2019. április 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Japán
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 redter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-01 20:31   
udv

nem tudom miert nem jelennek meg az uzeneteim mar legalabb haromszor irtam

na hatha most....

tehat most mar nagyon ugy nez ki hogy megyunk remelem nem jon semmi kozbe...

23-an indulunk 24-en reggel erkezunk japan ido szerint es 30-an jovunk vissza

kyoto-i varosnezes szolgaltatast mindenkepp szeretnenk igenybe venni
a tobbi program miatt 26, 27 vagy 28 lenne jo nekunk remelem valamelyik nap neked is megfelel

most mar nem irok tobbet hatha ez se megy el

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-17 01:05   
redter

A Kyotoi utazas velem is kemeny fizikai munka. Hajnal 3-kor indulas, hajnal 3-kor visszaerkezes. Takarot es kisparnat persze bekeszithetek.

Ja, ha nektek Fujita a vezeretek, akkor nem kell sehova sem utaznotok. Ti is Tokyoban vagytok, es a Honbu is Tokyoban. Fel oras metrozassal oda fogtok talalni. Viszont a Honbuba nem lehet csak ugy be esni, elozetes egyeztetes nelkul. Ezt az Instruktorotok azert el tudja intezni...-gondolom. Ha csak bameszkodni, akkor be engednek barmely idoben.
Ha egy edzes nem jonne ossze a Honbuban, akkor velem meg mindig tudtok egy kozos edzest megejteni. Igaz, ahhoz meg ismet ki kell mennetek Tokyobol. De nem lenne rossz moka.

Honbu kulonben tobb van, mint ahogy nem csak Ueshiba Aikidoja letezik ugye. /Termeszetesen a Honbut "n"-el. Mint ahogy a Kempo is valojaban Kenpo, es meg sok egyeb mas, amit kulfoldon maskeppen tanulnak meg, mint ahogy az valojaban van Japanban. De ez mar teljesen normalis. Senki sem rokonyodik meg rajta./

Egyebkent ezen a tornan nem fogsz tudni latni engem. Mondhatom ugy is, hogy engem nem erint. /Karate versenyre kell felkeszitenem nehany kolykot. Inkabb veluk foglalkozom./ En legkozelebb jovo januarban fogok csak ismet fellepni, nemzetkozi osszeverodott nepek kozott. Nekunk (helyieknek) az azon valo szereples a fontosabb.

A Tohei fele Aikido agat meg en se lattam. Tehat nem vagy egyedul ezzel a hianyossaggal.
Fogalmam sincs, hogy a ti bulitokon lesznek-e Tohei szereplok.

Hozzam ide tudsz irni:

Iroda Cim

redter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-16 13:29   
2006-03-15 03:29, Sarga Medve:

oops

az elobb csak be akartam lepni

udv,

es koszonom segitseged!

A repteren helyes kis alvanyokon szinesnel szinesebb prospektusok vannak kihelyezve Tokyo latvanyossagait bemutantandoan amikhez terkepek adnak vizualis segitseget. (Angol es spanyol nyelvuek is.)

- ezek tokeletesek lesznek, mivel a programot meg nem tudom -marmint a tobbiek mit terveznek - valoszinuleg tokio vagy esti vagy joker program lesz alvast nem nagyon tervezunk ha mar ilyen rovid idore megyunk

(Vonattal -Shinkazen- 20ezer Yen korul, mig busszal 8ezer / fo. Oda-vissza tehat fejenkent 16ezer Yent kell fejenkent egy ilyen utazasra bespajzolnotok minimum.)
Nem tudom hanyan jottok, de ha csak negyen, oten, akkor velem 40ezerbe kerul a Kyotoi utazasotok, cakkpakk. 4 szemellyel szamolva, igy is 20ezer Yent sporoltok, es meg idegenvezetotok is van. 5-6 szemely eseteben mar komoly penzmegtakaritas. Pl.

- hat szivem szerint csak nehany orara is de felulnek arra a dog vonatra de majd legkozelebb, az altalad ajanlott lehetoseg viszont nagyon szimpatikus
negyen megyunk az itthoni vezeto instruktor, ket senpai es jomagam, negyunk kozul valoszinuleg ketten szeretnenk veled menni a tobbieket gondolom le fogja kotni az aikido tarsadalmi eletenek kotelezettsegei
igy kettonknek is jobb megoldasnak tunsz mint a busz hiszen bar a japan sebessegkorlatozasi rendszert sem ismerem azert a korabban olvasott gepkocsivasarlasi tanacsaidat figyelembe veve a idonyereseggel is szamolhatunk az ha teged valasztunk es persze kivanycsisagunk is hatartalan

Az alapito sirhelyenek meglatogatasa nem hinnem, hogy nehez feladat lenne. Ha ugy erzed, hogy megis, akkor ingyen es bermentve elvezetlek oda benneteket...-ha szombat, vagy vasarnapra sikerul tennetek ezt a kirandulast.

- koszonom de mindenkepp csak akkor szeretnenk zavarni ha sajat keszsegeink mar csodot mondtak, persze ezek a keszsegek itthon szerzettek ugyhogy lehet h kissebb a mozgasterunk..

Mivel nem irtad melyik Aikidot muveled,

- hat biztos kapnek az instruktoroktol ha olvasnak de nem tudom, az biztos h nem a Kobayashi vonalhoz es nem is Tamura senseihez tartozunk azt tudom h Fujita sensei szokott hozzank jonni rendszeresen ill. egyszer Fujimaki sensei tartott edzotabort

a Kobayashi Dojot kell vegyem alapnak.
Az Aikido Honbu ugye Shinjuku-n van, mig a Kobayashi Dojok Honbu-ja Saitama Prefektura, Tokorozawa. Akarmelyik Honbura gontoltal, konnyen elerheto. Sem penzben, sem idoben nem okozhat gondot. Tehat, ha ugy is itt vagytok, akkor szerintem megeri egy edzesre is beugrani. A Tokorozawai (Honbu) Dojo koran reggeltol, estig folyamatosan nyitva van, igy meg az is mindegy, hogy milyen idopontban vetitek be magatokat az ajton. (Legfeljebb a mester fog hianyozni onnan.)
En magam csak egyszer voltam a Kobayashi Honbuban...-meg a felujitasa elott.

- en szegyellem magam de ott kezdodik h azt gondoltam Honbu - en eleve azt hittem m-mel irjak - egy van, kvazi az aikido kozponti dojo-nak a neve
De talan mindegy is azt gondoltam jo lenne egy "igazi" japan dojoban egy edzesre lemenni, megnezni
persze lehet h itthon ezt tulmisztifikaljuk, es olyanok vagyunk mint a nemetek a hortobagyon a csikosokkal
azert bizom benne h nem

Kobayashi mesterrel csak akkor tudok hat egylegterben lenni, ha Budo Gala, Nemzetkozi Aikido Fesztvival van, melyen magam is fellepek, ill. szerepelek.

- mivel ide megyunk gondolom latunk is...
marmint a kiotoi turan kivul

meg kerdeznek:

e fesztivalon minden aikido ag kepviseli magat - pl. Tohei-vonal - szivesen megneznenk meg csak hallottunk rola de latni nem lattuk?

a pontos idopont illetve program egyeztetest lehet nem a topicban tennem, milyen e-mail cimen tudlak elerni

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-15 03:29   
redter!
-

Hogy mit erdemes megneznetek rendszeint egyenektol, csoportoktol fuggo. Van, aki egy cseppet sem kivancsi a Tokyo Toronyra es van, aki az istenert se szeretne azt kihagyni. Ezert Tokyo latvanyossagaihoz nem szoktam tanacsot adni. Ugyis mindenki magahoz merten (izles) tart abban valamit szepnek, jonak, hasznosnak stb.
A repteren helyes kis alvanyokon szinesnel szinesebb prospektusok vannak kihelyezve Tokyo latvanyossagait bemutantandoan amikhez terkepek adnak vizualis segitseget. (Angol es spanyol nyelvuek is.) Ezekbol felmarkolsz, amennyit csak tudsz, es a szallasodon atbongeszed. Tokyohoz ezektol jobb tanacsadora nem hinnem, hogy szukseged lenne.

Kyotoba a Shinjuku buszallomastol indul tavolsagi buszjarat. (Tokyo - Hiroshima.) Kyoto es Nara-n keresztul. Hat oras utazas, de Japanban a legolcsobb megoldas eljutni Kyotoba. (Vonattal -Shinkazen- 20ezer Yen korul, mig busszal 8ezer / fo. Oda-vissza tehat fejenkent 16ezer Yent kell fejenkent egy ilyen utazasra bespajzolnotok minimum.)
Nem tudom hanyan jottok, de ha csak negyen, oten, akkor velem 40ezerbe kerul a Kyotoi utazasotok, cakkpakk. 4 szemellyel szamolva, igy is 20ezer Yent sporoltok, es meg idegenvezetotok is van. 5-6 szemely eseteben mar komoly penzmegtakaritas. Pl.

Az alapito sirhelyenek meglatogatasa nem hinnem, hogy nehez feladat lenne. Ha ugy erzed, hogy megis, akkor ingyen es bermentve elvezetlek oda benneteket...-ha szombat, vagy vasarnapra sikerul tennetek ezt a kirandulast.

Mivel nem irtad melyik Aikidot muveled,a Kobayashi Dojot kell vegyem alapnak.
Az Aikido Honbu ugye Shinjuku-n van, mig a Kobayashi Dojok Honbu-ja Saitama Prefektura, Tokorozawa. Akarmelyik Honbura gontoltal, konnyen elerheto. Sem penzben, sem idoben nem okozhat gondot. Tehat, ha ugy is itt vagytok, akkor szerintem megeri egy edzesre is beugrani. A Tokorozawai (Honbu) Dojo koran reggeltol, estig folyamatosan nyitva van, igy meg az is mindegy, hogy milyen idopontban vetitek be magatokat az ajton. (Legfeljebb a mester fog hianyozni onnan.)
En magam csak egyszer voltam a Kobayashi Honbuban...-meg a felujitasa elott. Ahol en lakom luxus szorakozas lenne Sajtamaba feljarni. Kobayashi mesterrel csak akkor tudok hat egylegterben lenni, ha Budo Gala, Nemzetkozi Aikido Fesztvival van, melyen magam is fellepek, ill. szerepelek. Kulonben azt hiszem az eletben nem talalkoznak vele, leven, hogy nem hozza, hanem Sugawara Tetsutaka mesterhez tartozom. A fiam tartozik Kobayashi mesterhez.

redter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-14 10:04   
udv mindenkinek!

kedves sarga medve!

mostanra vegig olvastam ezt a topicot ugyhogy a kerdeseim szama is jelentosen csokkent koszonet erte neked es a tobbieknek
azonban maradt meg..

majusban megyunk tokioba az aikido vilagtalalkozora - nem biztos hogy ez a hivatalos neve - ahol ha minden igaz osszesen ot napot leszunk
azt hiszem 25-e az egyelen kotott napunk a tobbit szeretnenk "hasznosan" tolteni ha mar vegig remegejuk a tizen orat a levegoben

a kerdeseim:
mit erdemes megneznunk?
maradjunk tokioban, esetleg kiotoba eljutni nehez-e, ido-koltseg?
amit a neten lattam olvastam aszerint jo lenne oda elmenni...

tervezzuk az alapito emlekhelyenek, sirhelyenek meglatogatasat

mivel olvastam h aikidoval is foglalkozol erdekelne h helyikent - itt most japanra gondolok mint hely - hogyan latod a hombut, nekunk innen egy olyan helynek tunik ahova jo lenne legalabb egyszer edzesre lemenni...
de lehet h kicsit tulfenyezzuk

igazabol nem is kerdeznek tobbet,bizom iraskeszsegedben melyet a "nehany napban mit nezzunk meg" es az "aikido" keszteto kifejezesek nyoman irt hozzaszolasaid biztos uj kerdeseket vet fel szamomra

segitseged elore is koszonom

Somy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-27 13:49   
2006-02-16 00:20, Sarga Medve:
-

Szerbusz Sárga Medve !

A h..e kérdésemre köszönöm a válaszod.
És majd gyúrok bal kézre, meg a másik sávra.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-22 13:33   
godzilla

Igazad lehet. Nem mindenhol ugranak a kollegak es fonokok az idegen segitesere. Foleg, ha az nem a munkaval kapcsolatos, hanem maganugy.
Egyedul es nyelvismeret nelkul pedig meg en se probalnam ki. Erre nem is mertem gondolni.
Ha valoban ez a szitu is kozrejatszik, (majd Xian megirja) meg mindig marad egy utolso lehetoseg.
Tehat ha a fiu, a kollegak segitsege nelkul kell eljen, valamint nem beszeli a benszulottek nyelvet, akkor meg mindig fel hivhat engem telefonon, es elmeseli nekem mikeppen all ehhez a hazassaghoz. Es, ha valoban hazasodni akar, csak nem tudja melyik utcaban kell erte matatni, akkor elintezem neki az osszes papirmunkat es beszerzem a szukseges engedelyeket is...-kb. - 2 het alatt. Aztan egye fene, hazasodjanak, ha annyira akarnak.
Csak jo lenne, ha nalam akkor csengne a telefon, ha mar mindent megprobaltak es akkor sem sikerult zoldagra vergodniuk.

godzilla  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 15:26   
Szerintem ne izelgessuk tovabb szegeny Xiannt, van eleg baja. Az, hogy a baratja miert nem utazik egy hetre haza, sok oka lehet, pl. nem kap egy het szabadsagat sem. Nem o lenne az elso. Masreszt otthon hazasodni sem egy het, szerencsetlen esetben tobb honap. Az sem biztos, hogy beszel japanul, vagy a kollegai segitenek neki. Nekem sem segitettek tul sokat a kollegaim, amikor kint voltam.

Maradjunk annyiban, hogy a kuyakushoval a parbeszedet ertelemszeruen nem Xiannak kell vegeznie, mert semmi lehetosege ra, viszont neki marad a magyar onkormanyzattal valo ... Ha otthon hazasodnanak, ahhoz is kene egy rakas minden, pl a baratjanak kene egy kozjegyzovel hitelesitett nyilatkozatot tenni, hogy el akarja venni, es azt hazakuldeni, hogy egyaltalan a papirmunkat el lehessen kezdeni tavolleteben.

> Igen, ennek a vizumosdinak az erdekessege, hogy mindegy milyen vizummal erkezik a delikvens, ha japan embert vesz celba, konnyeden helyben is van. A japan fel ugyanis mindent lerendez.

Vegulis a vizumstatuszod nem valtozik egy hazassaggal. Sot, ha japan fellel hazasodok, az egy beugro egy eleg szeles jogosultsagokat nyujto hazastarsi vizumra, ezert en a japanok helyeben inkabb szoroznek a vegyes hazassagokkal. Xian vizuma ugysem jogositana szinte semmire, csak egy hosszu turistavizum lenne.

> A 6 honap Xian problemajara szol. Az o szitujahoz kell ennyi vaker ido. Amihez szinten nem exkra papirok kellenek, hanem "kulon" engedely ...-a japan hivataltol is.

OK, ezt ismerem. Ez megmagyaraz mindent.
Udv,
g.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 13:41   
2006-02-20 18:38, godzilla:
-
Tehat a vizumstatuszok elterosege a gond? Ez erdekes. Akkor mar ertem, hogy a szegeny lanyok a talent vizummal miert japanokhoz mennek ferjhez.

Igen, ennek a vizumosdinak az erdekessege, hogy mindegy milyen vizummal erkezik a delikvens, ha japan embert vesz celba, konnyeden helyben is van. A japan fel ugyanis mindent lerendez.

> Egyebkent a legjobb esetben is 6 honap fog eltelni (a jelenlegi szituban) mire minden papirt, engedelyt beszereztek...-

Milyen extra papirok kellenek egy pl. turista par hazassaagakor a sima vegyeshazassaghoz kellokon kivul? Pl. a koseki touhon-t mivel helyettesitik a hazassag bejegyzesekor?
udv,
g.

A turista par hazassagahoz, nincsen szukseg extra papirokra. Kb. annyi az egesz,amit leirtal es nem is rosszul. Amit ki is ad a kovetseg, es mar lehet is aldast pecsetelgetni ...-ami 3-4 nap?
A 6 honap Xian problemajara szol. Az o szitujahoz kell ennyi vaker ido. Amihez szinten nem exkra papirok kellenek, hanem "kulon" engedely ...-a japan hivataltol is. Egy ilyen hazassagkotesi engedelyt, mint altalaban barmilyen a japan felen allo engedelyt nem szoktak csak ugy az elso szora azonnal a kulfoldi vendeg kezebe nyomni. Szoval azt mondjak, hogy OK, ha mar ennyire elinteztek megis mindent a problemas hazasodok, akkor tolsek ki az urlapot, irjak ala, es varjak meg, amig az engedely a postaladajukba pottyan. ...-mert az utan mar batran lehet a 2 perc alatt es 2 pecsettel (csak is kek tintaval fogo golyostollal) orok hazaseletbe lepni Japan foldon.
Volt mar, aki kivarta ezt a tavirat hullast, es csak az utan hivta es kerte meg az otthon maradt asszonyka kezet.
Tehat van ra precedens, hogy ez sem Lehetetlen. Annak, akinek volt ra elegendo ideje.

Egyebkent nekem inkabb az sult ki az egesz beszelgetesbol, hogy kivanatosabb a japan felnek, ha nem az otthon hagyott asszonyka kapalodzik a Japanban kotendo eskuvoert, mint inkabb a Japanban levo ferfiu tegyen ezert meg mindent...-egyszemelyben. Mert szerintuk a Japanban dolgozo fiu eleg sokat tehet a sajat nosulese ugyeben, mig az otthoni jany, apszolut semmit. Barmilyen papirokat is szerezzen be az...
Ennek ertelmeben Xiannak meg kell irnia a parjanak, hogy intezze el helyben a dolgokat, vagy megharapja a fulet. Es Xian akkor utazik, amikor a fiuja megirja neki, hogy -Na most gyere!-
De ez tenyleg teljesen logikus nem?
Gondolj csak bele. Itt van a fiu Japanban, akinek talan meg helyi japan segitsege is lenne (kollega, fonok...), de valamiert Xian intezi az ugyeket OTTHON.(!)
Persze, hogy nem fog sikerulni, ha a fiu nem akarja. Ugyanis ezt az egeszet a fiunak kell akarni, es nem Xiannak.
Es, aki munkavizummal van Japanban, akarhogy is eltudja intezni...-szerintem. Csak mint mondom, o sem 2 het alatt.
- A fiu nem intezkedik, pedig neki minden kezre van. Nem is utazik haza, mondjuk kerve 1 hetes szabit, hogy megnosuljon. Akkor itt valami bibi van.
Mert lattam mar jo nehany ehhez hasonlo esetet, ...-amikor a fiu Japanba erve maga is eszrevette, hogy egy benszulott lannyal mennyire egyszerubb dolga van.
Sokan lemondtak mar az otthoni problemakrol, ahogy ra maszott egy fekete haju ojo-chan.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 10:48   
Kedves Detti,

utananezek a problemanak.

Hunor

godzilla  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 18:38   
Tehat a vizumstatuszok elterosege a gond? Ez erdekes. Akkor mar ertem, hogy a szegeny lanyok a talent vizummal miert japanokhoz mennek ferjhez.

> Egyebkent a legjobb esetben is 6 honap fog eltelni (a jelenlegi szituban) mire minden papirt, engedelyt beszereztek...-

Milyen extra papirok kellenek egy pl. turista par hazassaagakor a sima vegyeshazassaghoz kellokon kivul? Pl. a koseki touhon-t mivel helyettesitik a hazassag bejegyzesekor?
udv,
g.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 16:23   
Xian!

Vettem a faradtsagot (mert mar nehez elnezni a szenvedesed), es felhivtam telefonon a helyi polgari hivatalt, es elmeseltem nekik a peldadat. Amire az alabbi valaszt adtak:

Amennyiben a baratod legalabb 1 eves munkavizummal rendelkezik (vagy diakvizum), es te magad is legalabb egy eves munkavizummal erkezel, -vizumbeosztasotok egyforma- a hazassagotoknak nem lehet akadalya. Megmondjak milyen papirokra van szuksegetek, amit a Magyar Kovetsegen kell beszereznetek, illetve hitelesitenetek, es aldas ratok.
Viszont ha a baratod munkavizummal tartozkodik Japanban, es te turista vizummal erkezel, akkor a hazassagotokat a Magyar Kovetsegen belul kell megkotnotok, amennyiben van a kovetsegnek eskuvoi terme, anyakonyvvezetoje. (Mint nehany kovetsegnek)
A magyar torvenyek szerinti hazassagotoknak ugyanis japan sem szabhat gatat. A japan torvenyek szerint ugyanis kizartnak tartjak, hogy a turista vizumodhoz eskuvoi lakodalmat is adjanak. A japan hivatalokban tehat nem fogjak elfogadni a hazasagkotesi kerelmeteket. ....-amennyiben eltero Vizummal akarjatok megkotni azt. Kulonben turista es turista, tehat egy turista vizummal erkezo par is meg tud hazasodni Japanban.
A te baratod pl. barmikor hazassagot tud kotni Japanban egy itt tanulo egyetemista magyar (barmilyen) lannyal. Veled csak abban az esetben, ha haza utazik es ott kot veled hazassagot, ami utan veled egyutt terhet mar vissza Japanba. Itt ezt latjak a lehetseges megoldasnak, ami mindennel egyszerubb.

Egyebkent a legjobb esetben is 6 honap fog eltelni (a jelenlegi szituban) mire minden papirt, engedelyt beszereztek...-es vegre a polgari hivatalba is beallithattok hazassag bejelentes celjabol. Amit radasul nem neked kell intezni, vagy barmit is tenni erte, hanem a Japanban tartozkodo parodnak. O az illetekes e hazassag ugyintezesehez. Te hiaba farasztod hat magad Magyarorszagrol. A parodnak kell az egeszet rendeznie. Ugyanis, ha o nem tud mit intezni ezugyben, akkor te mar vegkeppen semmit sem tehetsz. Minden a parod kezeben van! Amit o tud intezni, az van neked, ill. nektek.

godzilla  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 13:29   
Szia!

>vmi adatlapra van szukseguk
Ennek van valami szep neve, amit megmond nektek a konzulatus, de mindenki csak adatlapkent emlegeti. Az anyakonyvi kivonattal egyutt az onkormanyzatoknal osztogatjak.

> anyakonyvi kivonatra forditassal.
Az utobbiaval gond nem lesz. Viszont az onkormanyzatnal be tudom szerezni a kivonatot?

Nekem pl anyam szerezte be, mindenfele felhatalmazas nelkul, de menj el, es kerdezd meg az illetekes onkormanyzatot: egy irasbeli felhatalmazassal lehet gondolom neked is kiadjak.

>Vagy melyik kovetsegnel?
Kovetsegen nem allitanak ki anyakonyvi kivonatot. Sem felhatalmazasuk nincs ra, sem aparatusuk, se semmilyuk.

> Mert ugy-e a parom mar kint van Japanban, es nem tudom, hogy nelkule is beszerezheto?

Legtobbunk kinnt volt, mikor kulfoldon hazasodott. Igen, beszerezheto, menj el a lakohely szerint illetekes onkormanyzathoz, es kerdezd meg oket.

> Kitoltottem azert az erkolcsi bizonyitvanyt is, ez nem lesz elegendo?
Az erkolcsi bizonyitvanyra nem lesz szukseged, csak az anyakonyvi kivonatokra, de azokra igen.

Es megegyszer nyomatekosan tanacsolom, hogy kerdezzetek meg magatok is a tokioi magyar konzulnal, ill az otthoni japan nagykovetsegen, hogy mi van, mert:
- a szabalyzok valtozhatnak
- mindig bejonnek hulye reszletek, mint pl csak kek tollal kitoltott nyomtatvanyt fogadnak el stb, amikrol en nem tudok, mert halistennek en csak egyszer csinaltam
- a ti esetetek kicsit mas, mint azoke, akit ismertem, ezert lehet, hogy a vizumstatuszotok stb gond. Kerdezzetek meg!

Sok szerencset,
g.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 10:04   
2006-02-20 06:31, X-ian:
-
Viszont az onkormanyzatnal be tudom szerezni a kivonatot? Vagy melyik kovetsegnel?

-

Kedves X-ian,

szerintem meger egy-egy telefont az intezmenyekhez, hogy ezeket megtudakold.

Hunor

X-ian  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 06:31   
Szia Godzilla!

koszonom leveled, meg kerdesem lenne a hazassaggal kapcsolatban:
eloszor is irtad, hogy kell hazassagi nyilatkozat, vmi adatlapra van szukseguk+anyakonyvi kivonatra forditassal.Az utobbiaval gond nem lesz. Viszont az onkormanyzatnal be tudom szerezni a kivonatot? Vagy melyik kovetsegnel? Mert ugy-e a parom mar kint van Japanban, es nem tudom, hogy nelkule is beszerezheto? Kitoltottem azert az erkolcsi bizonyitvanyt is, ez nem lesz elegendo? Varom hamar leveled, mert surget sajnos az ido, koszonom.

godzilla  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-19 04:05   
Ezek a linkek talan jol jonnek:
http://kicoff.kek.jp/index.html (old version)
http://tsukuba.wikicities.com/wiki/Tsukuba
http://www.alientimes.org/
ill.
a Monbushonak van egy kis konyve japanrol, amit lehet, hogy majd automatikusan megkaptok.

Jol gondolom, hogy JSPS osztondijjal mentek? Pontosan melyik intezet? Cukuba Egyetem vagy esetleg a KEKbe?
udv,
g

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-17 00:19   
Detti!
-

Szo sincs munkamaniarol.
"Giri"-rol van szo, amit magyarul ugy lehetne erthetoen forditani, hogy "Jo tett helyebe jot varj." Mindenki igyekszik hat jott tenni a cegnek, hogy jot kapjon cserebe. Ugyanis az elnezo banasmod, a jutalom, nyilvan csak azoknak jar ki, akik az atlagtol elteroen kimagasloan teszik a dolgukat. ...-es senki sem akar atlagos lenni. Igenylik a jo banasmodot, es igenylik a magas jutalmat. Ennyi.

A japan ember vasarnaponkent van a csaladjaval, es az amugy is munkaszuneti unnepnapokon. Kell ennel tobb egy olyan orszagban, ahol csak ritkan hazasodnak szerelembol? Ami ugye azt jelenti, hogy a ferjek a munkajukat szeretik es nem a feleseguket, a felesegek pedig nem a ferjuket szeretik, hanem a fizetesuket. Es ha egymasnak hasznosak, akkor a hazassag sokaig tart.

Az, hogy a ferjed otthon kimagasloan jo ugy is, hogy a hetvegeit a csaladdal tolti, erthetoen termeszetes, hiszen otthon nem kell japanok kozott lennie, es az Europai legkor hatasa uralkodik.
Japanban viszont szoszerint az orultek es fanatikusan megszallottak legkore uralkodik, ahol a kimagasloan jo, a legalso szintet jelenti.
-Mert aki pihen (hetvegeit a csaladdal es szorakozassal tolti), az megsem lehet olyan jo es azon a szinten, mint aki a "teljes" eletet a munkajaba teszi. Vagyis ertelemszeruen a japan barmikor kepes kisoporni az eletebol a feleseget es csaladjat, ha az hatraltatni kezdi a munkaban. Ugyanis alapelv, hogy egy feleseg, egy csalad barmikor potolhato (lecserelheto), de a muka nem! Ezert elvesziteni egy feleseget, na es! De elvesziteni a munkat, az tobb, mint biztos, ongyilkossag!
Ezert a ferjed majdnem biztos, hogy nem csak szombaton, de vasarnapi orulteket is fog latni a kutato laborban. Olyanokat, akiknek ugyan van csaladjuk, de hetek ota nem voltak otthon, es hetekig nem is kivancsiak a felesegukre, ...-mert nekik most egy fontos munkajuk van, amihez 1 nap pihengetes is rengeteg kiesett idot jelent. Majd haza mennek, ha vegeztek...-teljesen es vegkeppen azzal a fontos kutatassal. Mert csak elvegzett munka utan esik jol a pihenes, es nem a-kozben. Az utan viszont akar egy hetre vagy egy honapra is jol kiruccanak. Hiszen tudjak jol, hogy kipihent allapotban kell egy ujabb munkaba belefogni.

390ezerbol nem csak megeltek, de felet felre is tehetitek. Az atlag fizetes ugyanis 250ezer Yen, amibol megel egy negytagu csalad. Tehat atlagon feluli fizetesetek lesz. Erezni is fogod annak kenyelmet.

Detti0811  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 08:01   
2006-02-16 00:59, Sarga Medve:
-

Köszi, gyors volt a válasz!
Főzés: majd viszek KALOCSAI paprikát és paprikás krumpli lesz a hazai!
Próbálom humorosan felfogni, ugyanakkor furcsa ez a "munkamánia". A japán ember mikor tud együtt lenni a családjával? Mikor viszi a gyerekét játszótérre, kirándulni stb?Egyáltalán hogy bírja az iramot? És miért hajt ennyire?
Azt ne gondold, hogy kirándulásnak fogom fel, sajnos nem az. A feltöltődést meg pihenést a hétvégére értettem. Itthon is dolgoznia kell, a kutatás nem 8 órás munkaidős foglalkozás, de azért itt senki nem várja el, hogy hétvégén is bent legyen, a főnökei sem teszik... Így is szépen halad, kimagaslóan jó!

Írtam előbb, hogy 390 ezret adnak, amiből 100 ezer a lakás.A többiből megélünk és marad is? Vagy csak az előbbi?
Az ottani fizetésekhez képest ez mennyire kevés?

Szép napot!
D.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 00:59   
Detti!

Nagyon kedves vagy.

- Nem lesz modod a hagyomanyos eteleidet fozni. Vagy inkabb ugy mondom, hogy nehanyrol bizony le kell mondanod.

Hogy miert, arra is nehany peldat sugok, hogy lelekben fel tudj keszulni.

1. Zsir, ugy altalaban nincsen. (Szoval nem ugy van, hogy elmesz a kozertbe, es veszel 1Kg disznozsirt.

2. Tejfol szinten nem letezik a japan koztudatban.

3. Kefirhez hasonlo kutyuk vannak ugyan, de az nyilvan nem olyan, mint otthon.
/A joghurthoz kell minden eteledet atterv
ezned. Ebbol ugyanis tucatnyi fajta van./

4. Turo szinten nem letezik. Illetve csak iszonyu dragan, nemely veletlenul turofelet is arulo uzletben.

5. A makot teljes mertekben el kell felejtsed. A makosbejgli tehat csak alom.

6. Diot se kapsz, csak ha feltetlen el akarod kolteni a ferjed osszes megkeresett penzet.

7. Cseresznyet meg kapsz, csak ha meglatod az arat, akkor arrol is inkabb le fogsz mondani. Helyette viszont nem fogsz talalni meggyet.

8. Fuszereket, etelizesitoket jobb, ha magddal hozol, mert az itteni fuszerekkel nem fogsz tudni hazai izt kicsikarni.

9. A buzadara nem letezik az uzletekben.
A tejbepampi kiesik az etlapodrol.

- A krumpli (1Kg/200-300 Yen), es egyebkent a zoldcseg eleg olcso. Ezzel nem lesz gondod.
A gyumolcsert viszont annyit kell fizetned, mint egy kiados vacsoraert egy etteremben.
Banant es kakit (japan alma), viszont annyit ehetsz, amennyit csak nem szegyelsz...-majdnem ingyen adjak.

A ferjed nem feltoltodni, hanem lemerulni jon Japanba. Legalabb is igy kepzelik a japanok, ugy altalaban. Tehat biztos lehetsz benne, ha csaladcentrikus hetvegeket akarsz, akkor a ferjednek rengeteg nehezsege fog szarmazni belole. Japan nem a piheno emberek eden szigete, hanem a munkara vagyoke. Ezt igy kell betaplald magadba. Igy nyilvan ferde szemmel neznek arra, aki azt mondja, hogy nem tud szombaton dolgozni, mert varja ot a csaladja. Sajnos ezt nehezmenyezed, vagy sem, amig Japanban vagytok hozza kell magad szoktatni, kulonben a ferjed ket tuz koze esik (te is tamadod, es a kollegak is), ami komoly stresszt fog a vallara nyomni, hiszen mindenkit nem lehet kepes (csaladot es munkat) egyforman kielegiteni. Vagy csalad, vagy munka. Neki csak ez a kegyetlen valasztas marad. A te dolgod segiteni a munkajat, es nem a csaladdal idegesiteni. A japani munka es eletforma fontos eleteleme.
Ez van. A tobbi a ferjed kollegain es fonokein mulik. Neki azokhoz kell tudni igazodni. Es akkor jartok jol, ha te meg a ferjedhez igazodsz, aki a munkahelyetol kapja az inputokat, hogy mit tehet es mit nem.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 00:20   
Somy!

A jobbkormanyos autok pedal elrendezese ugyanugy van, mint a balkormanyosnal.
Tehat nyugodj meg, mindenkeppen jobb labbal nyomod a gazpedalt.

Csak a sebvalto esik balkezre. Ezt kell megszokni.

Detti0811  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 16:16   
Kedves Sárga Medve!

Visszaolvasva kiderült, hogy Te vagy az alapember. Mivel segítőkészséged messzemenő, Neked céloznám a kérdéseimet.

1.Lesz-e módom hagyományos ételeinket főzni? Itt főleg a megszokott alapanyagok, fűszerek érdekelnek, és pl. 1 kg. krumpli ára.

2.Az odáig OK, hogy dolgozni megy a férjem, és a japán kutatóknak nincs hétvégéjük, de ezt az én családcentrikusságom nehezményezné. Neki is szüksége lesz pihenésre, feltöltődésre. Ha hétvégén nem megy, ferde szemmel nézik?

Detti0811  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 13:46   
Sziasztok!

Úgy tűnik, Japánba megyünk egy évre, Tokyo mellé (talán Sukuba?). 390000 yen havonta az ösztöndíj, a lakás 100000-be kerül. Ennyit tudunk... szó szerint. A helyzetet "bonyolítja" a 4 hónapos kislányunk, miatta aggódom (oltásokat még nem kapta meg mind, mi lesz, ha megbetegszik, fogok-e tudni "rendes" itthoni kaját adni neki, mennyira viseli meg az ottani éghajlat, stb)

Tudnátok tanácsokat adni egy anyukának, aki nagyon honvágyas, és most a világ másik végébe készül egy kisbabával?

Előre is köszönöm!
Detti

Somy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-12 22:02   
こん~ Sárga Medve !

Na ez lehet hogy hülye kérdés lesz:

A jobb kormányos autókban a pedál elrendezése ugyanúgy van, mint a balkormányosnál?

じゃね!
( Remélem a こん~-nal és a じゃね-vel nem sértelek meg.)
Somy

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-06 11:20   
Jee a Somy!

Erdemes autot kolcsonozni, akarhany napra josz. Ennek arra attol fugg, hogy beered egy porszivoval, vagy hotolot akarsz. Tehat CC (kobcentitol) fugg. 3000 Yen ~ 6000 Yen/nap.

A "Japan es a Munka" meg odebb van.
Hiszen nem csak arrol szol, hogy finoman fogalmazva, de megis csak egyenesen leirom, mire kell szamitson az, aki Japanban akar dolgozni. Nem csak arrol szol, hogyan illik viselkedni es mikor, mit hogyan kell erteni. Nem csak arrol, hogy mik a japan felek elvarasai, es a japani munkavegzes szokasai, eloirasai. Mindehhez betolakodtam nehany gyarba is, es a dolgozo japan munkasokat is meg kerdeztem, mit hogyan szoktak muvelni, ahhoz hogy jo dolgozoknak nevezzek oket. Ezen kivul kozvetlen toluk kertem tanacsokat is valamint, hogy szerintuk kik a jo es a rossz kulfoldiek.
Ez nem 2 napos munka. Jo nehany melost es fonokot befogok hozza, hogy szep kerek legyen a Japanban torteno munkavegzes koruli ismeret. Hiszen a celom, felvertezni a magyar melost, minden csalodas es ledobbenes ellen.
Ha tudjak, hogy milyen szokasok es elvarasok uralkodnak a japan gyarakban, akkor nem fogjak idegesiteni magukat es kornyezetuket feleslegesen. Ehhez elethu kepet kell vetitenem.
Szerintem novemberre megleszek vele.

Somy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 19:52   
Sárga Medve !

Ha kiutazom a felkelő nap országába (kb. két hétre), akkor érdemes kint autót kölcsönözni ilyen rövid időre, és ha igen akkor mennyibe kerül?

Mikor jelenik meg a "japán és a munka" címü könyv?

Válaszodat előre is köszönöm.
Somy

godzilla  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 18:11   
Valoszinuleg Japanban is osszehazasodhattok, es ennek utana tudsz kerdezni a Japan Nagykovetsegen.
Japanban konnyen es gyorsan lehet hazasodni, a kulfoldiektol egy anyakonyvi kivonatot szoktak kerni, forditassal, egy papirt a nagykovetsegedtol, hogy ok hozzajarulnak a hazassaghoz es ki kell tolteni egy 2-3 oldalas papirt az adataiddal, huzni egy szamot, kivarni, mig szolitanak, nyomni egy pecsetet es mar hazasok is vagytok.
A tokioi magyar nagykovetsegen a hozzajarulast gyakorlatilag automatikusan megadjak, ha nem vagy mar hazas, kozeli verrokona a leendo hazastarsnak stb.. Nekik, ha jol emlekszem, egy adatlapra van szukseguk, amit a lakohelyed szerint illetekes onkormanyzattol kaphatsz es egy anyakonyvi kivonatra. Egy papirt ki kell toltenetek es szemelyesen, a nagykovetsegen kell alairnotok (i.e. mindkettotoknek el kell utazni Tokioba, ha nem ott vagytok). Ez a mutatvany altalaban 1-2 het alatt megvan, de hivjatok fel oket elore, mert neha a fordito beteg, szabadsagon van stb stb.

A kritikus pontok:
- Turistavizummal begrasszalhatsz-e hazasodni a kuyakushoba (valoszinuleg igen, de a Japan Nagykovetseg ezt meg tudjak mondani).
- Kerdezzetek meg a tokioi magyar nagykovetseget ill. az illetekes kuyakushout, hogy nekik pontosan milyen papirok kellenek, mert lehet, hogy az utolso 1-2 evben valtozott. A parodnak ez kb 2 db telefonjaba kerul.
- Ossze kell szedned az osszes papirt elore Magyarorszagon (a tiedet es parodet is) amire szukseged lesz, mert a magyar onkormanyzat ill. a magyar nagykovetseg a ket szuk keresztmetszet.

udv,
g.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 23:29   
Somy!

Tobbszor is ki lehet jonni.
A lenyeg, hogy 90 nap utan tessek haza menni, megfurodni es megfesulkodni. Aztan ha rendbe tetted magad, akkor elvezheted ismet a japan vendeglatast.

Somy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 18:49   
X-ian!

Drukkolok neked, hogy sikerüljön valahogy kijutni (de végső esetben az a három hónap sem rossz).

Sárga Medve.

Egy évben három hónapot lehet kint lenni, vagy többször is ki lehet menni három hónapra?

Somy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 18:32   
Sárga Medve, ezt a válaszodat elfelejtettem megköszönni. Arigató!!
És igen, elfogadom a meghívást. Hú várjál, holnap pont nem jó, gomen. Majd máskor.

(innen mindíg letörlődik az idézett válaszod.
Az "úgy hallottam a japánok nem mondanak nemet..." kérdésemre adott válaszodról van szó)

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-18 23:37   
X-ian!

A csaladegyesitesrol, es az ilyen jellegu irodakrol van tudomasom, de egeszen mas teruleten valo tenykedesukrol tudok, mint amihez te szeretnnel segitseget kerni.
Igy ehhez inkabb nem szolok.

Ha a parod nincsen otthon, abbol el nem tudom kepzelni hogyan lehet hazassagot penderiteni.
Szoval ezt elkepzelhetetlennek tartom.

Elegge panikos vagy. Persze gondolom meg van ra az okod. De hat mit mondhatnak. Amit te akarsz, az eso utan koponyeg. Ugyanis ezeket a lepeseket, meg a parod kiutazasa elott kellett volna atgondolnotok, es el intezni, hogy kesobb ne fajjon a fejetek. Igy szamotokra mar csak a fej fajas van, megoldhatatlan kivansagokkal.

A legokosabb lesz felhivnod telefonon a Magyarorszagi Japan Kovetseget, es megvalaszoljak a Japanba valo vizum szerzesi lehetosegeket hivatalbol.
Naluk en sem mondhatok okosabbat.

En nem segithetek ilyen ugyben, hiszen azt sem tudom, hogy ki vagy. Ezert kerlek ne haragudj.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó