2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> New Yorkban élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 )
 optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 20:29   
2004-08-30 20:43, andi_usa:
-
2004-08-30 14:27, MaYaa:
-
A weben ezeket a cimeket találtam:

http://www.hungarianbookstore.com/groceries.htm

Hungarian Meats & Deli
311 Somerset St
New Brunswick, NJ
732.247.8275

Paprika Weiss, Importers
1572 2nd Ave (82nd St)
New York, NY
212.288.6117

Tibor Meat Specialties
1508 2nd Ave (78th St)
New York, NY
212.744.8292

Yorkville Packing House
1560 2nd Ave (81st St)
New York, NY
212.628.5147

Hungarian Kosher Cuisine
5009 16th Ave
Brooklyn, NY
718.851.0400

Andre's Hungarian Strudels
10028 Queens Blvd
Flushing, NY
718.830.0266

German Hungarian Delicatessens
677 Onderdonk Ave
Flushing, NY
718.821.7686

Kedves Andi

A paprikas Weisz meg a tibor kb 10 eve megszunt,aYorkville packing house szinten habar mot ott van egy magyar hentes(ugyanazon a helyen kb 2 eve vette meg )Andre a Queens boulevardon letezik mint majdnem egyetlen magyar cukraszda! A hungarian kosherrrol nem tudok az nekem KULFOLD(Brooklyn)De van 2 magyar etterem az egyik a 'Mocca' a masodik Ave es 82 ik utcanal a masik az 'Caterina Hungarian -Italian restaurant az 53 ik utcaban az elso es masodik avenue kozott tolem vagy szaz meterre ahol lakom, de csak egyszer ettem ott vagy 2 eve.A Szent Istvan Katolikus templomba az az elso avenue es York ave kozott van 82 vagy 83 as utca nem tudom,hogy meg mindig de nemreg meg volt minden vasarnap ebed a mise utan ami jo volt es olcso.es csinalnak sok rendezvenyeket is gyakran.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 18:56   
2004-09-19 05:48, Benedek Attila:
-
Kedves Attila,

nem new yorki vagyok, de probáld meg talán itt:

http://www.columbia.edu/cu/mpaenvironment/pages/housing.html#apartment

Use Online Resources:
The UAH Web site link to the Off-Campus Registry (http://www.columbia.edu /cu/ire/ocha) has further links to numerous other online resources including The Village Voice, one of the best publications available for apartment hunting. Each week The Voice has a variety of apartment listings, including sublets, which may be good options for short-term rentals (less than twelve months). The Voice is published on Wednesdays; if you want to beat the crowd, you may access its listings Tuesday afternoon on the Internet at http://www.villagevoice.com/classifieds. Check listings in The New York Times, which has daily apartment listings and an extensive “Residential Real Estate” classified ads section on Sundays. The Sunday edition can be bought at newsstands on Saturday evening, or found at http://www.nytimes.com/realestate. Watch for posters in the Columbia neighborhood. Keep your eye out for signs on bus stop shelters, lampposts, and local bulletin boards. People with apartments to rent and space for roommates often advertise in these places.

Benedek Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 05:48   
Kedves new-yorki magyarok,

En egy par eve Seattleben elo, fiatal szoftware fejleszto vagyok, szarmazasomat tekintve erdelyi. Del-Franciaorszagbol jottem ide. Egy Francioarszagban tanulamanyait vegzo, magyar diakbaratomnak keresek szallast Manhattan kornyeken, a Columbia egyetem kozeleben.

Baratom oktober 12.-17. kozott szandekszik egy a Columbia egyetemen rendezett, multimedia konferencian reszt venni. Tekintve, hogy ezen resztvetel kiadasaiban nem szamithat egyetemi segitsegre, latni szeretnenk, hogy van-e mas, kiadasok szempontjabol elfogadhatobb lehetoseg, mint hotelben szallnia meg. Gondolok itt egyetemi/diak bentlakas/motel lehetosegek es/vagy egyetemtol teljesen fuggetlen panziokra, olcsobb szallaslehetosegekre.

Nagyon szivesen fogadnek barmilyen otletet, esetleg internet linket, mely ilyen tipusu szallaslehetosegrol adna tovabbi informaciot.

Udvozlettel,
Attila

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 23:50   
2004-09-04 19:42, andi_usa:
-
Koszonom nagyon szepen , Andrea ! En is remelem , hogy sikerul szerencsesen atveszelniuk.
Udv: Katica

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 19:42   
2004-09-04 05:18, fellegvar:
-
Kedves Katica!

itt a Coral Springs-i webcam:

http://www.coralsprings.com/webcam/webcam.htm

Drukkolok lányodéknak is hogy szerencsésen megusszák a Francest!

Szeretettel üdvözöllek, Andrea

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 05:43   
2004-09-04 05:01, ibolyka1:
-
Kedves Ibolya !
Nagyon orulok, hogy hallattal magadrol !
Hala Istennek , mi is jol vagyunk , egy hajunk szala sem gorbult meg . A kozlekedes NAGYSZERU volt ! Volt hely boven , zsufoltsagnak nyoma sem volt.
A 9/11 gondolatara mar elore a hideg raz ... A ferjem , a fiam es en is a kozeleben voltam ...Orakon keresztul kerestuk egymast ... aggodtunk ... es amikor vegre beszelhettunk orak mulva ... meg az en "macho" ferjem is ...sirt ... A fiam a Verizon-nal dolgozik es latta az ablakokon kiugrallo ketsegbe esett embereket , es amikor vegre hallhattam a hangjat ( nagy oromomre ) azt mondta : "Anyukam ..."hullanak" az emberek az ablakokbol es en latom oket ... Azt mondtam neki :" Kisfiam ! Gondolj a kis csaladodra , a gyermekeidre , felesegedre ...hala Istennek ! mindenki tavol van ettol ...kiveve teged ... vigyazz magadra ... hivjal gyakran !" EGY KEREK hetig nem mehetett haza a csaladjahoz , mert a telefonvonalakat vissza kellett allitani . Ez elmult... De SOHA nem szabad elfelejteni a remsegeket ! Es az evfordulo alkalmabol MINDEN jo erzesu ember a jovore kell gondoljon : a gyermekekre , unokakra es meg magunkra is ! A szelsosegeseknek nincs helyuk koztunk , akik becsuletesen dolgozunk es CSAK bekesseget szeretnenk meg megelhetest .
Koszonom , hogy gondoltal ram , Ibolyka !
Udv:fellegvar

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 05:18   
2004-08-30 16:39, kaytee:
-
Magam részéről nem hiszem, hogy (szélsőséges arab) terrortámadás várható a városban
-
Kedves Kaytee !
Tudom , hogy pont most Neked mas gondjaid vannak Frances miatt , minthogy a mar megtortent New York-i feltetelezett terror tamadas miatt aggodj . Imadkozom minden Floridaiert es barkiert , aki veszelyben van ( a leanyom es a kis unokam Coral Springs-en el). De valaszolva korabbi keresedre , orommel jelentem , hogy megusztuk "szarazon" ! Az utcakon tuntettek azok , akiknek mas dolguk nem volt , addig ameddig mi dolgoztunk ... Sot a nagy demokraciat es szolas-szabadsagot kihasznalva csomoren (disgusting) tulzasba vive , megbotrankoztatoan civilizatlanul viselkedtek (az ember , aki jol nevelt , sem velemenykulombseg miatt , sem haragbol ...de talan megmagyarazhatatlan gyuloletbol sem viselkedhet igy ... a 21-ik szazadban ) LEKOPHETI azt aki a rend ore vagy mas a velemenye az internet koraban ?!?!? Shame on them !!!
De ezen, hala Istennek , tul vagyunk ! Senkinek nem gorbult egy haja szala sem ! Egy oromom volt : sem a LIRR-on sem a subway-on nem ALLTAM ! Volt ulohely egy hetig es a Penn Station-ben nem volt semmi rend bontas .
Szivbol kivanom , hogy baj nelkul veszeljetek at Frances-t ! A baj az , hogy a hurrican sezonnak nincs vege , csak most kezdodik , sajnos ...

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 05:01   
Kedves Fellegvar ! Hala a Joistennek nagyon jol ment minden a heten legalabb is az (en reszemrol). Nem volt semmi a kozlekedesemben, konnyen gyorsan hazaerkeztunk a ferjem felkapott delutan es az east sidon siman ment minden, az Express buss is gyorsabb volt a megszokottnal uresek voltak az utak. Kulomben orulok hogy irtad hol dolgoztok en is az NYU-ban dolgozok a first ave middletown (32st).az elmult het nagyon csondesen mult el. a jovo szombaton van a nagy megemlekezes a 9/11. nagyon sok embert varnak NY-citibe. Orulok hogy kicsit tudunk beszelgetni ha nem is szoban de internetten keresztul is kituno Udvozollek Ibolya

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 03:57   
2004-09-02 01:20, MaYaa:
-
Nagyon szivesen, de azért kerestem a weben, mert nem a keleti parton vagyok, hanem a nyugatin, Kaliforniában.

MaYaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 01:20   
Andi

Koszonom a keresest es valaszt.
Ismersz par magyart NYban? Msnen elerheto vagyok a msspatboogie@hotmail.com -on, osszefuthatnank egyik hetvegen. Nagyon tudnek ertekelni egy kis magyar tarsasagot.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 20:43   
-
A weben ezeket a cimeket találtam:

http://www.hungarianbookstore.com/groceries.htm

Hungarian Meats & Deli
311 Somerset St
New Brunswick, NJ
732.247.8275

Paprika Weiss, Importers
1572 2nd Ave (82nd St)
New York, NY
212.288.6117

Tibor Meat Specialties
1508 2nd Ave (78th St)
New York, NY
212.744.8292

Yorkville Packing House
1560 2nd Ave (81st St)
New York, NY
212.628.5147

Hungarian Kosher Cuisine
5009 16th Ave
Brooklyn, NY
718.851.0400

Andre's Hungarian Strudels
10028 Queens Blvd
Flushing, NY
718.830.0266

German Hungarian Delicatessens
677 Onderdonk Ave
Flushing, NY
718.821.7686

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 19:45   
-
Szia!
Nem irod , hogy mi erdekelne : templom , diszko , vendeglo ?
Nem biztos , hogy van beloluk a City-ben , de a kornyeken.
Udv:fellegvar

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 16:39   
Kedves new yorkiak, azért irjatok ám, hogy mit láttok, tapasztaltok ezekben a napokban!
Magam részéről nem hiszem, hogy (szélsőséges arab) terrortámadás várható a városban, utóvégre Oszamaék nem GWB malmára akarják hajtani a vizet, és ezzel azt tennék.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 16:06   
2004-08-30 15:50, rigojanos:
-
egy terrortamadast mar megelt varosrol.
-
Emiatt is nagyobb az aggodalom . Velunk mar megkostoltattak a panikot 3 evvel ezelott. Rengetegen vettek ki szabadsagot es gyer volt ma reggel az utazokozonseg , az utcak el vannak barikadolva. Remelhetoleg , baj nelkul fog lezajlani.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 15:50   
2004-08-30 00:37, fellegvar:
-
Augusztus 30.-a es kezdodik a Republikanus Konvencio a Madison Square Garden-ben . Long Islandrol ingazunk mindketten a ferjemmel naponta Manhattan-be a Pennsylvania Station-ba , amely a Madison Square Garden alagsoraban van . A legtobb "sorstarsunk" szabadsagot vett ki , rettegve a terrorizmus lehetosegeitol . Mi megprobalunk a szokott idoben (reggel 4 ora 30-kor) felkelni es elindulni dolgozni . Az elmult heten rengeteg rendor , katonak a National Guard-bol es sok bomba szaglaszo kutya lepte el a vonat allomast . Allitolag most meg tobb lesz .

A bostoni Democratic National Convention elott is raijesztettek a johiszemu lakossagra. De soha meg olyan keves auto nem volt az utakon, es a vonatok, metro sem voltak soha ennyire tomegmentesek, mint az alatt a 4 nap alatt. Itt a tuntetoket elkeritettek egy magas keritessel korbevett helyre, ugyhogy cirkusz nemigen volt.

Persze New York-ban azert jobban fel vannak turbozva a biztonsagi dolgok, beleertve gepfegyverrel felszerelt korozo helikopterek, stb stb. Meg megiscsak egy sitting president vedelmerol van szo, illetve egy terrortamadast mar megelt varosrol.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 15:48   
2004-08-30 04:56, ibolyka1:
-
vegtelenul utalatosnak tunt nekem egy szelsoseges bajkeveresnek tartom amit csinalnak.
-
Kedves Ibolya !
Az en velemenyem is ugyanaz , nem szeretem a szelsosegeseket , ezert nem is megyek ki az utcara e par nap alatt . A Penn Station -be kenytelenek vagyunk menni , mert a LIRR odavisz . Mi mindketten Downtownban dolgozunk a 7-es Avenuen , a ferjem az NYU-nal a WEST 4th Sreet-i Campuson ,en pedig a 14-es utcaban. Ma reggel szep rend volt minden fele es idoben beertunk dolgozni. Hogy mi lesz este,azt majd meglatjuk.
Udv: fellegvar

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 14:46   
MaYaa:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4&forum=2&33

MaYaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 14:27   
Sziasztok

Nem reg erkeztem New Yorkba. Szivesen ismerkednek hazaiakkal, ha tudtok jo helyeket, szivesen fogadok minden tippet. Amugy West sideon lakom, Central park mellett.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 05:17   
2004-08-30 00:37, fellegvar:
-
Engem érdekel habár gondolom majd beszámol a forum wizopunk is, aki megy a konvenciora.

Az egyetlen politikai esemény ahova férjemmel röviden elmentünk mert közel volt, az Arnold Schwarzenegger esemény volt a Mall-ban, lásd a Kalifornia topikban, képeket is készitettem rola, de nem tudtam vele kezet fogni, olyan tömeg volt! Sose voltam más ilyenen, engem a kormányzonk föleg azért érdekelt, hogy megnézzem, mert osztrák. Más governer miatt sose mentem el. Választás elött hivtak telefonon, de azt hittem San Bernardinorol volt szo s nem mentem, az tul messze van nekem. Csak késöbb láttam a hirekben hogy Cucamonga lett volna.

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 04:56   
Kedves Fellegvar en is mindennap a 34st/1st ave-hoz jarok dolgozni 7am-kor szoktunk menni a ferjemmel.Eddig nem volt semmi problemank. Hazajovet is az eastsidot hasznaljuk nortra. Ma vasarnap az ebedidomben elmentem a fift avenura es megneztem a demostraciot, ami egy vegtelenul utalatosnak tunt nekem egy szelsoseges bajkeveresnek tartom amit csinalnak.Rengeteg tomeg gorgeteg vonult az utcan es a viselkedesuk nem a leg vonzobb volt. Aztan tovabb mentem mert nem tartottam erdemesnek hogy tovabb pazaroljam az idomet.Kulomben ha jol tudom Kb250000 ember tuntetett ma 8/29/04. Neked nehezebb lessz kikerulni a tomeget mert te a westsidra jarsz dolgozni,nekem konnyebb talan mert eastsid a munkahelyem> Csutortokon jon a Bush New Yorkba akkor lessz a nagy felhajtas. Kivanok nektek egy jo hetet minden gond nelkul szeretettel Ibolya

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 00:37   
Augusztus 30.-a es kezdodik a Republikanus Konvencio a Madison Square Garden-ben . Long Islandrol ingazunk mindketten a ferjemmel naponta Manhattan-be a Pennsylvania Station-ba , amely a Madison Square Garden alagsoraban van . A legtobb "sorstarsunk" szabadsagot vett ki , rettegve a terrorizmus lehetosegeitol . Mi megprobalunk a szokott idoben (reggel 4 ora 30-kor) felkelni es elindulni dolgozni . Az elmult heten rengeteg rendor , katonak a National Guard-bol es sok bomba szaglaszo kutya lepte el a vonat allomast . Allitolag most meg tobb lesz . Megprobalom az elmenyeinket leirni az elkovetkezo 4 napon sajat szavaimmal es nem ugy , ahogy az ujsagok irjak .( mar ha valakit is erdekelni fog a beszamolom )

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 14:12   
...es egy masik topik, de ez csak a new york-i magyar ettermek kapcsan:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4&forum=2&33

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 13:16   
New Yorkban élő magyarok - new york-i magyarság.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó