2019. április 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Japán
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 X-ian  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-18 18:49   
Sárga Medve!

Pontosítani szeretnek: valami csaladegyesíto papír van otthon, Te tudsz valamit errol?
Várom válaszod.
Köszi.

X-ian  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-18 18:45   
Sárga Medve!
Én azt hallottam, hogy van itthon valami családsegito cég, aki segithet az ügy orvoslásában, igaz ez?
Illetve, ha párom nincs itthon, lehetséges a házasság valamilyen uton?
És te nem tudsz nekem segiteni? Mekem ez NAGYON FONTOS!
Köszi.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-18 01:33   
X-ian!

A japan ceg nem lehet azon, hogy segitsen. /Torvenysertest kovetne el./ Nem tudom, mit igert nektek, de a te vizumodat biztosan nem tudhatja elintezni, ha nagyon akarna segiteni, akkor sem.
A parod repjegyet sem fogjak kifizetni, ha haza akar utazni hozzad. /Mert ugye arra meg nem volt pelda, hogy a dolgozok maganugyeit is a vallalatok teritik meg./ Igy ha a parod haza akar utazni, azt csak a sajat zsebere teheti meg.
Ha a vallalat fizeti ki a parod hazautazasi repjegyet, akkor az azt jelenti, hogy vegleg haza is kuldte. /Magyarul, kirugta./

Azert nem kell el keseredni.
Egyszeruen tudomasul kell tudni venni, hogy a Japanban dolgozok kizarolag csak a csaladtagjaik szamara tudnak hosszu tavu Vizumot kerelmezni. Ha te nem vagy a hazastarsa a japanban dolgozo parodnak, akkor neked nincsen jogod vizumot kapni. Ez japan reszrol teljesen termeszetes.
Amit tehettek, hogy kihasznalod a vizummentes 90 napos latogatasi lehetoseget. Ezen kivul mas nincsen. /Legalabb is tisztessegesen./

Egyebkent en cegvezeto vagyok.
/1-2 magyar dolgozik nalam is. Es idonkent ugyanazok a gondjaik, mint neked es a parodnak./

X-ian  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 21:16   
Sárga Medve!

Ha a japán cég valoban azon van, hogy segitsen, akkor megkaphatom a vizumot, igaz? Mert én már teljesen elkeseredtem, és elegem is van ebbol a hercehurcábol!
Ugy gondolom, a cégnek sem éri meg, hogy kifizetik a páromnak repjegyet, mindent leszerveznek, és még itthon megígérték neki, hogy segitenek. Megérné vajon nekik, hogy a párom hazajöjjön?
Te egyébként mit dolgozol kint?
Üdv: Bogi

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 00:20   
X-ian:

Viszont a párom nem a házastársam, az sem baj?

Az baj.

Ha viszont a cége segit a papírok beszerzésében, akkor megkapom a vizumot?

Erre nagyon rovid leszek: Nem.

A parod cege, mint barmely kulfoldieket foglalkoztato es annak engedelyevel biro ceg, munkavizum kiadasi, illetve intezesi joggal rendelkezik, ami kizarolag az ideiglenesen (X evre) a cegnel dolgozora vonatkozik. E kizarolagossag alol csupan egyetlen kivetel lehetseges, megpedig a csaladi kotelek. /Hazastars es szulok/ Ami ezen kivul esik (barat, rokon, szereto, puszi pajtars, ismeros es annak ismerose...), azt nem fogja tudni el intezni egyetlen japan ceg sem.
A parod cege ebben az esetben csak jo kepet vag a dolgohoz (ugy tesz, mint ha segitokesz lenne), de valojaban a kisujjat sem mozdithatja erted. Amit erted megis megtehetne torvenysertes nelkul, az nem mas, mint teged is az alkalmozattjai koze emelni. Vagysi alkalmazni, eppen ugy, ahogy a parodat is tette.
Viszont, ha teged nem tud, vagy nem akar alkamazni ugyanaz a ceg, amely a parodat foglalkoztatja, akkor csak felesleges hitet taplal bennetek. Mert ugye nincs olyan japan, aki egyenesen nemet mondana, es ti csupan ezt ertitek felre. Es 1 ev mulva a parod mikor haza megy hozzad, elmeseli mekkorat csalodott a fonokeben. Ez mar csak igy szokott lenni...ugy altalaban.

Leirom hat megegyszer:

Ha nem vagy a parod hazastarsa, akkor nincs eselyed hosszu tavu (1 eves) vizumot kapnod.
Sajnos.
Bocs, hogy ezt igy egyenest le irom.

X-ian  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 21:23   
Sárga Medve!

Köszönöm először is a segítséged. Viszont a párom nem a házastársam, az sem baj? Ha viszont a cége segit a papírok beszerzésében, akkor megkapom a vizumot?
Várom válaszod, köszi!

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 09:27   
X-ian:
X-ian!

Ha parad 1 eves munkavizumot kapott, ami altal immar Japanban dolgozik, akkor a hazastars jogan, eppen annyi idore szolo tartozkodasi vizumot tudsz kapni. Minden tovabbi nelkul megkapod. Az intezese maceras, de elutasitastol nem kell tartanod. Vegul is ez a parod munkavizumat rendezo ceg dolga. Igy pedig ha a parodat dolgoztato ceg nincs ellene a hazastars kozelben levosegenek, akkor az ugyed sima. Persze ha a ceg nem orul neked, akkor akar megtagadhatja a vizum igenyedet. A parodat kell megkerdezned. O tudhatja csak, hogy a ceg hogyan viszonyul hozzad.
Ha nemet mond a ceg, akkor sajna nem.
Ha igent mond a ceg, akkor pedig ne aggodjal.
De ha nemet mondana a parod cege, akkor a 90 napos vizummentes beutazasodat senki sem gatolhatja. Hasznald ki azt.
Viszont azt irod, hogy a ceg is segit.
Akkor 30 nap mulva mar te is Japanban leszel.

X-ian  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-15 19:34   
Párom most ment ki 1 évre japán munkavállalóként dolgozni. Most az én papírjaim szerzi be, hogy megkaphassam 1 évre a vizumot. Természetesen a cég is segit ez ügyben. Kérdésem, ha a cége mindenben segit (okmányok beszerzése), akkor biztos megkapom a certifite of eligibility-t? Nagyon aggódom...

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-14 15:24   
Somy!

"kint tudok kerékpárt kölcsönözni? És ha igen, kint vannak kerékpár túrák?"

Nem tudok rola, hogy lennenek kerekpar kolcsonzok. Azt hiszem erre olyan tudna valaszolni, aki maga is kerekpar maniakus, es japant mar az abroncsok ala tekerte.
En maximum a boltba, vagy az edzesre tekerek kerekparral. Kerekpar turara pedig meg veletlenul sem vallalkoznak.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-13 17:02   
suda beata!

-
" ..az en uram kimondja a gy,zs es az osszes betut az abc-ben,ugy a zsuzsit is."

Kimondja, ha megtanitottad neki, vagy amugy is beszel idegen nyelveket.
Az en felesegem is kimondja gyonyoruen ...-mert kulonben megtanult magyarul, ami elott amugy is hibatlanul tudott mar angolul es nemetul is. ...
Ha valaki tanulja es gyakorolja, mert mondjuk van egy magyar felesege-ferje, baratja, akitol nap mint nap hallja, akkor inkabb az lenne erdekes, ha akkor sem tudna kimondani.

Ha pedig japanban elsz, akkor te is jol tudod, hogy valoban nincsen japan, aki ki tudna mondani a magyar szavakat, azokkal a ronda "ö, ő, ü, ű, zs, gy, es meg sok mas bötükkel. -ha egyszer nincsen magyar feleseguk hozza.

Kivetel mindenhol van, de talan nem ok jelentik, igy nem is ok jellemzik japant.

Mindenesetre, ha mar jelzest adtal, akkor be kell latnom, hogy nem voltam elegge reszletes, ezert mindjart ki is kell javitsam magam.
Tehat nincs japan, aki kitudna mondani a Zsuzsa, Zsolt, Gyongyi, Gyorgy stb. nevet. Kiveve, akik valamiert megtanultak magyarul, vagy magyar feleseguk, ferjuk es baratjuk van, esetleg amugy is jol beszelnek egyeb mas idegennyelvet.
Valamiert nem szokasom minduntalan kiterni a keves kivetelekre. Bocs. Mert ettol meg, "a japanok nem tudjak kimondani a jelzett hangokat, meg ha ezernyi kivetelt is talalnank melleje.
Nos. Szerinted a ferjeden kivul, hany japan tudna helybol kimondani a Zsuzsanna nevet?
Mert nekem a felesegemen kivul egyetlen szomszedom sem tudja kimondani az egyszeru Zsolt nevet sem, pedig legalabb ezerszer hallhattak mar tolem. hehe
De hat azert megsem lehet minden japan lany a felesegem... Pedig isten biz megtanitanam az osszesnek hogyan kell kimondani a magyar szavakat. A csinos holgyeknek pedig maganszorgalombol korrepetalast is tartanak. ..ingyen.
De hat ez egy szelmalomharc, ugyanis meg egyetlen japant sem hallottam, aki Budapestet, Budapestnek ejtette volna...-a mi szep es ekes magyar nyelvunkhoz megkozelitoleg illoen sem. ... -persze a felesegemen kivul, de ezt talan mellozhetjuk., mert ugy altalaban a japanokrol, tehat a tobbsegrol irok, vagyis a japanokrol es nem a felesegemrol.
Mert az en felesegemen es a te ferjeden kivul minden japanra illik az allitasom. Vagy nem?

suda beata  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-13 12:37   
Bocsi en egy japanban elo magyar vagyok es az en uram kimondja a gy,zs es az osszes betut az abc-ben, ugy a Zsuzsit is. Suda Beata

Somy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 22:10   
T.Sárga Medve

Két kérdésem van. Semelyik sem ebbe a topicba való, de ezt már megszokhattad.

1.: Ugye a magasabb beosztású, rangu emberrel ha beszélünk akkor a desz, masz u.n. udvarias stílust kell használni, ha nem akarjuk megsérteni, viszont ha ismerőssel, baráttal állunk szemben (japán emberrel természetesen) akkor ez a stílus sértő is lehet?

2.: Én az év nagy részében kerékpározom(munkába járás, sport, túra, trials, stb.) ha utazom Japánba (ha ilyen szerencse ér)akkor kint tudok kerékpárt kölcsönözni? És ha igen, kint vannak kerékpár túrák?
Azt tudom, hogy ahol nincs kerékpárút, ott a járdára vannak kényszerítve a biciklisek a városokban, de kint a természet lágy ölén lehet kerékpározni büntetlenül vagy vannak kijelölt helyek erre a tevékenységre?

Tisztelettel, Somy

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-08 15:29   
Zsuzska!

Na, te sem panaszkodhatsz.
/Elolvastalak./

A nevemnek nincs semmi jelentese.
Egyszeruen csak a magyar nev, japanul torteno kiejtese.
Ugyanis nincs az a japan, aki ki tudna ejteni a
György
Zsolt
Miklós
Gyöngyi
Zsuzsanna
...
neveket. Vagyis ilyen nevekkel nem lehet Japanban elni.
A te neved pl. valahogy igy nezne ki, ha ezen a szigeten kepzelned el a jovobeni eleted:
Juuji, Juja, Jushanna, Juuzanna
... - es biztosan sokan kerdeznek meg toled is, hogy mit jelent a japan neved.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-08 07:37   
Kedves Nagy Sárga Micimackó!
Mindig gyanítottam, hogy nagyon forgatod a tollat. Gratula.
Más: mit jelent a Japán neved?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 10:19   
Kedves Medve!

Köszönöm a kimeritö valaszt es azt is hogy jelezni fogod mikor jelenik meg a könyv. Magyarorszagon mar van lehetösegunk megvenni. Elöre is izgulok. Tudom lanyomnak szep ajandeka lesz.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 08:31   
bobe!

Hogy tudjad megis mirol szol a "Japan festeszet, szobraszat es grafika" c. konyv :

Bevezető

Számos könyvet megírtam már Japánról, annak irodalmáról, történelméről és budó sportjairól, de ez az első alaklom, hogy a japán alkotóművészeket vegyem a tollam végére. A rám jellemző módon olyan alkotóművészeket kerestem meg, akiket japánban is kevesen ismernek, hát még a világban. Valahogy nem tud lelkesíteni, ha olyanról kell írnom, amit már mások megírtak, vagy önmagukban is közismert dolgok. Immár 15 éve élek japánban, és ha ebben az országban élhetek és dolgozhatok, akkor csak is olyasmiről akarok írni, ami más részéről elképzelhetetlen, ami mások számára megvalósíthatatlan. Imádom a felfedezetlen területeket, az ismeretlenségeket. Egész japáni életem a felfedezéseken alapszik. Rátalálni olyan emberekre, akik ugyan keményen dolgoznak és alkotnak, de az elismerés számukra elmarad. Mert nem tartoznak ahhoz a bizonyos felsőbb réteghez, mert szerénységük visszafogja őket, vagy egyszerűen ez eddig senki se fedezte fel őket és a bennük rejlő tehetséget.
Ebben a kötetben három olyan művészt mutatok be, akik egymástól merőben eltérőek, mind alkotási stílusukban, mind érzelmi világukban. Együtt van hát a szép igény, a groteszk hatás, valamint a gyerekesen aranyos érzelem, vonalakba rejtett hatása.
Olyan alkotók jelennek meg, akik nem hallottak egymásról. Sosem találkoztak. Mindhárman e könyvben jönnek össze és mutatják be a kedves olvasóknak önmagukat, valamint alkotásaikat. Évek kellettek hozzá, hogy barátságukat megnyerjem, ami által habozás nélkül álltak a rendelkezésemre. E könyv megszületése tehát elsősorban hármuk érdeme, amit külön is megköszönök nekik. Nem csak kitűnő művészek, de mint emberek is nagyszerűek. Bemutatom alkotásaikat és azzal együtt őket is, ahogy az tőlem telik. Remélem az olvasók nem csak az alkotásokban fognak tudni gyönyörködni, de a be-be szúrt interjúk és a művészek szavai is mély hatást keltenek. Hiszen gondolkozásukban is eltérnek az átlagostól, ami szintén érdekességet nyújt furcsaságaival.

Mit is kívánhatnák mást mint, hogy ismerjenek meg ebben a műben is egy olyan japánt, melyet eddig nem vettek észre.
Kiliti Joruto

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 06:17   
iku70!

Igen. Van szabalya az ital toltesnek is.

Alapvetoen es magatol ertetodoen az alacsonyabb rangu tolti a magasabb ranguak poharait.
Ennek megertesehez csupan a senpai es kohai kapcsolatokat kell tudni elsajatitani.

Egy tarsasagban, ha nok is vannak, akkor egyertelmuen azok feladata az italos poharak apolasa.

Ha egy tarsasagban ugyan nok is vannak, de a fiuk kozul 1-2 lelkes a nok poharait kezdik toltogetni, akkor az egy kimondatlan "szeretlek" "kivanlak" ertelmet von maga utan.

iku70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 01:49   
Van itt szabaly ami szerint egymasnak toltogetik a japanok az itokat?

1ricsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-04 17:15   
Boldog új évet!

A téli álmot alvókat is meglelik.

Ricsi

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 17:42   
iku70:
-
Ma (3-an) delutan, en is Kamakuraban mulattam. Megbamultam a szorfozoket magam is.
Mivel egy kedves magyar (Finn) hazasparral voltam, ez azt jelenti, hogy harmadikan tele volt Kamakura magyarokkal.
Egyebkent Kamkura es (Enoshima) Oiso kozott a szorfozes csak akkor marad abba, ha a tajfun bamulja meg e helyek tortenelmi nevezetessegeit, egesz evben folyamatos. A szorfozeshez es furdozeshey magam is leggyakrabban Kamakurat szoktam valasztani, eppen azert mert elegendoen sok ember veri a tenyerevel a teneger hullamait, ahhoz hogy a kiszolgalas is kituno legyen. Persze ez velem csak nyaron szokott elofordulni. Akik viszont imadjak a szorfjuket, azok telen fognak elvetemulni, amikor sokkal kevesebb ember idegesiti a tenger isteneit. Vagyis a megszallottak.
Hogy neked ez is soknak tunik?
Ez csak azert lehet, mert meg nem vetted at a helyi lukteto ritmust, vagyis nem ert meg el a tudatodig, hogy megis csak egy tobb, mint 120 millios orszagban vagy. Amikor ezt agyilag el tudod mar konyvelni magadban, akkor egeszen maskeppen kell lassad a dolgokat. Tehat, - Je! Telen mennyivel kevesebb ember szorfozik Kamakuranal! Vajon hova tuntek az emberek? Mert valoban csak nagyon keves szorfozot lathattal te is. Egy surun lakott orszagban, az nem emberszam, amit januarban lathatsz a tengeren csungeni.
Nezd meg nyaron is, es a januari szorfozest nagy pangasnak fogod ertekelni.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 17:19   
bobe!

87 eves sarkannyal meg nem leveleztem.
Ezert is volt kulon is megtisztelo a leveled.

Igaz, elirtam egy kisse a konyv kiadasi evet, amit most igyekszem helyrehozni.
Tehat a Nippon-Geijutsuka, meg az iden kell megjelenjen. Magyarorszagi nyomdaban keszul el, igy aki ahhoz van kozelebb, onnan is be tudja majd szerezni.

Jelezni fogom ezen a forumon. Jó?

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 16:45   
Somy!

"Úgy hallottam, hogy a japánok nem nagyon mondanak nem-et, és a külfökldieknek ebből sok problémájuk szokott lenni."

A kulfoldieknek ebbol orokke problemajuk van, hiszen ismeretlen viselkedesi forma, amit nem egykonnyen szoknak meg. Ettol fuggetlenul is tudomasul kenytelenek venni, hogy ezen a szigeten az emberi kapcsolatok igy folynak. Vagy mielobb ki ismeri, vagy gondokat es felreerteseket gyart maganak.

Tulajdonkeppen nem tul nehez, ha egyszer mar annyit ismer valaki, hogy japanban nem szokas "nem"-et mondani. Ugyanis a gyakorlatban minden "nem" lesz, ami nincs hatarozott "Igen"-kent kiejtve.
Peldaul en meghivlak teged Somy egy vacsorara holnap estere telefonon keresztul. Amennyiben a meghivasomra olyan valaszt adsz, hogy most hirtelen ezt nem tudod eldonteni, ...-magyarazkodas- de holnap reggel visszahivsz, -akkor en azt mar egyertelmu "nem"-leges valasznak veszem. Ugyanis, ha akarnal velem vacsorazni, akkor azonnal iegent mondasz, valahogy akeppen, hogy -Jaj, de jo otlet! Mikor es hol talalkozunk? ...-
Ha viszont el leszel foglalva holnap este, nem fogsz megsem nemet mondani nekem, mert nem szeretnel azert meg serteni sem engem. Hiszen, ha japanban valakinek egyertelmuen kifejezed a nemleges valaszod, mondjuk megmondod egyenes, hogy -Bocs, de holnap este nem tudok veled vacsorazni, akkor nem lesz olyan ember, aki "maskor" es egyaltalan valaha is vacsorazni akarna hivni teged maskor. Az egyenes nemleges valasz ugyanis magaban hordja azt a ertelmi jelentest is, hogy -Veled! Mennyen a halal, de en! - Csakhogy ezt nem fogja kimondani senki sem, meg ha valoban igy gondolna is. Tehat a valodi erzesek eltakarasara, a nemleges valaszok adasara valoak a -bizonytalansag, az igent ado valasz kerulese, a nem tudom, az ezen godolkoznom kell, a majd visszahivlak stb.- Ezert nekem mindent, ami nem az "igen"-rol szol, azt "nem"-nek illik vennem.

A kulfoldiek szokasai ettol meroben ellenkezoek.
Ugyanis a kulfoldi eppenhogy az "igent" nem akarja kimondani. Ugy szokas ezt kifejezni ugye, hogy nem szokas elsietni a valaszt. A legtobb kulfoldi ennek ertelmeben nem siet iegennel valaszolni, mert minden aron be akarja biztositani magat a visszavonulasi esellyel, a megis csak meggondolas lehetosegevel. Tehat igen helyett, a magyarazkodast valasztja, ami jol mukodik kulfoldon, de japanban teljesen csodott mond, hiszen, ha valaki nem mondja ki, meg a hivas pillanataban az OK, tolem nyugottan talalkozhatunk, kulcsszavakat, akkor a kikosorazas tenye all fenn. Vagyis egyertelmuen nemet jelent minden szavad.

Ugyanis! Ha valoban az a szandekod, hogy ne serts meg, amikor vacsorara hivlak, de annyit tudsz, hogy holnap este egyaltalan nem biztos, hogy epkezlab allapotba tudsz jonni, vagy valoban nem ersz ra akkor, a kovetkezoket illenek tenned:
-Eloszor is azonnal igent mondasz.
Akkor is, ha tudod, hogy holnap este egeszen biztos nem tudsz velem buvarkodni egy kocsmaban.
-Majd a fejedhez kapsz, es megkersz, hogy varjak egy pillanatot. megnezed a naptaradban mit muvelsz holnap este. Nem-e veletlenul mar elgigerkeztel mashoz. Stb.
-Ugy teszel, mint ha csak most fedezted volna fel, hogy holnap estere te mar biztosan hot reszeg leszel, tehat muri a talalkozas.
- Gomen. Elnezest, es tobbi, ami a sajnalatod kifejezesere valo szavakat tartalmazza.
- De! Azonnal vissza is lokod a labdat egy mas idore halasztando futball mecsre, vagyis megjelolsz egy olyan napot, amit biztasra vehetsz, hogy egyetlen rajongod sem fogja tudni megzavarni.

----- Ezzel vegulis IGENt mondtal!----

Japanban nemet csak olyan embernek mondunk, akitol ruhes lesz a borunk. Tehat egyaltalan nem erdekel, ha a holdig fog erni a duhe miattunk.
Igy ha en meghivlak holnapra, de nem azert mutatsz bizonytalansagot, es kerulod el az igenleges valaszt, mert kulonben utalsz engem, akkor neked kell a kovetkezo lepest megtenned. Megpedig olyan forman, hogy a meghivasomra "azonnal" egy viszont meghivast produkalsz.
...-maskulonben en egeszen biztos, hogy rosszat fogok gondolni rolad.

iku70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 13:41   
Sarga Medve!

Mennyien lehetnek Kamakura-nal a tengerben nyaron, ha januar 3-an is tele volt szorf-ozokkel?

iku70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 13:37   
Somy!

chotto=egy kicsit
de
chotto...(mondjuk felre hajtjak egy kicsit a fejuket)=nem.
Nekem ezt tanitottak az iskolaban.

Habar mar 3 honapja vagyok itt azert bolondos tortenetekben nem nagyon volt reszem. Nem mintha annyira jol boldogulnek, hanem mert egyedul azert nem nagyon jarkaltam (ido hiany miatt, mondom en).

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 17:38   
2005-12-17 06:35, Sarga Medve:
-

Kedves medve!

Csak most ujev utan jutottam odaig hogy elolvassam a japan rovatot. Ezt talalom a legbölcsebb es legbekesebb rovatnak. Legy szives, ha lehet, jelezd majd hogyan tudok en is a könyvedhez jutni itt Svedorszagban. Ha Magyarorszagon forgalmazzak majd talan könnyebb lesz. Engem föleg azert erdekel, mert magyarul van es a kepzömuvesz kislanyomnak szep ajandek lenne.
Elöre is köszönöm a valaszt,

Somy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 15:57   
iku70
Aranyos kis történet

Úgy hallottam, hogy a japánok nem nagyon mondanak nem-et, és a külfökldieknek ebből sok problémájuk szokott lenni.
Pl.: Olvastam, hogy egy üzletben akart tv-t vásárolni valaki és az a modell nem volt amit keresett, de azt mondták neki, hogy "chotto" (na ezt nem biztos,
hogy jól írtam le) és kb. félórán keresztül sürögtek, forogtak, amikor ez feltünt az emberünknek akkor megkérdezte, hogy "ugye nincs ilyen tv" és ekkor már azt mondták:
igen, nincs.
Ez tényleg így van?
És ha egyáltalán lehet rá magyarázat, akkor miért van ez?
Ha veletek is megtörtént ilyen, szívesen
meghallgatnám.

Boldog új évet!
Akemasite omedetó gozaimaszu!

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 14:56   
iku70
- Vegul is az a fontos, hogy mindenki boldog.

Az uj esztendot pedig azzal kezdem, hogy elarulom a pirossal valo irastol valo vonakodas nem tortenelmi vonatkozasat is. Tehat azt, amit magatol ertetodonek vesz minden japan.
A normal eletben a piros a "törlés" szine. Erthetoen mondva "Torikeshi".
Ennek ertelmeben pedig, amit irossal irnak le, az a leirt tartalom megszuneset jelenti. Vagyis, ha te piros tollal irsz meg mondjuk egy levelet, onmagaban azt jelenti, hogy aki azt olvassa ne vegye komolyan, mert egyetlen sora sem aktualis. Ugyanezt az ertelmet kapja a leveled akkor is, ha feketevel irod meg, de pirossal irod ala. A piros alairas a fenti szoveg torleset, vagyis maskeppen valotlansagat jelzi.
Ugye ez meg mindig nem babona?
Egyszeruen csak pirossal szokas athuzni a mar nem aktualis dolgokat. Mint pl. elavult dokumentumok, meghalt emberek (meg eleteben tartott) adatait tartalmazo lapokat, es minden olyant ami mar elmult, nincs tobbet.
Igy te is vigyazz, hogy eszedbe ne jusson japanhoz cimezve pirossal irni, avagy pirossal alairni a leveleidet, dolgozataidat, stb..

Na akkor eljen a 2006-os ev!

iku70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 10:00   
De meg milyen!:)
Egy jo parszor magammal cipeltem mert egyedul nem boldogultam volna. Es ugye orokke megkoszontem szepen a faradtsagat. Utoljara azt mondta nem kell megkoszoni, mert o boldog amikor velem van. De amikor kerdeztem hogy amikor nincs velem akkor...Azt mondta o akkor is boldog!!!:)

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-30 17:10   
iku70:
-
Hat igen...

Aranyos lehet az ismerosod.

iku70  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-30 14:00   
Hat igen...
Pedig nekem nagyon tetszett az ismerosom magyarazata
B.U.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó