, most mar mukodik Sorry.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-02 20:49   
Gabor, engem is erdekelnenek az irasaid, ha van idod belinkelni oket.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-02 20:42   
2004-02-29 02:25, tasiordog:
-
Nagyon szerettem a könyvet! Kerestem is a napokban, hogy ujra elolvassam, de nem találom valahol elveszett a költözésben?...vagy még bent van valamelyik dobozban?...vagy az angolnyelvü részbe keveredett a polcokon?...Kriterion kiadás volt, ahogy Zsuzsa irtad, kis, szürkeboritós kiadás. Ha nem találom meg, akkor beszerzem angolul, ugyis illene eredetiben is elolvasni
-

Az én kötetem még megvan, de a szivem nem visz rá, hogy bárkinek odaadjam.
Előre figyelmeztetlek, az angol eredeti nem olyan frappáns, mint a magyar, mert a müforditó csodát müvelt, főleg a nevekkel.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-02 10:17   
Mr Spock, engem érdekelne! Tedd fel az idegen nyelvü topikba vagy nyiss neki egy ujat.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-01 15:36   
Tenyleg nagyon erdekes sztori, jo, hogy megosztottad.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-01 13:15   
Kedves Mindenki,

Ne haragudjon senki hogy nem reagalok a szembedicseretekre, nagyon nem tudom hogy kell kezelni azokat. Mindenesetre Ferencz Zsuzsanak nagy szerepe van az egeszben, hiszen nagyszeruen "atirta" korulbelul magyarrol igazan magyarra.

Annyit azert még hozzatennek, hogy nagyon sok minden tortent velem az eletben, amit masok esetleg "erdekes"-nek tartanak. 1989-92-ig volt egy fazisom amikor "irtam". Mintha konyvet irnek, holott semmi szandekom nem volt sem kiadni, sem senkinek megmutatni. Azokban vannak leirva erdekesnek mondhato tortenetek, fazisok eletembol. Angolul, legalabb olyan rossz angolsaggal mint amennyire rossz magyarsaggal irok, de ha van erre erdeklodes, fel tudok tenni nehany reszletet valahova es odalinkelni. De csak az szoljon akinek nem kell szotarazni, es folyekony angolbol.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-01 12:57   
Kedves bobe,

Elolvastam az interjut es mivel nem tudtam mi is a BBS el kezdtem keresgelni a neten nezd mit talaltam : http://www.giwersworld.org/911/elitefew.phtml

Hogy mik vannak. Nem tudtam hogy még ennyi ido utan is elofordul valamilyen formaban. Emlekszem az irojara, egy rendkivul intelligens ember volt, aki kesobb alkoholista lett, elitta az eszét, es lobogo antiszemitaba ment at. De lehet hogy most jobban van, hiszen a cikk 2003-as datumot tartalmaz.

Gabor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-01 04:27   
A jó ötletek néha később jönnek. Betettem még egy részt a Mr Spock portréjába, az USA, Magyarország c. fejezetbe. Vagyis a végére.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-01 00:22   
Mr Spock, ha ilyen emberekből állna a világ, mint te vagy, akkor egy sokkal jobb hely lenne!
tisztelettel
Tasi

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-29 17:31   
Mr Spock !
Elolvastam az interjut es mivel nem tudtam mi is a BBS el kezdtem keresgelni a neten nezd mit talaltam :
http://www.giwersworld.org/911/elitefew.phtml

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-29 05:45   
Mr. Spock, nagyon erdekes az eletrajzod. Orultem olvasni. En is Virginiaban elek, de delkeleten, messze Toletek.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-29 04:09   
Ujabb elmeny! Egyik a masik utan..

Kedves Gabor,

Nagy erdeklodessel olvastam vegig, eppen csak megjelent, portredat.
Mar a "Mi jut errol eszedbe?" cimu topikod alapjan is sokretu, szetagazo erdeklodeskoru embernek kepzeltelek el. Portred ezt most igazolta is.
Az internetes mult-, a BBS-rol irtakat pedig, hogy ugymondjam, "szájtátva" olvastam.

Koszonet Neked, hogy megosztottad velunk eletutadat.

Udvozlettel: Anita

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-29 03:21   
Kedves Tasiordog,

Megkapo stilusu portred olvasasa feludito olvasmanykent hatott ma ram. Koszonom az elmenyt.
Orvendek, hogy, a nem eppen sima ut vegen, a Tasman Edenben kotottetek ki. Gratulalok kitartastokhoz. Neked pedig: Sok sikert az egyetemhez!

Udvozlettel: Anita

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-29 02:25   
Nagyon szerettem a könyvet! Kerestem is a napokban, hogy ujra elolvassam, de nem találom valahol elveszett a költözésben?...vagy még bent van valamelyik dobozban?...vagy az angolnyelvü részbe keveredett a polcokon?...Kriterion kiadás volt, ahogy Zsuzsa irtad, kis, szürkeboritós kiadás. Ha nem találom meg, akkor beszerzem angolul, ugyis illene eredetiben is elolvasni

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-28 03:44   
Kedves Kaytee, azon én is elgondolkodtam, hogy mindketten a 22-es csapdája c. könyvet vittétek magatokkal.
Tasi, ha nekem küldte a mélt az illető, és nem neked, akkor titkos hódolónak számit.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-28 01:29   
Zsuzsa, csak nincs valami titkos hódolóm?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 22:05   
Tasiördög,
+

(A vigyorit a "A 22-es csapdájáért" kaptad, kedves rokonlélek.)

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 13:07   
Kedves Tasiördög!
Minden elismerésem, hogy ilyen bátrak vagytok új életet kezdeni!!!
Lám meglett a jutalom ,ha most a sziget gyarapszik, az csak jó jel a jövöre vonatkozóan.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 10:35   
Kedves Tasiördög!
Millio kerdest szeretnek neked feltenni gyönyöru lehet a sziget ahol laktok lattam egy szep naturfilmet Tasmaniarol szeretnek odalatogatni sajnos azt hiszem csak almaimban valosulhat ez meg tul messze vagyunk egymastol en Svedorszagban lakom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 06:49   
Kedves Tasi, talán még jobban elpirulsz, ha megtudod: valaki azt mélezte nekem, hogy nagyszerű ember vagy.
A szöveged pedig nagyon szép.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó