2020. szeptember 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Cégalapítás az USA-ban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 16:55   
2004-02-09 02:20, warren7:
-

Figyi Ne torodj ki mit mond,csinald amit jonak latsz, ki mit ir az lehet az o problemajuk a te problemad csak akkor lessz ha a szivedre vesszed.Evekkel ezelot betevedtem egy MAGYAR csetre kerdeztek hol vagyok es mit csinalok stb? mondtam hol vagyok ram tamadtak ,hogy ez hazugsag biztos egy tanyan valahol csak kamuzok,hogy nincs ekezet,a foglakozasom meg egyenesen megbolonditotta oket " biztos mosogatsz meg takaritsz !!"es persze zsiros kenyeren ELSZ!(Nem is lenne rossz egy piros paprikas diszno zsiros kenyer, persze a doktorom nem ertene velem !)Tudod ezt ugyis hivjak "magyar betegseg" Waren ha Business be akarsz menni egy ilyesmi nem szabad,hogy zavarjon!!!Sok szerencset en szeretem latni ha a magyaroknak sikere van!!!

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 16:42   
Mielot akarmibe kezdel az elso dolog talalj egy jo ugyvedet(nem magyart) es talalj egy jo konyvelot.De az nem ugy megy ,hogy itt az internetten keresed,beszelj egy emberrel akinek sikeres uzlete van es kerdezd meg tole kiket ajanl (szivesen megteszik mert csak uzletet dobnak a az ugyved es accountjaiknak )Es ha NAGYON szerencses vagy talalsz egy ugyvedet aki megmondja van -e ertelme amit akarsz es az estleges problemakat!!!Legegyszerubb lemenni a varoshazara es kivenni egy DBA-t es kerni egy tax #-t pld ha akarsz egy Hedge Fund-ot kezdeni(De lehet ,hogy itt mar valtozasok vannak en nem csinaltam ezeket mar vagy 15 eve)Csak hogy mondjam mennyire fontos egy JO ugyved egy ismeros kezdett egy vallalkozast az elso 3 evben 4 millio dollaros haszna volt,es valaki beperelte egy technicallity miatt ( a perelo egy ripp-off artist volt)elvesztette az uzletet mert a biztositassa azt a dolgot nem takarta.A masik dolog a mai idokben 200 ezer nem olyan nagy osszeg!!!(Ez nem nagykepuseg csak valo !!!)Ellison az "Oracle"-t 1200 dollaral kezdte!!!Federal Express-t kevesebb mint 10000.00 el kezdtek es mindenki kirohogte ,hogy konkuralni akar a postaval!!!1 ev utan nem volt eleg penze ,hogy kifizesse a fizeteseket kivette ami volt ($80000.00)Es elment Vegas -ba ahol nyert 300 ezret ami kisegitette a krizisbol es utana jott MICHAEL MILKEN es ahogy mondjak ; The rest is history !Ezt csak azert irtam jo ha van toke, de Isten adta tehetsegnek na meg egy kis szerencsenek nincs subtitutje!!!!Sok szerencset De EMLEKEZZ Egy GOOD Lawyer and GOOD accountant is a MUST !!!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 02:26   
2004-02-09 02:20, warren7:
-
Akinek nem inge, ne vegye magara.

warren7  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 02:20   
deleted

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 01:23   
2004-02-08 13:24, picassojr:

Egyetertek Veled Picassojr, azert is irtam neked errol egy elozo topicban.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 20:18   
Az erdeklödesi terulet is megmutatja milyen komoly vagy

warren7  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 17:09   
deleted

warren7  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 16:59   
halanni = hallani

Bocs a gépelési hibákért az alábbi szövegben.

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 13:24   
Egy személyes vélemény, amit nem tudok magamban tartani. Ne vedd személyeskedésnek Warren7, bizonyára becsületes és jószándékú vagy, de engem és azt hiszem rajtam kívül még sok mást is visszataszít az ilyen jellegű felajánlkozás. Nagyon erkölcstelennek és átverésszagúnak tartom.
Mindenkitől elnézést kérek aki nem ért velem egyet. Lehet, hogy csak túl gyanakvó vagyok.

warren7  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 05:52   
deleted

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 18:53   
2004-02-03 14:38, dezsi:

" Szép napot mindenkinek az a kérdésem volna hogy kb. 200.000 USD vel mit lehetne kezdeni esetleg vállalkozást? "

Akinek van US$ 200 000 pénze, az nem kérdez ilyet, hanem tudja mit kell vele csinálni. Szerintem...

dezsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 14:38   
Szép napot mindenkinek az a kérdésem volna hogy kb. 200.000 USD vel mit lehetne kezdeni esetleg vállalkozást?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 15:44   
Fantaziam van, latom neked is

Mire gondolsz a kamerákkal és te+ én erről ha bővebben ha írnál.

Ez egy nagyszeru uzleti lehetoseg kevesbe szemermeseknek.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 15:06   
2004-01-23 12:57, turpi:

"Kint mennyiért lehet bérelni szervert vonallal jó elérhetőségell stb stb"

Ezt nem tudom, én egészen más irányban keresgéltem. Ott meg lehet venni az egészet komplett. Szerver, szoftver, cég, hotline, postai cím, stb.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 15:02   
2004-01-23 12:55, turpi:
"Mire gondolsz a kamerákkal és te+ én..."

Ezt rigojanosnak szántam! Kíváncsi lettem volna a véleményére. Van fantáziája, vagy nincs...

"A holland antillákon lehet a cég de a szervernek szerintem nem muszáj ott lenni.Vagy Igen ? "

Szerintem pont az a lényeg, hogy a szerver ott legyen!

turpi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 12:57   
Kint mennyiért lehet bérelni szervert vonallal jó elérhetőségell stb stb

turpi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 12:55   
Internetes Cég: Az utazási portálomat szeretném kivinni az országból és erre szeretnék egy céget alapítani.Mire gondolsz a kamerákkal és te+ én erről ha bővebben ha írnál.A holland antillákon lehet a cég de a szervernek szerintem nem muszáj ott lenni.Vagy Igen ?

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 00:03   
Szia Jani,

nekem lenne egy jó ötletem. Intenet, Te+én plussz kamerák. Lehet, hogy bejönne...

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 00:02   
Az elindítás mennyiben van?
Attól függ, hogy mit akarsz csinálni. Mi kell hozzá?
Gondolom szerver mindenképpen. Egy cím, egy hotline...
Szoftver van? Biztonsági dolgok, stb.
Internetes cég, ez így nem mond semmit nekem.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 22:33   
Turpi, azt meg nem emlitetted, hogy milyen cegrol van szo?

Mit takar az "internetes ceg"? Mi lenne a termek/szolgaltatas? Ott kellene kezdeni, hogy hol lenne arra piac, amit szeretnel eladni?

turpi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 21:43   
De az is jó de ott,hogy alaptítok céget milyenek a feltétételek? Mennyiben van az egész elindítása tudsz róla többett?

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 20:01   
Hello turpi,

ha csak az adó miatt akarsz külföldre menni, akkor miért pont az USA-ba? A Holland-Antillákon egyáltalán nincs adó. Az nem lenne jó neked?

turpi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 08:50   
TE EGY TÜNDÉR VAGY BIMBI cask egy valami hibádzik nálam még mivel én Balatonnál lakom ide a német nyelvterületről jönnek a turisták és én is a német lányok miatt tanultam meg a nyelvet.Tehát angolul nem igazán tudok inkább csak ráérzek a dolgokra,hogy mit akakrnak mondani.Ha kitudok menni akkor szerintem pár hónap alatt bele jönnék.Az internetes vállalkozásomat szeretném kivinni mert itthon a gatyámat is elfizetem adóba.Te mit dolgozol kint? ha ide nem akakrod írni akkor az email címem a következő kovacs99@enternet.Lehet úgy csinálni a válalkozást ,hogy megaalpítom ahol legjobb a tax,de nem ott működök nem ot vagyok pl:cég colorado én pedig például abban a városban ahol laksz vagy New York.Van egy nagy álmom,hogy kint tanulok Marketinget az államokban.Miért mert van már itthoni végzettségem marketingből felsőfokú,de a marketing őshazája mégis csak Amerika tanulni meg csak a legjobbtól érdemes.Segítségedet előre is nagyon szépen köszönöm.
Turpi

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 04:43   
Kedves Turpi na kivan itt?

En WA allamban lakom Seattleba a Microsoft hazajaba.Utana neztem en is mik itten a torvenyek es ezt talaltam a mi allamunknal:

http://www.dol.wa.gov/businesses.htm

Kozep savban a II. pontnal lefele lesz irva "Washington Licensing Information (WALI)"
ara katincs ra es ott megnyilik uj window es miutan elolvasod katincs a Continue-ra.
Uj window lesz amibe kikeresheted a te neked kello businesst(a Select activity alat hasznalva az alfabetett fentrol)utana megint Continue, es uj laprol ki valasztol egy megyed a KING COUNTY-t ,varost mondjuk Bellevue vagy Seattle, vagy Issaquah (ez a harom kozel van es szep varosok itt laknak a sok computer nagy millimosok Bill Gates Paul Allen-al az ellen).
Ezutan jon az hogy miljen tipusu businesst akars, profit, nem profit, general, sajat, stb...megint Continue, es mesz tovab.
Ki mutatja miljen form feleket fogol kapni ere.
Kovetkezo lap ki mutassa hova , kihez , pontos adatokat hogy valtsad ki a licensedet.
A lap ajan vannak a kitoltenni valo papirok azonal.
Es ki printelheted magadnak. Es maris megvannak a papir dolgaid az inditasba.

========================================

ez alat a link alat vannak az arak es utasitasok a :

http://www.dol.wa.gov/mls/reglic.htm

Tax Registration
Industrial Insurance
Unemployment Insurance
Trade Name Registration

Ahol mindegyikre katintva tobb informaciokat talalsz.

================================

Ugyan itt talalsz mas fele license-eket is ha ide josz megtalalod a hajtasira valot is.

============================================

Minden allamnak megkel legyen egy iljen lapja amit ugy hivnak DEPARTMENT OF LICENSING es azokon sok "igazi" informaciokat talalsz meg.
============================================

Ha ide jonnel, meg setaltatlak az Alky Beachen

Ha meg kell kis ide valo informacio utana jarok szivessen.
Ez is egy inspiralo lap:

http://www.askatip.com/business-license.html

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 18:15   
2004-01-21 17:48, andi_usa:
-
turpi,

az eladási ado amit itt hozzá csapnak is egy fura dolog, csak akkor kell fizetni ha a cég ugyanabban az államban van ahol a vevö,

Amikor a ceg eladja azokat a portekakat amiket masiktol vett, akkor viszont kell tegyen ra adot amit majd bekuld az allamnak. Ha pedig a sajat hasznalatara vesz egy ceg valamit, akkor is kell fizessen adot ra, “use tax.” Az allamok kozott van egy ilyen megallapodas hogy ha veszel valamit egy masik allambol, akkor attol a cegtol nem keri az allamja az adot ara amit neked eladott, viszont a te allamod keri toled. Masvalaki majd vesz valamit a te allamodbol levo cegtol es fizet az o allamjanak adot, igy valahogy kiegyenlitodik es kevessebb bonyodalom van.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 17:48   
turpi,

az eladási ado amit itt hozzá csapnak is egy fura dolog, csak akkor kell fizetni ha a cég ugyanabban az államban van ahol a vevö, akkor is ha van üzleti fiokja a cégnek pl. Kaliforniában, de Te a fö cégtöl rendeled más állambol az Interneten! Igy jártam egy Costco Internet vétellel. A sales tax megyénként változo és sokszor elmegyek egy másik fiokhoz ha magassabb összegröl van szo a helybeli tax miatt. Az autout kb. egyforma nekem.

Ismerünk egy magyar ügyvédet Los Angelesben aki a bepolgárosodási papirokkal foglalkozik és annak idején az enyémet is intézte, de nem tudom mennyire ért üzleti dolgokhoz. A volt üzleti ügyvédünk sajnos közben meghalt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 17:37   
Taursus,

férjemnek az ado készitöje ajánlotta azt a multban s igy kiváltotta és azzal le lehetett vonni adobol, arra kaptam sales tax license-t is (dacára hogy engineering license volt) mikor árultam az angol asztrologia programmot. De aztán olyan keveset adtam el helyben és a legtöbb kredit kártyával fizetett amit viszont Angliában intézett a tulaj, hogy a sales tax programmbol kitessékeltek azzal hogy több az adminisztrácios költség mint a kis összeg amit befizettem.

Erröl eszembe jut hogy milyen furcsa törvények vannak itt, ha van valakinek business license-e nem kérhetnek töle munka engedélyt Kaliforniában!! Alapithatsz mint külföldi vagy illegal alien egy céget!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 17:29   
2004-01-21 09:36, turpi:
-
Köszönöm a sok ötletet és segítséget és tudtok kint olyan ügyvédet aki ebben tud nekem segíteni,hogy hol melyik államban lenne érdemes létre hozni a vállalkozást vagy esetleg nem ilyet hanem valami mást kellene mert estleg most nincs jó híre az internetes cégeknek kint?

Szerintem nem ügyvédre van szükséged először, hanem arra, hogy tudd, milyen vállalkozást akarsz alapitani, és miért pont olyat.

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 13:37   
Ami a "license=et illeti, az attol fugg, hogy milyen uzeleti foglakozast uzol. Altalaban a kulonbozo szakamak mind hiteles licensehez vannak kotve: fogorvos, orvos, csoszerelo, villanyszerelo, ingatlan kozvetito, stock broker, stb, stb. Ezek a licensek szemelyhez kotottek es nem jelentik azt, hogy vallalat alalkitast is jelentenek.

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 13:33   
Andi - igazad van, New Yorkban is ESETLEG szukseges az allami license, un. UCC registration. De ez attol fugg, hogy milyen uzletbe kezdesz. A UCC celja elsosorban az, hogy akarki megnezheti a penzugyi jelenteseidet, amit az allamhoz bekuldtel. Ez annak jo, aki hitelet, kolcsonkepesseget akarja bizonyitani. Itt van a NY-i FAQ errol:

What is a UCC?

The term UCC is short for Uniform Commercial Code.
The Uniform Commercial Code represents a general and comprehensive revision of the state's prior laws applicable to commercial transactions. The Code provides a uniform and easily available set of rules for the conduct of commercial transactions responsive to modern business conditions and needs. In short, the purpose was to simplify, clarify and modernize the law(s) governing commercial transactions; to make uniform the law among the various jurisdictions, and to permit the continued expansion of commercial practices through custom, usage, and agreement of the parties involved. [Parts taken from the McKinney's Consolidated Laws of New York, Uniform Commercial Code, Book 62.5, Sections 7-101 to End.]

How do I know if I need to file one?
Typically, you would not file a UCC unless you were engaged in some form of commercial transaction that involved a debtor and a secured party. A common exception is a transaction that pertains to a cooperative interest. As an individual involved in a cooperative interest purchase, it is common practice for the secured party (lender) to file a UCC Financing Statement to protect their interest. (For additional information see our Mission Statement.)
How do I file a UCC statement?
If you were to file a UCC, your first step would be to decide WHERE to file. For your convenience, we have included a link to the Senate site where you can look up Uniform Commercial Code, Section 9-501, Filing Office. This should assist you in deciding on WHERE to file. (www.senate.state.ny.us)
What are the basic UCC fees?
A UCC filing is $40 for a paper-based filing and $20 for an electronic filing (using XML transmission or e-File).
The UCC search fee is $25. A separate Information Request (Form UCC-11) is required for each business or person name to be searched.
Copy requests are $5 for a plain copy and $10 for a certified copy.
Fees should be made payable to the "Department of State." All checks over $500 must be certified.
Note: A listing of additional services and related fees are available in our UCC Rules available on this site at http://dos.state.ny.us/corp/corpwww.html

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó