2018. október 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Fogalomtár
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-16 10:28   
A felelősség sokaknak felhős ég, de
a feleség csak igen ritkán felség!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 05:30   
2005-01-09 01:26, Mary:
-
Itt nem sziesztáznak a meleg Délkaliforniában, mert délben is jár a légkondicionálo. Amelett a meleg részeken élö emberek szervezete idomult már a klimához.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 01:26   
2005-01-09 00:24, andi_usa:
-
2005-01-09 00:15, Mary:
-
Szerinted nem befolyásolja a klima a mentalitást?
-

Nem. A klíma csak az életvitelt befolyásolja. Sem a politikát, sem a mentalitást , sem az agysejteket.

A klíma eldönti, hogyan töltöd el a napodat. Nem dönt a karakterröl.

Az eszkimó másképp tölti a napját, mint a kenyai. De ez nem mentalitás kérdése. Ettöl egyik sem lesz okosabb vagy butább. Csak sziesztáznak, engedelemmel.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 00:43   
Mi köze a klimanak a mentalitashoz?
Ki tud dolgozni +40 fokban?
ezert van a szieszta, itt csak 35 fok volt egyik nyaron es mar olvadt a nep a gyarban es a teljesitmeny nulla lett tehat a klimahoz alkalmazkodik az ember

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 00:24   
2005-01-09 00:15, Mary:
-
Szerinted nem befolyásolja a klima a mentalitást?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 00:15   
A déli "siesta" a déli európai országokban teljesen természetes dolog, a klíma is megköveteli.

A Svájc nem déli ország, inkább a síterületeiröl híres. Ezért nem talál ide.

Én szívesen vacsorázok éjfélkor, ha a hömérséklet lassan lement 35-röl 20 fokra (Celsius). Azelött amúgy sem tudtam volna.

A "Schwitzer" egészen más tál tészta. Nem mediterrán éghajlat.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 20:19   
2005-01-08 14:34, hunor:
-
Déli országokban Europában hosszu ebédszünetet tartanak és késön este mennek vacsorázni is ha hüvösebb van. Amit a Provenceben tapasztaltam, éjfélkor vacsorázni menni és teljes komplett menüt kapni szemrebbenés nélkül, elképzelhetetlen Németsvájcban!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 14:34   
Innen jutott eszembe: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1112&forum=71&481 , hogy mit is ertunk mentalitas alatt? Es miert ne lenne kulonbozoseg ugy altalaban?

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-12 00:46   
2004-07-11 19:35, hunor:
-
dinamikus gondolkodasmod.
-
Nekem erről Konrad Adenauer jut eszembe. Az öreg közismerten agyafúrt politikus, kiváló diplomata és nagyszerű beszédkészséggel, érveléstechnikával megáldott politikus volt. Amikor délután hirtelen az ellenkezőjét állította a parlamentben a délelőtt mondottakhoz képest, az egyik ellenzéki képviselő rámutatott a szó szoros értelmében ellentmondásra. Adenauer így válaszolt: "Még az ellenzék sem akadályozhat meg benne, hogy óráról órára bölcsebb legyek."

Más esetben felszólították, mondjon végre igazat. Válasza: "Uraim, melyik igazságot akarják hallani? Az egyetlent, a mait, az örököt, a valódit, az Önökét, az enyémet, melyiket?"

Hát, valahogy ezt értem a dinamikus gondolkodásmódon.

U.I.
További adalék az adenaueri diplomáciához:
Végül, amikor 80-valahány éves korában visszalépett a politikai pályáról, a Bundestagban ünnepélyes keretek között elbúcsúztatták. Köszönetét a következő szavakkal vezette be: Uraim, mindannyiuknak köszönöm az együttműködést, a sokéves támogatást. Egyeseknek jobban, másoknak kevésbé."
Németül ez frappánsabban hangzik: ... Manchen mehr, Manchen weniger.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-12 00:33   
2004-07-11 19:35, hunor:
-
Egyik irasomban irtam, ami vegul meg nem jelent meg a forumban: dinamikus gondolkodasmod. Mi ertettek Ti ezen?

A Csiki Kurjantoba szantad az irast, gombolom. Nem kell szegyelloskodni, mindenfele bekuldott levelet szivesen fogad a szerkesztoseg

De a dinamikus gondolkozasrol nekem a kulonbozo forrasbol, indittatasbol es kontextusban megjeleno informaciokra valo, azokat osszegezni es azokra objektivan es perspektivikusan rendszerezni tudo reakcio kepessege jut eszembe.

(Bar most ezt a mondatot elolvasvan a sajat dinamikus gondolkodasmodom letezeset is megkerdojelezem )

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-11 19:35   
Egyik irasomban irtam, ami vegul meg nem jelent meg a forumban: dinamikus gondolkodasmod. Mi ertettek Ti ezen? En a konkret szovegkornyezetben arra ertettem, hogy egy vita soran elhangzott ellenervek, valaszok, kialakult helyzet altal megvaltozo velemenyhez szukseges ez - nelkule csak kozolni lehet ugyanazt, de mast nem, igazi, kozvetlen beszedkapcsolat sem alakul ki akkor a resztvevok kozott. Persze, lehet eltero a meghatarozasa, amit en irtam most, az csak ama uzenet kontextusaban volt ertelmezheto.

Hunor

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 15:57   
ANYACSAVAR

Az előző évezredben műszaki aprócikk neve volt. Újabban 'nincs egy rongyom, te persze grasszálsz'értelemben használatos családon belüli erőszak.

MÉHRAJZÁS

Közismert nevén: kasmenés - lásd ott.

KASMENÉS

Lásd: méhrajzás.

HASONMÁS

1. A similis simili gaudet latin mondásból eredeztethető facsimile, későbbi formájában: fax.
2. Szerető.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 15:00   
2004-04-27 14:59, bobe:
-
Ahan. Es megnezzuk, hanyfele ertelmezeset adhatjuk ezeknek a dolgoknak.

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 14:59   
Ide olyasmiröl irunk amiröl fogalmunk sincs?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 14:55   
Regi otletem egy ilyen topik - fogalmakrol, azok magyarazata.

Hunor

Innen kezdodik:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=122&forum=28&21

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó