2019. augusztus 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Vannak még magyarok a Côte d'Azur-on?
Új topik indítása   Üzenet küldése
 drbu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-09 14:17   
Szia Marcsi!

Nem a temaba vago a kerdesem, de erdekelne, hogyan jutottal ki, mint au-pair? En is au-pair-kent dolgozom, csak Belgiumban, szeptemberben lejar a szerzodesem, mar keresgelem a lehetosegeket es legfokepp Del-Franciaorszag erdekelne, mint kovetkezo allomas. Elore is koszi! drbu

maresz26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-08 21:45   
2004-05-21 13:21, nandorus:
-

szia zoli, erdekelne, hogy meg mindig itt vagytok-e Nizzaban.
En ket hete jottem, au pair vagyok st jean cap ferrat-on.
Erdeklodnek, hogy talizhatnank-e?
szia, marcsi

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-29 19:06   
Szia Peti,

Nice-ben, jelenleg làttam kis butorozott 40, 50 és 70 m2 lakàsokat 700 és 800 euro-ért havonta.
Ha màs is érdekel, s tudok vàlaszolni, nagyon szivesen.
udv.
Hajnalka

peter_mucsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-29 16:33   
Szia Hajnalka,

Köszönöm, hogy válaszoltál!
Egy kissebb, bútorozott lakásra lenne szükségem, mondjuk egy-két szobával. Itt egy ilyen lakás kb. 600-800 euró havonta. Nice-ben vajon mennyi?
Az interneten próbáltam keresni ilyesmit, de csak nyári apartmanokat találtam. Ezért merült fel bennem a gondolat, hogy esetleg nem könnyü lakást találni, mert inkább kiadják a túristáknak.

Köszönöm a választ előre is!

Üdv,
Peti

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-29 12:50   
Szia Pèter,

Én észak-Franciaországban lakok, de ha tudok információt adni, nagyon szívesen, vannak
barátok nem messze Nice-től. Milyen és mekkora lakásra gondolsz, üres ?,bútorozott ?
Az adó a fizetéstől függ, s egyedül, vagy családos vagy, stb.....
Ha különböző dolgok árai érdekelnek, nagyon szívesen, kérdezz..........

üdv.
Hajnalka

peter_mucsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-29 12:02   
Igen, természetesen. Jelenleg Írországban élek, szóval a kérdésem inkább arra irányult, hogy mi mennyibe kerül. Szeretném kideríteni, hogy megéri-e elköltözni.

De most vettem csak észre, hogy a franciás magyarok már egy ideje nem látogatják a fórumot.

Üdv,
Peti

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 18:07   
En ugyan nem a francia tengerparton elek, de megakadt ezeken a kerdeseken a szemem. Azt hiszem viszont hogy a vilagon mindenutt azt a bert kapja a melos, amit a ceg hajlando neki fizetni. Ez pedig a munkatol, a szukseges kepzettsegtol es a munkaadoval kotott alkutol fugg. Magyaran lehet elni, lakni is Franciaorszagban, kulonosen ha jo fizetesed es biztos allasod van. Persze kepesnek kell lenned arra is, hogy amig az elso fizetesedet megkapod, elegendo penzt vigyel magaddal a megelhetesre, szallasra.

peter_mucsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-23 14:20   
Sziasztok!

Egy kis információra lenne szükségem a Cote d'Azur környékén elő magyaroktól. Minden tanácsot/infót szívesen fogadok.

Szeretnék FO-ba költözni, egyszerüen csak azért mert nagyon érdekel az ország és a nyelv. Beszéltem már francia céggel Sophia-Antipolis-ban és kicsit zavarba jöttem mikor a fizetésre került szó, mert nem tudom milyen költségeim lennének ott.

Meg tudná valaki mondani például, hogy átlagosan mennyiért lehet egy lakást bérelni a környéken (Nice, Antibes, Sophia-Antipolis)? Nehéz kiadó lakást talákni?

Úgy tudom Franciaországban nagyon magas a személyi jövedelem adó. Igaz ez?

Az élelmiszerek ára hasonló a többi ny-európai országokéhoz?

Szíves válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
Péter

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 18:08   
2005-03-25 08:59, szabolasz:

-

Kedves Laszlo,

en itt elek mar eleg regota. Igen, eleg ritka erre talàlni magyarokat, de mar többen vagyunk.
Üdv: MARIA

szabolasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-25 08:59   
2004-11-26 17:40, Mària:
-

Hú de ritka, hogy valaki St Etienneben
lakik. Mit csinálsz ott?
Én Magyarországról írok, de francia kapcsolataim St Etennebenn is vannak. Amúgy nagy utazó vagyok.
Üdv. Szabó László

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 20:53   
szia marti
én fent lakom st etienne melledtt.

marti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-13 19:54   
Hello,
kb 7-8 -an jarunk össze rendszeresen, majdnem mindenki antibes-ban és cannes-ban lakik. és te?

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 17:40   
szia Màrti
KB mennyien vagytok arra felé????üdv Mària

marti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 20:49   
Hello,
nem tudom, valaki olvassa-e még ezt a forumot, én antibes-ban lakom, én is ismerek par magyart a környéken, talan bôvithetnénk a tarsasagot? emilem: papagaj@freemail.hu

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 15:27   
2004-05-21 13:21, nandorus:
-

Persze,hogy vannak magyarok, én is az vagyok, viszont nekem egy ismerösöm Cagnesban lakik. Ha érdekelj, irj vissza.Csao

nandorus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 13:21   
Sziasztok,

Kb egy eve koltoztem munka miatt kozel Nizzahoz. Ezido alatt kialakult egy kisebb magyar csoport ( 4 fo ) akikkel rendszeresen osszejarunk. Ha lennenek meg magyarok rajtunk kivul akiket erdelnenek ezek az osszejovetelek szivesen latunk mindenkit. Kor szerint mindannyian 30 alatt vagyunk.

Udv
Zoli

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó