2020. március 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Nagybányaiak ide!
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 23:05   
Hazalátogatók figyelmébe:

2005. júl. 1-tôl Romániában bevezetik az új, u.n. "erôs" lejt.
4 nullát vágnak le, azaz 10.000 régi lej = 1 új lejjel.
Az átállás alkalmával jún. 30 - júl. 3 között a bankok zárva
tartanak, a minibankok sem üzemelnek júl 1-én délelött.
A régi bankjegyek 2006. dec. 31-ig maradnak forgalomban.

Az valutaközi árfolyamok így módosulnak
(mai napi áfolyamon számolva):

1 euró = 3,6 lej
1 USD = 2,98 lej
100 HUF = 1, 46 lej

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 20:27   
Nagybányaiak figyelmébe!!!!
www.nagybanya.ro

Mesi

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 05:13   
Walsz, regeben mikor meg nem volt oda epitve a falusi hazak muzeuma, az a hej majus vegetol egesz junius vegig egy allom volt mindig.Az oszes hegy dombok eloszor apro tavaszi viragokkal volt tele utana meg tele voltak magas fuvel,mibol kilatszottak millio vad margaretak, vad szekfu, kek harang virag,sarga viragok meg lila bozontosok.Gondolom eveken keresztul ez egy csodalatos latvany volt minden Nagybanyinak es innen eredhet neve.

walsz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-14 20:06   
Tudja valaki a Virághegy miért virághegy, vagyis honnan kapta a nevét?

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-28 15:25   
A Máramaros tájai élőben is pont olyan festőiek mint amennyire festményben élőek, így nem csoda ha az arra járót vagy az azt felsimerőt újra meg újra meghatja a látvány hangulata.

Egy dolog csúfitja e tájakat: a Főnix ipari-gyár tornya, ami mellesleg Europa legmagasabb toronyépítménye, még a párizsi Ejfel toronynál is magasabb.

Egyébként a Máramaros sok monetáris, kulturális és szellemi értékkel is megajándékozta és mindmáig ajándékozza a nagyvilágot.

Ilyenként a kolozsvári származásu, a tavaly elhunyt keresztapám, Veres Pál festőművész -képzőművészeti tanár is gyakran és szívesen járt Nagybányára és környékére festőtáborokba.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-28 13:48   
Nagyon szep összeallitas volt
a nagybanyai iskola kepei minden szemnek kedvesek

umo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-28 08:30   

Arkitekt SAR/MSA

L. THURMAN ZOLTAN

SZÜLÖVÁROSOM

Szülöföldje -szülövárosa vagy szülöfaluja- mindenkinek adatott. Körülmények vagy alkati tényezökön mulik, hogy késöbb kötödünk , a megszépitö távolból, vagy közömbösé válunk az élet során hozzá.
"Nagybánya" Bornemisza Tibor olajfestménye 1911

" Ó mennyire szeretem e várost! Már negyedszer vagyok itt, s egyre jobban tetszik. Ezek a vén házak olyan kedélyesen köszöntik az embert, mint valami kedélyes öregurak. Azt óhajtom, hogy ott haljak meg ahol születtem, az alföldi rónán, a Tisza és a Duna között (...) De ha nem az alföldön halok meg, ha hegyek közt kell meghalnom: ám leginkább óhajtom, hogy itt temessenek el, Nagybánya regényes völgyében."
(Petöfi Nagybányáról)

1876-ban Jokai Mór a következöket irta a város emlékkönyvébe: "Nagybánya ligetét megirigyelheti Budapest, környékét az egész ország, szép lányait pedig az egész világ."

Jáni Dávid: Nagybánya látképe aktokkal- 1934

Sztelek Norrbert Veresvizi szobájának ablakából 1942-ben igy látta Nagybánya tornyait.

Emil Isac: NAGYBÁNYA

Kis házak és terek és ódon kapuboltok.
A zöld, selyemfüves kertekben csupa gyermek.
A szarvas a szagos völgyben bolyongva boldog,
a patakban a kövek, mint holt szívek, hevernek.

Az agg, özvegy torony töprenkedön mered le,
a nyárfa és a nyírfa egymást köszöntve borzan,
szerelmek emlékétöl zenél a lányok keble,
s galambok csókolóznak, fehérek, hosszan, hosszan.

Másutt pokol a föld, itt édenkerti jóság.
Kapujában a vén Idö merengve áll ma,
kutakban víz csobog és örökkévalóság –
és nász és esküvö a holt menyasszony álma.
(Dsida Jeno fordítása )

És ez van ma. A hegyek maradtak. Csupán a tornyok, a házak és az emberek változtak.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 23:18   
2004-05-03 17:24, ludovicus:

Kedves ludovicus,

szívesen megtudnám, hogy ki az a kedves szimpatikus lélek aki e név mögött ismeretlenségbe rejtőzik mint nagybányai.

Én mint egykori Misztótfalusi lelkész igen-igencsak ismerem azokat, akik a Magyar Ház körül mozgolódtak, így örvendenék ha felfednéd titokzatos kilétedet.

Tisztelettel

ludovicus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 17:24   
Egy nem olyan rég, de itt élõ nagybányai, az elszármazott nagybányaiaknak, szerte a nagyvilágban: tekintsétek meg a http://telekihaz.erdely.org honlapot!

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 00:07   
Az oszes Nagybanyaiaknak es e varos baratainak Kellemes Husveti Unnepeket kivanok Bunny Suit

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 12:15   
1998-2002 között Nagybánya egyfajta második otthonféle volt nekem is.

7 kilométerre Szatmár irányában Misztótfaluban lelkészkedtem ez időben.

Nagybánya ma is barátaimnak és ismerőseimnek az otthona.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-12 19:40   
1990-ben kerültem ki ide. Nagybányai ismerös család van itt közelemben, s Budapesten pedig nagyon sok nagybányai ismerösöm van, közöttük az öcsém is.
Mesi

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-12 19:38   
Szia bimbi. Én a Rozelor utcában laktam ,persze hogy tudom hol a semiluna, igaz évente 1-2 alkalommal útazom oda mivel a feleségem Bp-i és nem igazán barátkozott meg az ottani helyzettel.

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-12 19:35   
Sziasztok. Őrvendek hogy gyűlekezűnk, lassan. Űdv . Mesi a nagybányaiak kőrében.Miota élsz kint? Én 89- ota élek Bp- en és ismerek négy családot akik velűnk egykoruak és itt élnek.Neked van nagybányai ismerősőd kint?

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-12 19:17   
Kedves Nyumi!
Ideje, hogy jelentkezem. Nagybányám éltem 21 évig és most Ausztriában van az otthonom. Én 85-ben éretségiztem a Gheorghe Sincai-ban a magyar osztályban.
Mesi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-12 06:51   
Kedves Bányaiak,

ismeri-e valaki Doros Annát és tudtk-e róla valamit ?
Nagyon hálás lennék ha valaki informálna.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 22:33   
Hat Nyumi akor kicsit bele kostoltal a "nyugati" partba , nem mesze lettel volna tolem olyan 2 es fel ora Seattletol Vancouverig.En 79be eretsegiztem a zene iskolaba, tudod ott fent a park fele jaj de reg volt az . Merefele laktal ? en a Semiluna melet a B-dul Bucuresti-en ahol van egy patika a sarkon.

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 20:46   
Szia bimbi. Én 86 -ban éretségiztem az 5 liceumban. . 89 -től magyarországon élek magyar állampolgárként, kisebb- nagyobb vancouveri kitérővel Budapestet nevezném eddigi othonomnak. Vancouverben pl nem találkoztam nagybányaiakkal.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 23:34   
Szia Nyumi, en is Nagybanyi vagyok de nem akor eretsegiztem sokkal koraban mint te de azert meg ide jovok meled ne legy egyedul amig meg talalod tarsaidat.Meg vagyunk parran Nagybanyiak a forumba orulunk neked ide talaltal.Hol eretsegiztel?Te most honnan irsz ?, en Seattlebol USA.

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 22:16   
sziasztok. Keresem azzokat a világban élő nagybányaiakat aki 1985-86 ban éretségiztek.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó