2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Árak, költségek, szolgáltatások USA-ban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 18:54   
2004-09-09 18:38, kaytee:
-
Már csak az hiányzik, hogy az Iván is itt szelje át a félszigetet.
-
Hidd el , hogy egyutt erzek veled !! Sajnos , vasarnapra igerik ... Grenadaban kitett magaert ... allitolag vasarnap er Floridaba ... Bar ne lenne igaz !!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 18:38   
Férjem, aki nagyon ért a meteorológiához (is), azt mondja, Iván egykönnyen rettegett lesz. Ahogy most számitható az útja, megint Punta Gordánál fog becsapni és a mi megyénken átfújni a keleti part felé vagy észak-keletre. Ahol lakunk, az pontosan a Charley és a Frances X alakú floridai pusztitó útjának a kereszteződésében van. De tényleg pontosan. Már csak az hiányzik, hogy az Iván is itt szelje át a félszigetet.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 18:20   
2004-09-09 17:35, kaytee:
- a következő hurrikánig majdnem minden rendben üzemel.
-
Allitolag Ivan is kozeledik ...

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 17:35   
Tegnap a Super Targetban megszámoltam, hányféle pulykamelle-felvágottat árulnak a delikatessz pultnál: 14 féle volt, árban 2.99/lb.-7.99/lb.
Voltak még pulykamelle felvágottak az előrecsomagoltak között is, de azok megszámolására már nem vesztegettem az időt.
Orlandoban és környékén, a következő hurrikánig majdnem minden rendben üzemel.
Benzin volt az összes kútnál. Én 1.639-ért vettem gallonját a Costconál, mint klubtag. Az ár másutt 1.739 volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 17:51   
2004-09-01 16:30, kaytee:
-
Mi sem tapasztaltunk eddig soha olyasmit, Las Vegasba mindig elöre meg lett rendelve a szoba, csak mikor San Franciscoba mentünk a 80-as években, akkor kerestünk a AAA könyv segitségével és ajánlásokkal szobákat helyben. A többi német turista szintén azt tette csak a keletnémetek akartak "okosabbak" lenni.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 16:30   
Ha nekem "gyanús" egy szálloda, mindig megkérem, hadd nézzem meg a szobát, mielőtt kiveszem. Több évtized alatt Amerikában csak egyszer nem engedték. Ki is mentünk azonnal. Volt, hogy nem tetszett, amit láttunk, onnét is továbbálltunk, de rendszerint minden jól végződik.
Ami túl olcsó és látszólag ok nélkül, azt el szoktam kerülni... és azt a motelt is, ahol curryszagot érzek a recepción. Mert ha beszivárog a szobámba, nem tudok aludni, annyira utálom.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 10:45   
2004-08-31 16:23, kaytee:
-
Mikor férjemmel elöször voltam Las Vegasban, a város rendezett busz utat, a busz, a Rivieraban 3 éjszaka, naponta reggeli és vacsora, 1 show kettönek $ 100.- volt, december elején volt az ut. 1982 körül lehetett.

Mikor a 90-es években másodszor voltam, $ 69.- volt hétvégén a szoba a Hacienda-ban amit azota felrobbantottak hogy mást épitsenek oda, az Excalibur mellett volt és volt köztük akkor még egy üres telek is. A Hacienda is szép hotel volt, uj, vizesésekkel benne, (Mexican style) de nem annyira elegáns mint a Mirage ahol akkor az esküvöi ebédre mentünk. Van akinek fontos a luxus szoba, van akinek nem, szerintem minden hotelba lehet menni ebédelni vagy vacsorázni vagy egy showra, azt tettük a Haciendabol, ott csak egy reggelit fogyasztottunk.

Mi mikor elöször voltunk busszal mentünk be Downtownba körbe nézni. Külömben pedig a hotelbol gyalogoltuk végig a stripet és megnéztünk minden hotelt. Abban az idöben Downtown sok ingyen coupont osztogattak, free cocktail, free call home, free pizza, free shrimp cocktail, csak játszál náluk.

Viszont voltak turistáim, eleve keletnémetek, a fiu a mamával, akik jobban akartak sporolni, felszedtek valahol egy olcso hirdetö ujságot s downtown néztek szobát, mikor fizettek s felmentek a szobájukba egy cockroach szaladt el, mondta a szönyeg is kopott volt igy menekültek s inkább az autoban aludtak! Nem volt akkor biztos hogy az árat vissza kapják a kredit kártyárol, de nem számolt nekik a hotelos, elöbb más szobát ajánlott, de nem hittek annak a tisztaságában sem!

De azért micsoda külömbség hogy az a Newport Beach/Balboa Island Inn szoba többe került mint a Mandalay Bayben egy suite!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 16:23   
Andi, utolsó vegasi utunkon mi is a Mandalay Bayben szálltunk meg. Akkor én is közvetlenül a szállodával intéztem a foglalást. Már szintén rég észrevettem, amit irtál. Ezért, ha lehet mindig körülguglizok mindent, és addig nem foglalok semmit, amig nem győződtem meg róla, hogy a legjobb árat kaptam.
Amikor mi voltunk, a Mandalay, ami szerintem csodaszép, 99 dollárt kért éjszakánként. Ez Vegasban viszonylag drága, de ezért a hotelért egyáltalán nem. Amit csináltunk a költségcsökkentés érdekében, hogy az első két éjszakára az egyik belvárosi "Station" hotelbe mentünk (mi a Main Street Station-be), az akkor csak 2o dollár volt. De amikor az ember este 1o--kor érkezik meg, mint mi, ennél jobb megoldás nem kinálkozik. Vegas belvárosában van egy nagyon klassz néznivaló, a Fremont Street Experience, lézershow-val, miközben hüsitő vizsugarakat spriccelnek a közönségre... ezt bámultuk másnap fél nap, meg elmentünk a környéken sivatagi kirándulásra. Kész veszteség lett volna ez alatt az idő alatt is a drága helyen "lakni".
Az olcsó szálloda is aranytiszta volt, és minden nagyszerü benne, csak éppen nem volt látványosságok központjában,a Strip-en.
Legközelebb, az utolsó éjszakát is igy fogom intézni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 00:01   
Las Vegas: ismét stimmelt a tip amit egy ismeröstöl kaptam, direkt a hotel olcsobb árakat ad.

Lányomék születésnapjára Las Vegasba mennek, kérte nézzem meg online az MGM-et és a Mandalay Bay-t, de a suite-eket. Mondtam nem tetszettek nekem az MGM-ben a vad lila szofák, habár szép suitek voltak, pl. a Spa és a Hollywood suite. Sok kép van mindenröl online.

Végül a Mandalay Bay-t hivta fel, kikérdezte a kisasszonyt a szobákrol és végül kapott egy jo ajánlatot ha rögtön fizetjük credit card-al, amugy $ 199.- és $ 204.- lett volna a hétfö s a keddi szoba ár, igy hogy nem lehet lemondani de rögtön beszedik a pénzt $ 159.- naponta. Ezek nem is komplikálták a dolgokat elfogadták az én kártyámat ugy hogy nem is beszéltek velem és nem is tudták hogy ott ülök lányom mellett.
http://www.mandalaybay.com/landing/promotion.jsp?page=itr - google

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 01:59   
2004-08-16 22:19, andi_usa:
-

Lam, a demokrataknak ez sem jo ! Szidjak eleget az elnokot emiatt is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 22:19   
Férjem mesélte ma hogy elöször nem fizetett a gyogyszeréért. Mondta neki a patikus, köszönheti President Bush-nak!

Eddig mindig $ 10.- volt amit neki hozzá kellett fizetnie dacára a biztositojának amint mint nyugdijas kap.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 23:43   
USA legdrágább városai:

http://compuserve.homestore.com/homefinance/mortgages/mostleastexpensive.asp?

No. 1: New York, New York—217.1
No. 2: Jersey City, New Jersey—182.8
No. 3: San Francisco, California—169.8
No. 4: Stamford, Connecticut—163.2
No. 5: Honolulu, Hawaii—155.64

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 23:08   
2004-08-12 21:14, kaytee:
-
Lányom a nagy adag lasagnét tudná reggel-délben-este enni, sokszor tette is! Hamarosan be kell terveznem a készitését.

Annak a receptjét is kérte ahogy én készitem, nem szereti az amerikai verziot ricotta-val. Még mindig szereti a nokedlit is pörköltel vagy paprikás csirkével, de nem annyira mint a lasagnét, ujabban a spenot is az amit kér mindig, rendszerint bundás kenyérrel.

Az a recept sorozat leirása is vár rám, kedvencei: turos csuzsa, káposztás tészta, lasagne, spenot, rántott padlizsán sajt szosszal, nokedli, pörkölt, smarrni. Minden, ahogy én készitem.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 23:01   
Kaytee,

a AAA tagsági kártyával is kapunk itt olcsobban ilyen belépö jegyeket, Nálatok nem?

Ügyes vagy, hogy találtám más lehetöséget!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 21:27   
Hogy egyes helyek milyen ravaszak!
Elmentünk a Seaworld c. tengeri akvárium + szórakoztató park ++++ -ba. Szenzációs. Nekem és férjemnek egész évre szóló belépőnk van. Ezek ingyen parkolásra is jogositanak, ami egyébként 8 dollárba kerül.
A fiamnak kellett csak belépőt venni, ami 53.95 dollár plusz ÁFA, de tudtam, hogy valahol az interneten biztos találok egy olyan kupont, amivel olcsóbb lesz.
5 dollárosról tudtam, hogy van, azt nyomtattuk ki és használtuk fel múltkor valakinek.
Most viszont kigugliztam, hogy akinek Southwest Airlines-tól van frequent flyer kulbtagsága (ingyenes), az 2o%-kal olcsóbban kapja a belépőjegyet.
Nosza, rögtön belépett a fiam interneten a klubba, kapott egy számot, azzal mentünk Seaworld-be és szó nélkül el is fogadták. Spóroltunk 2o%-ot, de ezt a Southwest dolgot sehol nem reklámozzák ott.
Viszont aktiv szolgálatot töltő katonáknak ingyenes volt a belépő.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 21:14   
2004-08-11 00:46, andi_usa:
Azt kérte fiam, hogy reggelire-ebédre-vacsorára paprikáscsirkét ehessen
Ebből persze nem lett semmi, de nem rajtam múlott egészen, csak annyiban, hogy mást tálaltam fel reggelire, tegnap meg elmentünk SEAWORLD-be, és ott ettünk ebéd-vacsorakombinációt.
Probléma azért nincs, holnap 2 vendég érkezik 3 napra- a maradékot majd ők megeszik.
Egyikük kolombiai, a másikuk csilei, és imádják a magyar kosztot! Nokedli már nem jut nekik, azt befaltuk gyorsan. Majd főzök olasz orzó tésztát, amiből egy font súlyú (kb. 45 deka) 89 centbe került.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-11 00:46   
2004-08-10 19:34, kaytee:
-
3 és 1/2 kg. csirke, ebből egy egész (feje , lába nélkül) bontott csirke, és külön tálcákon 6-6 db. felső, ill. alsó comb.
-
Hány vendéget hivtál meg erre a mennyiségre?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 21:33   
Kaytee, latom a csaladod is paprikascsirke kedvelo. Az enyemek mindeg azt rendelik nokkedlival es tejfeles uborkasalataval, amikor itthon vannak Vagy fasirtot!!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 21:05   
Tegnap csak lányomnak mentem a Trader Joe'sba vásárolni, 1 gallon 2% tej, egy gázositott light whipping cream, 1 zacsko sun dried Roma tomatoes, 1 darab füstölt Gouda, 1 kis tálca California spicy roll Sushi, 1 csomag Rolled chicken tacos, 1 csomag mini carrot cakes, 4 nagy üveg Arizona Plum-Green tea Ice tea, 4 can Tuna cat food, 1 csomag Pesto Tortellini, 1 Chocolate Mousse torta és a pirositott napraforgo virág csokor. $ 42.61 volt.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 19:34   
Tegnap, a közkivánatra paprikáscsirke-nokedli összeállitáshoz vettem a következő hozzávalókat:
3 és 1/2 kg. csirke, ebből egy egész (feje , lába nélkül) bontott csirke, és külön tálcákon 6-6 db. felső, ill. alsó comb.
Vettem egy .45L-es tejfelt és egy közel 1kg.-os zacskó lisztet.
Semmi nem volt leértékelve, nem volt időm keresgélni, hogy hol lenne olcsóbb valami.
Fizettem 16 és fél dollárt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 08:42   
Kaytee,

olyan magas felhökarcoloban sose laktam, de elég magas volt az Internationale Studentenheim Bécsben ahol elég magasan volt a szobám. Nekem mindig az volt az álmom, hogy viz közelében lakhassak de eddig az itteni az above ground poolal amit én magam vettem (férjem nem akart poolt) került a legközelebb ehhez az álmomhoz.

Nyaralásaimnál viszont ha lehetett mindig beachnél volt a hotel. Beleszerettem Costa Smeraldaba is és Korfuba, mindkét helyen éltem volna a szép zöld tenger partján.

Lányom nekem azt igérte, vesz nekem egy condot Mauiban és élhetek ott majd nyugdijas koromban. Mi spontán beleszerettünk Mauiba és ott akartunk élni lányommal! Férjem azért nem, mert ö ragaszkodik ehhez a házhoz.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 08:31   
2004-08-06 17:36, kaytee:
-
Itt vannak a 4-6 ezer dollárosok. A bér nem havonta, hanem naponta értendő.
-
Tünödtem hogy vajjon Schwarzeneggerék ilyet bérelnek vagy vett Arnold ott valamit? Tudom hogy ö is jár oda, olvastam rola. A Planet Hollywoodban Lahainaban ettem egy alkalommal almásrétest à la Mama Schwarzenegger és ott logott Arnold fényképe a falon a megnyitásrol.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 08:22   
2004-08-06 17:41, kaytee:
-
Én sem golfozom és mégis kedvencem a Grand Champions Villas Waileaban, egy golf pálya van körben és azért csendes. Amelett persze mindenütt szép ápolt zöld fü, a szorgalmas ázsiai kertészek gondozzák. Egyetlen egyszer ébredtem kerti munka miatt fel, olloval vágták a nyitott zsalu ablak alatt a virágot. Legjobban a plumeria fákat irigylem, amik ott nönek a kertben! Nedvesebb a levegö és egyenletesebb a klima.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 04:51   
Lányomék condoja: ad egy vissza kellett neki adni a pool kulcsot a nönek aki kölcsön adta amig én vigyáztam a condora, ad kettö a másik nö csak ma péntektöl elérhetö aki adna netán neki egy másikat, ad három és föpont, a pool contaminated és ugy is le van zárva! Ilyet sem hallottam még eddig poolnál, itt a szomszédban ez sose fordult elö amig jártunk át! Persze itthon se volt soha semmi baj a sajátunkal hisz mindig kezeltük!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 01:03   
Ma voltam tankolni és elöször láttam $ 2.- alatti árat az olcso benzinkutunknál, persze sorba kellett kicsit állni, $ 1.96 volt gallonja!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 19:30   
2004-08-06 18:55, rigojanos:
A fo haloszoba elrendezesebol itelve baratsagtalan hazasparoknak ajanljak

vagy két nagyon barátságosnak

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 18:55   
2004-08-06 17:41, kaytee:
-
http://www.fabulous-homes.com/avalon/
Ez különösen azért tetszik, mert ugyanolyan gránitpult van a konyhában, mint nálam!!!
El birom magam képzelni ebben a Maui házban, pedig nem is golfozom.

-

A fo haloszoba elrendezesebol itelve baratsagtalan hazasparoknak ajanljak

Nagyon tetszik a feszitett viztukru medence.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 18:43   
Kaytee,

nekem Wailea a kedvencem. Margrit barátnömnek volt egy ismeröse aki Kapaluaban ment nyaralni és nem tetszett neki emiatt Maui!

Lányommal néztük meg egyszer kocsival az összes beachet azon az oldalon felfelé, a sziget felsö végéig. A feketével meghuzott csik a térképen az ut amiket vezettem Mauin. http://ourworld.cs.com/dreamislandmaui/mauimaplg.jpg Volt olyan beach ahol lányom ki sem akart szállni, ugy tuszkoltam, ha már itt vagyunk..

Férjem vezetett mikor délre mentünk egész a La Perouse Bay-ig (oda buvárkodni mennek), sajnáltam az autot borzalmas volt s azt hiszem nincs is megengedve http://ourworld.cs.com/dreamislandmaui/laperouse.jpg A hires Big Beach Wailea mellett, Makenában van http://ourworld.cs.com/dreamislandmaui/bigbch.jpg. A Maluaka Beach a kedvencem, Wailea és Makena között. . Ott volt akkor még egy kis elado telek amiröl álmodoztam.

Mi Kiheiben nyaraltunk elöször, de akkor nem volt más a More Hawaii for less utazási irodának. De akkor olvastam a Fodor utazási tippek könyvében (könyvtárbol hoztam ki mindent, videokat is ingyen) hogy az ember vagy Waileaban lakjon van lehetöleg legközelebb, igazat adtam neki mikor körülnéztünk elsö utunk alatt, hiszen mi is minden nap azokra a beachekre autoztunk el.

Kihei egy eleven kis városka tele üzletekkel (2 supermarket is van) condokkal, Waileaban van egy kis shopping center éttermekkel, üzletekkel de külömben csendes. Ezek után még háromszor voltam Waileaban.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 17:41   
http://www.fabulous-homes.com/avalon/
Ez különösen azért tetszik, mert ugyanolyan gránitpult van a konyhában, mint nálam!!!
El birom magam képzelni ebben a Maui házban, pedig nem is golfozom.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 17:36   
http://www.fabulous-homes.com/

Ha venni nem tudunk semmit Mauin, talán hosszabb távra bérelhetnénk.
Itt vannak a 4-6 ezer dollárosok. A bér nem havonta, hanem naponta értendő.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó