2018. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> CSEVEGÉS - Ki, hol van éppen és mit csinál?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 :-)Èva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 11:30   
Szia Kati!
Már több topikban írtam neked, ha megírod melyik városban élsz, megnézem milyen messze vagy. Hasonlóan vagyok én is-most tanulgatom a nyelvet.
Èva

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 20:20   
Igazából egy obtióval szeretném kiegészíteni a címet, nevezetesen azzal, hogy "miért?" csinálod amit csinálsz.

Nos én most éppen hosszú szünet után jövök ide egy kicsit bekapcsolódni. Tudniillik miután másfél év után szülőhazámban, Erdélyben jártam, a visszaérkezés pillanatától szinte állandóan vendégem volt Erdélyből.

Ez számomra egyrészt az otthoni levegő ide érkezését jelentette, másrészt bosszúságot, harmadrészt örömöt és elégtételt. S mindezt miért?

Mindazokért akiket a házamba fogadok, talán éppen Németországért, és talán nem utolsó sorban magamért is.

Elég filozófikus voltam? Ha igen, akkor legközelebb igyekszem mások számára is érthető lenni.

Ha most azt kérdezitek, hogy mit csinálok, akkor suttogva közlöm, hogy most abbahagyom az írást, mert rájöttem, hogy túl fáradt vagyok ahhoz, hogy szórakoztató is legyek, s ilyenként most inkább abbahagyom.

Tisztelettel

Karina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 18:27   
Szia Èva!

Èn is hasonlo idö után döntöttem ugy, hogy összeköltözünk. A párom 32 éve van itt, ö gépészmérnök, és magyar. Èn egyenlöre itthon vagyok, mert a nyelvet nem tudom még. Azért szeretnék majd dolgozni, ill. valamivel elfoglalni magam. Egyenlöre pihenek és élvezem a szabadságot, hogy nem kell dolgoznom. Te mit csinálsz és közelebbröl merre van a te városod? De azért megnézem a
térképen is. Aztán majd jövök ujra.
Üdv.
Kati

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 11:01   
Ha mar szo esett a nemetorszagi magyarok szamarol, bemasolom ide, amit a BUOD ( Nemetorszagi Magyar Szervezetek Szovetsege - http://www.buod.de ) honlapjan talaltam ezugyben:

"Becslések szerint 120.000 magyar él ma Németországban. Figyelemreméltó az a tény, hogy az itt élő magyaroknak csak a 60 %-a jött magyar útlevéllel. Miután több mint 4 millió magyar él a történelmi Magyarország utódállamaiban, azon magyarok részaránya, akik szlovák, román, szerb és szlovén utazási okmánnyal jöttek ide, mintegy a németországi összmagyarság 40 %-át teszi ki. A legjelentősebb bevándorlási hullámok:

1945 után kb. 30.000 személy a világháború következményeként.
Az 1956-os magyar szabadságharc után kb. 25.000 személy.
1960 után kb. 25.000 magyarszármazású vendégmunkás a volt Jugoszláviából.
Az 1968-as "prágai tavasz" után kb. 5.000 magyar Szlovákiából.
Erdélybol 1975 után kb. 30.000 magyar román útlevéllel.
1989-ig kb. 15.000 további magyarországi menekült.
Külön fejezet a "volt NDK": vendégmunkások és bevándorlók (pl. beházasodás) kb. 15.000 személy.
1990-tol kb. 30.000 csak időlegesen itt élő szerződéses szakember Magyarországról. Azzal számolunk, hogy Magyarország EU-belépése után az itt élő magyar nemzetiségű egyének száma növekedni fog.

Területi eloszlás
Délnémetországban kb. 75% (Bajorország, Baden-Württemberg és Hessen). A többi „régi" tartományban kb. 17%. Az „új" tartományokban kb. 8%.

Állampolgárság
A Németországban élő magyar népcsoport tagjainak kb. 80 %-a - függetlenül területi származásától - rendelkezik német állampolgársággal."

Tehat van, hogy hova fejlodjon eme rovat.

Es megegyszer par link a MONrol - a heidelbergi talalkozo kapcsan:
Szemelyes talalkozok topik (Mi vagyunk! temakor): http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=302&forum=29&317
Es a hozzatartozo elmenybeszamolo itt (Cseveges temakor):
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1628&forum=23&117

Kedves Karina,

ime, az RJ altal emlitett link (ezt is nemetorszagi honfitars inditotta - az Altalanos Beszelgeto Forum alatt talalhato):
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1023&forum=46&1465

De most mar igerem, nemcsak olvasasra kuldok be linket, ami mas forumreszekre vezet.

Udv,

Hunor

:-)Èva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 10:56   
Szia Kati!
Szerintem hozzám közel élsz, mert én donauwörthben lakom a barátomnál.egy éves ismeretség és 4-5 látogatás után ide jöttem hozzá.
Te mivel foglalkozolitt?
üdv:Èva

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 22:13   
2004-08-24 20:57, Karina:
-
Szia, az 50-esek topikban voltal mar? Nem kell megmondani hany eves vagy, oda meg fiatalok, meg 87 evesek is irnak

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 21:49   
Üdvözlök mindenkit aki ide talalt
Erezetek jol magatokat egy nagyon kellemes hely mondhatom nyugodtan mar ket eve itt irogatok csevegek es most a hetvegen Heidelbergben talalkoztunk negyen.

anri

Karina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 20:57   
Sziasztok!

Èn sem régota vagyok itt, az nlc-n voltam a Magyarok Németországban forumban, de Hunorka ide invitált, talán lesz aki közelebb lakik erre, mert ezen a vidéken még nem találkoztam magyarokkal, pedig biztos vannak valahol. Münchentöl vagyok kb.12o km-re, Ulm-tól 44 km-re Memmingentöl 12 km-re. Jó lenne valaki errefele is lenne. De levelezni is jó, ha meg lenne valaki aki az én korosztályomhoz közel van (1953-as), (kicsit sok, de nem gondolok rá) az még jobb lenne.
De nagyon szeretem a fiatalokat is, nekem a lányom Pesten él, ö 72-es születésü.
Mindenkinek kellemes estét.
Kati

Csutka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 19:42   
Sziasztok! Hat hol lehetnek, itt a szobamban a computer elött, egy kezzel hajat szaritok, a masikkal verem a pc. Nem sok idöm van...
Hunor felhivasara "szaladtam ide", bekukantottam. Süsü irasa beszamoloja miatt mar megerte.
Gratulalok, nagyszerü taborozas volt! Biztos a gyerekeknek egy eletre szolo elmenyt adtatok.
A masik tema amit felvetettel, lehet egy uj topok is. Gondolom vagyunk itt többen kis-nagy gyerekesek, akik szivesen elmondanak a velemenyüket, atadnak a tapasztaltaikat a gyereknevelesröl. Különben igazad van, a gyerekek meg nyersanyagok, amit könnyen lehet formalni. Sajnos az a velemenyem, hogy ma egyre kevesebb az a szülö, tanar aki ezt a feladatot rendesen ellatna.

Olvastam irtatok Straubingrol is. Tegnap ert veget a Gäuboden Volkfest, legközelebb ajanlom nezzetek meg. Nem egy szokvanyos bucsu, kiallitas, vasar is.

Evanak Wörth-be, örülök, hogy ide talaltal, egeszen közel lakunk egymashoz!:)

Mindenkinek kivanok szep kellemes estet!
A mielöbbi viszontlatasig, Csutka

süsü  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 18:56   
Hogy hol vagyunk. Hmm. Ez egy nehéz kérdés. Szobámban a computer elött. Ez a nem túl filozófikus válsz. De mivel ez valószínüleg senkit sem nyügöz le, írok arról hol voltam.

A Knüll erdö vidéke, lehet senkinek sem túl ismerös. Ez Észak - Hessenben van. Augusztus 10 napja köt ehhez a helyhez, ahol gyerekeknek tábort szerveztünk. A leggyönyörübb tapasztalat az volt, hogy pont ezalatt a 10 nap alatt sütött ki Németország felett a nap és mindannyiszor ránknevetett. Néha túlságosan is, mert jónéhányunk megpörkölödött egy-egy délután alatt.
A másik dolog ami jóérzéssel tölt el, az az, hogy egy ilyen tábor milyen jó lehetöséget ad kis tehetségek felfedezésére, milyen nyíltak ilyenkor a gyerköcök, egyszóval felnött és gyerek mennyire össze tud nöni 10 nap alatt.
Táborunknak egy mottója is volt: "9 nap alatt a Föld körül". Minden reggel egy "más" országban ébredtünk, himnusszal és zászlóhúzással kezdtünk. A különbozö országok legfontosabb tudnivalóit ismertettük, majd olyan témákról mint félelem, szegénység stb. beszéltünk. Majd délután nagy barkács akciók voltak, Ausztráliában pl. bumerángot készítettünk, s némely még tisztességesen repült is. A rengeteg játék a leghonvágyóbb gyermeket is felzárkóztatta a csapatokba.
A tábor után az volt az érzésem, hogy a gyermekek olyanok mint az agyag, a mi kezeinkre vannak bízva, hogy azzá formáljuk amire az anyag azt megengedi.

Nektek erröl mi a véleményetek?

Ez történt a Knüll erdöben 1 és 10-e között. Egyébként a hely nagyon szép (Bad-Hersfeld közelében) és másoknap is ajánlom vándorlás, szabadság meg egyéb célokból.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 18:47   
2004-08-22 19:09, pici:
-
Ungarn 721

Adat a 2003-as kölni statisztikából.
De a kitelepitettek, 56-os menekültek ill. mindezek leszármazottai, s midaz, aki késöbb jött, de már német állampolgár, de itt született magyarul beszélök is, s néhány német, aki szenvedélyböl tanult meg magyarul, ezekröl nincs statisztika. De valószinünek tartanak még 5-6000-t is.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 18:10   
Udv Mindenkinek!

Kepek feltetele lehetseges, ebben a topikban van gyakorlati leirassal, illetve itt lehet kiserletezgetni, tanacsot kerni, stb.:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=528&forum=29&214
(Mi vagyunk! temakor alatt a Hogyan illesszunk be kepeket, es egyeb tippek c. topik)

Kedves Alchri, Eva, Maber, Regen!

Nektek kulon udv, mint ujaknak. Egy hasznalati utasitas:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=62&8

Erdekessegkent ime a MON nemetorszagi magyarokkal keszult interjui:
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=90
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=19
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=50
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=74
stb...

Egy tipp: uzenet irasanal mindig az Uzenet kuldese feliratra kattintani, es akkor nem ismetlodik meg a korabbi uzenet feleslegesen.

Udv,

Hunor

alchri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 15:06   

Sziasztok!

Én is csak ismerkedem, majd otthonról (Stuttgart) többet tudok irni, holnap megyünk haza. Szép volt, jó volt itthon közel 6 hétig, de otthon sem rossz:)
Már pár topicon láttam, hogy képeket is fellehet tenni. Ez jó ötlet! Hogyan kell?
Üdv Mindenkinek!

:-)Èva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 12:32   
Sziasztok, üdvözlök Mindenkit!
Most járok itt elöször és még csak tájékozódom.

:-)Èva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 12:30   
2004-08-21 12:36, hunor:
-

Szia!
Köszönöm a meghívást, regisztráltattam magam, és örülök a lehetöségnek.
Üdv. Èva

regen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 22:34   
Sziasztok Mindenkinek!

Én a Bajor erdőből jelentkezem, és ma menekültem a környékről, mert már a torkomat kaparta a trágya szag. Tettünk a párommal egy kis kirándulást, Straubingban. Egy aranyos, mediterrán jellegü városka. Sajnos nem vittem fényképezőgépet, de majd pótolom. Ha a Regensburg-Passau útvonalon jártok, akkor ott mentek el mellette.

Jó éjszakát Nektek!

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 21:26   
2004-08-22 17:20, hunor:
-
Halló mindenkinek,én keletnémetországból Bitterfeld-Halle környékéröl jelentkezem.Ha jól látom a keleti oldalról még nem nagyon van rezonancia.Azért engem érdekelne hogy vannak e mások is erröl a környékröl

üdv maber

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 19:12   
Itt is felhívom a figyelmet a Berlini Szalon szombati műsorára --> lásd még a berlini kultúresemények alatt. Akit érdekel, forduljon hozzám privát!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 19:09   
2004-08-22 08:02, daemon:
-
Mit csinál egy démon három műszakban?
Ez a szakma N.o. melyik tartományára jellemző?
És mi lesz utána, ha megszűnik a három műszak? Akkor csak napközben kell majd félni a megszállottságtól?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 19:06   
2004-08-22 19:09, pici:
-
Jelentem, a berlini magyarságról nincs adat. Szerény számításaim szerint létszámuk öt-hatezer körül lehet.

A volt Ny-berlini konzulátus idejében azt állították az ottani hivatalos statisztikák, hogy Ny-B-ben mintegy háromezer magyar élt. Utána jött az adatbiztonság, meg védelem, meg nincs, aki foglalkozzék vele. Különben sem a mindenkori követség adata a jellemző, mert nyivánvalóan csak a magyar állampolgárokat tartják nyilván. Márpedig a magyarság fogalma ennél kicsit bonyolultabb, de erre nem térek ki, ez nem német specialitás.

Megfigyelhető volt mindenesetre az itt élő magyarság között, hogy az egyesülés után hasonlóan megosztott volt, mint a "bennszülöttek". Ez mára már feloldódott.

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 19:09   
Csatlakozom az elöttem szólohoz!

A magyaros mellveregetéshez nincs sok lehetöségünk- hiszen eléggé szétszortan élünk itt. Összetartás?- családon belül!

Jó lenne, ha valaki megpróbálna statisztikát csinálni (a MON tagjai között)- hogy kb. hányan élünk Németországban.
Korábban többet foglalkoztam a dologgal igy mondhatom, hogy a Bodeni-Tó környékén 3-4000-re tehetö a magyar-ajkuak száma.
Mi ujság máshol?
üdv
pici

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 17:23   
Kedves Németországban élő Magyarok!

Jó lenne, ha legalább mi - az itteni körülmlényekhez való alklalmazkodás mellet nem vennénk át a németekre jellemző provincializmust. Értem az alatt azt, hogy nem létezenek igazi németek, de léteznek fanatikus bajorok, frizek. türingiaiak, stb., de léteznek ugyanugy elveszekedett erdélyi szászok, keletporoszok sziléziaiak, stb. Jó lenne, ha mi csak magyarok maradnánk, függetlenül az anyaoeszágban és másutt dühöngő pillanatnyi marakodásoktól. Ebben az összmagyar testvéri szeretetben üdvözölök minden Németországban élő Magyart!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 17:20   
2004-08-22 08:02, daemon:
-

szia!

milyen ugyelet?

mas: lassan mar esedekes lehetne egy nagy nemetorszagi MON talalkozo is? Frankfurt/ Nurnberg eseten mintha mar szervezodik, Heidelbergben pedig pontosan MA talalkozott par MONos, es amugy egyre tobben gyulunk itt ossze.

az ujaknak - ime, hasznalati utmutato, tartalomjegyzek:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=62&8

sorsolas is van:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=68&38
(nevezzetek be Ti is, mindossze tiz hozzaszolas szeptember vegeig, es lehet nyerni egy programot a 20 kozul!)

es visszaterve a topik temajahoz: csevegjunk, ki honnan ir, mikor talalt ide, es hogy tetszik itt?

es ha hianyozna valamilyen tema, nyugodtan lehet inditani - kattintas az Uj topik inditasa funkciora!

Udv,

Hunor

daemon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 08:02   
Éppen dolgozom. Hétvégi ügyelet De már nincs sok hátra, szeptembertöl megszünik a hárommüszakos ügyelet ))

Hali
daemon

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 12:36   
Csak felhozom ezt a topikot, tehat lassuk: ki hol van eppen es mit csinal a MON Nemetorszag forumanak olvasoi/ tagjai kozul?

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 13:13   
Bemutatkozás, köszöntőszoba, üdvözlés, CSEVEGÉS ... a csak eme, vagyis a Németország témakör látogatói számára.

Minta - hogy hogyan müködik:

Bemutatkozás (Mi vagyunk! témakör)
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=52&forum=29&144

Köszöntőszoba - születésnapok, névnapok, egyéb alkalmak (Mi vagyunk! témakör)
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=448&forum=29&1391

Üdv,

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó