2019. április 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> 10 dolog, amit Svédországról tudni érdemes
Új topik indítása   Üzenet küldése
 saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-01 19:56   
Megpróbálom folytatni a tánc-témát.
Persze hogy az egész országban is igy van mint itt, azért nem teszem tüzbe a kezem.
Ami Magyarországon szinte elképzelhetetlen, itt megtörténik hogy csak a házaspár egyik fele megy ki táncolni, olyankor a másik fél vagy nem tud vagy nem szeret táncolni.
Ami meglepö, már magyar vonatkozásban hogy 70-80 évesek járnak ki. A nyugdijasklubbok szoktak táncesteket rendezni és sokszor az összeszokott társaság különbusszal jár.
Itt kell megjegyeznem egy tulajdonságukat, amit mi udvariatlanságnak nevezünk.
Nálunk az volt a szokás, ha társaságban az ember rágyujtott akkor megkinálta a másikat is. Na itt nem.
Keres Ö is, vegyen magának, azt mondják.
De nem is jó ha rászoktatod öket, mert megtörténhet hogy pl. munkahelyen teljesen rádszokik és aztán te leszel a rossz ha nem adsz. Persze ilyen embereket mindenütt lehet találni.
Ezzel én most el is akadtam.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 21:56   
Kedves Saab,

trukkokrol itt: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=528&forum=29&189

Udv,

Hunor

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 21:22   
Ha már belekezdtem akkor ugy szeretném csinálni hogy amit lehetséges azt fényképpel illusztrálni. Egy kép többet mondd mint 10 oldal. De ennek egyenlöre az az akadálya hogy sehogysem sikerül betenni öket. Hiába, aki buta, ne üljön a gép elé.
Másrészt bizonyitani is szeretném hogy ugy van ahogy mondom, mert a feleségem megkapta Kanadában hogy: "Messziröl jött ember azt mond amit akar"
Csakhát mindenki magából indul ki.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 21:11   
En kisiskolas vagyok Saabhoz kepest ami a svedorszagi tapasztalatot illeti, kerjuk meg öt meseljen en is elvezettel olvasom. Tanulni lehet abbol amit sorstarsaink meselnek. Majd lehet nekem is eszembejutnak dolgok´, akkor majd en is nekiallok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 19:04   
2004-03-31 13:38, saab:
-

Kedves Saab,

meselj meg, es Bobe, Te se tartsd vissza magad, az ilyen tortenekbol lehet legjobban megismerni egy orszagot.

Udv,

Hunor

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 16:39   
2004-03-31 13:38, saab:

Halló Saab!

Hol van ez a táncpalota a "nénikkel"?

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 13:38   
Svédországot megismerni nem olyan egyszerü.
Most kimondottan a táncra gondolok.
Tudom hogy Finnországban még nagyobb kultusza van és föként a tangónak, de most maradjunk csak itt.
Hamarosan az idekerülésünk után egy svéd haver rábeszélt bennünket hogy menjünk ki táncolni.
Persze nem elegáns táncpalotát kell elképzelni.
Mivel a táncot világéletemben szerettem, nem kellett nagy rábeszélés.
Elöször csak üldögéltünk, figyeltem a táncokat, viselkedést.
A zenekar elé egy táblára mindég ki van/volt irva hogy mi lesz a következö tánc.
Volt foxtrott, de ebbe a tangón és valson, azaz keringön kivül minden belefért.
Azonkivül minden második tánc gammal-tánc, öregtánc volt. Azaz hambo, schottis, pariser polka, stb.
Mint ujdonságot ezt nagyon élveztük, de az asszony nagyon piszkált hogy mikor európai számot játszanak, kérjek fel egy svéd nöt.
Nem kellett nagy biztatás, elindultam.
Annak rendje-módja szerint felkértem a nénit:-) és illedelmesen, szalonképesen, betartva ha nem is a 3 lépés de az egy lépés távolságot, tehát a tisztességes távközt, elkezdtünk táncolni.
Itt nem fogja szó érni a ház elejét:-)
Igenám, de egy pár lépés után kezdem érezni hogy a néni (25-30 év körüli) elkezd erösen ölelni, huz maga fele. Kicsit zavarba jöttem de gondoltam ez csak véletlen és hösiesen ellenálltam:-)
De a vonzás csak nem szünt meg. Körülnéztem és minden pár összevolt simulva.
Akkor kezdtem én is engedni, ugyhogy aztán szorosan összesimulva táncoltunk.
Azt persze nem kell mondanom hogy a viz ömlött rólam. Nem csak a szoros testi közelségtöl bár annak is volt hatása, hanem mikor az asszonytársra gondoltam: Te Atyauristen, mit fogok én a pofámra kapni, hogy fogom én ezt kimagyarázni?
Na azért csak kimagyaráztam:-)
De ha én azt hittem hogy ez a simulás az én deli termetemnek és karakteres képemnek szólt, akkor nagyon tévedtem.
Ugyanis ez a táncstilus erre a környékre, a nyugati tengerpartra jellemzö.
Kind mot kind/ Arc arc ellen/arc arc felé.
Az arcukat összedugják hagyomány szerint mert igy egy rosz táncos is, akinek nincs ütemérzéke, könnyebben tudja követni a tánc ritmusát.
Hát ezzel most be is fejezem, ha esetleg érdekel valakit akkor folytatom.
Nagyon sok kis apró eset megtörtént ami teljesen ismeretlen volt egy európai embernek.
Nektek is jó táncolást!

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-15 19:42   
2004-03-15 19:29, bobe:
-
Halló Bobe! Most ide menekültél?
De ez még csak legfeljebb 7 pont, 3-on még kell gondolkodnod, mert ez igy nem érvényes a "brüsszeli füzetben"!

Ez csak hizelgés akart lenni, mert Te lehetsz csapatom megmentöje! De erröl máshol irok!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-15 19:29   
Elöször is: a dinamit atyja Nobel ur aki vagyonat a tudomanynak hagyomanyozta. Azt hiszem a vilagon ez a legkivalobb elismeres egy tudosnak hogy Nobeldijat kapjon. Aztan van ugye a Volvo no meg a Saab gepkocsik . Itt szabadalmaztattak abiztonsagi övet ami ma elengedhetetlen kelleke a szemelygepkocsiknak.
Mit szoltok az IKEA-hoz? Azt hiszem eleg sokorszagban van uzlet ahova erdemes elmenni es megkostolni a svedeteleket mert nehanyat szolgalnak fel az IKEA ettermeiben legalabbis Magyarorszagon.
Emlitsuk talan meg meg a tetrapackot ami forradalmasitotta a csomagolast: tejet, bort, vodkat es kulönbözö uditöket .
Finnorszagot a tavak orszaganak nevezik de Svedorszagban is 40 000 to van kisebb nagyobb. Ket legnagyobb tava :Vännern es Vättern.
http://stockholm.hungary.org/
ezen az oldalon eleg sokat megtudhattok a svedtörtenelemröl es a svedszokasokrol nagyon szep Stockholmrol( Istokhalom) a bemutato.

Mara ennyi majd ha eszembe jutnak meg dolgok irogatok ide .

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 12:11   
Tíz (vagy még több) dolog Svédországról - ismerjük meg, hol élnek a MON-osok. Tíz dolog lakhelyükről, országokról, nemzetekről.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó