2018. február 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Halihó!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 Stelios  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-11 17:21   
Sziasztok

Keramia, vagy fazekas muhelyeket keresek Becsben, tud valaki segiteni?
koszonet
cimem, ceramart@hotmail.com

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 22:24   
2004-08-10 11:21, besenyi:

"Én még csak készülök Ausztriába (dolgozni), és Bécs/Niederösterreich a célom. Jól tudom, hogy Voralberg valahol a környéken van? "

Ezt ugye nem komolyan kérdezed?

Bécsnek annyi köze van Vorarlberghez, mint Nyíregyházának Zala-megyéhez...

besenyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 11:21   
2004-05-04 16:21, specli:
-
Szia!

Én ma íratkoztam fel erre a listára, és most olvasom, hogy te Vorlabergben vagy.
Te mit csinálsz ott?
Én még csak készülök Ausztriába (dolgozni), és Bécs/Niederösterreich a célom. Jól tudom, hogy Voralberg valahol a környéken van? (lehet, hogy hülyeség..)
üdv, Marcsi

melikegros  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 20:47   
2003-10-07 20:44, Misty:

Szia bocsi,h sokáig nem voltam én Wels melett vagyok és most gondolkodom,h csinálok egy magyar klubott itt.tudsz ott ti felétek(Linz ha jol tudom)valami meglévö szövetseget,ha igen akkor irj nekem roluk legyszi köszike

specli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 16:21   
Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit!
Nincsen valaki Vorarlbergből( Feldkirch )?
Üdv!

Katóka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-03 09:13   
Kedves mesi! Hiszek a közmondásokban. Köszönöm szépen kedvességedet.Április közepén megyek Burgerlandba.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-01 19:24   
Kedves Katóka!
Hova készülsz külfödre? Talán ide Ausztriába?Ha a nyelvet tudnád valószinü, hogy elöny lenne, de vannak olyan véletlenek is, hogy olyan családhoz kerül az ember ahol magyarul beszélnek. Szivesen segitenék Neked, de ismertségi körömben nem találtam akinek erre szüksége lenne. Ismered azt a mondást aki keres az talál és nálad is igy lesz meglátod.
Mesi

Katóka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-25 10:41   
Kedves mesi.Olvastam kedves soraid és örültem nagyon a hozzáállásodnak.Én azt irtam 45 felett most megmondom pontosan 48 éves vagyok és azért keresem az idősebbeket mert esetleg barátnőt,vagy jóbarátot találok a személyükben és később közös programokat is tudunk tervezni.A nyáron esetleg tavasszal készülök külföldre dolgozni és hátha ebben is tudna valaki segitteni az idősebbek közül. Én itthon is idős emberekkel foglalkozom gondoztam mozgássérültet,idős embereknél dolgoztam különböző segitségeket kértek,esti fürdetés,vasalás,séta,bevásárlás stb.Sajnos nem beszélek németül ezért kint élő magyarokkal szeretnék megismerkedni. Ez nem zárja ki,hogy természetesen szivesen tartom veled is a kapcsolatok és nagyon örülök ha olvashatom soraid.Szeretettel

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 14:01   
Kedves Katóka!
Nem sértödtem én meg, de jó nagyot nevettem ,mert elárulom hogy 36 éves vagyok. A 45 számomra egyáltalán nem idös kor, söt az ember élete teljében van Ha valakivel jól el lehet társalogni nem számit hány éves . Remélem azért csak kedved lesz ide irogatni !
Mesi

Katóka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 11:42   
Kedves mesi köszönöm kedves soraidat. Még én sem vagyok nyugdijas de tudod mindig az idősebbek voltak hozzám közelebb.45 fölött inkább velük van közös témám. Kérdésedre válaszolva természetesen szivesen beszélgetek a fiatalokkal is annál is inkább mert nekem is van két fiam. Nem akartam senkit megsérteni, elég sok hozzászólást elolvastam és tetszettek .

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-19 20:16   
Kedves Katóka!

Igaz én nem vagyok nyugdijas ,s ki tudja mire én oda jutok létezik-e már
Szeretettel üdvözölek itt és remélem azért "fiatalokkal" is társalogsz.
Mesi

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-19 20:14   
Kedves Misty!!!

Kivánok nagyon sok bolodg születésnapot!!! Minden vágyad teljesüljön!!!! Gondolatban kocintok Veled
Mesi

Katóka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-18 09:20   
Én olyan Ausztriában élő Magyarokkal szeretném felvenni a kapcsolatot akik nyugdijasak és szivesen ismerkednének,leveleznének idősebb Magyarokkal.Nagyon örülök,hogy a fiatalok a világ minden részén egymásra találnak, de mért ne tehetnék ezt az idősebbek is.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 11:35   
Kedves Misty!

Ne félj én sem kerültem hamar a gép közelében ,mert nagyon is el voltam foglalva. A lányom lassam kezd jobban lenni
Hát biza ilyen idöben nem lehet kirándulni. Ma pedig csodálatos az idö, de holnaptól megint havazásra kell számitani, már én is várom a tavaszt.
Hétvégere lenne számotokra egy müsör ajánlatom. Jó lenne egy e-mail cim ,mert akkor könnybben le tudnám irni neked.
Mesi

Misty  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-15 14:16   
Kedves mesi!

Remélem azóta a kislányod is jól van már, és a szabadban élvezitek ezt a kellemes vasárnapot.
Elnézést, hogy ilyen sokára írtam csak, de most, hogy a vőlegényem Linzben dolgozik, csak ritkán jutok számítógéphez, mert csak esténként tudunk néha bejönni a kutatóintézetbe.
Kicsit szomorúak vagyunk, mert lehet, hogy augusztusban, vagy szeptemberben hazamegyünk, mert a vőlegényem doktori utáni pozíció pályázatát elutasították, most újra kell pályázni, ha akarjuk egyáltalán. Az az igazság, hogy én szívesen megyek haza is, mert otthon legalább tudnék dolgozni, itt viszont sajnos ez nem megy, és néha nagyon tud hiányozni a munka.
Szóval fél éven belül kiderül, hogyan tovább.
Mi most hétvégén nem mentünk sehova, mert nagyon szeretünk ugyan kirándulni, de mindenhol nagyon nagy sár van, kár lenne nekivágni. Jövő hétvégén meg megint jön a hó. Várom a tavaszt!!!!
Szia:
Misty

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 16:23   
Kedves Misty!
Nagyon örvendek, hogy újra itt vagy és örülök, hogy szépen teltek a napjaid. Gratulálok az eljegyzéshez
A fiam jól van ,de a lányom még nincsen teljesen jól ,de reméljük, hogy szépen lassan ez is rendbe jön, mindig is optimista voltam
Hát ez az idö nekem sem tetszik nagyon ,de ezt el kell fogadjuk és gondolj arra a tavasz nemsokára itt van.
Mesi

Misty  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 18:02   
Sziasztok!!
Örömmel látom, hogy megint vagytok ezen a fórumon. Olyan sokáig voltam egyedül rajta, hogy utána hónapokig be sem néztem, azt hittem, már senki nem ir ide!
Örülök nektek!
Több mint két hétig voltunk otthon decemberben-januárban, felét Miskolcon,felét Pécsen, nagyon jó volt, elhasználtuk a Kedvesem összes szabadságát, igy most három hónapig megint nem tudunk sajnos hazaruccani.
Karácsonyra megleptük magunkat a jegygyűrűkkel, nagyon szépek!!! Csak az esküvőt lesz nehéz innen megszervezni, főleg, hogy nem tudjuk, meddig maradunk még itt kint, igy azzal várunk jövő évig.
Mesi, remélem a gyerekek már jobban vannak!
Welset tényleg nem lehet összehasonlitani Béccsel, de valahogy hangulatosabb, mint Bécs (persze Bécs is gyönyörű, nagyon sok szép helyen voltunk már ott). Azért néha hiányzik az embernek a nagyváros, itt ahol lakunk, nincs semmi, ha valamit nézni szeretnénk, be kell menni Linzbe.
Nem tetszik, hogy megint jön a hó!!!Nem szeretem a hideget, olyan szép volt a múlt héten az idő!
Sziasztok, és irjatok!!!!Puszi:
Misty

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 09:52   
Nem azt akarom mondani, hogy az jobb lenne, hanem csak érdekelt volna milyen ott a kulturális élet.
Mesi

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 19:56   
2004-02-02 16:15, mesi:

Nem, ilyenekre nem járok.
De miért lenne jobb pl. egy magyar színház Bécsben, mint Sopronban?
A magyar kultúrát meg néha jobb, ha nem is látom...

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 16:15   
Szoktok Bécsben magayar kulturális rendezvények, többek között szinház is, csoportok jönnek Erdélyböl, Magyarországról. Ilyesmire gondoltam.
Gyermekeim nagyon lefoglalnak, fölge hogy ha nem egészségesek
Mesi

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 22:04   
2004-01-31 19:16, mesi:

Azért annyira ne foglald le magad!
Milyen magyar rendezvényekre gondolsz? Nekem ide Sopron 60 km, ha esetleg honvágyam lenne.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 20:08   
2004-01-12 19:23, mesi:
-
Nagyon csendes lett erre, igaz én is nagyon elmaradtam, de most több idöm lenne, de egyedül csevégni azért unalmas

Mesi! Gyere csevegni velünk, külföldiekkel, akik nem Ausztriában élünk!

-

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 19:16   
Hú most jól elmaradtam, de igy van ha többmindennel kell foglalkozam. Asx jársz magyar rendezvényekre Bécsben, vagy van kapcsolatod magyar szervezetekkel?
Mesi

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 19:44   
Én 15 éve élek Bécsben. Nekem is ez lett az otthonom.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 12:43   
Már ides-tova 14 éve élek itt, s ez lett a második otthonom. Te mióta vagy Bécsben?

Mesi

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 19:50   
Rég óta vagy Welsben?

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 19:12   
Nagy városnak meg vannak az elönyei és hátrányai is, s föleg ha azelött is ilyenbe éltél akkor megszokot dolog. Welset nagyon megkedveltem, azelött Erdélyben nagyobb városban laktam: Nagybányán.
Mesi

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 05:57   
Welset ismerem, igaz már régen jártam arra fele. Ott van a cégünk központja Wels mellett.
Én Budapesten születtem, ott is nőttem fel. Nekem Bécs majdnem olyan, mint ha otthon lennék.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 20:19   
Ne haragudj, de nem emlékeztem rá.
Hogy tetszik Bécsben. Én nem tudom nagyon elképzelni, hogy egy olyan nagy városban lakjak. Wels egy nagyon kedves kis város, ahol én lakom.

Mesi

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 20:06   
Igaz, hogy egyszer már leírtam, de nem baj. Legalább telik a topic.

Wien, 22.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó