2022. május 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Borok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 12:13   
2004-09-22 11:46, Perec:
-
Mögnéztem a dolgot ...

Jól tötted!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 12:12   
2004-09-22 12:08, Zuloaga:
-

Majdnem. Ezt írja fehéren pirossal: Vampire Wine.

Megyek, teszem is el magam éjszakára, majd beszámolok a vadászatról

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 12:08   
Drakulavér?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 12:04   
Létezik Romániában is egy aszúbor (Lacrima lui Ovidiu - Ovidiu könnye), amely, ha jól tévedek, szintén hasonló technológiával készül. Nem volt alkalmam kóstolni, de ismerőseim, akik ittak belőle, nagyon dicsérték.
Más: Körülnéztem a Perec által említett honlapon, hátha találok valami hivatkozást a Lacrima lui Ovidiu-ra. Romániából egyetlen bort említ. Kitalálja valaki, hogy mi a neve (segítségként elárulom, hogy Erdélyre kell 'asszociálni')?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 11:46   
Mögnéztem a dolgot, és pl. itt
http://www.wineontheweb.com/features/icewineoreiswein/icewineoreiswein.html
azt irják, hogy bár Németország a hazája az Eiswein nevű nedűnek, készítése egyre elterjedtebb Kanada és az USA bizonyos részein is.

Plinius helyett egy másik eredetlegendát szellőztet meg a weblap. Én szeretem a legendákat, úgyhogy ideírom.
Állitólag Frankónia tartományból (jól fordítom?) ered a dolog, mikoris 1794-ben a vártnál sokkal korábban beköszöntött a tél. A szőlősgazdák kései szüretelésűnek szánt, töppedt szőlője megfagyott. A gazdák tanácstalanságukban mégis leszedték, kipréselték, és beérlelték, lesz ami lesz alapon. Az eredménytől szemük-szájuk elállt.

Egyébként kb. mennyibe kerül egy üveggel? És melyek a jó fajták?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 11:30   
2004-09-22 08:05, Zuloaga:
-
jégbor
-
Már az öreg Plinius is említi, hogy "nem szüretelik le a szölöt, mig a fagy nem jön".
Szerintem a tokaji aszu-technológiához lehet hasonlítani. Még jó húsz éve Magyarországon is ittam valami hasonlót vörösben - a kollegák csak "töppedt szemü"-nek hívtak abban az idöben

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 11:22   
2004-09-22 08:05, Zuloaga:
-
Igen csodàlatos! De az àra is! Normàlis mert a megfagyott vizet legalàbb nem fizeted meg

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 08:05   
Hallottam egy érdekességről, ha jól emlékszem az a neve jégbor. Hm.
Az a különlegessége, hogy olyan szőlőből készítik, ami jól tűri a hideget. Amikor már szinte jéggé fagyott, akkor szüretelik és úgy jegesen préselik.
Állítólag valami csodaízű fehérbor készül belőle.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 22:48   
2004-09-21 10:10, Cunibaba:
-
"Mi is voltunk Franciaorszàgban egy "Borkostolon". Az Auchan üzletsor szervezi a "jo" klienseknek."

Az Auchanba én is betévedtem egyszer a nyáron. A francia borokból olyan széles választékot kínáltak, hogy inkább csak találomra választottam egy-egy üveggel (és nem jártam meg, kivéve a Gamay-t, ld. alább ). Az egyik sarokban aztán ott nyomorogtak az ún. 'világ borai', mint a Kumala és hasonlók, amiket mindenütt lehet kapni, de nem csodálkoznék, ha nem lennének túl kelendők ott, ahol ekkora és ilyen jó a francia borkínálat.

"Amugy én a szàraz vörösbort(az édest és félédest inkàbb csak a deszertekkel) szeretem, föleg a francia tipust ,ahol nem egyetlen szölöfajtàbol készitik azt(habàr lassan àtfognak térni arra mert külföldön inkàbb igy keresik a borokat). Ha lehet Mertlot legyen azért a többségben "

Kezdem én is hasonlóan látni a dolgokat ! Bár a kékfrankos mindenképpen(Villányi, Soproni), és a Tokaji Szamorodni is rajta vannak a listán.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 22:40   
2004-09-21 07:19, espa:
-
Teljesen érthető, csak a rímet nem bírtam kihagyni .

Nagyon jól hangzik az egész, most már értem, hogy férjed miért volt szomorú, hogy az idén nem tudtatok menni.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 10:10   
2004-09-20 22:58, Perec:
-
20-30 bódé végigkóstolása után lehet, hogy én már inkább rángatóznék .
Hacsak hivatásos borkóstoló módjára ki nem kell pökni a megkóstolt bort. Abba viszont még belegondolni is rossz! A pazarlást soha nem bírtam .

-

Mi is voltunk Franciaorszàgban egy "Borkostolon". Az Auchan üzletsor szervezi a "jo" klienseknek. 10 bort (1 fehéret 8 vöröset és 1 édeset) no és 1 perzsgöt is meglehet kostolni teljesen ingyen. A poharakat olyan 1/3 ig töltik (de sokan nem szégyenkeznek ujra és ujra kérni ). Hàt mire a végére értünk a fejem kezdett rendesen forogni, még jo, hogy minden féle szendvicsek és zakuszkik vannak vele nagymennyiségben felszolgàlva.

Amugy én a szàraz vörösbort(az édest és félédest inkàbb csak a deszertekkel) szeretem, föleg a francia tipust ,ahol nem egyetlen szölöfajtàbol készitik azt(habàr lassan àtfognak térni arra mert külföldön inkàbb igy keresik a borokat). Ha lehet Mertlot legyen azért a többségben

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 07:19   
2004-09-20 22:58, Perec:
-
2004-09-18 20:51, espa:
Jönnek az ország minden tájáról borkereskedők?
--------------------------------
Igen jönnek. De persze főleg a környékbeliek. A Tagore sétányon van a fesztivál, ami elég hosszú, tehát a helyzet fokozható.

A ringatózást ugy értettem egyébként, hogy ahogy ülnek az emberek (sok német) a padokon (lóccákon) és énekelnek ugy ringatóznak. ha érthető igy.

biztos van aki részeg lesz, de nem az a jellemző. Fergeteges a hangulat.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 23:08   
A borfesztivál képei lejjebb a linken!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 22:58   
2004-09-18 20:51, espa:
-
"...végigkóstolni kb 25-30 bódénál... Éjfél körül már ringatózik a tömeg."

20-30 bódé végigkóstolása után lehet, hogy én már inkább rángatóznék .
Hacsak hivatásos borkóstoló módjára ki nem kell pökni a megkóstolt bort. Abba viszont még belegondolni is rossz! A pazarlást soha nem bírtam .
Jönnek az ország minden tájáról borkereskedők?

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 19:45   
2004-09-19 19:24, Perec:
-
2004-09-19 18:27, eRPeti:
-
Kösz a képeket eRPeti!

-
Szivesen.Most nem tudom valójában kié a pincészet, mert a tulajdonosok itt követhetetlenek ,legalább is számomra.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 19:24   
2004-09-19 18:27, eRPeti:
-
Kösz a képeket eRPeti!
Nem a Hungarovinnek van véletlenül Budafokon a pincéje? Valami 20 km hosszúságú rendszer, azt olvastam valahol.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 18:27   
A Budafoki Borfesztivál Képei az alsó linken clickelve láthatók és elnézést azoktól akiket zavartam a nagy képek feltevésével.

A Budafoki Borfesztivál Képei

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 18:23   
Képek fentebb!

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 18:22   
Képek fentebb!

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 18:18   
Képek fentebb!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 17:32   
"A mester kuncogva vette észre (azaz megint hallgatózott ő, fürkészvén így, az úriemberség árjával szembeúszva, a valóság titkait, rejtjeles üzeneteit), hogy a mellettük levő asztalnál ülő nő habozik kimondani: Pinot Noir. '...azt a...azt a noárt kérjük.'"

Esterházy Péter: Termelési-regény

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 17:28   
Sziasztok.
Egy barátom aki ott volt képeket csinált majd felteszm

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 16:31   
2004-09-19 03:13, Valeria:
-
Budapesten is borfesztival volt az ottletem alatt. Sajnos nem jutottam el, nagyon suru volt a program. Volt valaki aki meselne rola?
-

Aki ott volt, az lehet, hogy mar nem is emlekszik a reszletekre

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 16:23   
Hoppá! Mit látnak az összes szemeim!
Roséban a Navarrai itt, otthon Villányi, vörösben a La riojai itt otthon a Cabernet Sauvignon izé, fehérben a Ribeiro itt, otthon olasz rizling, hárslevelű ...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 03:13   
Budapesten is borfesztival volt az ottletem alatt. Sajnos nem jutottam el, nagyon suru volt a program. Volt valaki aki meselne rola?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-18 20:51   
Balatonfüredi borfesztivál. Minden augusztus első két hete. Isteni!
(habár nem fizetnek nekem a reklámért )
A zuram belebetegedett, mert ebben az évben nem mentünk.
Társasággal érdemes menni, és végigkóstolni kb 25-30 bódénál. Hozzá ZSIROSKENYÉR LILAHAGYMÁVAL!
Évente egyszer megengedhető. Éjfél körül már ringatózik a tömeg. Nagyon szretjük.

Egyébként csak vörösbor. Fehérbort egyáltalán nem iszunk, vöröset gyakran.

Villányi, Egri.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-18 19:24   
Továbbra is vörösborokról.
Néha eljut idáig is a szekszárdi bikavér. Eddig két változatával találkoztam, bár egyik sem "igazi" szekszárdi termelőtől származik: Hill Top Neszmély és Hungarovin.

Számomra egyértelműen az utóbbi a jobbik. Van egy alig észrevehető őrölt paprika aromája is - de kellemes.

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 22:53   
Vacsorára gombapörkölt volt, most éppen egy jó kis rosét kortyolok utána (a BNV-n vettük ma, szlovák bor) magyar fakupából.
Kellemesen félédes, nem fog megpimpósodni!

(ezt kb. másfél órája írtam a konyhásba,ihletésül)

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 22:24   
2004-09-14 22:13, rigojanos:

En a feheret szeretem.

Én pedig inkább a vöröset. A fehérből sajnos nagyon keveset tudok inni, különben beteg vagyok tőle (bár lehetne mondani, hogy ez így van jól ).

Már régebben kipróbáltam a Gamay-t (vörös), de nem tetszett. Nemrég vettem egy üveggel megint, ezúttal Franciaországból, mondván, a korábbi hátha csak exportra elsütött pancs volt. De sajnos most kiderült, az "igazi" Gamay se volt olyan jó: savanyú és árnyalatlan (vagy hogy a csudába mondják azt hogy harsh).

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 22:19   
2004-09-14 22:13, rigojanos:
-

En is!!!! Bar, a voroset sem vetem meg ha nincs mas valasztas

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó