2021. december 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Letelepedés, munkavállalás, kérdések, tippek - CSAK ITT!
Új topik indítása  
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 11:46   
Kedves kivandorolni szandekozok!

A MON a jovo heten megujul, es az uj szabalyzat* szerint a kivandorlas/ munkavallalas kapcsan nem itt, hanem egy kulon erre a celra letrehozott mellekletunkben lesz lehetseges a beszelgetes.

Ez az uj forum mar nagyjabol keszen van mar, es itt elerheto: http://www.utazasforum.net

Konkret munkahelykereses, stb. nem lehetseges ott sem, de kivandorlasrol, munkavallalas altalanos felteteleirol, stb. kapcsan altalanos beszelgetes igen.

Es persze, ugyanakkor orommel varunk mindenkit tovabbra is a megujulo MONon - minden mas tema kapcsan.

Udv,

Hunor

subazeg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-05 03:55   
egy cimbi a múlthéten dicsekedett, hogy megkapta az állandó nin-jét, a nyomaték kedvéért vmi piros mintás kártyát is előhúzott. 2004 októberben érkezett és decemberben jelentkezett intrjúra.

az ügynökségem szerint azért érdemes megszerezni a számot, mert esély van visszakapni némi zsét az adóból. és ha vélgleg haza megy az ember, akkor ez alapján lehet visszaigényelni a teljes adót.

az "elsőéves" magasabb adóról sem az agency sem a jobcentre plus-szos nénik nem tudtak. annyit mondtak, - ha jól értettem - hogy ha nem nin-nel alkalmaznak, akkor vmi emergency tax kódot adnak és ezzel több adót kell fizetni. állítólag ezek nem "etnikai" alapon történő mgkülönböztetések.

most aztán jól összezavartam mindent? majd azért még érdeklődök.

egyébként, melyik kikötőben "gályázol" ezen a tágas szigeten?

adamver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 14:40   
Sziasztok!

Jövöhéten repülök Londonba és szeretnék informálódni az Anglia Tb.szabályokkal kapcsolatban illetve munka kapcsán.A követség elég nehézkes infó szempontból,a migrációs szervezet már leállította a programot a múlt évben így nem tudnak segíteni.Ha tudtok ezekkel kapcsolatban valamit,írjatok léci!
Köszi:Ádám

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 17:29   
2005-02-16 16:54, Squill:
-
Szia Squill!
Eloszor is adj meg egy emailt magan uzenetben, szivesen segitek. A Kulfoldre valo telefonalasban segithet talan a Matav Barangolo kartya. Barhonnan telefonalhatsz vele (vezetekes, mobil, fulke) 27Ft/perc-ert Nagy-Britanniaba. A szuleim is igy hivnak bennunket. A tobbit maganban.
Loki

Squill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 16:54   
Vki ment ki külföldre tanulni? Töltött már ki jelentkezési lapot? Én most jelentkeznék de egyszerüen lehetetlenségnek tünik a számomra....Hiába olvasom a kitöltési utmutatót, néhol olyanokat kérnek amiröl azt sem tudom fü vagy fa és nem egyértelmü (számomra) Nem beszélve arról hogy magyar képesitéseimet nem is tudom angolra leforditani.....vagy esetleg honnan kérhetek segitséget a helyes kitöltéshez?

Sok helyen feltüntetik a telszámot segitséget adván, de nem tudok csak munkahelyröl telizni, és ott nem hinném ha dijaznák hogy telcsiznék külföldi számra...
vmi olyan kéne ami egyértelmüen megmondja hogy "na te hülye ezt ide kell irni azt meg oda!" ha vki tud pls segitsen! Köszönöm, még életembe nem töltöttem ki egyetemi felvételi lapot nemhogy angolul, magyarul se!
Bonyi mint állat:)

adamver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 14:08   
Köszi Squill az infót!

Rámegyek a projektre! Remélem sikeresen!

Ádám

Evetke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 10:51   
Helloka!

En mar otthon neztem ezt a honlapot, de amiota kinn vagyok, most volt idom bekukkantani eloszor, ugyanis nincs itthon sajat gepem.
Egy kikotoben dolgozom a P&O-nal. Juliusban jottem ki. Lokinak tenyleg igaza van, valoban tobb adot kell fizetnie, aki most jon Mo-rol. A NIN-em nekem is ideiglenes egy evig. Nem fog semmit valtozni egy ev utan, de annak alapjan kapok mas Tax-kodot az Inland Revenue-tol. A holgy a JobCentre-ben azt mondta, hogy valoban magasabb adot fizetunk, de igy szabadon johetunk munkat vallalni. A legtobb orszagban ez nem lehetseges. Szoval orulhetunk, nya! De amugy nem erdekel, mennyit adozok, a penzem nagyon nyero. S az szamit, mit kapsz ki. A szamla valoban annak a kerdese, hogyan tudsz nyomulni a bankban. Engem a fonok vitt el, s kaptam egy szuper szamlat 1000 fontos overdrafttal. Aki regebben van kinn, mint a "csatlakozas": Please, try to be up to date!
Ha valaki errefele kivan moccanni, eloszor nezze meg a nagykovetseg honlapjat, amit most subazeg is beirt. Hiaba van itt ezer joakarod, az a biztos info, amit magad szerzel biztos forrasbol.
Azon meg csak sasolok, hogy miert kell a masik embert rogton fejbe verni, mert azt irja le, amit tud? Itt olyan kedvesek az emberek. Ha mar kinn vagytok, probaljatok mar nem tipikus magyarkent viselkedni.

No csa, menek, mert szol a hajokurt )))))
Evetke

Squill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 07:00   
Adamver: a két link amit subazeg irt nekem neked is sokat segithet....illetve itt is probálkozhatsz ----> http://www.jobcentreplus.gov.uk/ vagy amit még korábban irtak nekem a "Boots" honlapján ott is sok van......
Van határozott idöre is (temporary) meg határozatlanra is.....sok sokert:)

adamver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 18:08   
Sziasztok!

Márciustól keresnék szállást Londonban 6-9 hónapra! Ha valakinek van ötlete,légyszi írjatok! Elöre is köszi!

Ádám

Squill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 11:02   
Köszi subazeg a linkeket nagyon hasznosak voltak!

Még egy kérdés ami érdekelne: azt tudja vki hogy odakinnt hogy fogadják el az itthoni nyelvvizsgákat?
Origó tipusu "C" középfokum van
illetve:
Pitmanböl "A"-pass and "B"-first class pass
Intermediate

Pitmanböl magyarországon a sima "pass" alapfoknak számit de ugy hallottam külföldön ez is középfokunak számit...igaz ez?
Vagy ott ez hogy van? (origót asszem nem fogadják el...??)

subazeg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-12 18:08   
talán ez az oldal segíthet vmit:
http://www.huemblon.org.uk/mvall/mvall3.htm#szakkep

és sokminden más letelepedés, munkavállalás témában akövetség honlapjáról:
http://www.huemblon.org.uk/

Squill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-11 22:53   
Ja, a Boots-ot megtaláltam köszi a tippet....
Még az állás hirdetös részt ugyan nem találtam meg

Squill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-11 22:48   
Hmmm ami még érdekelne NAGYON NAGYON...az az hogy éppenséggel néztem egy amolyan elökészittö jellegü tanfolyást (1 év) Londonban ami ugye segit olyan szintü viszgák megszerzésében ami majd egyetemre kell......mivel a gyógyszerészetért élek-halok gondoltam megpályázom ezt a tanfolyást mivel nincs meg a kellö vizsgaeredményem ahhoz amit a Londoni gyogyszerészeti egyetemen kérnek.... (saint George's hospital medical school)
Talán a kritériumoknak meg is felelnék, csak az az örökös problematika a píííz.....emberek van vki aki tanulmányait épp folytatja? Vannak lehetöségek ösztöndijakra? Vagy vmi módra hogy valamelyest finanszirozvalegyen akinntlétem, vagy vmi alkalmi munka amit emellett lehet csinálni stb.....mert azé élni is kell ottan és nemkiss summa azt tudom....(amagyarországi oktatási minisztérium honlapja elkeseritö itthonrol aszerint semmi ösztöndijra nincs lehetöség legalábbis magyarország "nem finanszirozza a külföldi felsösulibeli tanulmányt"

Nos csak szeretnékérdeklödni kinnt mik a lehetöségek...mert ha tudnék finanszirozni egy helyet ahol meghuzom magam meg kaja meg ami még kell akkor megpályázhatnám....

Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiii minden segitséget és tippet!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Agneslili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-11 18:02   
2005-02-11 15:26, paquito:

-

Szerintem is jobban esne az újonnan érkezőknek, ha kapnának egy kis segítséget, nem mindent saját maguknak kéne végigszenvedniük, amikor vannak, akik már egyszer átestek rajta és esetleg tudnak mondani okosakat... Na, mindegy, hát paquito, én is egyetértek veled, csak ennyit akartam mondani.

paquito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-11 15:26   
2005-02-10 23:07, Loki:

-

Loki, Nem ertek veled egyet. Ha en mar megtapasztaltam a problemekat, amik felmerulhetnek es szert tettem nemi ismeretre szinten tapasztalatbol, en szeretnem megosztani olyanokkal, akik ebbol okulva, tanulva elkerulhetik ugyanezeket a csapdakat es nehezsegeket. Tehat ne tapasztalja meg mindenki, hanem kerdezzen meg masokat. Ez az en velemenyem.

Squill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-11 08:51   
Szia!

Köszönöm a segitséget de még mindig van kérdésem...
Boots? Öööö nem ismerem igazán, s azt sem tudom eszik vagy isszák.....esetleg tudsz linket adni vagy ilyesmi?
Nagyon kösziiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!
))

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 23:23   
2005-02-10 16:53, Squill:

Szia!
Mivel a gyogyszertarak magankezben vannak, szerintem ahany patika, annyi variacio. Ahova mi jarunk, ott van gyogyszeresz asszisztens. Termeszetesen a gyogyszeresz a "fo-guru". Ezer meg egy patika van, meg a 24 oras TESCO-kban is van kulon gyogyszertar. Menj fel a brit TESCO honlapjara, s nezelodj ott is. Vagy a Boots-nal is erdemes nezelodni. Kulon oldalon hirdetik meg az allasokat. Azert irom ezeket, mert sokkal elobb a honlapjuk, mint kisebb magancegeknek. S ok biztosan tudnak a KONKRET kerdeseidre valaszolni. Gyakorlatiasabb megoldas, mint egy Job Centre-ben redeklodni.

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 23:07   
2005-02-08 20:14, paquito:
-

Ugy latszik, ahanyan vagyunk, annyifele az informacio a munkavallalasrol. Te miota dolgozol kinn? Amit en irtam, az az allapot az ujonnan csatlakozott EU-orszagokbol erkezokkel kapcsolatban van. Tehat 2004 majus ota. Teljesen mas a szitu, mint korabban. Jo lenne, ha olyan is irna ide, aki mostanaban jott ki, s vegigment ezen a proceduran. Akkor lenne mit osszehasonlitani. De ha lehet, ne a masik leszolasaval kezdje majd a mondanivalojat. ))))))) Reszemrol a temat lezartam, tapasztalja meg mindenki maga.

Squill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 16:53   
Szia!

Eheheh...akkor kifejtemkicsit helyzetem....nincs felsöfokú végzettségem, nekem gyógyszertári asszisztensi végzettségem van...ez hasonlo mint agyogyszerészeti de nem kell hozzá diploma...jahh, és nem felsö, csak középfoku végzettség...ezért voltam kiváncsi kinnt ezt vajon hogy fogadnák...ugy tudom ott kinnt gyógyszertárba csak gyógyszerész mehet vagy rosszul tudom?

válaszod elöre is köszi

Squill

paquito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 14:31   
2005-02-09 21:26, Squill:

-

Szia Squill

Szerintem nem fogsz sehol sem ilyen "listat" talalni, de nem is ez a fontos. Itt nem annyira fontos a bizonyitvany fenymasolata. Ha van egy remekul megirt CV-d es az interjun ezt jol ala tudod tamasztani az eleg. En jelenleg egy angol cegnel dolgozom, mint munkaugyes es amikor jelentkeztem, lefenymasoltak ugyan a foiskolai diplomam, de mivel magyarul volt, egy szot sem erthettek belole. Akar hamisitott is lehetett volna, vagy a takarekbetetkonyvem. Lefuztek a fajlba, aztan ennyi. Szoval, ne aggodj emiatt, az allashirdetes felsofoku vegzettseget ker es neked meglesz. Sok sikert!

Squill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 21:26   
Sziasztok!

Elnézést ha hülyét kérdezek (vagy nem ide valót) igazából már véresre bámultam a különbözö forumokat de nem találtam semmit se.....ha vki tud segiteni abban hogy hol tudok utánanézni annak hogy NEM egyetemi diplomát elfogadnak e odakinnt...vagy hogy egyáltalán MIT fogadnak el mint végzettséget ami nem egyetemi v föiskolai....mi ennek a módja blabla itthon csak az egyetemi végzettségeket okádják az oldalak...
elöre is köszi bármilyen segitséget!

sziasztok

Agneslili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 09:44   
Köszi a tanácsot, megyek is orvoshoz, igyekszem odaérni, nagyon kevés most az időm, tegnap derült ki, és vasárnap már költözködés...
Üdv,
L.

kiralysag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 01:44   
2005-02-08 23:37, Agneslili:
-
Ha van otthon tb-d - de miert is ne lenne - akkor vmi nyomtatványt kell beszerezned és kitöltened, majd nem tudom. Kérdezoskodj a helyi TB kozpontnál! A gipszeles es az alapellatas ingyen van, de a fogtomes kb 35fontba fog kerulni, akar van biztositasod akar nincs! lasson fogorvos mielott elindulsz!

Agneslili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-08 23:37   
Sziasztok,
én vasárnap költözök Brighton-ba, már van állásom, tudom, hogy a British Home Office-ba be kell regisztrálnom majd magam vmi nyomtatványon, meg ilyenek, és akkor küldik majd meg a worker's registration certificate-t.
Az lenne a kérdésem, hogy az első hónapra kössek vmi utasbiztosítást? vagy ellátnak, ha mondjuk lyukas lesz a fogam, vagy megfázom, és fel kéne írni gyógyszert?
Jó lenne, ha minél hamarabb tudnátok ebben segíteni,köszönöm előre is,
Lili

paquito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-08 20:14   

Na majd csak sikerul. Szoval, csak bekukkantottam es lattam, hogy sokan nincsenek tisztaban a londoni munkavallalas korulmenyeivel. En legalisan dolgozom, ugyanannyi adot fizetek, mint angol kollegaim es meg csak nem is volt nehez munkat talalni. Ha van allando munkahelyed, bankszamlat is tudsz nyitni es ideiglenes biztositasi szam mar nem letezik. (Volt valamikor, de visszaeltek vele sokan). Munkat lehet vallalni national insurance number nelkul is, van ra ido, hogy beszerezd ha mar dolgozol. Szivesen adok tanacsot barkinek aki keri. Egyebkent pedig sok sikert mindenkinek, aki munkakereses elott all.

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 23:18   
2005-01-23 20:09, hubaiz:
-

Kedves Zoli!

Azt hiszem, alig ket hete jol kiveseztuk itt a temat. Olvass el minden hozzaszolast, amit irtunk! Minden le van itt irva, amit tudni akarsz. Menj be egy Job Centerbe, keress egy bankot es mindenek elott munkat! Sajna a munkakeresesben nem tudok segiteni.

Loki

hubaiz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 20:09   
Sziasztok!
Ket hete jottem Londonba, es segitseget kernek NI szam, munkakereses, bankszamla nyitas temaban.Nagyon varom mindenki email-es jelentkezeset.
Sos a dolog, mert kezdek ketsegbe esni!
Elore is koszi a segitseget!
hubaizoltan@yahoo.com

subazeg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 20:04   
2005-01-15 23:52, Loki:
-
semmi jogom hibáztatni bárkit is! nem volt célom. bocs!

nem állítottam, hogy az ideiglenes in nem létezik. sőt. ugyanúgy van esélyed munkát vállalni vele, mint az állandóval. elvileg. a gyakorlatban viszont néha máshogy működik sajnos. bárki kitalálhatja egy képlet lapján hogy is néz ki az idglenes in-je: "tn dd mm yy m/f". "tn": temporary number, "dd mm yy": születési dátum, "m/f": male vagy female. pl kovács jolán született 1956.10.23. akkor az ideiglenes in: "tn 231056 f". az adóról és az állandó in megszerzésének idejéről inkább nem nyitok további vitát; nem vagyok erre kitanítva kérem!

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 23:52   
A pontatlansag nem az en hiban. Konkret esethez kapcsolodva mesltem el a hozza kapcsolodo procedurat. Ketlem, hogy farditett volna a valosagon, annal sokkal jobb kapcsolatban vagyunk. A banki dolgokba nem megyek bele, az valoban fellepes kerdese. Egyebkent tenyleg vannak elteresek, maskeppen ertelmezesek. Viszont az ideiglenes IN igenis letezik, sajat szememmel lattam. Illetve azt is, hogy az Inland Revenue ez alapjan magasabb adosavba osztotta be. Indok: Az ujonnan csatlakozott Eu-s orszagokbol erkezett. majd egy ev mulva o is rendes tagja lesz a "munkasosztalynak". ))))))))

Udv, Loki

subazeg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 16:56   
2005-01-13 11:48, Loki:
-
...és mindenkinek, aki az uk-ba tervez munkát vállalni!

csatlakozok az egyetértőkhöz! Előre lezsírozott állás, ismerős és/vagy elegendő pénz nélkül semmi értelme elindulni ide! bár már hallottam szuper-szerencsés esetekről is, persze ez ritka! azt is jól látod, hogy pontatlan vagy néhány helyen, de egyébként nem is csoda: sokszor maguk a hatóságok és a munkaadók sem tudják mi-hogyan. természetesen én sem vagyok szakértő, csak saját és mások tapasztalatából és hivatalos helyekről elcsípett morzsákból élek. tessék velem vitatkozni!

itt van pl. a biztosítási számmal (in) fizetett több adó. többen beszámoltak hasonló tapasztalatról, mint amit leírtál, de érdeklődtünk különböző hivatalos helyeken és ott azt állították, az adó mértéke nem függvénye, hogy ideiglenes vagy állandó in-nel dolgozol-e.

tudtommal az in megszerzése nem 1 év után lehetséges az uk-ban, hanem azután lehet megkapni, hogy ha már van munkahelyed és regisztráltattad magad a home office-nál. ez normális esetben néhány hét. ugyanakor 1 év folyamatos munkaviszony (max 30 nap kihagyás)után lehet megszerezni a jogot arra, hogy ugyanazok az előnyök illessenek meg mint a régebbi eu országok polgárait (pl. munkanélküli járulék vagy más szociális támogatások)

bár egyesek azt állították, hogy nekik regisztrálniuk sem kellett, hogy in-hez jusssanak. ki tugggya! az in hiányának legnagyobb hátránya, hogy nagyon sok munkáltató feltételként szabja a meglétét. és akkor itt jön joseph heller és a 22es csapdája: ugye, a regisztráció és az ni feltétele a bejelentett munkahely... nekem már sikeült egyszer alaposan beszívni!

egy másik hátrány, hogy a ni állítólag az adóviszaigénylés feltétele is, bár ha hat hónapnál többet nem dolgozol, nincs szükség rá.

bankszámlaszerzéshez lakcím igazolás kell és máris megkaphatod. a legtöbb embernek ez okoz gondot. a banki interjún dől el milyen típusú számlát kaphatsz, ha kell, füllenteni is lehet picit. előny ha lesz havi banki átutalás a számlád javára, és nem szabad azt mondani, hogy alkalmi munkán tengődsz.

na jó nem rágom tovább a témát, nagyon sok fontos infó van fent a témáról a követség lapján: http://www.huemblon.org.uk és az inland revenue-n is: http://www.inlandrevenue.gov.uk

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó