2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> FÓRUM
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 09:18   
Kedves Teddy,

pontososítok: nem az igazságról tanultam, hanem konfliktuskezelési technikákat és érdekegyeztetést. Mindezek azon az egyszerű feltételezésen alapulnak, hogy másnak joga van más véleményen lenni.

Ennek az alapállásnak kétségtelenül létezik olyan oldala is, hogy ne dugd bele az orrod mások dolgába. Ez azonban nem jelent érzéketlenséget. Veszélyhelyzetben óriási szolidaritás tapasztalható: lásd jelenlegi árvízkataszrófa önkéntes segítői akár két kézzel, akár pénzzel.

De engem is érdekel, hogy más hogy látja, mit tanult.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 09:15   
Sziasztok,

Teddy irod:"Érdekes lenne, ha mások is hozzászolnának ehhez és elmondanák, hogy ök mit tanultak az egyes országokban, ahol letelepedtek."

Ez akár mehetne a " Milyennek látnak mások bennünket? " kérdés alá is,amit Hunor kérdezett máshol.
* Az impulziv viselkedés
(megfontolás nélküli) igy viselkedünk és igy látnak minket mások és ezt tanultam,hogy helytelen.
Hideg fejjel,higgadtan gondolkozni tanácsosabb

* Meg azt is a határon túl hallottam és eléggé elterjedt,hogy a Magyarok természete
"gloomy"
(szótárból gloomy=mélabus,melankolikus,nyomasztó,lehangoló,
deprimáló,morozus,stb...)
Volt is a "szomoru vasárnap" c. dal amit 1933-ban irt Jávor László és zene Seress Rezsö amiböl a film készült amit emlitettem a filmek rovatban,
és van rola egy jó cikk angolul:
http://www.phespirit.info/gloomysunday/article_02.htm

Szóval azt tanultam,hogy a pohár 1/2-ig tele van avagy eredetiben:
"Glass always half full",ami persze ösztönkéli a pozitiv gondolkodást.

~~~~(Ekezet nelkul jobban megy !,BOCS)~~~~

* ...es nem utolso sorban masok kulonbsegeit ertekelni,
habar ezt mindig tudtam es ugy eltem miota az eszem tudom

Ismered Weöres Sándor-tol:A teljesség felé ?,
en azt szeretem olvasgatni,mert onnan mindig tanulok.
(Pl.:"Szállj le önmagad mélyére, mint egy kútba; s ahogy a határolt kút
mélyén megtalálod a határtalan talajvizet: változó egyéniséged alatt
megtalálod a változatlan létezést."

+ ez is:
"Egyenként vizsgáld át egyéniséged minden tartalmát és rendezgesd.
Figyeld meg szokásaidat: honnan erednek, mit művelnek, hova tartanak.
Bontsd szét egyéniségedet és minden tartalma idegenként fog
mutatkozni előtted.
Bontsd szét egyéniségedet és ne félj, hogy elszegényedsz: mert
helyébe-tódul a határtalan összefüggés gazdagsága.
Bontsd szét egyéniségedet és ne félj, hogy bármit is elveszítesz:
mert ha a mosdatlant kiutasítod, mosdottan a helyén találod.
Bontsd szét egyéniségedet és szabaddá válnak lelked végtelen
áramai, melyek nem benned vannak és nem kívüled, áthatnak mindenen.
Akin egyénisége uralkodik: ha előrejut, pöffeszkedővé, ha lemarad,
ronggyá válik." )

Vagy a Jon Kabat-Zinn konyve:"Wherever you go
there you are"

es stb.....

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 07:44   
Kedves Pompéry!
Érdekes, hogy Te az igazságról tanultál valamit Németországban. Az én 14 éves angliai tartózkodásom alatt azt tanultam, hogy ne törödjek a mások dolgával, vagyis mindennapi nyelven, ne dugjam az orrom a mások ügyeibe. Ez aztán azt eredményezte itt, Ausztráliában, hogy másoknak az a véleménye alakult ki rólam, hogy engem soha, semmi nem érdekel. Azt nem is sejtik, hogy mennyire nem így ál a helyzet!
Érdekes lenne, ha mások is hozzászolnának ehhez és elmondanák, hogy ök mit tanultak az egyes országokban, ahol letelepedtek.
Baráti üdvözlettel,
TEDDY

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-19 10:08   
Kedves Teddy,

örülök, hogy egyetértesz hevenyészett összeállításom pontjaival.

Persze, hogy nehéz megállni, belőlem is kibújik néha a kisördög, ill. fordítva: hátsó gondolatok nélküli megállapításaimmal sikerül másokban a provokáció érzetét keltenem.

Mégis az eddigi 5 hónapos tapasztalat azt mutatja, hogy létrejött egy íratlan konszenzus. Komoly vita ellenére is tudunk visszaköszönni. Avagy a homlokegyenesen ellentétes nézeteket képviselők a különbségek ellenére még kellemesen tudnak csevegni egymással a chat-en. Ez szerintem nagyon jó.

Kritikus lényként, aki gyakran nyilvánít véleményt, kellő gyakorisággal megütöttem a kezdetekben a bokámat. (Ma sem rejtem véka alá nézeteimet, csak talán másképp adom elő. Bár néha úgy tűnik, még mindig nem optimálisan.) Ha valamit németországi létem elmúlt 27 esztendeje alatt megtanultam, az az, hogy az igazság nem abszolút, tehát nem bérelhetem ki - sem én, de más sem - a bölcsek kövét. Más nézeteinek is van létjogosultsága. Még akkor is, ha én ezeket nem osztom.

Igazad van, nehéz megállni, .... merthogy nem osztom. De így szines az élet.

Baráti üdvözlettel

Pompéry Judit

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-19 08:30   
2002-07-08 09:49, Pompéry Berlin:
-

Kedves Judit!

Engedd meg, hogy egy még be nem mutatkozott tag válaszoljon fenti üzenetedre.

Összeállításodat szinte alapszbályonként is vehetnénk, annyira jók a pontokba lefektetettek.

A kérdés csak az, ismerve a magyarokat, hogy tudjuk-e magunkat tartani hozzájuk? El tudjuk-e öszintén ismerni, ha valaki másnak van igaza és nem nekünk? El tudjuk-e fogadni azt, hogy valaki más tisztábban, más formában, más szemszögböl látja azt, amit mi látunk?

Éppen azért, mivel magyarok vagyunk, szerintem ez nem lesz nagyon könnyü. Azért mégis azt mondom, hogy próbáljuk meg. A magam részéröl igyekezni fogok, hogy ne borítsam fel a megértés, békés viták szekerét.

Szeretettel köszöntelek Téged is és mindenki mást is, aki ezeket a sorokat olvassa.

TEDDY.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 19:02   
Kedves Hunor,

<<olyan témák indítása, melyek folytatására e-mail cím szerepel>>

Elnézést, ha rögtön ellenkezek, de ez alá tartozik a Chat Család Albuma is, mivel email cimemre kérem a fényképeket.

http://ourworld.cs.com/forumsmemoiren/mocsalad.htm s a cimem andreacalifornia@cs.com.

Ehhez annyit még, hogy ezen a képes oldalon a Magyaronline.net Chat résztvevök fényképei jelentek meg, s csak a családias hangulat miatt lett Chat Családnak nevezve az oldal, s nem a Chat tagok családjai fényképeiröl van szo.

Van egy Turizmus topik, de nem lehetne egy olyan, ahol csak az Ohazárol, Magyarországrol s Erdélyröl ir mindenki? Tippek, Linkek fényképekhez, stb.? A Turizmus internacionális lett s elveszik, ha oda Magyarországi tippek is bele vegyülnek. Vagy elkerülte a figyelmemet valami?

A második képes linkelt oldalak, melyeket késziteni tervezek, LISA vitézzé avatásárol lesz, kell minden képhez engedély, melyet nem LISA vagy hozzátartozoja készitett s minden megjelent ujságcikk miatt?

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 18:43   
Az eddigi tapasztalatok, beszélgetések, ötletek, javaslatok alapján elkészült a MagyarOnline.net Fórumának szabályzata.

Tehát:

- a Fórumban tilos konkrét hirdetések közlése (erre később induló hirdetési oldalunkon lesz lehetőség), olyan témák indítása, melyek folytatására e-mail cím szerepel, valamint nem ajánljuk a magyarországi belpolitikai eseményekről szóló témák indítását.

- a Fórumban jelen percben is több tucat topik (téma), és 1700 üzenet létezik. Topik, üzenet korlátlan számban indítható, de hogy az áttekinthetőségét megőrízzük, kérünk mindenkit, hogy az üzenet, topik indítása előtt ellenőrízze, már létezik-e, illetve a megfelelő topikba ír-e (off-topikok elkerülése).

Ennyi.

Más: több esetben előfordult, hogy aki az egyes üzenetek feletti sárga csikon látható üzenet szóra kattintott írásnál, annak az alábbi üzenet jelent meg:

"Bejelentkezve, mint ... Nem adta meg a jelszavát, vagy lehet, hogy nincs megfelelő jogosultsága ahhoz, hogy szerkessze ezt az üzenetet."

Ennek oka, hogy az új üzenetek küldésére a minden topik bal, felső részén látható Üzenet küldése felirat szolgál, míg az előbbi pedig az üzenetek módosítására van (moderátoroknak).

Bármilyen további ötletet, javaslatot, kérdést várok.

KELLEMES ÍRÁST KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-10 18:13   
Kedves István,

köszönöm, hogy kimondtad Te is, amiket kezdettöl fogva gondoltam, s nekem is pont az tetszett itt a Magyaronline-nél!

Ahogy láttam, sokan ezt a szinvonalat akarják itt megtartani, s örömmel figyeltem, milyen szép összetartás mutatkozott, mikor egy ujonnan jött személy változást akart, s mikor nem volt vele sikere, elkezdett gorombáskodni. Szerintem is van elég más hely, ahol azt megkaphatja, én is néztem más chatet s ijedtem léptem ki, mikor láttam milyen trágár nyelven irtak ott.

Ha két embernek komolyabb nézeteltérése van, vitatkozhatnak emailben vagy privát üzenetekben, de ne zavarják vele a sok forum tagot. Ha többen akarnak irni, akár alapithatnak maguknak egy Yahoo vagy MSN Groupot is, pl. heves magyar politikai vitákra.

Andrea

ikozma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-09 21:09   
Kedves Hunor,

Először is minden elismerésem a fórumhoz!
Egyszerűen kezelhető, gyors és áttekinthető, szóval szép munka.

Ami a tartalmára vonatkozó kérdéseket illeti ahoz a következő megjegyzésem lenne.

Hét éve élek Németországban és eddig azért nem igazán sikerült egy jó, magyar baráti társaság tagjává válnom, mert sajnos csak olyanokkal hozott össze a sors akik a magyar nyelvnek inkább csak a trágárabb változatát ismerték.

Így beszélni (és viselkedni) sok helyen menőnek minősül, engem viszont roppant idegesít.

Nagyon örültem amikor rátaláltam erre a fórumra, mert a moderált, érdekes és általában szépen megfogalmazott írások olvasása jókedvvel tölt el egy-egy nehezebb nap után (jó példája annak, hogy külföldön élve sem muszáj elfelejteni magyarul).

Szerintem a szókimondó viccek de leginkább a politika éppen az ellenkező stílus irányába vinné a társalgás minőségét. Az előbbi azért mert akaratlanul is sokakat sért, az utóbbi pedig azért mert olyan vitákat produkál amik nagyon szubjektív érveken alapulnak. Ezek az érvek pedig, együtt a magyar mentalitással, gyorsan hangos zsákutcába visznek egy-egy vitát.

Mind a vicceknek mind pedig a politikai társalgásnak vannak már magyarnyelvű fórumai, ahol ki-ki azt ír amit akar.

Én örülnék neki, ha ez a fórum továbbra is megmaradna egy barátságos és (ha ódivatú is) udvarias hangvételű helynek.

A további fentartásához és moderálásához pedig kívánok rengeteg energiát és kitartást!

Üdv

István

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-08 09:49   
Kedves Hunor, kedves Mindenki!

Szerintem bármiröl, így politikáról is lehet vitatkozni mindaddig, amíg az ember

- kifejtheti véleményét, megengedvén, hogy másnak más a nézete,
- nem hiszi magáról, hogy az abszolút igazság egyedüli birtokosa
- nem folytat pártpropagandát
- nem hangoztat demagóg nézeteket
- nem fojtja bele másba a szót
- nem utál/néz le/közösít ki másokat azok nézeteiért
- nem szít gyülöletet másként gondolkodók ellen
- véleményével, ill. a kinyilvánítás stílusával nem sért meg mást
- nem mélyíti a magyarságot ma sajnálatosan megosztó árkot.

Hiszem, hogy mindannyian, akik eddig e fórumban összegyültünk és már-már nemcsak "virtuális" közösséggé kovácsolódtunk, eddig is a fenti szabályokat követve cseréltünk nézetet. Cseréröl szólok, mert nekem ez eddig adok és kapok volt. Az adás alatt pedig nem kiosztást, hanem ajánlatot értek.

További baráti szeretettel

Pompéry Judit

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-08 02:59   
Kedves Hunor,

az elmult 7 év alatt nem láttam különösen magyarok között szelid politikai eszmecserét, igen hevesek tudnak lenni. Ha lehetne személyes sértések nélkül, s érvekkel, semmi baj nincs a politikai vitákkal!

Ugy látszik még a server is igy gondolkodott, hogy egy kicsit szünetelt, hogy lecsillapodjanak a kedélyek.

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-07 15:40   
Kedves Mindenki

A kérdésem: mennyire megengedhető a politika a Fórumban? Mi a határ, ameddig el lehet menni? Mit gondoltok, javasoltok ezzel kapcsolatosan?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-28 11:05   
FIGYELEM: üzenet küldése esetén ne a az egyes üzenet feletti sárga csikon levő üzenet szóra kattintsatok, hanem bal, fenti részen használható Üzenet küldése feliratot használjátok. Így elkerülhető többek között a korábbi üzenet megismétlése is.

Hunor

Nostradamus888@yahoo.com  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-20 18:46   
"Good job Hunor! Keep it up!"

~Istvan aka:coyotes~

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-20 12:04   
Magicmausi és mindenki, aki érdeklödik a másik iránt!!!

Sok viszontkérdést spórolhattok meg, ha használjátok a Fórum kitünö funkcióit.

Ha engem érdekel valaki és többet meg szeretnék tudni róla, ill. tudom, hogy irt már valahol, de nem emlékszem a részletekre, akkor ebben segit a "Keresés" funkció. Ez a gomb a Fórum fejléce alatti kékbetüs funkciók elsö sorában található jobbszélen.

Ha ezt megnyomod és a keresett személy ident-nevét beütöd, kapsz egy listát idörendben az illetö hozzászólásairól fórumcim - topik - szerzö - dátum bontásban.

Ajánlom gyakoribb használatát. Nem kell mindent többször leirni, ha tudjuk, hogy visszakereshetö a korábbi információ.

Üdvözlettel

Pompéry Judit

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-03 10:10   
Hogy tetszik nektek a Forum? Mit erdemes valtoztatnunk? Hogy nez ki? Es persze, varom a korabbi kerdesekre otleteitek, valaszaitok.

Udv,

Hunor

Csopi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-28 04:18   
Ha a velemenyem szamit akkor en nem szeretnem a szokimondo vicceket olvasni a Fórumban vagy a chat-en . Van sok jo vicc amiben nincsenek illemtelen szavak es lehet is kacagni jokat rajtuk.

6 honappal ezelott beleptem egy magyar chat-szobaba. Par perc sem telt el miutan beleptem , idom sem volt bejegyezni a logomat s mar leptem is ki mert meglattam a a sok tragarsagot. Igaz ez "izles" kerdese....Egyesek szeretik...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-27 11:49   
És az első, kiváncsi vagyok a véleményetekre: egyik társunk szerintem túl pikáns viccet tett fel a Humor fórum alá. Félretettük, először kikérem véleményetek. Szerintetek legyenek kifejezetten szókimondó viccek? És ha igen, mi a határ, mi a túlzás?

Én, öszíntén szólva, nem szeretném hogy kifejezetten szókimondó viccek is legyenek Fórumban, mindenki részére olvashatóan, melyekben előfordulnak szavak, melyet nem használunk társaságban, vagy például a chaten.

Mit szóltok?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-27 11:42   
Ez itt a Fórum topikja. Az ötlet egy kedves barátunktól, Andreától jött. Szóval itt lehet beszélgetni arról, hogy miért jó ez a Fórum, miért nem, milyen témákat indítani, mi hiányzik, mit lenne jó olvasni, egyáltalán milyen, vagy milyen kellene legyen a MagyarOnline.net Fórum.

A konkrét javaslatok persze mehetnek a Tisztelt Szerkesztőség alá, ott is válaszolok azokra

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó