2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> New Yorkban élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-19 06:23   
Szeretnek neked irni, de nem nyilvanosan. Van egy emailed?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-19 04:58   
2006-11-18 07:46, usanepszava:
en Fellegvart keresem.

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-18 07:46   
Sziasztok,

en Fellegvart keresem. Tudja valaki, hogyan tudnam elerni? Koszi.

Vic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-29 23:31   
Magyar filmhet... vagyis 2 het a Lincoln centerben. Penteken kezdodott. Par klasszikus is musorra kerul.

http://www.filmlinc.com/wrt/onsale/hungarian06/program.html

es meg egy erdekes link

http://www.hungariantv.com

tele van jobbnal jobb sorozatokkal,es filmekkel mint peldaul Vuk, A Tenkes Kapitanya..es meg regeteg sokminden. ERdemes megnezni.

Vic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-27 09:22   
Koszonom!:)

Wick  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-24 01:49   
Szia Vic!

J. George Braun magyarul is beszelo ful-, orr-, gege-, fej- es nyaksebesz spec.
121 E. 60th ST. 212\754-0884 V.
158 Noble ST. Brooklyn 718\349-9599

A Vizsgalati dij sajnos nem olcso: 200-250$
De csak ot ismerem,aki magyarul is beszel.
Jobbulast!

Udv: Wick

Vic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-22 00:34   
Lenne egy kerdesem. Tudna esetleg ajanlani valaki egy full-orr-gegeszt itt New Yorkban?Ha esetleg valaki ismer magyar dokit, az lenne a legszuperebb!
Koszonom!

kornfeind  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-14 03:31   
2006-10-09 15:56, sibette:
-

Annyira tetszett a "csip-csup" jelzo, hogy gondoltam, eletemben eloszor reagalok az uzenetre. Hogy miert erdekes "harom 150 centis ugralo szocske" nem tudom, en szemely szerint a rock zenet reszesitem elonyben, de gondolom a lenyeg az volt, hogy Magyarorszagrol jottek. Az igazat megvallva, bar nem tudtam, hogy "koncertjuk" lesz, akkor sem mentem volna el ra... Hat ennyi! Sajnalom, hogy nem tudtam a kerdesre valaszolni...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-09 18:02   
2006-10-09 15:56, sibette:
-

A koszonet ezert Fellegvart illeti, o a new yorki magyar programok tudoja, en csak koltoztettem a Te uzeneted, valamint a valaszat, hiszen ez mar letezo topik.

Hunor

sibette  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-09 15:56   
Hunor kosz az infot. A buli jo volt. Nem tudom a magyar csajok miert porognek be ezektol a csip-csup fickoktol. Penzuk nem sok lehet itteni mercevel. Csajok irjatok, miert izgalmas harom 150 centis ugralo szocske. Egyebkent minden tiszteletem, hogy eljottek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-07 09:23   
FELLEGVAR UZENETE:

2006-10-07 01:03, sibette:
Hol lesz buli holnap queensben,
(646)842-8053 , (646) 842-8063
http://www.nycvoyage.com/

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-07 09:22   
SIBETTE UZENETE:

Hol lesz buli holnap Queensben?

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-28 05:12   

Please join us in commemorating
The 50th Anniversary of the 1956 Hungarian Revolution
at a
Gala Memorial Concert
Sunday, October 15th, 2006, 2:00 p.m.
Isaac Stern Auditorium, Carnegie Hall
57th Street and 7th Avenue, New York City

Honorary Patrons
His Excellency László Sólyom
President of the Republic of Hungary

The Hon. George E. Pataki
Governor of the State of New York

The Yale Philharmonia Orchestra conducted by Maestro Shinik Hahm,
The Takács Quartet (strings), Péter Frankl (piano),
Viktória Vizin (mezzo-soprano) and András Molnár (tenor),
performing works by
Bartók, Liszt, Kodály, Erkel, Berlioz
and the world premiere of a composition by Ádám Balázs

Tickets available from the Coordinating Committee, 212- 472-1956
c/o Hungarian House 213 East 82nd, Street, New York, N.Y. 10028
Molnár Travel Agency 212- 535-3681, 245 East 81st Street, New York, NY 10028
or at the Carnegie Hall Box Office 881 7th Ave New York, NY 212-247-7800

Religious services

An Ecumenical Service will be held at 10:30 a.m. at the
Hungarian Reformed Church 229 East 82nd Street, New York, NY

Mass will be held at 12:00 noon at St. Patrick’s Cathedral
5th Avenue, between East 50th and East 51st Streets, New York City.

Memorial Service will be held at Park East Synagogue at 7:30 PM Monday, October 16th
163 East 67th Street between Lexington and Third Avenues

The Concert, the Ecumenical Service and the Mass are organized by: the
Coordinating Committee for the Commemoration of the 1956 Hungarian Revolution,
in cooperation with the Consulate General of the Republic of Hungary in New York

For further Information please contact the 1956 Coordinating Committee at
212- 472-1956 or info@hungary1956NYC.org

Proceeds from the concert will be used to create a permanent
Memorial to the 1956 Hungarian Revolution in New York City

See more at www.Hungary1956NYC.org

Lizamama  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-16 18:03   
Tegnap tuzetesen megneztem interneten a bolcsi-ovi lehetosegeket itt az Upper East Side-on es nem tul rozsas a helyzet.
3 ev alatt joforman semmi rendszeresnek nevezheto elfoglaltsag nincs, a heti egyalkalmas foglalkozasokat edes-kevesnek tartom.
Ha szeretnel playgroup-ot alakitani, itt egy oldal, amin keresztul en mar kotottem ismeretseget anyukakkal, egesz pontosan
ennek koszonhetem, hogy egyaltalan ismerek anyukakat a kornyekunkon: www.playgrouptoday.com

Sok sikert!

Ja, es ugye most ott kellene lennem az iskola elott, gyulekezni a piknikre, de mivel a ferjem jol keresztbe tett es elvitte a lanyunkat egy jo hosszu reggeli vihancra a jatszoterre, kesobb ertek haza a reggeli szundira, igy kesunk rendesen, ha egyaltalan meg elerjuk a piknikezoket.

PBori  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-14 18:35   
Hát, félig-meddig képben vagyok. A lányom most kezdett egy preschool-nak v. playgroup-nak is nevezett helyre járni (ill. még csak a beszoktatásnál tartunk), ott 2-4 évesek vannak.

PBori  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-14 18:27   
Nem kérdés, én úgy tudom, hogy van. Legalábbis tavaly még volt. Akkor érdeklődtem, hogy ilyen piciknek is van-e csoport (másfél éves volt akkor a lányom), de nincs, csak 2-2.5 évtől. Persze így ez neked sem aktuális egyelőre...

Lizamama  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-14 17:56   
Szia Bori,

az utolso mondattal gondban vagyok. Ez kerdes, hogy van-e ovoda vagy hogy tudom-e hogy van ovoda?
En csak az A. J. Iskolarol tudok, ami szombatonkent van, par ora, magyar nyelv, irodalom es tortenelem temakorokben tanitanak, de ezt is csak a honlapjukrol tudom.
En most valami bolcsi felet keresek, nem tudom te mennyire vagy kepben az itteni viszonyokrol. 2 eves kortol tudom , hogy van bolcsi, daycare neven es 3 eves kortol indul az ovi. Most daycare-t keresek, de szerintem csak jovo tavasszal lesz ez esedekes, addig en is probalok szervezni valami gyerekcsoportot. Osszejarok par amerikai anyukaval, de az o gyermekeik legalabb 6 honappal fiatalabbak mint a lanyom.Kinga szempontjabol ok unalmasak, esetleg megszopogatja a jatekaikat es aztan odebbtotyog.
Varom a szombati talalkozast!
Puszi, Erzsebet

PBori  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-13 20:25   
Köszi, a szombati program érdekel, ha nem lesznek betegek a gyerekek (a nagyobbiknak hőemelkedése van), akkor szerintem elmegyünk.
Játszócsoport mindenképp Brooklynban lenne jó, 2 gyerekkel be se tudok bumlizni Manhattanbe (éljen az accessible metró...).
Azt tudod, hogy az A.J. iskolának van óvodai csoportja is?

Lizamama  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-12 22:09   
Szia Bori!

Mi Manhattanben lakunk, a lanyom 14 honapos.En is szivesen inditanek magyar jatszocsoportot a kornyekunkon. Lesz egy csaladi piknik a Central Parkban a cserkeszet szervezeseben szept. 16-an, delben van talalkozo az Arany Janos Iskola elott, 414 East 82nd Street.Mi szeretnenk elmenni, hatha osszeakadunk kisgyerekesekkel. Itt az elerhetosege a szervezonek: Weisz Feri
347 489 6554
fwiner@hotmail.com

Erzsebet

Bihary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-06 03:04   
Kedves Mindenki,

Megegyszer megemlitem az alabbi programot. Kerlek hozzatok el amerikai barataitokat es minden olyan magyar szarmazasu ismerost, baratot, rokont aki mar nem beszel magyarul.

Ez az angol nyelvu program koszonettel Profeszor Liptak Belanak egy igazan kivalo alkalom arra hogy megismerkedjenek tortenelmunk ennek a nagyon fontos idoszakaval, az 1956-os Forradalommal.

Barati udvozlettel
Bihary Laci

REMEMBER HUNGARY 1956

THE NEW YORK HUNGARIAN HOUSE

Presents

“CRY HUNGARY”

1986 - BBC TV Film showing and Discussion in English

by

Béla Lipták

witness, freedom fighter, author of 26 scientific books including

3 with introductions by Edward Teller

Béla Lipák was one of the students who wrote the 16 Points and has fought as a young man against the Russian tanks during the 1956 Uprising in Budapest. As an engineering student at the Technical University he found himself at the center of the struggle that mortally wounded the brutal red empire of the Soviets, was captured, escaped and after 35 days escaped from his country to save his life. Béla eventually published his intimate account of the 35 days revolting in his book: “A Testament of Revolution”. He never forgot his fellow freedom fighters, who died on the streets of Budapest and is working today to erect a monument in Budapest to honor the writers of the 16 Points. He wrote his book in English and to the young, which include his five grandchildren.

As an ardent environmentalist, Lipták also has prepared a Compromise Plan, which, if the second round at the International Court of Justice in the Hague rules to follow, will save the Danube and the unique environment of the Szigetköz from the effects of the Gabcikovo dam project.

A documentary film will be shown, “Cry Hungary” A 73 minute long documentary in color which was created in 1986 by Jeremy Bennett for the 30th anniversary of the Hungarian Revolution. The words to the film is by Tibor Fischer.

The hope of the organizers is that many young people will participate regardles of their ethnic heritage. The 1956 Hungarian Revolution proved that ideals are stronger than tanks and justice eventually prevails. This lesson should be learned by everyone regardless of race, origin or national identity. We also hope that Hungarian grandparents will bring their family, including grandchildren to this unique event, because the presentation will teach their own cultural heritage to future generations.

The film showing and discussion are dedicated to the 50th Anniversary of the Hungarian Revolution and for the benefit of the New York Area Coordinating Committee for the Commemoration of the 1956 Hungarian Revolution and the Hungarian House.

Thursday, September 7, 2006 from 7:00 PM

New York Hungarian House

213-215 East 82nd Street

New York, NY 10028

Admission is free but $10.00 donations will be very much appreciated

PBori  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-01 04:13   
Üdvözlök mindenkit, most találtam erre a fórumra. Brooklynban lakunk egy éve, én otthon vagyok a 2,5 éves és a 8 hónapos lányainkkal. Kisgyerekes magyar családokat szeretnék találni (elsősorban Brooklynban), akikkel játszócsoportot szervezhetnénk a gyerekeknek.

Bori

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-23 02:35   
2006-08-21 02:34, ibolyka1:

- Talan ez lenne a speech therapist -

Igen, de magyar nyelvet beszelore van igeny. Sajnos, en egyrol sem hallottam eddig.

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-21 02:34   
Talan ez lenne a speech therapist, ha jol gondoljuk a szo jelenteset, ugy-e? Ibolya

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-20 18:04   
2006-08-20 06:47, taursus:
Elarulnad, mi az a "magyarlogopédus"? Eletemben ezt a szot nem hallottam.
_________
Azt hiszem magyar nyelven beszelo terapistarol van szo , aki beszedhibat probal javitani . Sajnos , nem hallottam New Yorkban vagy kornyeken ilyenrol . Erdeklodni fogok azert .

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-20 06:47   
2006-08-15 21:21, paca:
-

Elarulnad, mi az a "magyarlogopédus"? Eletemben ezt a szot nem hallottam.

paca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 21:21   
Hello!

Tud valaki magyarlogopédust New Yorkban? Nagy szükség lenne rá. oroseva@hotmail.com-ra írhattok. Köszi!

levif  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-29 15:25   
Meghívó a New York-i eMagyarPont levelezőlistára

A lista célja hogy értesítsen az eMagyarPont tevékenységéről valamint lehetőséget nyújt, hogy bekapcsolódhass a szervezésbe.

eMagyarPont - New York környéki Magyar származású valamint a Magyar kultúra és társaság iránt érdklődő fiatalok összetartozását és közösségi fejlődését segítő találkozási hely. Az ingyenes internet hozzáférési lehetőség mellett hetente három alkalommal, érdekes, szórakoztató programoknak ad helyet.

Nyitvatartás:

Szombat: 4:00 pm-10:00 pm (beszélgetés keretében filmklub vagy hagyományörző est)
Hétfő: 7:00 pm- 10:00 pm (táncház és asztalitenisz)
Csütörtök: 6:00 pm-10:00 pm (üzleti klub, sakk kör és bármi más amiről beszélgetni lehet)
A fenti nyitvatartás ideje alatt a Duna TV is nézhető!

Cím: Magyar Ház(könyvtár) 213 East 82nd Street, New York, NY 10028 ( 2. és 3. Avenue között)

Felíratkozás:
- közömbös tartalmú e-mail kûldése az " emagyarpontny-subscribe@yahoogroups.com " címre, majd a kapott válasz változtatás nélküli visszaküldése
- ha rendelkezel Yahoo ID-val egyszerübb ha a http://groups.yahoo.com/group/eMagyarpontNY/ weblapot hasznalod.
További info a www.emagyarpont.org weblapon található.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-11 02:27   
A Kodaly vonosnegyes koncertje rovid 56-os megemlekezessel osszekotve 2005.oktober 16-an, vasarnap este 7 orakor lesz a New York-i Magyar Reformatus Egyhaz templomaban (229 East 82nd Street, NY, NY, a 2. es 3. Ave kozott). Adomany: $15 Mindenkit szeretettel var Drotos Arpad, lelkipasztor: 212 734 3139

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-08 03:30   
Dupla KaVe koncert szureti ballal egybekotve : koncert , vacsora es tanc
A New York-i Magyar Hazban E 82nd Str.(between 2nd & 3rd Ave.) Vacsora este 7:30-kor . Belepo $35 (elovetelben $30) Informacio:
Tel. 212-996-5583 vagy 646-785-7423

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 02:55   
2005-09-26 10:14, alphavile:
Tudsz nekem magyar szervezetkkel kapcsolatban némi infót adni. Mondjuk mail-es elérhetőségket.
Sajnos e-mail cimeket nem tudok adni , mert sehol nem lattam feltuntetve oket . Posta cimeket esetleg telefon szamokat lehet szerezni . Ne hogy azt hidd , hogy nagyon sok rendezveny van , sot eleg ritkan . Ha elolvastad ezt a topikot elejetol , akkor lehet fogalmad arrol , hogy mik vannak . Probald ezen a cimen megnezegetni mik vannak , talan talalsz valamit , ami neked valo http://www.google.com/local?hl=en&lr=lang_hu&q=hungarian+clubs&near=New+York
Udv:fellegvar

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó