2019. július 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Árak, költségek, szolgáltatások USA-ban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 anonimhungary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 22:03   
1 US gallon = 3.7854118 liter
1 Us dollár = 199 ft
Nálunk Magyarországon 1 liter benzin kb.270 ft körül van.
Ha ezt látjátok, talán kicsit jobban álltok hozzá a benzinár emelésekhez.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 00:26   
2004-12-10 22:02, rigojanos:
-
Tenyleg meg lehet ezeket hazilag csinalni, sot a Home Depot-bol meg szerszamokat is lehet kolcsonozni hozza, meg egy kicsit meg is edzenek ott a szakemberek, ha van kerdesed ezugyben.

Mit tanultál olyan modon, van rola fényképed? Én sose kérdeztem eddig semmit, amit néha nézek az a berendezö TV müsor, ott szerintem sok jo tippet adnak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 00:17   
2004-12-10 21:53, houstontx:
-
A 100 éves hardwood floorhoz a házunkban nem nyulunk. Amit tudunk, megcsinálunk magunk, amit szakszerüen szeretnénk, csináltatjuk. A csempe a Recyclerböl 500 darab 6 x6 inch-es volt $ 150.-, a Home Depot tudtommal darabját árulja $ 1.69-ért. Amit megsporoltam a csempén, elköltöttük a kamerára.

A karácsonyi ajándékomat megkaptam korábban és most tanulgatom:

Ma készültek:

Elsö képem:

Nálunk ma 81 F (27 Celsius) van.

A profeel.com-nál a PowerShot Canon S500 Digital Elph 5.0 megapixeles camera $ 322.88 volt, no Tax, free shipping. Most néztem meg, azota emelkedett az ára: http://www.profeel.com/powershots500.htm Price: $334.80. Csak 32MB memory jött vele igy az Ebaynél vettem egy 256MB-eset $ 20.50.-ért.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-10 22:02   
2004-12-10 21:53, houstontx:
-
en a parkettazast es a csempezest magam csinalom

Tenyleg meg lehet ezeket hazilag csinalni, sot a Home Depot-bol meg szerszamokat is lehet kolcsonozni hozza, meg egy kicsit meg is edzenek ott a szakemberek, ha van kerdesed ezugyben.

Tenyleg az itt a gond, hogy a munkadij maga nagyon draga, ami Magyarorszagon viszont nem az. Ettol kerul szinte nevetsegesen sokba a legtobb szolgaltatas itt.

Sot sok szerelo pl ugy jon ki, hogy alapvetoen 2 orat szamlaz bizonyos munkakert.

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-10 21:53   
en a parkettazast es a csempezest magam csinalom, ugy vagyok vele minek fizessek ki tobb ezer dollart valakinek ha magam is meg tudom csinalni...a legolcsobban $1.97/sqft-ert csinaltak volna a parkettat...a csempet meg sem kerdeztem.....

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-10 21:00   
2004-12-08 16:09, houstontx:
-
Van akinek jo, van akinek rossz. Kinek mi a velemenye?
-
Van aki ügyesen és olcson meg tudja oldani. Csempéket privát Recycler hirdetésböl, http://www.recycler.com, tapétát az Ebay-röl, contractort Pennysaver hirdetésböl.

http://ourworld.cs.com/Forumsmemoiren/felsofurdo.htm

Elnézést, de nincs idöm a MON-ra, megyek tovább festeni fel az emeletre!

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 16:09   
Dollar arfolyam eses es ennek hatasa a gazdasagra, arakra stb. Van akinek jo, van akinek rossz. Kinek mi a velemenye?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 18:17   
Érdekes hogy vannak bizonyos helyek ahol nehezen él meg egy étterem. Tegnap mikor kérdeztem lányomat jelenlegi kinai étterem ajánlatok miatt, mesélte hogy iskolatársa már volt az uj japánban, ami a kinai helyett nyilt, ahol elötte a Harvest Buffett volt, s ami elött egy másik amerikai büffé étterem szintén hamar becsukott!

Szerinte tul nagy a konkurrencia föleg kinai éttermeknél. Érdekes hogy nincs egyetlenegy Thai a mi városunkban, ahhoz a szomszédba kell menni.

Kérdzete azt is, hallottam-e az uj Mall-rol Cucamongában? Mondtam még a biroságon is emlegették a Victora Gardens Mall-t, de nem megyek amig tömeg van, visszagondolni is rossz az élményeinkre mikor a Mills Mall nyilt s a freeway kijárattol már kocsi tolakodás volt! Ö is azt mondta hogy majd karácsony után megy megnézni, ö is utálja a tömegeket, nyilt ott egy kedvenc étterme, amiatt fog menni.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-27 20:11   
A közeli szupermarket eheti reklámlistájáról megtudtam, hogy egy APEX márkájú, 27 inches, lapos képernyős, távirányitós szines Tv-t már 199 dollárért vehetek ott, de csak jövő kedd estig.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 20:43   
Here are the most expensive states for auto insurance:

1. District of Columbia
2. New Jersey
3. Massachusetts
4. New York
5. Connecticut
6. Delaware
7. Nevada
8. Rhode Island
9. Louisiana
10. Arizona

Ugy látszik amiota megvolt a car insurance reform (elsönek az AAA engedte le, ahol mi vagyunk), nem vagyunk az elsö 10 között!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 18:14   
Orlando, Florida benzin: 1.96, de már 1.99-ért is láttam.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 05:35   
2004-10-22 02:49, ibolyka1:
-
Ibolya,

ma mikor arra mentem, még mindig $ 2.29 volt nálunk a benzin. Sajnos itt nem igen van más a környékemen mint az auto, a pár buszjárat nem oda visz, ahova kellene.

Még a Metrolinkel ami bevisz Los Angelesbe is ugy vagyunk, hogy amerre megy, mi nem igen járunk, igy csak érdekességböl használtuk kétszer, egyszer a Jewelry Districbe mentünk be, egyszer pedig Hollywoodba turista sweat shirtöt venni mostoha apámnak Baselban, akinek az volt az ohaja. A mi környékünkön csak t-shirtöket árulnak Los Angeles vagy California feliratokkal.

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 02:49   
Hello Mindenki! Ma tankoltunk itt New Yorkban $2.39/gl-$2.46/gl.A bus vagy a subway $2 egy menet az sem olcso. Ibolya

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 03:07   
2004-10-20 21:52, kaytee:
-
Mivel itt a demokratáknak köszönhetjük a magas benzin árat, nem hinném, hogy ez irányitaná itt a szavazatokat.

Ma többször láttam Schwarzenegger hirdetést a propositionok miatt (68,70), eddig csak emlegették, most öt is beszéltetik.

http://www.voterguide.ss.ca.gov/propositions/propositions.htm

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 21:52   
Nálunk még nincs 2 dollár a benzin gallonja, de ez "Battleground" állam ugyebár... ha a drága benzin miatt nagyon bepipulnak az emberek, esetleg kiszavazzák a kormányzónk fivérét a Fehér Házból.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 21:19   
2004-10-13 18:23, kaytee:
-
Ma csoda jo lenne egy SUV mert az én kocsimmal nehéz volt a flooded utcákon átkelni, s hamarosan mehetek vissza a biroságra s izgulhatok megin hogy odaérek-e! Szerencsére viszont holnapra állitolag eláll a heves esö!

Tegnap a benzin $ 2.29 volt mikor tankoltam, elötte valo nap viszont $ 2.33! Még jo hogy akkor volt fogyoban mikor esett az ára. 15 gallonnál számit.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 17:24   
2004-10-13 18:23, kaytee:
-
Mikor governor Davis az autoadot is emelte, kirugták! Azt visszacsavarta Schwarzenegger rögtön, a benzin adot még sajnos nem.

Ami a SUV kritikát illeti, arrol már irtam a multban is, a mai pici ázsiai kocsiban hogy rakodsz el ha több gyereked van s kirándulni akarsz menni? Emlékszem hogy Mauiban is mindig átcseréltem a kis kocsit nagyobbra mert még ha ketten mentünk akkor sem fértek el kofferjeink egy olyan pici kocsiba hogy a nyaralo lakásba elszállithassuk. A kis ázsiai kocsi megfelel egy házaspárnak hétköznap, de családdal, több gyerekkel olyan mint egy konzervdoboz. Ha magasabb vagy a lábaidat se tudod kinyujtani az állad alá kell tenned!

http://munn4assembly.org/taxes.html

Gasoline taxes provide a good example of how multiple levies and fees have been imposed on our everyday products and transactions. Currently, we pay per-gallon gasoline taxes of 18 cents to the federal government and 18.4 cents to the state plus a state oil spill fee of 0.095 cents, a state underground storage fee of 1.2 cents, and a sales tax of at least 7.25 percent on the total purchase price. So when gas costs $1.50 per gallon, the government share adds up to at least 48.6 cents, which is nearly one-third of the total price. Levying the sales tax on the entire purchase price also leads to charging a tax on the other state and federal per-gallon taxes, which brings the government an additional 2.7 cents per gallon.
More taxes that add to the final cost of gasoline are collected on the profits and purchases of producers, refiners, wholesalers, and retail suppliers who bring oil from the ground to the pump. In addition, a portion of the wages paid to all employees along this chain is also paid in taxes. With all of these added costs, it seems that government, rather than free enterprise, is the real profiteer in the oil business.
An unsettling catch 22 of the Democrat approach to taxes is that it requires the state to collect more money for assistance programs to help people who then need two jobs to pay their taxes. Overall, many of us will pay nearly half of our income in taxes of one sort or another every year. I was once scolded by Lois Wolk, my Democrat opponent in this election, about how Americans are undertaxed. This is a basic philosophy with which I strongly disagree."

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 18:23   
Én is igy emlékszem. De azért akkor se kéne ennyibe kerülnie a benzinnek. Viszont soha többé nem lesz olcsó szerintem.
Gondolkoztam, mekkora bajban lehetnek, akik már azt is alig tudták megengedni maguknak, hogy SUVt vegyenek, de megtették. Most aztán itathatják.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 16:58   
2004-10-13 16:34, kaytee:
-
Utánam kell nézni a weben, de ugy emlékszem mi itt Kaliforniában a legmagasabb benzinárat a demokratáknak köszönhetjük, még Davis idejéböl származik, mert valami extra adot mérnek rá.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 16:34   
Nálunk, Floridában még "csak" 1.97/gallon.
Ez is sok. Az a baj, hogy a nyersolaj világpiaci árát spekulánsok nagyon felnyomták az utóbbi időben. Annakidején azt olvastam valahol, hogy a választásokra a szaudik bizonyitani fogják Bush hüségüket azzal, hogy elárasztják a piacot olajjal, ami majd hirtelen leviszi az itteni benzinárakat is. Két napja egy szaudi olajügyi illetékes nyilatkozott a TVben és azt mondta, nem volna szabad ilyen magasnak lenni az áraknak... mert ők fokozták a kitermelést.
Nem politizálni akarok, de azt hiszem, és ez csak privát vélemény, hogy nagyon nagy pénzek, belföldi és nemzetközi, forognak a tőzsdén, pro és kontra Bush ... és ez befolyásolja most az árakat.
A többi magyarázat mind sántit, mert a tényezők, amikkel magyarázzák az olaj hordónkénti árának ugrását, már fennálltak korábban is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 22:05   
Ma délben sokkot kaptam mikor tankolni kellett mennem déli szünetben hazafelé, a benzin most a legolcsobb benzinkutnál $ 2.32 volt!

Ezentul viszek magammal szendvicset hütödobozban és ott ebédelek a parkolo helyen, nem jövök haza déli szünetben.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 21:00   
2004-09-16 20:00, kaytee:
-
A 80-as években mikor elöször voltam, rossz volt a koszt az igaz, de az én europai izlésemmel nézve volt. Az ingyen pizza és az ingyen shrimp cocktail jo volt, azt nem tudták elrontani, s a free drinkek is. Akkor olyanokkal vonzották a játszokat.

A 90-es években mikor másodszor voltam, csoda jokat ettünk az Excalibur éttermében (lányom nokedli köritést, én zsemle gombocot), a Mirageban és a San Remoban. Akkor már nem volt olcso és nem sok volt ingyen, de olcsobb volt mint itt nálunk. A Hacienda hotelban a reggelinél kaptunk buy one get one free coupont, ha jol emlékszem négyünknek volt $ 32.- a reggeli ugy. Mivel esküvö volt, akkor se mentünk ki pékhez és olcsobb kávéért.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 20:00   
Vegas már rég nem olcsó, de szerintem megéri ar árát. A nagy theme szállodákban nincs az a "sleazy" kvalitás, mint amiről Vegas korábban ismert volt.
És persze egy szülinap, meg romantikus fiatalok, nem alkalmas a takarékosságra...
Én mindig úgy éreztem Vegasban, hogy maximálisan megkaptam a pénzem ellenértékét.
Ez ugyan csak kaszinózás nélkül lehetséges. Vagy ha nyerünk, de abban nemigen hiszek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 17:06   
2004-09-16 16:46, rigojanos:
-
Hat lehet am ott peksutit is venni meg egy kavet melle nehany dollarert.
-
Persze hogy lehet, de lányom születésnapját ünnepelték a Mandalay Bay hotelben, s akkor az ember nem megy ki pékhez hanem a hotelban reggelizik. Mindketten mondták, az Aladdinban a tavasszal jobb volt a service mikor David szülinapját ünnepelték ott. Mindenesetre Las Vegas már nem olyan olcso, mint volt valaha.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 16:46   
2004-09-16 16:42, andi_usa:
-
Lányomék mondták, hogy a reggeli kettöjüknek $ 40.- volt!

Hat lehet am ott peksutit is venni meg egy kavet melle nehany dollarert.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 16:42   
Tegnap hazafelé Las Vegasbol bejöttek lányomék, mondták nagy csalodás volt a Mandalay Bay! Az elöre megrendelt suite nem volt kész, csak 5-re igy mérgelödtek emiatt. Ahogy mondták, az árak felmentek, egy sör $ 6.-, egy cocktail $ 10.-! Mondtam hol vannak azok az idök a 80-as évekböl amikor elöször voltam Las Vegasban s ingyen adtak ilyesmit? Akkor Las Vegas arrol volt hires hogy a hotelok adtak a packageben vacsorát is, show jegyeket is! Lányomék mondták, hogy a reggeli kettöjüknek $ 40.- volt!

Tegnap megnéztem a Maria Shriver interviewt Roy-al, emlékszem amikor német turistáim panaszkodtak, hogy a show jegy $ 85.- lett volna fejenként, Pár éve volt, erre lemondtak rola! Csodás a mai orvostudomány, hogy meg tudták menteni a tigrise erös fogai után!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 19:17   
2004-09-09 20:42, kaytee:
-
Megnéztem, nekem 7.2 miles (11.5873 km) a Sam's Club innen. Nálunk föleg férjem megy, ott veszi meg nagy zacskoval a macska eledelt s a macska konzerveket is. WalMart van pár éve városkánkban de nem zavar, mert minden supermarket obébb van azon a forgalmas üzleti utcán.

Egy kis shopping centerben van a Big Lots a Stater Bros.-al de azok nem zavarják egymást. Van Albertsons, Ralphs és Vons is a Foothillen, kedvencem a Stater Brothers.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 18:25   
Utánaérdeklődtem a "húsdúsitónak" a Publix supermarketünk hentesénél. Azt mondta, csak viz. Megnyugodtam. Már féltem, hogy klór, meg só, meg ???.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 20:42   
Nekem minimum 3o km-t kell furikáznom a Super Targetig, de havonta egyszer meg szoktam tenni az utat.
A közelünkben múlt hónapban nyitottak egy WalMartot. Kényelmes, hogy van, de nagyon nem örülök neki. Csak az a jó, hogy az Avatar, a builderünk, nem engedte, hogy az épület homlokzata olyan randa legyen, mint általában. Igy legalább jól néz ki kivülről. Kiváló két szupermarketünk közül egy biztos belehal a WalMarttal való versenybe ... és a sok aranyos kis bolt is be fog zárni. A WalMart könyörtelen, mindenkinek alávág árban.
De: a húsárujuk, ami nagyon szép és friss mindig, a legtöbbször "enhanced by 12% solution"--- hogy ez a "dúsitás" csak viz, vagy még valami más is van benne, nem tudom. 12 százalékkal kevesebb húsért pedig nem olcsóbb, mint másutt, csak úgy néz ki a sok figyelmetlen embernek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 19:18   
2004-09-09 17:35, kaytee:
-
A Super Targetet nem ismerem, amiota elköltözött a Target a közelböl a Mallhoz, nem igen járok oda sem. Nálunk a Sam Clubnál olcsobb a benzin, de oda ki is ritkán járok, a Crown Victoria kevesebbet fogyaszt mint a Buick, igy ritkábban kell tankolnom, jelenleg nem is tudom mennyi itt a benzin ára, de több mint Nálatok.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó